Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 07., hétfő 19:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
viewtopic.php?f=14&t=247&p=38920&hilit=#p38920

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 07., hétfő 19:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
http://www.parokia.hu/forum/viewtopic.php?f=14&t=247&p=38920&hilit=#p38920

A poén jó volt már akkor is, de ahogy látom az alapkérdésre ott sem sikerült válaszokat adni. Egyszerűen félbeszakadt a téma.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 07., hétfő 19:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
őszintén szólva: "az ÉRDEKLŐDÉS hiánya miatt a holnap elmarad"

NÁLUNK a múlt alkalmon erről tanítottam... márc. 4-én erről lesz kiscsoportos beszélgetés

szóval MI igyexünk :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 07., hétfő 20:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
a katolikusok bűne?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 07., hétfő 20:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
őszintén szólva: "az ÉRDEKLŐDÉS hiánya miatt a holnap elmarad"

NÁLUNK a múlt alkalmon erről tanítottam... márc. 4-én erről lesz kiscsoportos beszélgetés

szóval MI igyexünk :D
Hangfelvétel? Link? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 07., hétfő 20:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
a katolikusok bűne?

Ez nagyon egyszerű protestáns válasz lehetne, de nem csak a katolikusok számítanak ffimentes övezetnek.
A protestáns ffi hiányt nem nagyon lehet a katolikusok nyakába varrni. :)
De, máris elértem valamit, ha gondolkodsz a problémán.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 07., hétfő 20:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A protestáns ffi hiányt nem nagyon lehet a katolikusok nyakába varrni.


Ez nagyon jó hír, innen folytathatjuk, a katolikusok kilőve. :-)

Azt a harcot, ami a Jézus Krisztus követéséből fakad kevesen vállalják a férfiak közül, mert nem tartalmaz "kardot"?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 07., hétfő 20:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Azt a harcot, ami a Jézus Krisztus követéséből fakad kevesen vállalják a férfiak közül, mert nem tartalmaz "kardot"?

Langyosodik. Az a kérdés milyen kardról beszélsz.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 09., szerda 08:27 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Üdv!

A családi élet kérdéseiben valóban sok látásbeli különbség van, erről ne nyissunk új vitát szerintem se!
Az egyház elnőiesedése egy érdekes téma lehetne, de kérdéses, hogy erről kell-e vitát nyitni! Ám ha valaki úgy gondolja lehet, de arra jó lenne vigyázni, hogy ne egymás elleni (pl.: ff - nő, vagy felekezeti) beállításban érveljünk és aztán sértődjünk...
A katolikusok pedig nem "kilőve", mert ez sértő lehet!

További szépet!
Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 09., szerda 09:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Anti írta:
Az egyház elnőiesedése egy érdekes téma lehetne, de kérdéses, hogy erről kell-e vitát nyitni!
Kedves Anti!
Nem a vita a cél, az csak akkor van, ha valamit másként látunk. A cél az lenne, hogy közösen találjuk meg egy létező problémának az okát, különben nem lehet megoldani. Perzse, ha valaki nem lát ebben problémát annak nem kell beszállni.

Idézet:
Ám ha valaki úgy gondolja lehet, de arra jó lenne vigyázni, hogy ne egymás elleni (pl.: ff - nő, vagy felekezeti) beállításban érveljünk és aztán sértődjünk...

Nos itt szó sem lehet ffi vs. nö versengésről, hiszen végső soron a ffiak az első számú felelősek ebben megegyezhetünk. A nők ezen a helyzeten ronthatnak, vagy javíthatnak, de a végső hunyók mi vagyunk.

Idézet:
A katolikusok pedig nem "kilőve", mert ez sértő lehet!
Szerintem ebben semmi sértő nem volt, ellenkezőleg. A "kilőve" itt annyit jelent, hogy ki vannak zárva mint bűnbakok ebben a témában. Úgy értem a probléma nem katolikus specifikus, mert a prot. egyházak is hasonló cipőben járnak. Ugyanezért a felekezeti versengés is kizárva, mert nem tudok olyan keresztény felekezetet, ahol ne lenne ez probléma, legfeljebb a mértékek mások. Egy 90/10 arány rosszabb mint egy 60/40.

De szívesen láttuk volna a te véleményedet is a témában. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 09., szerda 17:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jézus kísértése jutott eszembe.

A férfiakra nagyon erősen hat ez a három dolog:

1, Kenyér kereset, még annak az árán is, hogy valami értéktelent értékesnek adjunk el.
A kenyérkeresetbe beáll a férfi élete, eddig jut, mindenből csak "kenyeret akar készíteni". (az Isten szava mellesleg, aztán meg fellesleg)
2, extrém sportok, extrém helyzetek, extrém "megmutatom, én még erre is kész vagyok", igaz őrültség, de megbámulnak az emberek, emlékeznek rám, ismerik a nevem, még annak az árán is, hogy "elrugaszkodom a templomtól"
3, uralkodni minden áron, még Isten felett is, uralkodni mindenki felett, ne legyen felettem semmilyen hatalom, nekem SENKI se mondja meg, mit tegyek, mi a jó és mi a rossz, "távozz tőlem Isten"

Hát ennyire futja a férfi erejéből a bűneivel és a Sátánnal szemben.
A nőkre ezek a kísértések nem annyira hatnak.

A katolikusokat nem akartam bántani, bocsánat.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 10., csütörtök 06:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én nem tudom, hogy milyen történelmi okokra gondoltok. Azt tudom, hogy a környezetemben miért nem vevők a férfiak a "templomos" dolgokra, és ez
1) az egyháznak a politikával való veszélyes összefonódása
2) az a képmutatás, ami a kereszténységet (minket hívőket is) jellemez
Ezek azok az okok, amelyekkel meg szokták magyarázni az idegenkedésüket az egyháztól. Vannak ennek persze mélyebb, lélektani okai, de azokat férfiasan nem szokták bevallani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 10., csütörtök 10:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Jézus kísértése jutott eszembe.

A férfiakra nagyon erősen hat ez a három dolog:

1, Kenyér kereset, még annak az árán is, hogy valami értéktelent értékesnek adjunk el.
A kenyérkeresetbe beáll a férfi élete, eddig jut, mindenből csak "kenyeret akar készíteni". (az Isten szava mellesleg, aztán meg fellesleg)
2, extrém sportok, extrém helyzetek, extrém "megmutatom, én még erre is kész vagyok", igaz őrültség, de megbámulnak az emberek, emlékeznek rám, ismerik a nevem, még annak az árán is, hogy "elrugaszkodom a templomtól"
3, uralkodni minden áron, még Isten felett is, uralkodni mindenki felett, ne legyen felettem semmilyen hatalom, nekem SENKI se mondja meg, mit tegyek, mi a jó és mi a rossz, "távozz tőlem Isten"

Hát ennyire futja a férfi erejéből a bűneivel és a Sátánnal szemben.
A nőkre ezek a kísértések nem annyira hatnak.

A katolikusokat nem akartam bántani, bocsánat.

Kedves Péter!
Elgondolkodtam a pontjaidon.
1. Azt állítod lényegében, hogy a ffiak munkamániások, ez tartja távol őket a templomtól. Az a baj, hogy ez megint nem jellemző kishazánkra. A tapasztalat az, hogy munkás kézre alig találni, mindenki munka nélkül akar nagyot kaszálni. Potyautasok százezrei terhelik a szociális rendszereket, többek között ezért döglődnek. De ha így lenne, a kemény munka és a hívő lét egyáltalán nem zárják ki egymást. USA-ban sokal keményebben dolgoznak az emberek és összehasonlíthatatlanul hívőbbnek számít a társadalom.
2. Az exremitások csak egy nagyon szűk réteget érintenek ezzel nem magyarázhatók meg a tömegek.
3. Ez lényegében az Isten elutasítása, és lényegében Ádám óta az emberiség problémája, de ez maga a kérdés és nem a magyarázat.

De fogadjuk el, hogy minden magyarázat a ffiakban keresendő. Akkor nem is lehet tenni semmit, ez van. Csak akkor hol van a győztes egyház, amelyiken a pokol kapui sem vesznek diadalmat, ami a világ világossága, a Föld sója, a hegyen épített város?
Amelyiknek Krisztus mindent neki adott, amiben ott van a Mindenható Isten Szent szelleme, aminek mindenre van ereje Krisztusban. Ez valahogy nem a tehetelen egyház képe, amelyik semmit nem tud tenni az egyik legnagyobb problémája megoldása érdekében.
Továbbá azt mondod, hogy a nőkre ezek a kísértések nem hatnak annyira, vagyis a nők jobbak, alkalmasabbak Isten országára, az Ő követésére, a tanítványságra.
Én viszont azt tapasztalom a hétköznapokban, hogy a nőket nagyon könnyű kimozdítani a kerékvágásukból. Ők próbálnak ki mindent amit elébük raknak és ígérnek valami jobb életet, megoldást a gondokra. Ők járnak aerobikozni, jógázni, jósnőhöz, asztrológushoz, nekik írják a horoszkópokat, ők járnak pszichológushoz, telefonálnak be televíziós csodaguruknak, nekik lehet eladni mindenféle fogyasztó csodaszert, fogyasztó karkötőtől kezdve a fogyasztó habfürdőig, de nekik gyártják a hidratáló púdert is stb.stb. Én úgy látom hogy náluk a gyülekeztbe járás is ugyanebbe a sorba tartozik, egyik "megodás" a sok között.
De ha igazad van, akkor mit lehet kezdeni a sok bűnös, piás, munkamániás, extrémsportoló és tekintélyt elutasító ffival?
üdv
ex
Ha az előző hozzászólásodra azt mondtam, hogy az már langyosodik, akkor erre azt gondolom, hogy hideg, hideg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 10., csütörtök 10:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Én nem tudom, hogy milyen történelmi okokra gondoltok. Azt tudom, hogy a környezetemben miért nem vevők a férfiak a "templomos" dolgokra, és ez
1) az egyháznak a politikával való veszélyes összefonódása
2) az a képmutatás, ami a kereszténységet (minket hívőket is) jellemez
Ezek azok az okok, amelyekkel meg szokták magyarázni az idegenkedésüket az egyháztól. Vannak ennek persze mélyebb, lélektani okai, de azokat férfiasan nem szokták bevallani.

Kedves Nx!
Míg Péter egyértelműen a ffiakra rakta a problémát, te inkább az egyházban keresed.
Szerintem ez már meleg. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 10., csütörtök 19:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én nem keresem, csak elmondtam, mit gondolnak a férfiak erről nálunkfelé.
Más férfiak viszont éppen a politika miatt kedvelik az egyházat, meg a hagyomány stb. miatt, vagyis valami olyat keresnek benne, ami nem a lényeghez tartozik. Nem tudom, hogy jól látom-e, de az az érzésem, hogy amikor még divat volt vallásosnak lenni, sokkal több férfi járt templomba, talán, mert az igazi férfi képéhez a vallásosság is hozzátartozott. De nem biztos, hogy több férfi volt a hívők között régen sem, csak eleve láthatóbbak voltak a nőknél, míg ma a nők nincsenek annyira háttérbe szorítva. Lehet, hogy ahogy egyre kevésbé lett presztízskérdés templomba járni, a férfiak úgy engedték át a terepet az asszonyoknak – ahogyan talán a pedagógusszakmával is történt. Már nem volt jó mulatság – maradjon akkor az asszonyoknak.
Nem biztos persze, hogy így történt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség