Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 203  Következő
 

Re: Beszélgessünk
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 18., szerda 13:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi!

Loisz, a 91. Zsoltárt különösen köszönöm- valamikor az államvizsgán segített "átúszni",most pedig eloszlatja a félelmeimet, amikor az óceánt készülődöm átrepülni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 20., péntek 09:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha a Jóisten is úgy akarja, vagy hét napig nem leszek netközelben, egy kicsit világot látunk. Persze a net mindenhol be van kötve, és így talán néha be is tudok jelentkezni.

Addig is jó, értékes beszélgetést Nektek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 20., péntek 19:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Nektek pedig sok élményt :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 28., szombat 11:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
Nektek pedig sok élményt :)


Köszönöm szépen, megvolt, kint voltunk a gazdag Amszterdamban néhány napot. Olyan multikultúrális szellemű a város, hogy az utcában, ahol laktunk nem mertem elővenni a fényképezőgépet. Készítettem képet a szcientológia egyház európai központjának épületéről, szabadkőműves eredetű, tervezésű épületről is, de gyönyörű katolikus katedrálisról is. Azt hiszem ezt hívják kulturális sokknak, amit átéltünk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 07., kedd 23:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok, ismét itthonról!

Csak hálaadásssal tudok visszagondolni az elmúlt napokra,s állandóan ismételni: nagyon szép volt, nagyon érdekes volt. Egyik éjjel nem jött álom a szememre, foszlányokban feltört a 264. dícséret: áldjad Őt, mert az Úr mindent oly szépen intézett, sasszárnyon hordozott, vezérelt, bajodban védett...lásd, mit tehet jóságos lelke veled, s hited tőle mit várhat..

Calgarytól Vancouverig keresztül-kasul 3000 km-t tettünk meg autóval. Hogy gyalog mennyit, azt nem tudom pontosan, mert elfelejtettünk a lábunkra is egy ilyen km -mérőt szerelni, pedig az is egy magas szám lett volna, mert általában reggeltől estig jártunk, s csodáltuk a szebbnél szebb természetet.
Arra hamarosan rájöttünk, hogy miután bekapcsoltuk a biztonsági övet, ajánlatos volt a fényképezőgépet kézben tartani, mert bármikor átfuthatott az úton egy őzike, szarvas vagy akár egy medve.
A Fraser folyón éppen a lazacok ívása zajlott- lesoványodva, elkorcsosodva visszatérnek több év után arra a helre, ahol napvilágot láttak, s az ívás után elpusztulnak...


Egy héttel érkezésünk előtt erdőtűz pusztított több helyen, hatalmas füstöt hagyva maga után, de ezt már mi nem láttuk, elfújta a szél.
Kristálytiszta tavak, folyók, vízesések mindenfelé.
Mint néhai mezőgazdásznak , megdobbant a szívem az Okanagan gyümölcsös kertjeit látva-roskadoztak a fák az alma, őszibarack, cseresznye! alatt-festeni nem lehetett volna rájuk többet. El is bámultuk magunkat, s azt vettük észre, hogy az USA zászlaja lobog előttünk- uccu hátraarc- mielőtt még határsértőknek néztek volna bennünket.
Voltunk egy pici termálfürdőben: a barlangban 40 fokos volt a víz, a hideg mártózáshoz 12 fok/ezt kihagytam/, s medencében 35 fokos vízben ücsörögtünk.

Ami más, mint nálunk: jóval több az önkéntes munka ott, /vagy nálunk nincs is, már csak az emlékeimben élnek a kommunista szombatok?!/ - Summerlandban pl. egy megbeszélt napon kivonul a város apraja - nagyja, s estére virágba öltöztetik a tavaszodó várost. Vannak üzletek is, ahol önkéntesek árulnak olyan dolgokat, amit ingyen ad le az, akinek nincs már rá szüksége, s az ebből befolyó nyerséget különböző szeretetszolgálatra fordítják.

Aludtunk tipiben- igazi indián sátorban, s ez megtiszteltetésnek számított. Annyiban nem volt eredeti, hogy volt az ágyban egy villamos melegítő, az ajtó azonban tárva-nyitva volt- bizony valami kéznél lévő ruhadarabba kellett a fejemet bebugyolálni, hogy kibírjam a hűs éjszakát.

Vancouverben a föld felett automatikusan vezérelt skytrain állandó városnézést biztosít, miközben gyorsan elérsz a kívánt helyre, s nem fizetsz drága parkolást a belvárosban, ahol úgysem lenne szabad hely....na és a hatalmas üveg toronyházak, amelyek visszatükrözik egymást..
Volt egy-két hely, ahol felsóhajtottam: ilyet szépet még nem láttam-
-mert még nem voltál nyáron Alaszkában, mondta a vőm
..hmm, ez igaz,... akkor talán esetleg jövőre célba vehetnénk Alaszkát :?: :idea: ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 05:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Köszi a beszámolót. Nagyon klassz lehetett.
Ugye, hogy mennyire más amerika, mint ahogy a filmekből hiszik az emberek? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 17:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Ugye, hogy mennyire más amerika, mint ahogy a filmekből hiszik az emberek? :)
üdv
ex


Most pontosan nem tudom,mire gondolsz, mit is hisznek az emberek Amérikáról...
meg azért turistaként a naposabb részét láttuk az életnek- természetesen van pár dolog, ami így hirtelen is feltűnt, hogy követendő példa lehetne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 17:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:

Köszönöm szépen, megvolt, kint voltunk a gazdag Amszterdamban néhány napot. Olyan multikultúrális szellemű a város, hogy az utcában, ahol laktunk nem mertem elővenni a fényképezőgépet. Készítettem képet a szcientológia egyház európai központjának épületéről, szabadkőműves eredetű, tervezésű épületről is, de gyönyörű katolikus katedrálisról is. Azt hiszem ezt hívják kulturális sokknak, amit átéltünk...


Szia Rosta!

Nem láthatnánk egy-két képet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 18:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Akár ezeret is! :)
Ha már szóba került először a multikulti melléktermékei:

A szabadkőműves épület egyik ajtaja:

Csatolmány:
DSC00784.1.jpg
DSC00784.1.jpg [ 224.48 KiB | Megtekintve 5976 alkalommal. ]


Magok a virágpiacon:

Csatolmány:
DSC01478.1.jpg
DSC01478.1.jpg [ 167.32 KiB | Megtekintve 5974 alkalommal. ]


A Scientology Kerk nevű épületet helyett a mellette jobboldalt lévő épületet fotóztam le először, merthogy az szebb volt. Csak később derült ki, hogy ez a szcientológiai egyház központja Európában, így visszamentem egy-két kép erejéig:

Csatolmány:
DSC01248.1.jpg
DSC01248.1.jpg [ 155.65 KiB | Megtekintve 5975 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 19:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A biciklik mindenhol ott vannak. Ez a csatornák és a biciklik városa:

Csatolmány:
DSC00545.1.jpg
DSC00545.1.jpg [ 110.61 KiB | Megtekintve 5972 alkalommal. ]


Nincs jól megfotózva, de szemben azon a két rámpán biciklik ezrei parkiroznak:

Csatolmány:
DSC00907.1.jpg
DSC00907.1.jpg [ 146.46 KiB | Megtekintve 5972 alkalommal. ]


A csatornákon hajók:

Csatolmány:
DSC01074.1.jpg
DSC01074.1.jpg [ 139.14 KiB | Megtekintve 5971 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 19:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Még hajó:

Csatolmány:
DSC00858.1.jpg
DSC00858.1.jpg [ 143.1 KiB | Megtekintve 5970 alkalommal. ]


Egy tér:

Csatolmány:
DSC01290.1.jpg
DSC01290.1.jpg [ 156.36 KiB | Megtekintve 5970 alkalommal. ]


Még a párna színe is passzol az étterem tulajának macskájához:

Csatolmány:
DSC01522.1.jpg
DSC01522.1.jpg [ 134.72 KiB | Megtekintve 5971 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08., szerda 22:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 13:59
Hozzászólások: 496
Tartózkodási hely: Kassa kerülete
Szia Erika!

Köszi a beszámolót, nagyon jó volt olvasni. Próbáltam elképzelni a sok szépet, de élőben biztosan felülmúlja a képzeletem. :)

Rosta képei is nagyon szépek, szép város lehet Amszterdam... :)

_________________
Én választottalak titeket.. Jn 15,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09., csütörtök 13:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Najda!

Igen, szépek a Rosta képei- majd én is teszek fel párat- csak a fele odaát maradt/miért is szeretnék én amish lenni 8) ?/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11., szombat 19:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez a néhány kép nem alkalmas arra, hogy azt a pezsgést megmutassa, amit látni lehetett Amszterdamban. A tízenvalahány órás autópályán töltött viszonylagos csendes úti magány után egy őrültek városába értünk. Az utcán hatalmas a forgalom, mindenféle jármű és mindenféle ember mindenfele hömpölyög.

Csak napok után szokjuk meg, hogy a legtermészetesebb, hogy a pénztáros az abc szerű boltban egy éjfekete fiatal nő afrikai frizurával, fehér köpenyben. A mindenféle náció tömegei a saját magukkal hozott szokások szerint fejezik ki mindenhol magukat. A latinok a legnagyobb természetességgel kiabálnak át az emberek feje felett, a hollandok láthatóan sügős dolgukra tekernek, tarka ruhájú afrikaiak vonulnak és beszélgetnek állandóan derűsen a szőke partnerükkel, indonéz, thai, holland biciklisták tekernek ezerrel és csengetnek rá az emberre. Alig lehet félreugrani előlük. A magyar beszélgetést is hallottam, nem a harsányak közül való volt.

A venezuelai étteremben chilei pincérnő és más nációk szolgálják fel a marha menűt. A szállodában pakisztán a recepciós. Amikor gyros szerűséget látunk és kérünk egyet belőle, kiderül, hogy az étterem török és kevesebb, mint egy ezresért lehet kapni egy a gyroshoz hasonló török pizzát. A húst és a salátát, meg az önteteket nem pitába teszik, hanem egy nagy sós palacsintába tekerik, aluminium fóliával tekerik körbe, hogy ne hüljön ki. Finom! Máshol a sült krumplihoz vagy harminc féle szószt lehet kapni, egy maxi adaggal ketten is jól lehet lakni. Ez is finom! A szomszédban egy méregdrága étterem is tele van.

Este mindenhol teraszok, a teraszokon különféle tudatmódosító szerektől élénk emberek beszélgetnek nagyokat gesztikulálva. Szombat este, az utcákon még éjjel is hömpölyög a tömeg, főleg a fiatal húszon évesek nemzetközi tömege. Az Amszterdamba vezető ötsávos autópályán leáll a forgalom szombat éjjel, merthogy aranyifjak méregdrága kocsikkal éppen valamilyen interneten szervezett akcióval foglalják le magukat, amelyet a rendőrség figyelemmel kísér.

A városban viszont a bicikli a király! Kresz az nincs, teljes káosz az össze-vissza bicikli-gyalogos-tricikli taxi-villamos-néhány gépkocsi taxi forgalom. Viszont ha a gyalagosoknak kijelölt helyen elkap a rendőr, hogy biciklivel mész és nem tolod és rájön, hogy nem tudsz hollandul, akkor rád szól, hogy tanulj meg hollandul és visszaküld, mint a kisgyereket és gyalog újra áttolva a járdán a biciklit tovább mehetsz.

Itt csiszolják a gyémántokat is, mutogatják hogyan is teszik ezt és ehhez hasonlóan minden másból pénzt csinálnak. Bármiből, aminek keletje is lehet. Mindenfelé racionalitás, a leginkább költséghatékonyabb módon oldanak meg mindent.

Mindemellett még szolidnak tűnő utcában is ülnek a kirakatban a hölgyek, szivárványos zászlós klubokból, mozikból szemmel láthatóan van bőven és a főutcán a rengeteg múzeum közül pont a szexmúzeum van a hajóállomással szemben.

A katolikus katedrálisban spanyol nyelvű, angol nyelvű és holland misék. Az ingyenes kórus hallgatás is program lehet.

A parkolás a lehető legnagyobb probléma. Egy óra 5 euró, egy nap alatt tízezezernél többet kell kipengetni, ha kocsival vagy. A P+R parkolónál sorban várjuk a kijövőket, merthogy fullra tele van a parkoló, de itt csak napi 6 euró a parkolás.

Különben mindenki készséges, mégha a nagyon turista is vagy, hiszen belőled él a város.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 26., vasárnap 05:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kérdezem tőletek, most hogy vége az AP-könyvnek, szeretnétek-é, hogy egy újabb Plass-mű részleteit írjam be a Csendes percekbe (a Miért követem Jézust? címűre gondoltam), vagy pedig inkább valami "komoly" áhítatos könyvet adagoljak?
Tudom, hogy sokan (nem) szerették AP-t.

Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség