Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 12:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bocs, a konfirmáció NEMMMMMMM sákramentum...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 13:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Zsolt írta:
Kedves Lucius!

Kérlek szépen, hogy ne ébreszd fel bennem az óembert, mert az semmi jóra nem vezet. Lehet, hogy nem érted a predestinációt, de az nem indokolja azt, amit tettél. Ennek a témának nagyon is itt a helye. A keresztelkedésről szól a szavazás, az pedig egy sákramentum, akár a konfirmáció, vagy az úrvacsora.

A te álláspontod szerint be kell merítkezni felnőtt korban. A ref. álláspont szerint a keresztelőt minél hamarabb meg kell tartani. A keresztelés szimbólum. Azt jelenti, hogy Jézushoz - rajta keresztül az Atyához - tartozom. De ezt az Atya eleve tudta, eleve így döntött, hogy ez megtörténjen. Úgyhogy a keresztelés és a predestináció egymástól elválaszthatatlan.

Luther, amikor német nyelvre fordította a Bibliát, felírta az íróasztalára nagy betűkkel: "Meg vagyok keresztelve." Tette ezt azért, mert munkája közben gyakran kísértette az ördög, hogy hagyja abba a munkáját. Ez a mondat azt is jelenti: "Jézushoz tartozom." NEM JEHOVA TANÚIHOZ!!! :!:

Ha gondolod, nyissunk egy új topicot, de súlyos sértés volt tőled ezt a témát átvinni Jehova tanúihoz. Rómában viselkedj úgy, mint a rómaiak, itt pedig kérlek tiszteld a portál gazdáját, a Református Egyházat.


Biztosíthatlak, hogy sértésnek szándéka sem volt bennem.
Vagyis nyíltan megkövetlek. Bocsánat!

A témát azért vittem át, mert korábban itt. (Keresők kérdései) felmerült, hogy ezen topikba leginkább azok járnak be, akik a Református hitben keresik a válaszokat. És válaszaim, hozzászólásaim eltéríthetik (megrendíthetik az óvatlanokat stb... felvetés.)
Nehéz eligazodni köztetek. :)

Mivel nem akartam új topikot nyítni, mert nem tudom hogy lesz-e időm figyelemmel kisérni, így azt a terhet nem tudom felvállalni. (Tudod.. a fejsze és a fa az ember vagy kivágja, vagy nem.)

Másrészt amit felhoztam, az megegyezik azzal ahogy ők is hiszik. De, legfőképpen ahogy én.

Szerintem az eleve elrendelés már eltért a bemerítkezés témakörétől. De, ez meglátásaink közti különbség.

Nos, nem fogom rajtad kérni, ha itt, most lezárod. Mert sértésnek érzed.
Ismételten Bocsánat, ha akaratomon kivül megbántottalak. :)

Ez még eszembe jutott;
Kálvin találó példát hoz erre, amikor a sákramentumot egy királyi okiraton álló pecséthez hasonlítja. Ez nyilvánvaló és érthető bizonyosság: a levél hiteles, a királytól jön. Ugyanakkor az okirat érvényességét tekintve teljesen mindegy, hogy az emberek mit gondolnak a benne foglaltakról: elfogadják-e vagy sem, egyetértenek-e vele vagy sem. A levél mindenkire érvényes.

Szela

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lucius 2006. nov. 24., péntek 13:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 13:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem bántási szándékból, inkább csak MEGFIGYELÉSként:

a fórum JELMONDATA lehetne egy véletlenül elejtett mondat:

Idézet:
De, legfőképpen ahogy én.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 13:12 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Lucius!

Semmi gond. És nincs harag.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:44-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 13:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
net2rist írta:
nem bántási szándékból, inkább csak MEGFIGYELÉSként:

a fórum JELMONDATA lehetne egy véletlenül elejtett mondat:

Idézet:
De, legfőképpen ahogy én.


Hát nem arról szól a fórum?
Ha Isten képes minden embert megszólítani. mindenkihez személyreszólóan üzenni.

Akkor a megnyilvánulásainknak a személyes 'Én' meggyőződésből kell, és érdemes fakadnia.
Én mindennek utánanézek mielött ide beteszem. Ezért hát azt mondom, hogy Én így hiszem, Én így gondolom. Nem gyülekezet nevében beszélek, hanem a magaméban. Mindezt úgy, hogy elötte kézbe, ill képernyőre veszem az írásokat Kérve Isten szellemét, hogy hitemnek megfelelően tudjam vissza adni nézetem, az Ő segítségével.

Tehát én nem lepődök meg, ha valaki az mondja 'én' mert engem leginkább az érdekel. Isten Szavai után, hogyan gondolja egy másik embertársam.

Ha a Református hit tantételeire vagyok kiváncsi, vagy katolikusokéra, vagy bármely más egyházéra. Akkor közvetlenül azon egyház valamelyik elismert vezetőjét kérdezem, vagy a publikált tételeket tanulmányozom. De, nem ez a célom. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 13:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Zsolt írta:
Kedves Lucius!

Semmi gond. És nincs harag. De a Jehova tanúi topic elég rossz választás volt. Csak ezt kértem ki a ref. egyház nevében. A téma ellenben mehet felőlem tovább. Nyissunk neki új topicot, vagy ugorgyunk ? :wink:


Alea iacta est
A kocka el van vetve
(Suetonius)

Rajtad áll. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 24., péntek 22:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Nem volt túl sok időm, így most 9 oldalt kéne átolvasnom. Ezért egyelőre csak azokra a hozzászólásokra válaszolok, amelyeket konkrétan nekem címeztek.
Erika írta:
Kedves Teomo,
tőled pedig azt kérdezem, h. mi az , amit a reformátusságban értékelsz, többször írtad, h. bár egyes dolgokkal nem értesz egyet, meggyőződéses református vagy./holott ott a széles kínálata az egyéb prot .gyülekezeteteknek-teszem én hozzá/

Gyermekkoromtól fogva református gyülekezetbe járok és nem akarom otthagyni a gyülekezetet, mert jól érzem magam ott. És van sok megtért testvér. Az igaz, hogy vannak dolgok, amikkel nem értek egyet, de nem olyan sok és nem olyan nagy mértékben, hogy azért otthagyjam ezt a gyülekezetet és átmenjek egy vadidegen gyülekezetbe. Meg eleve tökéletes gyülekezet nincs. Én inkább a gyülekezetet szeretem, mint az egyházat, amelyhez tartozik.
JennyT írta:
Kedves Teomo!
Nem volt még időm az egész topicot elolvasni, csak egyetlen észrevételem lenne.
Én nem ítélem el a felnőttkeresztséget, de ha a gyerekkeresztségre kattintok, akkor azzal mintha ezt fejezném ki. Nem lehetne ezen utólag változtatni?
Köszi!
A bővebb véleményemet is kifejtem hamarosan. (amint erre ígéretet tettem egy másik topicban)

Ha a gyermekkeresztségre kattintasz, azzal azt fejezed ki, hogy a gyermekkeresztséget tartod helyesebbnek. Ha a bemerítkezésre kattintasz, azzal azt fejezed ki, hogy azt tartod helyesebbnek. Elítélésről itt szó sincs.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 25., szombat 10:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Teomo írta:
Ha a gyermekkeresztségre kattintasz, azzal azt fejezed ki, hogy a gyermekkeresztséget tartod helyesebbnek. Ha a bemerítkezésre kattintasz, azzal azt fejezed ki, hogy azt tartod helyesebbnek. Elítélésről itt szó sincs.

Még mindig nem tudom, hova kéne kattintanom. Mert nem tartom helyesebbnek a gyermekkeresztséget a bemerítkezésnél, de a bemerítkezést sem tartom jobbnak a gyermekkeresztségnél. X nincs? :?

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 15:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
JennyT írta:
X nincs?[/b]
Nincs X, de nem is muszáj szavazni. Az szavazzon, aki úgy gondolja, hogy az egyik helyesebb, mint a másik. (ez persze nem azt jelenti, hogy a másikat elítéli)

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10., vasárnap 16:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Régebben megígértem, hogy megszerzem és ide idézem, Luthernek a csecsemő keresztség ellen és később mellet elmondott szavait. Tanulságos, hogy mennyire nincs érve a csk. mellet, leginkább csak annyi, hogy CSAK. Nyilván a politikai támogatóknak (választó fejedelmek) ciki, azaz méltóságon aluli lett volna felnőtt fejjel alámerítkezni vízben.
Nem gondoltak bele, hogy Jézusnak nem volt az.

A keresztség senkinek nem segít, nem is részesülhet benne más, csak aki saját magáért hisz, és saját hite nélkül senkit sem szabad megkeresztelni. Ha pedig nem tudjuk bebizonyítani, hogy a fiatal gyermekek maguk is képesek hinni, és hogy van saját hitük, akkor az én igaz tanácsom és ítéletem az, hogy egyenesen álljunk el a csecsemőkeresztségtől – minél előbb, annál jobb -, és ne merészeljünk többé egy gyermeket sem megkeresztelni, hogy ilyen balgasággal és szemfényvesztéssel, melynek semmi alapja sincs, Istennek felmagasztalt méltóságát ne gúnyoljuk és ne káromoljuk. (1521-ben)

Majd 8 évvel később(1529-ben):
Felvetődik azonban itt a gyermekkeresztséggel kapcsolatban az a kérdés – amellyel az ördög zavarja a világot szektái által -, hogy hisznek-e a gyermekek is, és joggal keresztelik-e meg őket. Röviden azt mondjuk erről: Az egyszerű hívő hárítsa el magától ezt a kérdést, és bízza a tudósokra. Ha pedig felelni akarsz rá, ezt feleld: a gyermekkeresztség tetszik Krisztusnak. (…) Látod tehát, hogy a szektás lelkek ellenvetése semmit sem ér.


üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10., vasárnap 17:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Aki Krisztusé az úgy is keresi Isten akaratát, és meg fogja tenni amit az ÍRÁS mond, és rábízza magát a Szent Szellem vezetésére, ebben is és másban is :!:

Ha kérdeznek (engem, ha a téma felmerül) akkor Isten igéje a válaszom alapja, a többi pedig: legyen meg Isten akarata.

Sokan vannak a hivatalosak, de kevesen a választottak és nem én döntöm, el, hogy én vagy a másik hová tartozik.

Az én feladatom, hogy engedelmes legyek mindhalálig, legyen az akármilyen elköltözés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 05:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ex barátom, Lutherről jutott eszembe Gulyás József: "Akiket én szeretek" c. könyvének ide vonatkozó része , bemásolom:


"Lelkész barátom azt mondta, hogy látja, ő nem tud nekem megnyugtató választ adni ezekre a problémáimra, ha akarom, ő Turóczy püspök urat megkéri a nevemben, hogy én is résztvehessek a Gyenesdiáson tartandó nyári lelkészkonferencián. Ott aztán minden kérdésemre választ fogok kapni. Úgy is történt. Száznál több lelkész és én, az egyedüli laikus voltunk a résztvevők. Én igyekeztem a püspök úr közelében tartózkodni, hogy minél többet kérdezhessek tőle. Erre csak a szabadidőben volt lehetőség.
Egy alkalommal a balatoni fürdőzés közben néhányan körbeálltuk és én ott tettem fel neki az első kérdést, hogy a mi lelkészeink miért nem prédikálják a megtérést? Megdöbbentett őszinte válasza: „Azért fiam, mert némelyek maguk sem tudják, hogy mi a megtérés." Ezt már magam is sejtettem a néhány napi együttlét szomorú tapasztalatai alapján. A reggeli imaórák kínos hosszú csendjeiből és a villanyoltások utáni kétértelmű viccek nagy hahotázásaiból.
„Püspök úr mikor tért meg és hogyan?" - tettem fel neki a kérdést. - Tudod fiam, ezt még így senki nem kérdezte meg tőlem, de elmondom neked:
- Hallottad biztosan, hogy hamis vádak alapján előbb halálra, majd életfogytiglanra ítéltek. Végül egy év után felmentettek ügyem tisztázása és a nagy társadalmi összefogás segítségével. (30 ezer nyíregyházi lakos aláírásával.) Mikor a börtönben az ítélet kihirdetése után összetörve voltam, jött a másik lesújtó hír. A fiam Kőszegnél egy temető kápolnájának lépcsőjén sorozatlövést kapott és a vére a templom lépcsőjén aláfolyt. - Akkor a földre roskadtam és azt kiáltottam Isten felé: „Istenem, bocsásd meg nekem, hogy vetkeztem Ellened, mert a fiam vérének azért kellett a templom lépcsőjére folyni, hogy én döbbenjek rá, hogy eddig én csak az egyház püspöke voltam és nem a Te szolgád. Ha kimentesz innen, engedd, hogy életem hátralévő idejét a Te szolgálatodban tölthessem."
Nagyon megrendülve, a saját szüléimet láttam meg ebben a megtört főpapban, nagy veszteségében.
Más esetben a gyermekkeresztség felől érdeklődtem tőle, mondván, hogy az Igében úgy van, hogy: „...aki hisz és megkeresztelkedik az üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik." (Márk 16:16) Akkor mi miért fordítjuk meg ezt a sorrendet, hogy előbb megkereszteljük a csecsemőt és aztán majd vagy hisz, vagy nem. Legtöbbször sajnos nem. Szerintem ezért van annyi hitetlen ember az egyházunkban. Tudomásom szerint Luther Márton is először a hitvalló, felnőtt keresztséget vallotta. Hiszen ez a bibliai, miért változtatott rajta, kérdeztem. - Tudod fiam, akkor az egész reformáció ügye nagy veszélyben volt, és Luther kénytelen volt a német fejedelmek kívánságának is eleget tenni, nehogy mindent elveszítsen. Sajnos voltak a fejedelmek között, nem kevesen, olyanok is, akik csak a pápától és a császártól akartak elszakadni, de a bűntől nem. -Nem volt ez kicsinyhitűség Luther részéről? - kérdeztem. - Lehetséges fiam - mondta.
Az egyházfenyítékre és a szektakérdésre a délelőtti előadásokban és a hozzászólásokban kaptam meg a választ. - Úgy értettem, hogy az a fontos, hogy néha-néha jelenjen meg az egyháztag a templomban, fizesse be az egyházadót, gyermekét kereszteltesse meg, majd konfirmáltassa és pappal temettesse el a halottait. Aki ennek eleget tesz, az elmegy jó, rendes egyháztagnak. Hogy hétköznapjaiban, családi életében hogyan él, az mindenkinek a magánügye. - Mikor az igei zsinórmértéket kezdtem emlegetni hozzászólásomban, lehurrogtak, mondván, mit ért ehhez egy laikus.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Az előbb találtam rá egy keresztény gyülekezet honlapjára.
A hitvallásuk között szerepel a gyermekkeresztség, amit lehetőleg 14 éves korig fontosnak tartanak.
Ez pedig olyan gondolatot indított el bennem, hogy bizony egy 14 éves már elég felnőtt ahhoz, hogy el tudja dönteni, szeretne-e Krisztus útján járni. És elég fiatal ugyanakkor ahhoz, hogy a későbbi sérülésektől megóvja magát... mi a véleményetek, mikortól számít "felnőtt"-ek egy ember ennek a döntésnek a meghozásához?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2006. dec. 11., hétfő 10:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Figyelő!
Gondolom mindenkit gondolkodásra indított a bemásolt könyv részlet.
Szeretném megkérdezni, hogy te mit gondoltál róla?
Örülnék ha megosztanád velünk. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 11:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Egyetértek vele Magda, azért tettem fel.

Bizony Luther is meg akarta menteni életét.. (a folytatásra adandó válasz az Úr joga).

Bizony ritkás (ha van) a megtért püspök, aki odaszánt életet él nem az egyháznak (=világi felépítménynek), hanem Krisztusnak..

Gulyás Józsefet gyermeki hitű, elkötelezett életű embernek ismertem meg könyve alapján..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség