Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Következő
 

Re: Nyelvekenszólás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 18:13 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Ex, röviden:
hívő újjászületett ember lehet Szentlélekkáromló a pokolra kerülve?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 18:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mesteri kérdés, mert egy mondatban hozza össze az

1) újjászületést
2) az OSAS-t és
3) a Szentlélekkáromlást

gratu :)

az egészről egy remek ige jut eszembe:

2Tim 2,23. A botor és gyermekes vitatkozásokat pedig kerüld, tudván, hogy azok háborúságokat szülnek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 18:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Mi is az az OSAS? egyszer pedig már mondtad.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 18:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Once Saved Always Saved (=az üdvösség nem elveszíthető)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 18:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
Once Saved Always Saved (=az üdvösség nem elveszíthető)

Jaja :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 19:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mikor említette Jézus Krisztus a Szent Lélek káromlását?
Mivel kapcsolatban?

Nem a nyelveken szólás kapcsán!!!!!, sőt Ő maga nem is szólt nyelveken, vagy legalább is ez annyira mellékes és nem fontos ajándék, hogy az IGE NEM IS BESZÉL RÓLA! (még is szinte egy fejezetet engedett az Úr az Igében erre kérdésre, mert látja hülyeségünket, ez iránti szélsőséges érzéseinket)

Szóval mikor?
Akkor említette, amikor a farizeusok a gyógyításait látva, az Ördögöktől szabadult emberek normális életét látva azzal vádolták, hogy az Ördög által teszi ezt, pedig a SZENT LÉLEK ÁLTAL cselekedte ezt!

Ezt összemosni és ezzel védekezni minden ítélet ellen ami a nyelveken szólást éri, hamisság.
A hamisság mögött pedig lehet hamisság.

Én se mennék olyen közösségbe, ahol mindenki ezt teszi, mert nem tudok különbséget tenni aközött, hogy mi van az Úrtól és mi NEM! Nem akarnék áment mondani, főleg, ha az x ember élete egész másról árulkodik.

Hamisság összekötni a nyelveken szólást az üdvöséggel, ennek meglétével.
Az ajándék nem a nyelveken szólás, hanem maga a Szent Lélek Isten!
Ezt minden újonnan született ember megkapja, függetlenül attól, hogy megmosta magát vízben, vagy szól-e nyelveken.

És ha valaki nyelveken szól, mert ezt az ajándékot kapta az Úrtól, tegye úgy, ahogyan az ÚR AKARJA, és használja arra, amire az ÚR ADTA!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 21:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
net2rist írta:
mesteri kérdés, mert egy mondatban hozza össze az

1) újjászületést
2) az OSAS-t és
3) a Szentlélekkáromlást

gratu :)

az egészről egy remek ige jut eszembe:

2Tim 2,23. A botor és gyermekes vitatkozásokat pedig kerüld, tudván, hogy azok háborúságokat szülnek.


Hát ha az üdvösség kérdése gyermekes.....
de hát én nem vitatkozom, úgyis ismerjük a különböző véleményeket.
Az én véleményem, hogy félreértés elkerülendő és egyértelmű legyek:

Aki Krisztusé azt senki ki nem ragadhatja az Ő kezéből(Jn.10,28 stb), és ennek a kérdésnek semmi kapcsolata nincs a nyelvekenszólással és az a körüli kusza látásokkal és vélekedésekkel.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Literaty 2009. nov. 07., szombat 21:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem az üdvösség kérdése gyermekes... az a gyermekes, hogy MI AKARJUK ELDÖNTENI...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 21:45 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
net2rist írta:
nem az üdvösség kérdése gyermekes... az a gyermekes, hogy MI AKARJUK ELDÖNTENI...

És ki mondta, hogy mi akarjuk eldönteni? - Van Szentírás!
Nomeg nehogy úgy legyen már, hogy a nyelveken szólást szépen besoroljuk az üdvösség kérdése mögé, közé és aki ennek ellentmond az egy gyermekes vitatkozó, akit jobb emlékeztetni, hogy ne vitázzon már...mert hát ilyesmi jött le nekem.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 08., vasárnap 06:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
van Szentírás...

és az egyik azt vezeti le belőle, hogy OSAS, a másik meg azt, hogy az üdvösség elveszthető...

az egyik azt vezeti le belőle, hogy a mai nyelveken szólás az ördögtől van, a másik meg szinte üdvösségkérdéssé teszi...

Jézus meg ezt mondja:

Idézet:
Ján 5,39. Tudakozzátok az írásokat, mert azt hiszitek, hogy azokban van a ti örök életetek; és ezek azok, a melyek bizonyságot tesznek rólam;


és igazából EZ számít...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 08., vasárnap 07:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
.
"A szeretet soha el nem múlik.-
De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni;
legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni;
legyen ismeret: el fog töröltetni. "(1.Kor 13,8)

"...a gyülekezetben inkább akarok öt szót kimondani értelemmel,
hogy másokat is tanítsak,
mintsem tízezer szót nyelveken."
(1.Kor 14,10)


-Isten igéje nem szorul magyarázatra.
L.

Idehozom a kérdésemmel együtt.
Kedves Loisz!
Isten igéje valóban nem szorul magyarázatra, de a te értelmezésed igen.
Például azt szeretném tudni, hogy a "meg fog szűnni" jövőidejű kifejezést hogy deriváltad le a te értelmezésed szerinti "megszünt" múlt idejűre. A nem magyarázat, hogy régen írták le így elméletileg már megtörténhetett.
Kérdésem komoly.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 08., vasárnap 19:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Voltaképpen azért kértem el Literatytól a nyelveken szólásról szóló szöveget, merthogy kipróbáltam milyen is az a bizonyos nagybetűs nyelveken szólás. Gondoltam pénzbe nem kerül, próbálkozni lehet és elmélyedve Isten felé fordultam és először normális nyelven, majd összefüggéstelenül beszélve, csak az Istenhez való viszonyulásomra figyelve megpróbáltam magamon a nyelveken való szólást.

Első alkalommal üdítő dolog volt. Lehet, hogy az újdonság varázsa, lehet, hogy perspektívák kezdtek kibontakozni előttem, miszerint ez az imádság hatékonyabb lesz, mint az érthető, mindenképpen frissítő dolognak találtam. Merthogy csak összevissza kell beszélnem és az Isten megkapja abból azt amit én úgysem tudok megfogalmazni kellően és a Szentlelken keresztül majd Isten számára érthetővé válik az én imám. Ez egy nagyon kellemes lelkiállapot, merthogy nem kell értelmet adnom, csak odafordulni és halandzsázni.

Hetekig csináltam ezt, de már nem csinálom. Merthogy az értelem nélküli ima engem elidegenített a világtól, az ahhoz való viszonyulásomtól. Meg kell mondjam nagy megkönnyebbülés volt számomra visszatérni az értelemmel megfogalmazott imához.

Érzésekben hasonló volt a valamikori tízenéves korombeli meditációkhoz de pont fordítva. A meditációban befelé irányul a koncentrálás és kiüresedésre törekszik, addig ebben a nyelveken való szólásban kifelé, fölfelé irányul a koncentrálás és minél nagyobb tartalomra törekszik.

Az értelmes szóval történő imádkozás megkönnyebbülést jelentett számomra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 08., vasárnap 21:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Rosta!

Nagyon meglepett ez amit leírtál. Mindenképpen tiszteletet érdemel a beszámolód őszintesége. Ami meglepett, hogy még soha nem találkoztam olyannal, hogy ezt egy ember csak úgy kipróbálja. Hanem amiket olvastam beszámolókat abból nekem az jött le, hogy ez egyszer csak "lett" de nem tudatos tervezés következményeként. Bár semmiképpen nem tartozom a nyelvekenszólást propagálók táborába, mégis olyasmik kezdtek el kavarogni bennem erről, hogy a prófétálást sem lehet csak így kipróbálni, meg a prófétikus álom látását. Valahogy úgy érzem, nem is szabad ilyet csinálni, mert ez olyan terület, ahol nagyon félre lehet csúszni. Mindenesetre erősen úgy érzem, hogy nagyon jól tetted, hogy abbahagytad - a saját érdekedben.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 08., vasárnap 21:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Nahát, ez teljesen új (és megdöbbentő) nekem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 08., vasárnap 22:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Asszem itt a (régi) fórumon mesélte valaki, hogy ő soha nem is gondolt ilyenre, hogy szeretne nyelveken szólni, de egyszer miközben imádkozott, ez lett neki. Ebből az elbeszélésből gondoltam, hogy akkor ez így történik. Persze nyilván nagyon pici minta volt ez, csak mivel nem hallottam még egy másmilyet, emiatt fel sem merült.

Ezzel együtt (önmagában a nyelveken szólás egy bizonytalan, ingoványos terület nekem) de, hogy magamtól kezdjem el provokálni a dolgot - ez nekem továbbra is veszélyes területnek tűnik. Mert tényleg nagyon adja magát az analógia, hogy holnap akkor "kipróbálom" a prófétálást. És szerintem pont ezek az emberi erőlködések nyithatnak utat a sátáni jelprodukálásnak - ami a nyelvekenszólás bizonyos eseteinél is fennforognak. (saját vélemény) Mert eszembe se jut lesátánozni valakit, aki ugyan soha nem akart ilyet csinálni, de ez jött ki belőle egy imádkozás közben. De ha én kezdek el egy ilyet magamtól produkálni, ami aztán beindul - ott nagyon tág tere marad annak, hogy most honnan is jön ez. (senkinek nem a személyes, konkrét esetét minősítem)

Már nagyon kíváncsi vagyok Ex és Net hozzászólásaira - bár akkor biztos az lesz, amit Eeyore is mondott.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség