Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 27., szerda 18:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nagy a gyanúm, hogy a vita nem felekezetek között, hanem felekezeteken belül fog eldőlni.


Ebben a gyanuban osztozom.

Idézet:
Ez valóban nagyon fontos kérdés. Ha a XX. század nagy megújulási hullámai után kezd átmenni a keresztény öntudatba, hogy a tanítványok cselekedetei nem csak ott és akkor voltak megcselekedhetőek, akkor azon is indokolt lenne elgondolkodni, hogy az adományokkal akkor együttjáró feltételeket is teljesíteni kell most is a mai tanítványoknak (családhoz, önmagamhoz való korábbi viszony felszámolása, vagyonról való lemondás, ellenségszeretet, stb.).

Ezért joggal mondható, hogy féloldalas a modern kereszténység szerintem.


Csak hogy az adományok ígérete kapcsán tömegek jönnek Jézus mögött, míg a családdal való konfliktus bevállalása, az önmagam rossz természetének a megöldöklése, a vagyon hajszolása és az ebből fakadó "biztonság" elvetése sose fog tömegeket vonzani.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 05., szerda 14:33 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 10., péntek 17:57
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Miskolc
Kedveseim,amikor sákramentumok területére lépünk,akkor illő levetni "saruinkat".A rivalizálásos-cinikus-megmondó stb.indulatainkat.A keresztség és az úrvacsora SÁKRAMENTUMOK;SZENTSÉGEK s mint ilyenek TITKOK! /görögűl:misztériumok,görög betüket nem tudom hol kell keresni/A katholikus eucharistiában,amikor a pap felemeli két kézzel az ostyát, azt mondja:ime egyházunk szent titka.És jól mondja!Mert az a keresztség és az úrvacsora is.Ezért írtam ennek előtte,hogy nem tudunk "felnőni" hozzájuk.A titkok az Úréi! Áldás Békesség! Pista.

_________________
Jónás próféta jele..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 05., szerda 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Szeretettel üdvözlöm!

-Ha jól értem, arra utal, hogy az úrvacsora "Krisztus halálát" hirdeti, - és a római levél szerint "Krisztus halálába" keresztelkedünk. Ez az "Isten szent titka" ?

Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 07., péntek 09:04 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 10., péntek 17:57
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: Miskolc
Kedves Loisz!Én is szeretettel köszöntöm,üdvözlöm.Köszönöm a hozzászólását.Pontosan arról van szó,hogy MÜSZTÉRION"! Az egyháztörténetből jól ismert racionalizmus korszak nem tudta kiiktatni,hogy vannak Titkok,amik előtt csak egyet lehet tenni.Áldás Békesség!Pista.

_________________
Jónás próféta jele..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 07., péntek 16:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szeretnék én is hozzászólni, méghozzá azt, hogy protestáns hitűként óvatosan bánnék a misztérium/titok felemlegetéssel. Hitem szerint nagyon kevés ilyen misztikus Titok van a leírt Igében (pl. Krisztus fogantatása), hiszen az direkt nekünk és direkt úgy íródott le, hogy megértsük. Felidéződik bennem a "Babilon misztérium vallása" c könyv is, meg a Krisztus teste - „Hoc est enim corpus meum" -Hókusz-pókusz szóval, hogy ide fajul, ha valamit túlmisztériumozunk, becsomagolunk, holott Isten kibontott számunkra.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 07., péntek 17:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
pista írta:
Kedveseim,amikor sákramentumok területére lépünk,akkor illő levetni "saruinkat".A rivalizálásos-cinikus-megmondó stb.indulatainkat.A keresztség és az úrvacsora SÁKRAMENTUMOK;SZENTSÉGEK s mint ilyenek TITKOK! /görögűl:misztériumok,görög betüket nem tudom hol kell keresni/A katholikus eucharistiában,amikor a pap felemeli két kézzel az ostyát, azt mondja:ime egyházunk szent titka.És jól mondja!Mert az a keresztség és az úrvacsora is.Ezért írtam ennek előtte,hogy nem tudunk "felnőni" hozzájuk.A titkok az Úréi! Áldás Békesség! Pista.


Azért érteni vélem Pista bácsi szavait is.
Úgy gondolom, a topik szavazási kérdésfelvetése eleve elhibázott, mert ítélkezésre, megosztásra kényszerít.
A „rivalizálásos-cinikus-megmondó stb.indulataink”, pedig nagyon jól jelezhetik, hogy a „titok”, bár írott formában ki lett bontva, kijelentésre, kinyilatkoztatásra sokunk számára még nem kerültek, vagy ha kerültek, mégsem engedelmeskedünk (?) Neki.

5Móz. 29,28
A titkok az ÚRéi, a mi Istenünkéi, a kinyilatkoztatott dolgok pedig a mieink és a fiainkéi mindörökké, hogy teljesítsük ennek a törvénynek minden igéjét.

Jn. 14,21
Aki befogadja parancsolataimat, és megtartja azokat, az szeret engem, aki pedig szeret engem, azt szeretni fogja az én Atyám; én is szeretni fogom őt, és kijelentem neki magamat.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 07., péntek 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Maga a megváltás is misztérium.
Gondolj bele, több mint 2000 évvel ezelőtt történt valami, ami kihat ma rád.
A megváltás valóságából ki-ki valamilyen pici részt kap (persze annyit, ami elégséges mindenre), de ennek méllyét soha nem fogjuk kikutatni.
Alig látunk valamit annak a mélységéből, ami a kereszten történt!

De még a holnapi nap is titok a számunkra, azt sem tudjuk, mit hoz a holnap?

Azzal teljesen egyet értek, hogy túl misztifikálni nem érdemes semmit. Vannak nagyon is pontosan kijelentett dolgok.

Miért van két külön szó a topic címében?
Miért nem fordította Károli a bemerítkezést, bemerítkezésnek? Talán a keresztség szó többet mutat abból, amit az Ige mondani akar.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 07., péntek 22:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
...protestáns hitűként óvatosan bánnék a misztérium/titok felemlegetéssel. Hitem szerint nagyon kevés ilyen misztikus Titok van a leírt Igében (


--Ismereteim szerint bizony sok titok van a leírt igében, ami a számunkra, vagy az avatatlanok számára nehezen, vagy egyáltalán nem érthető kinyilatkoztatás.- Ilyen az ószövetségi próféciák elég nagy része.- Sőt az Újszövetségben is.

Idézet:
Ján. 6,53
Monda azért nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem iszszátok az ő vérét, nincs élet bennetek. 


-De a misztérium/titok nem azonos tartalmú a misztikussal, ami már az ezotéria keretébe tartozik, szerintem.

-

Idézet:
Jel. 13,8
Annakokáért imádják őt a földnek minden lakosai, a kiknek neve nincs beírva az életnek könyvébe, a mely a Bárányé, a ki megöletett, e világ alapítása óta.
 Jel.3,5  Jel.20,12  Jel.21,27  2 Móz.32,32  Zsolt.69,29  Fil.4,3  1 Pét.1,20
Jel. 13,9
Ha van füle valakinek, hallja!



-Teljesen egyértelmű, hogy vannak titkok, amelyek az Úréi,- és a kijelentett dolgok a mieink.-
-Pld. a fenti ige szerint: - mikor öletett meg a Bárány ? "e világ alapítása óta",
vagy így is lehet fordítani: "előtt"- Nem nagypénteken ?

-Íme a titok, amit misztériumnak is lehet mondani,- de nem szabad az emberi képzelettel misztifikálni.- Ez egyformán vonatkozik a rk. és a prot. felekezetekre.
-Nem önmagában a "misztérium" szó a hibás,- hanem az illetéktelen használata.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 08., szombat 06:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Ismereteim szerint bizony sok titok van a leírt igében


Sok, vagy kevés - ez megítélés kérdése. Nyilván kb ugyanazokra gondolunk. Rendben, nevezzük soknak, a lényeg, amit írni akartam - és te is leírtad:

Idézet:
Íme a titok, amit misztériumnak is lehet mondani,- de nem szabad az emberi képzelettel misztifikálni.


Illeve, hogy abból ne gyártsunk misztériumot, ami nem az.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 08., szombat 06:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
-Pld. a fenti ige szerint: - mikor öletett meg a Bárány ? "e világ alapítása óta", vagy így is lehet fordítani: "előtt"- Nem nagypénteken ?


Isten az Ő bölcsességében előre ismeri a világ történéseit. A bűnesetet is előre látta, és ennek gyógyszerét, a Megváltást is előre elrendelte. Tehát elhatározva már a világ alapítása óta el volt, de megöletése csak a keresztre feszítéskor volt.

Az ősevangéliumban megjelentette: (IMóz 3:15) az néked fejedre tapos-te pedig sarkába marsz

Gal 4:4-5
Mikor pedig eljött az időnek teljessége, kibocsátotta Isten az ő Fiát, a ki asszonytól lett, a ki törvény alatt lett.

Ef. 3:9-11
És hogy megvilágosítsam mindeneknek, hogy miképpen rendelkezett Isten ama titok felől, a mely elrejtetett vala örök időktől fogva az Istenben, a ki mindeneket teremtett a Jézus Krisztus által;
Azért, hogy megismertettessék most a mennybeli fejedelemségekkel és hatalmasságokkal az egyház által az Istennek sokféle bölcsessége, Amaz örök eleve-elvégezés szerint, a melyet megcselekedett a Krisztus Jézusban, a mi Urunkban:

I Pét. 1,18
Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből; Hanem drága véren, mint hibátlan és szeplőtlen bárányén, a Krisztusén: Aki eleve el volt ugyan rendelve, a világ megalapítása előtt, megjelent pedig az idők végén ti érettetek

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 08., szombat 13:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
pauler írta:
Maga a megváltás is misztérium.
Gondolj bele, több mint 2000 évvel ezelőtt történt valami, ami kihat ma rád.
A megváltás valóságából ki-ki valamilyen pici részt kap (persze annyit, ami elégséges mindenre), de ennek méllyét soha nem fogjuk kikutatni.
Alig látunk valamit annak a mélységéből, ami a kereszten történt!

De még a holnapi nap is titok a számunkra, azt sem tudjuk, mit hoz a holnap?

Azzal teljesen egyet értek, hogy túl misztifikálni nem érdemes semmit. Vannak nagyon is pontosan kijelentett dolgok.



-Milyen jó, hogy a "lényegben" egyetértünk !

Idézet:
A titkok az Úréi, a mi Istenünkéi; a kinyilatkoztatott dolgok pedig a miénk és a mi fiainké mind örökké, hogy e törvénynek minden ígéjét beteljesítsük. 5-Móz 29,28


Idézet:
Avagy nem tudjátok-é, hogy a kik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg? Róma 6,3


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 08., szombat 15:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Idézet:
Fony írta:
Úgy gondolom, a topik szavazási kérdésfelvetése eleve elhibázott, mert ítélkezésre, megosztásra kényszerít.
A „rivalizálásos-cinikus-megmondó stb.indulataink”, pedig nagyon jól jelezhetik, hogy a „titok”, bár írott ige


-Egyetértek Veled. Nemcsak a cím provokáló, hanem még hozzá: "szavazás".
Ez önmagában hordozza a különbözőség kifejtését, alátámasztását,- majd azok védelmében a VITÁZÁST.-
-Holott ez nem vitatéma!

-"Ha az anyaghoz hozzájárul az IGE, szentség lesz belőle." Luther

Nem a víz mennyisége, a vele való érintkezés formája,- hanem a fölötte elhangzó Ige teszi szentséggé.

-Ige nélkül csak H2O akár kancsóból, akár folyóban...ezért nagyon fontos minél közelebb jutni ehhez a titokhoz értelmileg is, de elsősorban hitben, hogy "a Krisztus halálába keresztelkedünk" Ró 6. szerint.
-A "SZENTSÉG"-hez való hozzászólás nem tűr el semmi szentségtelenséget, ezért nagyon fontos volt a helyénvaló kritika. -

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2010. máj. 08., szombat 23:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 08., szombat 16:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
Idézet:

Idézet:
Íme a titok, amit misztériumnak is lehet mondani,- de nem szabad az emberi képzelettel misztifikálni.

Illeve, hogy abból ne gyártsunk misztériumot, ami nem az.

_________________
Várván ama boldog reménységet




Igazad van, ami nem titok, abból titkot "gyártani" tilos,- illetve lehetségesen addig marad titok az ember számára, amíg az újjászületésben kapott Lélek meg nem világosítja.

De nagyon érzékeny dolog a titok (amíg avatatlanul nem értjük) rejtélyesítése is, amit a mai világban különösen tapasztalunk... Mert az embert érdekli a titok, keresi a titkokat,- ezt kihasználva kínálják áruikat az ezoterikusok.

Ezért hangsúlyos, hogy a misztérium - titok, különösen hittitok. -
Misztifikálni (a misztériumot) - ami szándékos megtévesztés, ködösítés, - már az ezotéria körébe tartozik.-
A Biblia nyíltan megmondja: vannak isteni titkok, amiket nem ad ki az embernek ! - Ezek előtt csak meghajolni lehet.

-Az eleve elrendelés igéi nagyon jók így egy csokorba szedve, ahogy leírtad, van még több is,- ezek értelmileg felfoghatók,- de összességében a "miért" mégis titok marad az emberi elme számára.- Arra alázattal csak annyit mondhatunk; mert Isten üdvtervében így rendelte,- legalább is én így látom. :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 09:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Tamás miatt így utólag is.......
:(
Sokkal nagyobb a tét, mint azt gondoljuk, hogy TISZTA-E az Evangélium, amit hirdetünk!

Amikor Ex neki esik az itt íróknak, hogy merítkezzenek be vízbe, mert ez az ALAPJA az üdvösségnek, akkor meg kell tenni, hogy határozottan hirdetni kell az EVANGÉLIUMOT.

Krisztus halálát és feltámadását, mert ez az esemény üdvözít EGYEDÜL!

Kedves Péter!
Több hozzászólásodon keresztül bizonygatod, hogy az alámerítkezés nem üdvösségszerző és azzal vádolsz, hogy ezzel kárhoztatok itt embereket. Felesleges volt erre energiát pazarolni, mert én soha nem mondtam üdvösségszerzőnek az alámerítést. Ezt már sokkal korábban is elmondtam ebben a topicban, de úgy látszik erre már nem emlékszel és maradtál abban, hogy én ezt így gondolom.
Tisztázzuk – „A lehet-e üdvözülni alámerítkezés nélkül?” - kérdésre a válasz: Igen.
De ez egyáltalán nem az Úr által tervezett, előírt üzemmenet.
A jobb lator üdvözült alámerítkezés nélkül, ha egy haldoklónak 10 perc alatt elmondod az evangéliumot, megtér, befogadja Krisztust, de már nincs idő alámeríteni, ő is üdvözül.
De lehet több oka is az alámerítkezés elmaradásának, pl vízhiány, de az is amiről vitatkozunk a téves tanítás miatti „felismerés hiánya”. Isten a szíveket vizsgálja, tehát aki alámerítkezés nélkül szívében csatlakozott az Úrhoz, az üdvözül.
Az alámerítkezésnek önmagában nincs semmilyen spirituális tartalma, az valóban egy jelkép. Azt viszont máris leszögezhetjük, hogyha az alámerítkezés, mint jelkép nem üdvösségszerző, akkor az azt helyettesítő csecsemőkeresztség még kevésbé, logikusan, így az sokkal inkább elhagyható tényező. Ha az előírtat elhagyom és még meg is teologizálom, hogy megtehetem, mert nem ezen múlik az üdvösség, akkor a csecsemők leöntése vízzel teljesen értelmetlen és pláne elhagyható.
Spirituális tartalmat az ad neki, hogy engedelmeskedtünk Isten egy parancsának, egy a hétköznapi értelemben vett értelmetlen parancsnak, hisz az ige maga is mondja, hogy a víz nem mossa le a bűnöket.
Kérdések:
Ha lehet alámerítkezés nélkül üdvözülni, akkor ez egy felesleges előírás? Isten hóbortokat talált ki a követőinek? NEM, NEM, NEM!
Miért van akkor tehát előírva?
Azért mert Isten ismeri a lelkünket, Ő teremtett minket és tudja, hogy kell minket nevelni próbákon, cselekedeteken keresztül, hogy fejlődni, növekedni tudjunk hitben, hogy be tudjuk tölteni elhívásunkat, hogy Isten használható munkatársaivá válhassunk.
Ezért tudja, hogy nem csak víztől, de Szentszellemtől is újjá kell születnünk és szükségünk van az ajándékaira is itt a földön, hogy elvégezhessük a feladatunkat, hogy jó gyümölcsöket teremhessünk, stb.
Tehát nem feltétlenül üdvösségi kérdés, de így már látható, hogy ennek a jelképnek mégis csak nagyon nagy jelentősége van. Tudom, hogy számodra úgy tűnik, mintha túlfújnám ezt a dolgot és állandóan előjövök vele, de az az érdekes, hogy ugyanitt mát témában nagyon is érzitek a súlyát egy önmagában üres jelképnek, de ezt most hagyjuk.

Péter! A felekezeted haldoklik, fogy. Nem én mondom, hanem Sipos Ete Álmos meg mások írták le belülről.
Azt hittem pörögni fog az a topic, ahol az a cikk előkerült, hogy érdekli majd a topiclakókat, hogy a miértekre megválaszoljanak.
Azt mondod, a te gyülekezeted élő. Örülök neki. Tényleg. Meg, van a tieteken kívül is néhány élő református közösség. Akkor mi a baj?
Az, hogy ti az elenyésző kisebbség vagytok. Az, hogy ti az üzemen „szabványon” kívüli kivétel vagytok. A belső halott részt sem tudjátok elérni, nemhogy a világ világossága, föld sója szerepet betölteni a világ felé. Ennek egyik és első számú oka a csecsemőkeresztelés.
A csecsemőkeresztelés üzemszerűen ontja a szellemileg halott névleges keresztényeket. A nagyon nagy többségnek nincs semmi élő kapcsolata Istennel, semmi közül az Úrhoz.
És ennek első számú oka a csecsemőkeresztelés.
Erre azt mondhatod, hogy tudsz mutatni felnőtt bemerítő, de szintén haldokló gyülekezeteket. Igazad van. Felnőtt bemerítő gyülekezetek is tudnak haldokolni. Azért mert ez csak az első lépés és aki itt megáll, vagy bármelyik lépésnél megáll, azonnal megreked, stagnál és haldokolni kezd.
Mondhatod azt, hogy ha bármelyik lépésnél meg lehet rekedni, baptisták, pünkik, karizmások is el tudnak vallásosodni, akkor mit izmozok én épp veletek?
Egyrészt azért, mert innen jöttem, másrészt égeti a bensőmet, hogy mondjam, harmadrészt nem mindegy hogy melyik lépésnél áll meg valaki(k). Megújulásra tapasztalatom szerint, csak a felnőtt bemerítőknek van esélyük.
A csecsemőkeresztség olyan ótömlő, amibe nem lehet megújítás nélkül új bort önteni.
A bemerítés vitának tehát nem a ti (itt néhányotok) üdvösségetek a kérdése, hanem az, hogy tudja-e használni Isten a céljaira a református egyházat, vagy keres másokat, akik hajlandók végigmenni a leckén lépésenként és mindegyiken, hogy használható eszközzé, munkatárssá váljanak a céljai számára.
Végül feltennék neked egy teljesen elméleti kérdést, de nem kérem, hogy itt válaszolj meg rá (magánban megtisztelnél vele), mert itt hivatalból csak egyféle választ adhatsz, és az nem érdekel.
A kérdés tehát:
Ha hosszú időre elkerülnél egy távoli szigetre, ahol az őslakók nem ismerik az evangéliumot és a keresztény kultúrát, hagyományokat, kommunikációs problémák megoldva, van nálad egy rakás Biblia is, az ő nyelvükön is.
Te hirdetnéd nekik az evangéliumot, ebben biztos vagyok.
Hogy tanítanád meg nekik a keresztséget? Ha a csecsemőkeresztséget tanítanád, mit mondanál nekik arra az egyszerű naiv kérdésre, hogy miért nem a felnőtteket merítjük be vízbe, ha egyszer csak erről van szó a Szent Könyvben? Miért a csecsemőket öntjük le vízzel, ha erről viszont szó sincs benne?
Üdvözlettel, szeretettel és teljes jószándékkal.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztelés vs. bemerítkezés
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 16:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, köszönöm!

Azt tanítanám nekik a keresztségről, amit az Ige tanít és abba szeretném őket bemeríteni, amibe az Ige akarja.

Egy gyülekezet akkor haldoklik - függetlenül a felekezeti hova tartozástól - ha két dolog hiányzik belőle, ami az üdvösség alapja.
Az egyik a HIT JÉZUS KRISZTUSBAN.
Ha elmarad a Róla szóló tanítás, ha az emberek nem keresik a gyülekezetben az Ő AKARATÁT, az nagyon nagy baj.
A másik oka a haldoklásnak, ha nem történnek keresztségek. Ha nincs hirdetve Jézus halála és feltámadása, ha ebbe nem részesülnek HIT ÁLTAL emberek, ha ennek a lelki valóságát nem élik át egyre többen.

És hidd el, mind egy milyen felekezetről beszélünk, ahol ez hiányzik, ott lehetnek külsőleg szuper jelek (akár még a bemerítés is), de az egész emberi tömeg gyalogol a kárhozat felé.

A szigeten azt tanítanám, hogy a Krisztus halálába és feltámadásába vetett hitnek egyik Istentől adott jó képe, fizikai képmása a bemerítkezés. Ebben látható legjobban, hogy Isten VALÓJÁBAN mit akar az emberrel. Belemerülni Jézus halálába és feltámadni Vele együtt.

A csecsemő keresztségen keresztül talált meg engem az Úr, mert a fiamat vittük egy ilyen alkalomra és mivel a gyülekezetben a fenti két pontot hittel gyakorolják, ezért ÉN eljuthattam az üdvösség útjára.
A hívő református lelkészek mindig hirdetik a keresztelők kapcsán, hogy ez NEM ÜDVÖZÍT! Az még kevés, csak egy JEL Isten részéről, Jézus vérének a jele, de ezt még felnőtt korban hittel el kell fogadni, ez önmagában nem üdvözít.

Nagymamám, aki utálja a papokat és elveti az egyházt, olyan erővel akar mindig rábeszélni a csecsemő gyermekem keresztelőjére, mint amit néha érzek a bemerítkezésre vonatkozóan, vagy a nyelveken szólásra vonatkozóan.
Ő egy félelmetes példát is elmondott, amit átélt az egyik gyermeke születésénél, ahol egy asszony valami átkot mondott arra vonatkozóan, hogy az ő gyermekét nem keresztelik meg és az átok beteljesedett.
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség