Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 04., vasárnap 19:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore, nyelvtanban alulról ütöttem meg az elégséges szintjét a gimnáziumban. Szóval nekem bármit mondhatsz egy nyelvi diploma tekintélyével, azt én köteles vagyok elhinni a magam tudatlansága okán.

Szóval a nyelvészek különféle nyelvtörvényekből vezetik le a nyelv szabályait, ha jól tudom. Illetve kérdezem. Amit ez a matematikus úr mond itt a magyar nyelvről, az ezek szerint nyelvészeti szempontból nem mond ellent semmiféle nyelvi szabálynak, törvénynek?

Ha hülyeséget kérdek, az a hiányos isemereteimből fakad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 05., hétfő 18:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Eeyore írta:
Nemosinex, ha téged az érvek érdekelnének, beleolvasnál ennek az embernek valamelyik könyvébe, hogy megértsd a gondolatmenetét; és keresnél olyan nyelvészeti tanulmányokat is, amelyek a gyökrendszer cáfolatával foglalkoznak.
De nem - te a nyelvészek tekintélyére hivatkoztál, ezen kívül csak a "fenerossszspóra" népi etimológia jutott eszedbe. Felőlem... jó, hát akkor mondjuk azt, hogy én a te személyedet támadtam azzal, hogy említést tettem a diplomámról. Legyen neked igazad, tekintve, hogy neked is van belőle diplomád, ha jól emlékszem :wink:


Valóban félreértettem.
Bocsánat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 06., kedd 16:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
:)
üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 11., vasárnap 10:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
Szolnokon járt Sarkozy apja, akit rétessel és disznótorossal vártak
2009. október 10. 20:18
Forrás: MTI


Sárközy Pál és Szekeres Imre

Régi családi emlékek után kutat két napon át Szolnokon Sárközy Pál, Nicolas Sarkozy francia köztársasági elnök édesapja. Sárközy Pál látogatása első napján a szolnoki levéltárban és gyermekéveinek, illetve ifjúkorának másik fontos színhelyén, Alattyánban járt.

A 2200 lelket számláló jászsági kistelepülés már délelőtt a vendégvárás lázában égett. Sárközy Pál azonban a korábban előre jelzett 11 óra, majd később dél körülire módosított időpont helyett csak 13 óra után néhány perccel érkezett a községházához.

Kissé fárasztó volt és hosszúra nyúlt a tiszteletére adott előző esti fogadás Szolnokon - árulta el a gondolatait olykor akadozva, ám ékes magyarsággal szavakba öntő vendég, aki arcvonásaiban megszólalásig a fiát idéző, elegáns, szálfa termetű, 81 éves férfi.

A vendéget rendhagyó ebéd várta a polgármesteri hivatal dísztermében. "Arra törekedtünk, hogy magunkat adjuk, ezért kizárólag magyaros, illetve helyi specialitások, így tyúkhúsleves, disznótoros, alattyáni sajtkülönlegességek és rétes alkotja a menüt" - fogalmazott a protokolláris üdvözlést és bemutatásokat, valamint a település általános ismertetését követően Koczkás Gábor polgármester.

Sárközy Pál szemmel láthatóan örömmel fogadta e gesztust és miután szabadkozva előre bocsátotta, hogy így közel hetven év kihagyás után nehezen találja a megfelelő magyar kifejezéseket, elfogódottan csak annyit mondott: "alattyáni fiú vagyok". Később arról is beszélt, hogy örömmel tölti el a régi barátok, ismerősök és az emlékeiben még sokkal egyszerűbb, szegényesebb kistelepülésként élő Alattyán viszontlátása.

Barátságosan állva az újságírók rohamát a felé záporozó kérdésekre válaszolva úgy fogalmazott: a szíve félig mindig itt maradt és e látogatással most visszahozta a másik felét is azért, hogy visszatérjen gyermekkori emlékeinek egyik legfontosabb színhelyére, amely a fél éve készülő és várhatóan jövő ősszel megjelenő családi monográfiában is fontos szerepet kap majd.

A vendég az ebédet követően megtekintette Alattyánban Gecse Árpád, a jászság festőjének emlékházát, a Sárközyek néhány emlékét is őrző helytörténeti kiállítást és a falu templomát. Vendéglátói ezen kívül elkalauzolták arra a helyre, ahol egykor a régi családi birtok állt, illetve a francia köztársasági elnök édesapja Jászberényben nagybátyja, dr. Maár-Tóth Lajos sírját is felkereste.

Tervezett programja szerint a szolnoki születésű Sárközy Pál vasárnap felkeresi többek között édesapja egykori munkahelyét, a megyeszékhely polgármesteri hivatalát, ahol Nicolas Sarkozy nagypapája alpolgármester volt hajdanán.

Ezen kívül megtekinti azt a két házat is, mely a családjáé volt, s ahol egykoron maga is lakott, valamint ellátogat a Sárközyek síremlékéhez a szolnoki római katolikus temetőben. Látogatásán a család monográfiáját készítő írónő és a francia televízió is elkíséri.

STOP


Vissza a tetejére
 Profil  
 

56 történet Lauer Rice Andrea, Lauer K. Edith
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 23., péntek 19:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Levél külföldről

Tom Rogers 1953-tól 1957-ig az USA budapesti követségének első titkára volt. Az 1956-ban 8 éves lánya kéretlenül az alábbi levelet írta Eisenhower elnökhöz:

Tisztelt Eisenhower úr!

Elinor Rogers vagyok, nyolcéves. Apukám diplomata és Budapesten élünk, ami Magyarországon , Európában van. Október 31-én Halloween partit tartottunk a követségen/tudja, Magyarországon háború van/, amikor hirtelen magyarok gyűltek össze a követség épülete előtt, és valamit kiabáltak. Mr. Clark azt mondta, hogy a himnuszukat énekelték és segítséget kértek tőlünk. A papa azt mondta, nem segíthetünk, mert a hadseregünk Amerikában van. Szégyenkezem maga miatt.

Európa baráti ország, és segítenünk kell neki, ha veszélyben van. Még ha idejönne és veszítene is, legalább a dicsőség meglenne. Azt kívánom, bárcsak ne lenne Amerika olyan gazdag. Évről évre rosszabb. Ha én lennék az elnök, sok dolgot megváltoztatnék Amerikában. Azt kívánom, bárcsak adhatnék valamennyit Amerika gazdagságából Európának, úgyhogy egyenlőek lennének. Európa soha nem lesz Amerika barátja, ha maga most nem segít. Kérem, segítsen. Ha nem segít, soha többé nem fogom magát szeretni.

Elinor


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: 56 történet Lauer Rice Andrea, Lauer K. Edith
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 23., péntek 21:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Levél külföldről

Tom Rogers 1953-tól 1957-ig az USA budapesti követségének első titkára volt. Az 1956-ban 8 éves lánya kéretlenül az alábbi levelet írta Eisenhower elnökhöz:

Tisztelt Eisenhower úr!

Elinor Rogers vagyok, nyolcéves. Apukám diplomata és Budapesten élünk, ami Magyarországon , Európában van. Október 31-én Halloween partit tartottunk a követségen/tudja, Magyarországon háború van/, amikor hirtelen magyarok gyűltek össze a követség épülete előtt, és valamit kiabáltak. Mr. Clark azt mondta, hogy a himnuszukat énekelték és segítséget kértek tőlünk. A papa azt mondta, nem segíthetünk, mert a hadseregünk Amerikában van. Szégyenkezem maga miatt.

Európa baráti ország, és segítenünk kell neki, ha veszélyben van. Még ha idejönne és veszítene is, legalább a dicsőség meglenne. Azt kívánom, bárcsak ne lenne Amerika olyan gazdag. Évről évre rosszabb. Ha én lennék az elnök, sok dolgot megváltoztatnék Amerikában. Azt kívánom, bárcsak adhatnék valamennyit Amerika gazdagságából Európának, úgyhogy egyenlőek lennének. Európa soha nem lesz Amerika barátja, ha maga most nem segít. Kérem, segítsen. Ha nem segít, soha többé nem fogom magát szeretni.

Elinor

Ez aranyos egy 8 éves kislánytól, az már szomorúbb, ha felnőtt emberek is úgy gondolkodnak mint egy egy 8 éves kislány.:-)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 23., péntek 22:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ma este a Szabadság, Szerelem című, 56-ról készült filmben is fontos motívum volt, hogy a Szabad Európa miként buzdítja a diákokat a szovjet harckocsikkal szembe igérgetve, hogy Amerika segíteni fog. Persze mindenki tiszttába volt azzal, hogy ez csak arra jó, hogy minél nagyobb legyen a mészárlás, minél jobban lehessen utálni nemzetközileg az oroszokat. Akik aztán mészároltak is meglehetős módon a kádár katonák segítségével...

Már láttam a filmet többször. Ha nem a komcsik lettek volna a kormányrúdnál, hanem a fidesz, minden bizonnyal jelölve lett volna az Oscárra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: 56 történet Lauer Rice Andrea, Lauer K. Edith
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 23., péntek 22:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Ez aranyos egy 8 éves kislánytól, az már szomorúbb, ha felnőtt emberek is úgy gondolkodnak mint egy egy 8 éves kislány.:-)


Valóban, a felnőtt emberek már tudhatják előre, hogy a nagy testvér nem jön segíteni oda, ahol csak vér folyik, és nem ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

56 történet Lauer Rice Andra, Lauer K. Edith
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 23., péntek 23:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"A világ tétlenül nézte Magyarország halálát. A szabadság leggyötrelmesebb óráinak egyikében , amikor a puszta emberi bátorság felvette a legnemesebb formáját, a demokratikus nemzetek együttérzéssel figyeltek, majd hátat fordítottak. A magyaroknak, akik csupán bizonyos fokú emberi méltóságért küzdöttek, egyedül kellett harcolniuk.

A hatalmasok sakkjátszmájában a magyarok a gyalogok voltak. De 13 napig királyként küzdöttek, és haltak meg. A rájuk való emlékezés a legtöbb, amit tehetünk.

És a legkevesebb is."

Laping Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: 56 történet Lauer Rice Andrea, Lauer K. Edith
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 09:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Valóban, a felnőtt emberek már tudhatják előre, hogy a nagy testvér nem jön segíteni oda, ahol csak vér folyik, és nem ...

Kedves Erika!
A célzást értem, de mellédurrantottál vele, ahogy általában mellédurrant mindenki, akinek mindig csak az olaj jut az eszébe.
Kóreában nincs olaj, de hogy van ma szabad Dél-Kórea, az USA-nak köszönhető. A vietnami dzsungelekben sincs olaj, ott is a kommunista terjeszkedés ellen a vietnamiak szabadságáért folyt a háború és a "béketábor", meg a fél világ, meg a saját 68-as hippitábora mégis nagyon utálta Amerikát érte (itt éppen ezért buktak is).
És még nagyon sok helyen a világban a kommunizmus ellen a szabadságért avatkozott be USA és ennek ellenére itt a fórumon is az USA-ellenesség a jellemző. Ha beavatkozik az baj, ha nem az is szemére van hányva.
A délszláv háborúban is valószínűleg az albán kecskenyájak birtoklásáért avatkozott be, mert ott sincs egy csepp olaj se.
A "béketábor" egy emberként állt ki Saddám mellett az USA-val szemben mindkét öbölháborúban. Mindenki tuttira tudta, hogy csakis az olajért mehet a harc. Azt a tényt soha nem fogta fel senki, hogy sehol nem foglalta el és gyarmatosította az USA az olajmezőket, hanem világpiaci áron veszi meg az olajat, ami az adott országnak igen nagy bevételt jelent és nem kizsákmányolást.
56 néhány napja, azzal, hogy egy kis nép szabadságvágyában nekiugrott az orosz medvének, valóban kivívta a világ elismerését, de mielőtt én megtenném gondolj bele a nyugat eszével, volt-e egyáltalán érv számukra, 11 évvel a világháború után bevállani egy következőt.
És abba is gondolj bele, hogy ma lenne e érv(a NATO tagságon kívül) kiállni magyarország mellett, ha hirtelen megerősödne az orosz medve és úgy gondolná, hogy megint kell neki az amit már egyszer birtokolt, amikor ilyen általános az USA és kapitalizmus ellenesség nálunk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 10:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Én úgy gondolom, ha USA komolyan beavatkozik 56-ban, akkor Magyarország lett volna a színhelye egy kitudja hová vezető háborúnak,(ami talán kifejlődhetett volna akár nukleáris háborúvá is, vagy valami nagyobb háborúvá, ismerve az akkori szovjet- amerikai szemben állást) ahol a az ország nem hiszem, hogy egyáltalán megmaradt volna.

Akkor kiugrani a kommunizmusból eleve esélytelen volt.
Azért mégis egy fontos lépés volt ez a forradalom, hiszen a Rákisi féle személyi kultusz megszünt(jólehet ebbe beleszólhatott, mármint a meggyengülésébe a Sztálinizmust követő Szovjet, kicsit más irányú vezetés is).

No, de ez csak én személyes pillanatni véleményem.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 10:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A legszomorúbb az október 23 történetében, hogy mennyire sokféle igyekezet van arra, hogy eljelentéktelenítsék a történelmi fontosságát. Amíg egy részről az emberek továbbadták 56 és az azt követő időszak tanulságait, mások ezt teljességgel elhallgatták a családban, az iskoláról most ne beszéljünk.

Volt egy főiskolát végző, zongorista barátnőm a hetvenes évek vége felé, akinek egyszer megemlítettem valami dolgot 56-al kapcsolatban, amit ő egyáltalán nem értett. Kiderült, hogy egy szót sem hallott otthon 56-ról, semmit sem beszéltek róla, mintha én találtam volna ki a dolgokat olyannak látszott a dolog. Ugy nézett rám, mint ahogy a kommunista filmekben a külföldi kémekre szoktak, akik valami reakciós támadást intéznek az ország ellen.

De nálunk, otthon is nagy titokként volt kezelve. emlékszem, hogy egy este egy férfi aludt nálunk, akit látnunk sem volt szabad. Szerencsétlen utazott valahová, este jött és azért nem volt szabad látni, mert 56-os volt és félő volt, hogy mint gyerekek elkottyintjuk a dolgot. A rokonságban több fiatalnak tönkre ment az egzisztenciája, az idegrendszere, merthogy benne voltak a forradalmi tanácsokban, vagy a testvérek érintve voltak. Erről is csak alig értesültünk a szülőktől. De mondjuk mi legalább értesültünk.

És ma mit lehet hallani? Havas Szófia által azt kürtölik szét, hogy fasiszta kommandók vadásztak a zsidókra házról házra. Hogy a gyermekeket küldték ki az emberek maguk helyett az utcákra. Hogy a csőcselék ment az utcákra, amint azt a mai Kossuth téri Gyurcsány ellen tüntetőkkel, így velem szemben is megfogalmazzák. Hogy a KGB ürügye volt az egész arra, hogy az oroszok a végtelenségig itt maradjanak. A köztársaság megalapításának az évfordulóját direkt erre a napra választották, mint augusztus 20-ra az alkotmányt, hogy az eredeti ünnepet elhomályosítsák. Hogy voltaképpen ez nem volt más, mint a reform kommunisták által megszervezett forradalom, amelyre szélsőségek épültek. Több hirtelen nem jut az eszembe, de lehet a sort folytatni.

Azt hiszem, hogy a Kádár taktikája bevált, sikerült teljességgel elhomályosítania 56 fényét. Sikerült megosztania az embereket, sikerült dezinformálni, átnevelni őket olyanná, hogy a fontos nemzeti kérdések mentén ne tudjanak összefogni. Sajnos ebben az én korosztályom élen jár, mi voltunk az a nemzedék, akik elől egyrészt a szülők titkolták a véres valóságot, másrészt akik számára Kádár értelmiségi harcosai, az elittől le agészen a kisiskolás tanítókig átformálták a történelmet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: 56 történet Lauer Rice Andrea, Lauer K. Edith
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 10:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Valóban, a felnőtt emberek már tudhatják előre, hogy a nagy testvér nem jön segíteni oda, ahol csak vér folyik, és nem ...


Kedves Erika, igazad van. Mindkét nagy testvérnek a biznisz a lényeg. Amint Angliának nincsenek barátai, csak érdekei vannak, hasonlóképpen nincs ez más a két naggyal sem. Aki ezt nem látja, az elég komoly agyzsugorban szenved...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Sajnos ebben az én korosztályom élen jár, mi voltunk az a nemzedék, akik elől egyrészt a szülők titkolták a véres valóságot, másrészt akik számára Kádár értelmiségi harcosai, az elittől le agészen a kisiskolás tanítókig átformálták a történelmet.

Kedves Rosta!
Én ebből a szempontból sem tartoztam a korosztályomhoz.
Én amióta az eszemet tudom, azóta tartottam 56-ot forradalomnak az oroszok ellen és a kommunizmus ellen irányuló szabadságharcnak, bármit tanítottak az iskolában.
Engem valóban az lepett meg a rendszerváltáskor, hogy felnőtt diplomás emberek milyen tájékozatlanok, tudatlanok ez ügyben is. Számomra mindig tiszta volt, hiába mocskolták Berecz János féle szerzők.
Ami ezt az idilli képet 56-ról árnyalta nálam, az nem a kádári propaganda volt, hanem 56 örökösei a rendszerváltás után.
Egyetértek abban, hogy helyén kéne kezelni 56-ot. De most úgy gondolom sokan a ló tulsó oldalán foglalnak helyet.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 16:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore írta:
Kedves Rosta, szerintem pont a kereszténység az, ami annyira beleivódott Európa civilizációjába, hogy már nem vallási dolgokban is természetesen meghatározza a gondolkodást. Egyik ilyen az individualista gondolkodás, az, hogy itt a közösség, az társadalmi összefogás nem olyan érték és nem olyan természetes, mint a távol-keleten.


A közösségi, társadalmi összefogás nem összeegyeztethetetlen a keresztyénséggel. Csakhogy míg például a környező országokban ez az összefogás a napi politika velejárója ma is, lásd Szlovákia, Románia, Szerbia, Ausztria, addig nálunk ez egy tiltott dolog, amit az urbánus értelmiségünk nacionalizmusnak, szeparatizmusnak, irredentizmusnak és még mindenféle izmusnak bélyegez, ha azt mi gyakoroljuk.

Ha a Kádár nem akarta volna minden eszközzel megroppantani a nemzet gerincét, ha nem akarta volna minden eszközzel atomizálni a kádári értelmiségi felhasználásával az embereket, akkor itt is lenne közösségi tudat. Most multikulti társadalom van, de ez nem a kereszténység individualizmusából fakad, hanem a kádári nemzetietlenítés és a nyugati fogyasztói szemlélet, na és az önzés kultúrájának találkozásából. Ez az, amit az értemiségünk nyújtani tud ma nekünk, miután a soros intézetekben kiképezték.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség