Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 203  Következő
 

Re: Beszélgessünk
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 29., szerda 16:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 30., csütörtök 01:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
Sziasztok!

Kissé bátortalanul fogok e sorok írásához, mert magam is gyakran beleesek ebbe a gödörbe- mégis,... akkor mint szintén sáros, mondom: ahogy olvasom a fórumot, úgy tűnik nagyon jó meleg kuckó ez- bárhol, bármelyik topikban elkezdődik egy beszélgetés- ami éppen nem a topik témájához tartozik.Értem én, hogy ha ott alakult ki a beszélgetés, akkor olyan macerás körülnézni, melyik jobban passzoló topikban kellene folytatni-
De, kedves fórumozók! talán nem feleslegesen lehettek kijelölve a témák, - azért vannak rendszerezve, hogy ne egy zsákba legyen öntve minden hegyin-hátán, mint a régi/jó/ fórumon.
Természetesen ismerem a mondást:"a zseni átlát a káoszon"- hozzáteszem, főleg ha naponta megfordul a fórumon, de gondoljunk csak a betévedőkre!
Nos, rátok bízom: rend legyen-e?/ami egy kicsit jelzi azt is, hogy odafigyelek a másikra/, vagy legyen egy laza hely, ..- végül is mindegy, csak melegség áradjon belőle.


---Ez bizony nagy gödör.- Mert pld. ha a Gondolatokban olvasott gondolat megérint valakit és "gondolatokat" vált ki,- akkor mit tegyen, ha nem lehet a Gondolatokban hozzászólás.---
-Keresse meg azt a topikot, amelyikbe illik az eredeti Gondolat,-- de ha az ő reakciója már másik topikba illene, akkor vigye át - hova ? melyikbe ?

-Én azt gondolom, hogy bármely topikba lehetséges,--- sőt, szerintem éppen fokozza az alap értékét, ha valakiben-, vagy -ből viszont, vagy ellentétes gondolatot vált ki...-- de, mérsékelten kellene tennünk ( elsősorban rám vonatkozik! 8) ) --- és ha hosszabb vita keletkezik belőle, akkor átmenni az "illetékes" topikba.-
Erre már volt sok "jó" példa is....

-Nem kéne a rigorózus "skatulya"... Emlékszem, (na, mondhatom,- talán igen, mert ez ugye a "beszélgessünk" topik) de a rigorózus "emlék" juttatta eszembe.-
Egyszer valamelyik topikba, - oda nem illően, viszonoztuk valakivel az egymásnak örülő szeretetünket,- mindössze két hsz. volt ! - de jött a rigorózus skatulyázó moderátor és elég keményen odaszólt, hogy ez NEM... az a topik,- törölni fogja....

---- Nagyon ledöbbentett és kiábrándító volt...
---- Máskor meg a valóban oda nem illő vitatkozás sokadik hsz-nál, fogta a modi és törölte az egészet, velük együtt az odaillőt is... Szóval nehéz téma ez... De az a kérdés, hogy ész, vagy szív...
---- Harmadszor, vagyis nem utoljára,- megtörtént az is, nagyon örültem, hogy a modi volt szíves és törölte az -utólag alaposan megbánt- indulati hozzászólásomat...

-Ami a betévedőket illeti,- én is a szívemen viselem őket, de ha tud és akar olvasni, és az utolsót esetleg nem érti,- talán rájön, hogy az előtte levőt is el kéne olvasnia ahhoz, hogy az utolsót megértse...

-Végül is, én is rend párti vagyok, alapjában véve,--- de a szív nélküli rend--őrség már nem igazán vonzó a számomra... :)

Azzal végképp nem értek egyet, hogy kétféle topik volna: kinyilatkoztatós, meg beszélgetős... - Ez fórum, ami alapvetően a beszélgetést célozza... szerintem: témák vannak és vélemények, amit jó, vagy lehet megbeszélni... Nem ? :*:

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 30., csütörtök 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Loisz írta:
...
Azzal végképp nem értek egyet, hogy kétféle topik volna: kinyilatkoztatós, meg beszélgetős... - Ez fórum, ami alapvetően a beszélgetést célozza... szerintem: témák vannak és vélemények, amit jó, vagy lehet megbeszélni... Nem ? :*:


akkor megbeszélhetjük EZT is? remélem! :)

egyetértek, hogy ELMÉLETBEN nincs kétféle topic

ugyanakkor "fórumszerte" általános gyakorlat a prédikációk, napi elmélkedések, stb. stb. beírása

ha ezek gondolataival valaki "vitatkozni merészel", az "felségsértést" követ el, hiszen ezek ellen a "közismert egyházatyák" ellen támad...

nincs most kedvem keresgélni, de volt már olyan (nemtetszést kiváltó) beírás (nem tőlem ;)), hogy "én xy-nal szemben inkább a Biblia tekintélyét fogadom el"

a "kinyilatkoztatóknak" azt tudom javasolni: MERJÉK felvállalni a saját személyiségüket, véleményüket, horribile dictu hibáikat (ebben példát vehetnek nyugodtan Rólad)

csak azért nem írtam bele magamat: "példát vehetünk", mert nem gondoltam, hogy én "kinyilatkoztatós beírásokat" szoktam alkotni, de máris önkritikát gyakoroltam, igen, van olyan bizony, hogy én is a saját véleményem HELYETT (és nem MELLETT) "külső tekintélyre" támaszkodva írok hozzászólást... tehát helyesbítek: példát vehetÜNK Rólad!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 30., csütörtök 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Bevállalom. Leggyakrabban én szoktam "felségsértéseket" beszólni. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 30., csütörtök 17:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szerintem ez nem vicces.
A békétlenség keltése nekem nem okoz örömet, mind1 milyen a topicok szerkezete.
:-(

Azt gondolom, hogy nem zavaró a kinyilatkoztatós topicba beírni valamit, ami oda illő.
Ha pedig kritikám van ezzel kapcsolatban, azt is meg lehet fogalmazni, pl. kérdés formájában.
Vagy "szerintem" formájában.
Nekem Indu és Nemosinex erre a legjobb példa :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 30., csütörtök 20:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Örülök minden válasznak, köszi.
Az biztos, hogy nem a rigorózus skatulya lesz az újévi irány- hiszen ezt megtehettük volna eddig is , minden vélemény-kérdezés nélkül.
Valóban nem könnyű szétválasztani egy beszélgetést, van úgy, hogy az áthelyezett hozzászólások közül is kilóg egy-kettő az új helyen. Ezért talán a legjobb az önkontrol- időben átmenni a megfelelő topikba,s ott folytatni a beszélgetést.

Az elmúlt évben többször visszafogtam magam, amikor olvastam egy jó prédikációt- az első felbuzdulásomat-" ezt beírom a fórumra"- -"nem szeretik"- indoklással lehűtöttem. Azzal nem értek egyet, hogy ha felteszek pl.egy prédikációt, a saját gondolataimat is tegyem mellé- nyilván azért tettem fel, mert nekem sokat adott, de nem biztos, hogy el akarnám mondani, hogy konkrétan nekem mi volt a jó. Ez nem jelenti azt, hogy magamról,a hitéletemről nem akarok beszélni- azt hiszem, az eltelt évek alatt elmondtam sok személyes dolgot is.Azonban nyilván létrejöttek különböző fékek is, amik nem is biztos, hogy rosszak- mégha néha feszélyeznek is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 30., csütörtök 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:

a "kinyilatkoztatóknak" azt tudom javasolni: MERJÉK felvállalni a saját személyiségüket, véleményüket, horribile dictu hibáikat (ebben példát vehetnek nyugodtan Rólad)

csak azért nem írtam bele magamat: "példát vehetünk", mert nem gondoltam, hogy én "kinyilatkoztatós beírásokat" szoktam alkotni, de máris önkritikát gyakoroltam, igen, van olyan bizony, hogy én is a saját véleményem HELYETT (és nem MELLETT) "külső tekintélyre" támaszkodva írok hozzászólást... tehát helyesbítek: példát vehetÜNK Rólad!



-Sajnálom, de nem tudom elfogadni érveléseidet.- (ezekre gondolok, amiket bent hagytam.)- Először is az általad "kinyilatkoztatós" beirásnak nevezett, de ha valamely neves HIT-TUDÓSUNK írását adja valaki tovább, azzal nem saját magát nyilatkoztatta ki,-- hanem tovább adta azt, amit ő maga jónak, épitőnek tart,- és testvéri szívvel teszi,-- nem a maga dicsőségére.

-Szerintem ehhez is hozzá lehet,- sőt nagyon jó, ha valaki magára nézve éppen friss hatást hozzáfűzi.- Lehet kételkedni is abban, amit olvasott,---miért ne ? :shock: és ha tisztelettel írja, (és nem azt, hogy: ez "hülyeség".. :( )- meg lehet válaszolni, aki jobban, vagy másként érti.- Éppenséggel ez: beszélgetős bizonyságtétel... Ha pedig valaki a saját meglátásait írja le, mert kikívánkozik belőle,--- az sem kinyilatkoztatás, hanem -ebben a körben- bizonyságtétel, ami nem megvetendő, mert tanulhatunk belőle..

Végül, de nem utolsó sorban -ne haragudj, de határozottan vissza kell utasítanom a személyemre való (pozitívnek tűnő) utalásaidat
Idézet:
példát vehetnek Rólad!
és ismételten
Idézet:
helyesbítek: példát vehetÜNK Rólad!


-Sajnálom, de nem vállalom. -- Akkor se, ha pozitívnak, - akkor se, ha negatívnak szántad... Egyáltalán nem vagyok példa! -Remélem, hogy nem adtam erre okot,- mert akarattal nem törekedtem erre... A személyeskedést viszont igyekszem tudatosan kerülni, mert a gondolatokkal, véleményekkel értünk egyet, vagy ütközünk, de NEM a személlyel,- ez személyválogatás lenne,- szerintem legalábbis, mert a bűnt kellene gyűlölnünk, nem a bűnöst... :)

Különben, amivel egyetértettél/tünk, annak örülök.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 30., csütörtök 21:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
sajnálom...

te vagy a második, aki a komoly, és valóban szeretettel beírt "közeledési próbálkozásomat" gúnynak érti...

most ezentúl mindig írjam ki, hogy "nem gúnyból írom"? :'(

amúgy meg: szép amit beírtál, megint csak ELMÉLET...

"odaát" a "megválaszolatlan kérdéseink" topicban nem pont az általad leírtak szerint reagálsz...

én meg úgy vagyok vele: akkor nem magyarázok, nem héber nyelvtanozok, nem töröm magam...

most elérted, hogy nem csak hogy arra kérek mindenkit: ne kövessék (ebben) a Te példádat (a fentebb hivatkozottal szemben továbbra is fenntartom, hogy követendő, de ezt csak a többieknek mondom, Te ezt olvasd csukott szemmel)

ezen kívül ENGEM se kövessetek, és legyen türelmetek újra és újra magyarázni, az ilyen "A Biblia nem ezt mondja" érvek ("érvek") után is...

boldogabb fórumozást kívánok az újévben mindenkinek, mint amilyen nekem ez így most lett! :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 31., péntek 10:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
:(
Idézet:
József Attila:
Mennyi mosoly, ölelés fennakad
a világ ág-bogán!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 31., péntek 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

ez NEM akadt fenn! :D


Összes többieknek is: ÁLDOTT-BOLDOG SIKERES ÚJ ÉVET kívánok! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 31., péntek 15:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
most ezentúl mindig írjam ki, hogy "nem gúnyból írom"? :'(


Hát tényleg nem kellemes, amikor az ember beleszalad egy-két fülesbe.

Na de lassan letesszük az Óévet. Gondolom ez a legjobb alkalom arra, hogy éljünk a kölcsönös megbocsátással, ha megbántottuk egymást akarva, akaratlan.

Aki jó évet tudhat maga mögött, annak legalább ilyet kívánok jövőre, akinek oka van a panaszra, annak sokkalta jobbat.

Kívánom, hogy Isten Országa ott legyen, fejlődjön köztetek, köztünk mindenféle közösségekben!

BUÉK! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 31., péntek 21:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:
boldogabb fórumozást kívánok az újévben mindenkinek, mint amilyen nekem ez így most lett! :(


Kedves net!

-Nem mondod komolyan, hogy ez a jelentéktelen nézetkülönbség,- hogy Te szereted,- én pedig nem: a személyeskedést! - ez "boldogtalanná" tenne !? - :) - :roll:
Ennek semmi köze nem lehet az esetleges boldogság-hiányodhoz.--

---Komolyra fordítva: bocsi, nem akartalak megbántani.- :)

-Az ÚJ ÉVre pedig kívánok sok örömet és boldogságot ISTEN ÁLDÁSÁVAL !

üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 31., péntek 22:52 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Krisztus adta csendes békét,
Mosolygó szép szemek fényét,
Megértést, mely szívből jövő
Adja meg az Új Esztendő!
Ezt kívánja szeretettel: Zsoca


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 01., szombat 00:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A szeretet himnuszával kívánok mindenkinek boldog, örömteli új évet!

A szeretet hosszútűrõ, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,
Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltûr.
A szeretet soha el nem fogy..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgessünk
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 01., szombat 09:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az Úr által megáldott Boldog Új Évet Kívnok mindenkinek! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3042 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198 ... 203  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség