Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 12., vasárnap 13:47 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius

Isten nevét a zsidók úgy kezelték mint JT?
Tudod írtam neked hogy Ézs. 43-ból kiragadott Igét magukra aggatva Izraelt teljesen elvetve, magukat tették maradékká.
Mivel a 144000 maradéka náluk van ők náluk van az üdvőség útja ill. a vezetés, ők látják jól a próféciákat és ők tanúskodnak jól.

De mi a gyümölcs? A tanításuk eredménye?

Idéztem neked hogy nincs kivágva végleg Izrael.
De ezt még tessem tudod elfogadni és megérteni mi is a jelentősége.
Hiszel Isten ígéretében?
Gondolom igen. De akkor Izraelnek tett ígéretét formálná át?
Ez nem lenne becsapás?
--
Csel 3,25 Ti vagytok a prófétáknak és a szövetségnek fiai, melyet Isten szerzett a mi atyáinkkal, mondván Ábrahámnak: És a te magodban megáldatnak a földnek nemzetségei mindnyájan.

1Móz 26,4 És megsokasítom a te magodat mint az ég csillagait, és a te magodnak adom mind ezeket a földeket: és megáldatnak a te magodban a földnek minden nemzetségei;

1Móz 28,14 És a te magod olyan lészen mint a földnek pora, és terjeszkedel nyugotra és keletre, északra és délre, és te benned és a te magodban áldatnak meg a föld minden nemzetségei.
--


Tökéletesen ketté van választva az Ígéret és ez nem zárja ki az első ígéretet amit tett Ábrahámnak.

Hogy miért hozom fel újra és újra neked?

Mert Jt tanítása itt vezet félre téged is és kb 6000000 embert.

A többiek is látják és te is hogy nem Jézus testéhez tartozol.
Te egy elmélet miatt biztoságba érzed magad legalábbis látsz egy utat. Ami sajnos JT mutatott neked.

De pont ez a tanítás az ami miatt Jézussal nem tudsz egyé lenni.
1Kor 6,17 A ki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.
--
Már pedig az Ige azt mondja az Krisztus lelke az övéiben van. Mégpedig az Úrral egyesülve lesz valós.

Ezért mondja az Ige :
1Jn 5,12 A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.
--

Mi a vég eredmény?

Isten nevét bitorolják bár a zsidók szájukra sem merték venni.
Viszont JT Isten nevével azonosítják.
Ez lenne a tanúskodás? Isten nevét kisajátítani?
Biztos hogy ez a megfelelő tanúskodás?

A tanítványok is tanúskodik, de így hiszen egész más van rájuk bízva, ugyan akkor megváltozott Istennel való kapcsolatuk is.

Mennyei Atyjuk lett Isten és így is tesznek bizonyságot.
1Jn 4,14 És mi láttuk és bizonyságot teszünk, hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül.
--

Rm 8,15 Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!
--
Ezt tesszük mi is erről teszünk bizonyságot (tanúskodunk). De erre is buzdít Maga Isten Lelek is.
--

Jt miért tanúskodik Isten neve mellett és miért nem Jézusban való megváltásról?

Mert nem Jézus testét építi.

Akik hisznek nekik elfogadhatják Jézust megváltónak de nem lehetnek az Övéi, ilyen szoros kapcsolat nem lehetséges számukra.

Akik hisznek nekik egy jól felépíttet mesében hisznek így értik meg Isten tervét ezért elfogadják azt. Hitelesnek tarják, és a Bibliát is ennek az elméletnek bizonyítására használják.
--

Jézussal való kapcsolatuk viszont kétséges, de hogy mégis bízzanak hogy minden rendben nagyon szükséges Isten neve ill emellett való tanúskodás.
Ez szinte létkérdés hitük megerősítésében.
Gyakorlatilag egy pótlék Jézussal való igazi kapcsolatnak hiánya miatt.

Ezzel el is fordul figyelmük Jézussal való kapcsolatukról.

Szinte mint egy papírrá egy igazolássá vált ez a kapcsolat és nem több, mivel nem az Övék.
Ezért jönnek a cselekedetek mint gyümölcs, de tudat alatt érzik ám így te is hogy ez nem elég.

Így tessem és ők sem biztosak az örök életben, de megint a cselekedetben bízva elhessegetik bizonytalanságukat.
Fontos neked igazán az örök élet?
Vagy talán fontosabb hogy te tegyél Istenért? Te mutasd meg mennyire szereted?
Hogy is mutatod szeretetedbe? Tanúskodsz mellette.
( füztek egy mesét, Jób könyvéhez sátán Istent vádolja hogy Jób a jólétért szereti de ha mindent elvesz tőle nem fogja szeretni, )
Tehát (JT ) ők igen is bebizonyítják mennyire szeretik Istent még akkor is ha nem lesz örök életük.


Lopva bíznak benne hogy viszonzást kapnak Istentől ezért a cselekedetér (hogy ők szeretik és ki tartanak mellette) hogy tanúskodnak megmenti őket.
Ez lenne a gyümölcs?
Jézussal való igazi kapcsolat nélkül mit is ér ez?

És ez lenne Jézusba vetet hit is?

Az nem Jézusban vetet hit hogy a múltért meghalt és a jelenért jövőért te felelsz és parancsait te tartod be. Hiába hiszed hogy kapsz erőt hozzá.

Ez továbbra is egyedüli kapcsolat.
Ez nem Jézussal való igazi közösség, a Fiú így nem a tiéd és te sem vagy igazán az Övé.

Ezt a mélyebb kapcsolatot próbáltuk megmutatni neked.
--
Ez egész más gyümölcs mint JT-é.

Amint írtam a szőlőtöke és a szőlővesző (Jn 15) kapcsolatának eredménye a gyümölcs.
Ez következménye az együttlétnek. Ez lehet kívül álló számára jel, figyelmeztetés.
Viszont nem üdvőzit, az üdvözít hogy a szőlőtőkén vagy.

Jézussal való kapcsolatod a megváltás és ennek következménye a cselekvés hiszen engeded hogy rajtad keresztül cselekedjen.

--

Mi is lehet a becsapás a cselekedetben?
Például hogy látszatra van cselekedet de nincs igazi belső kapcsolat Jézussal.
--
Különbségek:
Te magad teszel Istenért - Jézus tesz rajtad keresztül.

Te mutatsz Isten felé szereteted és próbálsz bizonyítani (itt látszik igazán ki is írásnyit és milyen is a kapcsolat) – Isten mutatja meg szeretetét és ez a szeretet buzdít sarkal hogy tegyél, de a cselekvés következmény (Ő munkálja ki az akarást, cselekvést,) szeretete indít meg.


Jézus távoli elérhetetlen másé (144000-é) - Enyém, miénk Jézus és az Övé vagyunk az Ő teste.

Nem vagy a szőlőtőkén csak kapsz a folyadékból de te szereted a szőlősgazdát és gyümölcsöt teremesz. (ha azt állítod rajta vagy akkor teste kell hogy legyél ez nem lehet másképp)
Rajta vagy a szőlőtőkén is más nem teszel csak megbízol benne és engedelmeskedsz neki, szeretet árad ki rád ás rajtad keresztül másokra.
--
Nagy a különbség mégpedig az akart kérdése.
Zsid 5,8 Ámbár Fiú, megtanulta azokból, a miket szenvedett, az engedelmességet;
Zsid 5,9 És tökéletességre jutván, örök idvesség szerzője lett mindazokra nézve, a kik neki engedelmeskednek,
--
Jt azt teszi amit elképzel és amit kitalált és tanít, mivel nincs igazi kapcsolat fontos hogy erő legyen Isten Lelke hiszen így még csak véletlenül sem érti meg hogy Jézust fogadja szívébe.
Megmarad a saját akart és elképzelés szerinti engedelmesség
Vajon Jézus is így engedelmeskedett az Atyának?
Nem még csak véletlenül sem.
Vajon a tanítványok nem úgy engedelmeskedtek mint maga Jézus?
De hogy nem, hiszen Jézus rajzolódik ki bennük.

2Kor 3,18 Mi pedig az Úrnak dicsőségét mindnyájan fedetlen arczczal szemlélvén, ugyanazon ábrázatra elváltozunk, dicsőségről dicsőségre, úgy mint az Úrnak Lelkétől.
--

Mi is az ÚR dicsősége életünkben?
Az Úr Jézusban mi is volt?

FiL 2:
5. Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is,
6. A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,
7. Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;
8. És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.
--

Érted ezt vagy csak egy tanítást látsz. (...á látjátok nem egyenlő Istennel..)

De mi is folyt végbe benne? Saját akaratát cselekedte?
Lk 22,42 Mondván: Atyám, ha akarod, távoztasd el tőlem e pohárt; mindazáltal ne az én akaratom, hanem a tiéd legyen!
--

Ezzel gyakorlatilag teljesen az Atyjának adta a dicsőséget pedig mindig is egy akaraton voltak.

Jn 6,38 Mert azért szállottam le a mennyből, hogy ne a magam akaratát cselekedjem, hanem annak akaratát, a ki elküldött engem.
--

Milyen kapcsolatban is van az Atyával? Nekünk is pont ilyenbe kell lenni vele.

Jn 17,21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.
--

Ezt a kapcsolatot akarja a sátán szét választani, hihet bárki Jézusban csak ne legyen Jézusé ne legyen olyan kapcsolatban mint Ő volt az Atyával, ha ez sikerül neki már nyert ügye van.

Attól a perctől azt csinálsz amit akarsz mert az már nem más mint önigazolás, és nem Isten dicsősége.


Nem hiszem hogy megérted, ha csak a szavakra figyelsz, de talán igen ha a kapcsolat lényegességét észre veszed.

Írod hogy paradicsomi állapotot akarja Isten v vissza állítani.

Írod:
Idézet:
„Igaz, vagy hamis?
Tökéletes életével mindenki számára lehetőséget ad arra, hogy az emberiség ott folytassa ahol a a terv megszakadt. (Akik hisznek Istenben, Fiában a Krisztusban. És cselekszik az Ő akaratát.)”


Kor 15
45. Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.
46. De nem a lelki az első, hanem az érzéki, azután a lelki.
47. Az első ember földből való, földi; a második ember, az Úr, mennyből való.
48. A milyen ama földi, olyanok a földiek is; és a milyen ama mennyei, olyanok a mennyeiek is.
49. És a miképen hordtuk a földinek ábrázatját, hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is.
--

Jelen esetben többről van szó.
Istennel a Fián keresztül bensőségesebb mélyebb kapcsolatunk lesz.
Nem helyre állít hanem újjáteremt.

De te magad felől ezt el sem hiszed mármint hogy ...”hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is.”..

Kevés sikerrel de erre akartam rá mutatni mik azok amik meggátolnak elfogadásában.
Ez nem más mint JT tanítása.

Ha pedig maga Jézus testétől szakít el tanításával láthatjuk milyen is a gyümölcs.
Ez nem az a gyümölcs.

Gyakorlatilag nesze semmi fogd meg jól. (nem bántani akarlak)

Kérlek azt vizsgáld meg magadban milyen is Jézussal való kapcsolatod?
Mikor is érezted igazán közelségét?
Mikor élted át szeretetét?
És mikor is tulajdonítottad neki ezeket?
Valóban benned él Jézus?

Jn 17,21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.

Ilyen a kapcsolatod vele, ha nem, miért is hiszed hogy így van jól ahogy most van?

Jézus Krisztusban van az ÚT ez te is tudod de azt nem érted hogy ez hogy is megy végbe igazán.

Azt hiszed hogy a tanításán keresztül, pedig ez csak az egyik fele a másik a Benne és benned való belsőséges élet.

Be fejezem így is hosszú. :)
Ezért is írtam látogass meg egy más fajta gyülekezetet, és figyeld miről tesznek bizonyságot, próbáld megérteni mi a különbség hited és hitük közt.

Nem más mint Jézussal való kapcsolatod pedig pont ezen múlik minden.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 09:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
Kedves Lucius

Isten nevét a zsidók úgy kezelték mint JT?
....


kedves Tiv!

6828 alkalommal szerepel a Héber iratokban.
Kezdetben az emberek egész nyilvánvalóan használták Isten nevét. Hiszen a biblia is ezt közli
1Móz 4.25 említi, hogy az emberek Isten nevét (Jahve, magyarosan Jehova) kezdték segítségül hívni.
Pusztán ezen vers már elegendő a kérdésed megválaszolásához. Mert ekkor még az Izrael nemzetsége sehol sem volt. És az emberek használták a mindennapjaikban. (hogy hittek-e benne vagy sem az más kérdés, hiszen tudjuk, hogy sok hamis vallás lett azután.)
(Mivel szeretem a pontosságot, így aztán nem spórolok a betűkkel ;) )

Isten kijelentése;
2Móz 3:15 És Isten még egyszer elmondta Mózesnek:
„ Így szólj Izrael fiaihoz: » Jehova, a ti õsatyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istenei küldött hozzátok. « Ez az én nevem idõtlen idõkig, és errõl fognak emlékezni rám nemzedékrõl nemzedékre.

És 12:4: .Adjatok hálát Jehovának! Hívjátok segítségül az ő nevét! Ismertessétek a népek között eljárásmódját. Beszéljetek arról, hogy felmagasztaltatott az ő neve!"
Ez 38:17, 23: „Ezt mondta a szuverén Úr, Jehova:'... Felmagasztalom és megszentelem és megismertetem magam sok nemzet szeme láttára, és megtudják, hogy én vagyok Jehova!'"
Mal 3:16: „Beszélgettek egymással azok, akik Jehovát félik, mindenki a társával; Jehova pedig figyelte és hallgatta őket. És emlékkönyvet kezdtek írni őelőtte azok számára, akik félik Jehovát és akik megemlékez¬nek az ő nevéről."
Ján 17:26: „[Atyjához intézett imájában Jézus azt mondta: ] 'Megismer¬tettem velük [követőivel] a te nevedet, és megismertetem, hogy az a szeretet legyen bennük, amellyel te szerettél engem, és én egységben legyek velük.'"
Csel 15:14: „Simon részletesen beszámolt arról, mi módon fordította Isten a figyelmét első ízben a nemzetek felé, hogy közülük népet vegyen ás ő nevének."

Én magam is használom a minden napjaimban, itt a családon belül általában azt mondom, Jehova megoldja, megsegít, megmutat, vigyáz ránk, stb.
Amikor Te, válaszolsz, akkor megtisztelsz egy megszólítással. ’Kedves Lucius!’ Amiért én hálás vagyok, mert tudom, hogy szavaid hozzám intézted, a megszólításból látom, a közeledési szándékod. Stb. De, nem csak én tudom, hogy hozzám szóltál, hanem mindazok, akik olvassák soraid.
Ezt a gondolatsor tegyük át Istenhez méltó elgondolásra, és tisztelet kimutatásra.
Sok isten van, de, csak egy Isten = Jehova. Amikor megszólítom, nem csak azt jelezem, hogy személyesen neki. Hanem egyúttal bizonyságot teszek. Még ha egyedül is vagyok a szobában. A Szellemi teremtmények hallják, ha fenn hangon kiejtem nevét. Hallják a bukottak is, és a név kimondásával félreérthetetlenül tisztázom az egész világ előtt, hogy kihez szólók, kit kérek, kitől várok, kit dicsőitek.

De! tegyük félre kicsit J.T.
http://w3.hdsnet.hu/lucius/jhvh-3.jpg
A vatikáni szent Péter bazilikában XIII. kelemen pápa sírján, egy angyalszobor homlokán.
Nem csak ismert, volt a név, hanem díszítésre is használták.

http://w3.hdsnet.hu/lucius/jhvh-4.jpg
1661 Nürnbergből származó érmén is fellelhető.

De nézhetnénk katolikus bazilikát Franciaországban Fourviére-i
Vagy szent Márk székesegyház, Velencében,
Német pénzérmén, vagy Németország.
Akár Síremlékeket ahol sok esetben felírták, akár díszítés formájában is az Isten nevét.
( Vagy ahogy hoztam is a múltkor maga Károli G. is fontosnak tartotta oly mértékben, hogy a tízparancsolatban használta a nevet. http://w3.hdsnet.hu/lucius/bib-1.jpg )

A világon mindenhol ismert ( persze, bizonyára van még olyan hely ahol nem, de az maréknyi embercsoportok.) Ha a világon ennyire ismert volt, akkor mi a fura azon, hogy van egy vallási gyülekezet, aminek törekvése az, hogy Isten ne egy szóalkotás eredménye, a kelta hitvilágból (Iz-Ten) Pusztán mint cím legyen emlegetve? [Ok. Tudom; én itt nem igazán használom, mert ezek beszélgetések, és tiszteletben tartom mások nézetét, ezért a hétköznapok beszédei szerint az Isten szót használom. De, amikor áhítattal Őt szólítom meg, Akkor Jehova-ként hívom.)
Egy másik topikban, vagy hol mondtam is. Sokszor szomorkodom amiatt, hogy Nem kapja meg a neki járó tiszteletet, holott imádni kéne. ’Más hitekben, vallásokban mindig név szerint említik isteneiket. De, a Mindenható Istent, a biblia szavaiból törölték. Nincs ott a személyes neve. Pl. Ö.f. fordításban már egyáltalán nem található meg.’ Ahogy tisztelsz, és nevemen szólítasz. Én a szentimentális ember, örülök annak. Mennyire tud Isten örülni, aki mentes mindenféle behatásoktól, mert tökéletes, és érzései is tökéletesek. Tehát amikor a nevén szólítom, biztosra vehetem, hogy nem kapok foglalt vonalat. :)
Ez igaz J.T.-ra is. Habár a héberek később vették fel azt a dogmát, hogy Isten tulajdon nevét nemlehet kiejteni, mégis szerintem, a prófétái használták a nevét. De, ha ez nem így lett volna is, akkor Vegyük példának Jézust. Ő azt mondta, Kihirdettem a neved.
Ha pedig Jézus ezt tette, akkor az aki őt követi, ne hallgasson arról.
Ez az én meglátásom. (mindenki eljut egy szintre, amikor megérti. És ha megérti, akkor használja, ha nem érti, akkor sincs gond. Isten segít, csak kérni kell.)

Idézet:
Tudod írtam neked hogy Ézs. 43-ból kiragadott Igét magukra aggatva Izraelt teljesen elvetve, magukat tették maradékká.


Én azon gondolkodom, hogy J.T. írták a Bibliát?
Ha a kijelentés tartalmát vesszük, akkor minden próféta Jehova Tanúja volt. Jézus is, hiszen Atyjáról tanúskodott.
De, ha mint gyülekezet, ami az 1870-es években alakult, és a 1930-as években vette fel ezt a gyülekezeti nevet, akkor azt mondhatom, hogy nem, Nem J.T. írta a Bibliát. Vagyis az idézett rész nem kiragadva, és magukra aggatva. Hanem fordítva. (Ami nagy különbség.)
Isten az, aki meghatározza, és kijelenti.
De, mit mond Isten? „Ti vagytok az én tanúim” Jézus eleget tett a 2Móz 3:15. az Őt követők eleget tesznek-e annak? És itt nem a gyülekezet neve, hanem a tettek.
Amiből adódik egy másik következtetés, Hogy maga Isten az aki eldönti, hogy ki, az Ő tanúja. (szándékosan kerültem a kik megfogalmazást.) Jézus nem véletlenül fogalmaz úgy (Mat 7:22,23; 25:10-12) Nem ismerlek titeket.

De, gondolom abban közös a nézetünk, hogy a Biblia Szavai az irányadó mértékek? :)
Ha pedig az, akkor mindegyikünk igyekszik a maga meglátása szerint törekedni a tökéletesség felé. Sátán pedig nagy ámító, és rendszeresen keresztbe tesz.

Idézet:
Mivel a 144000 maradéka náluk van ők náluk van az üdvőség útja ill. a vezetés, ők látják jól a próféciákat és ők tanúskodnak jól.


1Kor 11:28 Próbálja meg azért az ember magát, és úgy egyék abból a kenyérbõl, és úgy igyék abból a pohárból,
1Kor 11:29 Mert a ki méltatlanul eszik és iszik, ítéletet eszik és iszik magának, mivelhogy nem becsüli meg az Úrnak testét.
Majd Isten eldönti, hogy ki az aki méltó volt arra. Én innen azt látom, hogy Van bibliai rész a hovatartozás meghatározására, és van büntetés is, ha azt valaki átlépi, vagy helytelen célokból használja.
Valamint nem mondom, hogy csak ott, és csak náluk lehetnek elhívottak. Mert azért van egy elég homályos időszak a második századtól kezdve. És elképzelhetőnek tartom, hogy Isten sokakat megszólított. És voltak, akik engedelmeskedtek neki. (Ahogy ezt valahol már említettem is. Lehet, hogy pont ezeket az embereket ismerjük ’szentek’-ként, vagy akár eretnekekként, akik a korai sötétségben kaptak kinyilatkoztatást, de üldöztetve, kizárva voltak egyházakból. Hogy melyik, melyik? És akiket ismerünk a történelemből, valóban Istené voltak, Jézussal testvérek. Azt pedig nem dolgom megállapítani. De, a Biblián keresztül szemlélem.) Viszont ettől függetlenül, hiszem, hogy vannak társörökösök Jézussal 144 ezren, és van a nagysokaság, akik a földön maradnak. Mivel a föld a trón zsámolya, így igen közel van a trónhoz, azaz a mennyei királysághoz.

Idézet:
De mi a gyümölcs? A tanításuk eredménye?


Nem az ő tanításuk. (habár ez a topik Jehova tanúiról, szól. [nem nevezném teológiának. Mert a Teo = Isten. Lógia általánosan ismert jelentése tudomány, vagy tan. (A görögben eredeti jelentése: "összegyűjtés".) Sokféle előtagot tehetünk hozzá. Viszont a legelterjedtebb jelentése a tudomány, mely felboncol, darabol, szétszed, kívülről vizsgál stb. Tehát a szó, teológia helytelen kifejezés, ’napjaink szóhasználata szerint’ amikor Istenről beszélünk Isten nem tehető mikroszkóp alá. Nem tehető petri-csészékbe, vagy górcsőbe.) beszélhetünk Isten ismertről, amennyit Ő hajlandó megmutatni magából. Annyit mutat meg, ami elegendő ahhoz, hogy megértsük a körülöttünk zajló, eseményeket. Megismerve Őt, a feltárt szavaiból, amit kellően bizonyít is. Kialakul a hit] Teokratikus elrendezésről már inkább beszélnék… :)
Itt jön a J.T. Tanításuk. Ezek szavak; fontossága nem ennek van.
Hanem az, hogy annak köze van-e a Bibliához? Visszaigazolható-e?
Mivel a biblia határoz meg, és ez által Isten. Az ő irányadó mértékei a fontosak. Így maga a Biblia mondja ki, hogy mi a tanítása, és annak milyen gyümölcsei vannak. Én abból hoztam példát. (Aki pedig belefér Isten által meghatározott keretbe, az az Ő tanúja. )
A Biblia ezt mondja; ef 4:5, 13 (Egy reménység, egy hit, egy keresztség)
A hit, vallást illetően; Mat 28:19; Csel 8:12; 14:21 (A tanítványképzés)
Ezek alapján ismerhető fel gyümölcseiről Mat 7:19, 20; Luk 6.43, 44; Ján 15.8
Ami úgy nyilvánul meg, hogy tagjai közt szeretet van. Ján 13:35; 1Kor 1:10; 1Ján 4:20
És még sok más részek, amik alapján nagyon jól körbehatárolható az, ami Isten előtt elismert, helyeselt, amihez adja Szellemét. Azt pedig tudjuk, hogy nem személyválogató. :)
Nézetem szerint a Biblia az ami tanít. (A biblia pedig Isten Szava)

Idézet:
Idéztem neked hogy nincs kivágva végleg Izrael.
De ezt még tessem tudod elfogadni és megérteni mi is a jelentősége.
Hiszel Isten ígéretében?
Gondolom igen. De akkor Izraelnek tett ígéretét formálná át?
Ez nem lenne becsapás?


Gal 3:23-29
28 Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nõ; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.

De, mit ígért Isten Izraelnek?
1Móz 12:7 És megjelenék az Úr Ábrámnak, és monda néki: A te magodnak adom ezt a földet. És Ábrám oltárt építe ott az Úrnak; a ki megjelent vala néki.
[/u]Ez a mag már korábban ki lett jelentve[/u]
1Móz 3:15 És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az õ magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod.
1Móz 21:12 izsák vonalán…
Itt még érdekesebb kijelentést olvasok;
1Móz 28:14 És a te magod olyan lészen mint a földnek pora, és terjeszkedel nyugotra és keletre, északra és délre, és te benned és a te magodban áldatnak meg a föld minden
A mag nyilván kijelentve, ismét és megerősítve.
Rom 9:7 Sem nem mindnyájan fiak, kik az Ábrahám magvából valók; hanem: Izsákban neveztetik néked a te magod.
Nem csak megerősítve, hanem feltárva annak értelme.
Gal 3:16 Az ígéretek pedig Ábrahámnak adattak és az õ magvának. [/b]Nem mondja: És a magvaknak, mint sokról; hanem mint egyről. És a te magodnak, a ki a Krisztus. [/u]
Majd ezt követve olvassuk a Gal 3:28.

Isten elsőnek az Izraelitákat hívta el, Fián keresztül. Azok pedig nem jöttek, vagyis kevesen.
Így hát elhívott mindenkit, aki hallgat az Ő meghívására. Miért is térne vissza a Héberekhez? Ha azok nyíltan eldobták azt ami számára kedves volt.
Az ajtó immár nyitva, mindenki számára. Nem az a lényeg, hogy zsidó vagy sem. Hanem, hogy Hiszi-e hogy Jézus az Isten Fia, és mint Krisztus meghalt érte?

Szóval hol rúgja fel Isten saját szavait? Kit csapott be?
Hiszek Isten szavaiban.
Nem formált át semmit, csak mi emberek nem értjük.

Korábban felhozod; (ezen topik 12 old.)
Idézet:
És az ígéret szerint Isten kiönti kegyelmét Izraelre az evangéliumra nézve voltak ellenségek.
Rm 11,28 Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
Idézet:
Heb 4:6 Mivelhogy annakokáért áll az, hogy némelyek bemennek abba, és a kiknek elõször hirdettetett az evangyéliom, nem mentek be engedetlenség miatt:
De, miért nekik?
Az Atyákért, mert azok hűségesek voltak. (Isten pedig megígérte
2Móz 20:6 De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolataimat megtartják. )
Deu 10:15 De egyedül a ti atyáitokat kedvelte az Úr, hogy szeresse õket, és az õ magvokat: titeket választott ki õ utánok minden nép közül, a mint e mai napon is látszik.
Isten betartotta a szavát. Elsőrosban a hébereket hívta, Fiát oda küldte.
(Van Jézusnak erről egy példázata Mat 22:2-14)
5Móz 10:16 Metéljétek azért körül a ti szíveteket, és ne legyetek ezután keménynyakúak;
Számomra igen érdekes, amikor azt olvasom a héber iratokban, hogy a szivnek körülmetéléséről van szó. Vagyis a hitre való felszólítás, irányítás…
Rom 2:29 Hanem az a zsidó, a ki belsõképen az; és a szívnek lélekben, nem betû szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektõl, hanem Istentõl van.

Idézet:
Csel 3,25 Ti vagytok a prófétáknak és a szövetségnek fiai, melyet Isten szerzett a mi atyáinkkal, mondván Ábrahámnak: És a te magodban megáldatnak a földnek nemzetségei mindnyájan.

1Móz 26,4 És megsokasítom a te magodat mint az ég csillagait, és a te magodnak adom mind ezeket a földeket: és megáldatnak a te magodban a földnek minden nemzetségei;

1Móz 28,14 És a te magod olyan lészen mint a földnek pora, és terjeszkedel nyugotra és keletre, északra és délre, és te benned és a te magodban áldatnak meg a föld minden nemzetségei.


Csel 3:25-nél azért olvasnám a Csek 9:4, hogy teljessebb képet kapjak. Valamint az 1Móz 22:18

1Móz 26:4 „és a te magod által nyer áldást a föld minden nemzete” ismét csak olvasok más idevonatkoztatható részeket; 1Mó12:3; 22:18; (itt körbe értem Csel 3:25)
Gal 3:8 Elõre látván pedig az Írás, hogy Isten hitbõl fogja megigazítani a pogányokat, eleve hirdette Ábrahámnak, hogy: Te benned fognak megáldatni minden népek.

1Móz 28:14 „te benned és a te magodban áldatnak meg a föld minden nemzetségei.”
(és a föld minden családja teáltalad, és a te magod által nyer áldást.) ugyancsak az előbb felhozott verseket venném ide.

Idézet:
Tökéletesen ketté van választva az Ígéret és ez nem zárja ki az első ígéretet amit tett Ábrahámnak.
Hogy miért hozom fel újra és újra neked?
Mert Jt tanítása itt vezet félre téged is és kb 6000000 embert.


Nos én nem látom, hogy szét lenne választva az ígéret. Mert az első ígéretét Isten be is tartotta, ahogy azt felhoztam a Bibliából.

A félrevezetésről; Köszönöm, hogy aggódsz. Jól esik, mert ez újabb bizonyság arra, hogy hited komolyan gondolod, (és lehetőségeimhez képest meg is győződők azokról, amiket felhozol.) Pont az, hogy a felhozott részek által kutatom Isten Szavát. Jutok el oda, hogy nem látom a félrevezetést. Mert nem annak a két embernek a szavára hiszek, habár azokat is megvizsgálom. Hanem a Biblia szavaira támaszkodva jutok el egy hit, vallási nézőpontra. Úgy, hogy folyamatosan kérem Isten segítségét. (a 6 milliónak nem nézek utána mert az beszélgetésünket illetően mellékes. Bocs. :) )

Idézet:
De pont ez a tanítás az ami miatt Jézussal nem tudsz egyé lenni.
1Kor 6,17 A ki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.


Felmerült, hogy mi a lélek, és mi különbség van a Szellemközt.(Arra jutottam, hogy a lélek az élő ember, vagy állat.)
Én itt, azt olvasom; „Aki ellenben az Úrral tart, egy szellem ővele.
Mai szóhasználatunk szerint mást jelent az egyesülés, és mást a vele tartás.
Ezen kettő eltérés miatt, az egész vers jelentése megváltozik. (és a latinban ezt látom.)

Idézet:
Már pedig az Ige azt mondja az Krisztus lelke az övéiben van. Mégpedig az Úrral egyesülve lesz valós.
Ezért mondja az Ige :
1Jn 5,12 A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.


Hogy jobban értsem, ehhez hozzá olvastam;
Joh 3:36 Aki hisz a Fiúban, örök élete van; a ki pedig nem enged a Fiúnak, nem lát életet, hanem az Isten haragja marad rajta.
Így pedig már tudom, hogy mi az 1Ján 5.12 értelme.

Idézet:
Mi a vég eredmény?
Isten nevét bitorolják bár a zsidók szájukra sem merték venni.
Viszont JT Isten nevével azonosítják.
Ez lenne a tanúskodás? Isten nevét kisajátítani?
Biztos hogy ez a megfelelő tanúskodás?

A tanítványok is tanúskodik, de így hiszen egész más van rájuk bízva, ugyan akkor megváltozott Istennel való kapcsolatuk is.
Mennyei Atyjuk lett Isten és így is tesznek bizonyságot.
1Jn 4,14 És mi láttuk és bizonyságot teszünk, hogy az Atya elküldte a Fiút a világ üdvözítőjéül.


Nos én a bitorlást másként értelmezem. Amikor azt mondom, hogy valami az enyém, vagy nekem jár. Kisajátítom.
De erről szó sincs. Maga Isten jelentik ki nevét, és annak jelentését 2Móz 3:14 amit a 3:15-ben ki is mond, hogy ezen a néven emlékezzenek rá, így szólítsák, időtlen időkig.
De, kisajátításról szó sincs. Bárki szólíthatja így a teremtőt, ez nem felekezetfüggő. Sőt! Inkább hit, vallás. A Biblia szavai alapján.

De kérdéseiddel jó helyen kutakodsz.
Miben merül ki a tanúskodás? Az biztos, hogy annál több kell mint Isten nevét mondogatni meggyőződés nélkül. Tehát kell egy ismeret, ami hitet szül, és a hit mozgatja, hogy kérje Isten szellemét a tanúskodásra.
Mert így a megfelelő, és mindig a Biblia Szavai alapján
(De, gondolom ezt felesleges is mondanom, mert mindenki számára világos. :) )

1Ján 4.14 Szavaivait teljességgel elfogadom, és hozzá is olvasom 1Ján1:1
Majd;
Mat 1:21; Ján 3:17; 4.42; Csel 5:31

Idézet:
Rm 8,15 Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!
--
Ezt tesszük mi is erről teszünk bizonyságot (tanúskodunk). De erre is buzdít Maga Isten Lelek is.


Rom 8:16 Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.
(Maga a szellem tanúskodik ami szellemünkkel együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk.)
Így gondolom én is. :)

Idézet:
Jt miért tanúskodik Isten neve mellett és miért nem Jézusban való megváltásról?
Mert nem Jézus testét építi.
Akik hisznek nekik elfogadhatják Jézust megváltónak de nem lehetnek az Övéi, ilyen szoros kapcsolat nem lehetséges számukra.
Akik hisznek nekik egy jól felépíttet mesében hisznek így értik meg Isten tervét ezért elfogadják azt. Hitelesnek tarják, és a Bibliát is ennek az elméletnek bizonyítására használják.


Jézus maga hirdette ki az embereknek Isten nevét. Maga Isten az, aki korábban is többször kijelentette, hogy hirdessék a nevét. A korai héberek, Izraeliták tartották magukat ehhez, másként, hogy került volna annyiszor leírása az isteni név?
Jézus követői nem térnek el attól, amit Jézus tett. Adott egy mintát a viselkedésével, és cselekvéseivel, ebben benne a beszédei. Tehát Jézus kimondta; Jehova nevét. Miért kéne hát másként cselekedni? Azon túl, hogy Jézus elismerte, kijelentette, hogy az Atya nagyobb nála. És senki sem JÓ, csak Isten.

Hogy mennyire hirdetik Jézust, és a megváltást?
Pár gondolat tőlük; (De, neked ismerned kéne ezeket.) [Én a pártatlan állásfoglalás híve vagyok. Vagyis! Állásfoglalásom a Bibliára támasztom.]

Jézus az Isten Fia és kinevezett Királya
Isten elsőszülötte minden más megteremtésében felhasználta őt. Jel 3.14; Kol 1:15-17
Asszonytól született emberré lett, alacsonyabbá tétetett az angyaloknál Gal 4:4; Héb 2:9
Isten szellemétől született, égi rendeltetése volt. Mat 3:16, 17
Magasabb állásba emelték, mint amilyenben emberi létezése előtt volt Fil 2:9, 10

A Jézus Krisztusba vetett hit elengedhetetlen a megmentéshez
Krisztus Ábrahám megígért Magva 1Móz 22:18; Gal 3:16
Jézus az egyedüli Főpap, a váltság 1Ján 2.1, 2; Zsid 7:25, 26; Mat 20.28
Isten és Krisztus megismerése által és engedelmesség által lehet életet nyerni Ján 17:3, Csel 4.12

Több követeltetik meg a Jézusba vetett hitnél
A hitnek tettekkel kell párosulnia jak 2?17-26 1:22-25
Engedelmeskedni kell a parancsainak úgy cselekedve, ahogyan Ő Ján 14.12, 15; 1Ján 2:3
Nem mindenki megy be a Királyságba, aki használja az Úr nevét Mat 7:21-23

Jézus az emberi életét fizette ’váltságul mindenkiért’
Jézus váltságul adta életét Mat 20:28
Kiontott vérének értéke bűnbocsánatot szerez Zsid 9:14, 22
Egyetlen áldozat elegendő volt egyszer s mindenkorra Rom 6.10, Zsid 9:26
Előnyei nem jönnek maguktól; el kell ismerni a váltságot Ján 3:16

Megfelelő ár volt
Ádám tökéletesnek teremtetett 5Móz 32:4; Préd 7.29, 1Móz 1:31
A bűn által veszítette saját maga és gyermekei tökéletességét Rom 5:12, 18
A gyermekei tehetetlenek; olyan valakire volt szükség, aki Ádámmal pontosan egyenlő Zsolt 49:7; 5Móz 19:21
Jézus tökéletes emberi élete váltság 1Tim 2:5, 6; 1Pét 1:18, 19

Ha ezek nem jézusról szólnak, akkor kiről? :)
Mert ezt hirdetik.

Világosan elismerik, hogy Jézus a felkent Király, és mint ilyen az ővéi azok akik benne hisznek.
Nem tudom mit értesz szorosabb kapcsolaton. De, ha ez nem az? Akkor mi?

Ami a mesét illeti, ahhoz nem tudok mit hozzá tenni.
Elhagytam korábbi hitem, mert úgy láttam jónak. De, utólag nem szólók azokra rosszat. Nem az én dolgom.
De, a hitelességet illetően azt mindig a Biblián keresztül nézem meg. Ha egy tétel a bibliából nem igazolható vissza, vagy arról mást mond. Azt veszem etalonnak.
Minden ilyen, hit, vallási témakört az írásokon keresztül, és ez által Isten Szaván keresztül nézek, és keresek arra pro-kontra bizonyságot.

Idézet:
Jézussal való kapcsolatuk viszont kétséges, de hogy mégis bízzanak hogy minden rendben nagyon szükséges Isten neve ill emellett való tanúskodás.
Ez szinte létkérdés hitük megerősítésében.
Gyakorlatilag egy pótlék Jézussal való igazi kapcsolatnak hiánya miatt.

Ezzel el is fordul figyelmük Jézussal való kapcsolatukról.


Előbb emeltem ki Jézussal való kapcsolatukat, és tételeiket. (A teljességet mellőzve.)

Idézet:
Ezzel el is fordul figyelmük Jézussal való kapcsolatukról.


Ha róla beszélnek, akkor hogy fordulnak el tőle? :)


====================================
Aztán itt olyanokat emlegetsz, amivel nem tudok mit kezdeni. (és nem is akarok, de pár szót azért hozzá füzök.)

ők sem biztosak az örök életben, de megint a cselekedetben bízva elhessegetik bizonytalanságukat.
Én azt mondom; hogy aki kijelenti, hogy ő már megmentve, az felfuvalkodott. Jak 4:16
Hiszen mit hoz a következő félóra? Ez pedig Önhitség, ’Itt kezdte a Sátán is’
Ezért aztán szerényen elhessegetem, és Istenre bízom, hogy valóban megmentett vagyok-e.
Ettől a hitem nem csorbul, de alázatból már mutattam valamit.

( füztek egy mesét, Jób könyvéhez sátán Istent vádolja hogy Jób a jólétért szereti de ha mindent elvesz tőle nem fogja szeretni, )
Mese, ezzel ismét nem szándékozom mit kezdeni, mert a Biblia Szava. De olvasatilag ezt látom;
Job 1:9 Felele pedig az Úrnak a Sátán, és monda: Avagy ok nélkül féli-é Jób az Istent?
Job 1:10 Nem te vetted-é körül õt magát, házát és mindenét, a mije van? Keze munkáját megáldottad, marhája igen elszaporodott e földön.
Job 1:11 De bocsássad csak rá a te kezedet, verd meg mindazt, a mi az övé, avagy nem átkoz-é meg szemtõl-szembe téged?!
Ok nélkül féli? Nem te adtál neki mindent? Verd meg! Majd megátkoz.
Szerintem magáért beszél….

Lopva bíznak benne hogy viszonzást kapnak Istentől
Lopva, azaz titokban?
Nyiltan vállalják, és vallják. Nem látok alattomoskodást.

Ez lenne a gyümölcs?
A gyümölcseiről ismerni fel a fát. Ez éppen úgy igaz, a hamisságra, mint az igazságra.
Mindkettőnek megvan a maga gyümölcse.

Az nem Jézusban vetet hit hogy a múltért meghalt és a jelenért jövőért te felelsz és parancsait te tartod be. Hiába hiszed hogy kapsz erőt hozzá.
Jézus nem a múltért halt meg, hanem a jövőért. (a múltért ott voltak a törvények. Amik betartása már önmagában azt eredményezte, hogy nekik lesz feltámadás. De, isten itt is azt mondta, hogy a szivvel, azaz belső indittatásból kell hinni. De, a váltság beteljesedéséig, elfogadta, ha valaki betartotta parancsait.)
Jővőért = napjaink az utolsó nap. Sokan leszenek akik sosem halnak meg.
Azóta sokan haltak meg, rájuk pedig rom 6:7 érvényes.

Ez továbbra is egyedüli kapcsolat.
Ez nem Jézussal való igazi közösség, a Fiú így nem a tiéd és te sem vagy igazán az Övé.
Ezt a mélyebb kapcsolatot próbáltuk megmutatni neked.
A Bibliából! Ha lehet. Habár nem kételkedem jó szándékaitokban. De, ha nem gond, én azért az írásokra támaszkodom. :)

Jézussal való kapcsolatod a megváltás és ennek következménye a cselekvés hiszen engeded hogy rajtad keresztül cselekedjen.
Osztom, egyetértek.
De, ezt kérni kell. Istentől, hogy Fián keresztül használjon,ha úgy látja jónak.
Nem jézus szerepét nézem le, hanem Istennek mutatok imádatot, tiszteletet, ha tőle kérem. Fiára való tekintettel, az Ő nevében.

Te mutatsz Isten felé szereteted és próbálsz bizonyítani (itt látszik igazán ki is írásnyit és milyen is a kapcsolat) – Isten mutatja meg szeretetét és ez a szeretet buzdít sarkal hogy tegyél, de a cselekvés következmény (Ő munkálja ki az akarást, cselekvést,) szeretete indít meg.
Ööö Hő :)
Barátom! :) Most a belső indítékaimat hoztad szóba?
De, ha már szóba hoztad; Téged mi indít? Biztos, hogy az amiről azt gondolod, hogy Istentől való? (És akkor most 1:1) A válaszod az lesz; Biztos.
Tehát kérlek ne firtasd az én indíttatásom! Mert amikor megkérdőjelezel, már véleményt alkottál. Ha pedig véleményt alkottál. Akkor ítélkeztél.
Habár jócskán szafulod J.T. gyülekezetét, amihez jogod van. Mert csoportosan megítélhetünk hiteket, vallásokat. De, az írás int, hogy személyekre is alkalmazzuk.
Nos a magam részéről, csakazért senem fogok rosszat mondani Reformátusékról. :) Mert az nem az én dolgom.

Jézus távoli elérhetetlen másé (144000-é) - Enyém, miénk Jézus és az Övé vagyunk az Ő teste.
Jézus mindenkié, aki hisz benne. Apró különbséggel a 144e. vele együtt uralkodik, angyalokat ítélnek. Míg a nagy sokaság boldogan éldegél a földön. Én erre vágyom.
Hol itt a hézag? Van egy Isteni elrendezés. Ha nem esik nehezünkre, a férfi a család feje, a gyülekezeté Krisztus, Krisztusé pedig Isten. Akkor ez egy elrendezés. Jézus pedig megosztja azzal a trónt akit érdemesnek talál arra. Mi a gond ebben?

Nagy a különbség mégpedig az akart kérdése.
Zsid 5,8 Ámbár Fiú, megtanulta azokból, a miket szenvedett, az engedelmességet;
Zsid 5,9 És tökéletességre jutván, örök idvesség szerzője lett mindazokra nézve, a kik neki engedelmeskednek,
Az engedelmességre kell összpontosítani.

Jt azt teszi amit elképzel és amit kitalált és tanít, mivel nincs igazi kapcsolat fontos hogy erő legyen Isten Lelke hiszen így még csak véletlenül sem érti meg hogy Jézust fogadja szívébe.
Megmarad a saját akart és elképzelés szerinti engedelmesség
Vajon Jézus is így engedelmeskedett az Atyának?
Jézus azt mondta, nem eltörölni, betölteni jött a törvényeket.
A jelenlegi hitedben, nem a Bibliára támaszkodsz?
(Mi több minden Biblia alapú hit gyülekezet, arra támaszkodik. Kivéve amikor nem.)
Isten pedig eldönti, hogy számára ki, kik kedvesek. Aki hisz, cselekszik, annak ígéret van. De, nem az ígéret miatt, hanem Isten egyedüli igazsága miatt önzetlenül, engedelmeskedni.
(ahogy azt ki is emeled többször is.)

Fil 2: 5-8
Istennel egyenlő? Akkor miért is neki a zsákmány? Hiszen az, az övé is.
Zsákmányul azt lehet tekinteni, ami nem az enyém. (ahogy zsákmánynak tekinti Sátán Isten jogos uralmát. Erről szól a vitakérdés.)
Én azt látom, hogy nem egyenlő Istennel. És ennek bibliai alapja van.

Luk 22:42
A kérésből világosan látszik, hogy alárendeltségi viszony van köztük. De, az is, hogy Atyja akaratának engedelmeskedik.
Így valóban egységben, azaz egy akaraton vannak.

Ján 6.38
a ki elküldött engem
Küldve lett, meghatározott céllal. Ismét azt látom, hogy kisebb az Atyánál, és annak akaratát cselekszi.

Milyen kapcsolatban is van az Atyával? Nekünk is pont ilyenbe kell lenni vele.
Osztom. Igen valóban ilyen kapcsolatban kell lennünk vele.

1Kor 15: 45-49
Talán 42 verstől jobban hangzana, és érthetőbb is lenne. Hát ha még a 35-től kezdenénk. Többet megértenénk.
1Co 15:38 Az Isten pedig testet ád annak, a mint akarta, és pedig mindenféle magnak az õ saját testét.
Lesznek akik a mennybe, mint szellemi személyek támadnak fel. És sokan testben, itt a földön.

Jelen esetben többről van szó.
Istennel a Fián keresztül bensőségesebb mélyebb kapcsolatunk lesz.
Nem helyre állít hanem újjáteremt.
Mi a különbség? Helyreállít, újjáteremt, közt?

De te magad felől ezt el sem hiszed mármint hogy ...”hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is.”..
Volt, hogy az Isten fiai megirigyelték a földi nőket. És emberi alakban azokat vették el, akiket kiszemeltek. Isten ekkor elpusztította az egész földet, mert ezek, és ezeknek gyermekeik ’neflinek’ az egész földet gonosszá tették.
Történt ez vízözönkor. Alias halottak napja. Lásd: Kelta druida papság, hitvilág, majd római uralom útján terjed, később keresztény beolvadás. És máris a ma embere azt ünnepli, ami akkor Isten ítélete volt. Teljesen ellentétes Isten akaratával. (mert ha akarta volna, hogy ünnepeljük, akkor mondta volna.) Mint ahogy az is, hogy hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatát. Mert ha ez lett volna isten célja, eleve olyanra teremt minket.
Jézus tesz egy említést: olyanok lesznek, mint az ég angyalai. Ami nem egyezőséget takar, hanem hasonlóságot. Mondta ezt a házasság fogalmával kapcsolatban. Ekkor ugyanis az emberiség betöltötte küldetését, és Isten leállítja a szaporodási képességünk.

Kevés sikerrel de erre akartam rá mutatni mik azok amik meggátolnak elfogadásában.
Ez nem más mint JT tanítása.
Nos. :) trmészetesen olyan véleményt alakítasz ki ami neked tetszik…
Nem tagadtam, hogy számomra elfogadható J.T. által felvetett tanok. Egyetlen szitán kell csak átmennie, forrástól függetlenül. Az pedig a Biblia, ha a Szó a bibliából származik, és az nem ütközik Isten világosan kivehető akaratával, és összhangban van más Bibliai irányelvekkel. Akkor elfogadom. Legyen az akármilyen felekezeti forrás. Mert számomra nem egy gyülekezet állásfoglalása a lényeg, hanem Isten Szava.


Ezért is írtam látogass meg egy más fajta gyülekezetet, és figyeld miről tesznek bizonyságot, próbáld megérteni mi a különbség hited és hitük közt.
Nem kell bejárnom. Voltam már. De, hogy mondjak egy érdekes dolgot, hogy miért nem járkálok. A múltkor letöltöttem egy ilyen beszédet. (felekezet mindegy.) Azt mondja; ’Isten megölte a fiát…’ No, itt meg is állítottam a meghallgatást, mert ha ilyet elő lehet adni hivők előtt, akkor az a prédikáló nem tudja, nincs ismerete. És ezzel megvezetett egy egész gyülit.
Hát nem tudom… lehet velem van a gond :) Hogy ilyenkor nem tudom azt énekeleni, halleluja. Mert Istenben nincs gonoszság.


A továbbiakban javasolnám, hogy talán szűkítsünk! :)
Nem okoz gondot a hosszabb szösszenet, de egyrészt megoszt, mert több kérdés egy fordulóban. Másrészt Nem hiszem, hogy sokak szívesen néznek át egy hosszabb beszélgetést.
Idézet:


_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 15:41 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius

Jehova nevére látom megindultál. :)
És hűségesen bizonygattad hogy mennyire fontos.

Én viszont azt szerettem volna megmutatni hogy, hogy lett mennyei Atyánk ez nem zárja ki a nevét.
Egyszóval, ha hiányolod vagy épp egy kisdedet lát (ismerete kevés) egyet akkor is fog tudni mondani.
nem mást, mint hogy mennyei Atyja.
--

Isten nevének birtoklása és hirdetése között van különbség.

Ha hirdet és elfogadja, hogy nem ő az egyetlen és így az út is, talán még elfogadható lenne.

Csak hogy elfogadják- e Jézusban való megváltást ha nem tartozol hozzájuk?

Ügyesen fogalmazgatva ki lehet magyarázni, de a lényeg nem.
Mindenkinek, aki hozzájuk tartozik el kellet hagyniuk gyülekezeteiket.

Egy pl, ha azt mondod nekik, hogy Jézusé vagy és élő gyülekezetébe jársz, vajon el is fogadják?
Talán megváltottnak vagy testvérüknek tartanak?

Te lehet, de ez sem biztos. :)
-

Miért értem bitorlásnak?
Mert gyakorlatilag tanúskodás címszó alatt, jogot, tekintélyt próbálnak mutatni hogy ők valakik.

Ők Isten ma élő gyülekezete.

Minden más Jézusban hívő gyülekezet azt állítja, hogy Jézus teste felekezettől független tehát felette áll. Még azok is tartozhatnak hozzá, akik egyébként nem tartoznak egyik gyülekezethez sem, de Jézust befogadták tehát Jézusé.

Itt a fórumon is több testvér van az Úr Jézusban, de nem mind református. :)
Ettől még igen csak testvéreim az Úrban. :)
--

Írod hogy Igéket hozzak eléd, de van e értelme ha mást látsz amikor ránézel.
Vagy még rosszabb tudomást sem veszel róla.
pl. Ez 37
11. És monda nékem: Embernek fia! ezek a tetemek az Izráel egész háza. Ímé, ezt mondják: Elszáradtak a mi csontjaink és elveszett a mi reménységünk; kivágattunk!
12. Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére.
--

Mikor is próféta egy próféta ha beteljesedik vagy látható hogy kezd.
Ez nagyon is látható hogy kezd beteljesedni.

Páltól idézett igéid egy más meglátás miatt érted másképp és pont ezért nem is vagy hajlandó megérteni.

Rm 11,28 Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
-

Ezt bizony nagyon nem érted.

Az előző versek pedig elég jól megmagyarázzák.
15.
Mert ha az ő elvettetésök a világnak megbékélése, micsoda lesz a felvételök hanemha élet a halálból?
-

Ahogy írtam is Jézus testéről beszél mint Isten templomáról (ezek vagyunk mi) nincs számszerűsítve.

Viszont a maradék már Illés idejében is. („Meghagytam magamnak hétezer embert”.. Róm 11,4)

Ézs 43 rész. pont a a vak népről beszél és Istennek terveiről vele Mint a hogy Ez 37 is.

És Róm 11
7. Micsoda tehát? A mit Izráel keres, azt nem nyerte meg: a választottak ellenben megnyerték, a többiek pedig megkeményíttettek:
8. A mint meg van írva: Az Isten kábultság lelkét adta nékik; szemeket, hogy ne lássanak, füleket, hogy ne halljanak, mind e mai napig.
9. Dávid is ezt mondja: Legyen az ő asztaluk tőrré, hálóvá, botránkozássá és megtorlássá.
10. Sötétüljenek meg az ő szemeik, hogy ne lássanak, és az ő hátokat mindenkorra görbítsd meg.
11. Annakokáért mondom: Avagy azért botlottak-é meg, hogy elessenek? Távol legyen; hanem az ő esetük folytán lett az idvesség a pogányoké, hogy ők felingereltessenek.
--

Beszél Pál azokról, akik Jézus testéhez tartoznak, és nem keményedtek meg.

És beszél azokról akik igen 11 vers. Gyakorlatilag a pogány népekkel ingerli népét.
(meg sem merem kérdezni minek ingerelné ha nem akarja megmenteni? )
--

12. Ha pedig az ő esetök világnak gazdagsága, és az ő veszteségök pogányok gazdagsága, mennyivel inkább az ő teljességök?
15. Mert ha az ő elvettetésök a világnak megbékélése, micsoda lesz a felvételök hanemha élet a halálból?
--

Nem lenne ez olyan nehéz megérteni, hiszen az nincs elvetve aki Jézusban megtér és teste lesz.
Itt Pál nem is személyről ír, hanem Izrael népéről és állapotáról.
És Isten tervéről velük kapcsolatosan. Így nem jó összekeverni személyes megváltással.

Nyíltan és értetően írja.
26. És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
27. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.
28. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
--

Amiket írsz a személyes megváltásról nem zárja ki Isten tervét Izraellel kapcsolatosan.

Így ez sem:
Róm 2,29. Hanem az a zsidó, a ki belsőképen az; és a szívnek lélekben, nem betű szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektől, hanem Istentől van.

Nem olvastad tovább.
Róm 3
1. Mi tekintetben különb hát a zsidó? vagy micsoda haszna van a körülmetélkedésnek?
2. Minden tekintetben sok. Mindenek előtt, hogy az Isten reájok bízta az ő beszédeit.
3. De hát hogy ha némelyek nem hittek? Vajjon azoknak hitetlensége nem teszi-é hiábavalóvá az Istennek hűségét?
4. Távol legyen.
Mert akkor mi módon ítéli meg az Isten a világot?

--

Amit látod rögtön meg is magyarázza, Isten nem állt el a népétől, Ő mindvégig hű marad.

Persze ha akard ezt sem érted meg.

Ennek komoly oka van, ha Izraelre vonatkozik a 144000, akkor Jézus testével nem azonos.

A Biblia egyértelműen beszél erről idézeteidet is sokszor körül veszik, de valahogy olyannak tűnik mintha nem is olvastad volna.
Nem jut eszedbe.
--
Idéztem Jézus Fil 2-ből zárójelbe írtam is, ne így reagálj és tessék mégis. :)

Írod: „A kérésből világosan látszik, hogy alárendeltségi viszony van köztük..”
„Ismét azt látom, hogy kisebb az Atyánál, és annak akaratát cselekszi.”

Ez az erről írok ezt látod. Azt viszont nem hogy mennyire bensőséges ez a kapcsolat.
Ezt az alárendeltséget önként vállalta bár az Ige azt írja „nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,”
--
Ha egy apa és fiú kapcsolatból „ki a nagyobbat vizsgáljuk” nem látjuk az igazi kapcsoltatott.

Ha azt nézzük mennyire bensőséges
pl Jn 1,18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.

Ez azért elég bensőséges igaz. :) Csak hogy nekünk is ennyire bensőségesnek kell leni Jézussal.

Ennek hiányáról írok már elég régen neked.

Ezt viszont írásoddal nem megcáfoltad hanem kiemelted.
Valószínűleg azért mert nem is látod hiányát.

Írod:
„Ha ezek nem Jézusról szólnak, akkor kiről?
Mert ezt hirdetik.”

Ja . :)

Hol is van itt Jézussal való mély mint férj és feleség, vagy mint vőlegény, menyasszony kapcsolat?

Jézusban elevenedik meg Isten Igéje és az Ő szívünkbe fogadásával.
Isten Igéje ezt így írja.
Kol 2
9. Mert Ő benne lakozik az istenségnek egész teljessége testileg,
10. És ti Ő benne vagytok bételjesedve, a ki feje minden fejedelemségnek és hatalmasságnak;
11. A kiben körül is metéltettetek kéz nélkül való körülmetéléssel, levetkezvén az érzéki bűnök testét a Krisztus körülmetélésében;
12. Eltemettetvén Ő vele együtt a keresztségben, a kiben egyetemben fel is támasztattatok az Isten erejébe vetett hit által, a ki feltámasztá Őt a halálból.
13. És titeket, kik holtak valátok a bűnökben és a ti testeteknek körülmetéletlenségében, megelevenített együtt Ő vele, megbocsátván minden bűnötöket,


(Itt megint a gond az hogy mást fogsz érteni nem a szoros kapcsolatot ami rád vonatkozik hanem... de majd elmondod.) :)
--

Ez elég tisztességesen utal arra hogy mennyire szoros kötelékben vagyunk vele.

Tehát az nem ugyan az, hogy tudunk róla valamit vagy tudjuk hogy ki is Ő.
Közben nem lehetsz az Övé. Nincs ilyen bensőséges kapcsolat.


Sőt nem tartozol testéhez. De ez már körforgás ami nem vezet semmire.
Ezt a kapcsolatot nem csak hogy nem tanítja JT hanem megakadályozza.

Te vagy az élő példa rá. Mindent amit írsz sajnos ez bizonyítja.

Írod: „Világosan elismerik, hogy Jézus a felkent Király, és mint ilyen az ővéi azok akik benne hisznek.
Nem tudom mit értesz szorosabb kapcsolaton. De, ha ez nem az? Akkor mi?”

Erről van szó előtte tucatnyi Igét leírtál és mégsem vagy közelebb.
Bár leírtam milyen kapcsolat: vele, benne, bennünk, mint a hogy Pál is erre utal.

Gal 2,20 Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.

Ezt vagy megmagyarázod és elsiklasz felette vagy elfogadod és Jézusé leszel és Őt meg befogadod szívedben.
Teljesen átadod életed neki és életed feletti irányítást.

Van e szó erről Isten Igéjében?
Erről szól az evangélium.
De egy pl,
Róm 6,
3. Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?
4. Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.
5. Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk.
6. Tudván azt, hogy a mi ó emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:
7. Mert a ki meghalt, felszabadult a bűn alól.
8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.
9. Tudván, hogy Krisztus, a ki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,
10. Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.
11. Ezenképen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.
12. Ne uralkodjék tehát a bűn a ti halandó testetekben, hogy engedjetek néki az ő kívánságaiban:
13. Se ne szánjátok oda a ti tagjaitokat hamisságnak fegyvereiül a bűnnek; hanem szánjátok oda magatokat az Istennek, mint a kik a halálból életre keltetek, és a ti tagjaitokat igazságnak fegyvereiül az Istennek.
14. Mert a bűn ti rajtatok nem uralkodik; mert nem vagytok törvény alatt, hanem kegyelem alatt.
--

Ez egy új élet Jézusban : „8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.
--
Ez nem ugyan az mint egy királyként elfogadni.

Gyakorlatilag körben járunk.
Azért bízom benne hogy valamikor hasznodra lesz.

Ref. és egyéb gyülekezetekről írtam hogy Jézus teste felekezettől független.
A tanítás lehet brutális is és nagyon eltérő Isten Igéjétől bármelyik nem élő vallásoskodó gyülekezetben.

Ezért is javasoltam az Ó utcait. :)
De Jézus testétől egyik sem szakít ilyen nagy mértékben el mit JT te vagy az élő bizonyíték hogy ez hogyan sikerült JT-nek. (Még ha ezt magad nem látod is)

Azért én és azt hiszem sokan vagyunk így akár itt a fórumon is. Szeretnélek Jézus testében látni és hogy családoddal együtt az Övé légy.
Az Úr Jézus zörgessen szíveden számodra félreérthetetlenül és mutassa meg neked is hogy ki is Ő számodra. Bizony benne hogy akkor elfogadod ahogy én is tettem és meglátod a különbséget.

Nem hiszem hogy engem is bárki rajta kívül meg tudott volna győzni. :)
De megtette miért ne tehetné meg veled is. :)
Az Úr Jézus töltse be szívedet.
Ámen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 16:16 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius

http://www.refpasaret.hu/

Nem tudom honnan töltöttél le, de azért itt van egy pár figyelemre méltó.
Cseri Kálmán jó szível tudom ajánlani, nem garantálom hogy mindent érteni fogsz elsőre.
Tudva hogy egész mást gondolsz sok mindenről.
Vagy
http://www.zimanyi.hu/flash.html

Azért ne ad fel a legelején. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 13., hétfő 20:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Lucius írta:

Feltettem kérdéseket neked. Majd válaszodban ezen kérdéseket visszaforgattad, és feltetted nekem.
Ezt megelőzően pedig, FM kért fel engem, hogy ne forgassam vissza a kérdéseket.
(ez járt a fejemben)

„…De ennek sincs jelentősége, hogy ki forgatja vissza, vissza kinek stb. De, ha rám igaz, akkor legyen igaz rátok is.”


Ha visszaforgattad FM kérdéseit, - bár nem tudom, mik voltak azok a kérdések, - te sem veheted zokon, hogy veled is megtették.

Lk. 6,31
És amint szeretnétek, hogy az emberek veletek bánjanak, ti is úgy bánjatok velük.”


A megoldás talán abban is lehet, hogy nem teszünk fel olyan kérdéseket, amely visszaforgatva igazságtalanul bántó lehet.

Ha akarod, forgasd vissza a kérdéseimet, nem fogok megsértődni. Igyekszem majd a visszaforgatott kérdéseket úgy visszaforgatni, hogy közben válasz is szülessen.

Lucius írta:

Gal 5:22 a Szellem gyümölcsei, 9 ismertetőjel.


Gal. 5,22
A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség,
Gal. 5,23
szelídség, önmegtartóztatás. Az ilyenek ellen nincs törvény.
Gal. 5,24
Akik pedig Krisztus Jézuséi, a testet megfeszítették szenvedélyeivel és kívánságaival együtt.


Gyümölcsök, melyeket a Szellem terem, nem pedig cselekedetek, melyek azért kellenek, hogy a Szellemet befogadhassuk.

Avagy a gyümölcs teremné a fát?

Gondolkozz el ezen.

Lucius írta:

Luk 11:23 Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.

Én itt azt olvasom, hogy kérni kell.


Csel. 5,32
És mi vagyunk néki bizonyságai ezen beszédek felől, és a Szent Lélek is, kit Isten adott azoknak, a kik néki engednek.


Isten adja azoknak, akik néki engednek….
Isten pedig mit parancsolt? Miben is kell Néki engedni?
Mi is az Ő Igazságos és irányadó mértéke. amivel megméri az embereket?

1 Ján. 3,23
Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, amint megparancsolta nékünk.
1 Ján. 3,24
És a ki az ő parancsolatait megtartja, az Ő benne marad [Ján. 14,23.] és Ő is abban; és abból ismerjük meg, hogy bennünk marad, abból a Lélekből, a melyet nékünk adott.


Ha valaki HISZ az Ő Fiának Nevében, - és Őbenne marad, megkapja a Szent Lelket, a Szent Lélek pedig benne marad anélkül, hogy kérné.
Lásd Kornéliuszt és háza népét.

Lucius írta:

Jehova Tanú jól mondta neked. Mert ha helytelen célból kéri kap-e? Ha életmódja Isten ellen való, kaphat-e?


A Szent Lélek Jézussal együtt tesz bizonyságot.
Ján. 15,5
Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.


Vagyis, a hívő Jézus nélkül semmire sem képes, tehát olyasmit sem képes cselekedni Jézus Krisztusban, ami Isten ellen való.

Ha pedig nem hívő – akkor az a szerencsétlen mitől tudna jót cselekedni?

Mitől tudna megváltozni? Mi az, ami megtermi benne a Szellem gyümölcseit, ha nem kapja meg a Szellemet?
Ezért kell Istennek előbb szeretnie, és azután követel.

Ha az illető, miután kapott, nem marad meg Jézus Krisztusban, akkor lehet érvényes az, amit írtál.

Lucius írta:

De, ahhoz hogy valaki eljusson oda, hogy kérjen, előbb ismeretet kell szereznie, az ismeret hitet szül, a hit pedig ösztönöz a kérésre.


Ha ezt az Evangélium hallására, az Evangélium üzenetének megismerésére mondod, akkor igaz.
Ha más egyébre, akkor a gnózis csapdája.

Annyiban helyesbítenék, hogy ha valaki a Szent Lélek által közölt kegyelmet megkapta Istentől, az elsősorban hálaadásra ösztönöz.

Lucius írta:

Jézust nem azért követték, mert azt mondta; Én vagyok az.


Pedig ez így történt, olvass jobban utána.
Elhitték hogy Ő az Isten Igazságos és irányadó mértéke.

A többi pedig csak a te(?) magyarázatod.

Lucius írta:

De, azt mondom; A hit úgy alakul ki, hogy ismeretük van az embereknek.
Vegyük pl. a zsidókat. Ott volt a kezükben a héber iratok gyűjteménye az akkori Biblia. Tehát volt ismeretük, mert kötelező volt annak tanulmányozása. (Abban pedig a próféciák Jézusra vonatkozóan.)
Amikor pedig a csodákat hajtotta végre, a korábbi írásokban megjövendölt ismeretre támaszkodtak az emberek. És rájöttek, hogy ez az az Ember. És elmentek, hogy bizonyságot szerezzenek, akár úgy, hogy szavait hallgatták, akár úgy, hogy csodát kértek tőle.
Ők ott így jutottak hitre.


…..és ha olvasod a Bibliát, ha a Szent Lélek vezetne, és nem a gondolataidat akarnád igazolni, akkor tisztában lennél azzal, hogy ez nem így volt.

Éppen azok (az írástudók) voltak a legnagyobb ellenségei, akik „ismerték” az akkori Bibliát, a törvényt és a prófétákat.

A követői egyszerű emberek voltak, akik képtelenek voltak az „írások” alapján Jézusra ismerni.
Jézusnak feltámadása után (pl Emmausi tanítványok) el kellett magyarázni nekik, mit is jelentettek a Róla szóló és beteljesedett próféciák.

Azért hittek Jézusban, mert kegyelemből megadatott nekik, mert Jézus kiválasztotta őket.

Akik hittek, csodák nélkül is hittek, de bizonyságul kegyelemből láthatták a köztük munkálkodó Isten csodáit.

Akik csodát követeltek tőle, azoknak nem adatott más, mint a „Jónás jele”.

Lucius írta:

Mi pedig Isten szavai által jutunk hitre a megtörtént dolgokról megbizonyosodva.
Hisszük mindazt ami a bibliában van.


Valóban? Vagy a magyarázataitokat igazoljátok mindazzal, ami a Bibliából passzol rá?

Lucius írta:

„…De ha cselekedetből van a megigazulás, akkor minek a HIT?...”

A kettő együtt jár. Mit ér a hit cselekedetek nélkül?


A sorrendről volt szó. Lapozz vissza.

Lucius írta:

A hitet pedig megelőzi az ismeret. Legalább is rám ez érvényes.


Ha az Evangélium üzenetének ismeretére utalsz, akkor az mindenkire érvényes.

Lucius írta:

„….Ha önmagunkban képesek lennénk, saját erőnkből megcselekedni Jézus akaratát, tanításait, parancsolatait, és cselekedetek által igazulnánk meg, akkor mi szükség volt a kereszthalálára, és mi szükség van a Szent Lélek segítségére?....”

Biztos lépcsőztél már..
Az első lépést, az első fokra magad teszed meg. Mert fel akarsz jutni az elsőre. Ez az akarat, és a cselekvés. De, gyenge vagy, vagy sötét van stb akadályok. A többi lépcsőt már nem tudnád egyedül fellépegetni. Szükség van támogatásra. Az első lépcső a cselekedet, a megismerés szándéka, a felismerésé. A második lépcsőre már nem egyedül lépsz. Ekkor jön a segítség. De, azt kérni kell.


Biztosan láttál már liftet.
Van aki belép, mert HISZI, hogy fel fogja vinni a kívánt helyre.

Belépés = a megismerés szándéka, mely nem más mint Mennyei Atyánk vonzása, tehát az is az Atyától van -> vonzódás Mennyei Atyához, ->

a felismerés, hogy segítségre, irgalomra, kegyelemre, szorulok ->

az Evangélium megismerése -> HIT ->

kérés –> teljes ráhagyatkozás -> Kérem az Úr Jézust, hogy nyomja meg a Lift gombját, mert közben rádöbbentem, hogy nélküle még arra sem vagyok képes.

Lucius írta:

Igaz, vagy hamis?
Tökéletes életével mindenki számára lehetőséget ad arra, hogy az emberiség ott folytassa ahol a terv megszakadt. (Akik hisznek Istenben, Fiában a Krisztusban. És cselekszik az Ő akaratát.)


Igaz, vagy hamis?
A „Tökéletes” halálával és feltámadásával mindenki számára lehetőséget ad arra, hogy az emberiség ott folytassa ahol a terv megszakadt.

A pontos idézet pedig Isten Igazságos és irányadó mértéke szerint így szól:
1Jn. 3,23
Az ő parancsolata pedig az, hogy higgyünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, ahogyan erre parancsolatot adott nekünk. [Jn 13,34; 15,12. 17]


Lucius írta:

„….Isten először gondoskodott a megváltásról, :….”

Igen gondoskodott, már a kiűzetésnél eldöntötte. (Amikor a kígyónak elmondta a sorsát.és feltárta, hogyan tapossák meg őt) Itt kezdődik az evangélium. Ez már örömhír.
…………..
Igen. Ez evangélium.
Mint ahogy a többi ide sorolható rész is.
Ézs 53:12 Azért részt osztok néki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bûnösök közé számláltatott; pedig õ sokak bûnét hordozá, és a bûnösökért imádkozott!
1Pét 3:18 Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bûnökért, mint igaz a nem igazakakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;


Ízlelgesd ezt a szót: …először…És a sorrend….

Lucius írta:

1Ján 4:10 Nem abban van a szeretet, hogy mi szerettük az Istent, hanem hogy õ szeretett minket, és elküldte az õ Fiát engesztelõ áldozatul a a mi bûneinkért.
1Ján 4:19 Mi szeressük õt; mert õ elõbb szeretett minket!


Tehát most már tudod, mit kell hirdetni.

Lucius írta:

Zsid. 10,14
„….Mert egyetlen áldozattal örökre tökéletessé tette a megszentelteket…..”

tökéletessé azokat, akik megszenteltetnek. (jövő idejű.)


Zsid. 10,14
„….Mert egyetlen áldozattal örökre tökéletessé tette a megszentelteket…..”


Nem jövő idejű, hanem (örök)jelen, mint a Voltam, Vagyok, Leszek egy időben.

Tehát a fordítás mondanivalóját tekintve helyes.

Lucius írta:
.
„…Vagyis a tökéletes áldozatban hívő HIT által tökéletes Isten szemében, Isten kegyelme révén alkalmassá válik arra, hogy Isten akarata szerint tudjon cselekedni:…”

Nincs ezzel semmi gondom. Osztom ezt a gondolatot, azzal a kiegészítéssel, hogy még mindig azt mondom, hogy a Hit-hez kell egy ismeret. (nem keverem a hitet a hiszékenységgel.)


Igen kell, az Evangélium hallása, és megismerése:

Róm. 10,13
amint meg van írva: „Aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül.” [Jóel 3,5]
Róm. 10,14
De hogyan hívják segítségül azt, akiben nem hisznek? Hogyan is higgyenek abban, akit nem hallottak? Hogyan hallják meg igehirdető nélkül?
Róm. 10,15
És hogyan hirdessék, ha nem küldettek el? Így van megírva: „Milyen kedves azoknak a jövetele, akik az evangéliumot hirdetik!” [ Ézs 52,7]
Róm. 10,16
Csakhogy nem mindenki engedelmeskedett az evangéliumnak, ahogyan Ézsaiás mondja: „Uram, ki hitt a mi beszédünknek?” [ Ézs 53,1]
Róm. 10,17
A hit tehát hallásból van, a hallás pedig a Krisztus beszéde által.


Lucius írta:

Pontosan. Minden térd meghajlik elötte. De, mit jelent a név,
Jézus =Jehova a megmentés. Krisztus = felkent.
Jézus pedig kit hirdetett? Jehova nevét. = Azzá válok amivé válni akarok. (Amit így értelmeztek: Vagyok aki vagyok.) Így aztán Isten számunkra minden. Védelmező, szrető, vigyázó, vezető….
Nem a szó, hanem annak jelentése. Ebben kell hinni. Amit mi emberek egy szóval, névvel adunk vissza.


Na vegyük mégegyszer:
Jézus = Isten a Szabadító
Tehát Isten a Szabadító Nevet, saját nevét adta Fiának, Jézusnak, ebben jelentette ki magát teljes valóságában az embereknek.

Ezért kell ezt hirdetni, mert az Isten akarata, hogy Őt, mint Szabadító Istent, mint Atyát ismerjék meg az emberek – Jézus Krisztus Nevében.

Bizonyára elkerülte a figyelmed:
Ezért parancsolta Isten:
1Jn. 3,23
„….Az ő parancsolata pedig az, hogy (1) higgyünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében,….”

- üzeni Isten (neked is) az Ő Igazságos és irányadó mértéke szerint.

Lucius írta:

„….és szeressük egymást, ahogyan erre (Jézus Krisztus) parancsolatot adott nekünk…..”

Én meg pont erről beszélek. Lehet felőlem más hitű. Az egymás iránti kölcsönös tisztelet, szeretet. Ezt mutatta, ezt hagyta itt nekünk.


Valóban arról beszélsz?
Mit is mondott Jézus, milyen az igazi szeretet? Mit hagyott itt nekünk?
Jn 15,12
Az az én parancsom, hogy szeressétek egymást, amint én szerettelek benneteket.
Jn 15,13
Senki sem szeret jobban, mint az, aki életét adja barátaiért.


Jézus az életét adta, hogy akik Benne hisznek, azoknak életük legyen Őáltala.

Az apostolok és nagyon sok követője szintén az életét adta az Evangéliumért, Jézus nevéért.
Az Evangélium üzenetét, lényegét, Jézus Nevét nem voltak hajlandók megtagadni, engedni belőle, hogy annak Igazsága, Isten Szeretetének üzenete sokak számára megváltásul szolgálhasson a mai napig is.
Ebben volt a legnagyobb szeretet, amit Jézus és ezek az emberek tettek.

Mert lehet szánni a tévelygőt, vagy türelmesnek lenni a más hitűhöz, de Isten a következőket mondja az elbizonytalanodott prófétának::

Jer. 15,19
Azért ezt mondja az Úr: Ha megtérsz, én is visszatérítelek téged, előttem állasz; és ha elválasztod a jót a hitványtól, olyanná leszel, mint az én szájam. Ők térjenek meg te hozzád, de te ne térj ő hozzájok!

Lucius írta:

Erre az ember így szólt: „Hiszek, Uram.” És leborulva imádta őt….
A hódolat, és imádat két külön dolog. Az Imádat egyedül istennek jár, míg a hodólat a hatalmasságoknak. Ilyenformán Jézusnak is. προσκυνεω (proszküneó) hízeleg, kedves, odakuporodik, (szó szerint vagy képletesen) mély tisztelettel leborul a földre (hódol vkinek, rajong, imád) De, ezt a szót használja Jézus is amikor Sátánnak mondja mat 4:10 A szövegkörnyezet dönti el, hogy imádat, vagy hódolat értendő alatta.


„….A hódolat, és imádat két külön dolog …”– mondod.

A hódolat az imádat kifejezése. Tehát nem mondható, hogy két külön dolog, ezért is van egy szóval jelölve, melyben a görög nyelv igen következetes, fordításainkkal sokszor mi bonyolítjuk túl a Biblia mondanivalóját.

Ami a földi hatalmasságokat illeti: azokat, akiket Isten ruház fel hatalommal, tisztelettel is felruházza. Szerintem ezzel kevered a hódolatot.

A többi lefuttatás pedig adódik a JT teológiájából.
Mondjátok - ellentétben Isten és a Szent Lélek Igazságos és irányadó mértékével, az Ő Szavával - „…ha Jézus nem Isten, imádat sem jár neki …”

Pedig jár.
Az Atya Isten adott neki a sajátjából.
Vagyis, ha Jézust imádjuk, Benne az Atyát imádjuk. De ha te másképp gondolod, és túlbonyolítod, a te dolgod.

Jel. 5,13
És hallottam, hogy minden teremtmény, a mennyben és a földön, a föld alatt és a tengerben, és minden, ami ezekben van, ezt mondta: „A királyi széken ülőé és a Bárányé az áldás és a tisztesség, a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké?”
Jel. 5,14
A négy élőlény így szólt: „Ámen!” És a vének leborultak, és imádták őt.

„…A királyi széken ülőé ÉS a Bárányé….örökkön örökké – ÁMEN!
______________________________________________________

Lucius írta:

Tamás esetében egyszerűbb a dolog. Mert még csak bele sem kell bonyolódni, abba, hogy azt mondta: Én Uram, én Istenem! Itt a meglepetés felkiáltás van. Miért is jelentené ki kétszer, és minkét alkalommal másként miért nem mondta, Istenem! Istenem!
Az első Uram felkiáltás a csodálkozás, amikor Királyát meglátta. A második Istenhez szóló öröm felkiáltás. (napjainkban Jaj Istenem! Pedig fájdalom nincs is. egyszerűen a csodálkozás felkiáltása.) ezért aztán Jézus nem is szólt ezen felkiáltásért. Nem volt mit visszautasítania. Mert ezen leírás szerint ekkor már nem ember volt. Ha pedig nem ember volt. Akkor a ti hitvallásotok szerint. Visszanyerte Isten formáját. Így mint Istent hogyan láthatta életben?


Lucius….Ne haragudj, de ez a magyarázat olyan, mint az öregnéne meséje a templomban az ünnepekről. Ha azt kifogásoltad, ne várd, hogy ezt is komolyan vegye valaki.

Lucius írta:

Ján 1:18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki õt.
Igaz-e ez a kijelentés?


Ha az egyszülött Fiút látta valaki, akkor látta az Atyát.
Igaz ez a kijelentés?

Lucius írta:

2Móz 33:20 Orczámat azonban, mondá, nem láthatod; mert nem láthat engem ember, élvén.
Vagy ez a kijelentés?


A sátán is idézte Jézusnak a 91. zsoltár egy részletét. az Ő szájából mégsem bizonyult igaznak.

A kijelentés igaz, ha Istennek szájából származik és a Szent Lélek juttatja eszébe az embernek.

Ha valaki Isten orcájára pillant, meghal – hogy újjászülethessen, és éljen – örökké.

Isten orcája pedig az Ő Szava.

Az csak az Atyának, a Fiúnak és Szent Lélek Nevében megkeresztelt, (bemerítkezett – kinek hogy tetszik) ebben a keresztségben meghalt és újjászületett embernek adatott meg, hogy Jézus Krisztusban az Atya Isten dicsőségére, az Ő orcájára pillantást vethessen.

Vagyis – ember nem láthatja meg Isten Orcáját, ha előbb meg nem hal, és újjá nem született.

És ha a Hívő meglátja, azért nem hal meg, mert már meghalt.

És ha meg is halt:
Jn. 11,25
Jézus ekkor ezt mondta neki: „Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él;
Jn. 11,26
és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha.



Hiszed-e ezt?”
[Jn 5,24]

2Kor. 3,12
Mivel tehát ilyen reménységünk van, teljes nyíltsággal szólunk;
2Kor. 3,13
és nem úgy, mint Mózes, aki leplet tett az arcára, hogy ne lássák Izráel fiai a múlandó dicsőség végét. [2Móz 34,34]
2Kor. 3,14
De az ő gondolkozásuk eltompult, mert az Ószövetség felolvasásakor ugyanaz a lepel mind a mai napig felfedetlenül megmaradt, mivel az csak Krisztusban tűnik el.
2Kor. 3,15
Sőt mindmáig, valahányszor Mózest olvassák, lepel van a szívükön.
2Kor. 3,16
De ha majd megtérnek az Úrhoz, elvétetik a lepel. [2Móz 34,34 ]


Lucius írta:

A Biblia szövegével egyetértek, De, hogy Jézus az Isten, azt még mindig nem tudom elfogadni. Pont a biblia szövegének alapján.


Akkor pedig a második mondatoddal cáfolod az elsőt. És Isten Szent Lelkével egyetértesz e? Mert ha csak a betűnél maradsz, az megöl.
Elfogadni nem tudod, vagy felfogni? Mert nem mindegy.

Lucius írta:

„….1Jn. 4,1
Szeretteim, ne higgyetek minden léleknek, hanem vizsgáljátok meg a lelkeket, hogy azok az Istentől valók-e, mert sok hamis próféta jött el a világba….”

Viszont én is azt mondom, ne higgyetek nekem! Ki-ki vizsgálja meg! Ahogy azt hite diktálja.
Beszélgetések közben felmerülnek dolgok. Ahogy Te, vagy valaki más felveti, akkor én érdeklődésemnek megfelelően meg is vizsgálom. Ha pedig okos dolgot hallok, tapasztalok. Akkor nem azt mondom, hogy Xy mondta, hanem azt, hogy igen. Helyes, osztom, És kérem Istent, hogy ha helytelen, akkor időben tudassa velem.


Azt mondod, érdeklődésednek megfelelően vizsgálod – tehát koncepció alapján, nem feltételek nélkül az Isteni kijelentést várod.

Nem volna egyszerűbb, ha Istent kérdeznéd meg rögtön, hogy amit hallasz, osztja e, egyezik e az Ő Igazságos és irányadó mértékével, és azután jelentenéd ki valamiről, hogy helyes e?

Lucius írta:

„….Hitbeli hozzáállásodról beszéltem.
Ezen nem kell megsértődnöd, Péter apostol sem tette Pállal, amikor az többek előtt megfeddte képmutatásáért, a nép sem sértődött meg, amikor Illés megfeddte a kétfelé sántikálásért, hanem – megtért.
Amit pedig Jézus mondott a farizeusoknak…. persze ők zokon vették…..”

Jah! Értem.
Gal 1:8 De ha szinte mi, avagy mennybõl való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok.
Hogy értelmezed ezt a részt?


Úgy, ahogy Pál apostol.
Olvasd el a teljes Galata levelet, mit ír azokról, akik az Evangélium üzenete – a Jézus Krisztus Nevében való Hit helyett a törvény cselekedeteiből való megigazulást hirdetik.

Akik a törvény szolgasága alá akarták visszakényszeríteni a megtért hívőket………
Nekik szánta az átkot.
Azoknak, akik eltértek Isten Igazságos és irányadó mértékétől.

Lucius írta:

„…Más hiten?
Az előbb még azt mondtad, ezt az üzenetet viszed:
Ef 4:5 Egy az Úr, egy a hit, egy a keresztség;
Ugyanezt hiszem én is. …”

Akkor ne láss abba többet, mint ami. …”


Annyit látok Benne, amennyit Ő akar, hogy lássak, nem pedig annyit, amennyit te akarsz és a JT. akar másokkal láttatni.
…….és ha te kevesebbet akarsz látni Benne, mint amennyit Ő akar láttatni veled, te látod kárát.

Tehát ha egy a Hit, akkor milyen hiten is vagy, ha egy az Úr, milyen Úrnak engedelmeskedsz, és ha egy a keresztség, kinek a Nevében keresztelkedtél meg?

Lucius írta:

Ef 4.5-ben azonos véleményen vagyunk.


Ezek szerint mégsem.(?)

Lucius írta:

Ján1.1 pedig nem. Neked Isten, nekem isten.


Jn. 1,1
Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.


Ez a te problémád.
Ha nem hiszel Isten Igazságának, Igazságos Irányadó mértékének, a Biblia Szavának, Isten Szavának, akkor miért hivatkozol a Bibliára?
Isten márpedig Egy van, ezt senki nem vitatja.

„isten” pedig nincs, Isten van, Aki teljes Valóságában Atya, Fiú, Szent Lélek.

Az Atya Isten, Aki az Ő Szavával tarja fenn a világmindenséget, az Ő Szellemén keresztül van jelen, és munkálkodik mindenütt, és munkál mindent mindenekben.

Lucius írta:

„„…Én egyről tudok, ami igaz. – mondod.
mégis a Jehova tanúkkal vállalsz közösséget…..”

Vagy a többi szólásaim. Azzal vállalok közösséget, aki a Biblia szerint, Isten irányadó mértéke szerint vélekedik. (és az valóban igazolható is.)


Valóban?
A JT ehhez tartozik?(…

Lucius írta:

Én nem egyházak, gyülekezetek tanításait fogadom el, hanem a biblia irányadó mértékét.


Dehogynem. A JT tanításait fogadod el a Biblia irányadó mértékével szemben.

Lucius írta:

Abban pedig egy gyülekezet, van.


Egy bizony, Jézus egyetlen teste.

Lucius írta:

„…A JT tanításai közül mindennel egyet értesz?...”

Nem vettem át mindent. Vagyis jelenleg nem tudok nyilatkozni úgy, hogy ne keverednék bele.


Nem vettél át mindent, így a még át nem vett dolgokról nem tudsz nyilatkozni.
De amid van, ezek szerint tőlük vetted át.
Jó, hagyjuk, bele ne keveredj még jobban.

Lucius írta:

Nem tudom mit értesz kritika alatt? Messzemenően tisztelem a hited, mert hozzád tartozik a tied.
Feltettem pár kérdést már itt is, és feltettem sok-sok kérdést J.T. is. Ha párhuzamot vonnék, akkor a kérdéseimet ott mindig megválaszolták. (Kivéve, amikor a jövőt feszegettem, apró részletekig. Mert arra nem volt bibliai alapjuk, és feltételezni nem akartak.)
Szemben azzal, hogy itt nem, vagy csak alig kapok választ.


Túlzol. Kaptál és kapsz válaszokat.
Fogalmazzunk úgy, hogy nem kapsz olyan válaszokat, amilyeneket szeretnél hallani.
Sorry, ebben a bótban ez van.

Lucius írta:

„…Hol vannak ezek a „bűnök” ahhoz képest, hogy a Szent Lelket valaki puszta "erővé" fokozza le?...”
Én ezt értettem meg a Bibliából. Ezt hiszem, és ezt vallom.
Hogy ez bűn? Talán. A Te értékrendedben. Igen. Bocsánat ha bánt.
Én az írásokból azt látom, értem, hogy az Isten Szelleme az én fogalom körömben egyfajta erő.


Ezt mondod:
„….ÉN ezt értettem meg a Bibliából. (ÉN) Ezt hiszem, és ezt vallom. …; Az ÉN fogalomkörömben…ezt jelenti”

Eddigi írásaid alapján azt látni, hogy ezt érttették meg veled, a fogalomköröd pedig azonos a JT fogalomkörével, teljes függésben vagy tőlük – vagyis mégsem vagy szabad.
Ahogy Tiv mondta.

Lucius írta:

Nem rendelkezik személyiségi jelekkel.


Rendelkezik, csak azokat az utalásokat nem veszed figyelembe.(…

Lucius írta:

A Bibliában nem szokatlan az élettelen dolgok megszemélyesítése. Pl. azt írja, hogy a bölcsességnek 'fiai' vannak (Luk 7:35). A bűnről és halálról mint 'királyokról' beszél (Róma 5:14, 21). Bár néhány bibliavers azt mondja, hogy a szellem beszél, más helyről kiderül, hogy ezt angyalokon, vagy embereken keresztül teszi (Csel 4:24, 25; 28:25; Máté 10:19, 20; vő. a Cselekedetek 20:23 és 21:10,11 verseket). Az 1János 5:6-8 nemcsak a szellemről mondja, hogy tanúskodik, hanem a 'vízről és a vérről' is. Ezért a fenti kijelentés egyike sem bizonyíték arra, hogy a szent szellem személy lenne.


Amiket most felsoroltál, mind élő, és nem élettelen. (pl. vér, - Jézus vére, élő víz, - a bölcsesség, Isten Élő Igéje.
A bűn és a halál mögött szintén személy, az azt okozó szellem áll.)

Lucius írta:

Helyes azonosítás esetén a szent szellemre vonatkozó összes szentírási kijelentésnek összhangban kell lennie. Ebből a szempontból a logikus következtetés az, hogy a szent szellem Isten tevékeny ereje. Nem személy, hanem hatékony erő, amelyet Isten áraszt ki magából szent akaratának végrehajtása céljából (Zsolt 104:30; 2Pét 1:21; Csel 4:31).


Ezektől az idézetektől a Szent Lélek még lehet személy Miért írtad be ezeket a hivatkozásokat?

Zsolt. 104,30
Ha kiárasztod lelkedet, új teremtmények keletkeznek, és megújítod a termőföld felszínét.
2Pt. 1,21
mert sohasem ember akaratából származott a prófécia, hanem a Szentlélektől indíttatva szólaltak meg az Istentől küldött emberek.
ApCsel. 4,31
Amint könyörögtek, megrendült az a hely, ahol együtt voltak, megteltek mindnyájan Szentlélekkel, és bátran hirdették az Isten igéjét.


Nagyon sok olyan kő van a Bibliában, ami azért került bele, hogy a hitetlen, megbotoljon.
A hívő pedig összehordja és várat épít belőle - a legnagyobbra – a SZEGELETKŐRE.
Ez van.

A tagadás és a kételkedés nem visz előre az Ő megismerésében, csak a Benne való HIT.

A Szent Szellemre vonatkozó összes szentírási kijelentés összhangban van.
Különben nem volna Szent Írás.
Ha valamit már tagadni kell belőle, hogy a másik fele igaz lehessen, akkor a magyarázat és a következtetés a rossz. (vagyis emberi)

Ha tagadod a Szent Szellem személy voltára utaló kijelentéseket, kétségbe vonod a Szent Írás hitelességét, Isten és a Szent Lélek Igazságos és irányadó mértékét.

Azért még egy kérdés:

Isten szerinted hogyan irányítja az „erő”-t, miután kiárasztotta magából?
Magára hagyja, mert az erő úgyis tudja, mit kell tennie?

Honnan, ha Isten nem megy vele? Hiszen az erő önmagában nem képvisel semmiféle intelligenciát, csupán potenciális lehetőséget Valakinek a KEZÉBEN.

Esetleg személyesen utána megy, felügyeli, koordinálja, hogy az erő az ő akaratában legyen felhasználva?
Hogyan teszi?
(K(m?)ivel teszi?)
Esetleg a KEZÉBEN tartja?

Lucius írta:

2Kor. 11,4
Olvasd tovább is!


Pál apostol, aki iskolázatlan volt az ékesszólásban, de nem az Evangélium ismeretében.
Vajon mit szólt volna a JT. jó híréhez? Olvass vissza.

Lucius írta:

Mat 5:8 Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert õk az Istent meglátják.
Mat 5:9 Boldogok a békességre igyekezõk: mert õk az Isten fiainak mondatnak.
Számomra ezek fontos gondolatok. Ezért aztán irányadó mérték is.


Olvasd el a többi boldogmondást is.
Mi által lesz tiszta a szív?

Lucius írta:

„…Igen, egy Igaz HIT van. Ezt vallom én is. Fenn mégis azt mondtad, különbözik a hitünk…”

Hol van ebben ütközés?


Ha különbözik, valamelyik nem igaz. Ebben van az ütközés.

Lucius írta:

És akkor mit mondott Mózesnek?


Azt, mondta, hogy Vagyok, Aki Vagyok… Hogy Mózes ne arra figyeljen, hogyan hívják, mi a Neve, hanem hogy mit mond, parancsol neki, és a TÖRVÉNY betartására figyeljen, amit rábízott.

Tette ezt azért, hogy Mózes ne essen abba a hibába, mint mindenki más, aki a saját képére akarta megformálni és elnevezni Istent, pedig az Ember teremtetett Isten képére és hasonlatosságára.

Lucius írta:

„…Fil. 2,9
Ezért fel is magasztalta őt Isten mindenek fölé, és azt a nevet adományozta neki, amely minden névnél nagyobb,…”

Igen, felmagasztalta. Ezért is mondom, hogy a világegyetem második legnagyobb személye.
De, kapta. Ha pedig kapta, akkor valaki adta. Ha pedig valaki adta, akkor joga volt adni.
És mivel ez itt egy név, és felmagasztalás. Így jézusnál nagyobb személytől kapta, és az magasztalta őt fel. Tehát az Atya nagyobb nála.


Igen, és ebben mi a probléma?
A sajátjából adott a sajátjának.

Te leállnál vitatkozni a gyerekeddel, hogy ki a nagyobb? A testeddel, véreddel, csontodból csontoddal, akivel egyek vagytok?
Mert én nem.
Sőt, amíg kicsik voltak mindig felemeltem őket, magam fölé, hogy örüljenek. De ettől még tisztában vannak azzal, hogy én vagyok az ő apjuk, nem pedig fordítva.

Lucius írta:

Jn. 6,63
A lélek az, aki életre kelt, a test nem használ semmit: azok a beszédek, amelyeket én mondtam nektek: lélek és élet.
A szellem az, ami életed ad; a testnek semmi haszna sincs. A beszédek, amelyeket mondtam nektek, szellem és élet.
(Így több értelme van. És a korai szövegekhez is több köze van, mint sokszorosan átforgatott, átdolgozott kiadásokhoz. És ez itt most megint nem a korábbi szövegfordítások ócsárolása. Hanem mint egyszerű tény.)


Kiveszed belőle az Értelmet, hogy a sajátodat tedd a helyébe? Muszáj át(ki)forgatni, megbonyolítani az egyszerű tényt?

Lucius írta:

„…Jó, akkor beszéljünk Róla.
A Szent Lélekről.
Mt. 4,1
"...Akkor elvitte Jézust a Lélek a pusztába, hogy megkísértse az ördög. ..."

2Móz 34.28, heb 4:15
(habár te arra öszpontosítasz, hogy a Lélek vezette a pusztába. Ahol én a megszemélyesítést látom.)
Van azonban egy fontos dolog. A szent szellem – Lélek – Isten egyik formája.


„…A szent szellem – Lélek – Isten egyik formája…”
- mondod.

Vagyis nem csupán erő. Jól mondod. Ez valóban nagyon fontos dolog.

Lucius írta:

Ha pedig ez így van, akkor Isten szándékosan vitte oda, hogy az ördög megkísértse? Hogyan egyeztethető ez össze azzal? Jak 1:13 Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentõl kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthetõ, õ maga pedig senkit sem kísért.


A LÉLEK vezette a pusztába -> győzte Őt meg a próba szükségességéről. -> a Lélek adott neki vezetést a pusztában, -> hogy meg tudjon állni a kísértővel szemben.
Tehát nem Isten kísértette, hanem lehetővé tette, megengedte a próbát.
De tudod te ezt nagyon jól.

Lucius írta:

De, ahogy sorolod is. Mk.1.11, 12; Luk 4:1 (Szellemmel telve) Azt mondod, Jézus = Isten,
A Szent Szellem = Isten. Isten minek is töltenék ki magát ha már egyszer Isten?
Hacsak úgy nem, hogy Jézus az ember, megkapta Isten szellemét, ezzel a szellemmel eltelve indult a pusztába, ahol negyven nap. Nem az ördögöt várta. Hanem istennel osztotta meg életét, Ekkor jutott birtokába minden olyan információnak, amik korábbi életének emlékei, Ekkor kapott utasításokat. (Hoztam mózes könyvéből párhuzam.) És ekkor kísértette meg az ördög.


Olvasd el a kísértést megelőző részt is.

Mt. 3,16
Amikor pedig Jézus megkeresztelkedett, azonnal kijött a vízből, és íme, megnyílt a menny, és látta, hogy Isten Lelke galamb formájában aláereszkedik, és őreá száll.
Mt. 3,17
És hang hallatszott a mennyből: „Ez az én szeretett Fiam, akiben gyönyörködöm.”


Tehát Jézus nem csupán mint EMBER Fia, hanem Mint Isten Fia is meg lett kísértve.

Mit is mondott neki a kísértő?
„…ha Isten Fia vagy…

A többi pedig csak a te(?) magyarázatod, melyet Isten Igazságos mértéke és Irányadó Szelleme nem támaszt alá.

Lucius írta:

„…A Bibliában akik hirdetik, mit hirdetnek evangéliumként?...”

Van megváltás. Ezt mondta ki Isten, ezt látjuk folyamatosan bizonyságként a kiválasztott népen, ezt tapasztaljuk Jézusban. Ezt várjuk, teljes bizalommal kétségek nélkül.


Van megváltás, de te mégsem vagy a részese? Mert ha már részese lennél, akkor már nem várnád, hanem teljes bizalommal és kétségek nélkül a reménység részese lennél.

A Biblia Evangélistái mit hirdetnek?
Legegyszerűbb, ha bemásolod.

Lucius írta:

Jézus azt mondja, hogy istennek szolgáljunk, és szeressük egymást. Ez a két fő parancsolat.


Ha már idézel, és ilyen lényeges dolgot, pontosan tedd. És ahol kijár, ott nagy I-vel.
Isten ezt az Igazságos és irányadó mértéket adta:
1Jn. 3,23
Az ő parancsolata pedig az, hogy higgyünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, ahogyan erre parancsolatot adott nekünk. [Jn 13,34; 15,12. 17]


Lucius írta:

„…Érdekes hozzáállás. Ha a Jehova nevet hirdeted, Jehova tanú vagy. …”
Ján 12, 28, 17:6,
Joh 17:6 Megjelentettem a te nevedet az embereknek, a kiket e világból nékem adtál: tiéid valának, és nékem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották.
Most azt mondtad, hogy Jézus is az volt.
Ha ebben merül ki Jehova Tanúja, akkor az vagyok.


Jézus megjelentette a Jézus (Szabadító) Nevet, mely Isten Neve volt. Teljesítette Atyja akaratát:

Jehova pedig ezt a parancsolatot adja a mai napig is:
Mit is mond Isten Igazságos és irányadó mértéke?

1Jn. 3,23
Az ő parancsolata pedig az, hogy higgyünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, ahogyan erre parancsolatot adott nekünk. [Jn 13,34; 15,12. 17]


Ha pedig megtartod Isten parancsolatát, és az Úr Jézus Krisztus Nevét hirdeted, így VALÓSÁGOSAN az Ő tanúja leszel.

Lucius írta:

„…1Ján 3.23 Jézus nevét hirdetik és cselekszik Isten parancsolatát. …”
És ütközik a kettő?
Jehova az Isten, egyedüli. A hatalmat Fiának adta, annak önzetlen cselekedete miatt, mert jogosan tarthat számot azok után . És itt nem felváltja a Jézus név Jehova nevét. Hanem társul ahhoz. Alá- és fölérendeltség viszonyuk megmarad.


Szerintem meg nem az tesz igazzá Isten szemében, ha kiemeljük Jézussal kapcsolatos alá és fölé rendeltségi viszonyát, hanem az, ha megtartjuk azt, amit parancsolt:
Mert mit is mond Isten Igazságos és irányadó mértéke?
1Jn. 3,23
Az ő parancsolata pedig az, hogy higgyünk az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, ahogyan erre parancsolatot adott nekünk. [Jn 13,34; 15,12. 17]


Lucius írta:

Ha Jézus Krisztus követőjének tartod magad, azt vizsgálod, amit Ő vizsgált.
Ő az edény tartalmát vizsgálta.
(Furcsa és ellentmondásos dolog, ha kifogásolod egy edény tartalmát, mégis azt tálalod az éhezőknek.)
Félreérted szavaim, nem célom azt vizsgálni, hogy másnak az edényében mi van.


Te is félreértettél, a JT-ről, mint vallási mozgalomról beszéltem, az edényről pedig abban az értelemben, hogy milyen „útravalót” visznek, mit hirdetnek, mi van az edényükben.

Példának hoztad fel a missziót, amit folytatnak. Amit pedig táplálék gyanánt osztogatnak, abból az edényből osztják, aminek tartalmával kapcsolatban neked is – mondtad - fenntartásaid vannak.

Lucius írta:

És szerinted én Mózes székében ülök?


Szerinted Isten Igazságos és irányadó mértéke a fontosabb, vagy a JT magyarázatai, tanításai („hagyományai”)?

Lucius írta:

Ha ott van miért nem azt hirdetik?
Azt teszik. Pusztán azért mert te a pl. a 10. oldalon keresed, vagy keresnéd. Ők pedig a 12.-re nyomtatták. Stb.
De, felületes beszélgetések 10-20perc alkalmával egy következtetésre jutsz, te is és mások is.
Koholmány, tákolmány, agyament beszédek, és más hasonlók. Nos pár perces beszélgetések után bizonyára. Én is voltam velük így. És még sok más hitek képviselőivel.
Én a Mormon hitű emberben nem Elender-t látok, hanem Gipsz Jakab nevű embertársam, aki épp annyira szenvedi ezt a világot mint bármelyikünk.


Sajnos nem azt hirdetik.
Ha pedig szánod Gipsz Jakab nevű embertársadat, azon kívül, hogy megeteted, és felruházod testileg, fel kell ruháznod és meg kell etetned szellemileg is:

Az Evangélium üzenetével, hogy táplálja az Úr teste, vére, bűneire bocsánatot nyerjen, és az Úr dicsősége be tudja fedezni mezítelenségét.

Lucius írta:

2Tim. 2,12
”….Ha tűrünk, vele együtt fogunk uralkodni is. Ha megtagadjuk, ő is megtagad minket….”

Ezzel sincs semmi gondom.
Nem célom uralkodni, és ítélkezni. Egyszerű emberből vagyok. Aki jól érzi magát egy csendes vízparton horgászgatva, és rácsodálkozva az életszépségeire. Szóva, jóvagyok én szogának is.


„Ha tűrünk, vele együtt fogunk uralkodni is.” – magunkon.
Az Úr Jézus Krisztus rabszolgájának és gyermekének lenni öröm és megtiszteltetés.
De a megtagadásával vigyázni kell, mert tud nagyon szigorú is lenni..

Lucius írta:

2Tim. 2,13
Ha hűtlenek vagyunk, ő hű marad, mert ő magát meg nem tagadhatja.
Ez a nagyszerű Benne. És nem csak Jézusban, hanem Atyjában is. Aki gondoskodott arról, hogy mi itt aránylagos kényelemben, elbeszélgessünk az Ő dolgairól.
Hűtlenségeinket, pedig megbocsátja. Ha az nem szándékos.


A hűtlenséget megbocsátja, de a megtagadás ítéletet von maga után.

Lucius írta:

„…Miért is tértek el az Evangélium üzenetétől?
Miért is hirdetnek más Nevet, más evangéliumot, mint a Biblia Evangélistái?
Rájöttek, hogy változtatniuk kell, amikor csak egy Igazság létezik? Elhagyva azt, ami egyenes, választva azt, ami görbe? …”

Miben térnek el?
Hirdetik, Jehova nevét, Jézus nevét.
Egy élő hit, ahogy a megismerés, felismerés hozza, képes változtatni korábbi felfogásán.
Másként hogyan is beszélhetnénk kereszténységről? Ha azok az Izraeliták nem ismerik fel, hogy korábbi hitnézetük helytelen, vagy tartalmaz olyat ami helytelen.
Ján 8:31,32 az igazság szabaddá tesz (Amiből adódik, hogy lehetséges tévedni. Amit ott is hagytak az igazságért.) A korábbi gyakorlatott, helytelen imádatot el is hagyták. Jozs 24:15; 2Ki 5:17
A korai keresztények megváltoztatták felfogásukat Gal 1:13, 14; Csel 3:17,19
Pál vallást változtatott Csel 26:4-6

Ezek alapján miért is gond, ha egy gyülekezet szervezetten, vagy akár egyének a felismert és áttanulmányozott dolgok alapján. Kérve Isten irányadó Szellemét. Vallást változtat, Vagy vallásában módósít?


Ez a gond, kedves Lucius:

1. A zsidókból lett keresztények nem elhagyták, megtagadták a hitüket, hanem megtértek, és Jézus Krisztusban betöltötték azt.

2. A korai keresztényekre az utalásod pedig egyszerűen csúsztatás.
Mondod: „….A korai keresztények megváltoztatták felfogásukat Gal 1:13, 14; Csel 3:17,19 ….„

A hivatkozásokban szó sincs még keresztényekről, hanem megtérés előtt álló emberekről:

Gal. 1,13
Mert hallottátok: milyen volt az én egykori magatartásom a zsidóság körében, hogy féktelenül üldöztem az Isten egyházát, és pusztítottam azt.
Gal. 1,14
És a zsidó hithűségben sok kortársamat felülmúltam népem körében, minthogy fölöttébb buzgó rajongója voltam atyáim hagyományainak.

ApCsel. 3,17
Most már tudom, atyámfiai, hogy tudatlanságból cselekedtetek, mint a ti elöljáróitok is.
ApCsel. 3,18
De amit az Isten előre megmondott minden prófétája által, hogy az ő Krisztusa szenvedni fog, azt teljesítette be így.
ApCsel. 3,19
Tartsatok tehát bűnbánatot, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek;


Lucius írta:

Ezt pedig kéretik nem úgy felfogni, hogy én itt most felszólítok. Az nem az én dolgom.
Csupán levezettem azt amit felvetettél, hogy miért is kell változtatni.
Isten igazságos mértéke az ami az embert hitén keresztül változtatásra hívja el.
Ezt tettem sok éve én is.


Igen, változásra hív fel. Tedd meg most is.

Lucius írta:

Mi több a jelenésekben olvasom. Az egész világ félre van vezetve Jel 12:9; rom 12:2


(Kivéve a JT-t?)
Ha pedig keresztény elhagyja a keresztény gyakorlatot…..
Mert félre vezették…, Majd félrevezet másokat…

Lucius írta:

„…Elég neked a magot hinteni?...”

Ki vagyok én? Hol kaptam én szántóföldet?


A szántóföld Istené. Abba vetik a magot. A búzát is, a konkolyt is.

Lucius írta:

„… Nem volt nehéz, a többi JT. magyarázathoz képest elég elenyésző a terjedelme, míg a Biblia teljessége Jézus Krisztusról tesz tanúbizonyságot….”

Nos. Ahogy mondtam is mások vagyunk… Te azt látod, hogy elenyésző.
Tudod nem teszik fel a hálóra azt a könyvet ami Jézusról szól, az egész életéről. 133 fejezetben. És más hasonló könyveket…


Mások vagytok, más Evangéliumot hirdettek, a MÁS-on van a hangsúly, nem Jézus Krisztus Evangéliumán.
A „vagyunk” azt jelenti, hogy mégis velük vállalsz közösséget?

Lucius írta:

Továbbá külön örülök, hogy ennyi időt szántál erre. Köszönöm.


Szóra sem érdemes.

Ha Isten is úgy akarja és még élünk, és ha lesz egy kevés időm benézek.

Ha nem, az sem azt jelenti, hogy nem érdekel a téma, hanem azt, hogy a fórumozáson kívül még nagyon sok egyéb feladata is van az embernek.

És ha a többi előre elkészített jócselekedetet elhanyagoljuk, nem Isten Igazságos és irányadó mértéke szerint cselekszünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 08:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Tiv írta:
.



Kedves Tiv! :)

Jehova nevére megindultam… :)
Szándékom az volt a fejtegetéssel, és szerintem elég egyértelműen hoztam. Hogy úgy a korai héberek, mint később az esőszázadi keresztények, vezetőjük Jézus, majd a későbbi időkben akár a Katolikusok, vagy más vallások, köztük a Reformáció is használta az Isten nevét.
Nem kizárólagos, vagy elbitorlásról van szó. (habár hozzáteszem, hogy minden vallás sajátjának, legitim dolgának tekinti a Biblia magyarázatát. Az a helyes, a többi pedig nem. Ez Igaz J.T. mint Ref. (pl. Rimai János Istenes „Kegyes Jehova takints ránk a mennyből,..” Énekei) Vagy Kat., vagy kisebb egyházakra is.)
Tonna szám hozhatnám a dokumentumokat, de valamiért nem elég az a több mint 6000x feljegyzés a Bibliában.(Nos, nem célom a meggyőzés. És szerintem kellőképpen körbejártuk.)

Bármelyik gyülekezet megtehetné, hogy használja, és használatával dicsőíti a Teremtő Istent, mert a nevet Ő adta magának. (Szemben más hitekben szereplő istenekével, akikre az emberek aggatták rá a neveket.)
De, szerintem le is zárhatnánk, mert Te, Ti valamiért összekapcsoljátok az Isten nevét egy gyülekezettel. Én használom, elmondtam, hogy miért.

Ha hirdet és elfogadja, hogy nem ő az egyetlen és így az út is, talán még elfogadható lenne.
Én úgy vagyok ezzel, hogy nem én döntöm el, hogy ki jár helyes úton. Ennek megítélése a Mindenhatóé, Ő pedig ezt a jogot átadta Fiának, Jézusnak. Mint felkent Király, egyetért Atyával, így egy akaraton vannak.
Ebből adódóan Ő dönti el, hogy mi helyes, elfogadható, és mi nem. nekünk pedig itt van a Biblia, ami segít a tájékozódásban, ezen kérdéseket illetően.

Egy pl, ha azt mondod nekik, hogy Jézusé vagy és élő gyülekezetébe jársz, vajon el is fogadják?
Talán megváltottnak vagy testvérüknek tartanak?

Nem, nem fogadják el.
A dolognak (azaz az érmének két oldala van.) A Református egyház elfogadja-e őket?
Tehát ahogy ők nem fogadják el más vallások tanításait, úgy más vallások sem fogadják el őket. (pl. A biblia azt mondja kereszteljétek meg, A katolikus vallás pedig azt mondja, hogy a sivatagban jó lesz a homok is víz helyett.)
De, ebbe nem óhajtok belebonyolódni. Mert nem az a célom, hogy egyházakkal beszélgessek. Hanem az, hogy veled,(tek) Engem jobban érdekel, az, hogy Te személyesen mit mondasz, gondolsz, hiszel, vallasz. Mint a gyülekezet ahová jársz.

Miért értem bitorlásnak?
Mert gyakorlatilag tanúskodás címszó alatt, jogot, tekintélyt próbálnak mutatni hogy ők valakik.

Bizonyára van kellő okod, hogy így vélekedsz róluk. (nem célom az okot kutatni.)
Ők azt mondják, tanúskodás, más azt mondja bizonyságtétel, én azt mondom, beszélgetés.
Habár beszélgetéseknek szánom, óhatatlanul is tanúságot, bizonyságot teszek hitem mellett.
A jog és tekintély más gyülekezetre is érvényes. És mindegyik gyülekezet, célja, hogy megmutassák, hogy ők valakik. Pl. Jézusé vagyunk, Ő a mienk.

Itt a fórumon is több testvér van az Úr Jézusban, de nem mind református.
Ettől még igen csak testvéreim az Úrban.

Igen. De, ezt a nézted egy meghatározott pontig, tartod fenn. Amikor átlép egy ponton, akkor már nem tekinted testvérnek.
Amikor én más vallású emberekkel beszélgetek, akkor azt tartom egyik fontos dolognak, hogy embertársam. Jézus pedig példát adott arra, hogy embertársainkkal hogyan bánjunk. Akár hiten belüli, akár hiten kívüli.

Írod hogy Igéket hozzak eléd, de van e értelme ha mást látsz amikor ránézel.
Igen. Ezt mondom, mert egy célirányos beszélgetésbe, mint a hit, és vallás fontosnak tartom, a közlendő alátámasztását.
Azért figyelembe veszem, amit a beszélgető partner előad.

Felhozod Ezekiel 37:11,12 Majd Rom 11:28.
De, mit nem értek?
Én azt mondtam, korábban a törvény által tartattak meg. Vagyis annak alapján lesz feltámadásuk. Jézusban ez kiteljesedik, és hit által, annak aki hisz benne.
Ezzel az izraeliták kora lezárult. Nincs választott nép (népcsoport.) van viszont, és létezik választott nép Jézus által, aki hozzátartozik az él. Onnantól kezdve csak ezen a módón lehetséges a megváltás, és feltámadás.
Mit értek félre? Mit nem értek?
Mert azt mondom most is, hogy Jézus óta nincs született zsidó, mert mindenki egy. Tehát akik napjainkban Izraeliták, és betartják a törvényt, de jézust nem ismerik el. Miért fordulna hozzájuk Isten? Ha pedig Krisztusé vagytok, valóban az Ábrahám magva vagytok, ígéret szerint örökösök

Nem értem viszont, hogyan kapcsolódik a rom 11:4 ide?
Mert olvasatomban itt az áll, hogy; habár Isten nem foglalkozik az Izraelitákkal úgy mint népe, hiszen az Ő népe, már egy szellemiségében egységes emberek, akik hitet gyakorolnak. De, ennek ellenére nem vetette el őket. És itt utal Illés idejére 1kir 19:18 Ahol 7 ezren megmenekültek hitük miatt. Ezen utalásával jelzi, hogy akkor ott, és akár napjainkban sincs a dolog lezárva. Bármelyik izraelita elfogadhatja jézust megváltójának. Ahogy azt az 5. vers tartalmazza is. 11:1-6 van egy gondolat sor, és ezen gondolatsort figyelembe tartva olvasom tovább 7-10 ami újabb egységes gondolat, és 11 verstől 16-ig

Szóval hajlandó vagyok megérteni. :) ha azt úgy mondod el, hogy értsem is.

(meg sem merem kérdezni minek ingerelné ha nem akarja megmenteni? )
Met itt már nem mint népét ingerli (azaz szándéka felkelteni a figyelmüket.) hanem mint volt nép, akik látják, hogy Isten most másokat is elfogad. Miért teszi? Mert isten nem akarja, hogy akár egy is elvesszen 1Tim 2:4

Nem lenne ez olyan nehéz megérteni, hiszen az nincs elvetve aki Jézusban megtér és teste lesz.
Itt Pál nem is személyről ír, hanem Izrael népéről és állapotáról.
És Isten tervéről velük kapcsolatosan. Így nem jó összekeverni személyes megváltással.

Szóval mi Isten terve Izraellel?

Nyíltan és értetően írja.
26. És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:

De, kik az Izraeliták? Mert ez is levan írva.
Rom 2:29 Hanem az a zsidó, a ki belsõképen az; és a szívnek lélekben, nem betû szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektõl, hanem Istentõl van.

27. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.
Kik az örökösök? Az ígéret szerinti mag? Valóban Izraelről beszél a 27. vers? Vagy a szellemi Izraelről? Jézuson keresztül?
Gal 3:29 Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.

28. Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
Ef 2.11, 14

Amiket írsz a személyes megváltásról nem zárja ki Isten tervét Izraellel kapcsolatosan.
Ez izgat! Mi Isten terve Izraellel? Melyikkel, a Testivel, vagy a Szellemivel?

Nem olvastad tovább.
Róm 3
1. Mi tekintetben különb hát a zsidó? vagy micsoda haszna van a körülmetélkedésnek?
2. Minden tekintetben sok. Mindenek előtt, hogy az Isten reájok bízta az ő beszédeit.
3. De hát hogy ha némelyek nem hittek? Vajjon azoknak hitetlensége nem teszi-é hiábavalóvá az Istennek hűségét?
4. Távol legyen. Mert akkor mi módon ítéli meg az Isten a világot?

Most én mondom; :) olvasd tovább!!!
Ha pedig a mi igazságtalanságunk az Istennek igazságát mutatja meg, mit mondjunk? Vajjon igazságtalan-é az Isten, hogy minket büntet? Emberi módon szólok.
1-6 ig. itt Pál az 5. versben hozzáteszi, hogy nem a hitből szólt, hanem emberi értelem útján, és azt fejtegette, hogy Isten legyen igaz.

Én 3:1-4.25 tartom érdemesnek elolvasni; Isten mindenkit a hite által nyilvánít igaznak.
„Mi tehát a zsidók felsőbbsége?” nagy előnyük van, mert Iten rájuk bízta a szent kijelentéseit. Ennek ellenére „a zsidók és görögök egyaránt bűn alatt vannak”, és senki sem „igazságos” Isten szemében. Pál a Héber iratokból vett hét idézettel bizonyítja ezt a pontot (Róma 3.1, 9-18; Zsolt 14: 1-3, 5:9 (károliban 10) 140:3 ( károli 4) 10:7; Péld 1.16; Ézs 59:7,8; Zsolt 36:1 (2)
A törvény felfedi az ember bűnösségét, úgyhogy „a törvény cselekedeteiből egy test sincs igazságosnak nyilvánítva”. De Isten, ki nem érdemelt kedvessége és a váltságdíj eredményezte megszabadítás révén, a zsidókat és a görögöket egyaránt „hit által igazságosnak nyilvánítja a törvény cselekedeteitől függetlenül” (rom 3.20, 28). Pál az érvelésének alátámasztására Ábrahám példáját idézi, akit Isten nem a cselekedetei vagy a körülmetélkedése, hanem a példás hite miatt tekintett igazságosnak. Így Ábrahám nem csak a zsidóknak lett atyja, hanem „mindenkinek, akinek hite van” 4.11).

Amit látod rögtön meg is magyarázza, Isten nem állt el a népétől, Ő mindvégig hű marad.
Persze ha akard ezt sem érted meg.

Dehogy nem akarom. De, mit kezdjek az 5. verssel? És azzal a teljes gondolatsorral, amit felhoztam? 3:1-4.25 ezt hova tegyem?
Nos nem kétlem, és én magam is sokszor emelek ki egy-egy verset(ket) Amikor arra van lehetőség. De itt egy hosszabb és mélyebb értelmezést találok Amiket nem tudok másként megérteni.
Mert jelenleg azt látom, hogy kiemeltél 4 verset és arra alapozol, holott az 5 versben feltárja, hogy emberként szól, Valamint az egész levél és a kiemelt rész egész mást mond.
Jelenleg ezt látom. De, ha még hozzá tennél, hogy miért úgy kell azt érteni, akkor azt szívesen megnézném, és elgondolkodnék azon. Hátha megértem. :)
(és ha lehet, ’pusztán kérés’ ne azt mond, hogy J.T. tanítás. Mert most nem J.T. Gyülekezetével beszélsz, hanem velem. Nekem ez a meggyőződésem. Mert én sem gondolom azt, hogy a református egyházzal beszélek, hanem veled, Tiv-vel)

Ennek komoly oka van, ha Izraelre vonatkozik a 144000, akkor Jézus testével nem azonos.
Mondjuk ennek is örülnék, ha világosan elém tárnád, mit jelent számodra ez a szám, Miért van a Bibliában, kicsiny nyáj, meg nagy sokaság? Mert valamiért el vannak ezek választva. Mert mi másért emlegeti az írás külön?

Ha egy apa és fiú kapcsolatból „ki a nagyobbat vizsgáljuk” nem látjuk az igazi kapcsoltatott.
Az igazi kapcsolat lényege valóban más.
Egy valamit azért nem lehet megkérdőjelezni, az pedig a származási vonal. :) Tehát a fiam származik éntőlem, és nem fordítva. Valamint én nevelem a fiam, és nem ő engem.
Ő lakik az én lakásomban, és nem én az övében. Én vonom be őt a dolgaimba, és ezzel kedvesen adok neki elfoglaltságot, hogy ez által érezze, hasznos tagja a családnak. És nem ő nekem… stb.
Ebben a családban, én vagyok a fő (nem úrhatnám, és ugráltatok.. :) hanem szerető kedves figyelmességgel. De, akkor is az én felelősségem és irányításom a család. Nekem ehhez van jogom. A fiam pedig elismeri ezt, mert jó gyermek.)
Ha pedig ez így működik, és a gyerek is jó, akkor a kapcsolatunk olyan lesz amilyennek kell lennie.
De, ha a gyerek nem hajlandó a családban maradni. Akkor menjen.


pl Jn 1,18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.
Ez azért elég bensőséges igaz. Csak hogy nekünk is ennyire bensőségesnek kell leni Jézussal.
Ennek hiányáról írok már elég régen neked.
Ezt viszont írásoddal nem megcáfoltad hanem kiemelted.
Valószínűleg azért mert nem is látod hiányát.

Vegyük hozzá Péld 8.30, hogy lássuk is mennyire bensőséges, meghitt kapcsolat.
Jézushoz való kapcsolatban pedig Ján 13.23;
Szóval ha jól értem, akkor csak azért gondolod úgy hogy nem értem, mert nem ezt ismételgetem? :)
Egyszer beszélgettem egy emberrel, minden második gondolata, ’Isten Jó, Isten szeret’ Ami rendben is van. Én is így gondlom. De, ennél tovább nem is jutottunk a beszélgetésbe.

(Itt megint a gond az hogy mást fogsz érteni nem a szoros kapcsolatot ami rád vonatkozik hanem... de majd elmondod.)
Előbb hoztam a szoros kapcsolatot Ján 13:23
Isten megismerésére pedig Luk 10:22 a legrövidebb

Tehát az nem ugyan az, hogy tudunk róla valamit vagy tudjuk hogy ki is Ő.
Közben nem lehetsz az Övé. Nincs ilyen bensőséges kapcsolat.

Jézusról mindent tudunk, ami a hitünkhöz kell. (mert úgy a szellemi létformájában vannak olyan részek, amik nem ismeretesek előttünk ’nem ránk tartozik’ mint földi életében is voltak olyanok, amik nem kerültek be a Bibliába. De, ami fontos azt tudjuk. Pl. Hogy ki Ő.
Ha maga krisztus jelenti ki, hogy mi az övé vagyunk, akkor miért is vonnám azt kétségbe?
(pusztán annyi, hogy bensőséges kapcsolatom, nem teszem ide ki. Mert az az én személyes dolgom, nem zárja ki, hogy Ne lennének olyan érzéseim.) De hát ez van, emberből vagyunk, és sokszor egy-két szóból vonunk le következtetéseket.

Sőt nem tartozol testéhez. De ez már körforgás ami nem vezet semmire.
Ezt a kapcsolatot nem csak hogy nem tanítja JT hanem megakadályozza.

Igen. Körforgás. Én úgy látom, hogy Krisztus teste a kiválasztottak, azaz a 144. Én pedig a nagysokaság egyik reménységbeli tagja vagyok. Oda sorolom magam. A Biblia szavai alapján. Mindaddig így is fogom gondolni, amíg nem találok mást. Ez ideig nem találtam.
Röviden földi reménységű vagyok. Ahogy J.T. mondják. Helyes kifejezés a hovatartozáshoz.
Ami pedig megakadályoz a téves nézetekben, az nem a gyülekezetük, hanem Isten Szava.
De, mutasd meg, hogy egy csoport létezik a 144 csak jelképes szám, a kicsiny nyáj, és a nagy sokaság egyazon csoport, egyazon helyen. És ha ez megáll a bibliában, akkor átgondolom álláspontom.

Gal 2.20
Ezt vagy megmagyarázod és elsiklasz felette vagy elfogadod

Nem magyarázom meg. (helytelen kifejezés, mert a megmagyaráz-ban benne foglaltatik, az hogy kioktatás.) Én úgy fogalmaznék, hogy van véleményem és azt szívesen elmagyarázom :)
Érdekelne, hogy Te, hogyan érted? Neked mit jelent?

Köszönöm a két weboldalt. :)
És rögtön kérdezek is, remélem adsz rá választ.
Pasarét, 2003. május 11.
(vasárnap) szövegben

Sajnos sokan vannak, akik mintegy ettől teszik függővé, hogy Isten Isten-e, meg Ő megérdemli-e, hogy tiszteljük, hogy teljesíti-e a kívánságainkat. Aki Őt igazán ismeri, mélyen, a valóságnak megfelelően, az úgy viselkedik, mint ahogy Jób tette azt. Aki ki tudta mondani: az Úr adta, most pedig az Úr vette el, áldott legyen az Úr neve. Mégpedig nem akármit vett el, hanem mind a tíz gyermekét. Meghaltak a gyerekei. Azután elveszítette a vagyonát, az egészségét - és nem ezért áldotta Istent, hanem azt mondta, hogy ennek ellenére, ettől teljesen függetlenül Ő az Isten és egyedül neki jár az imádat. Minden körülmények között Őt imádom, és imádom Őt. Ha áld, ha sújt karod - ahogy az egyik szép énekünk mondja.

Ez a rész hogyan állja meg a helyét a Jakab 1.13 szerint?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Az a te problémád, hogy nem keresed a POKLOSSÁG törvényének magyarázatát: ember - ruha - ház !

Ülj a szövegen és kérd, hogy értsed miért, miért, miért?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 09:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Az a te problémád, hogy nem keresed a POKLOSSÁG törvényének magyarázatát: ember - ruha - ház !

Ülj a szövegen és kérd, hogy értsed miért, miért, miért?


:)
Rögtön itt az első Miért
Miért nem tárod fel? Mondod; tehát tudod. ill van egy kialakult véleményed.

De, ennél többet nem teszel (ezekben a beszélgetésekben.)
Nézd; Én elfogadom, hogy egy alávaló ember vagyok aki nem méltó a te szavaidra. De, akkor kérlek ne háborgass!
Vagy ha mégis, akkor azt tedd úgy hogy értsem. kezelj úgy mint egy 10 évest, akinek fogalma sincs. Tehát teljes magyarázatra vágyik.

Megjegyzés: Mielött kimondtam volna Jehova nevét, és azt, hogy a Tanúkkal is beszélek, mitöbb tanulmányozok. Addig hozzászólásaimat örömmel fogadtad. majd ez után tettél 180fokot.

De, én így fogadlak el. Emberből vagy. :)

Vagy pedig add elő!
Mi tehát a poklosság törvénye? Ami a teremtés szíve. mert ezt mondtad ki.

Adj annyi tiszteletet! amennyit tőlem kapsz, és annyi magyarázatot amennyit én adok neked.
Mond el mi a véleményed! Mert úgy talán megértem miről beszélsz, de így sajnos nem látok mást csak üres betüket.

Szela

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 10:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
:wink: jó aláírásod van!


Mt 7,11 Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok jókat azoknak, a kik kérnek tőle?!

Lk 11,13 Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Szellemet azoknak, a kik tőle kérik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 11:20 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius
Írod:
Idézet:
De, mit nem értek?
Én azt mondtam, korábban a törvény által tartattak meg. Vagyis annak alapján lesz feltámadásuk. Jézusban ez kiteljesedik, és hit által, annak aki hisz benne.
Ezzel az izraeliták kora lezárult. Nincs választott nép (népcsoport.) van viszont, és létezik választott nép Jézus által, aki hozzátartozik az él. Onnantól kezdve csak ezen a módón lehetséges a megváltás, és feltámadás.
Mit értek félre? Mit nem értek?
Mert azt mondom most is, hogy Jézus óta nincs született zsidó, mert mindenki egy. Tehát akik napjainkban Izraeliták, és betartják a törvényt, de jézust nem ismerik el. Miért fordulna hozzájuk Isten? Ha pedig Krisztusé vagytok, valóban az Ábrahám magva vagytok, ígéret szerint örökösök

Nem értem viszont, hogyan kapcsolódik a rom 11:4 ide?
Mert olvasatomban itt az áll, hogy; habár Isten nem foglalkozik az Izraelitákkal úgy mint népe, hiszen az Ő népe, már egy szellemiségében egységes emberek, akik hitet gyakorolnak. De, ennek ellenére nem vetette el őket. És itt utal Illés idejére 1kir 19:18 Ahol 7 ezren megmenekültek hitük miatt. Ezen utalásával jelzi, hogy akkor ott, és akár napjainkban sincs a dolog lezárva. Bármelyik izraelita elfogadhatja jézust megváltójának. Ahogy azt az 5. vers tartalmazza is. 11:1-6 van egy gondolat sor, és ezen gondolatsort figyelembe tartva olvasom tovább 7-10 ami újabb egységes gondolat, és 11 verstől 16-ig


van viszont, és létezik választott nép Jézus által,[/b”

Pont ezt érted félre.

Ez 37, 11-12-ben le van írva egy kivágott nép akiket újra alkot.
Ézs 43 ír egy vaknépről akiket szintén össze szed és megkegyelmez nékik.
Róma 11-ben Pál ír egy vaknépről akik nem térnek meg félre tétetnek bár részben lesznek, így ő is akik Jézus testéhez tartoznak evangéliumra nézve tehát nem ellenségek.
Hiszen elfogadjál.

Írod:
„Bármelyik izraelita elfogadhatja jézust megváltójának”
Ez igaz mint ő is, de ezek az Izraeliek nem ellenségek az evangéliumra nézve mert ők is megtérnek.

Ugyan akkor kihangsúlyoz valamit, [b]elvetetésük és felvételük

Te a felvételüket úgy gondolod mint ahogy ő is az evangéliumot elfogadják.
Csak hogy így nem lenének ellenségek de még azok.
Róm 11
28.Az evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek; de a választásra nézve szerelmetesek az atyákért.
--
Meg is indokolja megtérésük lényegét.
Róm 11
25. Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.
26. És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
27. És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.

Ezért is írtam hogy nem személyes megváltásról hanem két csoportról ír.
Az egyik a pogányok: népek azaz mi de ide érthetők azok a zsidók is akik megtértek Jézusban.

Itt jönnek azok az Igék amiket idéztél is nincs különbség Jézusban egyek vagyunk benne.

„..megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen.”

Itt viszont Izraelről beszél nem egyes zsidókról és Jézus testéről.
Egy idő is megvan határozva: „a meddig a pogányok teljessége bemegyen.”
--

Ahogy írta is egy titokról beszél azaz Isten tervébe avat be minket, számukra nem titok hogy Jézusban megváltás van de az igen hogy mi Isten terve Izraellel.

Itt mondja el Pál nekik és nekünk. :)
29. Mert megbánhatatlanok az Istennek ajándékai és az ő elhívása.
30. Mert miképen ti egykor engedetlenkedtetek az Istennek, most pedig irgalmasságot nyertetek az ő engedetlenségök miatt:
--
Itt mutatja meg a sorrendet mégpedig most engedetlenek, mi irgalmasságra jutásunk folytán (után) ők is irgalmaságot nyernek.

31. Azonképen ők is most engedetlenkedtek, hogy a ti irgalmasságba jutásotok folytánők is irgalmasságot nyerjenek;
32. Mert az Isten mindeneket engedetlenség alá rekesztett, hogy mindeneken könyörüljön.
--

Szinte ujjongva fel is kiállt hiszen nagy vágya teljesül Izrael is megmenekül.
33. Óh Isten gazdagságának, bölcseségének és tudományának mélysége! Mely igen kikutathatatlanok az ő ítéletei s kinyomozhatatlanok az ő útai!

Micsoda belső melegség. :)
--

De ez a kijelentés mint ahogy Isten Igéjéhez illik több helyen is kivan jelentve.

pl, Zak 12,10
A Dávid házára és Jeruzsálem lakosaira pedig kiöntöm a kegyelemnek és könyörületességnek lelkét, és reám tekintenek, a kit átszegeztek, és siratják őt, a mint siratják az egyetlen fiút, és keseregnek utána, a mint keseregnek az elsőszülött után.

Ez egybe vág a vissza hozott néppel is és Illés idejével is, hiszen ott is egy elfordult népről van szó.
Isten nem veti el az ő népét. (még ha sokan azt hiszik is)

Itt szól a maradékról ahogy Illésnél is volt úgy a vég idején is lesz.
Róm 11
4. De mit mond néki az isteni felelet? Meghagytam magamnak hétezer embert, a kik nem hajtottak térdet a Baálnak.
5.Ekképen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint.

Mondhatod: - hát igen hiszen ők is megtérhetnek.

Csak hogy olvasd el figyelmesen nem ezekről beszél hanem akik nem nyerték meg.

7. Micsoda tehát? A mit Izráel keres, azt nem nyerte meg: a választottak ellenben megnyerték, a többiek pedig megkeményíttettek:
-
Tehát a választottak igen egyek Jézusban.
De akik nem, azokról beszél a továbbiakban úgy mint vakok, megkeményíttettek, evangyéliomra nézve ugyan ellenségek ti érettetek.

Ezekről írja hogy ha „a meddig a pogányok teljessége bemegyen” azaz Jézus teste vagy amit te „most Jézus által választott népnek tartasz.”

Ezt írtam hogyan is fog történni.
Mt 24,40 Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

Erről ír Pál is.

1Thess 4,
16.
Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először a kik meghaltak volt a Krisztusban;
17.
Azután mi, a kik élünk, a kik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképen mindenkor az Úrral leszünk.
--

Itt megy be .(„ ...a meddig a pogányok teljessége bemegyen”)

Ekkor következik Izarel háza jobban mondva maradéka. (gondolom nem kell leírnom a többi igét ami a maradékra utal)

26. És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:
27.És ez nékik az én szövetségem, midőn eltörlöm az ő bűneiket.

Ezt meg is indokolja hogy miért történik 28-30 versben.
--

De hogy miért is fontos ez?


Hát... Bíztam benne hogy magadtól rájössz. :)
A 144000 a maradék kik már Isten Izraellel kapcsolatos tervében vannak ezt olvassuk Jel-ben de Ezékielnél is ill más prófétáknál.

--
Ebben a tervben Isten a 144000- ren keresztül szól Izraelhez egyben egyben út nyílik a pusztító számává, mert már nem lesz lent a Szent Lélek aki Jézus testében lakozik. Azaz bennünk
--
2Thess 2,
6. És most tudjátok, mi tartja vissza, a miért csak a maga idejében fog az megjelenni.
7. Működik ugyan már a törvényszegés titkos bűne: csakhogy annak, a ki azt még most visszatartja, félre kell az útból tolatnia.
--

Erről beszél Pál.

A lényeg ha akarod te is láthatod hogy a tanítás amit elfogadtál elégé eltér ettől.

Nem veszi figyelembe Isten tervét a vég idején Izraellel.
Ami ennél is rosszabb, Jézus testétől egy tévedés miatt elszakítja tagjait.
Szerintük nem tartozhatsz hozzá mert adott száma van 144000.

Ez nem igaz mert Izrael maradéka, így nincs korlátozva tehát bele tartozhatsz.
Sőt csakis így van megváltás számodra. ( ha nem is tartod igaznak amit írok épp ezért jobb ha utána jársz és megvizsgálod ha tényleg Isten akaratát akarod cselekedni és nem emberekét)


Ha megérteted mit is írtam vizsgáld meg így Jel 7.

Mi is történik?
Az ami le van írva Pál és a többi helyen.
A nagy sokaság a Isten előtt áll és Isten kiterjeszti rájuk sátorát templomában szolgálnak neki.

Ez Jézus teste ez Istennek célja velünk Jézus menyasszonyával.
Jel 7
15. Ezért vannak az Isten királyiszéke előtt; és szolgálnak neki éjjel és nappal az ő templomában; és a ki a királyiszékben ül, kiterjeszti sátorát felettök.
16. Nem éheznek többé, sem nem szomjúhoznak többé; sem a nap nem tűz rájok, sem semmi hőség:
17.Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet.

--
Szerinted ez az amit a 144000 csinál?

Egész mást csinálnak ők lent vannak míg meg nem ölik őket. És utána is hol uralkodnak majd?
A földön uralkodnak
Jel 13
7.Az is adaték néki, hogy a szentek ellen hadakozzék, és őket legyőzze; és adaték néki hatalom minden nemzetségen, nyelven és népen

Ezután állnak Jézus mellett a menyben egy rövid ideig.

Jel 14,1 És látám, és ímé egy Bárány áll vala Sion hegyén, és ő vele száznegyvennégy ezeren, a kiknek homlokán írva vala az ő Atyjának neve.

Jel 20,
4. És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, a kiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és a kik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.

Ez a földön van és nem Isten temploma
--

Tudom hogy nehéz megérten ha mindent másképp tanítottak ez igazából lényegtelen lenne ha nem gátolna téged üdvösségedben azaz Jézus testében azért nem tartozol és azért nem veszed el az Úrvacsorát mert csak a 144000 teheti hited szerint.

Csak hogy ez téves, nem hiszem hogy kell nagyobb bizonyíték hogy gyakorlatilag egy folytában tévednek a vég idejét többször kiszámolták, tévedtek.

„1914-től napjainkig egy nemzedéken belül lesz a vég aki látták ezeket látni fogják a véget is”

Tévednek már abban is hogy Isten országa hogy jön el.
Mert már akkor eljött.
Lk 17,21 Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van.
--

Tévedtek Izrael kivágatásával is teljes félre tételével is amint kijelentették hogy ők a szellemi Izraeliták (mi ez ha nem bitorlás). Ezt írtam milyen események sugallták nekik.

Nagy koppanás volt mikor ahelyett hogy kipusztult volna Izrael állammá lett.

A mostani Izrael képüket te jobban ismered de biztos nem szerepel benne Isten megváltó terve velük szembe inkább mit az utálatoságnak helye ahova be kell ülnie.
Egyszóval Isten ítéletre állítaná elő újra Izraelit?
Én nem úgy ismerem. :) Nagyon is a kegyelemről szól.

De számukra jobb magyarázat bár a Biblia sehol nem így említi hogy Izraelt azért hozná elő újra Isten hogy közbe ne árasztaná rá kegyelmét.
--

Ezért nem helyt álló hogy két szakaszról beszélsz
Írod:
Idézet:
„Ezzel az izraeliták kora lezárult. Nincs választott nép (népcsoport.) van viszont, és létezik választott nép Jézus által, aki hozzátartozik az él. Onnantól kezdve csak ezen a módón lehetséges a megváltás, és feltámadás.
Mit értek félre? Mit nem értek?”


Van választót nép csak félre tétette ha ez van megírva ez nem változhat meg.

Jézus által választót nép. Ez így nem pontos hiszen itt te két csoportról beszélsz egy mennyei 144000 és a többi aki nincs olyan szoros kapcsolatban Jézussal.
Ezért is nép számodra és nem Jézus teste.

Pedig az újszövetség végig Jézus testéről ír és és a menyről mint leendő otthonukról.

Tehát amit Jt hirdet más evangélium ami nem Jézus tettéhez visz hanem hozzájuk.

Így nem Jézusé lesznek hanem egy néphez tartoznak ez bizony nem ugyan az.
1, Istennek nem ez a terve.
2, Ha emberek tervét tanítását (okoskodását hajtod végre) azzal nem Isten akarata érvényesül életedbe.

Ha valamicskét is olvasgatod az Igét az őrtornyon kívül folyamatosan eszedbe fognak ezek jutni.
Most már látsz egy másik tervet is Isten majd megmutatja melyik is az Övé. :)

Nem hiszem hogy ok nélkül írogatunk egymásnak. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 15:09 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Lucius

Idézet:
És rögtön kérdezek is, remélem adsz rá választ.
Pasarét, 2003. május 11.
(vasárnap) szövegben

Sajnos sokan vannak, akik mintegy ettől teszik függővé, hogy Isten Isten-e, meg Ő megérdemli-e, hogy tiszteljük, hogy teljesíti-e a kívánságainkat. Aki Őt igazán ismeri, mélyen, a valóságnak megfelelően, az úgy viselkedik, mint ahogy Jób tette azt. Aki ki tudta mondani: az Úr adta, most pedig az Úr vette el, áldott legyen az Úr neve. Mégpedig nem akármit vett el, hanem mind a tíz gyermekét. Meghaltak a gyerekei. Azután elveszítette a vagyonát, az egészségét - és nem ezért áldotta Istent, hanem azt mondta, hogy ennek ellenére, ettől teljesen függetlenül Ő az Isten és egyedül neki jár az imádat. Minden körülmények között Őt imádom, és imádom Őt. Ha áld, ha sújt karod - ahogy az egyik szép énekünk mondja.

Ez a rész hogyan állja meg a helyét a Jakab 1.13 szerint?



Jak 1. 13
13. Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.
14. Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.
-

Nem érdemem ezt igazából megmagyarázni meg kéne vizsgálni hogy Cseri Kálmán mit gondol róla. :)

Nevében nem mondhatok semmit. :)
(nagy különbség Jt tanítása egységes kicsit formálsz de ugyan az mindenben)

Itt viszont vannak eltérések.
Ahogy Isten Igéje is mondja.

Rm 12,4 Mert miképen egy testben sok tagunk van, minden tagnak pedig nem ugyanazon cselekedete van:
1Kor 12
14. Mert a test sem egy tag, hanem sok.
15. Ha ezt mondaná a láb: mivelhogy nem kéz vagyok, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért?
16. És ha a fül ezt mondaná: mivelhogy nem vagyok szem, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért?
20 Így azonban sok tag van ugyan, de egy test
--

Tehát lehet több -féle kijelentés is.

Ezt fontos tisztázni mert bizony látsz a fórumon is vitákat amik ezekből a kijelentésekből adódnak.
--

Jakab leveléről.
Jak 1, 13. Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.

Ezt a következő vers meg is magyarázza milyen kísértésről beszél.

14. Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.
15.Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.
-

Saját kívánságod kísértései, ill. következményei.

Ez volt Ádámnál ill. Évánál is és a bűn is így növekedik fel bennünk ha helyt adunk neki.

A teljes átadásnál a saját kívánságainkat is át kell adni, de ez nem olyan nehéz ha Jézus olyan fontos életedben hogy minden más hátérbe szorul Jézust kaptuk szívünkbe Mennyi Atyánktól és így betölti minden szükségletünket.

De mi van azokkal akik még nem tartanak itt?
Korinthusban is voltak ilyenek. Bár Jézust befogadták sok mindet elképzeléseik szerint éltek annyira hogy már Jézus befogadása is kétségesé vált.
1Kor 3,3 Mert még testiek vagytok; mert a mikor írigykedés, versengés és visszavonás van köztetek, vajjon nem testiek vagytok-é és nem ember szerint jártok-é?

Ma is vannak sokan akik testiek és Istent akarnák saját elképzeléseik szerint felhasználni tudatosan vagy inkább tudatlanul azt hiszik hogy hogy Jézust fellehet használni arra a mindennapi életben és amire csak akarják.
Nem rossz kívánságokról van itt szó csak sokszor nem hiszik hogy Isten nagyon jól tudja mire van szükségük így mint egy listát tesznek elé dolgokat néha szinte pontosan leírva hogyan is kéne végre hajtani. :) ( lehet hogy egy kicsit ki éleztem de van ilyen)
Következménye ha más lesz és mást kapnak kiábrándulnak megcsömörlenek.

Bizony kiderül sokszor fontosabb lett számukra az amit kértek mint az aki adná.
--

De Jakab nem csak kívánságainkat mint nagy veszély említi.

Van egy más fajta kisértés is amit inkább próbának neveznék.
Jak 1,
2. Teljes örömnek tartsátok, atyámfiai, mikor különféle kísértésekbe estek,
3. Tudván, hogy a ti hiteteknek megpróbáltatása kitartást szerez.

12.Boldog ember az, a ki a kísértésben kitart; mert minekutána megpróbáltatott, elveszi az életnek koronáját, a mit az Úr ígért az őt szeretőknek

Ez viszont nem belső kísértésről szól (bár a következménye lehet) de probléma fen állhat.

Létezhet ilyen?

Zsid 12

5. És elfeledkeztetek-é az intésről, a mely néktek mint fiaknak szól: Fiam, ne vesd meg az Úrnak fenyítését, se meg ne lankadj, ha ő dorgál téged;
6. Mert a kit szeret az Úr, megdorgálja, megostoroz pedig mindent, a kit fiává fogad.
7. Ha a fenyítést elszenveditek, akkor veletek úgy bánik az Isten, mint fiaival; mert melyik fiú az, a kit meg nem fenyít az apa?
8. Ha pedig fenyítés nélkül valók vagytok, melyben mindenek részesültek, korcsok vagytok és nem fiak.
--

Tehát lehet olyan is hogy nem te vagy kiváltó oka annak a helyzetnek amiben netalán kerülsz.
Ez lehet akár olyan súlyos is mint amit Jób elviselt.
A kérdés megint hogy ki is a fontos és az események mennyire befolyásolnak hogy Istenbe vetet hited megáll e vagy épp vádlóvá válik. (hogy engedte meg???)
--

Igaz e hogy megengedte?
Mt 10,30 Néktek pedig még a fejetek hajszálai is mind számon vannak.
1Pt 3,17 Mert jobb ha jót cselekedve szenvedtek, ha így akarja az Isten akarata, hogynem gonoszt cselekedve.
--
Tudta és beleegyezése nélkül nem történhet semmi.
--

Tudod látszatra Pál és Jakab levelei különböznek, de igazából csak az iránya.
Míg Jakab kívülről befelé mutat a problémára addig Pál belülről kifelé.

De mind kettőnek a mozgatója a szív.

pl, Jak 7. Mert ne vélje az ilyen ember, hogy kaphat valamit az Úrtól;
8.A kétszívű, a minden útjában állhatatlan ember.

Hol is van a szíve? Jézusé vagy sem kívülről is meglehet látni és belülről is. :)
Ha kívülről nézzük szüksége a cselekedet de hit nélkül halott.
Kívülről megint csak látszik kinek mi van a szívében ezt a kívánságai árulják el.

Jak
14. Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.
15.Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.

Itt nem testi kívánságokat ír hanem tulajdon kívánságainkat.
Ha nem magunké vagyunk hanem Jézusé és teljesen betölti életünket bizony már nem a mi tulajdon kívánságaink a lényeg mint ahogy Jézusnak is az Atya akaratának cselekvése volt.
Erre viszont az ember addig nem képes míg olyan fontos nem lesz számára megváltója hogy képes életét elveszteni érte, így lényegtelem mi történik körülötte hiszen Jézus az Övé.

Tudod :
1Jn 5,12 A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.

Pál leveleiről már beszélgetünk és
pl Róm 8,

9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.
10. Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.
11. De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.
12. Annakokáért atyámfiai, nem vagyunk adósok a testnek, hogy test szerint éljünk:
13. Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.
14. Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.
15.Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!
16.16. Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.
17. Ha pedig gyermekek, örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.
18. Mert azt tartom, hogy a miket most szenvedünk, nem hasonlíthatók ahhoz a dicsőséghez, mely nékünk megjelentetik.
--

Ezt belülről kifelé mutatja Pál ill. Pálon keresztül Isten.


Ez viszont nem jelenti azt hogy nincsenek fél úton járok.

Ha valaki nem úgy szereti Jézust hogy mindenre elég, mondhatod neki.
Mit akarsz hát nem Jézus a tiéd hát nem elég?
Bizony ez nem vigasztalja meg, de egy más terhét hordozva igen Isten megvigasztalhatja.
Bizony Ő sokkal elnézőbb mint mi egymással.
De ettől függetlenül mélyre is tud metszeni hogy megtisztítson minket. Rá mutasson hibáinkra vagy épp felébresszen álom világunkból amit magunk számára alakítottunk.

Az Úr formál minket. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Predestináció
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 10:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Átvittem eleve elrendelés.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lucius 2006. nov. 25., szombat 10:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 11:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Csak egy aprócska kérdés:

Van egy hűtőszekrényed abban tárolod a húst.
Minden ősödnek dícséred, de ők nem hiszik el, hogy a hűtő szükséges.
Egy adagot a húsból beteszel és egy adagot kinnhagysz.

Melyik hús bizonyítja, hogy szükséges a hűtő szekrény.

Melyik szolgálja a bizonyítékot.
Ki a szolga?

:wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 13:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Csak egy aprócska kérdés:

Van egy hűtőszekrényed abban tárolod a húst.
Minden ősödnek dícséred, de ők nem hiszik el, hogy a hűtő szükséges.
Egy adagot a húsból beteszel és egy adagot kinnhagysz.

Melyik hús bizonyítja, hogy szükséges a hűtő szekrény.

Melyik szolgálja a bizonyítékot.
Ki a szolga?

:wink:


Na most pesszimista, vagy optimista választ adjak? :*:

Mindkét eset bízonyítja, hogy a hűtő fontos és kell.
Ami kinn marad, elrohad. Ergo kell a hűtő.
Ami a hűtőben marad, épp marad. Ismét csak ergo, bízonyíték, hogy kell a hűtő.

A kérdés inkább az, hogy melyikből ennék szivesen. :wink:

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 13:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na ja neked ez a kérdés, nekem meg az,
hogy a példázatot megértetted e?

Miért beszélt az Úr Jézus Krisztus a kivülvalóknak példázatokban?

A megyőződés nálad hogyan függ össze, a hittel.

A hit a reménylett dolgok valósága és a nem látott dolgokról való meggyőződés


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség