Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 09:15 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Rosta
Bocsáss meg hogy felbosszantattalak.
Nem volt szándékom de nem tudtam kikerülni, reméltem van rá logikus magyarázat amit megértve helyretudom tenni a dolgokat veled kapcsolatosan.
És megértem mit is akarsz mondani mihez igazítod hited.

Többször úgy mondtad mi reformátusok és mivel Isten Igéje felé helyeztétek az egyházatok tanait.

Na gondoltam megpróbálom pótolni ebbéli hiányosságaimat.
Kiderül hogy bár idéztek belőle de az sem egyezik azzal amit sokszor irtok.
(itt most Zsolttal és veled beszélgettem erről)

Szomorú ha a reformátusok úgy viselkednek mit Jézuson kívül valakié lennének.
Mint eben az esetben Kálviné.
Az ő személyét emeltétek ki és rá utaltatok (tanítására)mint hitt vallásotok alapjára.
Pál erre figyelmeztet.
I Kor 3,
4. Mert mikor egyik ezt mondja: Én Pálé vagyok; a másik meg: Én Apollósé; nem testiek vagytok-é?
5. Hát kicsoda Pál és kicsoda Apollós? Csak szolgák, kik által hívőkké lettetek, és pedig a mint kinek-kinek az Úr adta.
6. Én plántáltam, Apollós öntözött; de az Isten adja vala a növekedést.
7. Azért sem a ki plántál, nem valami, sem a ki öntöz; hanem a növekedést adó Isten.



Írod:
Idézet:
Ha viszont ott vagytok, mint a katolikusok, ugyanakkor az Isten mégis hozzásegített benneteket az ő kifürkészhetetlen kegyelme folytán a megtért, újjászületett állapothoz, abban az esetben minden bizonnyal tartjátok a Nagy Parancsolatot, miszerint szeretitek az irgalmast, és magatok is aszerint cselekedtek. És inkább előbbvalónak tartjátok az irgalmas pogányt, mint az irgalmatlan, magát újjászületettnek vallót! És innen kezdve, mint irgalmas emberrel csak elismeréssel beszélhetek veled is, mint a katolikus gyerekemmel is.


Kedves Rosta nem lenne ám gond azzal amit írsz csak az irgalmasságot mindenki felé kéne gyakorolni.
Még ellenségeid felé is akár vallásos akár nem.
Ha egyesek felé az vagy, és mások felé gyűlölködsz az nem irgalmasság inkább rokonszenv.
Vagy elvi barát.

Bizony a fórumon is van életed és már abból is az látszik hogy te nagyon is képes vagy gyűlölni ellenségeidet. Nem kell messzire menni pl, politika.

Az nem irgalmasság ha valakit nem figyelmeztetünk hogy nem biztos hogy jó irányba megy.
Vagy hogy baj van.
Ha látnánk és nem tennénk akkor lennénk irgalmatlanok. (nem törődnénk vele).
De én elmondtam amit úgy éreztem kell. Én többet nem tudok tenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 09:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
érdekes lesz szemtől szembe :)

tényleg várom már :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 09:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Többször úgy mondtad mi reformátusok és mivel Isten Igéje felé helyeztétek az egyházatok tanait.



Kedves Tivadar!

Jó, hogy idézed a Pált, mert éppen arról beszélek, amiről a Pál beszél. Miszerint nem a katolikusoké vagyunk, nem a reformátusoké, hanem Jézusé. Ez onnan ismerszik meg legjobban, hogy miként viselkedünk az elesettekkel. Innen is látszik, hogy nem helyezem Jézus elé a református tételeket. Már csak azért is, mert a református tételeknek meg kell egyezni azzal, amit a Bibliából olvashatunk.

Ami az én fórumbeli irgalmatlanságomat illet, amelyet a politika rovatban írt dolgaimról állítasz, nem akarnám védeni az ott megírt dolgaimat. Főleg azért, mert nem elesett emberek ellen írtam benne, hanem farizeusok ellen, megbotránkoztatók ellen, a hazugok ellen, az erőszakuralmi dolgokat hangoztatók ellen. Az emberség védelmében, a józan, gondoskodó közösségek védelmében, és a keresztyéni világ védelmében emelem fel a szavamat.

Mivel a politika nem tűr meg semmiféle észérvet, és az erkölcsiség is csak retorikai húzás nála, hát valóban csúszós a talaj. Szabad a kritika joga. Mindezek ellenére mondhatom, hogy igyekszem a fentiek szerint viselkedni ott, és nyíltan, egyenesen elmondani a gondolataimat.

Ha a fentieket a gyűlölettel azonosítod, hát elég sommás a véleményed. Amúgy is úgy látom az ítélkezéshez nagyon értesz, gyakorlatilag már vagy öt utóbbi hozzászólásod másról sem szól, mint az én hitem, hitelességem, a gyerekem hite, az én református tétel értelmezésem, és az én állítólagos irgalmatlanságom, gyűlöletem témakörökről.

Én azt hiszem olyan nagyon nem sértettem személyedet, kritizáltam hitedet, állhatatosságodat, hitelességedet, emberi gyengeségeidet.

Furcsának tartom ezt az ítélkezési igényedet felém, és ezt nyugodtan veheted kritikának is akár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 10:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
érdekes lesz szemtől szembe :)

tényleg várom már :D


Kedves Net!

Azt hiszem féreérted a helyzetet, engem is. Én egy békés, szelíd, nyugis ötvenes vagyok, aki nem azért megy el erre a talira, hogy beletenyereljen mások képébe, hanem azért, hogy belenézzen mások arcába, és mások is belenézhessenek az én arcomba.

Szombaton Jézus nevében gyűlünk össze, és nem a meghasonlás, a gyűlölködés, és az ellnetét jegyében. Meg akarjuk értetni egymást egymással, és lehet, hogy nagy szót használok, de az ökumenikus béke jegyében jövünk össze, melyben Jézus a támogatónk.

Szóval ott mindenki leteszi reményeim szerint a virtuális fegyvert, és kezet fogunk. Én legalábbis ezért megyek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 10:08 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:
Tiv írta:
Többször úgy mondtad mi reformátusok és mivel Isten Igéje felé helyeztétek az egyházatok tanait.



Kedves Tivadar!

Jó, hogy idézed a Pált, mert éppen arról beszélek, amiről a Pál beszél. Miszerint nem a katolikusoké vagyunk, nem a reformátusoké, hanem Jézusé. Ez onnan ismerszik meg legjobban, hogy miként viselkedünk az elesettekkel. Innen is látszik, hogy nem helyezem Jézus elé a református tételeket. Már csak azért is, mert a református tételeknek meg kell egyezni azzal, amit a Bibliából olvashatunk.

Ami az én fórumbeli irgalmatlanságomat illet, amelyet a politika rovatban írt dolgaimról állítasz, nem akarnám védeni az ott megírt dolgaimat. Főleg azért, mert nem elesett emberek ellen írtam benne, hanem farizeusok ellen, megbotránkoztatók ellen, a hazugok ellen, az erőszakuralmi dolgokat hangoztatók ellen. Az emberség védelmében, a józan, gondoskodó közösségek védelmében, és a keresztyéni világ védelmében emelem fel a szavamat.

Mivel a politika nem tűr meg semmiféle észérvet, és az erkölcsiség is csak retorikai húzás nála, hát valóban csúszós a talaj. Szabad a kritika joga. Mindezek ellenére mondhatom, hogy igyekszem a fentiek szerint viselkedni ott, és nyíltan, egyenesen elmondani a gondolataimat.

Ha a fentieket a gyűlölettel azonosítod, hát elég sommás a véleményed. Amúgy is úgy látom az ítélkezéshez nagyon értesz, gyakorlatilag már vagy öt utóbbi hozzászólásod másról sem szól, mint az én hitem, hitelességem, a gyerekem hite, az én református tétel értelmezésem, és az én állítólagos irgalmatlanságom, gyűlöletem témakörökről.

Én azt hiszem olyan nagyon nem sértettem személyedet, kritizáltam hitedet, állhatatosságodat, hitelességedet, emberi gyengeségeidet.

Furcsának tartom ezt az ítélkezési igényedet felém, és ezt nyugodtan veheted kritikának is akár.

Igen Rosta
Elmentünk nagyon feléd, és ez nem jó.
Azért is hagyom abban.

Amit tudunk használjuk fel épülésünkre amit meg nem dobjuk szemétre. :)
Én tanultam tőletek és tetetek elém olyan dolgokat meglátásokat amiket még nem láttam ilyen formában. :)
Minden javunkra van. :)
(csak meg kell vizsgálni mi az)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 10:19 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
net2rist írta:
érdekes lesz szemtől szembe :)

tényleg várom már :D

Kedves net2rist

Ahhoz még várni kell hogy én is eltudjak menni a találkozóra.
De ha eljutok (ha az Úr is úgy akarja).
Én nagy szeretettel ölelném meg Rostát.
Eltudom képzelni, már láttam róla képet egy találkozóról.
Lehet hogy öreg ember de bivaly erős. :)
Úgy hogy a tenyerelést kéretik mellőzni. :)
Én sem vagyok fiatal és mivel kb 2 éve kezdek felépülni egy gerincsérvből külsőleg még öregebbnek érzem magam. :)
Belsőleg meg egy bébi (kisbaba).
Anyagilag meg, az Úrban vagyok gazdag.
Bizony szegényes öltözetű emberel fogsz majd találkozni.
Nem tudom mit vársz?
Testvéri szeretetemen kívül mást nem nagyon fogsz látni tőlem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 11:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pont ENNEK a meglátására-megérzésére várok :D

mindenki téved, aki azt hiszi, hogy "majdénmegmutatni" megyek :D

nem vagyok az a típus :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 13:00 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Amint már írtam ha az Úr úgy akarja megyek.
Most már biztos nem tudok menni találkozóra.
Meghalt anyukám húga (rák ellen harcolt), most telefonált.
Húga nem volt hívő és nagyon megviseli. Kérdezte mi lesz vele?
Én vissza kérdeztem nem tudod vagy csak nem akarod tudni?
Szüleim az Úrban vannak hála neki érte. :)
És érezhető volt hogy mennyire szeretné ha testvére is az Úrban halt volna meg.
Mindent tud erről a témáról de nem talál megnyugvást benne, hát ha van kiút és oda kerül.
De az is érdekes hogy amikor már nem talált kiutat és az Úrnak adta az igazságot.
Megnyugvást talált érezhető volt a változás elengedte testvérét.

Keserves és szomorú elveszíteni hozzánk tartozót sok emlék tör fel, és hiány amit nem tett meg az ember a másik felé.
Mi az amit megtehetett volna?
Minden kép szolgáljatok az Úrral, rokonaitok felé hogy legalább választás lehetősége meglegyen nekik is míg élnek.
Ha viszont meg van és az nem az Úr, elkel tudni fogadni döntésüket ez sokszor nehezebb mint maga halál, mert elvesztésük bizony ilyenkor már végleges.

Viszont nagy megnyugvás ha tudjuk szeretteink az Úrban vannak és nem veszítjük el őket legfeljebb egy rövid időre.

Az Úr legyen mindnyájatokkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 13:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tiv írta:
És érezhető volt hogy mennyire szeretné ha testvére is az Úrban halt volna meg.
Mindent tud erről a témáról de nem talál megnyugvást benne, hát ha van kiút és oda kerül.
De az is érdekes hogy amikor már nem talált kiutat és az Úrnak adta az igazságot.
Megnyugvást talált érezhető volt a változás elengedte testvérét.

Nagyon jó, ha végül is az Úrnak adta az igazságot, ugyanis Nála van.
Nagyonsúlyos dolog egy gyászoló fájdalmát még megterhelni, de az a helyzet, hogyha valaki úgy érzi, hogy ő a szeretettjét beengedné a mennybe, de az Isten nem biztos hogy beengedi, akkor igazából magát igazságosabbnak, vagy irgalmasabbnak képzeli mint Isten. Ez pedig nagy hiba.
Én úgy képzelem el az Ítéletet, hogy ott feketén-fehéren fel lesz tárva mindenkinek a dolgai és maga az illető is kénytelen belátni, hogy a tények merre billentik a mérleget, ugyanúgy a többiek is. És ott nem lesz PR, csúsztatás, a dolgok egyoldalú bemutatása vagy szinezése, mint egy földi tárgyaláson. És abba az ítéletbe mindenki belenyugszik mert világossá válik, hogy mi a valóság, az igazság, tehát az Ítélet is igazságos.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 13:44 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Köszönöm a vigasztalást.

Bár Jézussal való kapcsolatom ennél több reményre add okot.
Nem cselekedeteimért hanem magáért Jézusért.

Sajnos egyedül küzdött betegségével.
Nekem is voltak és vannak fájdalmaim de soha nem voltam és leszek egyedül. :)
Már maga a földi kapcsolat is mindent megér.
Jézus hiánya már itt a földön is nagy veszteség.
Sajnos sokan nem is tudják mit veszítenek már most is.
Hiszen Jézussal valókapcsolatot nem is ismerik.
Bárcsak megismernék minél többen.
Nála van az igazi vigasztalás és szeretet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 13:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Amint már írtam ha az Úr úgy akarja megyek.
Most már biztos nem tudok menni találkozóra.
Meghalt anyukám húga (rák ellen harcolt), most telefonált.


Kedves Tivadar részvétem, hogy meghalt a nagynénéd! Vigasztalódást Neked, és a családodnak!

Sajnálom, hogy a talin nem leszel ott. Jó lett volna megismerni egymást.

Megnyugvást a szüleidnek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 14:54 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 19:23 
Kedves Tivadar!

A következő találkozót szervezhetjük nálad és akkor tuti ott leszel, remélem nem bízol bennünk annyira, hogy egyedül hagysz minket a lakásodban!
:-)

off.: ha helyesírási hibát láttok az írásomban ne kíméljetek, mert nem gyógyulok, nekem nagy örömöm, hogy ha egy levél megírása után a word helyesírás csak 2-3 "cserél" parancsot jelez


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 10:05 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Zsolt írta:
Kedves Lucius!

Ezt írod:

"Ha létezne az eleve elrendelés, az pedig a fatalizmus. az benne lenne az írásokban. Én nem találtam. szívesen megnézném, ha valaki megmutatná. "

.........


kedves Zsolt! :)

Válaszom átviszem a HELYÜNK A VILÁGBAN ; Más vallások és filozófiák;
A Jehova tanúk teológiája topikba.

Új topikot ennek nem nyítnék, de már eltértünk a jelenlegi topik kiinduló témájától. Valamint azon másik okból. Mert Nem célom mások megbotránkoztatása. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 11:35 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség