Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 05., hétfő 13:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
türelem, Ex. Jövök már.


exrefis írta:
Fony írta:
Mi van, ha azt hiszik hogy a "Szentszellem" árad ezerrel, a következmények azonban egészen hullák százezrei? /

Ne utalgass, hanem mondd ki amit gondolsz!
ex


Jó, vegyük újra:

Pauler:
„Egy karizmatikus, pünkösdista gyülekezet lehet csupán vallásos közösség a szó rossz értelmében?”

Net:
„hajjjajjjj, de MENNYIRE!!
(valamennyi ilyesmi élményem közül ez volt a legszörnyűbb, én is abban voltam ugyanis, hogy ez kizárt... hát nem ...”

Indu:
Pedig ez kicsit önellentmondásnak tűnik. Mert ha a karizmák megléte a Szentlélek pecsétje, akkor - mikor becsontosodik egy karizmatikus közösség, a karizmáknak el kéne tűnnie a következő ébredésig, nem?

Mert hogy lehet, hogy egyszerre árad a Szentszellem ezerrel, és közben félhullák az emberek?

Erre Fony:
Mi van, ha azt hiszik hogy a "Szentszellem" árad ezerrel, a következmények azonban egészen hullák százezrei?
És erre jött az idézett cikk:
"Ugandában elfogták az 1994-es ruandai népirtás egyik fő gyanúsítottját, a tanzániai ENSZ-törvényszék által 2001-ben vád alá helyezett Jean-Bosco Uwinkindit, jelentette be az ugandai rendőrség.

Az 59 éves férfit, aki korábban egy ruandai pünkösdista egyház papja volt, szerdán vették őrizetbe Uganda nyugati részén. Uwinkindi szerepel azon a 11 fős listán, amelyen a törvényszék által népirtás vagy emberiesség elleni bűntettek gyanújával a leginkább keresett személyeket tartják nyilván."


Teljes cikk:
http://index.hu/kulfold/2010/07/02/elfo ... sitottjat/

Ex., mit nem értesz ezen?

Gondolod, hogy a cikkben szereplő ember (gondolom, nyelveken is szóló és egyéb karizmákkal is rendelkező pünkösdista püspök, (egyébként hogyan tölthette volna be ezt a tisztséget az egyházában)) nem azt hitte, hogy a Szent Szellem inspirálja, s amit tesz az Istennek tetsző?
De legyen, kifejezetten a kedvedért vegyük a második – nem a megtévesztés, hanem a - küzdelem -lehetőségét is:
A Szent Szellem indította arra, hogy a menekülteket befogadja a templomába, de a tuszik ellen érzett gyűlölete végül elnyomta Isten akaratát, a Szent Szellem hangját. A karizmák pedig Isten kegyelme nélkül kevésnek bizonyultak arra, hogy ne kövesse el ezeket a szörnyűségeket, melyek következményei tömeggyilkosságok, – valóságos hullahegyek.

A történet, úgy gondolom, egy (lehet hogy szélsőségesen) elrettentő szemléltető példa Pauler és Indu felvetésére, a "karizmatikus vallásosság” esetére.
A karizmatikus vallásosságon én a megtévesztettség állapotát értem, amikor Isten ítéletként rajta hagyja a tévelygés erejét olyan embereken, vagy egész közösségeken, akiknek fel lett kínálva az igazság, de annak szeretetét nem fogadták be, annak nem engedelmeskedtek, hanem hallgattak inkább a hazugságra.

Ha Pauler megértette, sőt, úgy gondolom, ha akarná Net is meg tudná érteni, mit akartam mondani, - neked is meg kellene értened.
De most halljuk, te mire (mert ezek szerint másra) gondoltál, az igened legyen igen, a nem nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 05., hétfő 14:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
De most halljuk, te mire (mert ezek szerint másra) gondoltál, az igened legyen igen, a nem nem.
Te arra utaltál, hogy ha a pünki lelkész tömeg gyilkos lett, akkor az azért van mert a pükiknél nem a Szentszellem árad, hanem valami más.
Ezt Net is így vette le, ezt "köszönte" meg neked.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 05., hétfő 15:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
De most halljuk, te mire (mert ezek szerint másra) gondoltál, az igened legyen igen, a nem nem.
Te arra utaltál, hogy ha a pünki lelkész tömeg gyilkos lett, akkor az azért van mert a pükiknél nem a Szentszellem árad, hanem valami más.
Ezt Net is így vette le, ezt "köszönte" meg neked.
ex


Tehát azt gondoltad, hogy én erre utaltam.
Hogy Net hogy vette le konkrétan, mit köszönt meg és kinek, azt hadd magyarázza el ő, ha akarja.
A történet - mert erről volt szó - a "karizmatikus vallásosság"-ról szól.
Ennyi...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 05., hétfő 15:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony, hogy értsd, próbálom "egyszerüsíteni":

és hogy ne ifj. Hegedüsböl kiindulva mondjak valamit a "református vallásosságról", egy MÁSIK példa:

http://www.zsaru.zug.hu/cikk/oltaron-vagta-el-gyerekei-torkat-a-medgyesi-leklesz_766.php

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 05., hétfő 16:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
szörnyű
:cry:

Nekem azt mondja ez a példa is, hogy sokkal erősebb a Sátán minden embernél, még egy vezető lelkésznél is, akár milyen felekezet tagja.
Ha valaki nem kapaszkodik Jézusba, nem követi Őt, akkor kiszolgáltatott a Sátánnak, függetlenül minden külső jeltől, akár milyen felekezet sajátja ez a külsőség.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 05., hétfő 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ez igaz (LENNE, ha nem lenne ugye OSAS)

ez újabb kérdéseket vet fel, hajjjajjjjaj...

álmegtérö vezetölelkész?!? (meg püspök?!? hajjajjjajjj)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 05., hétfő 17:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
Fony, hogy értsd, próbálom "egyszerüsíteni":

és hogy ne ifj. Hegedüsböl kiindulva mondjak valamit a "református vallásosságról", egy MÁSIK példa:

http://www.zsaru.zug.hu/cikk/oltaron-vagta-el-gyerekei-torkat-a-medgyesi-leklesz_766.php


Hát nem egyszerűsítetted le,
- ifj. Hegedüs úgy tudom, nem karizmatikus,
- az erdélyi lelkész pedig nem református, hanem unitárius (a Szentháromság és a Szent Lélek Istenségét tagadó) volt.

Megbeszélhetjük a Hegedüs jelenséget is, de nem tudom van e ennek értelme úgy, hogy ezt a problémát, vagy akár a református vallásosság problémáját itt senki nem tagadja, és ez a topik per pillanat a karizmatikusságról és az un. "karizmatikus tökéletességről, tévedhetetlenségről" szól.

Indu nagyon is lényeges dologra tapintott rá, szerintem érdemes lenne ezt tovább boncolgatni, akár karizmatikus reformátusokról, karizmatikus pünkösdistákról, karizmatikus katolikusokról, vagy karizmatikus egyéb gyülekezetekről van szó.
Tehát, ha lehet, maradjunk a topiktémánál és annak lényegénél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 05., hétfő 18:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kár a csőlátás "logikus következtetéséért" mindig...

én csupán annyit szándékoztam volna szemléltetni, hogy EGYETLEN esetből megállapítani: "EZEK ilyenek"... kissé téves, bár kétségtelenül nem ritka gondolkodás.


a "beszélgessünk a karizmatikusokról" témához nem sok mondanivalóm van, bár egy barátom (és civilben pásztorom) jeles diplomamunkát írt belőle a ZsKF Vallástudomány Szakán, segítettem neki az adatgyűjtésben, de valahogy az az érzésem, hogy ezekre az információkra itt nincs különösebb igény...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 06., kedd 07:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Exrefis hozzászólását töröltem, mert felfordult tőle net2rist gyomra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 06., kedd 07:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hagyjuk ezt szerintem... felfordult a gyomrom...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 06., kedd 15:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:

kár a csőlátás "logikus következtetéséért" mindig...

Egyetértek. Exreformátustól tanultam, aki most karizmatikus Hgy-s.

net2rist írta:
én csupán annyit szándékoztam volna szemléltetni, hogy EGYETLEN esetből megállapítani: "EZEK ilyenek"... kissé téves, bár kétségtelenül nem ritka gondolkodás.

Én pedig leírtam, hogy én mit szándékoztam szemléltetni.
Hogy nektek, karizmatikusoknak ebből mi jött le…
Ez a történet mostani állásában inkább arról szól, hogy a „sokkterápia” híve – mint a példa is mutatja, képtelen elviselni, ha sokkolják. Legközelebb Exreformátus és most HGy-s karizmatikus fórumtársunk esetében is tedd szóvá, ha a reformátusokkal kapcsolatban általánosít.

net2rist írta:
a "beszélgessünk a karizmatikusokról" témához nem sok mondanivalóm van, bár egy barátom (és civilben pásztorom) jeles diplomamunkát írt belőle a ZsKF Vallástudomány Szakán, segítettem neki az adatgyűjtésben, de valahogy az az érzésem, hogy ezekre az információkra itt nincs különösebb igény...


Pedig ez a topik erről szól, - nem muszáj a karizmatikusokról beszélned, de ha nem azért vagytok itt, hogy a témához szóljatok hozzá, az Off hozzászólásaitokat törölni fogom.

Itt hagytuk abba:
Exreformátusnak és Net.-nek:
"Gondoljátok, hogy a cikkben szereplő ember (gondolom, nyelveken is szóló és egyéb karizmákkal is rendelkező pünkösdista püspök, (egyébként hogyan tölthette volna be ezt a tisztséget az egyházában)) nem azt hitte, hogy a Szent Szellem inspirálja, s amit tesz az Istennek tetsző?
De legyen, kifejezetten a kedvedért vegyük a második – nem a megtévesztés, hanem a - küzdelem -lehetőségét is:
A Szent Szellem indította arra, hogy a menekülteket befogadja a templomába, de a tuszik ellen érzett gyűlölete végül elnyomta Isten akaratát, a Szent Szellem hangját. A karizmák pedig Isten kegyelme nélkül kevésnek bizonyultak arra, hogy ne kövesse el ezeket a szörnyűségeket, melyek következményei tömeggyilkosságok, – valóságos hullahegyek.

A történet, úgy gondolom, egy (lehet hogy szélsőségesen) elrettentő szemléltető példa Pauler és Indu felvetésére, a "karizmatikus vallásosság” esetére.
A karizmatikus vallásosságon én a megtévesztettség állapotát értem, amikor Isten ítéletként rajta hagyja a tévelygés erejét olyan embereken, vagy egész közösségeken, akiknek fel lett kínálva az igazság, de annak szeretetét nem fogadták be, annak nem engedelmeskedtek, hanem hallgattak inkább a hazugságra."

és

"Indu és Pauler nagyon is lényeges dologra tapintott rá, szerintem érdemes lenne ezt tovább boncolgatni, akár karizmatikus reformátusokról, karizmatikus pünkösdistákról, karizmatikus katolikusokról, vagy karizmatikus egyéb gyülekezetekről van szó.
Tehát, ha lehet, maradjunk a topiktémánál és annak lényegénél."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 06., kedd 15:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
viewtopic.php?f=13&t=403&p=53699&#p53699

privátban jópárszor ennél határozottabban is beszóltam exnek, különösen amikor mások üdvösségét látszott kétségbe vonni... (legutóbb tegnap történt ilyen, vagyis: nem vész az idö ködébe a dolog :) )


és akkor a témánál maradva (ami amúgy NEM "a karizmatikusok tévelygésének kitárgyalása", hanem "karizmatikus református gyülekezetek"): néhányszor volt alkalmam nagyon pozitív benyomásokat szerezni ezügyben, ezt talán már emlegettem...

amit viszont így még nem mondtam ki: ha nem lett volna három és fél évtizede egy karizmatikus református lelkész (akit nyilván Isten használt, és ha ö nem lett volna, nyilván bárki/bármi mást is használhatott volna, én mégis így éltem meg) most nem lennék meggyözödéses hívö keresztény minden valószínüség szerint...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 06., kedd 18:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
viewtopic.php?f=13&t=403&p=53699&#p53699

privátban jópárszor ennél határozottabban is beszóltam exnek, különösen amikor mások üdvösségét látszott kétségbe vonni... (legutóbb tegnap történt ilyen, vagyis: nem vész az idö ködébe a dolog :) )

Dicséretes dolog, de akkor lenne ennek igazán hitele, a mérleg szerep akkor lenne igazán hiteles és hihető mások számára is, ha ezt ott teszed, ahol a kiigazításra szoruló beszólásai elhangzottak, nem pedig privátban.
Az Öröm persze akkor lenne igazán nagy, ha be sem kellett volna szólni „jópárszor”.

A másik – nem biztos, hogy neked kell igazságot tenni két vitatkozó fél között, és nem biztos, hogy ezzel jót teszel bármelyiknek is.
net2rist írta:
és akkor a témánál maradva (ami amúgy NEM "a karizmatikusok tévelygésének kitárgyalása", hanem "karizmatikus református gyülekezetek"):

Így van. De igazságtalan dolog lenne, ha kizárnánk ebből a többi felekezetet, gyülekezetet, hogy részesülhessenek a karizmatikus tévelygésekkel történő szembesüléssel és az ebből történő esetleges megbánás-megtérés áldásaiból. A tünetek ugyanis (elég sok karigyüliben megfordultam) nagyon hasonlók.
net2rist írta:
Néhányszor volt alkalmam nagyon pozitív benyomásokat szerezni ezügyben, ezt talán már emlegettem...

Látod erről is szól ez a topik. Ha van örömöd, pozitív benyomásod, élményed, annak is itt a helye. Ne tartsd vissza.
Szerintem rosszul érzed, biztosan sokan szívesen olvasnának tőled építő hozzászólásokat.
net2rist írta:
amit viszont így még nem mondtam ki: ha nem lett volna három és fél évtizede egy karizmatikus református lelkész (akit nyilván Isten használt, és ha ö nem lett volna, nyilván bárki/bármi mást is használhatott volna, én mégis így éltem meg) most nem lennék meggyözödéses hívö keresztény minden valószínüség szerint...

Ez szintén örvendetes dolog. Szabó Imre Bácsit (gondolom róla van szó) én is ismerem, járt a gyülekezetünkben. Nehéz lenne őt a szó rossz értelmében vett "vallásos" embernek nevezni.
Nem tudom, érzed e, hogy nem önmagában a karizmatikussággal van bajom.

Üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 07., szerda 06:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
lelki ajándékok=karizmatikus?
(szerintem minden élő gyülekezetekben vannak karizmák, még se minden gyülekezet karizmatikus)
a keresztyének egyek=katolikus?
(szerintem minden keresztyén egy, Jézus Krisztusban, még se minden közösség katolikus)
vissza az alapokhoz=református?
(szerintem minden közösség ahol élet van, vissza talált a Szegletkőhöz, még se minden közösség református)

vannak értékeink, amikkel érdemes a testvérünket SZOLGÁLNI

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 07., szerda 09:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ámen!

({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség