Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 25., szombat 02:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Na ja neked ez a kérdés, nekem meg az,
hogy a példázatot megértetted e?

Miért beszélt az Úr Jézus Krisztus a kivülvalóknak példázatokban?

A megyőződés nálad hogyan függ össze, a hittel.

A hit a reménylett dolgok valósága és a nem látott dolgokról való meggyőződés



Jól mondod; Meggyőződés.

Hogy kinek mi számít annak? Az egyénenként más, más.
Van akinek elég elolvasni a Bibliát és máris meggyőződve hisz, és vall.
És ezzel nincs is semmi gond.

Van akinek még csak olvasnia sem kell, mert ’ két lépés közt találja meg hitét’
Nah ezen kicsit kételkedek.

Van akinek több kell. Ján 20:25 -29
Tamásnak kellett, és meg is kapta.

Nekem is kell, és kapom. Noha nem, úgy ahogy Tamás, hanem más szálakon.
Pl. Amikor megtalálták Kajafás fiának (József nevű) temetési ládáját. Ahogy a Biblia említi volt ott egy Kajafás nevű ember. És amikor ezen lelettet felszínre hozták, akkor nekem ez bizonyság. És ezzel meggyőződők arról, hogy azok a részek a Bibliából igazak. (másodlagos bizonyíték.) Ha pedig igazak, akkor semmi okom kételkedni abban; tehát elfogadom azt is amik ott levannak írva.
Ha pedig a múltról (közeli, vagy távoli) többször is több esetben meggyőződtem, annak hitelességéről. Nincs okom a jövőre vonatkozóan sem kételkedni.

Vagyis a meggyőződésem így függ össze a hitemmel. És máris Rom 11:3-nál vagyok. :)
Egyszerűen más módokon jutunk hozzá a meggyőződéseinkhez.

Jézus sok esetben használt példázatokat, hogy könnyebben, jobban megértsék azt amit mond. Egyszerűen fogalmaz, mert mindazt amit ott, akkor mondott sokféle embernek kell megértenie. És nem csak a különböző kultúrájú, embereknek, hanem azon belül értelmi szinttől függően is.
Egy ifjúnak is értenie kell, és értékeket találni abban.
Mint ahogy egy idősebbnek is, akik komolyabb mélyebb ismeretre vágyik.
De, említhetném a valós értelmi fogyatékosságot is. Ismerek olyat, aki nem éri el az ’ember által meghatározott értékeket’ de érzelmeiben többel is felér. Ezeknek, az embereknek is érteniük kell azokat, amiket Jézus mondott, tett. Vagy a korábbi írásokat.
De, sajnos hiába beszélt jézus példázatokban. Mert sokszor, sok esetben félreértik azt. Pl. amikor gyehennát említ (ge-hinom völgye, szemétégető) azt félreértik, és örökkön égő tisztítótüzet tesznek helyébe.
Pedig Isten, aki JÓ. Miért üzemeltetne egy kínzó helyet?
A bűn zsoldja a halál.
Tehát miért is a további szenvedés? Sok példázatot félreértenek.
Pedig céljuk az egyszerűség volt. Ezért beszélt Jézus példázatokban.


Hogy megértettem-e amit kérdeztél?
Igen.
Kérdezhettem volna; Hogy Te, melyikből ennél? :)
És máris egy példázatnál lennénk.
De óvatos vagyok, nem szegezem neked a kérdést. Ezért hát úgy fogalmaztam, hogy melyikből ennék?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 25., szombat 05:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Mintha az Úr Jézus Krisztus mást mondana erről.


Mk 4,11
Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama kívül levőknek pedig példázatokban adatnak mindenek,
Lk 8,10
Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkait értsétek; egyebeknek példázatokban, hogy látván ne lássanak, és hallván ne értsenek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 25., szombat 05:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Mintha az Úr Jézus Krisztus mást mondana erről.


Mk 4,11
Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkát tudjátok, ama kívül levőknek pedig példázatokban adatnak mindenek,
Lk 8,10
Ő pedig monda nékik: Néktek adatott, hogy az Isten országának titkait értsétek; egyebeknek példázatokban, hogy látván ne lássanak, és hallván ne értsenek.


Talán kifejthetnéd!
Hogy is kell ezt érteni?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 25., szombat 06:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Van aki benn van a szobában és van aki kinn.
Az ajtó nyitva van mindenki bemehet, aki kéri a házigazda vendég szeretetét.
Feltétel mindent le kell tenni az ajtó előtt és teljesen rá kell bízni magát a házi gazdára.
Vannak akik szeretnék tudni mi történik a házban, de nem akarnak mindenről lemondani, ők a kivül valók, akik soha sem értik meg mi van benn.

Az Úr Jézus Krisztusban való élet törvénye szabadít meg a bűn és a halál törvényétől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 25., szombat 08:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Van aki benn van a szobában és van aki kinn.
Az ajtó nyitva van mindenki bemehet, aki kéri a házigazda vendég szeretetét.
Feltétel mindent le kell tenni az ajtó előtt és teljesen rá kell bízni magát a házi gazdára.
Vannak akik szeretnék tudni mi történik a házban, de nem akarnak mindenről lemondani, ők a kivül valók, akik soha sem értik meg mi van benn.

Az Úr Jézus Krisztusban való élet törvénye szabadít meg a bűn és a halál törvényétől


Hmmm :)

Mit jelent kint? És mit a bent?
Vagyis jobban fogalmazva honnan tudod, hogy ki van kint, és ki van bent?
Mi alapján döntesz, alkotsz véleményt?
Nem azt kérdem, hogy hol az ajtó. És azt sem, hogyan lehet bemenni.
Hanem azt, hogy Te, honnan tudod, hogy ki hol van?

De, azt hiszem ismét eljutottunk egy olyan ponthoz, amit megent nem fogsz megmagyarázni és levezetni. (De, ne így legyen. :) )

Az általad felhozott; Miért beszélt Jézus példázatokban? Elmondtam személyes meglátásom.
Most hozzá teszek még; érdekelne, hogy mi a véleményed erről?
Ef 1:9; Kol 1:26
Mat 13:11; Luk 8:10; Kol 4:5; 1 Tim 3:7

Zsolt 78:2; Mat 13:35; Márk 4:34
Példázat nélkül pedig nem szól vala nékik; maguk közt azonban a tanítványnak mindent megmagyaráz vala.
(Ez utóbbit érdemes lassan olvasni, azaz teljes figyelemmel.)


Az Úr Jézus Krisztusban való élet törvénye szabadít meg a bűn és a halál törvényétől
Mintha ezt is kérdeztem volna már. De lehet emlékezetem, csal meg.
Mert jelenleg, bizony halandók vagyunk. És sokszor követünk el bűnt, akarva akaratlanul, leginkább figyelmetlenségből. Tehát még hatással van ránk.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 25., szombat 09:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A vélemény alkotók vannak kinn a hívők benn :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 25., szombat 10:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
A vélemény alkotók vannak kinn a hívők benn :wink:


Ahogy gondoltam.
Rébuszokban beszélsz, és általánosságokat használsz.

Köszönöm, hogy megosztottad nézeted. ill. véleményed.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 25., szombat 20:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Lucius, csak addig rébusz, amíg az ember be nem lép az ajtón.
A belépést követően rájön, hogy addig magát istenítette. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 08:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Kedves Lucius, csak addig rébusz, amíg az ember be nem lép az ajtón.
A belépést követően rájön, hogy addig magát istenítette. :wink:


Olvasd át saját szavaid! :)
Van egy véleményed, miszerint a vélemény alkotók vannak kinn.
Ergo magad ellen szóltál.
(De ezt inkább észrevételnek tekintsd.)

Ami a rébuszokat illeti, komolyan gondoltam. Nem kötelező válaszolni, vagy beszélni. Hanem Önmagunkra tekintve érezzük annak.
Amikor bejövök ezen fórumra egyúttal vállalom azt is, hogy nem csak véleményem, hitem, vallásom mondom el. Hanem azt is, hogy a felmerült és mások számára nem értett dolgot nem rébuszokban közlöm, hanem hitem, tudásom javát adva igyekszem azt kifejteni. Hiszen ez a célom. Megosztani, és meghallgatni. Elbeszélgetni másokkal, mégha azok nem ismernek el, vagy én nem ismerem el őket (gyülekezet)

Jézus nem tétovázott; kérdezték, Ő válaszolt.
Erről beszélek, amikor hiányolom konkrét válaszaid. De beérem azzal amit válaszként adsz. (max az sűl ki, hogy nem értjük egymást. :) )

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 10:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Na akkor jön a pontosítás!
Vélemény = általánosított ismeret ami főleg elméleti ismeretekből tevődik össze, amikor hitelesíti a tapasztalat megszűnik a fikció jellege és ténnyé válik.
A vélemény főleg a képzelet talaján áll, ahogy az elméleti ismereteimet összevetem a meglevő gyakorlati ismeretemmel és ebből konklúziót vonok le.
Amikor ezt a levont konkluziót akarom hitelesíteni a gyakorlattal akkor derül ki, hogy hol hibás a véleményem az én vélekedésem a dologról.
Ekkor jön egy újabb vélemény, vagy tudományos nyelven hipotézis, és ez a láncolat vezet a Bábel tornyának építéséhez (bocs ez az én véleményem, hogy igazoljam azt amit mondtál, mi a vélemény alkotás)

Tény pedig az, hogy volt véleményem a "fanatikussan" hívőknek monodtt emberekről, aztán beléptem az ajtón és attól kezdve megszüntem a vélemény alkotástól , helyébe az élmény beszámoló lépett.

Ami természetesen szubjektív, csak attól lesz objektív, hogy aki tényleg belépett a saját subjektumán keresztül szűrve uarról számol be.
Aki pedig lassúnak találja a fejlődését és visszamegy a maga vélemény alkotási technikájához, az sajna megint kinn van, na nem a vízből, hanem a világban és rá ismét a világ törvénye vonatkozik.
Most mondhatod, hogy élmény beszámolót erről az ismeretszerzésről tudsz adni, én ezt elhiszem, mert én is így voltam, és lehetek bármikor, ha nem támaszkodom teljesen a kereszt munkájára. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 11:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ugye nem azt akarod mondani, hogy te engem uu kísérteni akarsz, mint akiknek az Úr Jézus Krisztus konkrétan válaszolt?

Mert abban egyet értünk, hogy az Úr Jézus Krisztus csak a tanítványoknak válaszolt de ott sem túl sokat, meghagyta nekik a hitre jutás lehetőségét.
Mindenki megtagadja ezt a másiktól (véleményem szerint :wink: ) aki emberi értelemmel akarja megközelíteni Isten igazságát, és ezt mondja el a másiknak értelemmel: gondolati műveletekkel: gondolkodás + képzelet, segítségével.
A kép és a képzeleti kép nagyon közel van egymáshoz.
Mig a kép konkrét látvány a képzeleti kép ezeknek az összekapcsolásából tevődik össze.
Amikor én ezzzel segíteni akarok a másik embernek akkor a szakadék felé irányítom.
Én ezt tapasztaltam magamon másoknak értelmet gyönyörködtető magyarázatai után.
Mivel a bevett méreg nekem káros volt, ezért nem kínállak vele téged, akkor sem ha te ezt még nem tudod :wink:

Amikor Isten igazságáról tudomást szerzek akkor még nem vagyok boldog, boldog csak akkor leszek, ha azt az igazságot cselekedni is akarom és ehhez kérem a Szent Szellem segítségét, mert a rendelt időnek itt döntő szerepe van, és itt pl. sokszor estem el, mert a magam feje szerint akartam azt betölteni.

Jn 13,17 Ha tudjátok ezeket, boldogok lesztek, ha cselekszitek ezeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 17:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Kedves FM :)
Azért így már kerekebb, érthetőbb és van értelme is elgondolkodni azon amit mondasz;

Egybe vettem utóbbi két hozzászólásod.
Vélemény = általánosított ismeret ami főleg elméleti ismeretekből tevődik össze, amikor hitelesíti a tapasztalat megszűnik a fikció jellege és ténnyé válik.
Zsid 11:1 A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága,
(Ezt fogalmaztad meg :) csak más szavakkal.)

Abban lehet egyetértünk, hogy habár a filozófia eredeti jelentése a ’bölcsesség szeretete’ de, napjainkban használatos leágaztatott értelme az Istenbe vetett hitet elutasítva kíván egységes nézőpontot adni a világról, és igyekszik kritikus gondolkodásra nevelni az embereket. A filozófia az igazság keresése során a megfigyelés helyett elsősorban a spekulációra támaszkodik.
Viszont nem árt ha ismerjük egyes filozófiák működésének vázát, ill. felépítését.

A vélemény főleg a képzelet talaján áll, ahogy az elméleti ismereteimet összevetem a meglevő gyakorlati ismeretemmel és ebből konklúziót vonok le.
Zsid. 11:1 második fele „és a nem látott dolgokról való meggyõzõdés.”
Előző gondolatod, és ezen gondolatod, együttesen és röviden megfogalmazva ott van az írásokban is.
(Sokan azt hiszik Ciceró mondta; Ki mint vet, úgy arat. És csodálkoznak amikor Jób 4:8 olvassák. De, ez amolyan fél gondolat, mint mellékes. )
Mondom ezt azért mert mind az amit ma megfogalmazunk ott van az írásokban. ’nincs új a nap alatt’ :)

Amikor ezt a levont konkluziót akarom hitelesíteni a gyakorlattal akkor derül ki, hogy hol hibás a véleményem az én vélekedésem a dologról.
Erre való az írások. Hogy a hibásan kialakított véleményt korrigálhassa az ember. 2Tim 3:16
A teljes írás Istentő ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

Ekkor jön egy újabb vélemény, vagy tudományos nyelven hipotézis, és ez a láncolat vezet a Bábel tornyának építéséhez (bocs ez az én véleményem, hogy igazoljam azt amit mondtál, mi a vélemény alkotás)
Hipotézis mindig van. Az első lépésektől, még a hitben is. Maga a feltételezés nem rossz, nem gonosz. Mindaddig, amíg az őszinte feltételezés, és mögöttes tartalma a keresés szándéka.
Pl. van egy kérdés, mint az eleve elrendelés. Ez önmagában egy feltételezés. De a feltételezést igazolni is kell. Tehát mint ilyen erre a Biblia szavai kiválóan alkalmasak. És az ember eljut a feltételezéstől a kész válaszig, a válasz pedig egy jól megfogalmazott üzenetben beépül a hitbe, mint egy építő kő. Ettől lesz erősebb a hit.
Mert onnantól kezdve nem feltételezés, hanem jól igazolható tétel. Tehát tudás.

Viszont említed Bábelt. Ott nem volt tudományos hipotézis és láncolat. Egyszerű kijelentés van, és a kijelentés már tartalmazta is a szándékot.
1Móz 11:4 És mondának: Jertek, építsünk magunknak várost és tornyot, melynek teteje az eget érje, és szerezzünk magunknak nevet, hogy el ne széledjünk az egész földnek színén.
Szóval itt nem feltételezés van, hanem kijelentés. Az ember Isten magasságára vágyik, Isten akar lenni, ahogy azt Éva is gondolta ott a kertben. (érdemes hozzá olvasni Ámos 9:2) vagy a hírnévhez a Zsolt 49:10; dán 4:30; Ján 5:44. Én ezt látom. De, bizonyára olvastál olyan részt az írásokból, amiket én nem, vagy átsiklottam azon. Szívesen olvasnám én is. Hogyan kapcsolódik Bábel építése a feltételezéshez?

Tény pedig az, hogy volt véleményem a "fanatikussan" hívőknek monodtt emberekről, aztán beléptem az ajtón és attól kezdve megszüntem a vélemény alkotástól , helyébe az élmény beszámoló lépett.
Na de belépni is el kell kezdeni. Én úgy gondolom, hogy nem egy félórás procedúra. :) Hanem egy hosszabb folyamat eredménye. Ami kezdődik az érdeklődéssel, kereséssel, majd a hallással. (vagy fordítva, mert hallja, és azután keres.) Ezek után az utánajárással, ami folyamatosan vezeti az embert egyre beljebb a hitben. De, a vélemény fennmarad. A hit nem fosztja meg az embert a saját egyéniségétől. Hanem letisztítja a felesleges és hiábavaló dolgoktól. De, az eredeti emberi jellem megmarad. Mi több! A hit egyik alapvető formája, hogy az ember véleményét formálja.
Jézus mennyi időn keresztül tanította a tanítványait? Tehát nem egy rövid folyamat.
Péld 1:7 Az Úrnak félelme feje a bölcseségnek; a bölcseséget és erkölcsi tanítást a bolondok megútálják.
Zsolt 111:10 A bölcseség kezdete az Úrnak félelme; jó belátása van mindenkinek, a ki ezt gyakorolja; annak dicsérete megmarad mindvégig.

[/color=blue] Ami természetesen szubjektív, csak attól lesz objektív, hogy aki tényleg belépett a saját subjektumán keresztül szűrve uarról számol be. [/color]
Ha pedig jó helyre lépet be, akkor elő lehet venni a 2Tim 3:17.
És így lesz egységes mindenki Istenben. Nem a gyülekezettől, hanem az egyének önmaguk a megbizonyosodott dolgokról, egységes hitet, és ez által gyülekezetet hoznak létre. (És nem fordítva.)

[/color=blue] Aki pedig lassúnak találja a fejlődését és visszamegy a maga vélemény alkotási technikájához, az sajna megint kinn van, na nem a vízből, hanem a világban és rá ismét a világ törvénye vonatkozik.
Most mondhatod, hogy élmény beszámolót erről az ismeretszerzésről tudsz adni, én ezt elhiszem, mert én is így voltam, és lehetek bármikor, ha nem támaszkodom teljesen a kereszt munkájára. [/color]
Nem értem, mit értesz lassú fejlődésnek? Mint ahogy azt sem, hogy mit a véleményalkotási technikán?
Gondolom a fent felhozott filozófiai gondolkodást.

Viszont az kiváltképp érdekel, hogy mit értesz a kereszt munkáján?
Mit dolgozik a kereszt?
Mert számomra a kereszt, vagy oszlop (mindegy) egy kivégző eszköz. És mint olyan semmi szentséget nem látok abban. Mert ki a szent? Jézus, aki meghalt? Vagy a kereszt, oszlop, ami mint kivégző eszköz akkoriban használatos volt?
De, ha a kereszt munkáját átvitt értelemben érted, akkor fejtsd azt ki! Ha van rá időd, és kedved.

Másik hozzászólásod
[/color=blue] Ugye nem azt akarod mondani, hogy te engem uu kísérteni akarsz, mint akiknek az Úr Jézus Krisztus konkrétan válaszolt? [/color]
Kísértésnek árnyéka sincs nálam. Vagy nem tudok arról. :)
Nézd; Én olvasom a Bibliát, azon keresztül szólít meg Isten. Onnan tudom mi a szándéka, mit helyesel, mit nem.
Habár szoktam beszélgetni vele, amit imaként ismerünk. De, sosem volt részem semmilyen látomásban, vagy közvetlen megbeszélésen stb. Lehet másoknál, működik, amiben én kételkedem kissé. Hiszen, hitem szerint, Isten mindent elmondott az írásokban. És azon keresztül szól. (Ami alól kivételnek tekintem a kiválasztottakat, de hogy Őket mi módon szólítja meg. Az csak rájuk és Istenre tartozik.)

Mert abban egyet értünk, hogy az Úr Jézus Krisztus csak a tanítványoknak válaszolt de ott sem túl sokat, meghagyta nekik a hitre jutás lehetőségét.
Egyetértek abban, hogy aki keresi annak feltárul Isten szava.
Pont azért mert ő maga gondoskodott arról. Dán 12:4 „Zárd be azt a végső időkre.”
Jézus pedig elmondja, hogy mik a vég idejének jelei. Valamint van egy nagyszerű könyvünk a Jelenések, amik a vég idejét mutatják be. És én napjainkra ráismerek abból. Vagyis; mivel Isten bezárazta a mondanivalóját, de elérkezett az utolsó napok. Így sok-sok dolgot feltárt. Ill. kinyilatkoztatott már. Mert hitre úgy jut az ember, ha előtte tudást szerez, arról, amiben hisz.
Mert amikor azt mondod, hiszel Jézusban, akkor bőven támaszkodsz azon ismereteidre, amik bizonyítják, hogy valóban létezett, itt járt a földön, és váltságot adott. Tehát hited megelőzte a tudás.
A tudást pedig az írások alapján kutatja fel az ember.
Ha azt mondom 2+2= Akkor a válasz kész, nem számolsz annyiszor megtetted, hogy nem bíbelődsz a számolgatással. De, ha azt mondom, hogy 1635657 osztva 32 = Ekkor számolni fogsz, vagyis a tudásod alkalmazod. Vannak a Bibliában feltárt, kinyilatkoztatott dolgok, amik nagyon egyszerűen, de annál lényegre törőbben közlik Isten szándékát, akaratát. Amiket minden hivő szinte kívülről tud. És vannak olyan kijelentések, amik komolyabb utánajárást követelnek meg, a helyes értelmezéshez. Hitre is így jut el az ember.

Mindenki megtagadja ezt a másiktól (véleményem szerint ) aki emberi értelemmel akarja megközelíteni Isten igazságát, és ezt mondja el a másiknak értelemmel: gondolati műveletekkel: gondolkodás + képzelet, segítségével.
Nos. Aki megtagadja a másiktól, a legcsekélyebb ismeretet is; az nem méltó az Isten országára

Jézus erre adott példát. Nem tagadott meg semmit. Mindenkinek a maga értelme szerint szólt. (Itt jön be a példázat.) Én sokat gondolkoztam ezen. [Mielőtt rá vágnád, hogy Ez az! Ez az emberi megközelítés... :) hozzá teszem, hogy előtte mindig kértem, kérem Istentől az értelmet.]

De maradok az emberi értelemnél. Miért íratta le Isten a szavait? Miért a történeteket, és más okulásokra szolgáló történéseket, dolgokat? Ha nem azért, hogy megértsük.
Nekünk embereknek szól, tehát mondanivalóját hozzánk igazította. Ahogy mi igazítjuk mondanivalónkat egy óvodáshoz, és fogalmazunk az ő felfogása, értelmi szintjén.
Zsolt 47.7 Bölcsesség = értelem; Péld 9:10; Fil 4:2 (indulat = értelem. ) Jer 23:5 Bölcs = értelemmel. Dan 9:22; rom 14:5; Ef 1:8; Jel 13:18; 17:9
Csupa olyan írás részek, amik kiemelik az emberi értelmet. Mint ami fontos a megértéshez. (Mielött visza dobnád, nézd a latinban is. Károli is használta.)

Mit jelent az, hogy emberi értelemmel akarja megérteni?
Mert itt lép be Isten nagyszerűsége. Aki az emberi filozófiák alapján próbálja megérteni, az nem fogja látni. Péld 2:4-7. Ján 17:17
Ehhez már csak őszinte szándék, valamint személyes erőfeszítés szükséges, beleértve a gondolkodóképesség építő felhasználását.
De, gondolkodás és megértés kell.

A kép és a képzeleti kép nagyon közel van egymáshoz.
Mig a kép konkrét látvány a képzeleti kép ezeknek az összekapcsolásából tevődik össze.
Amikor én ezzzel segíteni akarok a másik embernek akkor a szakadék felé irányítom.

Ezért kell hát az értelem, a felfogás, és megértés. A folytonos elmélkedés, és folyamatos felülvizsgálata az embernek. (A lelkiismeret ezer tanúval felér. Habár nem Bibliai idézet, de nagyon kifejező. ) Nem elégséges hitre jutni. A hitet folyamatosan táplálni kell, megújítani azáltal, hogy egy-egy dolgot ismét, és ismét elővesz az ember.
Mert ahogy mondod is a másikat, ne taszigáljuk szakadékba. :)

Én ezt tapasztaltam magamon másoknak értelmet gyönyörködtető magyarázatai után.
Mivel a bevett méreg nekem káros volt, ezért nem kínállak vele téged, akkor sem ha te ezt még nem tudod

Csakhogy mérget nem te csepegteted. :)
Ján 19:11 e világ fejedelme az akinél van.

Amikor Isten igazságáról tudomást szerzek akkor még nem vagyok boldog, boldog csak akkor leszek, ha azt az igazságot cselekedni is akarom és ehhez kérem a Szent Szellem segítségét, mert a rendelt időnek itt döntő szerepe van, és itt pl. sokszor estem el, mert a magam feje szerint akartam azt betölteni.
5Móz 4:7-10

Jn 13,17
Mat 7:24; Luk 11:28
Jak 1:25 De a ki belenéz a szabadság tökéletes törvényébe és megmarad a mellett, az nem feledékeny hallgató, sőt cselekedet követője lévén, az boldog lesz az õ cselekedetében.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 18:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Mk 16,16 A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.



Zsolt 94,11 Az Úr tudja az embernek gondolatjait, hogy azok hiábavalók.



:wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 26., vasárnap 21:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Lucius írta:

Ezért kell hát az értelem, a felfogás, és megértés. A folytonos elmélkedés, és folyamatos felülvizsgálata az embernek. (A lelkiismeret ezer tanúval felér. Habár nem Bibliai idézet, de nagyon kifejező. ) Nem elégséges hitre jutni. A hitet folyamatosan táplálni kell, megújítani azáltal, hogy egy-egy dolgot ismét, és ismét elővesz az ember.
Mert ahogy mondod is a másikat, ne taszigáljuk szakadékba.



„…Nem elégséges hitre jutni......” - avagy a gnózis csapdája.

Ismeret, ismeret, ismeret……… – megállapodottság és békesség nélkül.
A rész szerint való a lényeg HELYETT az Isten trónszékén. Krisztus HELYETT.


Isten pedig ezt mondja:
Mégegyszer:
Mk 16,16 A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.

Lucius írta:

FM:
”…Én ezt tapasztaltam magamon másoknak értelmet gyönyörködtető magyarázatai után.
Mivel a bevett méreg nekem káros volt, ezért nem kínállak vele téged, akkor sem ha te ezt még nem tudod
Lucius:
Csakhogy mérget nem te csepegteted.
Ján 19:11 e világ fejedelme az akinél van.


Ján. 19,11
Felele Jézus: Semmi hatalmad sem volna rajtam, ha felülről nem adatott volna néked: nagyobb bűne van azért annak, a ki a te kezedbe adott engem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 27., szombat 13:36 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 16:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség