Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Következő
 

Re: Nyelvekenszólás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 10., kedd 15:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Hogy félreértés ne essék:
Idézet:
Én hallottam meggyógyult emberek bizonyságtételét

Én nem azt mondtam, hogy ilyen nincs. én azt mondtam, hogy nem több.
Azért még én is hiszek az ima meghallgatattásban (bármilyen elvetemültnek tűnök) és tapasztaltam is és láttam is elég sokat sokszor, akár a saját életemben is. Isten imameghallgató kegyelme által élek.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 10., kedd 20:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az igeszakasz tehát szorosan együtt említi a nyelveken szólást (amit az ige nem érthetőnek ír le) és a prófétálást.


Mint céljukat tekintve ellentétek, egy ugyan az Lélek ajándékai képen.

Miért kellett Pálnak figyelmeztetni a hívő Korhintusiakat, hogy ne tiltsák a nyelveken szólást? Talán mert túl lett borsózva a leves és olyan erősek lettek benne a tagok, hogy már nem fértek el egy nagylábosban sem, és ettől féltek sokan, akik még ebbena fazékban voltak.
Nem tiltani kell, hanem tanítani róla és előbre tartani az Igét, mint a saját tapasztalatainkat!


1Korinthus
28. És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul; azután csodatévő erőket, aztán gyógyításnak ajándékait, gyámolokat, kormányokat, nyelvek nemeit.
29. Avagy mindnyájan apostolok-é? Vagy mindnyájan próféták-é? Avagy mindnyájan tanítók-é? Vagy mindnyájan csodatévő erők-é?
30. Avagy mindnyájoknak van-é gyógyításra való ajándéka? Vagy mindnyájan szólnak-é nyelveken? Vagy mindnyájan magyaráznak-é?
31. Igyekezzetek pedig a hasznosabb ajándékokra. És ezenfelül még egy kiváltképen való útat mutatok néktek.

Áldom az Urat a nektek adott Lelki ajándékokért, amit az Ő dicsőségére használtok.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 10., kedd 20:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:
Loisz, mivel nekem nem válaszoltál, ezt részedről egyetértésnek vettem, és a sátán angyalával való vádaskodás visszavonásának - amit ezúton is köszönök. Thx. :)


Kedves Eeyore!

A hallgatás nemcsak "beleegyezést" jelent, mint általánosságban.-
Egyszer már mondtam Neked, hogy a személyeskedő vitába nem megyek bele.-
-Semmi jogalapod nincs arra, hogy mások hitéletébe, kegyességi magatartásába
kutakodjál.- Nagyon csúnya, ahogy Litet letámadtad.- Ez nem beszélgetés, hanem agresszív: kákán csomó keresés.-

-Semmiféle egyetértésemet nem bírhatod, mivel erre nem jogosítottalak fel.-

-Amit saját magaddal kapcsolatban pozitívan értelmezel,- legyen Neked a Te hited szerint.

Imádkozom érted !
Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 10., kedd 20:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Amikor egy temetés után barátom öccsének elmondtam, a tálentumok példázatát és a Szent Lélek erejével hittel vallottam, hogy ez a valóság amiben élünk és elmondtam, hogy a Teremtő Isten Jézus Krisztusban békét kötni jött, benne bizonyította, hogy szereti az embert, akkor olyat láttam a szemében és olyat mondott, ami engem is meglepett.
Ez azért volt még is a helyén, mert az IGÉRE épült.

Amikor súlyos lelkibetegségem lett, akkor az Igére építve az Úrhoz kiáltottam hangosan és Ő megszabadított és ezért dícsérem Jézus Krisztust.

Közösségre vágyunk Istennel és ember társainkkal, de ez az Ige, Jézus Krisztus által lehet egyedül valóság!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 10., kedd 21:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Loisz írta:
--Kedves ex!

Idézet:
Kérdésem komoly.
- Ennek alapján én is komolyan válaszolok.
Jelen témában, amire hivatkoztál, -akárhogy keresem- nem találom, hogy a "meg fog szűnni"- kifejezést "megszünt"-re deriváltam volna.

-Tehát honnan veszed, mi a komoly alapja ?

Nem szeretnék találgatni.-

Üdv.
L.

Kedves Loisz!
Szó szerint valóban nem, de:
hozzászólásaidból ismerve a teológiai álláspontjaidat, aztán, hogy
az igéből kiemelted a "meg fog szünni" kifejezést, és
ismerve a megszűnés teológiát,
összekapcsoltalak vele. Ha félreértettem, akkor bocsánat és nincs értelme a kérdésemnek.
Akkor ezek szerint te is hiszed, hogy a Szentszellem(lélek) ma is működnek és nem múltak el?
üdv
ex



Kedves ex!
Sajnálom, ha valamiben félreértheteően foglaltam állást,- de: azt nem tartom jogalapnak, ha valaki a másikat félreérti, akkor a saját "értelmezésével" kapcsolja
össze.- A félreérthető dolgokra -szerintem- rá kell kérdezni.- Érdemes tisztázni, ha értelmes beszélgetésről, de főként Isten dolgairól van szó.-

-Most is félreértettél, és köszönöm, hogy ezt megírtad.- A "meg fog szűnni" kifejezést csakis azért emeltem, mert ez számomra azt jelenti,- hogy nem üdvösség szerző lelki ajándék.- Nem vitatom, hogy ma is lehetséges ! - De nagyon sok zűr-
zavar uralkodik ebben nemcsak ország-szerte, de világ-szerte.

-Ezzel viszont nem azt mondom:
Idézet:
Akkor ezek szerint te is hiszed, hogy a Szentszellem(lélek) ma is működnek és nem múltak el?


-A "nem vitatom" és a "hiszek" között nagy a különbség.- A nem vitatom csak annyit jelent, hogy lehetségesnek tartom,- de nem hit, ill. bizonyosság kérdése.

A bűn elismerése, a bűnbánat, megtérés és a Krisztusban való hit, az élet megszentelése a Szentlélek munkájának igazi és maradandó gyümölcsei.

-A "gyümölcs" termése, az bizonyíték a Szentlélek munkálkodására.
-Az "ajándék" viszonylagos. Ki ezt, ki azt kapja, ahogy az ige felsorolja, melyek lehetnek a Lélek ajándékai. - Azokra nem olyan egyértelmű a Lélek bizonyítékát megtalálni.

-A Biblia nem tanítja, hogy minden hívőnek nyelveken kell szólnia.
-Összegezve: abban hiszek, amire alapot találok Isten Igéjében.-

Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 10., kedd 21:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:
Értem, Loisz, így tehát köszönöm a "sátán angyala" jelzőt.
Meg az imát.



Kedves Eeyore!

-Nem tudom honnan veszed a "sátán angyala" jelzőt!
Idézem, amit írtam és a szószerinti ige idézetet:--- Az Igét teljes egészében, ahogy van, kell értelmezni, - nem kiragadva és összekeverve a szavakat "jelzőként" használni. -- Ugyan kire vonatkozhatna "jelzőként" ? - Kedves Eeyore, ne kavard
össze a dolgokat.
(Bocsi, de részemről befejeztem.)


Idézet:

-A szent és mindenható Isten dolgait "leutánozni" általában a Sátán szokása,
"..mert maga a Sátán is a világosság angyalának adja ki magát."2.Kor 11,14
L.
_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16




L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 11:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
El is hittem neked, hogy még soha nem hallottad. Pedig a fórumon visszaolvasgatva pontosan ugyanezt láttam, ráadásul bőségesen kifejtve. Te is hozzászóltál az akkori beszélgetéshez, tehát már olvastad egyszer.

Jó döntés volt, hogy elhitted :) általában igyekszem igazat mondani. (ha reagáltam az általad idézett hsz-re :arrow: akkor feltételezhető joggal, hogy már olvastam egyszer. A túl terjedelmes és számomra kevésbé izgalmas hsz-eket nem szoktam végigolvasni, ez az egyszerű magyarázat.)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 18:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A Szentlélek-keresztség és a nyelvek adománya azonban nem „automatikus beszéd”,


hu, na itt van óriási a kavar, jó esetben csak a megfogalmazás, szó használat terén
a Lélek keresztsége nem azonos a nyelveken szólással, ebben nem tudok azonosulni a karizmatikus tanítással és nem a karizmatikus Krisztusban hívővel
(és nem is akarok ezzel azonosulni)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 18:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Jól értem Eeyore, hogy a Szrobcsek szerint a tényleges Szentlélekkel való töltekezés valójában a nyelveken való szólással egyenértékű?

Szrobcsek írta:
Azonban, ha ekkor a hitben kitart, a szívére hallgat, és állhatatosan folytatja a nyelveken szólást, amíg az kis patakként utat vágva magának fokozatosan már széles folyamként árasztja el, akkor végül a természetfölötti léptékű békesség, öröm, szeretet, erő, hit, remény, egészség olyan tengerére hajózik ki, amilyenről soha életében még csak álmodni sem mert volna, és nem gondolta, hogy ilyen egyáltalán létezhet: beteljesedett Szent Szellemmel.


Nem értékeli túl a Szrobcsek egy kicsit a nyelveken való szólást szerinteted? Gondolok például itt az idézett Pál igékre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 20:08 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Nem akarok igazán belefolyni, de aki keresztyén az már megkeresztelkedett Szentlélekkel, Vagyis belemerült abba, vagy más fordítás szerint a Krisztus testébe. Ezért vagyunk egymásnak testvérei.
1kor. 12.13 Mi ugyanis mindnyájan egy Lélekben egy testté lettünk a keresztség által: akár zsidó, akár pogány, akár rabszolga, akár szabad. Mindannyiunkat egy Lélek itatott át.

(CSIA ÚSZ) Mert egy Szellembe meríttettünk be mindannyian, hogy egy testté váljunk, akár zsidók vagyunk, akár hellének, akár rabszolgák, akár szabadok: mindannyiunkat egy Szellem itatott át
(KJV) For by one Spirit are we all baptized into one body, whether we be Jews or Gentiles, whether we be bond or free; and * been all made to drink into one Spirit.

Nincs Szentlélek nélküli hívő:
Róm 8:9 Ti azonban nem test szerint éltek, hanem Lélek szerint, ha Isten Lelke lakik bennetek. De akiben nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.


Nem értek egyet az Ige alapján, hogy a hívő újjászületett ember egy későbbi Szentlélekkeresztséget kapna. Ez összekeverése a betöltekezéssel, amely folyamatos és ismétlődő.
A Szentlelket minden újjászületett hívő kapja az újjászületése pillanatában.

Az Apcsel néhény esete teljesen másról beszél, de ezt nem kezdem el értelmezni most mert nem biztos, hogy most célravezető lenne.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 21:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nem írom le, de számomra ez is fontos és konkrét jelentéssel bír.


Mivel ez neked volt egy személyes kijelentés, én a hitemet erre nem építhetem. Én se várnám ezt el tőled fordítva!
Örülök annak, hogy az Úr személyesen vezet és azzal, hogy valaki egy példát mondott neked, amiben azt próbálta ecsetelni, hogy a gyülekezethez tartozás a hívő élet egyik nélkülözhetetlen eleme, segített neked abban, hogy ezt az igazságot elfogadd, de ezt az igazságot mások is élik ilyen példázat nélkül is más események által.


Ja, és nem kerülöm ki a karizmatikus dolgokat, hiszen nekem is vannak karizmáim, pl. az Evangélium hírdetése.
Minden megtért ember karizmatikus (lelki ajándékot kapott) katolikus (egyetemes egyház része), református (vissza formálódó Isten eredeti szándékára).

Nem lehet a Szent Lélek keresztség nélkül (hogy mi ez, azzal kapcsolatban Literatyval értek egyet) pl. ördögöket űzni, látomást látni, prófétálni, tanítani, bizonyságot tenni, hiszen Jézus Krisztus Lelke által valósulhat meg mind ez.
Tudod hogy űzött ki ördögöket Jézus Krisztus Mária Magdalénából a hírhedt prostituáltból? Hogyan lett az űzött asszonyból csendes Krisztus követő?
Úgy hogy megbocsájtotta a bűneit, mint Isten Fia!
Az asszony már akkor tudta, hogy ennek nagy ára lesz. Ő hitte el először az Evangéliumot, amikor Jézus lábát megkente.

És még egyszer, ezen csodák által nem lesz közösségünk. Nézd meg, hogy a katolikus felekezetben élők mennyi féle látomásban részesülnek, ahogyan a karizmatikus felekezetben élők is, de ez által még nincs közösségük egymással, csak Krisztusban, a megváltásban van egység, ezért ezt keressük!

És még egy fontos Ige arról, hogy mi a célja a Lélek keresztségének az ÚR szerint:
Csel 1,8 Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 21:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Én is pont a katolikusokat kezdtem emlegetni. A szent az, aki csodákat is tesz...

Eeyore írta:
Rosta, prófétálhatsz is, ha megkeresztelkedsz a Szent Lélekkel. De nyelveken szólni nyilván könnyebb, azért van általában ez jelként leírva.


Hát kedves Eeyore, én még nyelveken szólni sem tudok úgy, hogy az nekem jó legyen. Akkor most valamiféle diagnózist lehet felállítani rólam, miszerint a Szentlélekhez semmi közöm?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 21:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Egy elgondolkodtató link az apológia oldalról.
Nem fogytam ki az érvelésből, csak így időtakarékosabb és a spanyolviaszt sem akarom feltalálni.

Kérdéseket hagyhat maga után, de átfogó és szerintem jó(vannak árnyalatnyi látáskülönbségek amit egy kicsit máshogy látok, de ez érdektelen, hiszen alapvetően egyetértek ezzel a kis írással)

http://www.apologia.hu/xtianity/fullness.html

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 12., csütörtök 00:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:
Idézet:
Kérlek szépen, szolgálj felém a Szent Lélek bölcsességével. Hisz azt idézted: "A Lélek megnyilvánulása pedig mindenkinek azért adatik, hogy használjon vele."


-Kedves Eeyore !
A hivatkozott ige nagyon igaz.- Ha még érdekel, megtalálod a Kezdeményező Isten
topicban, mert oda tartozik: Isten igazi nagy cselekedete.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 12., csütörtök 07:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ez nem emberi példálózgatás volt, hanem Isten kijelentése a jövőmmel kapcsolatban.


Egy ember által kijelentett Isteni akarat, amit megértettél, dicsőség az Úrnak.

Idézet:
míg a gyülekezet tagjai egy hajón ácsorognak és várnak az ébredésre, én egyedül evezek egy csónakban. Szóval nem vagyok a többiekkel együtt a hajón.


Az Úr adja meg, hogy meddig maradjon valaki olyan helyen, ahol nem ébredtek fel mellette az emberek, hiszen szolgálat a belmisszió is. Azt azért hiszem, hogy gyülekezet ott van, ahol legalább 2-3 Krisztusban felébredt ember van.

Idézet:
pauler írta:
Ja, és nem kerülöm ki a karizmatikus dolgokat, hiszen nekem is vannak karizmáim, pl. az Evangélium hírdetése.

Ez nem karizma.


Az Ige mást mond és én Rá hallgatok, mert Tőle kaptam....
Ef 4,11 És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:

Sokkal gazdagabb a Lélek ajándékainak a tárháza, mint sem gondolnánk.
Persze pl. az ördög elleni harc minden megtért keresztyén lehetősége (Efézus 6.)

Idézet:
pauler írta:
Nem lehet a Szent Lélek keresztség nélkül (hogy mi ez, azzal kapcsolatban Literatyval értek egyet) pl. ördögöket űzni, látomást látni, prófétálni, tanítani, bizonyságot tenni, hiszen Jézus Krisztus Lelke által valósulhat meg mind ez.

Tehát, ha jól értem, gyakorlod ezeket. Számomra ez túl félelmetes, mindig igyekeztem kikerülni. A bizonyságaid bátorítanának.


Igen, bizonyságot teszek és tanítok is, ill. legfőképpen evangélizálok.
De persze küzdök a bűneimmel, bűnnel és e világ fejedelmével az Úr Jézus katonájaként.

Idézet:
Igen, az Úrban van közösségünk, akinek engedelmeskedve megtapasztalhatjuk Őt. A belé vetett hitünk, a bizonyságaink egymást is építik, a közösségünket erősítik.


Igen.

Idézet:
pauler írta:
És még egy fontos Ige arról, hogy mi a célja a Lélek keresztségének az ÚR szerint:
Csel 1,8 Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.

Erről is írhatnál.


A tanúságom az, hogy az Úr áldjon mindnyájotokat, akik együtt eveztek. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség