Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 07., szerda 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Fony írta:
net2rist írta:
viewtopic.php?f=13&t=403&p=53699&#p53699

privátban jópárszor ennél határozottabban is beszóltam exnek, különösen amikor mások üdvösségét látszott kétségbe vonni... (legutóbb tegnap történt ilyen, vagyis: nem vész az idö ködébe a dolog :) )

Dicséretes dolog, de akkor lenne ennek igazán hitele, a mérleg szerep akkor lenne igazán hiteles és hihető mások számára is, ha ezt ott teszed, ahol a kiigazításra szoruló beszólásai elhangzottak, nem pedig privátban.
Az Öröm persze akkor lenne igazán nagy, ha be sem kellett volna szólni „jópárszor”.

A másik – nem biztos, hogy neked kell igazságot tenni két vitatkozó fél között, és nem biztos, hogy ezzel jót teszel bármelyiknek is.
fony

ez tündéri: öt soron belül mondasz két ellenkező dolgot... most akkor az a baj, hogy NEM teszek (nagy nyilvánosság előtt) igazságot, csak (jegyzem biblikusan) privátban figyelmeztetem öket, vagy az a baj, hogy igazságot teszek?

tudod: van sapka, akkor az a baj - nincs sapka, akkor meg az...
Fony írta:
net2rist írta:
és akkor a témánál maradva (ami amúgy NEM "a karizmatikusok tévelygésének kitárgyalása", hanem "karizmatikus református gyülekezetek"):

Így van. De igazságtalan dolog lenne, ha kizárnánk ebből a többi felekezetet, gyülekezetet, hogy részesülhessenek a karizmatikus tévelygésekkel történő szembesüléssel és az ebből történő esetleges megbánás-megtérés áldásaiból. A tünetek ugyanis (elég sok karigyüliben megfordultam) nagyon hasonlók.
fony

erre most no comment... szíved joga a "lelkek megítélése" (főleg, ha úgy érzed, hogy erre van karizmád...)
Fony írta:
net2rist írta:
Néhányszor volt alkalmam nagyon pozitív benyomásokat szerezni ezügyben, ezt talán már emlegettem...

Látod erről is szól ez a topik. Ha van örömöd, pozitív benyomásod, élményed, annak is itt a helye. Ne tartsd vissza.
Szerintem rosszul érzed, biztosan sokan szívesen olvasnának tőled építő hozzászólásokat.
fony

rendben, ezen ne múljon, az elsö KIFEJEZETTEN "karizmatikus élmény":
Egy vidéki város református gyülekezete hívott meg egy evangélizációra (nevet-helyet szándékosan nem mondok). A Budapesti Autonóm Gyülekezet gospel-csapata és lelkésze voltunk a meghívottak. A lelkész számomra is meglepően "visszafogottan" prédikált, a saját megtérését mondta el, legalább én is hallottam egyszer, nagyon áldott prédikáció volt. A dicsőítés is jó volt nagyon, amin viszont NAGYON meglepődtem: az Istentisztelet végén egyszercsak megjelent egy SOR, akik azt kérték, hogy imádkozzon értük lelkész barátom... ERRE nem számítottam :D
Az imádkozás is rendben zajlott, ha nem is mindig csendben, de közben "függöny szerepet" is betöltve folytattuk a dicsőitést.

És ha már lúd, legyen még kövérebb: egyszer velem is elöfordult, hogy egy konfirmandus csendeshét egyik napjára meghívtak "előadónak" (többi napra is evangélikus, baptista, stb lelkészt hívtak, tehát "belefértem")
nagyon áldásos volt "belülröl nézve" is az alkalom, a fiatalok arca-figyelme-nyitottsága most is előttem van :D
egy aranyos adalék még: visszajutott hozzám az infó, hogy a helyi lelkész felesége külön azért is megdicsért, hogy a "szellemezés" helyett a Szentlélek szót használtam (én magam észre se vettem)
Fony írta:
net2rist írta:
amit viszont így még nem mondtam ki: ha nem lett volna három és fél évtizede egy karizmatikus református lelkész (akit nyilván Isten használt, és ha ö nem lett volna, nyilván bárki/bármi mást is használhatott volna, én mégis így éltem meg) most nem lennék meggyözödéses hívö keresztény minden valószínüség szerint...

Ez szintén örvendetes dolog. Szabó Imre Bácsit (gondolom róla van szó) én is ismerem, járt a gyülekezetünkben. Nehéz lenne őt a szó rossz értelmében vett "vallásos" embernek nevezni.
Nem tudom, érzed e, hogy nem önmagában a karizmatikussággal van bajom.

Üdv
fony

nem, nem érzem...
azt érzem, hogy például VELEM bajod van, azt viszont már sajnos sehogy se tudom megérteni, hogy MIÉRT...
(amúgy a történetben NEM Imre bácsiról van szó, bár természetesen ismerem öt IS, meg még vagy 6-8 karizmatikus református lelkészt... elég szomorú, hogy - ezek szerint - ö az EGYETLEN ismertebb név ezügyben az egyházon belül...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 07., szerda 18:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
meg még vagy 6-8 karizmatikus református lelkészt... elég szomorú, hogy - ezek szerint - ö az EGYETLEN ismertebb név ezügyben az egyházon belül...)


1.kor12.
1. A lelki ajándékokra nézve pedig nem akarom, atyámfiai, hogy tudatlanok legyetek.
2. Tudjátok, hogy pogányok voltatok, vitetvén, a mint vitettetek, a néma bálványokhoz.
3. Azért tudtotokra adom néktek, hogy senki, a ki Istennek Lelke által szól, nem mondja Jézust átkozottnak; és senki sem mondhatja Úrnak Jézust, hanem csak a Szent Lélek által.
4. A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.
5. A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.
6. És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben.
7. Mindenkinek azonban haszonra adatik a Léleknek kijelentése.
8. Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint;
9. Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által;
10. Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása;
11. De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja.
12. Mert a miképen a test egy és sok tagja van, az egy testnek tagjai pedig, noha sokan vannak, mind egy test, azonképen a Krisztus is.
13. Mert hiszen egy Lélek által mi mindnyájan egy testté kereszteltettünk meg, akár zsidók, akár görögök, akár szolgák, akár szabadok; és mindnyájan egy Lélekkel itattattunk meg.
14. Mert a test sem egy tag, hanem sok.
15. Ha ezt mondaná a láb: mivelhogy nem kéz vagyok, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért?
16. És ha a fül ezt mondaná: mivelhogy nem vagyok szem, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért?
17. Ha az egész test szem, hol a hallás? ha az egész hallás, hol a szaglás?
18. Most pedig az Isten elhelyezte a tagokat a testben egyenként mindeniket, a mint akarta.
19. Ha pedig az egész egy tag volna hol volna a test?
20. Így azonban sok tag van ugyan, de egy test.
21. Nem mondhatja pedig a szem a kéznek: Nincs rád szükségem; vagy viszont a fej a lábaknak: Nem kelletek nékem.
22. Sőt sokkal inkább, a melyek a test legerőtelenebb tagjainak látszanak, azok igen szükségesek:
23. És a melyeket a test tisztességtelenebb tagjainak tartunk, azoknak nagyobb tisztességet tulajdonítunk; és a melyek éktelenek bennünk, azok nagyobb ékességben részesülnek;
24. A melyek pedig ékesek bennünk, azoknak nincs erre szükségök. De az Isten szerkeszté egybe a testet, az alábbvalónak nagyobb tisztességet adván,
25. Hogy ne legyen hasonlás a testben, hanem ugyanarról gondoskodjanak egymásért a tagok.
26. És akár szenved egy tag, vele együtt szenvednek a tagok mind; akár tisztességgel illettetik egy tag, vele együtt örülnek a tagok mind.
27. Ti pedig a Krisztus teste vagytok, és tagjai rész szerint.
28. És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul; azután csodatévő erőket, aztán gyógyításnak ajándékait, gyámolokat, kormányokat, nyelvek nemeit.
29. Avagy mindnyájan apostolok-é? Vagy mindnyájan próféták-é? Avagy mindnyájan tanítók-é? Vagy mindnyájan csodatévő erők-é?
30. Avagy mindnyájoknak van-é gyógyításra való ajándéka? Vagy mindnyájan szólnak-é nyelveken? Vagy mindnyájan magyaráznak-é?
31. Igyekezzetek pedig a hasznosabb ajándékokra. És ezenfelül még egy kiváltképen való útat mutatok néktek.


Az IGE alapján sok karizmatikus lelkészt ismerek a ref. felekezetben!
A karizmatikus felekezeti vezetők megítélése szerint én még egyet sem.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 07., szerda 18:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, a HÍVŐ korintusiak egy része elkezdte tiltani a nyelveken szólást, ami miatt Pál figyelmezetette őket. (jogosan)
Az okát sejtem csak, azt gondolom, hogy emögé a lelki ajándék mögé be lehet bújni és a fehér ruha helyett egy ilyen homályos lelki ajándék felvétele meggátolhatja az embert, hogy valósan lássa a saját hívő, vagy nem hívő életét.
És itt elcsúszhat az élete. (és még sok mindenen, nem karizmatikus közösségen belül is, ez is igaz,. pl. az "írástudáson", vagy a "törvényeskedésen")

Megítélni is nehéz az ilyen testvért, vagy nem testvért, mert minden lepattanhat róla azzal az ürüggyel, hogy mivel nyelveken szól, ezért Isten Lelke vele van, addig meg minden rendben. És még veszélyt is hordoz, mert jön az ellentámadás, hogy Isten Lelke ellen követ el bűnt az ember, amire meg nincs bocsánat. (beton bunker :-( )

Ez a veszély szerintem, ami miatt sok ref. lelkész félti azt a közösséget, amit rábízott az Úr, arra, hogy újonnan szülessenek ott emberek és tisztuljanak, de ez csak az ÉN véleményem.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. júl. 08., csütörtök 05:17-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 07., szerda 19:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
ez tündéri: öt soron belül mondasz két ellenkező dolgot... most akkor az a baj, hogy NEM teszek (nagy nyilvánosság előtt) igazságot, csak (jegyzem biblikusan) privátban figyelmeztetem öket, vagy az a baj, hogy igazságot teszek?
tudod: van sapka, akkor az a baj - nincs sapka, akkor meg az...

No, azért annyira nem bonyolult a dolog, hogy „tündéreket” keverjünk bele. Szoktál te ennél fogósabb rejtvényeket is feladni.
Nem hiszem, hogy ne értenéd, miről van szó:
Miközben egyikeket biblikusan privátban figyelmezteted, a másikoknak pedig szurkapiszkákkal döfsz az oldalába nyilvánosan, akkor – ha az un. „igazságosztás” ennyire nem megy elfogulatlanul, - talán nem kellene tenned.
Ja, a biblikusság… - ha már szó szerint veszed - ennél azért tovább is megy a Biblia.
Ha hallgat rád a te atyádfia, megnyerted őt.
Ha nem, akkor figyelmeztesd őt négyszemközt még ezerszer?
net2rist írta:
erre most no comment... szíved joga a "lelkek megítélése" (főleg, ha úgy érzed, hogy erre van karizmád...)

Erre most a „karizmatikus” kérdés az lenne, hogy a rántották ehetőségének megítéléséhez vajon kell e valami különleges lelki ajándék? Szerintem nem. Elég a józanság.
net2rist írta:
rendben, ezen ne múljon, az elsö KIFEJEZETTEN "karizmatikus élmény":
Egy vidéki város református gyülekezete hívott meg egy evangélizációra (nevet-helyet szándékosan nem mondok). A Budapesti Autonóm Gyülekezet gospel-csapata és lelkésze voltunk a meghívottak. A lelkész számomra is meglepően "visszafogottan" prédikált, a saját megtérését mondta el, legalább én is hallottam egyszer, nagyon áldott prédikáció volt. A dicsőítés is jó volt nagyon, amin viszont NAGYON meglepődtem: az Istentisztelet végén egyszercsak megjelent egy SOR, akik azt kérték, hogy imádkozzon értük lelkész barátom... ERRE nem számítottam
Az imádkozás is rendben zajlott, ha nem is mindig csendben, de közben "függöny szerepet" is betöltve folytattuk a dicsőitést.

És ha már lúd, legyen még kövérebb: egyszer velem is elöfordult, hogy egy konfirmandus csendeshét egyik napjára meghívtak "előadónak" (többi napra is evangélikus, baptista, stb lelkészt hívtak, tehát "belefértem")
nagyon áldásos volt "belülröl nézve" is az alkalom, a fiatalok arca-figyelme-nyitottsága most is előttem van
egy aranyos adalék még: visszajutott hozzám az infó, hogy a helyi lelkész felesége külön azért is megdicsért, hogy a "szellemezés" helyett a Szentlélek szót használtam (én magam észre se vettem)

Erről beszéltem Ha ilyen hozzászólásokat is tudsz, akkor miért is nem……

net2rist írta:
nem, nem érzem...
azt érzem, hogy például VELEM bajod van, azt viszont már sajnos sehogy se tudom megérteni, hogy MIÉRT...
(amúgy a történetben NEM Imre bácsiról van szó, bár természetesen ismerem öt IS, meg még vagy 6-8 karizmatikus református lelkészt... elég szomorú, hogy - ezek szerint - ö az EGYETLEN ismertebb név ezügyben az egyházon belül...)

Net! Hogy mi a baj veled, már annyian leírták, nem látom értelmét az ismétlésnek. Ha akarnád, ezt is megértenéd.
Annyi a probléma, hogy vannak, akik nem tudják elviselni, ha úgy bánnak velük, mint ahogyan ők másokkal.

Szabó Imre bácsira azért gondoltam, mert (ha jól emlékszem) te említetted valamelyik hozzászólásodban, hogy ismered – innen a következtetés.

De íme az általánosítás eredménye egyetlen hozzászólás alapján: – Net: „elég szomorú, hogy - ezek szerint - ö az EGYETLEN ismertebb név ezügyben az egyházon belül...”)
Pedig nem… (volt rajtam sapka?)
Nem csak 6-8 karizmatikus lelkész van a Ref. Egyházban. (Hozzáteszem, teljesen egyetértek Paulerre, amikor karizmatikusok alatt nem csak a nyelvekenszólókat érti.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 09., péntek 14:55 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
Sziasztok, örülök, hogy felpörgött a topic!

Szükség lenne még több karizmatikus református lelkipásztorra, akik IGei alapokon viszonyulva, egészséges módon használva a Lélek ajándékait, gyönyörű, ízletes gyümölcsöket bemutatva életükkel, gyülekezetükkel megújulást hoznának az Egyházban, amely tuti, hogy pozitív hatással lenne az országunkra.

Szerintem van létjogosultsága a "karizmatikus mozgalom"-nak a református egyházban. Nem azzal kell foglalkozni, hogy máshol milyen elhajlások vannak, hanem a jó példát kell megtalálni a saját házunk táján.

Tesók, töltekezzünk be Szent Lélekkel, kérjük segítségét, hogy a világ Krisztusi jelzőt tudja ránk is mondani, ahogy tette azt az antiókai tesókkal kapcsolatban. Legyen több szeretet, megbocsátás az életünkben, a Szent Lélek gyümölcsei roskadozzanak az ágainkon.
Imádkozzunk a Lélek segítségével, hogy az embereket a templomokba beterelve hallván az Élet Igéjét hitre jussanak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 29., szerda 14:33 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Sziasztok!

Egy rövid,de annál tartalmasabb kis könyvet szeretnék a figyelmetekbe ajánlani.
A könyv szerzője:Alföldy-Boruss Dezső, református lelkipásztor
Címe:A pünkösdista és karizmatikus mozgalom rövid áttekintése és bibliai vizsgálata

A könyvhöz fűzött előszó Alföldy-Boruss Dezsőtől:"A pünkösdista mozgalom időben megelőzte a karizmatikus mozgalmat.Az előbbi a század elején keletkezett,az utobbi pedig a hatvanas években.Napjainkban a harmadik hullámmal találkozunk.
Tanításuk,kegyességük a legtöbb esetben és a lényegi dolgokban ugyanaz.A mozgalomban munkálkodó lélek mindkét irányzatban lentről való,hamis lélek,melyet legtöbbször kézrátétellel adnak át egymásnak.Így kimutatható például az,hogy Torrey 1905-ben adott kézrátételt Eugen Edel-nek,(aki a régi pünkösdista mozgalom munkása volt),akinek unokája,Reinek Friedemann Edel,már a karizmatikus mozgalom képviselője Németországban,s a karizmatikus centrum a Schloss Craheim vezető embere,aki Magyarországon sokszor megfordult,és végig látogatta a református egyház karizmatikus lelkészeit...Még elöljáróban kell tisztáznunk a következőket.A most tárgyalt mozgalmakban nem pusztán egy különös és a Reformáció egyházaitól idegen kegyesség áll előttünk,hanem olyan kegyesség,amelyet egy,a Bibliától idegen lélek hozott létre."

Valamint megjelent egy hasonló kiadvány is,ebben a témakörben,melynek címe:Aki a hét arany gyertyatartó között jár.
Ez 14 egyházi vezető nyilatkozatát és állásfoglalását tartalmazza a karizmatikus mozgalomról,amit 2004 pünkösdjén tettek meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 08:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A karizmatikus fórumozók nyilván már rég olvasták, de én például csak most hallok erről a könyvről. Egyáltalán ilyen témájú könyvről. Hol lehet hozzájutni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 08:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
EZT a konkrét könyvet nem tudom, de szerintem ugyanoda jutsz, ha az alábbi, a neten megtalálható (német atyánkfia által írt) művet olvasod el:

http://sermon-online.net/hungarian/Rudo ... andeka.pdf

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 10:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Köszönöm! Le fogom tölteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 10:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Károly írta:
...Alföldy-Boruss Dezső...:A pünkösdista és karizmatikus mozgalom rövid áttekintése és bibliai vizsgálata

Idézet:
A mozgalomban munkálkodó lélek mindkét irányzatban lentről való,hamis lélek,melyet legtöbbször kézrátétellel adnak át egymásnak....A most tárgyalt mozgalmakban nem pusztán egy különös és a Reformáció egyházaitól idegen kegyesség áll előttünk,hanem olyan kegyesség,amelyet egy,a Bibliától idegen lélek hozott létre.


...


ez az egyik uralkodó felfogás, az általam idézett német forrás is erre szavaz

a másik jellemzö verzió: PSZICHIKAI jelenségekröl van szó, amelyek inkább az elmeorvos, mint a lelkész kompetenciájába tartoznak

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 12:00 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Akit érdekel,privátba szívesen megadom a címet,ahonnan megrendelheti a könyvet. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 12:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ha valakit netán a "másik oldal" is érdekel:

http://www.google.hu/url?sa=t&source=we ... h6GughU7uA

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 12:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Károly írta:
A mozgalomban munkálkodó lélek mindkét irányzatban lentről való,hamis lélek,melyet legtöbbször kézrátétellel adnak át egymásnak.

Mit ki nem találnak az emberek, hogy saját hitéletük kudarcának teológiai aládúcolást bütyköljenek!
Vannak nehezen megérthető szakaszok az igében, de az alap keresztény értékek olyan egyszerűek, hogy azt tanulatlan emberek is magukévá tudják tenni. Ha nem így lenne, akkor a tanultság, vagy annak hiánya üdvösségi kérdés lenne.
Nem az.
Ilyen egyszerű, kijelentett igazsága az igének, hogy ha valaki az Atyától az Ő Szellemét kéri, Jézus nevében, akkor az Atya nem engedi meg, hogy az az ember valami más, "lentről jövő hamis szellemet" kapjon.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 14:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Károly írta:
Akit érdekel,privátba szívesen megadom a címet,ahonnan megrendelheti a könyvet. :)


Köszönöm! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 30., csütörtök 18:01 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Aki a hét arany gyertyatartó között jár című kiadvány pedig a Budapesti Pasaréti Református gyülekezetnél rendelhető meg. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség