Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 10:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, hogy tudna valaki az Atyától kérni, ha még nem Atyja az Isten?
Tudod Péter, aki nem tért meg, annak esze ágában sincs kérni az Atya Szellemét, jellemzően nem is tudja, hogy ilyen van.
A jellemző inkább az , hogy megtért emberek sem kérik, mert karizma fóbiát ültettek az agyába.

Idézet:
Akkor is kérhet persze Lelket, de itt már nem nyilvánvaló, hogy kitől és mit kap.
Ezek szerint arra sincs semmi garancia, hogy te, és úgy általában a reformátusok kitől milyen szellemet kaptak?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 10:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, CSAK, mert a többi ajándék használata közben mások és ÉN is épülök!
És szerinted mennyi esélye van annak, hogy működik a Szsz kilenc ajándéka közül bármelyik is ott, ahol az egyiket fóbiásan elutasítják?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 10:53 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
Áldás és Békesség!

a nyelveken szóló tényleg magát építi, de azáltal ha ős is épül, akkor az egész közösség is épül. ezért a nyelveken szólás hasznos közösségi ajándék.
mindazonáltal igazatok van abban, hogy egy összejöveteli alkalmon hangosan ne szóljon valaki nyelveken az alábbiak kivételével:
- van olyan, aki meg is magyarázza,
- a nyelvek jelül adattak (ld. pünkösdi kitöltetéskor, ha a tanítványok bennmaradnak a glosszália ajándékával a felházban ,akkor az ünnepre összegyűlt tömeg nem hallhatta volna meg az evangéliumot. az evangelizáláshoz vezető ajtó a nyelveken szólás ajándékának nyilvános használata volt), ezért ha egyértelmű vezetés van, akkor szerintem belefér, de ennek a gyümölcsei úgyis meg fognak látszódni.

Egy kicsit más irányba szeretném a fórumon lévő testvéreket terelni a témával kapcsolatban.
A nyelveken szólás gyakorlata helyett, azon "karizmatikus" gyümölcsökre szeretném felhívni a figyelmet, mely által az egyház gyülekezetei profitálhatnának.

Bocs, hogy újból a karizmatikus katolikusokat hozom fel példaként, de a gyümölcsökre szeretnék koncentrálni. Azokon a plébániákon, ahol megjelent a karizmatikus mozgalom az alábbi "gyümölcsök jelentek" meg:
- az aktív, szolgálaló fiatalok száma megemelkedett a plébániákon,
- a templomközpontúság helyett, a "közösség" központúság jelent meg, mely megnyilvánult a kapcsolatokban megjelenő testvéri megszólítás gyakorlatias megvalósításában,
- komoly evangelizációs munkák indultak be,
- a névleges, papírformán egyháztagok alkalomlátogatottsága is megnőtt,
- ezen közösségek az egyházi vérkeringésben is aktívabbak lettek.

Milyen jó lenne ez a Református Egyházban is!
Ámen?????


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 11:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Shalom, engem a nyelveken szólás nemigazán tud arról meggyőzni, hogy a karizmatikusok ezt a cselekedetet ajándékul kapták, vagyis ennek az ajándéknak nevezett pótszernek bármiféle kézzelfogható gyümölcse lenne. Azon emberek, akikkel úgy találkoztam, hogy a nyelveken szólás képességével jöttek elő, mind elég rossz gyümölcsöket termettek. Összeférhetetlenség, gőg, agresszivitás, ellenségképzés, öntelt, mások közössége elleni erőszakos prófétálás és még hasonló jegyek kísérik ezeknek az embereknek a munkásságát sajnos. Leginkább az önteltséget és az összeférhetetlenséget emelném ki.

Amit a karizmatikus közösségek más gyümölcseiről írsz, ezekben kétségtelenül van valami. A karizmatikus gondolat könnyen emészthető, a bizonytalan embert könnyen meggyőzi, jó közösségképző hatása van, ez kétségtelen. A mai kor emberének könnyen megrágható, emészthető ételt ad, nem terheli le a szervezetüket. A kor Beatlessel kezdődő életérzését, az önfeledt rajongást követi és követeli ezt meg Jézusban. Alkalmazkodik a korhoz.

Mindezek mellett természetesen ott vannak a karizmatikusság negatív jelei, amiről most ne beszéljünk. Inkább arról beszéljünk, hogy a karizmatikusságnak nem nagyon lehet látni azon gyümölcseit, amelyet a történelmieknél, a baptistáknál jól láthatóak. Itt arra gondolok, amikor tényleg tenni kell másokért valamit. Amikor például a tízedből tényleg adni kellene az elesetteknek.

Nyilván a katolikus karizmatikusoknál ez a hiány nem látható, hiszen az egyházatok megteszi a maga sokszor önfeláldozó feladatát akár helyettetek is, viszont például a hgy. estében még soha ilyesféle adakozó gesztusról nem hallottam. Rajongani, nyelveken szólással, elhívással büszkélkedni igen! Ezért várni az Isten honorációját, igen! Sajnos olyat viszont még nem hallottam, hogy segítené az egyházuk a rászorulókat.

A kedves jelszavuk, túl sok az élősködő! Meg hogy nincs ingyen vacsora!

Áldás, békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 12:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
viszont például a hgy. estében még soha ilyesféle adakozó gesztusról nem hallottam.

Amiről nem hallottál az nincs is, mi?
Ha meg hallasz róla, akkor azt mondod, hogy kürtöltet maga előtt a HGy.
Van sapkája, nincs sapkája. :D
Ráadásul, amit a HGy ad, azt mind a hívők adományaiból adja, és nem állami forrásból jótékonykodunk.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
HAH! ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 15:40 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
sajnálom, hogy ha rossz tapasztalataid voltak "nyelveken szóló" emberekkel.
az Ige arra tanít bennünket, hogy a másikat magunknál különbnek tartsuk.
Kérlek, hogy ne öntsd ki a gyereket a fürdővízzel.
Pál, Péter és még sorolhatnánk tovább az "újszövetségi hithősöket" nyelveken szóló emberek voltak és jó példák lehetnek számunkra.
Az is benne van a pakliban, hogy Pál és Péter apostol között is voltak nézetkülönbségek. Maga Pál tesz arról bizonyságot, hogy megintette Péter képmutatóskodása miatt, ennek ellenére Péter levelében nem húzza le Pált, hanem hasznosnak, építőnek ítéli leveleit.
Talán nekünk is így kellene viszonyulnunk egymáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 16:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Shalom, nem tudom hogyan mondjam, hogy megértsd. Egy reformátusnak ez a nyelveken szólás dolog, az ezzel való büszkélkedés olyasmi mint egy oximoron. Olyan ez, mint reformátusként Máriához imádkozni. Mint képek, bálványok előtt imádkozni, azokat imádni. Elképzelhető ilyesmi, de önellentmondásos dolog.

A kritika, amivel illettem a nyelveken szólással büszkélkedőket csupán saját tapasztalat. Lehet, hogy vannak tiszteletre méltó nyelveken szóló emberek is. Isten útjai ugye kifürkészhetetlenek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 19:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Shalom!

Nem biztos, hogy ott ahol magukat építik az emberek, épül a közösség.
Nem kell ahhoz karizmatikusnak lenni, hogy megvalósuljon, amit írtál. Elég, ha Krisztus van a gyülekezet központjában.
És akkor megjelennek a Lélek munkái is az emberekben és az emberek körül.
A nyelveken szólás pedig nem közösségi forma. Általában nincs magyarázó, de akkor is csak egymás után szabadna, a másik, amit írtál pedig ÉRTELMES beszéd volt, más, mint amiről a Korinthusi levél beszél.

Ex, ha ven elég presszúra, akkor egy megtérés előtt lévő ember kérhet jelet a közösséghez való tartozásra, vagy "a csúnya történelmiek" fölé való helyezkedésre.
És ekkor én már nem vagyok abba biztos, hogy tiszta forrásból kapja a "bizonyítékot"

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 19:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Mielőtt a ref.felekezetben valaki eljut oda, hogy kérje a LELKET (és nem a nyelveken szólást), addigra nagyon sokat hall Jézusról, bűnről, megtérésről, megváltásról.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 19:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
csúnyakarizmatikuséknál viszont nem? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 19:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
nem tudom, te jártál a HGY-ben, mit tapasztaltál, mennyire volt ez mindennapos téma?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 19:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jáj :(

ENNYIRE démonizálva van a fejedben? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Péter!
Ne feledkezz el arról az apróságról, hogy nekem mindkét oldalról van tapasztalatom. Négy évig jártam a REFI-be, csak tudom, hogy miről hallottam és miről nem. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 04., szombat 21:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Péter!
Ne feledkezz el arról az apróságról, hogy nekem mindkét oldalról van tapasztalatom. Négy évig jártam a REFI-be, csak tudom, hogy miről hallottam és miről nem. :)
üdv
ex


Négy évig jártál a REFI-be.
Nyilván a Szentlélekkel töltekezve.
Nyilván a legnagyobb lojalitással az intézmény iránt.
Nyilván felülemelkedve a kamaszkori kritikus korszakon.
Amit nem befolyásolt a létező szocializmus, az antiklerikus légkör, meg a beat korszak.
Teljesen objektíven ráláttál önmagadra és az összes REFI-re járóra.
Olyannyira, hogy most velük szemben fogalmazod meg magad.

Gratulálok! :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség