Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 203  Következő
 

Re: Beszélgessünk
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 06., csütörtök 16:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

A mai főoldali Csendes perceket mintha direkt nekünk, fórumozóknak írták volna:

AZ ÖTÖDIK HANG

Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást. (Jn 13,35)

A lelkészünknek el kellett utaznia, így ma a helyi középiskola zenetanára prédikált. Az "ötödik szólamról" beszélt. Ezt a fogalmat ő maga a négytagú kórus éneklése nyomán alkotta meg. Az "ötödik szólam" kifejezés arra a harmóniára vonatkozik, amely a négy szólam együttes hangzásából keletkezik, amikor az együttes éneklésben egybekapcsolódnak. Az egyesült hangzás egy ötödik hanggá válik.
Amiképpen a csoportos éneklés több lehet, mint bármelyikük egyedül, a szeretetben élő hívő emberek is valami többet hozhatnak létre, mint amire egyedül képesek lennének. Jézus a keresztre feszítése előtti napon azt mondta tanítványainak, a világ arról ismeri majd fel őket, hogy az ő tanítványai, amiképpen egymáshoz viszonyulnak. Úgy kell élniük, hogy egymásról gondoskodnak, és örömet szereznek egymásnak.
Az 1Kor 13 leírja a keresztyén szeretet jellemzőit. Pál apostol arra buzdítja a korintusbelieket, hogy legyenek türelmesek, jóságosak, vessék el az irigységet, büszkeséget, az önzést, az érzékenységet. A szeretet megbocsátó, és elfelejti a bántást és a múlt sérelmeit. Amikor a keresztyének szeretetben élnek egymás mellett, a világ meghallja ezt a szükséges ötödik szólamot, amely a Megváltó jelenlétét teszi nyilvánvalóvá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 06., csütörtök 16:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Amíg a hegedűs gyanúsan néz a dobosra, mert nincs húr a kezében tartott ütőn, addig igen nehéz egyáltalán belekezdeni a zenélésbe.
Amíg nem zenész az, aki nem tud belefújni a hangszerbe, addig áll a műsor.

Együtt szolgáltam szabad keresztyén közösségben élő testvéreimmel a gyermekek között és öröm volt, szabadság, gazdagság. Nem is láttuk korábban egymást, de olyan jó volt "hallani" ezt az 5. szólamot.
Nem kellett milliókért csapatépítő tréning, egymás keze alá dolgoztunk.

Jó volt......

Én el tudom fogadni, hogy vannak testvéreim minden felekezetben és hogy nekik ott a helyük, ti?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 06., csütörtök 19:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Majdnem rávágtam, hogy én is, de a 'minden' túlságosan mindent magában foglal. Szóval, ha a mindent 'sok-sok'-ra cseréljük, akkor igen. :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 06., csütörtök 23:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Én el tudom fogadni, hogy vannak testvéreim minden felekezetben és hogy nekik ott a helyük, ti?


--Induval értek egyet.- A "minden" az nagyon tág fogalom. És a "testvér" alatt kit értesz ? - Krisztushívő testvért az Úrban elfogadva ? - Vagy az "egy vérből" teremtett emberségi testvért ? "Irgalmas samaritánus" módjára.
És mit jelent "elfogadni" ? Ennek a szónak a tartalma olyan hosszú, hogy el se kezdem.- Te mit értesz alatta ?

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 06., csütörtök 23:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Amikor a keresztyének szeretetben élnek egymás mellett, a világ meghallja ezt a szükséges ötödik szólamot, amely a Megváltó jelenlétét teszi nyilvánvalóvá.


Szia Erika !

Nagyon eltaláltad ! - Ez az "ötödik" hang képe, a fórumra értve, mint a szeretet "harmóniája" nemcsak gyönyörű, de teljes mértékben találó is.
-Van egy másik, hasonlóan jó kifejezés: "Az ellentétek harmóniája". - Ezt máshol olvastam, de az is nagyon megragadó! - Erről is hosszan lehetne elmélkedni...

-Köszi, hogy idehoztad. :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 07., péntek 05:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Minden keresztyén/keresztén felekezetre gondoltam és olyan emberekre, akik elfogadták Jézustól a bűneik bocsánatát, az örök életet és éltük vezetését rábízták.

Részletesen:
katolikus, evangélikus, baptista, metodista, pünkösdista, szabad keresztyén, adventista, református, ..... (?)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. máj. 18., kedd 08:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

A hallgatásról sok mondás van: hallgatni arany...a hallgatás beleegyezés- most egy újat hallottam, ami nagyon tetszett: a hallgatás a legfélreérthetőbb beszéd-

nos az én eddigi hallgatásomnak számos oka volt, nem terhelnélek ezzel benneteket, csak egy örömteli okot emelek ki: nálunk volt az unokám egy hétig, így minden más a háttérbe szorult.Nagyinak lenni csodálatos dolog!- ugye, számos felelőség nem az én vállamon van, hanem az anyán, én csak örülök, ha kézbe, ölbe kaphatom a drága csöppséget. Nem először látott , már párszor találkoztunk a négy hónap alatt, mégis ijedten kezdett el szepegni, ahogy a látóterébe kerültem az első pillanatokban. De aztán ahogy teltek a napok, megkedvelt, és elkönyveltem magamban egy tudatos hozzámsimulását, amivel jelezte, hogy mi jóbarátok vagyunk.

Aztán körbeutaztuk az országot,egy esküvő és Natanael keresztelője volt programon. Ilyen zuhogó esős,szeles időjárásban még nem autóztam- hát majdnem olyan veszélyes volt, mint télen a szakadó hóesésben, csak valamivel gyorsabban lehetett haladni.Hála az Úrnak, megúsztuk koccanás nélkül.
Elképesztő volt a múlt heti kellemes napok után a dermesztő hideg.
Itthonról fényes napsütésben indultunk, esernyőt sem vittünk, pedig félfüllel hallottam, hogy nagy esőzések várhatóak-.. vasárnap este döbbenten néztük az elárasztott földterületeket, aztán letereltek az autópályáról, hogy árvízveszély- s amire még nem emlékszem,-éjjel lezárták a szülőfalum határában levő határátkelőhelyet is , amin mi még "száraz lábbal "átkeltünk.

Na, most már futok, mert annyi elpakolni való van itt körülöttem, mintha még egy bomba is becsapódott volna idő közben....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 23., szerda 19:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Azt mondják, Isten nem ver bottal. Hmmm... Nem is tudom, érvényes-e ez a fórumra mostanában. Mert ki van itt: Google[Bot], Yahoo[Bot],
meg még Alexa[Bot] is.
:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 23., szerda 19:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nemosinex, ez nagyon jó megállapítás.
/persze, szomorú, hogy ez van/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 23., szerda 20:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Valaki panaszkodik: krízis van- az autómnak nincs teteje,a sajtom penészes,a borom régi,......nekünk meg magánfórumunk van. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 23., szerda 20:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ja, ráadásul olyan magánfórumunk, ahol (hogy visszautaljak nem sokkal korábban 'elhangzott' hozzászólásodra) mostanában a legfélreérthetőbb beszédet gyakoroljuk.
De lehet, hogy nem kell azonnal levonni a tanulságot. Lehet, hogy ez valami jónak a kezdete?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 24., csütörtök 05:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mentek nyáron valahova? Gyülekezettel?

Mit vártok ettől az együtt léttől?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 24., csütörtök 18:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
én megyek. félek is tőle, meg várom is.
azt várom tőle leginkább, hogy az Úr kivisz a pusztába, és a lelkemre beszél, és megújít.
persze, 400 emberrel körülvéve nehéz. nem tudom, lesz-e talpalatnyi üres hely abban a pusztában. szóval nem tudom, hogy ilyen indíttatással jó ötlet-e elindulni, vagy hogy jó helyre indulok-e el.
fóbiám van a nagy tömegtől, mintha lápon járnék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 24., csütörtök 21:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Olyan Urunk van, aki velem is megtette már, hogy "félre hívott" egy ilyen tábor alatt, és erre van egy csomó eszköze.
:-)

Mivel egy jó nagy táborban leszünk, ezért lesz erre lehetőség.

Én azt várom, hogy az ovisokon keresztül is szóljon hozzám az Úr. Szeretném, látni, ahogyan ugyan az a Lélek ad örömöt, könnyeket, mosolyt gyermekek és idősek arcára.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 25., péntek 06:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:) Mi ma indulunk gyülekezeti hosszúhétvégére. Nagy az izgalom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség