Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 29., szombat 18:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, ez egy lehetőség és egy ADÓSÁG TÖRLESZTÉSE.
A határon túl rekedt Magyaroknak tudniuk kell, hogy a Magyar állam mellettük áll abban, ami rajta múlik.
Megkönnyítették a Magyar állampolgársághoz jutást, ami egy rossz törvény módosítása.
Természetesen nem kell senkinek Szlovákiában felvennie a Magyar állampolgárságot, de ezt másik 5 (jól számoltam?) országban megtehetik.
Az is nyilvánvaló lett mindenki számára, hogy a Szlovák vezetés gyűlöli a Magyarokat. Nem baj, hogy ez felszínre kerül és az sem baj, hogy nem egy pipogya magyar kormány ül a parlamentben.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 29., szombat 18:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Péter, ez pontosan így van, egyetértek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 29., szombat 19:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az, vajon mit gondolhat, aki nagy Magyarországos matricát hord az autóján? Gondolkodott-e egyáltalán azon, hogy ez mit jelent és mit akar azzal?


Én sem értek ezzel egyet, mert ez a más nemzetek szülöttjét is Magyarrá akarja tenni. A kettős állampolgárság nem erről szól! A Szlovákok maradhatnak Szlovákok.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 21., szerda 13:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.mno.hu/portal/725744

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 06., szerda 05:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Knezić Károly, Nagysándor József, Damjanich János, Aulich Lajos, Lahner György, Poeltenberg Ernő, Leiningen-Westerburg Károly, Török Ignác, Vécsey Károly, Kiss Ernő, Schweidel József, Dessewffy Arisztid, Lázár Vilmos


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 13., szerda 15:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Facebook-on írta ki egy kedves református ifisem, gimista lányzó:

Honnan tudod hogy magyar vagy?
Miko 5 percen át tudsz káromkodni hogy nemhasználodugyanazt a szót kétszer

(lefordítom: Mikor öt percen át tudsz úgy káromkodni, hogy nem használod ugyanazt a szót kétszer)

2010, Budapest... ez van...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 13., szerda 15:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem tudom, de ezt családon belül sem lehet általánosítani. Az én Apámnak még egy kétértelmű szó sem hagyta el a száját soha, nemhogy káromkodott volna. A nagybátyám, a testvér bátyja viszont ahogy a költő mondja katedrálist épített a cifra káromkodásból. Hát ami engem illet, sajnos van amikor egy-egy keresetlen szó bizony kijön. Nyilván nem vagyok büszke rá...

Lehet, hogy a kislánynak rossz tapasztalatai lehettek mondjuk a családja körében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 13., szerda 16:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Téves beírás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

56 történet, Lauer Rice Andrea, Lauer K. Edith
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 23., szombat 10:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Farkas Imre
KITÖRÉS A VÁCI FEGYHÁZBÓL

Azon a napon 1200 politikai fogolynak az álma vált valóvá – akik a hírhedt váci politikai fegyházban raboskodtak. Én életfogytiglani büntetésemnek hatodik évét ültem; életfogytiglani ítéletem halálos ítéletből lett mérsékelve. A vád komunista-ellenes tevékenység, nyugati kapcsolatok, összeesküvés és hazaárulás a népi demokrácia és a Szovjetunió ellen voltak. Az 1200 fogolyból kb. 500- an voltunk életfogytiglanra ítélve.

Október 24- én reggel nem történt meg a szokásos reggeli hat órás ébresztő és később tudatták velünk, hogy a börtönműhely aznap be lesz zárva. Egész nap bent voltunk a celláinkban. Kezdetben még örültünk is neki, hogy nem kell aznap dolgozni, bár az egész helyzet gyanúsnak tűnt. Éreztük, hogy valami történik, ami a jövőnket komolyabban fogja érinteni. Október 25- én ávós tiszt cigarettát osztott, mondván: Emberek, mindenkinek egy csomag jár! Nem akartunk füleinknek hinni, hogy embereknek nevezett minket. Annyi több éves megaláztatás, kínzás és szenvedés után fogvatartóink emberként kezelnek? Következő nap séta volt engedélyezve a fegyház udvarán. A sápadt vértelen arcok kipirultak az izgalmaktól. Apró, elfogott hírekből sikerült annyit kihámozni, hogy forradalom tört ki Magyarországon! A nép, akinek nevében Moszkva szolgái elkövették ezt a sok kegyetlenkedést, szóval a nép azt mondta: Elég! És fellázadt a rendszer ellen.
Egész éjjel nem aludtunk. Elérkezett október 27- e reggele. Az előző három nap alatt jelentős feszültségek halmozódtak fel bennünk. Mindenki az ablakhoz rohant és látta, hogy a vörös csillag - a szovjet zsarnokság jelképe – egyszeriben eltűnt a fegyőrök egyenruhájáról és helyüket a piros-fehér-zöld nemzeti színek foglalták el. Elénekeltük a Himnuszt és valaki elmondta Petőfi Nemzeti dalát. Akkor érkeztünk türelmünk végső határára, amikor valaki elkiáltotta magát: Törjünk ki! A börtöncellákban lévő vaslétrákkal addig vertük a cella ajtaját, amíg az ki nem nyílt. Húsz percen belül mindenki kinn volt a zárkából. Rögtön megegyeztünk, hogy az őröket nem bántjuk, annak ellenére, hogy az elmúlt években mily kegyetlenül bántak velünk. Senki nem nyúlt hozzájuk és büszkék voltunk, hogy a kiszabadulásunk bosszú és megtorlás nélküli volt. Ezután el kellett döntenünk, hogyan tudunk a fegyház négy, egymás után következő, súlyos vaskapuján kitörni és eljutni a váci főutcára. Voltak, akik azt javasolták, hogy tárgyaljunk a börtönparancsnokkal, de kb. ötven fiatal, ragaszkodtunk a kitöréshez. Nem tudhattuk, hogy a fegyveres titkosrendőrök, akik a fegyház falán kívül adták az őrséget, hogyan fognak viselkedni, de döntöttünk, vállaljuk a kockázatot. Elindultunk a vaskapuk felé és egy barátságos belső őr, aki nem tartozott az ávóhoz, segített, hogy a kapukon túljussunk.
A kapun kívül több ezer váci lakos várt ránk, akik sírva ölelgettek bennünket. A nép, akinek akinek a nevében örökre elítéltek, tárt karokkal várt reánk. Elénekeltük a Himnuszt – de hirtelen, ezekben a mélyen megható percekben, egy géppisztoly-sorozat dördült el. A tömeg próbált gyorsan szétoszlani, de sokan akadtak, akik sebesülten, vagy holtan estek el. Az ÁVO emberei lőttek ránk a fegyház tetejéről. Mi, amilyen gyorsan lehetett, szaladtunk rabruháinkban. Ahogy rohantunk, utcákon, udvarokon keresztül, kerítéseken át, a lakosság civil ruhákat hajigált felénk. Egy idősebb ember egy kabátot adott, kisgyerekek a szüleik holmiját hozták. A legmeghatóbb jelenet az volt, amikor egy 8 év körüli kisfiú odaszaladt hozzám, mondván: nem tudok mást adni, mint a fésümet, vegye el, szüksége lesz rá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 11., szombat 22:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A különben csak retek klubnak nevezett csatornán megy egy X faktornak nevezett énekes verseny szombat esténként, amely a jövő hét végén fejeződik be. A lányom hívta fel rá a figyelmet. Szerintem ehhez a rtl klubhoz képest viszonylag jó ez a kis program, amit különben teletömnek reklámmal, meg való világ ajánlással. A felvezetők, a zsűri viszonylag normális, az énekesek kezdik megmutatni az oroszlánkörmeiket.

Ezt azért írom ide a Magyarok topikba, mert a jövő hétvégi döntőbe három énekes jutott be és az egyikük egy felvidéki magyar, a Takács Nikolas. Szerintem ő a legtehetségesebb a végére különben nagyon erőssé vált mezőnyből. Lényeg, hogy hétvégén megismétlődhet a délvidéki Rúzsa Magdi esete, aki egy hasonló versenyt nyert meg valamelyik csatornán évekkel ezelőtt.

A felvidékieknek ajánlom elsősorban ezt a műsort. Ha minden igaz fél nyolc körül kezdődik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 12., vasárnap 20:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Rosta!

Nem az egész Felvidék nevében, csak a saját nevemben mondom, hogy én a Megasztárt nézem, mióta itt a főoldalon felhívták a figyelmet, hogy Bolyki Balázs is a versenyzők között van.Sajnos, kiesett, én viszont figyelem azóta, hogy alakul a verseny./egy kicsit nosztalgiázom...hej, mikor még a régi fórumon volt ilyen topik is!/
Ott is a jövő pénteken lesz a döntő, a változatosság kedvéért ott az egyik esélyes egy erdélyi lány.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 14., kedd 08:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
A különben csak retek klubnak nevezett csatornán megy egy X faktornak nevezett énekes verseny szombat esténként, amely a jövő hét végén fejeződik be. A lányom hívta fel rá a figyelmet. Szerintem ehhez a rtl klubhoz képest viszonylag jó ez a kis program, amit különben teletömnek reklámmal, meg való világ ajánlással. A felvezetők, a zsűri viszonylag normális, az énekesek kezdik megmutatni az oroszlánkörmeiket.

Ezt azért írom ide a Magyarok topikba, mert a jövő hétvégi döntőbe három énekes jutott be és az egyikük egy felvidéki magyar, a Takács Nikolas. Szerintem ő a legtehetségesebb a végére különben nagyon erőssé vált mezőnyből. Lényeg, hogy hétvégén megismétlődhet a délvidéki Rúzsa Magdi esete, aki egy hasonló versenyt nyert meg valamelyik csatornán évekkel ezelőtt.

A felvidékieknek ajánlom elsősorban ezt a műsort. Ha minden igaz fél nyolc körül kezdődik...
Takács Nikolas a legnagyobb teljesítményét a bejutáskor nyujtotta.
Vagy öten előtte elénekelték a tehetségkutatók egyik kedvenc dalát, Leonard Cohen Halleluja c. számát. A sok rettenetes előadás maximálisan felhergelte a zsűrit és a közönséget is, tehát a lehető legnagyobb hátránnyal lépet a szinpadra Nikolas.
Az előzmények 1:30 után:
http://www.youtube.com/watch?v=HGTefvs0 ... re=related
és ezek után TN:
http://www.youtube.com/watch?v=608QoldP ... re=related
hiába a zseni áttör, minden körülmények között is. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 28., kedd 14:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tudtátok, hogy a Bill Gates felmenői között, akik ír protestánsok, van egy magyar is? Az egyik dédije Mary Toth, magyar származású.

Gondoltam írok neki egy levelet, mert az én dédszüleim is Tóthok voltak... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 29., szerda 07:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Csak próbálkozz...én elmulasztottam a lehetőséget, amikor George Pataki volt
New York állam kormányzója/bár azt hiszem, nem vesztettem semmit 8) /.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 01., szombat 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szép napot Magyarország! Rajtad az Unió szeme!
Valóságban és virtuálisan is több lesz a látogató, érdeklődő minden bizonnyal. S aki jól érzi magát valahol, az előbb-utóbb visszavágyik. De kedves strandunk lett pl. a tiszaújvárosi régi strand, amit "véletlenül" fedeztünk fel!..vagy a tavaszi budapesti séták még szebbé, közelebbivé tették számomra ezt várost.

S ha látogatók jönnek, arra fel kell készülni- én legalább is szoktam. Mindig kacagva emlékezünk vissza a gyerekekkel azokra a pillanatokra, amikor a lakótelepen a kapucsengőn becsengetett a vendég- amíg felért a második emeletre, addig sikerült viharos sebességgel az előzőleg csatateret mutató lakást vendégfogadóvá tenni.
"Hass, alkoss, gyarapíts"- erre az évre is igaz, s mindehhez erőt az 4. Mózes 6,24-27-tel kívánok:

Áldjon meg tégedet az Úr, és õrizzen meg tégedet.
Világosítsa meg az Úr az õ orczáját te rajtad, és könyörüljön te rajtad.
Fordítsa az Úr az õ orczáját te reád, és adjon békességet néked.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség