Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 66  Következő
 

Re: Gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 19:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
rosta írta:
Jóember, miért nem a hitgyüliben a Németh óembere a témád?

Valszeg azért mert soha nem követett el olyan aljasságot, aminek következtében embereket kitaszítottak a polgári életből és a végén a biológiai életből is.
ex


Igen értelmetlen lenne egy olyan kérdés, mit tett volna NS, ha a harmincas évek pünkösdi egyházának tagja lett volna.
Úgy emlékszem, Net említette valahol, (nem tudom, tényleg így volt e) hogy abban az időben a pünki vezetők a nácikkal szimpatizáltak.
Most akkor mi legyen? Húzzuk rá a vizeslepedőt úgy általánosságban, visszamenőleg a karizmatikusokra is?
Gondolom, ők is megbánták, ahogy megbánta Ravasz László is, hogy megszavazta a zsidótörvényt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 19:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
exrefis írta:
rosta írta:
Jóember, miért nem a hitgyüliben a Németh óembere a témád?

Valszeg azért mert soha nem követett el olyan aljasságot, aminek következtében embereket kitaszítottak a polgári életből és a végén a biológiai életből is.
ex


Igen értelmetlen lenne egy olyan kérdés, mit tett volna NS, ha a harmincas évek pünkösdi egyházának tagja lett volna.
Úgy emlékszem, Net említette valahol, (nem tudom, tényleg így volt e) hogy abban az időben a pünki vezetők a nácikkal szimpatizáltak.
Most akkor mi legyen? Húzzuk rá a vizeslepedőt úgy általánosságban, visszamenőleg a karizmatikusokra is?
Gondolom, ők is megbánták, ahogy megbánta Ravasz László is, hogy megszavazta a zsidótörvényt.

A német pünkik támogatták Hitlert, tudtommal.
A magyar pünkikkel meg a csendőrség foglalkozott.
Tehát kérdésedre annyit tudok feltételezni, hogy a csendőrök kézrátétellen babusgatták volna NS-t, valszeg.
Kérdés: Kiállt-e a reformátusság a pünki testvérei mellett, amikor azok hitét rendőrségi ügyként kezelték? Vagy esetleg úgy gondolták, hogy úgy kell nekik hülye szektások.
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2010. nov. 02., kedd 19:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 19:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
pauler írta:
Akkor javítok, miért regisztráltál egy református portálon, de ha ilyen nehéz erre egyenes választ adni, akkor felejtsük el.....

Ha ezt kérdezted, erre ez a válasz.
... Mert az Úr szava mindenkori gyalázatomra és csúfságomra lett nékem.
9Azért azt mondom: Nem emlékezem róla, sem az ő nevében többé nem szólok; de mintha égő tűz volna szívemben, az én csontjaimba rekesztetve, és erőlködöm, hogy elviseljem azt, de nem tehetem.


:) Remélem érthető.
üdv
ex


Ha valóban így lenne, nem tudnál hallgatni a saját gyülekezetedben sem, a SAJÁT tévelygéseiteket illetően.
Gondolom, ez is érthető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 19:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Ha valóban így lenne, nem tudnál hallgatni a saját gyülekezetedben sem, a SAJÁT tévelygéseiteket illetően.
Gondolom, ez is érthető.
Tudod én szabad ember vagyok az Úrban, nem köt semmiféle felekezeti tan. Kezemben a Biblia és le tudom csekkolni a tanításokat. Ha ilyenek lettek volna, (durva dolgok), akkor már régen kinyilvánítottam volna, szavaztam volna a lábammal.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 20:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
pauler írta:
Akkor javítok, miért regisztráltál egy református portálon, de ha ilyen nehéz erre egyenes választ adni, akkor felejtsük el.....

Ha ezt kérdezted, erre ez a válasz.
... Mert az Úr szava mindenkori gyalázatomra és csúfságomra lett nékem.
9Azért azt mondom: Nem emlékezem róla, sem az ő nevében többé nem szólok; de mintha égő tűz volna szívemben, az én csontjaimba rekesztetve, és erőlködöm, hogy elviseljem azt, de nem tehetem.


:) Remélem érthető.
üdv
ex


Miért akarod ránk erőltetni a hitgyülis gondolatokat? Prófétának érzed magad? Terjesztened kell az Igazságot?

Miért nem a hitgyülis fórumokon írsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 20:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
A német pünkik támogatták Hitlert, tudtommal.
A magyar pünkikkel meg a csendőrség foglalkozott.
Tehát kérdésedre annyit tudok feltételezni, hogy a csendőrök kézrátétellen babusgatták volna NS-t, valszeg.
Kérdés: Kiállt-e a reformátusság a pünki testvérei mellett, amikor azok hitét rendőrségi ügyként kezelték? Vagy esetleg úgy gondolták, hogy úgy kell nekik hülye szektások.
ex


Gondolom, annyira állt ki a reformátusság az akkori pünkik mellett, amennyire a pünkik tartották keresztényeknek a többi egyházat.
Ha a magyar pünkik akkori állapotukban tagadták mások kereszténységét, elvárhatták jogosan, hogy mások annak tartsák őket?

És térjünk vissza ismét a témához: szerinted Ravasz Lászlónak, illetve a német pünki vezetőknek nincs bűnbocsánat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 20:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Ha valóban így lenne, nem tudnál hallgatni a saját gyülekezetedben sem, a SAJÁT tévelygéseiteket illetően.
Gondolom, ez is érthető.
Tudod én szabad ember vagyok az Úrban, nem köt semmiféle felekezeti tan. Kezemben a Biblia és le tudom csekkolni a tanításokat. Ha ilyenek lettek volna, (durva dolgok), akkor már régen kinyilvánítottam volna, szavaztam volna a lábammal.
ex

Mennyire kell durvának lenni egy tévelygésnek, hogy szabad emberként az Úrban, a kezedben a Bibliával, a szívedben az Úr Jézus kegyelmével a SAJÁT gyülekezetedben zajló dolgokat, történéseket értékelve a SAJÁT gyülekezetedben (is) meg merj szólalni, s ne csapd be magad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 20:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Gondolom, annyira állt ki a reformátusság az akkori pünkik mellett, amennyire a pünkik tartották keresztényeknek a többi egyházat.
Na látod ez az.
Ha nem tartanak minket kereszténynek, akkor mehetnek a levesbe, és be is bizonyítjuk ezzel, hogy tényleg nem vagyunk azok. Ez az a szellem amit RL-tól még te is örökölted, akkor is ha esetleg ő megtért belőle.
RL is azt mondta, hogy a zsidó kérdésre az az egyedüli megoldás ha kereszténnyé lesznek, ha meg nem akkor mehetnek a numerus claususba, meg kifelé az élet minden területéről.
Idézet:
Ha a magyar pünkik akkori állapotukban tagadták mások kereszténységét, elvárhatták jogosan, hogy mások annak tartsák őket?

Nem az volt elvátható, hogy kereszténynek tartsák őket, hanem a reformátusoknak kellett volna keresztényként viselkedni és kiállni az igazságtalanság mellett. ha kereszténynek tartod, ha nem. Ha zsidó, ha nem. Pusztán azért mert emberek.
Idézet:
És térjünk vissza ismét a témához: szerinted Ravasz Lászlónak, illetve a német pünki vezetőknek nincs bűnbocsánat?
Van bűnbocsánat, ha volt bűnbánat.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 20:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Mennyire kell durvának lenni egy tévelygésnek, hogy szabad emberként az Úrban, a kezedben a Bibliával, a szívedben az Úr Jézus kegyelmével a SAJÁT gyülekezetedben zajló dolgokat, történéseket értékelve a SAJÁT gyülekezetedben (is) meg merj szólalni, s ne csapd be magad?
Ne aggódj, ha hamisságokat hírdetnek, vagy antiszemita dumákat nyomnak, akkor felszólalok.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 20:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Én azokba a topicokban, ahol az ÚR IGÉJÉT keressük még nem láttalak, mióta itt vagy. :-(
Ahol az ELLENTÉTEKET kell az Igével dorongolni, ott valóban jelen vagy, de nekem ez nem az az Ige, amit bemásoltál, ez nagyon messze van ettől. :-(
A "ref. felekezet bűnei Igével alátámasztva" témában SEÁ sokkal hitelesebb a számomra, rá inkább figyelek, mint rád.

A HGY-ből hova mennél, ha lábbal kellene szavazni? Én azt gondolom, hogy a HGY a csúcson tartja magát, tehát ha valaki innen elmegy, akkor az a HGY szerint a kárhozatba mehet csak.

Ma voltam férfi körön (Nehémiásról beszéltünk, a 9. részről) és döbbenetes, hogy a zsidó néphez hányszor kellett Istennek prófétát küldeni ugyan azokért a bűnökért (őseink bűnei). Milyen jó, hogy nem te vagy a zsidó nép Istene, mert akkor már végük lenne.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 21:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Én azokba a topicokban, ahol az ÚR IGÉJÉT keressük még nem láttalak, mióta itt vagy. :-(
Ahol az ELLENTÉTEKET kell az Igével dorongolni, ott valóban jelen vagy, de nekem ez nem az az Ige, amit bemásoltál, ez nagyon messze van ettől. :-(
A "ref. felekezet bűnei Igével alátámasztva" témában SEÁ sokkal hitelesebb a számomra, rá inkább figyelek, mint rád.
Helyes, figyeljél rá. Ugyanazokat a problémákat mondja, amiket én is felvetettem itt és amit ellen mereven tiltakoztatok. A megoldásról SEÁ sem sokat mondott, pedig éppen ott kezdődnek a kényes kérdések. És igen, bizony megfordultam azokban a topicokban, ahol a megoldást kellene keresni.
Idézet:
A HGY-ből hova mennél, ha lábbal kellene szavazni?
Most erre nem tudnék válaszolni, csak azt tudom, hogy hová nem mennék.
De tudod, he eljönne az ideje nagyon egyszerű lenne. Oda mennék, ahol a bibliai megtérést ujjászületést hirdetik, a Szsz bizonyságot tesz mellettük, a gyülekezet megtérőkkel szaporodik hétről hétre.
Idézet:
Én azt gondolom, hogy a HGY a csúcson tartja magát, tehát ha valaki innen elmegy, akkor az a HGY szerint a kárhozatba mehet csak.
Jól mondod, hogy te gondolod. A Hgy nem ezt gondolja magáról. :)

Idézet:
Ma voltam férfi körön (Nehémiásról beszéltünk, a 9. részről) és döbbenetes, hogy a zsidó néphez hányszor kellett Istennek prófétát küldeni ugyan azokért a bűnökért (őseink bűnei).
Annak kellett volna eszedbe jusson, hogy a reformátusoknak is hányszor kell szólni ugyanazért.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 21:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Ha nem tartanak minket kereszténynek, akkor mehetnek a levesbe, és be is bizonyítjuk ezzel, hogy tényleg nem vagyunk azok. Ez az a szellem amit RL-tól még te is örökölted, akkor is ha esetleg ő megtért belőle.

Most mondjam azt, hogy a pünkiktől te meg mást örököltél, még ha ők időközben meg is tértek belőle? Mire lenne jó?
exrefis írta:
RL is azt mondta, hogy a zsidó kérdésre az az egyedüli megoldás ha kereszténnyé lesznek, ha meg nem akkor mehetnek a numerus claususba, meg kifelé az élet minden területéről.

Most, hogy mondod, eszembe jutnak a hozzászólásaid, hogy ez sugárzik szinte minden hozzászólásodból a meg nem tértek felé. Izraelt kivéve.
Idézet:
Ha a magyar pünkik akkori állapotukban tagadták mások kereszténységét, elvárhatták jogosan, hogy mások annak tartsák őket?

exrefis írta:
Nem az volt elvátható, hogy kereszténynek tartsák őket, hanem a reformátusoknak kellett volna keresztényként viselkedni és kiállni az igazságtalanság mellett. ha kereszténynek tartod, ha nem. Ha zsidó, ha nem. Pusztán azért mert emberek.

Gondolom, nem „tudatalatti" elszólás volt, és azt akartad írni, hogy "kiállni az igazságtalanság ellen”, vagy "kiállni az Igazság mellett”.
Ha így értetted, végre egyetértek minden szavaddal, és örülök, hogy végre kimondtad ezeket a szavakat.
Mert ezek szerint a palesztinokat is embereknek tartod.
Idézet:
És térjünk vissza ismét a témához: szerinted Ravasz Lászlónak, illetve a német pünki vezetőknek nincs bűnbocsánat?

exrefis írta:
Van bűnbocsánat, ha volt bűnbánat.
ex

Tehát nem nálad van az ítélet.
Akkor mi is a problémád?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 21:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Mennyire kell durvának lenni egy tévelygésnek, hogy szabad emberként az Úrban, a kezedben a Bibliával, a szívedben az Úr Jézus kegyelmével a SAJÁT gyülekezetedben zajló dolgokat, történéseket értékelve a SAJÁT gyülekezetedben (is) meg merj szólalni, s ne csapd be magad?

Ne aggódj, ha hamisságokat hírdetnek, vagy antiszemita dumákat nyomnak, akkor felszólalok.
ex

Ezt most jól értettem?
Amikor hamisságot hirdetnek, vagy antiszemita dumát nyomatnak, akkor fel szoktál szólalni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 21:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Helyes, figyeljél rá. Ugyanazokat a problémákat mondja, amiket én is felvetettem itt és amit ellen mereven tiltakoztatok. A megoldásról SEÁ sem sokat mondott, pedig éppen ott kezdődnek a kényes kérdések. És igen, bizony megfordultam azokban a topicokban, ahol a megoldást kellene keresni.


Veled szemben tiltakozunk, mert a te írásaidból hiányzik a ref. felekezet tisztelete, mint OTTHON.
Te a szomszédból kiabálsz Ex, erre meg nem sok szükség van. Ez csak rombol. SEÁ mond megoldást, az Evangéliumot.
Te olyan topicokban voltál túlnyomó részt jelen, ahol a ref felekezet hibáiról lehet értekezni, pedig tőled én is többet vártam, ha már azt az Igét idézted.

Idézet:
Most erre nem tudnék válaszolni, csak azt tudom, hogy hová nem mennék.
De tudod, he eljönne az ideje nagyon egyszerű lenne. Oda mennék, ahol a bibliai megtérést ujjászületést hirdetik, a Szsz bizonyságot tesz mellettük, a gyülekezet megtérőkkel szaporodik hétről hétre.


Azt kívánom, hogy erre ne kerüljön sor, hogy hűséges lehess ahhoz a felekezethez, amiben most élsz.
De ez a felsorolás IGAZ arra a gyülekezetre, ahol élek!

Idézet:
Idézet:
Én azt gondolom, hogy a HGY a csúcson tartja magát, tehát ha valaki innen elmegy, akkor az a HGY szerint a kárhozatba mehet csak.

Jól mondod, hogy te gondolod. A Hgy nem ezt gondolja magáról. :)


Pedig így viselkednek a tagjai, akkor itt valami kommunikációs hiba van.

Idézet:
Annak kellett volna eszedbe jusson, hogy a reformátusoknak is hányszor kell szólni ugyanazért.


A BIBLIA a zsidóságról beszél! Nekem nem kell, hogy ez eszembe jusson, mert te itt vagy, és minden esetben figyelmeztetsz.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2010. nov. 02., kedd 21:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gondolatok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 02., kedd 21:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Annak kellett volna eszedbe jusson, hogy a reformátusoknak is hányszor kell szólni ugyanazért.
ex


Hála Istennek, szólnak is.
Tudod...A mi gyerekünket mi ütjük.... :)

De mi lett a hgy prófétáival, akik arra voltak hivatva, hogy a hgy-t szembesítsék tévelygéseikkel. Hova lettek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 983 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 66  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség