Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 22., kedd 15:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Ernő bácsi, Juci néni története csodálatos, köszi, hogy olvashattuk, Ex!
Ez egy csúcs- ami a gyermekek létszámát illeti- ismerek egy családot, ahol 17 gyermek van... Balczóék 12 gyermekes családjáról most olvashattunk a hetilapunkban...

Az azért ne kerülje el a cikk olvasása közben a figyelmünket, hogy milyen keményen dolgoztak mindig- erre készüljenek az újházasok, mégha nem is költöznek tanyára, meg nem is lesz ilyen létszámú családjuk, mert ez nyilván óriási kegyelem.

Én a ti tíz tagú családi teljesítményeteket is nagyra becsülöm. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 22., kedd 19:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Igen, van miért hálát adnunk. Ha pedig a mulasztásokra,az elkövetett hibákra nézünk, akkor őszintén mondhatjuk: "Tiéd Uram a dicsőség,a miénk pedig orcánk pirulása".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 30., szerda 06:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ide teszem,bár az alkotmány topicba is tehetném:

"Ahhoz, hogy Magyarország megint nemzet legyen, megbecsült család a világban, ki kell pusztítani egyfajta ember lelkéből a "jobboldaliság" címkéjével ismert különös valamit, a tudatot, hogy ő, mint "keresztény magyar ember" előjogokkal élhet a világban, egyszerűen azért, mert "keresztény magyar úriember", joga van tehetség és tudás nélkül is jól élni, fennhordani az orrát, lenézni mindenkit, aki nem "keresztény magyar" vagy "úriember", tartani a markát, s a keresztény magyar markába baksist kérni az államtól, társadalomtól: állást, kitüntetést, maradék zsidóbirtokot, potya nyaralást a Galyatetőn, kivételezést az élet minden vonatkozásában. Mert ez volt a jobboldaliság minden értelme. S ez a fajta nem tanul. Aki elmúlt 30 éves, és ebben a szellemben, légkörben nevelkedett, reménytelen. Talán megalkuszik fogvicsorgatva, s mert önző és gyáva: bizonyára hajlong majd az új rend előtt, - értsd - de a szíve mélyén visszasírja a "jobboldali, keresztény, nemzeti" világot, amelyen belül olyan szépen lehetett zsidó vagyont rabolni, versenytársakat legyilkolni, és aladárkodni a nagyvállalatokban képzettség és hozzáértés nélkül.
Ez a fajta soha nem változik meg, de amíg ezeknek szavuk van vagy befolyásuk, Magyarország nem lesz nemzet."

Na, ki írta ezt és mikor?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 30., szerda 07:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Márai (gugli nélkül!)

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 30., szerda 07:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
Márai (gugli nélkül!)

:) Bingooo!
A szomorú viszont az, hogy ma is rettenetesen aktuális, valamint mennyire tartalom nélküli lufi nemzeti együttműködésről beszélni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 30., szerda 07:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
hát aladárkodásból ma sincs hiány, de ami igazán bánt, hogy ez nem oldalspecifikus errefelé. a bal nem jobb.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 30., szerda 08:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ami igazából nem változott, az most DE JURE is bekerült a törvénybe:

Idézet:
Tiszteletben tartjuk történeti alkotmányunk vívmányait és a Szent Koronát, amely megtestesíti Magyarország alkotmányos állami folytonosságát.


wikipédia írta:
A mű előszóra (Prologus) és három részre (Partes) tagolódik. A részek címekre (tituli) vannak felosztva. Az első részben van a híres „Partis primae titulus nonus”, a nemeseknek négy kiváltságos és fő szabadságáról, mely a magyar nemesség sarkalatos szabadságainak alaptörvényét képezte.
(Werbőczy Hármaskönyvéről van szó)

tehát: RENDI alkotmányunk van, ami ETTŐL ELTÉRŐ született, az ezennel NEM LÉTEZŐNEK nyilváníttatik:

Idézet:
Nem ismerjük el történelmi alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését.
...
Hazánk 1944. március tizenkilencedikén elveszített állami önrendelkezésének visszaálltát 1990. május másodikától, az első szabadon választott népképviselet megalakulásától számítjuk.


érccsük, no...

és igen, LEHET fokozni:

http://www.sinergo.de/magyarnyelv/Grespik.htm

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 30., szerda 11:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az aladárkodásnak a definícióját nem találtam meg, de ha az a teljesítmény nélküli előjogokon való élősködést, megélhetést jelenti, akkor valóban nem oldalspecifikus.
A keresztény magyar úriemberből pártitkár, káder és tészelnök lett, a kisnyilasból ávós. És bár nagy változások voltak a lényeg valahogy maradt.
Aztán a rendszerváltás megint csak köpönyegforgatást jelentett, a mi kommunistáinkból újra keresztény magyar úriemberek lettek, megint dörgölőzésből fakadó előjogokból megélhetési szakemberek és politikusok lettek, ismét mellőzve a teljesítményt, ismét megkerülve, hogy normális polgári magyarország alakuljon.
Jelenleg Péter nagy lelkesedése mellett komolyan keresem, van-e olyan dolog, amivel büszkélkedhetnék, ha akarnék?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 30., szerda 14:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 15:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
A népünk azért is tart itt, mert az a szó, ami a népünk neve, alig ér valamit. Szinte fillérekért oda adható, mert nincs értéke...

Áthoztam ezt ide az alkotmányos topikból, hogy ne legyen off.
Tényleg jó lenne megállni Isten előtt, és tisztességgel megkérdezni, miért tart itt a népünk, ahol. Én valóban nem gondolom, hogy a népünk többet érne, mint bármelyik másik nép, és akárhogy keresem magamban, nem érzek emiatt bűntudatot... Ez baj?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 16:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Én mielőtt hívő lettem, nagyon erős nemzeti érzelmeim voltak, Erdély-tüntetésre mentem stb. Mikor hívő lettem, akkor el kellett kezdenem megtanulni, hogy ha van pl egy náció amelyik nem szimpi, mert mondjuk mindig borsot tör az orrunk alá, vagy legalábbis úgy érzékeljük - ott vannak benne hívők, és ők tesók. Aki pedig itthon nem tesó, az nem tesó. Meg, hogy az ország, amit várunk, nem e világból való.
Ma már, hívő szemmel problémásnak látom a magyarkodást. Persze nyilván vannak fokozatok, lehet örülni a sikereknek, de nem emelném én se senki fölé. Nyilván ide kötődöm, mert ide születtem, és rosszul esik, ha kudarcos az ország. De érdekes volt látni más kis nemzeteknél, hogy némelyikük sokkal több történelmi kudarcot elszenvedett, pl Litvániának egy darab királya volt, aztán elnyomásban élt egész történelme során, hogy Belorusszia egynegyedét irtották ki a 2 vh-ban, és Csernobil sokkal többet ártott nekik mint Ukrajnának, mert feléjük ment a sugárzás. A fővárosukban nincs egy db 50 évnél régebbi épület, mert mindent porig bombáztak. És a mai napig diktatúrában élnek, egy sima tüntetésért kivégezhetik, vagy 20 évre börtönbe mehet egy ottani ember.

Szóval jó dolog kontextusba helyezni a dolgokat, becsülni a többi népet, és igyekezni a saját ország felemelkedéséért is persze.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 18:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Tényleg jó lenne megállni Isten előtt, és tisztességgel megkérdezni, miért tart itt a népünk, ahol. Én valóban nem gondolom, hogy a népünk többet érne, mint bármelyik másik nép, és akárhogy keresem magamban, nem érzek emiatt bűntudatot... Ez baj?


Kedves Nemosinex!

Nem gondolom, hogy más néppel kellene összehasonlítanunk magunkat és eldönteni, hogy többet ér a mi népünk másoknál. Ezt én is elvetem, ez nem hoz békességet!

Amire kiakadtam, hogy ennek a népnek nincs mire büszkének lennie, nincs mivel dicsekednie.
Ennek a bűne még megtérésem előtt szakadt rám. Állandóan csak fikáztuk a magyarságot a haverokkal.
Hogy "ez egy bunkó nép, Ausztriába is csak lopni jár ki, minden dolog működik más népeknél, csak a magyaroknál nem", stb...
Aztán rájöttünk a barátaimmal, hogy mi is Magyarok vagyunk és ez így hatalmas gáz.

Amikor azt jelentem ki, hogy semmi büszkeségre való nincs ebben a népben, semmi becsülni való, dicsekedésre semmi oka, akkor olyanná válik ez a nemzet, mint a milpengő, amit a szél hordott az utcán.
Innen kezdve meg eladni ezt a "pénzérmét" 1,- forintért, egyenesen hőstett.

A korrupció megmagyarázása, a nép kiárulása és ennek a megideológizálása ebből a gondolatból ered.
Ha nincs értéke valaminek, akkor nem bűn annak az elárulása.
:(

Krisztust akik elárulták, (Júdás, Péter) utólag látták meg, hogy milyen érték volt Ő, akit kiszolgáltattak az ellenségnek!
Sajnos Júdás nem is tudta megtalálni már a bocsánat helyét.
Péter viszont olyan szeretet forrásra talált ennek a bocsánatában, amiből sokak élete gyógyult.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 18:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Péter!

Nagyon megfogott a hsz-ból, hogy neked is a megtérésed formálta a magyarságról kialakított gondolataidat :) Olyan jó látni, hogy nem egyenformálás van. Kinek ebbe, kinek abba az irányba kell változnia.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Remélem, nem én mondtam, hogy nincs semmi jó a magyarokban: viewtopic.php?f=24&t=183&start=480. A "büszkélkedés", "dicsekedés" kifejezések keresztényként picit kényelmetlenek nekem, jobb talán, ha hálát adunk a sikerekért, áldozatokért stb. Én nagyon szeretem ezt a tényt, ajándéknak tekintem, hogy magyar vagyok, gyönyörűnek találom az anyanyelvünket, és megtéretlenül sem cikiztem soha a magyarokat. Magyartanár is vagyok, a Ceausescu-rendszer legvégén szereztem a diplomámat -hátha mond ez valamit. Nem voltunk hősök, persze, de mást jelentett ott, akkor magyarnak lenni, mint itt, most.
Szavakban ugyanakkor nehezemre esik büszkének lenni, annyian visszaéltek ezzel az érzéssel. A magyarsághoz való hűség fokmérője számomra az ünnepélyes szavak, meg a másik magyarságának kétségbevonása helyett ilyen egyszerű tények, hogy tudunk-e helyesen írni, ismerjük-e a kultúránkat, vagy hogy hogyan állunk hozzá a munkánkhoz, a közterhek viseléséhez, adózáshoz stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 02., szombat 20:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
kissé skizofrénnek érzem azt az állapotot amikor a nagygyűlésen büszke magyarok vagyunk a templomban meg hittel valljuk hogy Istené minden dicsőség, mienk pedig csak orcánk pirulása. el kéne dönteni melyik oldalon áll az ember, mert ez a két dolog üti egymást! amúgy is vicces, hogy egy nép általában épp azokra a tagjaira a legbüszkébb akik eltértek a többségtől, vagyis nem hasonlítanak az átlagra. ez szerintem mifelénk is így van, ráadásul rengeteg az olyan magyar példakép aki vérszerint nem is volt magyar. ha jó fej akkor magyar, ha rosz, akkor meg büdös ....

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség