Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 28., szombat 20:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
most látom, hogy te is nagyjából ezt írtad, ex.
mindegy, már nem törlöm ki.
üdv
nX

Ne is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 28., szombat 21:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szerintem se, köszönöm!
:-)

Ami fontos, hogy lássuk a saját bűneinek. A magyarok bűne nem ugyan az, mint a németeké volt, csak részben.
A mi fő bűnünk egész más, mint a németeké, ami a nemzetet meghatározza.

Ti mit tartotok annak, ismerve a történelmet?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 28., szombat 22:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Szerintem se, köszönöm!
:-)

Ami fontos, hogy lássuk a saját bűneinek. A magyarok bűne nem ugyan az, mint a németeké volt, csak részben.
A mi fő bűnünk egész más, mint a németeké, ami a nemzetet meghatározza.

Ti mit tartotok annak, ismerve a történelmet?

Én nem gondolkodtam azon soha, hogy mi a főbűnünk, de azt, hogy mi volt nagyon súlyos, végzetes döntés nemzeti szinten azt írtam. Az ellenreformációval való megalkuvás.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 06:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
én a féltékenységet, irigységet, széthúzást.
azt, hogy nem tudunk örülni egy jó ötletnek, ha nem tőlünk származik, és ahelyett, hogy segítenénk kibontakozni, mindent megteszünk, hogy megakadályozzuk azt.

de kérdezd meg, Péter, azt is, hogy mit tartunk a magyarok erősségének.
üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 07:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
én a féltékenységet, irigységet, széthúzást.
azt, hogy nem tudunk örülni egy jó ötletnek, ha nem tőlünk származik, és ahelyett, hogy segítenénk kibontakozni, mindent megteszünk, hogy megakadályozzuk azt.

de kérdezd meg, Péter, azt is, hogy mit tartunk a magyarok erősségének.
üdv
nX

Kedves Nx!
Ne várd meg Péter kérdését, mert engem már furdall a kíváncsiság. :)
A negatív oldalt jól összefoglaltad, én még hozzátenném az üzemszerű pesszimizmust.
De lássuk az erősségeket! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 07:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
a hihetetlen munkabírást, a módszerességet
és a kreativitást, ami a szakmai részt illeti.
és a vidéki embereknél a barátságosságot, szívbéli melegséget.

és te? ti?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 08:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
a hihetetlen munkabírást, a módszerességet
és a kreativitást, ami a szakmai részt illeti.
és a vidéki embereknél a barátságosságot, szívbéli melegséget.

és te? ti?

A kreativitást, probléma megoldó képességet megerősítem. A vidéki emberek szívét is.
A módszeresség nem jellemző, sőt ez egy kicsit ellentétes is a kreativitással. A módszeresség sokkal inkább jellemző a németekre.
A hihetetlen munkabírásról pedig éppen mostanság szokik le a magyar. A munkakerülés kezd divatba jönni. A nem olyan régen Magyarországra jellemző képzett munkaerő tömeg is elillanó félben van. Vállalkozói körökből mindenfelől dolgozni képes munkaerő hiányról panaszkodnak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 09:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
és te?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 09:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
és te?

Tulajdonképpen azzal, hogy elmondtam mivel értek egyet és mivel nem, én is elmondtam a véleményemet.
Az igazán érdekes az, hogy hol esett a fejsze a vízbe, mert arra pontra kell vissza menni a kivezető utat megkeresni. Mint mondtam, szerintemez ez az ellenrteformáció volt, de erre a gondolatra még nem reagált senki.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 17:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mi a magyarok erőssége?
:-)

Kedves Ex!

Az ellenreformáció miért mehetett végbe? Ha az ország látta, hogy bizonyos dolgok nem jók és ez terjedt is, ill. egyre többen látták, hogy mi a jó út, akkor még is hogyan lett lehetséges, hogy visszaforduljanak jó irányok?

A magyarok fő bűne, hogy csak akkor fognak össze, csak akkor számítanak egymásnak, ha nagyon nagy a baj.
Ennélkül képesek fillérekért egymást eladni, akár idegen országok főembereinek is.
Ez történt szerintem az ellenreformáció idején, ez történt a monarchiában (talán még ez volt a leglájtosabb), ez történt az oroszok esetében.
Emiatt nem bízik a magyar ember abban, hogy az EU-ban kint lévő magyar emberek az ő érdekeit fogják képvisleni, mert sajnos kevés a hazafi. (Nem "hogy is hívják azt a nőt?"-re gondolok)
Olyan emberre, akinek fontosabb az ország sorsa, mint saját előre jutása, saját neve, dicsősége. Tudom, hogy vannak azért ilyen emberek magyarországon, na ők a pozitívumok számomra.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 18:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Az ellenreformáció miért mehetett végbe?


"A bukás okai
Annak okait keresve, hogy a rekatolizáció miért tudta célkitűzéseit végül is megvalósítani gyakorlatilag ugyanazokkal az eszközökkel, melyek a reformáció első évszázadában teljesen eredménytelennek bizonyultak, elsősorban a protestantizmuson belül időközben végbement hitbeli változásokra kell felhívni a figyelmet. Mert miközben a katolikusok egyre nagyobb erőfeszítéseket tettek szellemi erejük növelésére, a protestánsok egyre több téren estek ki saját szellemi erősségükből.

A protestantizmusnak már kezdettől fogva súlyos tehertétele volt, hogy elutasított olyan biblikus szellemi igazságokat, mint a hitből történő felnőttkori vízkeresztség és a nyelveken szólás. A XVI. század végétől azonban további szellemi fegyverek hulltak ki a kezükből. A reformáció első nemzedékeinek élő hite a későbbiek során mindinkább vallásos tradícióvá merevedett, amelyet az újabb nemzedékek már családi hagyományként kaptak, és nem személyes döntés nyomán. Ezzel párhuzamosan az 1580-as évektől egyre erősebbekké váltak a felekezeti kötelékek. Végérvényesen szétvált és egymás ellen fordult az evangélikus és református irányzat. Negatív fordulatot vett a zsidósághoz való viszony is. Míg 1563-ban a bibliafordító Károli Gáspár még nagy rokonszenvvel nyilatkozott egyik könyvében a zsidókról, az 1570-es évek végétől az országgyűlés a protestánsok beleegyezésével számos zsidóellenes törvényt hozott.

Megdöbbentő módon épp a nagy erejű katolikus ellentámadás kibontakozásával egy időben, a XVII. század első évtizedeiben kezdtek felhagyni a protestánsok a démonűzés gyakorlatával, ami pedig a kezdetektől fogva szerves részét képezte az evangélikus és református hitgyakorlatnak. Bornemisza Péter evangélikus püspök például 1578-ban terjedelmes kötetet jelentetett meg a démonok és a démonűzés kérdéséről, Ördögi kisértetek (azaz kísértések) címmel. A benne szereplő számos leírás jól mutatja, hogy mennyire bevett, általánosan elterjedt és egyébként Bornemisza által is támogatott gyakorlat volt a démonűzés a protestánsok körében.

Feltűnő, hogy az említett szellemi változások legfőképpen hitük természetfeletti vonatkozásaitól fosztották meg a protestánsokat. Ezt követően azonban – a XVII. századtól – a rekatolizációval folytatott küzdelemben már megtapasztalták ennek súlyos következményeit. Szembesülniük kellett azzal, hogy a természetfeletti erőkkel kapcsolatos bibliai hit hiányát nem tudják ellensúlyozni a társadalmi téren elért addigi látványos eredmények sem. "

http://www.ujexodus.hu/index.php?cikk=46

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 19:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
hogy elutasított olyan biblikus szellemi igazságokat, mint a hitből történő felnőttkori vízkeresztség és a nyelveken szólás.


akkor a pünkösdi mozgalmak a letéteményesei a magyarság felemelkedésének :-(
nem értek ezzel egyet, nagyon nem
:-(


ez nem a magyarság lehúzása volt ex, hanem a református felekezeté, így már értem miért ellenkezel annyira attól, hogy magyar légy
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 19:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:(

szeretnélek megkérni, hogy ha lehet: ezt PRIVÁTBAN folytassátok...

(ismertek, nem magam miatt...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 20:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
imádkozok, fürdetek, imádkozok és részletesen írok privátba, ex-től csak annyit kérek törölje azt az írását, de ez csak egy kérés, amit az Úr kezébe teszek

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 29., vasárnap 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség