Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 66  Következő
 

Re: Gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 16:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Egyetlen módja van annak, népnek, egyháznak és egyénnek egyformán, hogy ne a támadások kivédésében folyjon el az energiánk, ha magunk is látjuk, néven nevezzük és elfogadjuk, hogy egy-egy konkrét ügyben hibáztunk vagy bűnt követtünk el.


Idézet:
A kollektív felelősség kérdése, amit Ex, mióta itt van rá akar húzni a ref. felekezetre......... és én hülye néha ugyan azzal akarok visszavágni. :-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 16:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
pauler írta:
Egyébként az is bűn, hogy olyan teológiát hirdet a Hit gyülekezete, ami arra utal, hogy a zsidóságnak nem a kereszten miattuk is meghalt Messiást kell meglátniuk.

Ez valóban hülyeség, ilyet nem hirdet a HGy.


Valahol ilyesmiről írtál, nincs időm kikeresni, bocs....

Idézet:
Idézet:
látom azt, hogy ez a kísértés jelen van köztünk

Ez nem kisértés, hanem vastagon jelen való bűn.


Van akinél bűn, van akinél kísértés.

Idézet:
Idézet:
és amennyi erőm van, harcolok ez ellen, ...
Hidd el, enélkül is - amikor az Úr Lelke arra indít - elmondom a véleményem egy olyan embernek, aki valamelyik történelmi felekezetben él és a zsidóságról nagyon negatívan beszél.


Ennek őszintén örülök, már csak azért is, mert igen furcsa egyoldalúság lenne, hogy engem megkértél ne imádkozzak nyelveken, ha veletek vagyok, közben pedig nem szólnál be a ref. antiszemitáknak. :)


Örülök, hogy örülsz. Én még hálásabb voltam Jézus Krisztusnak, hogy nem is szóltál, mert korábban már Tőle ezt kértem.! :-)

Idézet:
Idézet:
(pedig én nagyobb kockázatot vállalok ezzel, mint te, aki egy másik felekezetből jössz)

Nos ez már nagy baj, és ilyen református bajokra szoktam itt felhívni a figyelmet.
Kockáztatsz, ha beszólsz az antiszemitáknak?


Én itthon vagyok, te csak a szomszéd otthonodból üvöltesz néha át a kerítésen. Ez jelentős különbség!

Idézet:
Ha a nyelvekenszólás miatt szólsz be, azzal valszeg nem kockáztatsz. Így van?
Antiszemitizmussal nem kockáztat semmit egy ref. lelkész. Karizmatikussággal már igen. Azzal már magára húzhatja az egyház nyomását. Sőt karizmatikusnak sem kell lenni, csak egyszerűen a megtérés szükségességét kell hirdetni, máris beszólnak neki (konkrétan, volt osztáyltársam). Ezek a durva dolgok. Igét alkalmazva veszélybe kerülhet egy lelkész, antiszemitaként, náci párt tagjaként semmi kockázat.


Egy püspök elveszítette a püspökségét azért, mert antiszemita a ref. felekezetben.
Aki kegyesen akar élni, az bármelyik felekezetben üldözve lesz.
Akinek kevés az, hogy nyelveken szól, akinek nem elég, hogy vízbe merítették, vagy már a nagyszűleje is ebbe a templomba járt.

[quote]Én itt nem képviselem a HGy-t, már mondtam többször, tehát maximun az én külső támadásomról beszélhetünk, de ez ügyben nem a HGy radikális, hanem Isten igéje, mi szerint ki kell vetni a kovászt at Egyházból.
Kimenekülni a hamis egyházból kell, tehát az nálunk inkább a katolikusokra vonatkozik, de továbbra is az ige mondja. :)
[/quote

Kivetni az egyházból a kovászt! Ezzel szembe ott áll az, hogy ne tépjük ki a konkolyt, mert megsérülhet a búza. Ez is Ige!
Amikor valaki hevesen nekiesik pl. HL-nak, akkor ebben benne van a veszély, hogy kitép a búzából is.
Hamis egyháznak a katolikusokat sem mondanám. Vannak súlyos tévedésik, de nem nevezném ezt a felekezet sem hamisnak.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. okt. 27., szerda 19:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 17:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Az az időszak pedig nagy spirituális éhség időszaka volt, de ezt az éhséget nem voltak képesek betölteni.


Ez nem igaz!!! Voltak akik szerették volna, de kollaboráns lelkészek, vagy kommunista párt katonák az ilyen Krisztusban hívőket eltávolították. A mi gyülekezetünkből két ilyen lelkészről is tudok, akiknek az életük példa erre. Olvasd el az "Illés kenyerén" című könyvet.

Idézet:
És igaza van Nx-nek. Ha RL megtért a bűnéből, mert bűnnek ítélte, akkor az egyháznak is meg kellene térni belőle, nem takargatni, pláne helyt adni neki ma is.


A felekezet sokszínű, széles körökből vannak benne emberek. Zsidók is! A gyülekezet se csak a megtértek társasága és én nem is szeretném, hogy az legyen, még akkor sem, ha ezzel megszűnne minden olyan támadás, ami pl. az antiszemitizmus vádja.
A lelki vezetők jelentős része elítéli az antiszemitizmust.
Ifj. HL miatt pedig valóban rossz érzéseim vannak. De erről már írtam, őt az az Isten fogja számon kérni, akitől kapta a palástját.

És akkor a viszont támadásokról lemondva én is csak ennyit szerettem volna írni.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 21:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Az az időszak pedig nagy spirituális éhség időszaka volt, de ezt az éhséget nem voltak képesek betölteni.


Ez nem igaz!!! Voltak akik szerették volna, de kollaboráns lelkészek, vagy kommunista párt katonák az ilyen Krisztusban hívőket eltávolították. A mi gyülekezetünkből két ilyen lelkészről is tudok, akiknek az életük példa erre. Olvasd el az "Illés kenyerén" című könyvet.

Ezt nem értem és azt hiszem azért mert félreértettél valamit és valami egészen másról beszélsz.
Mi az ami nem igaz?
üdv :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 21:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Nx :arrow: <3

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 21:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

<3 <3

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 27., szerda 23:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
pauler:
Ex, Rákosi zsidó származású volt és az egyik legszörnyűbb isten ellenes korszakot hozta hazánkra.
Ez miért van?
Loisz:
"Aki bűntelen közületek, az vessen rá először követ." Ján 8,7
Kedves Loisz! Én így értettem (félre). Nem szeretetlenségből, hanem mert egyszerűen számomra így érthető. Vannak dolgok, amiket másként látunk, ezért beszélgetünk, és lehet, hogy ezzel elfogadóbbá is válunk.
Üdv
nX



Kedves nX !
Valóban igazolod, hogy mennyire értettél FÉLRE, ha RL-t és Rákosit felcserélve idézed.- Az igei idézetem RL bűnbánatos magatartása után következett. - Hogy lehet a két embert, magatartást felcserélhetően egy szintre hozni ?
Eredeti idézet:

Idézet:
exrefis írta:
Loisz írta:
Idézet:
"Kicsoda mondja el nekünk, micsoda nagy dolgokra hívott ez az Ur ?
A FELADATOK .-
Isten a feladatokban mutatja meg minden nemzedéknek, milyen naggyá lehet.
--És a feladatok annál nagyobbak, minél törpébb egy kor, minél elesettebb egy nemzedék. "
Ravasz László

Idézet:
És aki ezekben a feladatokban elbukik, hozzájárul, hogy az a kor nem egyszerűen törpe, hanem aljassá is válik, például akkor, amikor a Felsőházban aláírja a zsidótörvényeket.
ex

Idézet:
"Aki bűntelen közületek, az vessen rá először követ." Ján 8,7


üdv
L

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2010. okt. 28., csütörtök 00:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 28., csütörtök 00:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
rosta írta:
Már számtalanszor lejátszottuk ezt a bűnös nemzet játékot az exrefissel, meg a net2risttel, szomorú, de mindig találnak jótét lelket a játszadozásukhoz.


-Ebben a megállapításban van "valami". :wink:

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 28., csütörtök 04:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Rendben van. Ott van az igazság nálatok A TÖKÉLETES ÉS SZENT MAGYAR REFORMÁTUS EGYHÁZBAN, aminek semmi szüksége a megtérésre.
Csak furcsa, hogy pl. egyszer sem jutott eszedbe szólni Rostának az antiszemitizmusa miatt nagy igazságosztó szerepedben. Ezért is meg kellene állni Isten előtt.
Kacsintás kizárva.

Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 28., csütörtök 06:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Ex!

Olvasd el az Illés kenyerén könyvet.
Nem igaz, hogy a ref. felekezet nem akarta kielégíteni a szükséget, de akik erre alkalmasak lettek volna, azokat deportálták.

Péter

A ref. felekezetben vannak bűnös emberek és nem csak a gyülekezeti tagok között, hanem a vezetők között is. Sőt magam is az vagyok!
Lehet, hogy nem igazán elfogadható ez a számunkra, de egyedül ISTEN KEGYELME tartja egybe ezt a közösséget.
Én bízom abban és kérem Istent, hogy sokáig tegye ezt!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 28., csütörtök 07:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Érdekes jellemzője a fórumozásnak, hogy rendszeres időközönként az exrefis elpokkantja magát, hogy a bűnhödt, fasiszta, antiszemita reformátusoknak mért nem ég a pofáján a bőr folyamatosan, és mi meg hajlandók is vagyunk szépen artikulálva, majd egyre idegesebben válaszolni. Amilyen hülye vagyok, még én is írtam egy kommentet.

A hab a tortán az, hogy egyszerre, mintegy vezényszóra mindenki beáll egy pozícióba és elkezd csapkodni, mintha legyet, muslincákat kergetne nagy lendülettel.

Exrefis, ezek a provokációid olyan szánalmasak...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 28., csütörtök 07:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Péter!

Nx álláspontja nem áll hozzád közel? Szerintem benne van maximálisan a ref. egyház szeretete és az igazságosság iránti vágy egyszerre.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 28., csütörtök 07:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
Kedves Péter!

Nx álláspontja nem áll hozzád közel? Szerintem benne van maximálisan a ref. egyház szeretete és az igazságosság iránti vágy egyszerre.

Üdv:
Indu


Igen, ezt a maximális azonosulást a reformátusokkal kapcsolatban nagyon jól mutatja az alábbi sora, amely többes szám második személyben íródott:

nemosinex írta:
Ott van az igazság nálatok A TÖKÉLETES ÉS SZENT MAGYAR REFORMÁTUS EGYHÁZBAN, aminek semmi szüksége a megtérésre.


Én nem is tudom, hogy a nemosinex milyen egyházhoz tartozik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 28., csütörtök 08:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
segítek... (vesztemre, tudom, de akkor is):

hogy Nx milyen egyházhoz tartozik? az Egyházhoz... (ez a lényeg, a többi erősen másodlagos kérdés)

de mégis pontosabban hova? akkor először azt tisztázzuk, hogy hova NEM:

"A TÖKÉLETES ÉS SZENT MAGYAR REFORMÁTUS EGYHÁZhoz, aminek semmi szüksége a megtérésre"

úgy gondolom ennek alapján, hogy a NEM tökéletes és NEM tévedhetetlen (viszont ettől még szent és tökéletes (=teleiosz)!) református egyházhoz :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 28., csütörtök 11:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Szia Ex!

Olvasd el az Illés kenyerén könyvet.
Nem igaz, hogy a ref. felekezet nem akarta kielégíteni a szükséget, de akik erre alkalmasak lettek volna, azokat deportálták.

Kedves Péter!
Nem tudnád könyvajánlás nélkül néhány egyszerű mondatban elmondani, hogy miről beszélsz? Most méginkább úgy érzem, hogy nem az általam felvetettekre reagálsz, vagy valamit félreértettél. Ne beszéljünk már el egymás mellett.
Segítek. Én azt állítottam, hogy a történelmi felekezetek első dolga a vagyonvisszaigénylés volt a rendszerváltás után, ahelyett, hogy az akkor világosan érzékelhető spirituális éhséget az evangélium hirdetésével betöltötte volna.
Helyettük mások tették ezt meg.
Erre valahogy egyáltalán nem válasz a fenti beírásod.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 66  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség