Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  Következő
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 04., vasárnap 19:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Lehet magunkat okolni, merthogy valóban hajlamosak voltunk bevenni a maszlagot a neolib, meg neokon térfélről. Lásd mindenféle megoldás jobb, mint az állami tulajdon és szépen privatizáltuk a vagyonunkat a francia, osztrál angol államnak többek között. Mondjuk az Orbánnak volt legalább valami sejtése arról, hogy mit szabad és mit nem, de az összes többi idióta benyelte a maszlagot. Egyrészt mert hülye volt hozzá, másrészt mert baromira jól járt vele lopásügyileg. És a médián keresztül ezt szépen eladták, megmagyarázták nekünk.

A Soros könyvet különben tényleg érdemes olvasni, merthogy dettó leírja, hogy az USA milyen ügyesen finanszíroztatta a fejlődő országokkal, például velünk a deficitjét és szépen ráver azokra az ábrándokra, miszerint a Clinton ingatlanpolitikája lett volna itt a hibás. Merthogy a neolib újságok, közgázok még máig éltetik ezt a mitoszt, miszerint különben minden olyan nagyon jól menne, mintha azt az Adam Smith prognosztizálta volna.

Különben nem csak emiatt érdemes. Elég érdekesen ír a Kínáról, hogy mi is történik ott. Mátmint tavaly, de ebből látszódnak a folyamatok.

Azért ajánlottam ezt a könyvet, mert a honi közgazdászok még mindig nyomják a hülye betanult mantrát, lásd a hvg-től kezdve mindenki, miközben a világ teljesen másként működik. Érdemes az összeesküvéselméletek nagy öregjének, alanyának a könyvét elolvasni, merthogy ezt a pénzcsináló írta és nem egy huszadrangú elemző. No és akárhogy is fintorgnak a bölcsészek, végül is csak filozófus lenne valahol, amikor egy-egy milliárd között volt rá ideje. Most 76 éves, talán valami igazság van abban, amit leírt, de legalábbis a sorok között lehet olvasni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 04., vasárnap 20:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
... merthogy valóban hajlamosak voltunk bevenni a maszlagot a neolib, meg neokon térfélről.
Azt értsd meg, hogy nem jött át semmi a neokon, neolib módikból.A maszlag az amit veled megetettek. Nem volt nálunk semmi neo. A jóöreg szocializmus, feudalizmus, urambátyám és egyéb korrupciós módik mentek.

Lásd mindenféle megoldás jobb, mint az állami tulajdon és szépen privatizáltuk a vagyonunkat a francia, osztrál angol államnak többek között. [/quote]Működhetne remekül magánkézben is, ha az állam nem lenne ilyen korrupt, és az állami kézben maradt cégek sem működnek, csak korrupciós kifizető helyként pl MÁV BKV stb.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 16., péntek 21:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Sokat láttam emlegetni a Zeitgeist című filmet. Ma este sikerült megnéznem. Én az alábbi oldal közepén találtam rá:

http://www.ingatlanmagazin.com/8804/Zei ... tunk_video

Aki meg akarja nézni számítson rá, hogy több, mint 2 óra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 18., vasárnap 07:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ha a hitel és a kamat a főgonoszság, akkor idézzél máre valamit ezektől a kritikusoktól, hogy mit képzelnének helyette.
Széchenyi is gonoszságból írta meg a Hitel című művét?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 19., hétfő 21:31 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Eeyore írta:
Rosta, te végignézted ezt a filmet? Mert ahol én belepislogtam, ott a vallásokat szidták, hogy remélik, eltűnnek, max. filozófiaként maradnak fenn, mert az emberek közti különbségeket szítják, noha mindenki egy, ezt kell felismerni és ezért egységes világnemzetet kell létrehozni a tudatosság forradalma által.
A filmnek van egy előző része is (Zeitgeist - the movie), az éppenséggel pont a vallásellenességgel indít.
Az a baj, hogy nyilván nagyon sok igazságot mond, pl. a környezetvédelemről, háborúk ellen (az utsó negyedórát láttam) - de ezt olyasmivel ötvözi, ami nagyon ismerős a Jelenések könyvéből.

Hát ez az, ahol a hitre nézve gonosz támadásokat indít a film, ott miért kéne a többit komolyan venni?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 23., péntek 18:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Igen végignéztem. Érdekes, hogy nagyon sok értelmes, nyilvánvaló dolgot tartalmaz, amelyeket részletesen, hosszan megmagyaráz, ugyanakkor megokolás nélkül vallásellenes dolgokat mond pár percben. Nemigazán értem, hogy ezt miért fűzi hozzá a film készítője. Érdemes ezen elgondolkodni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 10:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
Ha a film készítői valóban 'tudományosan korrektek akartak volna lenni', ahogyan ezt állították, akkor pontosan utánajártak volna a filmben bemutatott információknak, mint ahogyan ezt nem tették meg.

Ennek két oka lehetséges: (1) a szándékos megtévesztés, amellyel igyekeznek félrevezetni az embereket, illetve (2) az intellektuális képességek hiánya, hogy egy ilyen horderejű kutatást elvégezzenek és bemutassanak. Maga a film bizonyítja, hogy megbuktak a maguk által támasztott mérce szerint, és nem voltak „tudományosan korrektek”.


Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy a nyilvánvaló tényeket, mint a WTC7-es támadás nélküli lerobbantása, összekötik nyilvánvalóan valótlan keresztyénség ellenes dolgokkal, amelyek a vallásos Amerikában eleve ellenszenvet váltanak ki. Amint a szövegkritika is mutatja "szándékos megtévesztés" keresztyénség ügyben valószínűsíthető.

Miért volt ez jó, tehetjük fel a kérdést? Azért, hogy a keresztyén Amerika számára egy Jézus és keresztyénség ellenes összeesküvéselmélet kreálásával nullázza a WTC7-es lerombolásának tényét, azt is mint összeesküvés elméletet kezeljék, mint ahogy a film többi része a keresztyénséget megtévesztően ábrázolják.

Profi a dolog. Amerikában ez teljesen megszokott...! :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 19:54 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
No ez szép kis logika: összeesküvés elmélet az ellentétes összeesküvők kreálmánya ahol direkt keverik az igazságot a hamissággal,(elfedés stb céljából) ergó: a fele igaz amire lehet hivatkozni mint valós tényekre(persze amire úgy gondolom, vagyis én nem gondolom)


Mintha meglehetne inni annak a víznek a felét ahol a másik fele méreg.
Csak arra nem gondol a balga ember, hogy ez összekeveredett már.
No, ez nekem sok. :roll:

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 20:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Literaty, mintha nem is ma élnél, mintha nem is találkoznál nap mint nap önellentmondásos igazsággal. Például igazságbeszéddel, ami vétlenek szerint bizonyítja az igazat, amire a vétkesek is azt mondják, hogy igaz, hogy igazságbeszéd, csak nem úgy kell értelmezni. Lásd öszödi beszéd. Lásd Magyarország szétrablása, 90 %-os privatizációja. 100 milliárd dolláros adósságheggyel párosulva!

Ez egy ilyen világ. A WTC7 leomlását össze kell kötni a keresztyénség gyűlölettel. A libertáriánus politikát ellenzőket a kommunizmussal. Az amerikai egészségügy teljes körűvé tételét a kommunizmussal. Mindent el lehet adni, meg lehet etetni, itatni.

Hát igen, vannak akik nem veszik észre, hogy mérgezett vízet szürcsölnek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 20:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore írta:
Semmi baj nincs ezzel a filmmel, meg kell nézni és lehet tanulni, okulni belőle. Attól senki sem lesz bölcsebb, ha nem nézi meg. Nyilván nem kell Isten Igéjeként, kritika nélkül fogadni. Mint ahogy semmi mást sem.


Pontosan ezt akartam mondani eredetileg Eeyore, köszönöm, hogy emlékeztetsz rá. Teljesen kiment a fejemből ez a mondat. Grammra erről van szó.

Akinek van hallása, az halljon! Ma is a sorok között kell olvasni, nem csak a kádárizmusra volt ez jellemző, jellemző ez a kapitalizmusra is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 21:51 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
No , azért össze nehozzátok már az Igehírdetést ezzel a filmmel, mint amikből ugyanúgy kell szemezgetni.
Nem mintha egy Biblikus igehírdetés a Szentírás lenne, de ahol tagadnának alapvető igazságokat ott a másik fele sem tiszta. Vagyis én nem lennék rá vevő.
Ez ugyanígy igaz erre a filmre is szerintem, én nem adok hitelt neki.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 22:23 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Eeyore írta:
Nem baj Literaty, nem kell, hogy ezt elfogadd.
Most így látod - abban tarts ki.
Így legalább biztos, hogy nem lesz ártalmadra a film.
Később lehet, hogy másképp gondolsz majd a megismerésre.

Ugyanezt gondolom én is rólatok Eeyore, igen van megismerés amire te is lehet hogy másként fogsz gondolni később.
Nos, részemről ennyit a témáról.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 22:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Nem mintha egy Biblikus igehírdetés a Szentírás lenne, de ahol tagadnának alapvető igazságokat ott a másik fele sem tiszta. Vagyis én nem lennék rá vevő.
Ez ugyanígy igaz erre a filmre is szerintem, én nem adok hitelt neki.


Na látod, így működik ez. A WTC7 összeomlott úgy, hogy bármiféle oka lett volna. Gőzöd sincs, hogy miért omlott össze, nyilvánvaló, hogy itt valami csúnya disznóság van, de máris kijelented, hogy úgy nem történhetett, ahogy a film elmondja. Merthogy a film többi része keresztyénellenes dolgokat tartalmaz.

Ilyen egyszerűen lehet manipulálni az embereket. :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 25., vasárnap 01:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
Literaty írta:
Nem mintha egy Biblikus igehírdetés a Szentírás lenne, de ahol tagadnának alapvető igazságokat ott a másik fele sem tiszta. Vagyis én nem lennék rá vevő.
Ez ugyanígy igaz erre a filmre is szerintem, én nem adok hitelt neki.


Na látod, így működik ez. A WTC7 összeomlott úgy, hogy bármiféle oka lett volna. Gőzöd sincs, hogy miért omlott össze, nyilvánvaló, hogy itt valami csúnya disznóság van, de máris kijelented, hogy úgy nem történhetett, ahogy a film elmondja. Merthogy a film többi része keresztyénellenes dolgokat tartalmaz.

Ilyen egyszerűen lehet manipulálni az embereket. :|


Neked is válaszolok rosta, úgy tűnik, hogy aki nem azt gondolja amit magadévá tettél az egy manipulált ember.
Gondold így, engem nem zavar.


Idézet:
de máris kijelented, hogy úgy nem történhetett, ahogy a film elmondja. Merthogy a film többi része keresztyénellenes dolgokat tartalmaz

Ez önmagáért beszél, nekem nem hiteles így, és slussz...ha neked mégis az akkor ez nem az én gondom.

Idézet:
A WTC7 összeomlott úgy, hogy bármiféle oka lett volna

No ez nem az én szakterületem, de azért vannak válaszok rá...hogy kinek mi elég ez sem az én dolgom.

Aki szereti a témát egy hivatkozás:
http://index.hu/kulfold/911_cnsp_wtc/

Aztán most már magamnak mondom, hogy ez a téma nekem OFF.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 25., vasárnap 12:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Neked is válaszolok rosta, úgy tűnik, hogy aki nem azt gondolja amit magadévá tettél az egy manipulált ember.
Gondold így, engem nem zavar.


Kedves Literaty, úgy tűnik, hogy nem akarod észrevenni, hogy mindnyájan "manipulált" emberek vagyunk. Ezért is nagyon jó ez a Zeitgeist, merthogy ragyogóan rámutat erre a tényre.

Ha úgy gondolod, hogy te nem vagy manipulálva senki és semmi által, hát boldog ember vagy. A hírek ezreinek mindegyikéről biztosan tudod, hogy mit miért írtak benne. A tv interjú különböző alanyainak megvilágítása, kamera állása, a kérdések ritmusa és számos szakmai trükk mind a kisujjadban van és objektíven tudod nézni a műsorokat. A világ nagypolitikájának rejtett játszmái teljességgel nyitottak számodra. És itt nem akarnék példákat hozni, merthogy szinte bármelyikre rá lehet mutatni. Ez lehet az igazi lelki béke, ebben a bizonytalan világban ez a bizonyosság!

További boldogságot neked ebben a nagy manipuláltság nélküli mindent tudásban! :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség