Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 124  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 02., hétfő 11:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, én is komolyan vettem Exrefis írását, nem csak Fony. Egyáltalán nem találtam viccesnek, mivel ismerem korábbi beírásából a véleményét Kínával, a kínai kultúrkörrel kapcsolatban. A Bibó idézetet is ezért tettem be, hogy mutassam, a kínai kultúra, amit Exrefis oly igen nagy előszeretettel szeret lealázni (nem keresem vissza, benne van a fórumban), az egy nemes, erős kultúra.

A Ferraro-Bibó vonal a történelemben két olyan kultúrkört említ, amely a társadalom, a hatalom erkölcsössé tételével a társadalmi erőszak minimalizálására törekedett. Az egyik a kínai. Amikor korábban erről beszéltem Exrefisnek az Amerika kontra Kína viszonnyal kapcsolatban, nemhogy viccesre vette a figurát, de kiröhögött...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 02., hétfő 12:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
... mivel ismerem korábbi beírásából a véleményét Kínával, a kínai kultúrkörrel kapcsolatban.
Akkor már emlékezhetnél azokra a írásokra is, ahol arra emlékeztetek mindenkit, hogy genetikai dolgokat nem illik összekeverni a kultúrális dolgokkal. :)
A kínaiak (európai ember számára ) hasonlóságának semmi köze a kultúrájukhoz. Az egyik egy genetikai rassz tulajdonság, ami nem választható és változtatható szemben a kultúrával, ami megváltoztatható. Így bármelyik rasszhoz tartozik is valaki, megtérhet és egy magasabb kultúrához nyerhet hozzáférést.
Ha neked a kinai kultúra olyan nemes és erős, azt ajánlom költözz oda, de szerintem úgy fogsz járni mint a hét másodperc Tibetben című reklámfigura. :)
Tudod a kínaiakat külön tanítani kellett az olimpia előtt, hogy szokjanak le az úton-útfélen való köpködésről (és akkor csak egy nagyon apróságát említettem a "magas kínai kultúrának").
Az azért furcsa, hogy egy állítólag református embert kellene győzködnöm protestáns keresztéység magasabb rendű voltáról. :)
Tudom ezt nem szereted hallani, de a reformációval a kereszténység köröket vert egyéb addig még versenyben lévő kultúrákra. De ez van, a tények makacs dolgok. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 02., hétfő 15:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, itt van, magad is láthatod Exrefist, amint más kultúrákat, jelesül a kínait becsmérli, alázza, merthogy szerinte az nem üti meg az ő protestáns (nem keresztény, protestáns!) szintjét. Még jó, hogy nem azt mondta, hogy az ő hitgyülis szintjét. Az lenne csak a röhejes. :shock:

Azért hihetetlen, hogy milyen stílust enged meg ezzel a közösséggel szemben. Szerinted ő bármely más, nem protestáns közösséggel szemben tolerálná ezt a hangnemet, ezt a szellemiséget?

exrefis írta:
rosta írta:
... mivel ismerem korábbi beírásából a véleményét Kínával, a kínai kultúrkörrel kapcsolatban.
Akkor már emlékezhetnél azokra a írásokra is, ahol arra emlékeztetek mindenkit, hogy genetikai dolgokat nem illik összekeverni a kultúrális dolgokkal. :)
A kínaiak (európai ember számára ) hasonlóságának semmi köze a kultúrájukhoz. Az egyik egy genetikai rassz tulajdonság, ami nem választható és változtatható szemben a kultúrával, ami megváltoztatható. Így bármelyik rasszhoz tartozik is valaki, megtérhet és egy magasabb kultúrához nyerhet hozzáférést.
Ha neked a kinai kultúra olyan nemes és erős, azt ajánlom költözz oda, de szerintem úgy fogsz járni mint a hét másodperc Tibetben című reklámfigura. :)
Tudod a kínaiakat külön tanítani kellett az olimpia előtt, hogy szokjanak le az úton-útfélen való köpködésről (és akkor csak egy nagyon apróságát említettem a "magas kínai kultúrának").
Az azért furcsa, hogy egy állítólag református embert kellene győzködnöm protestáns keresztéység magasabb rendű voltáról. :)
Tudom ezt nem szereted hallani, de a reformációval a kereszténység köröket vert egyéb addig még versenyben lévő kultúrákra. De ez van, a tények makacs dolgok. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 02., hétfő 18:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
... protestáns (nem keresztény, protestáns!) ...

:D :D Annak nincs semmi értelme, hogy nem keresztény protestáns.
Ráadásul én keresztény vagyok, ha eddig nem tűnt volna fel! :)

Idézet:
Még jó, hogy nem azt mondta, hogy az ő hitgyülis szintjét. Az lenne csak a röhejes. :shock:
Hát igen, ezzel szívesebben vitatkoznál, de nem mondtam ilyet, úgyhogy ezúttal sem én lettem röhejes. :*:

Idézet:
Szerinted ő bármely más, nem protestáns közösséggel szemben tolerálná ezt a hangnemet, ezt a szellemiséget?

Például tolerálom, a te sokkal durvább hangnemedet. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 02., hétfő 18:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Eeyore írta:
Ó, ó. Kedves Fony. Nekem nincs annyi szabad kapacitásom a kötözködésre, mint elnézem, neked van.


Dehogynincs. Az álszerénység sem erény. Ne szerénykedj.
Azért nem kell kétségbeesni, holnaptól valószínűleg sokkal kevesebb időm lesz a fórumozásra. És több időm lesz megtanulvándusz - az „igazi” protestáns kultúrát - végre nem köp(öz)ködni.

Eeyore írta:
Ha jól tudom, Ex fia kínaiul tanul.



Most dicskedjek azzal, hogy az enyém meg japánul?
Minek, főképpen akkor, ha lehet, hogy nem is igaz.
Egyébként meg ha így van súlyosbító körülmény (Csak vicc vót (?)!... tessék nekem is elmézni.(ez is csak vicc volt.)(?)

Eeyore írta:
Vagyis úgy véltem, viccel az egyformasággal, nem komolyan gondolja.


Én sem gondolok komolyan soha semmit, csak néha gondolkodván(!!!!) magamban beszélek és ez néha kihallatszik.
A gond ott szokott kezdődni, amikor ezt mások is meghallják, és komolyan veszik. Aztán én is csak nézek ki a fejemből csodálkozva, min csodálkoznak a MÁSOK, egy számomra hjumorosnak tűnő vicc hogyan válthat ki a MÁS-okból keserűséget, vagy akár gyűlöletet, lerontva a Krisztus ügyét, hiszen (vagy nem hiszen?) az csak vicc vót…..

A mindenségit annak a zalacsonyabbrendűnemprostestáns kultúrájuknak! - Hát hogyhogyhogyhogy! nem értik hogy ez csak viccc vót!

No de legyünk igazi protestánsmódra szelídek és alázatosak. El azokkal a protestánshoznemméltó fránya indulatokkal. No.

Eeyore írta:
Ráadásul nem is magáról beszélt, hanem a belbiztonsági vagy miféle hatóságról. A hatóság hatékonyságával poénkodott, nem a távol-keletiek egyformaságával. Ráadásul számomra Ex viselkedése a fórumon példamutató. Rengeteget vitatkoztam vele, mégis képes a mai napig kedves és barátságos lenni velem. És ha ilyen, egy vicces megjegyzésébe miért kössek bele?


Ráadásul… Ráadásul… Ráadásul…
Ez is egy hozzáállás, kedves.
Kedves és barátságos veled, hát nézz el neki olyasmit is, amit másnak nem. Ha ez a mértéked, hát mérj ehhez.
Ex neoprotestáns kultúráltságbeli – egyéb kultúrákat megszégyenítően alázatos és szerény magasabbrendűségéhez természetesen kétség sem férhet, megérdemli a megkülönböztető figyelmedet és kedvességedet.

Nem úgy, mint ez a csúnya köpözködő, igazi protestánsul még viselkedni sem tudó Fony!!! Fujj!!!

No de legyünk igazi protestánsmódra ismét szelídek és alázatosak. El azokkal a protetánshoznemméltó fránya indulatokkal!! No.


Eeyore írta:
Te viszont, ebbe a kis - és nyilvánvalóan aljasul profán - társalgásba úgy szóltál közbe, hogy rögvest ki is terjesztetted az egészet, már nemcsak keletiekről, hanem arabokról, zsidókról is szó van, melyeket én természetesen tökéletesen egyformának látok.


Most pl. ki terjesztett ki és mit?

Eeyore írta:
Kíváncsi vagyok, milyen Szellem jelentette ezt ki neked. Kétlem, hogy Isten ne ismerne engem, vagy ne tudna olvasni. Meghatott, hogy szoktad olvasgatnia a beírásaimat. Kérlek, vagy arra szorítkozz, amit leírtam - vagy semmire se.


Természetesen….. Azért fórum a fórum, hogy olvasgassuk egymás írásait, - és -> ha eszünkbe jut valami róla, hát ne féljünk annak hangot adni. Megható a meghatottságod, de ezt most én nem értem.
Tényleg igyekeztem csak arra szorítkozni, arra pedig Istent kérem, hogy a semmire történő szorítkozástól tartson távol.


Eeyore írta:
Felőlem kikeresheted, hol írtam olyasmit, hogy minden arab, zsidó egyforma. (Sőt. Nyilván a romák, oroszok, németek, burmaiak, indiánok, feketék is. Biztosan niggereket emlegettem, emellett a magyar ku-klux-klan szövetség titkos elnöke vagyok). (Ezt mondja a Szentlélek, ugye?)


Ismét: most pl. ki terjesztett ki és mit?
Neked ezt ki mondja? És csak ezt olvastad ki a hozzádszólásomból??

Eeyore írta:
A másik: " talán nem lenne bölcs dolog ezért csupán őket hibáztatni."
Fony, komolyan, csak nézek. Ilyesmit te miből olvastál ki? Kiket hibáztattam? Sem a keletieket, sem a jenkiket nem okoltam. Miért tettem volna?


Ezt kérdezem én is.

Eeyore írta:
A Bibliát, remélem, nem szoktad ennyire félreolvasni.


(Tényleg) Kedves Eeyore!
Ha egyszer azt olvasnám ki a Bibliából, hogy Izrael népe már nem létezik, vagy a zsidóknak nincs joguk Izrael földjén élni, vagy hogy a holokauszt nem történt meg…..
………….már most arra kérem Istent, hogy legyen hozzám irgalmas és térítsen gyorsan észre, láttassa meg velem, hogy ezt milyen szellem jelentette ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 02., hétfő 20:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Exrefis, a világon az egyedüli kultúra a kínai, amely több ezer év folyamatosságban újul meg évszázadról évszázadra, évezredről évezredre. Kína már a bronzkorban komoly kultúrát képviselt, körülbelül ie. 2200-ra teszik államiságának első dinasztiáját. Ez volt a Xia dinasztia, majd sorban jöttek a következő nagy dinasztiák. A Kínai Birodalom, a kínai császárság, amiről közvetlenül beszélni szoktunk ie. 221-től egészen 1911-ig tartott. A világ leghosszabb ideig tartó államalakulata volt.

Amikor a rómaiak a brit szigeteken a kőkorszaki szigetlakókat kergették, akiknek a kultúrájával oly igen nagyon nagyra vagy, akkor már több mint fél évezrede a földben pihent az az agyaghadsereg, melyet a kor akkori, egyik nagy királyának sírjába temettek. A kínaiak Nagyfalához hasonló méretű fal sehol sem épült a világon, és ezen mérethez hasonlóan csak a legnagyobbak, az egyiptomiak és rómaiak tudtak olyan államszervezetet létrehozni, mint a kínaiak.

Amíg Európában fatökből, no meg a másik véglet, aranyból készült edényekből ettek kézzel, addig a kínaiak tömegei porcelán edényekből fogyasztották az ételt. Amíg itt még fehérneműjük sem volt az embereknek, annak a fogalmát sem ismerték a szigetlakóid, addig a kínaiak a fehérnemű fölé selymet vettek fel. Tűzijátékokban gyönyörködtek, papír könyveket olvastak. A selyem papír már ie 12 században ismert volt, a normál papírt már Krisztus körül használták, míg a nyomtatott könyveket már a 800-as években kiadták.

A kínai emberek Krisztus előtt ötszáz körül megismerkedhettek Konfucius tanításával, és tanításai alapján szervezhették a társadalmukat, a mindennapi életüket. A kínai ember már ie. 400-ban olvashatta a Tao Te Kinget. Megismerkedhettek a buddhizmussal, egy újabb magas kultúrával.

A kínaiakat még az Indián edződött Kelet-Indiai társaság sem volt képes szimpla gyarmattá alázni, afféle félgyarmati viszonyt voltak csak képesek nagy nehezen a hatalmas országra ráerőltetni. Kína GDP-je toronymagasan az angolok, amerikaiak felett volt, csak a legerkölcstelenebb erőpolitika, a hosszú erőforrás kiszipolyozás, protekcionizmus, például ópiumra alapuló kereskedelem tudta tönkretenni Kínát.

Ezt a hatalmas népet, amely folyamatában őrizte meg a sok ezer éves kultúráját szokásában, gondolkozásában, habitusában, ezt akarnád te lealázni, és egy szinten emlegetni valami angolokkal, meg amerikaiakkal? Sőt még az ő szintjük alatt? Te valahol baromira el vagy tévedve!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 02., hétfő 22:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A kínai naptár szerint hányat írunk?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 09:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
A kínai naptár szerint hányat írunk?


A mindennapi használatszerinti naptár 4746 évvel ezelőttről indul, amelyet az alábbi szövegben is olvashatsz. A régészeti kutatások szerint a kultúrájuk sokkal régebbi. Ezt alátámasztja, hogy vannak 5-6-7000 éves, de korábbi leletek is. Erről mi európaiak nem szívesen beszélünk, míg a kínaiak szeretnek ezzel büszkélkedni.

Idézet:
A Kínai Naptár

A kínaiak hite szerint a Kínai Birodalom több mint négy és fél ezer esztendos és legalább ilyen régi a kínai naptár is, amelyet tudós papok szerkesztettek meg. A mintegy 600 évvel Kr. e. keletkezett Írások könyvében (Su csing) egy érdekes legenda olvasható arról, hogyan bunhodtek meg azok a csillagászok, akik nem jelezték elore egy napfogyatkozás bekövetkeztének várható idopontját: Csung-kang császár egyszeruen lefejeztette Szi és Cse udvari csillagászokat. Utólag kiszámították, hogy erre a napfogyatkozásra Kr. e. 2137. október 22-én került sor, de számunkra fontosabb az a közlés, hogy a kínaiak képesek voltak egy-egy csillagászati esemény kiszámítására. Tisztában voltak mind a holdhónap, mind pedig a napév tényleges hosszával. Ennek megfeleloen egy bonyolult luniszoláris naptárat alakítottak ki. Az egyik legosibb, a Kr. e. évszázadokban használt ún. Csuan-szü li naptár szerint az esztendo tizenkét 29, illetve 30 napból álló hónapokból állt, de hogy követni tudják a nap mozgását is, 19 évenként hétszer iktattak be szökohónapot, amely mindig a téli napfordulót követoen került a naptárba. Az új év kezdete mindig egybeesett azzal az újholddal, amely a Napnak a Vízönto csillagképbe való belépését követi. Ez lényegében a téli napforduló utáni második újhold napja (az idén történetesen január 24-re esett). Ennek megfeleloen az egyszeru kínai esztendo 354 (vagy 355), míg a szökoév 384 (vagy 385) napból állt. A kínaiak a hónapokat nem hetekre, hanem 10 napos ciklusokra osztották fel; a hónap 1., 11. és 21. napja külön képi jelölést is kapott és afféle pihenonapok voltak. Késobb számos módosítást hajtottak végre a naptáron. A Csin-dinasztia uralkodása idején (Kr. e. 221-206) alakították ki a 24 (14-15 napos) idoszakra felosztott földmuvelési naptárt, amely a paraszti munkákat volt hivatva szabályozni. A kínai falvakban sok helyütt még ma is használják. Az egyes idoszakoknak saját nevük volt, pl. ilyenek: tavasz kezdete, esovíz, rovarok ébredése, eso a gabonának, hideg harmat, kis hó, nagy fagy stb. Kínában az elmúlt kétezer esztendo során több kisebb-nagyobb naptárreformot hajtottak végre, ezek célja minden esetben a korrekció volt. A szóban forgó naptárak mellett a kínaiak már az ókortól kezdve használnak egy közönségesnek mondott naptárat is, amely éppen szokatlan ciklikussága miatt meglehetosen rendhagyó és nemcsak Kínában, hanem a környezo országokban, így Japánban, Kóreában, Mongóliában, Vietnamban és Tibetben is ismerik. Ez a naptár a mitikus Huang-ti császár trónra lépésétol (Kr. e. 2637) méri az idot; 60 éves ciklusokbe rendezi az esztendoket és a cikluson belül minden évnek saját jelölése van. De hogy még bonyolultabb legyen a dolog, a ciklust 12 idoszakra osztják - ezek a "földi ágak" -, amelyeknek saját jelük van, de emellett állatneveket is kaptak. Így a 60 éves ciklus elso esztendeje az egér éve, a második a bivaly vagy tehén éve, majd a tigris, a nyúl, a sárkány, a kígyó, a ló, a bárány, a majom következik és a sort a kakas, a kutya és a disznó zárja. A 12 éves periódus végeztével kezdodik minden újra. Az idoszámítás kezdete óta 77 teljes ciklus telt el, a 78. ciklus 1984-ben indult, s e naptár szerint a kínaiak nemrégen a kígyó évébe léptek. Még ma is, ha valakitol megkérdeznénk, hogy mikor született gyakran kapnánk olyan választ: a tigris vagy a kutya évében. Ez egy cikluson belül elvileg 5 különbözo esztendot is jelenthet, s a kérdezonek kell az illeto arcvonásai alapján megállapítania a tényleges életkort.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 10:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, én is erről írtam, miszerint a hosszú történetük során folytonosan változó behatások közepette éltek a kínaiak. Konfucius (ie. 500) óta viszont bármely más behatás is érte őket, a társadalmi életet irányító alapeszmény hozzá kapcsolódik.

Amint a buddhizmus mindig hozzáidomul az adott ország, nép vallásához, hasonlóképpen ez történt Kínában is, a buddhizmus hozzáidomult a Konfuciustól örökölt társadalomszervező elvekhez. A tao pedig semmiképpen nem nevezhető a valóságtól elrugaszkodott misztikus eszmerendszernek, és hát ie. 400 óta együtt él Konfucius örökségével, volt idejük a kínaiaknak beilleszteni az életükbe.

A kínai társadalom alapelve egészen a kommunizmusig a családi, állami felmenők tiszteletére alapul, egy kölcsönös erkölcsi rendszerré állt össze, amely képes volt a 20. századig összetartani ezt a hatalmas százmilliós birodalmat. A vallás nem csúszhatott át valami elrugaszkodott miszticizmusba, hiszen a tao, és a buddhizmus is egy reális, mondhatni földhözragadt alapokon nyugvó konfuciánus eszmékhez idomult.

Ilyen értelemben a Bibó megjegyzése nagyon is ül. Ez az erkölcsi rendszer humanizálta a társadalmat, a hatalmat, nem lehet véletlen, hogy a világ leghosszabb ideig uralkodó birodalmát hozta létre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 10:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Nem kellett volna ilyen részletes válasz, elég lett volna a végeredmény.
Ahogy saccolom a leírásból 4646-ot ír a kínai naptár.
Szóval senki nem tagadta, hogy a kínai kultúra sokmindent alkotott a múltban, lőpor, porcelán, selyem, nagyfal stb.
A többi régi kultúra is sokmindent létrehozott. Nem ezek tagadásáról van itt szó, hanem arról, hogy ezek a kultúrák régi rabszolgatartó, vagy feudális államrendet üzemeltettek jól vagy rosszabbul. És így teltek az évezredek és egyéb változás alig alig történt. és ha nem történik valami valódi forradalmi dolog akkor ma is ebben a középkori állapotban élne az egyész világ.
A megtermékenyítő változás a reformáció volt, amelynek a lényege, hogy a bibliai világszemléletet tette magáévá.
Ha a katolicizmus nem fojtotta volana el a kereszténység lényegét, akkor ez a "forradalom" 1500 évvel korábban tört volna ki. A kereszténység kiherélésével viszont európa is csak beállt sorba a többi civilizáció mellé. De az is lehet, hogy ha nem jön a reformáció, akkor az iszlám félresöpri az egészet és akkor ma nem magyarul beszélünk, hanem törökül, vagy arabul és nem interneten keresztül társalgunk, hanem maradunk a jóöreg galambpostánál. :)
Nos, de jött a reformáció, amivel elindult a gazdasági, társadalmi, tudományos prosperitás, leárazta és lekörözte az egyéb kultúrákat.
Hiába írtál olyan sok szépet és jót az ó- és középkori Kínáról, a 20 századra egy lepusztult társadalommá vált.
Utcán köpködő, guggolós vécés, köznyezetpusztító, ember- és állakínzó, embertelen, életet nem becsülő társadalommá vált.
A néhány éve megindult fejlődését annak köszönheti, hogy begyepesedés helyett utánozni kezdte, átvette a nyugat módszereit és nem saját vívmányaival jön elő, hanem az értékes márkák hamisításával utánzásával.
Elméletben persze megtehetné, hogy újra a világ élvonalába kerül, de ahhoz tudni kelle a szükséges feltételeket.
A kultúrájukat le kellene váltani kerestény bibliai kultúrára, mert az egésznek az a motorja, egyébként mindig csak követők lehetnek.
A jelenlegi élharcosoknak pedig el kellene hagyni a keresztény fundamentumaikat (haladnak afelé).
És hiába jössz azzal, hogy az angolszászok még kőbaltáztak, amikor a kínaiak már porcelánból ettek. Nem etnikai kérdésről van szó. Az angolszászok azért lettek domináns kultúra a világban, mert protestáns bibliai alpokon állnak. Ha ezt feladják, ők is el fognak süllyedni.
A tanulság annyi, hogy a működő utat kell követni ma, itt , nekünk.
Most kattincs a képernyőd jobb alsó sarkába. Ha nem úgy lenne ahogy írom, akkor most ott azt láthatnád, hogy 4626-ot írnánk, vagy 5700 valamennyit, vagy esetleg 1400 valamennyit. Persze csak képletesen, mert akkor számítógép sem lenne. :)
De ahogy láthatod ma 2009. 03.03.-at írunk. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 11:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Viszont egyszer írtam már: feltűnt, hogy az ószövetségi korban Izrael a környező területekhez képest mennyire elmaradott, fejletlen volt mind az anyagi kultúrát, mind a tudományokat tekintve. Az Ószövetség idejéből szinte nulla épület stb. maradt meg; inkább csak a hellenizmus és a római korból vannak maradványok. Semmilyen civilizációs újításról nem tudunk, ami Izraelhez lenne köthető; tudomány, tudományos kutatás pedig gyakorlatilag (az egyetlen Salamont kivéve) nem létezett (és ő is szkeptikusan, megvetően írt erről később).

Ezzel nem vitatkozva, viszont az is igaz, hogy Salamonnal le is zárult az a korszak ami még belefért Isten hosszútűrésébe. Az első Templom lerombolása után már soha nem jött vissza a valódi önálló független Izrael korszaka.
Viszont ajánlanám neked, nézz utána, hogy a modern kor tudományában, kultúrájában mekkora lábnyomot hagytak a zsidók. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 13:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Nos, de jött a reformáció, amivel elindult a gazdasági, társadalmi, tudományos prosperitás, leárazta és lekörözte az egyéb kultúrákat.
Hiába írtál olyan sok szépet és jót az ó- és középkori Kínáról, a 20 századra egy lepusztult társadalommá vált.
Utcán köpködő, guggolós vécés, köznyezetpusztító, ember- és állakínzó, embertelen, életet nem becsülő társadalommá vált.
A néhány éve megindult fejlődését annak köszönheti, hogy begyepesedés helyett utánozni kezdte, átvette a nyugat módszereit és nem saját vívmányaival jön elő, hanem az értékes márkák hamisításával utánzásával.


Te megintcsak baromira el vagy tévedve. Az utcán köpködős, guggoló vécés, környezetpusztító formula tökéletesen illik még valamennyire a mai, tegnapi Európa egy részére is, de az 50-100 évvel ezelőtti nyugati társadalmakra is. Ha azt hiszed, hogy angol wc-s, papirzsepis társadalom volt az európai 100 évvel ezelőtt, akkor megintcsak óriásit tévedsz. Nem akarnék belemenni jólneveltség okán a részletekbe, de a wc papir szerinted mikor jött divatba, és előtte vajon mit használtak az emberek itt Európában, Amerikában? E a nagy megvetésed annyira öngólos megvetés, hiszen az őseid, az angol, amerikai protestánsok is guggoltak 100 évvel ezelőtt.

exrefis írta:
Elméletben persze megtehetné, hogy újra a világ élvonalába kerül, de ahhoz tudni kelle a szükséges feltételeket.
A kultúrájukat le kellene váltani kerestény bibliai kultúrára, mert az egésznek az a motorja, egyébként mindig csak követők lehetnek.
A jelenlegi élharcosoknak pedig el kellene hagyni a keresztény fundamentumaikat (haladnak afelé).
És hiába jössz azzal, hogy az angolszászok még kőbaltáztak, amikor a kínaiak már porcelánból ettek. Nem etnikai kérdésről van szó. Az angolszászok azért lettek domináns kultúra a világban, mert protestáns bibliai alpokon állnak. Ha ezt feladják, ők is el fognak süllyedni.


Komolyan mondom ez vicces is lehetne, ha nem lenne véresen komoly! Azt kell látni, hogya világ éppen ezerrel rohan bele a végső pusztulásba, amely a kapitalizmus, a globalizáció következménye. Az emberi önzésből, és mohóságból levezethetően, gyakorlatilag száguldunk egy katasztrófa felé. Nemhogy 100 évre nem lehet a világot előre látni, de gőzünk sincs afelől, hogy ezt az iszonyatos természet kirablást, környezet tönkretételt hogyan fogja 30 év múlva ez az ökoszisztéma, vele az emberiség valahogyan túlélni. És akkor te valamiféle erkölcsi, kulturális fölényről papolsz. Az angolszászok erre a pár évre még dominánsok lehetnek, amíg a kínaiak le nem nyomják őket, de ez nem a keresztény vallásnak köszönhető, hanem a társadalmaik gátlástalanságának, és a teljes mértékű erkölcstelenségének. Csak remélhetjük, hogy a keletieket nem fertőzi ez meg túlzottan. Sajnos a fertőzésnek azért már vannak jelei.

exrefis írta:
A tanulság annyi, hogy a működő utat kell követni ma, itt , nekünk.
Most kattincs a képernyőd jobb alsó sarkába. Ha nem úgy lenne ahogy írom, akkor most ott azt láthatnád, hogy 4626-ot írnánk, vagy 5700 valamennyit, vagy esetleg 1400 valamennyit. Persze csak képletesen, mert akkor számítógép sem lenne. :)
De ahogy láthatod ma 2009. 03.03.-at írunk. :)


Valóban elképzelhető, hogy nem lenne számítógép. De lenne 100, 200, vagy 500 év múlva. Nagy valószínűséggel olyan társadalmakban jelenne meg a számítógép, amelynek még lenne jövője, nem úgy, mint most a Föld élővilágának, vele az emberiségnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 14:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Nemhogy 100 évre nem lehet a világot előre látni, de gőzünk sincs afelől, hogy ezt az iszonyatos természet kirablást, környezet tönkretételt hogyan fogja 30 év múlva ez az ökoszisztéma, vele az emberiség valahogyan túlélni. És akkor te valamiféle erkölcsi, kulturális fölényről papolsz.

Nem keresztényeknek, meg hitetleneknek nem szoktam a Bibliát érvként kínálni, komoly dilemmában vagyok, hogy ajánljam-e neked?
Mielőtt agyonaggódnád magad a föld környezeti pusztulása miatt, elmondanám, hogy a Biblia szerint a környezetpusztítás fog kataklizmát okozni hanem az emberiség erkölcsi állapota. Aztán visszajön Jézus és helyreállít mindent és megmutatja 1000 éven át, hogy Istent követve miként élhetett volna az emberiség, ahelyett ahogy végigszenvedte ezt a pár ezer évet.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 18:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Eeyore írta:
Elnézést, elég durva voltam. Azóta kb. három órát aludtam; és mivel ez sokkal gyakrabban fordul elő, minthogy kipihenjem magam, így nagyjából mindenből elegem van. Persze ez nem mentség. Mint ahogy nem is a legfőbb ok. Tehát bocsánat.


Kedves Eeyore!

Ha nekem írtad, - spongyát rá(M).
Ha nem, akkor is. Ha nem féltenélek, nem "kötözködtem" volna veled. A többit "máshol".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 18:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:

Nem keresztényeknek, meg hitetleneknek nem szoktam a Bibliát érvként kínálni....


Nem is szabad, a végén még megtérnének...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1846 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 124  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség