Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 35  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jan. 26., hétfő 10:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Hamis mértékek használatának tilalma
5.Mózes
25,13 Ne legyen tarsolyodban kétféle súlymérték, nagyobb és kisebb.
25,14 Ne legyen házadban kétféle véka, nagyobb és kisebb.
25,15 Pontos és hiteles súlymértéked, pontos és hiteles vékád legyen, hogy hosszú ideig élhess azon a földön, amelyet Istened, az Úr ad neked.
25,16 Mert utálatos az Úr előtt, Istened előtt mindenki, aki ilyet tesz; mindenki, aki hamisan cselekszik


Egyik mérték az ellenségeimnek, azoknak, akikkel nem vagyok jóba, a másik mérték a barátoknak?
Ti hogyan értelmezitek ezt az Igét?

Nekem még az jut eszembe, amikor a parázna nőt Jézushoz vitték a farizeusok. Itt azt a mértéket vették elő, ami a parázna nőre és Jézusra elvesztést jelent.
De önmagukra már más mértéket akartak alkalmazni.
Ezt nem engedte az Úr!
Felszólította őket, hogy a SAJÁT MÉRTÉKÜK szerint mérjék meg magukat és ezek után cselekedjenek. Azzal a mértékkel, amivel ezt a nőt mérték.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 31., szombat 22:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Hamis mértékek használatának tilalma
5.Mózes
25,13 Ne legyen tarsolyodban kétféle súlymérték, nagyobb és kisebb.
25,14 Ne legyen házadban kétféle véka, nagyobb és kisebb.
25,15 Pontos és hiteles súlymértéked, pontos és hiteles vékád legyen, hogy hosszú ideig élhess azon a földön, amelyet Istened, az Úr ad neked.
25,16 Mert utálatos az Úr előtt, Istened előtt mindenki, aki ilyet tesz; mindenki, aki hamisan cselekszik


Egyik mérték az ellenségeimnek, azoknak, akikkel nem vagyok jóba, a másik mérték a barátoknak?
Ti hogyan értelmezitek ezt az Igét?

Nekem még az jut eszembe, amikor a parázna nőt Jézushoz vitték a farizeusok. Itt azt a mértéket vették elő, ami a parázna nőre és Jézusra elvesztést jelent.
De önmagukra már más mértéket akartak alkalmazni.
Ezt nem engedte az Úr!
Felszólította őket, hogy a SAJÁT MÉRTÉKÜK szerint mérjék meg magukat és ezek után cselekedjenek. Azzal a mértékkel, amivel ezt a nőt mérték.




-Kedves Pauler !

Nagyon elakadt a folytatásod... :)

Szerintem a Jakab-féle "személyválogatás" is bőven idetartozik ! -
Olyan szemléletes, ahogy leírja:
"...ha belép hozzátok a gyülekezetbe fényes ruhában
egy aranygyűrűs férfi,- és ugyanakkor egy szegény is belép
kopott ruhában, és ti arra figyeltek, aki a fényes ruhát viseli, sőt ezt
mondjátok neki: "Te ülj ide, kényelmesen",...
a szegényhez pedig így szóltok:
"Te állj oda," vagy "Ülj le ide a zsámolyomhoz", - nem kerül-
tetek-e ellentmondásba önmagatokkal, és nem lettetek-e
gonosz szándékú bírákká ?..."
Jak 2,2-4



L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 02., hétfő 16:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, így igaz, a kettős mérce :-(

A mai Igéből - amikor az Úr Jézus elmegy Lázárt feltámasztani -, az jutott eszembe, hogy Lázár beteg, akit JÉZUS SZERET!

Szóval....

Vannak akik azt tanítják, hogy a betegség minden esetben a bűn következménye és elkezdenek teológizálni, mint a tanítványok a vakon született felett.

Az Ige arról beszél - Lázárnál 2. eset a vakon született után - hogy a betegség oka lehet szimplán annyi, hogy az Isten meg akarja mutatni a dicsőségét.
Persze lehet, hogy a betegség mögött bűn van, ilyenkor Jézus elmondta a betegnek, hogy a bűneidet Isten megbocsájtotta.

A gáz az, hogy ha igazán nem érdekel a másik ember, fogalmam sincs, hogy miben él, miben jár, de az egyik igazságot (amelyik a MAGUNKÉ) ráhúzom mindenkire, ezzel igen nagy galibát okozva.

A mai Igéből nekem ez jött át...

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 11., szerda 10:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Józsué könyve 5. rész

1. Lőn pedig, a mint meghallák az Emoreusok minden királyai, a kik a Jordánon túl laknak napnyugot felé, és a Kananeusok minden királyai, a kik a tenger mellett laknak vala, hogy kiszáraztotta az Úr a Jordánnak vizét az Izráel fiai előtt, a míg általjöttünk vala; megolvada az ő szívök, és nem vala többé bátorság bennök Izráel fiai miatt.

Az ellenség mindig akkor adja meg magát, ha találkozik ISTEN tetteivel, ez a hívők életében is így van. Jézus Krisztusban az ellenség Istennel találta magát szembe!

2. Ez időben monda az Úr Józsuénak: Csinálj magadnak kőkéseket, és másodszor is metéld körül az Izráel fiait.
3. És csinála Józsué magának kőkéseket, és körülmetélé Izráel fiait a körülmetéletlenség halmán.
4. Az ok pedig, a miért körülmetélé őket Józsué, ez: Mindaz a nép, a mely kijött vala Égyiptomból; a férfiak, a hadakozó emberek mindnyájan meghaltak vala a pusztában, útközben, a míg jöttek vala Égyiptomból.
5. Mert körül volt ugyan metélve mindaz a nép, a mely kijött vala; de azt a népet, a mely a pusztában született, útközben, a míg jöttek vala Égyiptomból, nem metélték vala körül;
6. Mert negyven esztendeig jártak Izráel fiai a pusztában, mialatt elemészteték a hadakozó férfiaknak egész népsége, a kik Égyiptomból jöttek vala ki, mivelhogy nem hallgattak vala az Úr szavára; a kiknek megesküdt az Úr, hogy nem láttatja meg velök a földet, a mely felől megesküdt vala az Úr az ő atyáiknak, hogy nékünk adja azt a tejjel és mézzel folyó földet.
7. Fiaikat állította vala azért helyökbe, ezeket metélé körül Józsué, mert körülmetéletlenek valának, mivelhogy nem metélék vala körül őket az útban.


Egyiptomban fontos volt a körülmetélés, (egy szinte láthatatlan helyen levő jel), hogy tudják, ki az aki Isten népének részese és ki nem.
A pusztában erre nem volt szükség, mert aki vándorolt, az maga volt a nép.
A letelepedés előtt megint szükségessé vált a külső jel, arra nézve, hogy ki az Úr népe!
És ez most sincs másként!
Most is van egy jel azokon, akik az Úrhoz tartoznak, akik az Ő népe.
A szív körülmetéltsége!
Ez is egy sokszor fájdalmas műtét, amit az Úr az Igéjével és a Lelkével végez az emberben, de akiben nincs meg ez a jel, az még nem tartozik az Úr népéhez, hiába bármi nemü külső jel.

8. Miután pedig mind az egész nép körülmetéltetett vala, veszteg lőnek az ő helyökön a táborban, míglen meggyógyulának.
9. És monda az Úr Józsuénak: Ma fordítottam el rólatok Égyiptom gyalázatát; ezért hívják e hely nevét Gilgálnak mind a mai napig.
10. És Gilgálban táborozának Izráel fiai, és megkészíték a páskhát a hónapnak tizennegyedik napján, estve, Jérikhónak mezején.
11. És evének a föld terméséből a páskhának másodnapján kovásztalan kenyeret és pörkölt gabonát, ugyanezen a napon.
12. És másnaptól kezdve, hogy ettek vala a föld terméséből, megszűnék a manna, és nem volt többé mannájok az Izráel fiainak; hanem Kanaán földének gyümölcséből evének abban az esztendőben.


Amíg a pusztában voltak és nem volt lehetőségük a földművelésre, addig Isten az ember munkája nélkül is jóllakatta őket, a manna ingyen, munka nélkül leszállt az égből.
Amikor földet kapott a nép, akkor viszont már kapott egy lehetőséget, hogy az ételükhöz a maguk munkájával is hozzájáruljanak.
A föld megadásával ISTEN teremtett lehetőséget arra, hogy az ember dolgozzék és a föld terméséből egyék. És ekkor már nem adta a mannát, már nem járt a munkanélküli segély. :-)

13. Lőn pedig, a mikor Józsué Jérikhónál vala, felemelé az ő szemeit, és látá, hogy íme egy férfiú áll vala előtte meztelen karddal kezében. És hozzá méne Józsué, és monda néki: Közülünk való vagy-é te, vagy ellenségeink közül?
14. Az pedig monda: Nem, mert én az Úr seregének fejedelme vagyok, most jöttem. És leborula Józsué a földre arczczal, és meghajtá magát, és monda néki: Mit szól az én Uram az ő szolgájának?
15. És monda az Úr seregének fejedelme Józsuénak: Oldd le a te saruidat lábaidról, mert szent a hely, a melyen állasz. És úgy cselekedék Józsué.


Ki a fővezér a harcban? Ki a Seregek Ura? Ki a Szent? Ki az aki harcol, szájának kardjával?

A mi Urunk Jézus Krisztus!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 07., szombat 09:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
János 19.
38. Ezek után pedig kéré Pilátust az arimathiai József (a ki a Jézus tanítványa vala, de csak titokban, a zsidóktól való félelem miatt), hogy levehesse a Jézus testét. És megengedé Pilátus. Elméne azért és levevé a Jézus testét.
39. Eljöve pedig Nikodémus is (a ki éjszaka ment vala először Jézushoz), hozván mirhából és áloéból való kenetet, mintegy száz fontot.
40. Vevék azért a Jézus testét, és begöngyölgeték azt lepedőkbe illatos szerekkel együtt, a mint a zsidóknál szokás temetni.
41. Azon a helyen pedig, a hol megfeszítteték, vala egy kert, és a kertben egy új sír, a melybe még senki sem helyheztetett vala.
42. A zsidók péntekje miatt azért, mivelhogy az a sír közel vala, abba helyhezteték Jézust.


Vannak akik Krisztus halála után "jönnek elő", amikor a tanítványok nagy része elszalad.
Akkor a "titokban követők" megjelennek és a teljes nép szeme láttára vállalják a Jézushoz tartozásukat.
Ahogyan Zákeusnál mondta Jézus, amikor kiosztotta a vagyona egy részét a szegények között, hogy "ma lett üdvössége ennek a háznak", így mondhatjuk erre a két komoly, nagy tudású emberre, hogy ekkor lett üdvösségük, amikor nyíltan vállalták, hogy ők Krisztus tanítványai!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 07., szombat 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
És még bemásolnám a mai Ószövetségi Igét is, mert nekem nagyon sokat adott, de olyan gazdag, hogy nem tudom mennyit tudok belőle megtartani. :-(

Kiemelések tőlem.....

Példabeszédek 3. rész

1. Fiam! az én tanításomról el ne felejtkezzél, és az én parancsolatimat megőrizze a te elméd;
2. Mert napoknak hosszú voltát, és sok esztendős életet, és békességet hoznak néked bőven.
3. Az irgalmasság és igazság ne hagyjanak el téged: kösd azokat a te nyakadra, írd be azokat a te szívednek táblájára; 4. Így nyersz kedvességet és jó értelmet Istennek és embernek szemei előtt.
5. Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál.
6. Minden te útaidban megismered őt; akkor ő igazgatja a te útaidat.
7. Ne légy bölcs a te magad ítélete szerint; féld az Urat, és távozzál el a gonosztól.
8. Egészség lesz ez a te testednek, és megújulás a te csontaidnak.
9. Tiszteld az Urat a te marhádból, a te egész jövedelmed zsengéjéből.
10. Eképen megtelnek a te csűreid elégséggel, és musttal áradnak el sajtód válúi.
11. Az Úrnak fenyítését fiam, ne útáld meg, se meg ne únd az ő dorgálását.
12. Mert a kit szeret az Úr, megdorgálja, és pedig mint az atya az ő fiát, a kit kedvel.
13. Boldog ember, a ki megnyerte a bölcseséget, és az ember, a ki értelmet szerez.
14. Mert jobb ennek megszerzése az ezüstnek megszerzésénél, és a kiásott aranynál ennek jövedelme.
15. Drágább a fényes kárbunkulusoknál, és minden te gyönyörűségeid nem hasonlíthatók hozzá.
16. Napoknak hosszúsága van jobbjában, baljában gazdagság és tisztesség.
17. Az ő útai gyönyörűséges útak, és minden ösvényei: békesség.
18. Életnek fája ez azoknak, a kik megragadják, és a kik megtartják boldogok!
19. Az Úr bölcseséggel fundálta a földet, erősítette az eget értelemmel.
20. Az ő tudománya által fakadtak ki a mélységből a vizek, és a felhők csepegnek harmatot,
21. Fiam, ne távozzanak el a te szemeidtől, őrizd meg az igaz bölcseséget, és a meggondolást!
22. És lesznek ezek élet a te lelkednek, és kedvesség a te nyakadnak.
23. Akkor bátorsággal járod a te útadat, és a te lábadat meg nem ütöd.
24. Mikor lefekszel, nem rettegsz; hanem lefekszel és gyönyörűséges lesz a te álmod.
25. Ne félj a hirtelen való félelemtől, és a gonoszok pusztításától, ha eljő;
26. Mert az Úr lesz a te bizodalmad és megőrzi a te lábadat a fogságtól.
27. Ne fogd meg a jótéteményt azoktól, a kiket illet, ha hatalmadban van annak megcselekedése.
28. Ne mondd a te felebarátodnak: menj el, azután térj meg, és holnap adok; holott nálad van, a mit kér.

29. Ne forralj a te felebarátod ellen gonoszt, holott ő együtt ül bátorságosan te veled.
30. Ne háborogj egy emberrel is ok nélkül, ha nem illetett gonoszszal téged.
31. Ne irígykedjél az erőszakos emberre, és néki semmi útát ne válaszd.
32. Mert útálja az Úr az engedetlent; és az igazakkal van az ő titka.
33. Az Úrnak átka van a gonosznak házán; de az igazaknak lakhelyét megáldja.
34. Ha kik csúfolók, ő megcsúfolja azokat; a szelídeknek pedig ád kedvességet.
35. A bölcsek tisztességet örökölnek; a bolondok pedig gyalázatot aratnak.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 06., vasárnap 07:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
146. Zsoltár

Halleluja!
Ó, én lelkem, dicsérd az Urat!
Egész életemben dicsérem az Urat, amíg csak élek: éneklek neki.

Ne tegyétek az életeteket szakértők kezébe
akik semmit nem tudnak az életről, az élet megmentéséről!
Csak halandó emberek, a "megoldás"nincs náluk,
mikor meghalnak: velük együtt halnak meg a projektjeik is!
Ehelyett inkább Jákób Istenétől reméljétek a segítséget!
Istenben reménykedjetek és ismerjétek meg az igazi áldást!

Isten alkotta az eget és a földet,
a tengert és a benne lévő halakat.
Mindig állja a szavát:
megvédi az igazságtalanul bántalmazottat,
enni ad az éhezőnek.

Isten szabadon engedi a rabokat:
látást ad a vaknak,
felemeli az elesettet.

Isten szereti a jó embereket, megvédi az idegeneket,
az özvegyek és árvák oldalára áll,
de a gonoszokkal hamar elbánik.

Isten tartja kezében a kormánykereket - mindig!
Sion Istene Örök Isten!
Halleluja!!


forrás: 'The Message - the Bible in contemporary language' (lányom hozta nekem amerikából, teljesen lenyűgöz a MAI NYELVRE átültetett szöveg)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 06., vasárnap 10:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ez tényleg nagyon jó. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 07., hétfő 04:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
1Mózes 38
református bibliaolvasó kalauz írta:
„Igaza van velem szemben" (26) - mondja Júda, amikor az apaság bizonyítékául Támár felmutatja a zálogba kért tárgyait. Meg kell tanulnunk, hogy a számunkra legkínosabb helyzetben is ki kell mondanunk, el kell ismernünk, ha a másiknak igaza van. Időközben felnőtt legkisebb fiát nem akarta Támárhoz adni az apósa, pedig ez volt a szokás. Mégis, így lesz Támár Dávid és az Úr Jézus egyik ősanyja.


Idézet:
Olyan három hónappal később Júdának megmondták: "a menyed eljátszotta a rosszlányt valakivel és most terhes rosszlány!"
Júda felordított: "Vigyétek ki a házamból! Égessétek meg!"
Ahogy vitték kifele, üzenetet küldött az apósának: "Attól vagyok terhes, akié ez a három tárgy: azonosítsd kérlek! Kié ez a pecsétgyűrű, ez a lánc és ez a pálca?"
Júda látta, hogy a saját tulajdonáról van szó... "A nőnek van igaza... Én vagyok a hibás... Nem engedtem, hogy férjhez menjen Sélához, a fiamhoz."


Annó egyszer már kimoderáltam magamat, miután valaki felhördült azon, hogy megemlítettem a hivatásos prostituáltat (Ráhábot), aki Dávid/Jézus ősanyja volt szintén... erre a történetre ilyen szempontból nem is figyeltem fel még: kényszerprostitúció/családon belüli erőszak...
Egy dolog tény: már az Ószövetség is egész másképp tekint a nőkre, mint a környező ókori világ. A "hivatalos társadalmi szemlélethez képest" szinte FEMINISTA :)
Az Újszövetségről nem is szólva!! A 1) racionális 2) férfi-jogú Európának KOMOLY jelzés, hogy az első európai keresztény NEM egy görög filozófus volt! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02., szerda 21:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
1.Sámuel 27.28.29. (három nap)

Sámuel I. könyve 27. rész
1. És monda Dávid magában: Egy napon mégis el kell pusztulnom a Saul keze miatt, nincs jobb reám nézve, mintha gyorsan elmenekülök a Filiszteusok tartományába, így Saul felhagy azzal, hogy engem tovább is üldözzön Izráel egész területén, és így megszabadulok az ő kezéből.


Ábrahám éhséget kapott és nem bírta, elindult Egyiptomba a bűnei kiteljesedésébe.
A Fáraónak kellett kiutasítania az országból és visszaküldenie az ígéret földjére.
Ugyan ez történik Dáviddal, csak nem éhség, hanem kard az, amitől menekül.

Isten megígérte neki, hogy király lesz, felkente a próféta által, csodákon vitte keresztük, győzelmeket adott és jön a kísértő gondolat.
Mikor jön ez a gondolat?
Amikor épp békében van Saullal. Mert tudja, hogy ez a pihenő idő mindjárt véget ér.
És elfáradva, a tettek hiányában, szörnyű gondolata támad. A gondolatba nem az a szörnyű, hogy meg kell halnia, hanem az, hogy Isten hazudott neki.
Ugyan az, mint a bűnesetkor Ádám esetében!
Isten ígérete hamis, nem valós. A szemével azt látja, hogy nem valósul meg semmi abból, amit az Úr ígért neki, a hite pedig elfogyott.
Innen kezdve elindul a mélységbe. Lépésről-lépésre.
Első a gondolat, "mi lenne ha az ellenség földjére mennék, ott békém lenne Saultól, ott nincs harc", békességem lehetne Saultól. (vissza a bűnbe, a világba)
A második, hogy elmegy, aztán saját földet kér, urának hívja az ottani királyt, Isten parancsa nélkül őslakos népeket írt ki és hazudik, aztán a saját népére is kész rátámadni.
HOVA LETT DÁVID?
Már nem Saullal küzd, már nem a hitéért küzd, már senkivel se küzd, Saul is békén hagyja, tudja, hogy jó helyen van a pusztulásában.

Ilyen a bűn természete, de Isten hűséges Dávidhoz és ahogy Ábrahámot is, visszavezeti Önmagához.
De mennyi pusztulás és pusztítás ez alatt a kitérő alatt.
Egy gondolat miatt, egy pici gondolat miatt.....
"Isten nem mond igazat" :-(

De Isten igazat mondott, Dávidból király lett az Isten szíve szerinti király!

Saul pedig elveszett végleg, mert nem volt képes lemondani királyságáról, pedig élhetett volna abban a boldog királyságban, ahol Dávid volt a király.
Mi is elveszünk, ha nem engedjük, hogy Jézus Krisztus legyen életünk királya, ha trónbitorlók vagyunk/maradunk. Isten nem minket választott királynak, hanem a Fiát, de az Ő országában boldog életünk lehet, nem királyként, de barátként, fiúként.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 03., csütörtök 09:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
1Sám 29:
„1. A filiszteusok Áféknál vonták össze csapataikat, Izráel pedig Jezréelben, a forrásnál táborozott.
2. Amikor a filiszteusok városfejedelmei ezredeikkel és századaikkal együtt vonultak, Dávid a maga embereivel Ákis mögött vonult.
3. De a filiszteusok vezérei ezt kérdezték: Mit keresnek itt ezek a héberek? Ákis így felelt a filiszteusok vezéreinek: Dávid ez, Izráel királyának, Saulnak a szolgája, aki már jó ideje, sőt évek óta nálam van! Nem találtam benne semmi hibát attól a naptól fogva, hogy hozzánk pártolt, mindmáig.
4. A filiszteusok vezérei azonban fel voltak háborodva, és ezt mondták neki: Küldd el ezt az embert, térjen vissza a maga helyére, amelyet kijelöltél neki! Ne jöjjön velünk együtt harcolni, nehogy ellenfelünk legyen, amikor harcra kerül a sor. Mert mivel nyerhetné vissza jobban ura kegyeit, mint ezeknek az embereknek a fejével?
5. Hiszen ez az a Dávid, akiről így énekelnek a körtáncban: Megölt Saul ezer embert, Dávid meg tízezer embert!
6. Hívatta azért Ákis Dávidot, és ezt mondta neki: Az élő Úrra mondom, hogy én becsületes embernek tartalak, és jónak látom, hogy velem együtt járj-kelj a táborban, mert semmi rosszat sem találtam benned attól a naptól fogva, hogy hozzám jöttél, mindmáig. De a városfejedelmek nem bíznak meg benned.
7. Most azért menj vissza békességgel, és ne tégy semmi olyat, amit rossznak tartanak a filiszteusok városfejedelmei.
8. Dávid ezt felelte Ákisnak: Mit követtem el, és mi hibát találtál szolgádban azóta, hogy nálad vagyok mindmáig? Miért nem mehetek el harcolni az én uram, királyom ellenségei ellen?
9. Ákis ezt válaszolta Dávidnak: Tudom, hogy te megbízható vagy, akár az Isten angyala, de a filiszteusok vezérei megmondták, hogy nem vonulhatsz velünk a harcba.
10. Most azért kelj föl korán reggel urad szolgáival együtt, akik veled jöttek. Keljetek föl korán reggel, mihelyt kivilágosodik, és menjetek el!
11. Dávid tehát korán fölkelt embereivel együtt, hogy még reggel elmenjen, és visszatérjen a filiszteusok földjére. A filiszteusok pedig fölvonultak Jezréelbe.”


Dávid kész Isten népére támadni, beáll Ákis király mögé teljes elszántsággal, hogy neki szolgáljon kardjával.
Teljes hűségéről tesz bizonyságot Ákis előtt és szív szerint kész arra, hogy Isten népére támadjon és kaszabolja őket.
És akkor Isten az ellenségei által állítja meg Dávidot. Amikor Dávid teljes mértékben megvakult, megsüketült, akkor is cselekszik az Úr (mert Ő nem olyan, mint Dávid) és ha már a szolgájával, Dáviddal nem jut semmire, mert nagyon messze ment Tőle, akkor az Úr használja az ellenségeit arra, hogy Dávidot megakadályozza a bűn kiteljesedésében, abban, hogy végleg eljátsza azt, hogy Isten népe királya lehessen.
Ezt már az Úr nem engedi és az ősi ellenség fejedelmeit használja (mert Ő egy Úr, mindennek és mindenki felett való hatalmasság) arra, hogy Dávid ne tehesse meg, amit tenni készül.
Hogyan teszi ezt? Úgy, hogy az ellenségei által szinte kiálltja Isten Dávidnak, hogy kicsoda ő. Vádként hangzik ez el az ellenség szájából, a megbízhatatlanság vádjaként, de ez az Isteni kiálltás az ellenség száján keresztül emlékeztet. Állj meg Dávid, emlékezz, hogy ki vagy és mi a tervem veled, hogy van tervem veled.

Pár gondolat még....
Mire lehet használni az Igét, Isten kardját? Össze-vissza kaszabolásra és ha az Úr nem nyúl közbe, még a saját népemnek a pusztítására is. :-(
Ébredj, ha azt látod, hogy Isten népe ellen indít "valaki" harcba!
Örülj, ha akár ellenségeid által leállít az Úr egy rossz úton.
Higgy Jézusban, ne a szemednek higgy, mert az ígéret csak akkor lehet a tied, ha bízol az Élő Úrban.

Jobban kell félnünk az Urat, mint az ellenségeinktől rettegni. (éhség, kard)
Ki a főnök? Ki a "vállalat igazgatója", ki teheti meg, hogy kinevezzen, vagy elbocsájtson?
Nem az osztályvezető, lehet, hogy ő ezt hangoztatja, de tudnunk kell, hogy az igazgató az, aki dönt kinevezésről, vagy elbocsájtásról.

Dávid megállt, nem erőszakolta ki, hogy velük menjen Isten népe ellen, elindult "haza" Ciklágba, de ez már a holnapi történet....

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2009. dec. 03., csütörtök 18:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 03., csütörtök 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ébredj, ha azt látod, hogy Isten népe ellen indít "valaki" harcba!
Örülj, ha akár ellenségeid által leállít az Úr egy rossz úton.
Ezekkel a "megvilágosodásokkal" az a bajom, hogy mindig csak elméletben történnek meg. Amikor valós időben egy teljesen hasonló helyzet áll elő, akkor mindig elfelejtődik az ige alkalmazása, vagyis a megvilágosodás nem valódi, marad az elméleti kereszténység.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 03., csütörtök 18:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, nincs így, az Urunk ÉLŐ Úr!
Ma ezt élhettem meg, miután reggel beírtam a fenti Igét, gyakorlatban is megkaptam és hálát adok, hogy értem már mi a gond és legalább már tudom, hol kell szabadításért imádkoznom.

Így most fáradtan, de boldogan vagyok.

Ezt kívánom minden testvéremnek, hogy az Élő Jézus Krisztussal járjon, mert ha én elméleti is vagyok, Ő nagyon is mai és gyakorlatias.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 03., csütörtök 18:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
privátban ment

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Református Biblia olvasó kalauz NAPI IGE
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 03., csütörtök 20:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
még annyit, hogy Dávid csak annyira világosodott meg a filiszteus vezérek emlékeztető szavára, hogy nem ment csatába, hanem elindult az idegen földön szerzett helyére
az igazi megvilágosodásához több kellett, de erről majd holnap, ha az Úr éltet...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség