Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 06., szerda 17:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
És én még azt hittem, hogy előre tudom, hogy mi lesz Exrefis reakciója.
Volt ugyanis egy hátsó szándékom. Szerettem volna egy kicsit megingatni Márai nimbuszát, hogy elérjem a célom, de hát nem jött össze.

Remélem ez nem egy kényszeresség nálam, de most sem értek veled egyet, Exrefis. Ugyanis nem hiszek kollektív bűnökben, felelősségben és kollektív hibákban.
Ha valakinek van valamilyen hibája, az személyes felelősség kérdése, nem pedig néphez születésé.

Nem kell külön bizonygatnom, hogy elfogult a magyarság irányában vagyok. Ennek ellenére egyáltalán nem értek egyet a zsidósággal kapcsolatos kritikákkal.
Különösen elfogadhatatlannak tartom annak a felvetését, hogy Jézus ártatlan áldozatából levezetve kijelentjük, hogy hozzá képest a zsidók is megérdemelték a sorsukat (ezt persze már Fony írta, nem Ex). Ha ilyet lát egy nem keresztény joggal háborodik fel. Az emberi érdemtelenség és kegyelem végső igazságaival személyesen kell szembesülni, nem pedig másoknak megmondani a frankót. Különösen nem szerencsés ez kollektív alapon. A keresztény hit végső, ráción túli igazságai nem alkalmasok arra, hogy egy közösség tragédiáját, főleg más közösségekhez viszonyítva súlyos tragédiáját így magyarázzuk meg. Az arany-vonatokról sápot húzó svájciak miért úszták meg? Szeszélyes az Isten, mint a pogány görögök által megalkotott "sors"? Vagy mégis csak személyválogató? Minden közösség szigorúan a saját bűnei miatt van nehéz helyzetben?
Szerintem nem. Az emberi gonoszság oka a szenvedésnek és igazságtalanságnak. És valahol itt van a lényeg, hogy igazságtalanság történt. Szóval az emberiség szenvedésének valóban oka a bűnös emberi természet, de kirívó tragédiákkal összefüggésben a "rászolgáltak arra úgy is" típusú megközelítés szerintem helytelen. Mert emberi szemszögből másokhoz viszonyítva nem érdemelték meg a sorsukat. Sem ők, sem a lemészárolt délvidéki, deportált kárpátaljai magyarok.

A bosszúvággyal kapcsolatban én egy esetet ismerek csak. Litvániában volt egy válogatás nélküli, ezért tényleg elég gáz bosszú, ez nagy port is kavart fel, nemzetközi kiadatási probléma lett belőle. De ezen túl én nem tudok bosszúról. A környezetemben kifejezetten olyan ellenpéldáim vannak nagylelkűségre, ami keresztényeknek is a becsületére válna.

Márainak nagyon erős volt a kritikai érzéke, de soha nem fogom elfogadni, hogy valamilyen etnikai, politikai irányultság szerinti, vallási, osztályhoz tartozás szerinti alapon ítéljünk el közösségeket.

Minden magyar jobboldali gazember, aki nem ilyen mentesül e felelősségtől? Kun Béla oké? Még a csendőrök közt is akadt becsületes ember. A történelmi magyar elit tagjai közt is voltak kiváló emberek.

Minden, még testületileg meghozott döntések mögött is személyes felelősség van. Egyetértek Sztalkerrel abban, hogy a Márai által kifogásolt mentalitás nem politikai oldaltól függ.

Nem értek egyet azzal, hogy a zsidóságnak sok a bűne! Ilyen nincs. Baru Goldstein bűnéhez nincs köze a szomszédjának (hacsak nem Kahane rabbi lakott mellette). És most húzom ki a gyufát nálatok: vegyetek példát XVI. Benedekről. Jézus vére azon van, és annak fiain, aki részt vett a halálba küldésében. De nem a vele egy valláshoz tartozó embereken.

Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 06., szerda 17:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Kuruc,

Tök érdekes fordulatok vannak ebben a topikban :), csak kapkodom a fejem. Nagyon egyetértek ezzel a hsz-oddal.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 06., szerda 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Kuruc!

Én is örülök annak, hogy más gondolatok is jöttek közénk.

Először is nem Fony írta az általad idézett mondatot, hanem én.
Kérlek, ne őt bíráld ezért.

A személyes és a közösségi bűn nem zárja ki egymást. (szerintem)
Én azt értettem meg és hittem el, hogy egyetlen ember volt a történelem során eddig, akinek semmi bűne sem volt és ezért az ítélet, amit kapott, nem neki járt volna a legkisebb mértékben sem.
Ennek pedig egyetlen oka, hogy nem úgy fogant, ahogyan mi és nem is úgy élt.

A másik részében a bűnnek, egyet értek veled, ami a személyes bűnről szól.
Azt hiszem, hogy az általános bűn következménye kihat az emberre és ebből aztán megszületnek a személyes bűnök. Ezek lehetnek nagyon látványosak, lehetnek nagyon extrémek, de lehetnek titkoltak, vagy nagyon aprónak tűnők.

A bűn büntetése a halál, az Isten kegyelmi ajándéka az örök élet.
Én azt hiszem, hogy akiknek volt bűnbocsánatuk és ebből éltek, akik Jézus Krisztusba oltatva valóban a JÓT cselekedték és utána mártírhalált, üldöztetést, kirekesztést, mellőztetést, verést szenvedtek, azok még is csak boldogok voltak.
Tudom ez így megint megbotránkoztathat embereket, de még is hiszem, hogy ez az igazság.
Sőt, akik keresztyénként meghaltak, azoknak örök életük van, azok egyszer testileg valóban elpusztultak, ahogyan minden élő, de nem mentek át a második halálon.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 06., szerda 21:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Fony írta:
Csak annak van joga a zsidóságot bírálni, aki egyben védi is őket?
Lehet, hogy az igaz próféták is így védték Izraelt, s mégsem voltak antiszemiták?
Lehet, hogy igaztalanul kövezték meg őket azok, akiknek a javát akarták, s inkább a hamis prófétákra hallgattak??
Lehet bírálni, csak egyoldalú és hiteltelen lesz, ha valaki csak rosszat tud mondani róluk. Ez tulajdonképpen az antiszemitizmus.

Sajnálnám, ha magyarázni kellene, hogy az Izraelt bíráló igaz próféták nem voltak antiszemiták és hogy mekkora különbség van az antiszemiták bírálata és a próféták bírálata között.

Nem kell megmagyarázni, csak én is kíváncsi voltam, hogy reagálsz, s igyekszem megérteni, mi az oka, hogy egyszer abszolút értékekben gondolkodsz, másszor pedig nem.
Abszolút értékben - Jézus Krisztusban - nincs különbség zsidó, vagy magyar között.
Eljutottunk odáig, hogy a zsidóknak, mint népnek vannak hibáik.
A magyaroknak szintúgy.
A zsidóság számára következetesen (megjegyzem, szerintem nagyon helyesen és keresztyéni módon) keresed a mentségeket.
De ha a magyarság kerül szóba, csak a vádak jönnek ki belőled, a magyarokról, mint nemzetről keresztyén létedre nem tudsz egyetlen jó szót sem mondani? Miért és honnan ez az ellenszenv?
exrefis írta:
Fony írta:
exrefis írta:
Mivel minden egyéb hír ellenére a zsidók se jobbak, se rosszabbak mint más népek, őket is lehet sokmindenért bírálni….

Eddigi logikád szerint ez egy antiszemita kijelentés, - vagy minden egyéb hír ellenére ezt beláttad végre, mert időközben tájékozottabb lettél.
Lehet, hogy neked ez eddig nem jött le, de soha nem volt másként, csak egy antiszemita elleszélben nem jönnek elő az ilyen dolgok.

Antiszemita ellenszeled van itt a Parókia fórumán?
Fony írta:
exrefis írta:
De egyik sem jogosítja fel őket arra, hogy azt tegyék másokkal, amit magukkal sem szeretnének, hogy mégegyszer megtörténjen velük.
Igen csakhogy ez egy elméleti kérdés, mert eddig csak arra volz példa, hogy őket akarták sokszor kiirtani, a leghatékonyabb esemény a 20. században volt.

Izrael államának megalakulása óta ez sajnos már nem elméleti kérdés.
exrefis írta:
De menj el Izraelbe és győződj meg róla magad, hogy neked esnek-e a zsidók bosszut állni, most, hogy megtehetik.

Nem tehetik meg kollektíve másokkal azt, amit kollektíve maguknak sem kívánnak. (Kuruc után szabadon – kissé rövidebben összefoglalva mondandójának lényegét)
Sem ott Izraelben, sem itt Magyarországon - nem fogják tudni Jézust megkerülni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 07., csütörtök 14:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Péternek: szeretni parancsszóra? igen parancsot adhat és ad is Isten erre s egyedül az ő szeretetparancsa nem irracionális, mivel Ő éppen a szavaival, parancsaival szokott Teremteni a semmiből valamit. pl. szeretetet a zsidók felé a szívedbe. hogy mikor és hogyan azt én nem tudhatom, de el jön az ideje. vagy már eljött?

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 07., csütörtök 15:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Drága Barátom!

Tényleg nem hiszed el, hogy a Messiás helyre állítoTTA Izrael dicsőségét?

Miért nem? Mi tart vissza attól, hogy elhidd, Jézus Krisztusra nézve Izrael dicsőségét helyre állította az őket elhívő Egyetlen Isten!
Én nem a parancsról beszéltem, hanem a szeretet és kötelező szókapcsolatról....

A szeretetben benne van mindig a szabadság, nézz az Istenre az édenben, vagy a tékozló fiú atyjára.
Szabadság nélkül nem tudom elképzelni a szeretet.
Abban persze igazad van, hogy Isten felettünk áll, így "szegény" bármit is mond nekünk, az parancs, hiszen felettes hatalom. De ezt a parancsot meg lehet szegni, ami nem csökkent a fentiek valóságán.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 07., csütörtök 18:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Izráel és a magyarság egy pontban alapvetően különbözik:
- az üdvtörténeti szerepében
és az igéretekben.
A magyarságra nézve nincsen Istennek szentírási történése és ígérete.
Nem mert egyik nemzet, nép jobb, avagy rosszabb a másiknál, egyszerűen azért mert ez a szuverén Isten akarata.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 07., csütörtök 18:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
De van, mert Ábrahám utódában megáldatik a föld minden népe!
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 07., csütörtök 19:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
pauler írta:
Drága Barátom!

Tényleg nem hiszed el, hogy a Messiás helyre állítoTTA Izrael dicsőségét?

Miért nem? Mi tart vissza attól, hogy elhidd, Jézus Krisztusra nézve Izrael dicsőségét helyre állította az őket elhívő Egyetlen Isten!
Én nem a parancsról beszéltem, hanem a szeretet és kötelező szókapcsolatról....

A szeretetben benne van mindig a szabadság, nézz az Istenre az édenben, vagy a tékozló fiú atyjára.
Szabadság nélkül nem tudom elképzelni a szeretet.
Abban persze igazad van, hogy Isten felettünk áll, így "szegény" bármit is mond nekünk, az parancs, hiszen felettes hatalom. De ezt a parancsot meg lehet szegni, ami nem csökkent a fentiek valóságán.


én Pál apostollal együtt úgy látom hogy még nem (persze a megvan már csak a végidőben kapjuk meg variációt leszámítva), de nem akarok exegetikai vitába kezdeni...
amúgy még a földi szeretetben sincs szabadság, próbáltál már parancsolni a szívednek? Isten parancsa hozza létre magát a dolgot amit parancsol, ez benne a csoda

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 07., csütörtök 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
De van, mert Ábrahám utódában megáldatik a föld minden népe!
:-)

Úgy van, meg átkot is ahhoz képest húz magára egy nép, hogy mennyire üldözi a zsidókat.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 07., csütörtök 21:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
És én még azt hittem, hogy előre tudom, hogy mi lesz Exrefis reakciója.
Volt ugyanis egy hátsó szándékom. Szerettem volna egy kicsit megingatni Márai nimbuszát, hogy elérjem a célom, de hát nem jött össze.

Kedves Kuruc!
Nimbusz ügyben örömhírem van számodra.:)
Soha nem volt Márainak számottevő ninbusza előttem, már csak azért sem, mert nem olvastam tőle soha semmit.
Az általam idézett sorait viszont valóban telitalálatnak tartom, ráadásul ma is aktuálisnak.
Azt azért lássuk be, hogy másként hat egy zsidó kritika egy zsigeri antiszemitától mint egy egyébként filoszemitától.
Hogy plasztukussá tegyem, teljesen másként hangzik a Izrael/zsidó kritika Németh Sándor szájából és Hegedős Lóránt szájából.

Idézet:
Remélem ez nem egy kényszeresség nálam, de most sem értek veled egyet, Exrefis. Ugyanis nem hiszek kollektív bűnökben, felelősségben és kollektív hibákban.

A kollektív bűnösség/felelősség itt mellékszál, azért annyit hozzáfűznék, hogy én is pont úgy gondolkodtam erről mint te. Ez egy általánosan elterjedt emberi jogfelfogás.
Ezt éppen azután vizsgáltam felül, miután elolvastam a Bibliát és megértettem, hogy Isten nem egészen így gondolkodik.
De ez egy külön téma.

Idézet:
A bosszúvággyal kapcsolatban én egy esetet ismerek csak. Litvániában volt egy válogatás nélküli, ezért tényleg elég gáz bosszú, ez nagy port is kavart fel, nemzetközi kiadatási probléma lett belőle. De ezen túl én nem tudok bosszúról. A környezetemben kifejezetten olyan ellenpéldáim vannak nagylelkűségre, ami keresztényeknek is a becsületére válna.
Én meg ezt a litvániai történetet nem ismerem.
A háború után pozícióba jutott kommunista zsidók igyekeztek bosszut állni. Az igaz, hogy nem kollektíve, hanem a bűnösökön. A "B" listázások pl. erre jó lehetőséget nyújtottak.
De konkrétan olyan esetet is tudok, ahol munkaszolgálatos zsidók igazolták a századparancsnokukat, mert tudták, hogy az illető minden lehetségest megtett, hogy ők épségben hazajussanak.
Az olyat persze nem igazolták, amelyik még büszke is volt, hogy az ő MUSZ-os századából alig akadt túlélő.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 07., csütörtök 21:17 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
pauler írta:
Idézet:
Izráel és a magyarság egy pontban alapvetően különbözik:
- az üdvtörténeti szerepében
és az igéretekben.
A magyarságra nézve nincsen Istennek szentírási történése és ígérete.
Nem mert egyik nemzet, nép jobb, avagy rosszabb a másiknál, egyszerűen azért mert ez a szuverén Isten akarata.

_________________
Üdv, Literaty
De van, mert Ábrahám utódában megáldatik a föld minden népe!
:-)

Ez igaz, de nem csupán erre gondoltam, de mert én sem akarnók exegetikai vitát nyitni, ezért az érveléstől a magam részéről most eltekintenék :)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 05:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, nem a zsidóságban áldatik meg a föld minden népe, hanem abban az ígért Messiásban, aki Jézus Krisztus.
Jól néznénk ki, ha a zsidóság mai állapotára építené Isten az Ő áldását.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 06:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;
Ne kevélykedjél az ágak ellenében: ha pedig kevélykedel, nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.
Azt mondod azért: Kitörettek az ágak, hogy én oltassam be.
Úgy van; hitetlenség miatt törettek ki, te pedig hit által állasz; fel ne fuvalkodjál, hanem félj; Mert ha az Isten a természet szerint való ágaknak nem kedvezett, majd néked sem kedvez. Tekintsd meg azért az Istennek kegyességét és keménységét: azok iránt a kik elestek, keménységét; irántad pedig a kegyességét, ha megmaradsz a kegyességben; különben te is kivágatol. Sőt azok is, ha meg nem maradnak a hitetlenségben, beoltatnak; mert az Isten ismét beolthatja őket. Mert ha te a természet szerint való vadolajfából kivágattál, és természet ellenére beoltattál a szelid olajfába: mennyivel inkább beoltatnak ezek a természet szerint valók az ő saját olajfájokba. Mert nem akarom, hogy ne tudjátok atyámfiai ezt a titkot, hogy magatokat el ne higyjétek, hogy a megkeményedés Izráelre nézve csak részben történt, a meddig a pogányok teljessége bemegyen. És így az egész Izráel megtartatik, a mint meg van írva: Eljő Sionból a Szabadító, és elfordítja Jákóbtól a gonoszságokat:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 11:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Apcsel 3.25.-26.
Ti vagytok a prófétáknak és a szövetségnek fiai, melyet Isten szerzett a mi atyáinkkal, mondván Ábrahámnak: És a te magodban megáldatnak a földnek nemzetségei mindnyájan. Az Isten az ő Fiát, Jézust első sorban néktek támasztván, elküldé őt, hogy megáldjon titeket, mindegyikőtöket megtérítvén bűneitekből.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség