Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 10., csütörtök 20:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Már nem volt jó mulatság – maradjon akkor az asszonyoknak. :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 10., csütörtök 21:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Én nem keresem, csak elmondtam, mit gondolnak a férfiak erről nálunkfelé.
Más férfiak viszont éppen a politika miatt kedvelik az egyházat, meg a hagyomány stb. miatt, vagyis valami olyat keresnek benne, ami nem a lényeghez tartozik. Nem tudom, hogy jól látom-e, de az az érzésem, hogy amikor még divat volt vallásosnak lenni, sokkal több férfi járt templomba, talán, mert az igazi férfi képéhez a vallásosság is hozzátartozott. De nem biztos, hogy több férfi volt a hívők között régen sem, csak eleve láthatóbbak voltak a nőknél, míg ma a nők nincsenek annyira háttérbe szorítva. Lehet, hogy ahogy egyre kevésbé lett presztízskérdés templomba járni, a férfiak úgy engedték át a terepet az asszonyoknak – ahogyan talán a pedagógusszakmával is történt. Már nem volt jó mulatság – maradjon akkor az asszonyoknak.
Nem biztos persze, hogy így történt...

Ebben is van valami. Amikor a KDNP-és Surján volt az egészségügyi miniszter, abban templomban, ahova ő járt, hirtelen megemelkedett az egy négyzetméterre jutó főorvosok száma. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 10., csütörtök 21:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Lehet, hogy ahogy egyre kevésbé lett presztízskérdés templomba járni, a férfiak úgy engedték át a terepet az asszonyoknak ...
Melegszik. :D
Ha valami külső körülmény, politika, tradíciós nyomás nem emeli az vallásosság presztizsét, akkor a ffiak kivonulnak. Más szavakkal, ha valamit komolytalannak, gondolnak, az ott hagyják. A pedagógus pályával is ez történt. Komolytalannak ítélték azt a fizetést azért a munkáért. Valahol érthető, racionális döntés.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 10:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
:D Még a lezárt vitához:
Gézát, a közismert papucsot ugratják a barátai:
- Géza, nálatok ki hordja a nadrágot?
- Én! Sőt én mosom és én vasalom is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 11:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Tehát, mi a megoldás?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 11:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, egy korábbi hozzászólásodra reagálnék hézagosan:


Továbbá azt mondod, hogy a nőkre ezek a kísértések nem hatnak annyira, vagyis a nők jobbak, alkalmasabbak Isten országára, az Ő követésére, a tanítványságra.

azért tudunk bibliai példákat is hozni, amikor a nők vészhelyzetben kitartóbbnak bizonyultak a férfiaknál-

Én viszont azt tapasztalom a hétköznapokban, hogy a nőket nagyon könnyű kimozdítani a kerékvágásukból.

nem általánosítanék
Ők próbálnak ki mindent amit elébük raknak és ígérnek valami jobb életet, megoldást a gondokra.
Ők járnak aerobikozni, jógázni, jósnőhöz, asztrológushoz, nekik írják a horoszkópokat, ők járnak pszichológushoz, telefonálnak be televíziós csodaguruknak,


határozottan tiltakozom, hogy a pszichológust egy kategóriába tedd a horoszkóp készítővel. Hogy veled példázódjak: amikor Net feltette az T.Emőke előadásait, helyeseltél, amit biztosan nem tennél egy csodaguru intelmeit, tanácsait olvasva.


nekik lehet eladni mindenféle fogyasztó csodaszert, fogyasztó karkötőtől kezdve a fogyasztó habfürdőig, de nekik gyártják a hidratáló púdert is stb.stb.

egy fiatalember mondta egyszer, hogy szerinte a nők csak egymással versengenek, amikor túlzottan figyelnek a divatra- ezzel egyet is értek meg nem is..
biztosan vannak férfiak , akiknek a belső értékek számítanak, de akkor miért van az a nagy százalékban kimutatható elcsábulás, aminek igenis a kisminkelt, trendi,kicsecsázott hölgy az elindítója/teljesen mindegy, milyen belsőt takar, ez olyankor nem számít/

Én úgy látom hogy náluk a gyülekeztbe járás is ugyanebbe a sorba tartozik, egyik "megodás" a sok között.

nem kellene létrehozni egy "megyőződésből templombajáró nő" skatulyát? :roll:

De ha igazad van, akkor mit lehet kezdeni a sok bűnös, piás, munkamániás, extrémsportoló és tekintélyt elutasító ffival?

ugyanazt, amit a nőkkel: Krisztus tanítványaivá kell tenni őket-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 14:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Erika!
Ahogy olvastam a soraidat lelki szemeim előtt megjelentél lángpallossal a kezedben, elszánva, hogy márbedig megvéded a női nemet exrefissel szemben. :D
Megnyugtatlak, nincs semmi vész. :)

Erika írta:
azért tudunk bibliai példákat is hozni, amikor a nők vészhelyzetben kitartóbbnak bizonyultak a férfiaknál-
Igen, de most itt nem a kitartásról van szó.
Idézet:
Én viszont azt tapasztalom a hétköznapokban, hogy a nőket nagyon könnyű kimozdítani a kerékvágásukból.

nem általánosítanék
Pedig ha azzal általánosíthatunk, hogy a ffiak nem járnak istentiszteletre, márpedig nem járnak és általánosíthatuk, akkor az előbbiekkel is.

Idézet:
Ők próbálnak ki mindent amit elébük raknak és ígérnek valami jobb életet, megoldást a gondokra.
Ők járnak aerobikozni, jógázni, jósnőhöz, asztrológushoz, nekik írják a horoszkópokat, ők járnak pszichológushoz, telefonálnak be televíziós csodaguruknak,


határozottan tiltakozom, hogy a pszichológust egy kategóriába tedd a horoszkóp készítővel. Hogy veled példázódjak: amikor Net feltette az T.Emőke előadásait, helyeseltél, amit biztosan nem tennél egy csodaguru intelmeit, tanácsait olvasva.
Abból a szempontból egy kategóriban vannak, hogy a nők fordulak könnyen és gyakran mindenféle külső felkínált segítség felé és ebből a szempontból a vallás is az egyik kínálat.

Idézet:
nekik lehet eladni mindenféle fogyasztó csodaszert, fogyasztó karkötőtől kezdve a fogyasztó habfürdőig, de nekik gyártják a hidratáló púdert is stb.stb.

egy fiatalember mondta egyszer, hogy szerinte a nők csak egymással versengenek, amikor túlzottan figyelnek a divatra- ezzel egyet is értek meg nem is..
biztosan vannak férfiak , akiknek a belső értékek számítanak, de akkor miért van az a nagy százalékban kimutatható elcsábulás, aminek igenis a kisminkelt, trendi,kicsecsázott hölgy az elindítója/teljesen mindegy, milyen belsőt takar, ez olyankor nem számít/
Nem belső-külső értékekről beszélünk most, hanem arról, hogy kiket lehet belevonni valamilyen élethelyzet megoldó ígérettel a legkülönböző dolgokba. Ebben magasan a nők vezetnek. A ffiak az ilyen ügyek többségében ugyanahhoz megoldáshoz nyúlknak, vagyis egy üveg sörért a hűtőbe. :D

Idézet:
nem kellene létrehozni egy "megyőződésből templombajáró nő" skatulyát? :roll:
Lehet, de a "van ilyen is esetek soha nem írják felül a "jellemző" eseteket.
Idézet:
De ha igazad van, akkor mit lehet kezdeni a sok bűnös, piás, munkamániás, extrémsportoló és tekintélyt elutasító ffival?

ugyanazt, amit a nőkkel: Krisztus tanítványaivá kell tenni őket-
No ebben tökéletesen egyetértünk és éppen arról beszélgetünk, hogy ez vajon miért nem érdekli őket, miért nem jut el ez a megoldás hozzájuk. Mi az ok?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 16:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
-naon gombolkodom/by M.J./.

-sohasem voltam még férfi, így hátrányos helyzetből vélekedek..
- hála az Úrnak ismerek sok férfit különböző felekezetekből, akik a hideg sörön túl rátaláltak az igazi megoldásra
-gondolom, nagyobb a felelőségünk, hogy az életünkkel ne elriasszunk, hanem vonzzunk másokat Krisztushoz,
- kevés bennünk a mentő szeretet, ha van egyáltalán
-
-


egyébként meg : szabad a gazda...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 19:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
:D Még a lezárt vitához:
Gézát, a közismert papucsot ugratják a barátai:
- Géza, nálatok ki hordja a nadrágot?
- Én! Sőt én mosom és én vasalom is!

Gondolom, Géza barátai teljesen természetesnek veszik, hogy az asszony mosson-vasaljon, második műszakban. Attól oan férfiasak!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 11., péntek 19:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
ej, micsoda liberál-feminizmus 8)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 12., szombat 06:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
sőt! nálunk a kicsi lányom mossa a nadrágokat. és ő (is) viseli :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 12., szombat 08:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
-naon gombolkodom/by M.J./.

-sohasem voltam még férfi, így hátrányos helyzetből vélekedek..
- hála az Úrnak ismerek sok férfit különböző felekezetekből, akik a hideg sörön túl rátaláltak az igazi megoldásra
-gondolom, nagyobb a felelőségünk, hogy az életünkkel ne elriasszunk, hanem vonzzunk másokat Krisztushoz,
- kevés bennünk a mentő szeretet, ha van egyáltalán
-
-
egyébként meg : szabad a gazda...

A magyarázat ebben az igében van:
Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét.Tudom ez a szakasz kemény "keresztény" bűnösökről szól, de én nem erre a vonatkozására gondoltam mint magyarázatra, hanem az ERŐTLENSÉGE.
Az erőlenség miatt maradnak távol a ffiak. Az egyház sok helyen ráadásul nem egyszerűtlen nőies, hanem egyenesen vénasszonyos.
Gondoljatok csak bele mit érezhet/gondolhat egy 15 éves fiú amikor bemegy ilyen helyre. Egy percre sem gondolja, hogy neki itt lenne valami keresni valója. Hanyathomlok menekül.
Az erőtlenség oka pedig azok a tételek, amiket egyébként részleteiben egyéb topicokban tárgyalunk.
Tehát nem arról van szó, hogy a ffiak valamiért kiemelten rosszabbak, alkalmatlanabbak a tanítványságra mint a nők, hanem az egyház erőtlensége az ok.
Az már egy szuper, majdnem tökéletes gyölekezet, ahol a ffiak aránya megközelíti az 50%-t. Ennél jobb nem nagyon lehet, ugyanis egy ffias gyülekezetbe méginkább özönlenek a nők. :)
Nem érhet nagyobb dícséret egy pásztort annál, mint megállapítják, hogy a gyülekezetében sok a ffi.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 12., szombat 10:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
És mit tesz konkrétan másképp az a lelkész, ahová özönlenek a férfiak, ahhoz képest, ahol csak 25%-os arányban vannak jelen?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 12., szombat 11:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
elkergeti a vénasszonyokat?
melegszik? hm?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 12., szombat 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
És mit tesz konkrétan másképp az a lelkész, ahová özönlenek a férfiak, ahhoz képest, ahol csak 25%-os arányban vannak jelen?

És az én beszédem és az én prédikálásom nem emberi bölcseségnek hitető beszédiben állott, hanem a Szellemnek és erőnek megmutatásában:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség