Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 08., szerda 18:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
FIGYELEM!!! Ifivezetőknek belépni tilos! :D

Komolyra fordítva: örülök, hogy benéztél a topikbomba :D
És hogy tetszettek az itteni "értelmes" kérdéseim?

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 09., csütörtök 10:21 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Teomo írta:
FIGYELEM!!! Ifivezetőknek belépni tilos! :D

Komolyra fordítva: örülök, hogy benéztél a topikbomba :D
És hogy tetszettek az itteni "értelmes" kérdéseim?


:o :) Ezen jót nevettem:)
Mindig tetszenek a kérdéseid, mert szeretem a "gondolkodó hívőket" akik mernek kutatni, kérdezni, hitüket, tudásukat jobban megvizsgálni, vagy szilárd alapot teremteni annak, a Szentlélek segítségének keresésével.
Úgyhogy "büszke vagyok" Rád :wink:

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

forradalom, halálbüntetés, eutanázia
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 19:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Egy új témát vetnék fel. Inkább etikai kérdés, mint teológiai. Lehet, hogy majd csinálok neki egy új topikot, csak eddig már kettőt indítottam és nem törekszem monopóliumra a parokia.hu fórumán, úgyhogy ide írom.
Van néhány dolog, amivel kapcsolatban nem tudom, hogy mit tehet egy keresztyén ember. Pl. forradalom esetén. Jézus azt mondta, hogy adjam meg a császárnak, ami a császáré. Nos akkor pl. '56-ban mit tett egy keresztyén ember. Csak mert abszolút igaza van, hogy lázad, hiszen a Szovjetek jogtalanul birtokolták Magyarországot, ahogyan anno a Római császár Júdeát (és még sok más területet). A másik, hogy keresztyénként jó-e az, ha helyesnek tartom a halálbűntetést, hiszen a törvény azt mondja, hogy "Ne ölj" Viszont azt jónak tartom, hogy a halálbűntetésnek van egy bizonyos visszatartó ereje. Meg példa statuáló szerepe. Meg hát ha belegondolo, hogy egy tömeggyilkos, vagy terrorista, aki több száz embert gyilkolt le, annak nem elég bűntetés mondjuk 20 év. Méltó bűntetése a halál. Másfelől tudom, hogy senkinek sincs joga elvenni a másik ember életét, mert ahhoz Istennek van joga csak. Tehát ezért mégis amellett vagyok, hogy ember ne vegye el másik ember életét.
Ugyanilyen dilemmában vagyok az eutanázia ügyében is. Még régebben volt (csak olvastam róla, mert kisgyerek voltam), hogy egy nő megölte súlyos beteg lányát és Göncz Árpád akkori köztársasági elnök felmentette a börtön alól, amivel egyet is értek. Mert ha belegondolok nagy kínokat kellett átélnie a lánynak és az anyukának is. Viszont megint ott van a "Ne ölj", szóval csak Istennek van joga életet elvenni.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: forradalom, halálbüntetés, eutanázia
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 20:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Teomo!
A kereszténynek a hatalomhoz való hozzáállásának az alpállását a Róma 13-ban olvashatod. A politika rovatban bőségesen kitárgyaltuk, itt nem szívesen ismételgetném.
A halálbüntetés elhagyása egy világi, humánusnak gondolt antihumánus gondolat.
Noénak adta Isten azt a parancsot a vele kötött szövetségben, hogy az emberi élet kioltását ember bosszulja meg. Ez az államhatalomnak az alapja.
Ezt nem oldja fel a "Ne ölj!" parancs, mert az tulajdonképpen "Ne gyilkolj!", ami nem ugyanaz és a gyilkosság büntetése a tízparancsolat után is érvényben maradt.
Keresztény ember nincs a halálbüntetés ellen.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 14., kedd 20:42 
Szia Teomo!

Te a "ne ölj" parancs körül forogsz.
Az 56-ot is ide veszem, mert ugye bár a szovjeteket le kell lőni, ha jönnek a tankjaikkal.

Jézus tudod mit mondott erre a parancsra nézve? Mit vár el a világtól?
Nagggyon durva....


Vissza a tetejére
  
 

Re: forradalom, halálbüntetés, eutanázia
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 17:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
exrefis írta:
Ezt nem oldja fel a "Ne ölj!" parancs, mert az tulajdonképpen "Ne gyilkolj!", ami nem ugyanaz és a gyilkosság büntetése a tízparancsolat után is érvényben maradt.

Én az összes Bibliafordításban, amit eddig láttam, "Ne ölj!"-t olvastam. Egyáltalán honnan jött a "Ne gyilkolj"? Utánanéztem és az eredeti szövegben a "tircach" szó szerepel, aminek nem tudom a jelentését. Aki tudja, azt kérném, hogy ossza meg velünk, mert annak fényében jobban átláthanánk a dolgot. De valami oka csak van, hogy az eddigi Bibliafordítók "Ne ölj!"-nek fordították. Ezt ne vedd kötekedésnek, csak kíváncsi vagyok. Amúgy azt én is írtam, hogy sok tekintetben célravezetőnek tartom (pl. elrettentés, példastatuálás, igazságszolgáltatás, stb.), csak meg szeretnék bizonyosodni róla, hogy az Úr szemében helyes-e, ha szintén bűnös és tévedésre hajlamos emberek (mert ugye a bírók és ügyészek is csak emberek) mondanak ítéletet egy másik ember felett.
Abban szerintem mindannyian egyetértünk, hogy a tömeggyilkosok, terroristák és ilyen emberek halált érdemelnek. Tehát nem értenék azzal egyet, ha Szaddamot vagy bin Ládent egyszerű életfogytiglanra ítélnék. Meg az is furcsa lett volna, ha a náci bűnösöket anno a nürnbergi perben csak életfogytiglanra ítélik. Sőt én azon is csodálkozom, hogy mit elpepecselgetnek Szaddam perében vagy anno a szerb diktátor perében, aminek ez lett a vége, hogy természetes módon meghalt. Én csak azt a kérdést vetettem fel, hogy nekem, mint bírónak vagy ügyésznek, aki egyben bűnös és tévedésre hajlamos ember, jogom lenne-e halálra ítélnem egy embert, korrekt lenne-e ez így? Az persze más dolog, hogy megérdemlik a halált.
kavics írta:
Te a "ne ölj" parancs körül forogsz.

Nem forgok e parancs körül. Egyszerűen csak érdekel a téma, ezért felvetettem a kérdést. Azért kapcsoltam össze ezt a három dolgot(forradalom, halálbűntetés, eutanázia), mert közük van egymáshoz.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 17:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Bocsánat, nekem csak annyi hozzáfüznivalóm van, hogy a héberben nem felszólítómódban áll a "ne ölj", hanem következményként "nem fogsz ölni". /nyelvtan/
Tehát ha az első kőtábla parancsai élővé válnak benned, vagyis az Úrral való kapcsolat teljesül, Ő tölt bem eggyéválsz vele, természetessé válik, hogy ennek következményeként "nem fogsz ölni, nem fogsz paráználkodni" stb....

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 17:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
ÁMEN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 21:37 
Bocs, Teomo, nem forogsz körülötte, érdekel.
Tudod mit mondott Jézus a nem fogsz ölni parancsra nézve?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 15., szerda 22:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Teomo!

5. De a ti véreteket, a melyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.
6. A ki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert.


A ne ölj parancsnak, nem a nyelvtani értelmezése a magyarázat, hanem maga az ige. Rengeteg más helyen, ahol halálos ítéletet ír elő sokféle bűnre. Ezért valójában a gyilkolást tiltja, nem az emberölést. A vétlen emberölést, sem tekinti gyilkosságnak. Vagy a kánaáni népek ellen indított háborúban történt emberölést sem tekinti a parancs alá tartozónak.
Tehát egy keresztény bíró lelkiismeret furdalás nélkül a törvény alapján halálra ítélhet egy bűnözőt, a végrajtó meg végre hajthatja.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 12:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
exrefis írta:
Kedves Teomo!

5. De a ti véreteket, a melyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.
6. A ki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert.

...
Tehát egy keresztény bíró lelkiismeret furdalás nélkül a törvény alapján halálra ítélhet egy bűnözőt, a végrajtó meg végre hajthatja.
üdv
ex

Köszönöm a választ! Így már világosabb.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 12:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
exrefis írta:
Ezért valójában a gyilkolást tiltja, nem az emberölést....
Tehát egy keresztény bíró lelkiismeret furdalás nélkül a törvény alapján halálra ítélhet egy bűnözőt, a végrajtó meg végre hajthatja.

Ez jóóóóó! Akkor dobálhatom a molotov koktéljaimat? ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
32ezüst írta:
exrefis írta:
Ezért valójában a gyilkolást tiltja, nem az emberölést....
Tehát egy keresztény bíró lelkiismeret furdalás nélkül a törvény alapján halálra ítélhet egy bűnözőt, a végrajtó meg végre hajthatja.

Ez jóóóóó! Akkor dobálhatom a molotov koktéljaimat? ;)

Attól függ!
'56-ban az ellenségre dobálni az megbocsátható emberölés.
2006-ban a törvényes hatalom képviselőire, az meg gyilkosság.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 12:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
exrefis írta:
Attól függ!
'56-ban az ellenségre dobálni az megbocsátható emberölés.
2006-ban a törvényes hatalom képviselőire, az meg gyilkosság.
üdv
ex

Nem :P

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 16., csütörtök 14:05 
Egy keresztyén portálon még mindig senkit nem érdekel, hogy mit mond erről Jézus Krisztus, akiről neveztetjük magunkat. A ne őlj parancsról!
:-(


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 346 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség