Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Következő
 

Re: Nyelvekenszólás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12., csütörtök 18:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
még egy pici saját tapasztalat a nem otthon, hanem közösségben végzett nyelveken szóláshoz: Voltam valahol, és ott közösen, ("a hagyományos módon") egymás utáni imádkozás volt. Néhányan azonban közben nyelveken imádkoztak, ettől egyrészt nem tudtam odafigyelni arra, ami a cél volt, a közös imádkozásra, mert a sustorgás bezavart, meg hát meglátásom szerint a nyelveken szóló sem vett benne részt, mert így lett egy kis "saját projektje", és nem tudott odakoncentrálni (ha egyáltalán meghallotta) a témafelvetéseket, és nem is mondott rá áment, nem vett részt benne. Ezért érzem úgy, hogy nem csak arról van szó, hogy ne hirdessünk igét nyelveken, hanem, hogy ezt az önmagunkat építő tevékenységet ne közösségben tegyük. Hiszen nem a közösségnek van belőle haszna.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12., csütörtök 19:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

tündériaranyos elképzeléseitek vannak a dologról :) (nem gúnyolódva mondom, TÉNYLEG aranyos, rostáé is! :))

ugyanakkor:
Idézet:
I. Korintus levél:14:14 Mert ha nyelvvel könyörgök, a lelkem könyörög, de értelmem gyümölcstelen.


vagyis: a lelkem (pneüma) könyörög, az értelmem "üresjáratban van", saját tapasztalatom szerint KIVÁLÓAN tud az ember ilyenkor figyelni a másik imájára :)

de a zavaró sustorgás (pláne ordítozás) TÉNYLEG zavaró tud lenni... ezügyben is Pál apostol mondta meg a frankót:
Idézet:
I. Korintus levél:10:27 Ha pedig valaki meghív titeket a hitetlenek közül és el akartok menni, mindent, a mit elétek hoznak, megegyetek, semmit sem tudakozódván a lelkiismeret miatt.
28 De ha valaki ezt mondja néktek: Egy bálványáldozati hús, ne egyétek meg a miatt, a ki megjelentette, és a lelkiismeretért; mert az Úré a föld és annak teljessége.


a MÁSIK hite sérülését kerülendő van értelme mellőzni valamit, amiben az ÉN látásom szerint semmi rossz nincs...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12., csütörtök 19:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
a MÁSIK hite sérülését kerülendő van értelme mellőzni valamit, amiben az ÉN látásom szerint semmi rossz nincs...

ezt így abszolút elfogadom :*:

A nem tud koncentrálni/tud koncentrálni-ra gondoltam, hogy ezt fogod írni, de nem fogalmaztam elég pontosan (emlékszem, hogy írtad, hogy közben tudsz olvasni). De nem tom ez mennyire általános tapasztalat, hogy valaki nyelveken szól és közben tud "multitask-olni", vagy inkább egyedi adottság... Eddig egy személyes mintám van a témában, és az te vagy 8)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12., csütörtök 20:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem véletlenül hoztam az IGÉt, és csak mellékesen a saját tapasztalatot :)

még egy dolgot idetennék azért ("magunk ellen beszélve"):

aki azt mondja, hogy "a Lélek KÉNYSZERÍT, hogy ezt tegyem"... az - ahogy én látom az Ige alapján - BAJBAN VAN:

Idézet:
I. Korintus levél:14:32 És a prófétalelkek engednek a prófétáknak
Próféták szellemei a prófétáknak alávetik magukat.

hüpotasszó a görög kifejezés, vagyis ALÁRENDELÉS

valaki MÁS szokott kényszeríteni :S


(mindjárt hozom az "ellenérvet" is (csak hogy teljes legyen a kép)):

Idézet:
Apostolok Cselekedetei:20:22 És most ímé én a Lélektől kényszerítve megyek Jeruzsálembe, nem tudván, mik következnek ott én reám.


erős késztetés hatására meghozott TUDATOS DÖNTÉS ebben az esetben (össze-vissza RÁNGATÓ kényszerről szó nincsen!)

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2010. aug. 12., csütörtök 20:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12., csütörtök 20:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
vagyis: a lelkem (pneüma) könyörög, az értelmem "üresjáratban van", saját tapasztalatom szerint KIVÁLÓAN tud az ember ilyenkor figyelni a másik imájára :)


Nagyszerű! :) Végre egy ember, aki el tudja mondani, hogy a lélek miként tud könyörögni értelem nélkül!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12., csütörtök 20:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
I. Korintus levél:2:14 Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti, mivelhogy lelkiképen ítéltetnek meg.


Idézet:
I. Korintus levél:4:10 Mi bolondok a Krisztusért, ti pedig bölcsek a Krisztusban; mi erőtlenek, ti pedig erősek; ti dicsőségesek, mi pedig gyalázatosak.


ez van ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12., csütörtök 21:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Végül is ezzel az erővel akár ezt is írhattad volna a kezdők egyik topikjába:

Idézet:
8,5 Mert akik test szerint élnek, a test dolgaival törődnek, akik pedig Lélek szerint, a Lélek dolgaival.
8,6 A test törekvése halál, a Lélek törekvése pedig élet és békesség

Sőt tovább is ragozhattad volna a Római levél szerint a dolgot. Igazán dícséretes a mértéktartás! :wink:

Ugyanakkor:

Idézet:
4.23 "De eljön az óra, és az most van, amikor az igazi imádói lélekben és igazságban imádják az Atyát, mert az Atya is ilyen imádókat keres magának.
4.24 Az Isten Lélek, és akik imádják őt, azoknak lélekben és igazságban kell imádniuk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 12., csütörtök 22:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Eddig egy személyes mintám van a témában, és az te vagy 8)
Írjál fel engem másodiknak a listára! :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 13., péntek 06:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
multitask ügyben?
és ez a full általános, tapasztalataitok szerint?
(mert nekem fogalmam sincs erről)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 13., péntek 06:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha itt most még felsorakoztatok 10 embert, attól hitelesebb lesz az ige, amit idéztem? ;)

amúgy ja! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 13., péntek 06:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
multitask ügyben?
és ez a full általános, tapasztalataitok szerint?
(mert nekem fogalmam sincs erről)

Multitask ügyben is. Ha nyelveken simádkozom, akkor teljes mértékben tudok másra koncsentrálni. Ilyenkor a nyelvedet átengeded a Szentszellemnek és Ő imádkozik az én szellememmel együtt olyan dolgokétz amit Isten tart fontosnak.
Azt hiszem egyébként nyelveken szólás ügyben mindenben egyetértünk Nettel.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 13., péntek 06:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
net2rist írta:
vagyis: a lelkem (pneüma) könyörög, az értelmem "üresjáratban van", saját tapasztalatom szerint KIVÁLÓAN tud az ember ilyenkor figyelni a másik imájára :)


Nagyszerű! :) Végre egy ember, aki el tudja mondani, hogy a lélek miként tud könyörögni értelem nélkül!

Na igen. Ezért nem érthető sokminden azoknak, akik s lélek szellem különbségen nagyvonalúan átugranak.
A pneuma, az a szellem. Nyelveken szóláskor a szellemed Isten szellemével együttműködve imádkozik a lelked, amihez az értelem tartozik, ilyenkor üresjáratban van, tehát száz százalékosan tud másra koncenrálni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 13., péntek 06:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Multitask ügyben is.
Ezt nem tudtam, illetve eddig csak Net-től hallottam, és így csak egyedi esetként kezeltem. Köszönöm.

>ha itt most még felsorakoztatok 10 embert, attól hitelesebb lesz az ige, amit idéztem?

Ez nem az ige hitelességéről, hanem a te személyes megtapasztalásodról, és ennek az igének az egyik lehetséges értelmezéséről szól. Az "értelmem gyümölcstelen marad" nekem egy erősen negatív töltetű dolog, és korábban még nem is találkoztam pozitív értelmezéssel. Majd megnézem más fordításokban.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 13., péntek 07:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
>Multitask ügyben is.
Ezt nem tudtam, illetve eddig csak Net-től hallottam, és így csak egyedi esetként kezeltem. Köszönöm.

Igen, csak annak idején nem bólogattam rá explicite. De ha nem értettem volna egyet vele, akkor valszeg belekötöttem volna. :)
Egyébként próbálj meg halandzsázni. Nem tudsz másra figyelni, mert neked kell formálni és kitalálni a szavakat, amiket mondasz, de nyelveken szólásnál nem így van, nem te formálod, nem is kell odafigyelned rá.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyelvekenszólás
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 13., péntek 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
még egy dolgot idetennék azért ("magunk ellen beszélve"):

aki azt mondja, hogy "a Lélek KÉNYSZERÍT, hogy ezt tegyem"... az - ahogy én látom az Ige alapján - BAJBAN VAN:


Pált a Lélek arra kényszerítette, hogy a másik ember élete legyen fontosabb a sajátjánál. Ilyenre kényszerít Krisztus szeretete, Lelke.

Aki azért imádkozik nyelveken közösségben - annak ellenére, hogy ez másokat zavar és kérik tőle, hogy ne tegye - mert valami féle lélek kényszeríti, az nekem ezzel nincs paritásban. Nekem ez más természetű lélek, ha őt nem zavarja, hogy másokat ezzel akadályoz a közös imádságban.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség