Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196 ... 203  Következő
 

Re: Beszélgessünk
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 26., vasárnap 07:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
én már akkor gyorsan végig olvastam, amikor hozzám került

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 26., vasárnap 09:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Nemosinex!

Várva a többiek véleményét is, én a Miért követem Jézust A. Plass könyvére szavazok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 26., vasárnap 09:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
úgyszintén :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 26., vasárnap 12:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Na végre vannak beírások! Remélem nem miattam apadtak el...

Erika, semmit sem írtál az amish világról, képeket sem tettél fel, ahogy igérted.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 26., vasárnap 13:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Rosta!

Hogy ki miért nem írt az elmúlt időszakban, azt nem tudom,- de biztosan nem te voltál a kiváltó ok .
Én elsősorban két hétig főleg nagymama voltam. Itt volt a kisunokám, és amikor csak tehettem, igyekeztem vele tölteni az időt.
Be-benéztem a fórumra, s megcsapott a hallgatás szele, s nem éreztem késztetést megtörni azt.

Az amishoknál nem voltam, csak azért hoztam szóba őket, mert odaát maradt a kiránduláson készült fotók fele, s amikor ilyen technikai baki ér, akkor eszembe jutnak..
Ha "összeáll" a kép, majd teszek fel egy képes beszámolót.

De nehogy már vigyem el a szót Nemosinex aktuális kérdéséről:

Kérdezem tőletek, most hogy vége az AP-könyvnek, szeretnétek-é, hogy egy újabb Plass-mű részleteit írjam be a Csendes percekbe (a Miért követem Jézust? címűre gondoltam), vagy pedig inkább valami "komoly" áhítatos könyvet adagoljak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 26., vasárnap 19:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Na, akkor tekintettel az óriási érdeklődésre, amit a két igen szavazat mellett a többszáz tartózkodás is jelez, AP-t fogjátok továbbra is olvasni.
Köszönettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 26., vasárnap 23:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Na, akkor tekintettel az óriási érdeklődésre, amit a két igen szavazat mellett a többszáz tartózkodás is jelez, AP-t fogjátok továbbra is olvasni.
Köszönettel:
nX



-Mit mondjak ? Nem kissé elhamarkodott "döntés" ez ? - Vasárnap 05- kor feltett kérdésre aznap 19 órakor, vagyis fél napot adva "dönteni" a két igen és egy kifejezett tartózkodás (pauler), plusz a hallgatólagosan tartózkodó szavazatok alapján, - mert több más hozzászóló nincs - folytatni,... vagyis - a "humoros Isten" szellemében író további műveivel "áltatni" a Csendes percekbe tévedőket.-

-Részemről a szavazás: Nem AP-t, hanem olyan olvasmányt írjál, ami közelebb visz Istenhez és méltó arra, hogy csatolódjék a "csendes perceinkhez". - :)

Köszönettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 27., hétfő 04:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Szerettem volna lezárni tegnap estére, mert ma elég korán kell elkezdenem írni.
Nem 19 órakor, hanem este fél kilenckor, csak a nyári időszámítás miatt van egy óra elcsúszás. Gondoltam, akit érdekel, csak szakít rá egy félpercet.
AP-ról nem akarok újabb vitába belemenni. Szerintem ha csak tizedannyira lennénk őszinték magunkhoz, a kereszténységünkhöz, már méltóknak neveztethetnénk. De szerencsére Isten a bírája neki is, nekünk is.
Akkor kettő igen, egy nem szavazattal, több száz tartózkodás mellett: AP-t fogom feltenni.
Köszönettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 27., hétfő 07:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Részemről azért nem szóltam hozzá, merthogy látom van akinek sokat jelent ez az író, nem akarok ellene szólni. De ha már vita van róla elmondom a véleményem.

Csak egy kicsit ismerem az írót. Az egyik családi csoportos együttléten az egyik lelkészünk ennek az írónak, lelkésznek a könyveiből szokott részleteket olvasni, amelyek nagyon tetszenek a résztvevőknek az ismerősöm szerint.

Én már kb 5 hónapja megkaptam egy könyvét a kolléganőmtől, bele is olvastam, de olyan nagyon nem vetettem bele magam, még mindig ott van a táskámban. Tudom, hogy ki kellene olvasnom, de sosincs rá időm. Mellesleg szerintem a gyülekezetünk első lelkésze is mond hasonlókat, mint a Plass, meg némely dolgokban hasonló az én véleményem is. Néha afféle önigazultság öntött el olvasva a történeteit, ami eleve gyanús.

Szóval részemről X ez a tétel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 27., hétfő 09:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
nemosinex írta:
Kérdezem tőletek, most hogy vége az AP-könyvnek, szeretnétek-é, hogy egy újabb Plass-mű részleteit írjam be a Csendes percekbe (a Miért követem Jézust? címűre gondoltam), vagy pedig inkább valami "komoly" áhítatos könyvet adagoljak?
Tudom, hogy sokan (nem) szerették AP-t.

Üdv
nX


Kedves NX! Én szavazok AP-re (csak most olvastam ezt a beírást). Szeretek folytatásokban olvasni, köszi a munkádat nagyon!

Kamilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 27., hétfő 12:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
rosta írta:
Néha afféle önigazultság öntött el olvasva a történeteit, ami eleve gyanús.


-Nagyon jó megfigyelés.-Egyetértek. - :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 27., hétfő 15:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Loisz írta:
rosta írta:
Néha afféle önigazultság öntött el olvasva a történeteit, ami eleve gyanús.


-Nagyon jó megfigyelés.-Egyetértek. - :)

L.


Ez számomra arabusul van. Azért gyanús Plass, mert téged önigazultság öntött el... ? Vagyis farizeusnak érezted magad olvasva a történeteit, és ez eleve gyanakvóvá tesz vele szemben? Vagy egyetértesz Plass-szal, és ettől önigazult leszel, ami eleve gyanús? De akkor mi a baj Plass-szal?
Namindegy: aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul...

Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 27., hétfő 15:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
kamilla írta:
nemosinex írta:
Kérdezem tőletek, most hogy vége az AP-könyvnek, szeretnétek-é, hogy egy újabb Plass-mű részleteit írjam be a Csendes percekbe (a Miért követem Jézust? címűre gondoltam), vagy pedig inkább valami "komoly" áhítatos könyvet adagoljak?
Tudom, hogy sokan (nem) szerették AP-t.

Üdv
nX


Kedves NX! Én szavazok AP-re (csak most olvastam ezt a beírást). Szeretek folytatásokban olvasni, köszi a munkádat nagyon!

Kamilla


Kedves Kamilla!

Én is köszönöm, hogy reagáltál. További jó olvasgatást! És esetleg írogathatsz is akár folytatásokban, hogy mi is örüljünk.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 27., hétfő 17:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Én úgy gondolom, hogy ha a beíróhoz ez (AP) áll közel írja ezt, akihez meg más áll közel, az meg írja azt - és akkor az ide betévedő talál ilyet is meg olyat is, és ki-ki kiválasztja magának, hogy melyikből tud épülni. Mivel ennyi szöveg folyamatos beírása tulképpen kemény munka, nyilván aki fáradozik vele, az döntsön. :*: Sokan olvassák a fórumot néma üzemmódban is, sztem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 28., kedd 15:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ez pont olyan, mint a gyülekezetben az ének. Ha valaki a régi éneket szeretné énekelni orgona kísérettel, énekelheti azt, ha valaki a fiatalos, gitárzenés, fuvolás felállású zenekar kíséretében szeretne fiatalos énekkel dicsérni az Urat, hát megteheti azt is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség