Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 25., szerda 20:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
A személyeskedéshez ezúttal nem szólnék hozzá, de a jegyzőkönyv kedvéért meg kell jegyezni, hogy Karsai ezekkel a közlésekkel egyáltalán nem lett nácibarát és Szálasibarát.


Legyen igazad, de nem ez volt a benyomásom róla. Valami oka csak van, hogy ezeknek a történésztudósoknak a "tanítványai" a szélső jobb ideológiai gerincét erősítik.

exrefis írta:
Szálasinak pedig ezek az állítások sem adnának esélyt a főtárgyaláson a túlélésre. (Az Igaz Bíró előtt meg pláne nem.) Pusztán arról van szó, hogy a szélsőjobbos média rácsapott egy naplórészlet publikálásra, azért, mert azt hiszi, hogy nettó gyalázatos elődjükön mosdathatnak egy picit.
üdv ex


Én meg úgy láttam, mintha Karsai akarna a publikációjával kedvencén mosdatni egy keveset, és erre csapott rá a szélsőjobbos média, mint ahogy ezt Eeyore is igazolta az imént.
De hát nézőpont kérdése az egész, legfeljebb most én is jól megdöbbenek, hogy még te sem látod ezt.
A személyeskedéssel kapcsolatban – egyetértek Eeyoréval.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 25., szerda 20:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez a Karsai mindenképpen érdekes figura. Nem elképzelhető, hogy voltaképpen fel akarta élénkíteni a szellemi életet? Élőn akarja tartani ezt a témát? Olvasta egyáltalán valaki Szálasinak a memoárját, amiről a Karsai ír? Arról van netán benne szó, hogy miként legyenek az emberek jó kiscserkészek?

Tényleg nagyon érdekes, hogy megint tombol a vita és igazán jó nektek, hogy ezt csak a fórumon kell gyakoroljátok unaloműzőnek, de talán érdemesebb lenne több oldalról is körbenézni a dolgot, nem pedig csak egy 9 perces tv riport alapján ölnétek egymást. Mindenekelőtt olvassátok el azokat a megtalált iratokat. Én évekkel ezelőtt olvastam valami kiadvány Szálasitól úgy emlékszem, de nem volt egy kiköpött Bibó.

Fony, ahelyett, hogy feljelentgetsz, szerintem tanulj meg vitatkozni. Azért elég húzós, hogy Eeyore-al csak úgy tudtok vitatkozni, hogy az Adminnak jelentgetitek fel. Tudom, hogy ehhez meglehetősen komoly felkészültség kell minden tekintetben, de hát ezért fórumoztok, hogy vitatkozzatok, beszélgessetek.

Sziasztok, megyek vissza a bajaimhoz....!

------------------------------------------------------

Most látom, hogy amit leírtam gyakorlatilag elhangzottak, csak más megfogalmazásban és a dolgok túlnőttek ezen.

Akkor ez is csak egy adalék volt a vitához...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 25., szerda 21:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:
Ez a Karsai mindenképpen érdekes figura. Nem elképzelhető, hogy voltaképpen fel akarta élénkíteni a szellemi életet? Élőn akarja tartani ezt a témát? Olvasta egyáltalán valaki Szálasinak a memoárját, amiről a Karsai ír? Arról van netán benne szó, hogy miként legyenek az emberek jó kiscserkészek? Tényleg nagyon érdekes, hogy megint tombol a vita és igazán jó nektek, hogy ezt csak a fórumon kell gyakoroljátok unaloműzőnek, de talán érdemesebb lenne több oldalról is körbenézni a dolgot, nem pedig csak egy 9 perces tv riport alapján ölnétek egymást. Mindenekelőtt olvassátok el azokat a megtalált iratokat. Én évekkel ezelőtt olvastam valami kiadvány Szálasitól úgy emlékszem, de nem volt egy kiköpött Bibó.


Kedves Rosta!

Karsai voltaképpen csak fel akarja eleveníteni a nyilas, hungarista szellemi életet? Életre akarja kelteni, amiről bebizonyosodott, hogy mire vezetett, hova vitte az országot??
Addig valóban nagyon érdekes lehet neked, amíg csak a fórumokon tombolnak ezek a viták, de már régen nem erről van szó. Azt tapasztalom, hogy a fiatalok közt terjed ez a szellem, mint a ragály. Tekintsünk erre is úgy, mint a h1n1 hisztériára, avagy megismertetni direkt módon a fiatalokkal, kezükbe nyomni a Szálasi bibliát, aztán majd kiderül, hogy immunisak lesznek e rá, vagy belehalnak?
Azért végig kellene gondolni az Úr Jézus alábbi szavait is, hátha ezt is jól mondta:
Mk. 9,42
„Aki pedig akár csak egyet is megbotránkoztat e kicsinyek közül, akik hisznek bennem, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakába, és a tengerbe dobják.”


rosta írta:
Fony, ahelyett, hogy feljelentgetsz, szerintem tanulj meg vitatkozni. Azért elég húzós, hogy Eeyore-al csak úgy tudtok vitatkozni, hogy az Adminnak jelentgetitek fel. Tudom, hogy ehhez meglehetősen komoly felkészültség kell minden tekintetben, de hát ezért fórumoztok, hogy vitatkozzatok, beszélgessetek. Sziasztok, megyek vissza a bajaimhoz....!


Rosta!
Hasonló témában már volt vitánk, a komoly felkészültséget nem az ismeret mennyisége adja, hanem attól függ, Kinek a lábai elé ül le az ember „okosságot” tanulni.
Nem kellene lerontanod azt, amit újraépítettél. Ne a bajaidhoz menj vissza, hanem ahhoz, Aki segít megoldani.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 26., csütörtök 09:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ezt a fórumot teológiai fórumnak nevezni... hát kb ugyanaz, mintha a Heti Hetest neveznénk ki politológiai szakmai estnek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 26., csütörtök 11:12 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Ha már teológia:
Szálasiról teológiailag egyféleképpen lehet beszélni, hogy vajon miféle szellem volt benne, a Szentírás alapján hogyan kell egy hívőnek gondolkodnia azokról az eszmékről amit képviselt, avagy démonikus kijelentésekben kapott? Aki spiritizmussal foglalkozott, magát messiási utódnak szerette hallani.
Egy igen sötét korszak, igen sötét embere volt ő.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 26., csütörtök 12:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Eeyore írta:
Literaty írta:
Ha már teológia:
Szálasiról teológiailag egyféleképpen lehet beszélni, hogy vajon miféle szellem volt benne, a Szentírás alapján hogyan kell egy hívőnek gondolkodnia azokról az eszmékről amit képviselt, avagy démonikus kijelentésekben kapott? Aki spiritizmussal foglalkozott, magát messiási utódnak szerette hallani.
Egy igen sötét korszak, igen sötét embere volt ő.

Literaty, ha Szálasi spiritizmusa érdekel, hát foglalkozz vele. Engem inkább a Biblia érdekelne, ha már. Ezért megelégszem azzal a pár perces videóval, amit belinkeltem, és ezen túl passzolnék. Ez pedig alapvetően azon
T E O L Ó G I A I szempont miatt érdekes, amit éppen elég sokszor leírtam. Fura, hogy itt mindenkit más érdekel inkább: a romák, a heti hetes, a hungarista démonológia. Nyilván valami keresztény fórumot kéne keresnem.

Szóval, Szálasi pozitív történelmi szerepe neked teológiai szempont.
Ezen nem segíthetünk :(
Én is azt tanácsolom, hogy foglalkozz inkább a Szentírással, Szálasi nélkül.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 26., csütörtök 18:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Eeyore írta:
Fony írta:
Válaszolok, ha mellébeszélés helyett őszintén válaszolsz a következő kérdésre: „…ha pl. az általad belinkelt nyilas és náci irodalmak elolvasásának hatására éppen a te roma rokonodat vernék agyon, éreznél valami felelősséget?

Kedves fony, milyen nyilasnáci irodalomról van szó? Karsai László, mint nyilasnáci áltudós? Barátod a gugli, nézz utána, kit nyilasnácizol le. Segítek: http://www.arts.u-szeged.hu/legegyt/okt ... nu_hun.htm Karsai egy magán-naplóról beszélt, ami szerintem nehezen tekinthető irodalomnak. Nem tudom, ki olvassa el; ha úgy gondolod, hogy ennek az elolvasása valakit romaverésre fog indítani, úgy reklamálj Karsai professzornál, amiért merényletet készített elő.

Kedves Eeyore!
Bocsánatot kérek, Karsai valóban nem egy nyilasnáci áltudós, hanem egy nyilasnáci eszmék felélesztését aktívan támogató tudós. Így jobb?
A nyilasnácik kezében pedig ő tölti be a szappan szerepét. Dicstelen, a címeihez méltatlan szerep, de ezek szerint mégis elvállalta. (Egyébként félreértés ne essék, nem őt kell gyűlölni, hanem azt a szellemet „mestert”, ami még ilyen embereket is eszközül használ ezeknek az eszméknek a felélesztésére.)
Nem csupán erre az "irodalomra" gondoltam, - ez már csak a szappanhab a tortán, - azt máshol linkelted be. Annyira nem lehet rossz a memóriád, hogy ne emlékeznél rá. Keresd csak meg, okos lány vagy te, okos emberek lábai előtt ültél, sok „okosságot” tanultál, emlékszel te arra, amire akarsz.
Eeyore írta:

(Ez egyébként nekem egyszer jutott eszembe: amikor - bár nem szoktam nézni, de elkaptam egy részét - a "Barátok közt"-sorozatban Rékasi Károly egy mezőn megkötözött egy férfit, leöntötte benzinnel és azzal fenyegetőzött, hogy meggyújtja. Másnap hallottam a hírt, hogy egy félnótás roma suhanc megerőszakolt és felgyújtott egy lányt. Akkor gondoltam arra, hogy Rékasinak ki kéne szállnia a sorozatból a lelkiismeret-furdalás miatt. De nem érzett felelősséget, a sorozat a mai napig fut).

Ja, ezért nem érzel te sem felelősséget? hm…
Eeyore írta:

A rokonomra térve: nem agresszív, nem kötekedik, nem verekszik, nem alkoholizál, nem bandázik, nem lop. Normálisan szocializálódott, teljesen átlagosan illeszkedik a környezetébe (legalábbis legjobb tudomásom szerint). Magyar lányt vett el, magyar barátai vannak, azon a környéken a magyarok és romák már eléggé összenőttek (Salgótarján). Nincs több esélye arra, hogy agyonverjék, mint nekem.

Ezt gondolták azok a romák is, akiket a közelmúltban agyonlőttek az éppen ilyen általad is képviselt eszméken és nyilas - fasiszta irományokon szocializálódott emberkék. Nem a maffiózókat, a többi beilleszkedni és dolgozni akaró romát terror alatt tartó bűnözőket lőtték le. Ugyanolyan romákat, köztük gyereket lőttek le, mint a te rokonod.
Tehát ez sem mentség.
Ha valakit – akár egy link továbbadásával is – egy nyilas honlapra irányítasz, majd utána a rokonodat (vagy bárkit) lövi le, vagy veri agyon, te is hozzájárultál ahhoz.
Eeyore írta:

Számomra ez a kérdés tűnik mellébeszélésnek.

Számomra meg a te „válaszod”:
Eeyore írta:

Hogy került ez ide? Miféle szálon indultak el a gondolataid? Mi izgat téged az egészből? Te a politikai korrektségből indulsz ki, ahhoz igazítasz minden egyebet, a teológiát is a politikából kiindulva értelmezed, nem zavar, nem bánt, hogy emiatt a Mindenhatót tömeggyilkosságra való felbujtással vádolod. Elég nagy ahhoz, hogy ennek a terhét is elbírja, nemdebár? Engem viszont, veled ellentétben, elsősorban a teológia érdekel, számomra innen indult ki a pc és történelmi dolgok értelmezése. Már hónapokkal ezelőtt is csak a politikai korrektséget feszítetted Isten igéje ellen. És lám, most sem az ige, most sem a teoplógia érdekel, az eszedbe sem jut. Hogy vehetnélek komolyan? Ha te komolyan vennéd az igét, és igazad volna, mert azt állítanád, amit az ige, én viszont nem, és Isten igéje ellen hadakoznék, akkor így gondolkoznál: no lám, itt van valaki, aki nem érti Isten gondolatait, tévesen teologizál, hamis képe van Istenről. Nosza hát, elmagyarázom neki az igéből, hogy miért is a Megváltó Isten terve a népirtás. És korrekten és logikusan levezetted volna az igéből, hogy a fasisztákat miért használta Isten arra, hogy a zsidókból Őneki szentelt teljesen égő áldozatot csináljanak. De nem, ilyesmiről szó sem volt: részedről az ige szóba sem került.

Nem arról van szó, hogy engem kell komolyan venned. Ki is kérném magamnak.
Ezt már egyszer túltárgyaltuk, sokan megválaszolták, erről szól a Biblia-Talmud – zsidóság topik, - innen kezdve ez már ismét csak a rögeszméd ismételgetése.
Eeyore írta:

Eszedbe sem jut, hogy amit írok, annak milyen hatása van a Biblia értelmezésére.

Igen Szálasira is valami hasonló hathatott, hogy a végén messiásnak képzelte magát.
Ezzel azt mondod, - amit írsz, az milyen hatással van Istenre és a Szent Lélekre? Több szerénységet Istennel szemben.
Engedd már meg Istennek és az Ő Szent Lelkének, hogy Ő tanítsa az Övéit.
Eeyore írta:

Csak és kizárólag a politikai korrektség nevében hadakozol.

Ha ez tényleg csak így lenne, - ha korrektségért hadakozok, akkor az sem lehet Isten ellen való. Kösz.
Eeyore írta:

Most is ezzel jöttél, és eztán is ezzel fogsz jönni, mert az nem érdekel, hogy mindez hogyan érinti Isten megismerését. Csakhogy ez egy keresztény fórum, teológiai és nem politikai.
Mi lesz a következő kérdésed?

Mondjuk ez:
Milyen isten megismeréséről beszélsz? Merthogy a fórumra belinkelt anyagaid túlnyomórészt világiak. Legyen az film, zene, vagy akár náci – nyilas irodalom. Milyen isten megismerésére vezetnek ezek?
Ezeken keresztül fognak emberek eljutni Istenhez, az Atyához, Jézus Krisztushoz, s nyernek kegyelmet, bűnbocsánatot nála?
Nem hiszem. Pedig ez egy keresztény, teológiai fórum (kellene, hogy legyen).
Eeyore írta:

Vagy inkább én kérdezek ilyen elméset: ha pl. az általad védelmezett politikailag korrekt irományok olvasásának hatására éppen a te gyerekedet kapná el egy pedofil, éreznél valami felelősséget?

Hogy elmés, az enyhe túlzás. Én „más”nak nevezném.
A Bibliát tartom egyedül politikailag korrekt irománynak, így kizártnak tartom, hogy kizárólag a Biblia olvasásának hatására megtörténhetne ez.
hm…Jut eszembe…ha jól emlékszem, te is olvasod a Bibliát, mégsem tartod bűnnek a homoszexualitást? Milyen Bibliát is olvasol?
Eeyore írta:

Nyilván azt írod erre, hogy mi köze ennek hozzád, te ilyesmire sosem gondoltál és ilyesmit sosem védelmeztél. Nos, dehogyisnem: pont annyi közöd van a pedofilekhez, mint nekem a romaverőkhöz.

Ha egyedül is eltársalogsz akár be is fejezhetjük.
Dehogy írok ilyet.
Max ennyit:
„…Kérlek, segítsd az Admin és a Moderátorok munkáját azzal, hogy elküldöd a fony által belinkelt pedofil oldalakra mutató linkeket tartalmazó hozzászólások sorszámát is.
Köszönettel,
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 26., csütörtök 19:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Fony írta:
Kedves Rosta!

Karsai voltaképpen csak fel akarja eleveníteni a nyilas, hungarista szellemi életet? Életre akarja kelteni, amiről bebizonyosodott, hogy mire vezetett, hova vitte az országot??
Addig valóban nagyon érdekes lehet neked, amíg csak a fórumokon tombolnak ezek a viták, de már régen nem erről van szó. Azt tapasztalom, hogy a fiatalok közt terjed ez a szellem, mint a ragály. Tekintsünk erre is úgy, mint a h1n1 hisztériára, avagy megismertetni direkt módon a fiatalokkal, kezükbe nyomni a Szálasi bibliát, aztán majd kiderül, hogy immunisak lesznek e rá, vagy belehalnak?
Azért végig kellene gondolni az Úr Jézus alábbi szavait is, hátha ezt is jól mondta:
Mk. 9,42
„Aki pedig akár csak egyet is megbotránkoztat e kicsinyek közül, akik hisznek bennem, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakába, és a tengerbe dobják.”


Az utóbbi hozzászólásod már némi értelmet is mutat a fenti hisztero fórumozásod után. Talán ebbe az irányba kellene elmenned.

Fony írta:
Rosta!
Hasonló témában már volt vitánk, a komoly felkészültséget nem az ismeret mennyisége adja, hanem attól függ, Kinek a lábai elé ül le az ember „okosságot” tanulni.
Nem kellene lerontanod azt, amit újraépítettél. Ne a bajaidhoz menj vissza, hanem ahhoz, Aki segít megoldani.


Kedves Fony, sátánozd a jó nénikédet, légyszíves! Jó?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 26., csütörtök 19:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:
Fony írta:
Kedves Rosta!

Karsai voltaképpen csak fel akarja eleveníteni a nyilas, hungarista szellemi életet? Életre akarja kelteni, amiről bebizonyosodott, hogy mire vezetett, hova vitte az országot??
Addig valóban nagyon érdekes lehet neked, amíg csak a fórumokon tombolnak ezek a viták, de már régen nem erről van szó. Azt tapasztalom, hogy a fiatalok közt terjed ez a szellem, mint a ragály. Tekintsünk erre is úgy, mint a h1n1 hisztériára, avagy megismertetni direkt módon a fiatalokkal, kezükbe nyomni a Szálasi bibliát, aztán majd kiderül, hogy immunisak lesznek e rá, vagy belehalnak?
Azért végig kellene gondolni az Úr Jézus alábbi szavait is, hátha ezt is jól mondta:
Mk. 9,42
„Aki pedig akár csak egyet is megbotránkoztat e kicsinyek közül, akik hisznek bennem, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakába, és a tengerbe dobják.”


Az utóbbi hozzászólásod már némi értelmet is mutat a fenti hisztero fórumozásod után. Talán ebbe az irányba kellene elmenned.

Fony írta:
Rosta!
Hasonló témában már volt vitánk, a komoly felkészültséget nem az ismeret mennyisége adja, hanem attól függ, Kinek a lábai elé ül le az ember „okosságot” tanulni.
Nem kellene lerontanod azt, amit újraépítettél. Ne a bajaidhoz menj vissza, hanem ahhoz, Aki segít megoldani.


Kedves Fony, sátánozd a jó nénikédet, légyszíves! Jó?!


Kedves Rosta!

Először is: ............. mi van????
Ki sátánozott le itt téged??
Másodszor: hisztériának tényleg semmi értelme, ha félreérthető valami kérdezz.
Megfogadtam a tanácsodat, de neked nem muszáj az enyémet, az irányt - gondolom, te is tudod.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 26., csütörtök 20:45 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Eeyore, úgy látszik fogalmad sincs az üdvtörténet jelentségéről.
Gyakorlatilag tagadod azt, hogy ez létezik. Az üdvtörténet, arról beszél, hogy Isten végső soron mindent maga alá rendel az Ő szuverenitásában az üdvösség megvalósítása és az Ő országa eljövetele érdekében.
Az Ő örök tanácsvégzésében minden benne van, semmi nem lóg ki ha úgy tetszik akarata, vagy megengedő akarata közül, noha a gonoszt nem Ő szerezte, de teret engedett neki, akarata szerint, hogy akár ezt is felhasználva az Ő dicsősége, akarata legyen a végcél. Ez igaz az egész történelemre, jelenre és a jövőre vagy a Fáraóra, Asszíriára, Babiloniára, Római birodalomra a császárokkal, vagy Júdásra, az antikrisztusi szellemiségekre, vagy a végidők antikrisztusára is. Pl."Róm 9:17 Mert így szól az Írás a fáraóhoz: "Éppen arra rendeltelek, hogy megmutassam rajtad hatalmamat, és hogy hirdessék nevemet az egész földön."

Minden végső soron az Ő tervének alárendeltetik és nem csak úgy véletlenszerűen alakulnak a dolgok, Isten pedig fáziskéséssel reagál arra.
Ezt te eretnekségneg bélyegezted már....erre nem tudok mit mondani.


De, hogy ezt teológiailag cáfolandó, mi köze Karsainak...ezt nem bírom felfogni.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Literaty 2009. nov. 26., csütörtök 21:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 26., csütörtök 21:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Elbeszélünk egymás mellett.
Ez éppen a megváltásról beszél, hisz ez az üdvösség alapja.

Ha hiszem, hogy Isten a történelem, jelen, jövő Ura is, akkor szerinted nem értem a megváltást...hát ez abszurdum.
Részemről itt vége ennek a kis disputának.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 06:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
http://www.refpasaret.hu/pasaret2002/02013118.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 08:17 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
nemosinex írta:
http://www.refpasaret.hu/pasaret2002/02013118.htm

Köszi nemosinex!
Cseri K. itt nagyon jól összefoglalta a lényeget, teljesen egyetértek ezzel a kis igehírdetéssel :D

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 08:46 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
És amit írsz, azért is elképesztő tévtanítás, mert a te teológiád szerint akárki akármit csinálhat, az az Isten terve!

Csak egy megjegyzést Eeyore!
Nincs ilyen teológiám, csak te értesz félre teljesen.
Teljesen téves a következtetésed.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 27., péntek 11:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Szívesen.
De a történelmi hűséghez hozzátartozik, hogy nem Cseri Kálmán, hanem Földvári Tibor igehirdetése ez. A lényegen, persze, nem változtat.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség