Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 203  Következő
 

Re: Beszélgessünk
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 20:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Most már csak az a kérdés marad, hogy ha a HGY megbékél a FIDESSZEL és fordítva, akkor hogyan fog megbékélni - maradjunk egyelőre a könnyebb verziónál :-) - a REF-el?

Ez csak egy féle képen lesz lehetséges, ha lekerülnek a hangsúlyok olyan dolgokról, ami nem hangsúlyos az Ige szerint és rákerülnek a hangsúlyok arra, ami hangsúlyos az Ige szerint.

szvsz

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 21:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Találtam egy jó idézetet a megbocsátásról, az írója ismeretlen:

"Néha szavak nélkül kell megbocsátani. Érteni a szavakban ki nem fejezett bánat és a jóvátételre igyekvő szándék apró jeleit, s jelekkel felelni a jelekre. Felejteni ott, ahol feledésre van szükség, megróni máskor azt, akinek szüksége van a megrovásra. Az igazi megbocsátás, mint a szeretet általában, inteligens és leleményes. És alázatos is, legfőképpen talán alázatos."

talán azért tetszik, mert arról szól, hogy a megbocsátás után is megmarad a kapcsolat.Folytatódik a párbeszéd, csak lehet, hogy más módon, tapintatosabban, jobban figyelve egymásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 22:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Most már csak az a kérdés marad, hogy ha a HGY megbékél a FIDESSZEL és fordítva, akkor hogyan fog megbékélni - maradjunk egyelőre a könnyebb verziónál :-) - a REF-el?

Fura, hogy te a teológiai ellentétet, vagy vitát a megbocsátással hozod kapcsolatba.
A teológiai vita nem ellenségesség, nem bántás a másik ellen. Bántás az, ha másiknak ártani akarok. Namost ez a dolog a REF és a HGy között egyirányú, ugyanis a HGY nem volt soha abban a helyzetben, hogy árthasson a Ref-nek. Ugyanez a Fideszre is vonatkozik. De ha te nem így látod, akkor mondj példákat bántásra, amit a Ref egyháznak kell megbocsátani a HGy-nek.

Idézet:
Ez csak egy féle képen lesz lehetséges, ha lekerülnek a hangsúlyok olyan dolgokról, ami nem hangsúlyos az Ige szerint és rákerülnek a hangsúlyok arra, ami hangsúlyos az Ige szerint.
Szerintem is egyféleképpen lehet, úgy, hogy amikor megint előnyös helyzetben lesz a ref. akkor nem akar majd ártani a HGy-ek, sőt esetleg kiáll mellette, amikor valaki ártani akar neki. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 22:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Ex, az evangéliumot szabadon lehetett hirdetni. Isten népét nem kellene leredukálni a HGY-re, ez is hozzájárulhat a bizalom kialakulásához.

Ez nem fer, mert nem rég hallottam Emőkétől, hogy ne emlegessük fel a régi sérelmeket. :)

Idézet:
Remélhetőleg arról van szó, hogy ti is beláttátok azt, ami a fesz. kialakulásában a ti részetek volt. (És természetesen ti is megtértetek belőle).
Emlékeztess, hogy a HGy mivel járult hozzá a feszültség kialakulásához!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 09., péntek 22:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ex bácsi, ne szivass...

nyilván minden gyülekezet lelkesen és örömmel veszi tudomásul, ha az aktív ifjúsága rájön, hogy elég volt már a langyos állóvízből, és ODÉBBÁLL...

(most éltem át pont egy ilyet, NEM a hitgyülibe húzott el az ifi, de teljesen mindegy, látom a szétdúlt maradványokat, a zavart tekinteteket, a fejreállt kapcsolatokat... és nem nagyon tetszik...)

NYILVÁN van az elv, hogy "a birka nem hülye, odamegy, ahol zöld a fű"... de ezt ANNAK a szemszögéből is gondold át, aki látja, hogy a SZOMSZÉD füve ZÖLDEBB...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 08:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Net!
Elhiszem, hogy egy ilyen dolog rosszul esik, de ez nem támadás, bántás a másik gyülekezet részéről. Ha ilyen történik, akkor azt olyan megpróbáltatásnak kell venni, amin el kell gondolkodni.
De nézzük meg a másik oldalról! Bántásnak kellene venni, ha egy hites elmegy reformátusnak, vagy katolikusnak? Jó, ilyen kevés van, de a hitgyüliben megtért és alámerítkezett hívők nagy része ma nem hitgyülis. Egy részük visszacsúszott a világba, de te talán még nálam is jobban tudod, hogy a kisgyülekezetek tele vannak exhitesekkel (a televannak kis túlzás volt :) ).
Most akkor bántásnak kellene vennünk tőlük? Nem hiszem.
Vagy, amikor átjön hozzánk, megtér valaki, akkor kérdezzük meg, hogy előtte mi volt vele és ha nem ateista volt akkor mondjuk neki, hogy te menj vissza reformátusnak, vagy katolikusnak? Ugyan.
És nem törvényszerű, hogy a megtérés egyéni szinten romokkal, konfliktusokkal járjon.
Ami konfliktussal járó megtérést ismerek, ott kevés kivételtől eltekintve az esetek döntő többségét nem a megtérők generálták, hanem a maradók intoleranciája.
Szóval ez nem lehet bántás, sérelem. Az bántás, ha egy megtért gyerek miatt feljelentem az adott gyülekezetet, az intoleranciára egyébként is hajlamos hatalomnál, hogy ugyan kerzdje már egy kicsit üldözni az a "szektát", mert szétszakította a családomat.
Az bántás, ha befolyásomat latba vetve megpóbálom elintézni, hogy a "szektát" kitúrják a bérleményéből,
feljelentem, hogy megakadályozzák az utcai evangélizálást,
elintézem, hogy ne tarthasson az iskolában hittanórát,
megakadályozom, hogy építési engedélyt kapjon,
elintézem, hogy kirakják a tábori lelkészi szolgálatból,
többekkel összefogva politikai nyilatkozatban határolódok el tőle, hogy kedvesebbé váljak a hatalom szemébe,
stb. stb.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 08:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kár, hogy a SZAVAIMAT értetted csak meg... :(

bennem semmi neheztelés nincs, nemhogy a hitgyülisek felé, de a NÁLUNK megtért és MÁSUTT beépültek felé se...

csak a JELENSÉGET próbáltam leírni, ez, amire hivatkoztam, ez is MESSZE történt (békési baptista ifjúság húzott el kollektíve pünkösdinek)

van olyan, hogy az EGYÉNnek JOBB a dolog, de ettől még "nekem" (nem rólam van szó), aki vesződtem vele rengeteget, belefektettem csomó energiát, stb. nehéz lehet elfogadni, hogy OTT JOBB neki...

ez kizárólag az "egyes számú szabály" szem előtt tartásával lehetséges :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 08:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, privátban írtam neked, de te itt válaszoltál, ezért én is itt.

Nem mind1, hogy egy családban azért lesz vita, mert valaki a bűnre nemet mond és Jézusra igent, vagy azért, mert teológiai "magaslatok" miatt hívő családtagok (testvérek, gyermekek-szülők) nem beszélnek már egymással.
Az első verzió az Úr dicsőségét szolgálja, míg a másik a gyalázatára van!

Amikor a Vidám Vasárnapban NS olyan sms-ket, emaileket olvas be, hogy a "történelmi felekezetek milyen gáz, mennyire szomorú ott az élet, ha van egyáltalán és milyen jó őt hallgatni", akkor ez a második verziót erősen építi.
Értem én, hogy számára fontos a gyülekezet építése, de ennek vannak Istentől rendelt eszközei!
És hogy erre fel jönnek azok a válaszok, amiket írtál, na ez gáz, mert haragból születik.
A harag még érthető, de az ima hiánya már nem.

Szerintem....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 08:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
kár, hogy a SZAVAIMAT értetted csak meg... :(

Nyugodj bele, értettelek és tudom, hogy te nem neheztesz, nem is annyira neked szólt a válasz. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 08:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, privátban írtam neked, de te itt válaszoltál, ezért én is itt.

Nem mind1, hogy egy családban azért lesz vita, mert valaki a bűnre nemet mond és Jézusra igent, vagy azért, mert teológiai "magaslatok" miatt hívő családtagok (testvérek, gyermekek-szülők) nem beszélnek már egymással.
Az első verzió az Úr dicsőségét szolgálja, míg a másik a gyalázatára van!

Amikor a Vidám Vasárnapban NS olyan sms-ket, emaileket olvas be, hogy a "történelmi felekezetek milyen gáz, mennyire szomorú ott az élet, ha van egyáltalán és milyen jó őt hallgatni", akkor ez a második verziót erősen építi.
Értem én, hogy számára fontos a gyülekezet építése, de ennek vannak Istentől rendelt eszközei!
És hogy erre fel jönnek azok a válaszok, amiket írtál, na ez gáz, mert haragból születik.
A harag még érthető, de az ima hiánya már nem.

Szerintem....

Kedves Péter!
Első bekezdésedre már előzőben válaszoltam.
NS visszafogottan szokott a történelmiekről beszélni és csak lájtos SMS-eket olvas fel. De honnan tudod, mikor nem is nézed? :)
A HGy, az evangélium hirdetésével építi a gyülekezetet. Az ige, és a mellette bizonyságot tevő Szentszellem az, amitől megtérnek az emberek. Mindenkinek rendelkezélsére áll ez a lehetőség, ki lehet próbálni.
Milyen haragról beszélsz, kedves Péter?
Amiket felsoroltam, az nem a hitgyüli haragja, hanem a többiek reakciója a hitgyüli evangélizációjára és növekedésére. A HGy elszenvedte ezeket a sérelmeket a többiektől.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 11:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
kár, hogy a SZAVAIMAT értetted csak meg... :(

bennem semmi neheztelés nincs, nemhogy a hitgyülisek felé, de a NÁLUNK megtért és MÁSUTT beépültek felé se...

csak a JELENSÉGET próbáltam leírni, ez, amire hivatkoztam, ez is MESSZE történt (békési baptista ifjúság húzott el kollektíve pünkösdinek)

van olyan, hogy az EGYÉNnek JOBB a dolog, de ettől még "nekem" (nem rólam van szó), aki vesződtem vele rengeteget, belefektettem csomó energiát, stb. nehéz lehet elfogadni, hogy OTT JOBB neki...

ez kizárólag az "egyes számú szabály" szem előtt tartásával lehetséges :D

Net!
Még annyit: A bapti ifi elhúzása pünkösdinek, most a pünkik támadása a baptisták ellen?
Szerintem nem. A baptistáknak viszont el kellene gondolkodni, kérdés, hogy megteszik-e? Ha olyan a helyi vezetés mint Erec testvér az igefórumon, akkor egy csöppet sem csodálkozom, hogy elhúztak az ifik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 11:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Az a ritka alkaom adódik, amikor Paulerrel teljes nézetazonosságon vagyok.. :D :shock:

S hogy a HGY-ben az Ige Isten szerinti értelmezése folyna igehirdetés címén, az erősen kérdőjeles. Néhány videokazettát volt szerencsétlenségem hallgatni. Igyeken NS azt "evagngelizálta", "igehirdette", miszerint, ha megszűnnének a felekezetek egymás elleni áskálódásai, acsarkodásai, olyan ébredés söpörne végig hazánkban, hogy ihajja. Mármost maga a Szentírás is valami ellentétes irányzatról beszél a végidők közeledtével....

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 11:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
és jó neked az ébredés fősodrában, testvérem? :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 11:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
Net!
Még annyit: A bapti ifi elhúzása pünkösdinek, most a pünkik támadása a baptisták ellen?
Szerintem nem. A baptistáknak viszont el kellene gondolkodni, kérdés, hogy megteszik-e? Ha olyan a helyi vezetés mint Erec testvér az igefórumon, akkor egy csöppet sem csodálkozom, hogy elhúztak az ifik.
üdv
ex


Erec testvér focistafeleségként Németországban tud csak ilyen "modern és nyitott" lelkészként megélni, itthon NYILVÁN otthagyná az ifjúság... de ebben az esetben a lelkész egy végtelen jó fej, nyitott, odaszánt (karizmatikussággal is vádolható) srác, aki MAGA IS ráment erre a sztorira nagyon...

a "váltás irányába ható erő" egyértelműen a gyülekezet "tősgyökeres vallásos" derékhada volt...

EGYETLEN szemléltető példát legyen szabad (hogy ne valami földönkívüli karizmatikusságra adott józan válaszra gyanakodjatok):

szolgál az ifjúság drámacsoportja
utána jönne az énekkar
de a karnagy kijelenti, hogy ő EZEK UTÁN "nem megy fel a színpadra"...
mindezt nem kérdésként a lelkészhez, hanem ultimátumként a gyülekezet felé...

valami rettenetes légkört tud teremteni "az ébredés fősodra", ha meghatározó szerephez jut egy gyülekezetben... és ilyenkor TELJESEN MINDEGY a (számszerinti kisebbségben lévő) lelkész odaszántsága-eltökéltsége... sok lúd ugye...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 10., szombat 11:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kössz a választ. És ez valóban válasz volt a kiinduló kérdésre is.
Akkor nem az erec típusú vezetés(nem is tudtam, hogy nőből van), hanem a tűzoltó típusú derékhad volt az oka a szakadásnak és nem a pünki szomszéd.
Valakinek akkor mégis csak el kell gondolkodni (jól jönne az össze szereplőnek) és nem elintézni azzal, hogy kívülről támadott meg minket valaki.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség