Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 22., péntek 07:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Azt, hogy a pápaság nem az antikrisztus uralkodása! Hogy az az elvakultság (töröljük a gyűlöletet, ez nekem is jobb, ha hihetem), ami a katolicizmus felé irányul, miszerint nem keresztyének ők, súlyos tévedés.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 22., péntek 08:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Péter!

A homoszexualitás azért jó példa szerintem, bár nyilván átvitt értelmű, mert azt gondolom, hogy senki, semmilyen érvekkel nem tud meggyőzni téged arról, hogy ez helyes. (gondolom) Hozhat genetikai példát, megismertethet veled jófej, hívő, meleg keresztény közösségbe járó embereket - erről van egy igei látásod, és abból nem nagyon fogsz engedni. Ettől még ki lennél akadva, ha egy fórumon azt mondanák rád, hogy elvakult vagy és gyűlölöd a homoszexuálisokat - mert távol álljon tőled, ez két tökéletesen független dolog.

Így van ez a Babilon, pápaság etc. kérdésével. Ez az egyes hívők iránti érzelmektől teljesen független, ismerek tök cuki katolikus hívőket, és személyes meggyőződésem, hogy a mennyben belőlük lesz a legtöbb - a földi számarányaik miatt (bár nyilván ez csak tipp) emellett én speciel örülök, ha valaki katolikusból valami biblikus protestáns közösségbe tér át - és ezt nem áthalászásnak gondolom, hanem nagy személyes nyereségnek annak a részére, aki áttért. (személyes példám is, ugye)

Már csak egy kérdésem maradt :D már alaposan beleástad magad ezekbe a bibliai tanításokba, és ezután meggyőződve utasítod el ezeket a római egyházt sajnos negatívan érintő tanokat, vagy csak úgy személy szerint nem szimpi, és azért?
Persze nem akarlak minden áron győzködni bármiről, de ha még fehér foltos neked ez a terület, alkalom-adtán szívesen adnék ezt-azt olvasni, ha valamikor belefér az idődbe.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 22., péntek 10:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Hozhat genetikai példát, megismertethet veled jófej, hívő, meleg keresztény közösségbe járó embereket - erről van egy igei látásod, és abból nem nagyon fogsz engedni. Ettől még ki lennél akadva, ha egy fórumon azt mondanák rád, hogy elvakult vagy és gyűlölöd a homoszexuálisokat - mert távol álljon tőled, ez két tökéletesen független dolog.


Azt gondolom, hogy lehetnek ellenérzéseim még másik keresztyén közösséggel szemben is. Ugyi erről te is tettél már bizonyságot.
Ugyan akkor azt hiszem, hogy Isten elleni vétek, ha minden erőmet és energiámat annak a bizonyítására szánom, hogy a katolikusok nem keresztyének.
És itt ez a lényeg, meg az, amit privátban írtam.
Hogyan növekedhet valaki a kegyelemben? Csak úgy, ha kegyelmet kap, de ha egy fórum pl. arról szól, hogy milyen gáz a MÁSIK felekezet (akik ráadásul még nincsenek is köztünk, na jó hála az Úrnak Papamaci néha benéz, de aztán hamar ki is néz :-( )
akkor az erre a szintre jut, amin most állunk.

Idézet:
emellett én speciel örülök, ha valaki katolikusból valami biblikus protestáns közösségbe tér át - és ezt nem áthalászásnak gondolom, hanem nagy személyes nyereségnek annak a részére, aki áttért. (személyes példám is, ugye)


Azért mert nekem valami bejött, azért mert egyszer én hit által döntöttem egy ilyen dolog mellett, még lehet ugyan ez az út mások gyengülésére, visszaesésére.
Te nem tudod elhinni, hogy valaki engedetlen az Úr Jézushoz, ha eljön egy protestáns felekezetbe a katolikus felekezetből?
Én is örülök annak, ha valaki engedelmes az Úrnak és ezért neked ebben a dologban.
Ugyan akkor Isten elleni véteknek tartom, ha valaki az Úr akarata ellenére ott hagyja a gyülekezetét. (légyen ez katolikus, vagy pünkösdista)

Idézet:
Már csak egy kérdésem maradt már alaposan beleástad magad ezekbe a bibliai tanításokba, és ezután meggyőződve utasítod el ezeket a római egyházt sajnos negatívan érintő tanokat, vagy csak úgy személy szerint nem szimpi, és azért?


Nem utasítom el, én magam sem szeretnék az Eukarisztiában részt venni, nem szeretnék Máriához imádkozni és a Szentekhez.
Annyit hallottam már ezeket a dolgokat, hogy nem szükségesek ezek a könyvek, köszi. :-)
Én is protestáns közegben élek, ezért ezek az információk kikerülhetetlenek számomra.
Ugyan akkor az internetnek van egy rossz tulajdonsága. Erről is beszéltünk testvérekkel vasárnap.
Ez így hangzik:
"BE LEHET SZÓLNI!"
Egy tanárnő mesélte, hogy a neten simán beszól neki egy diák, aki az órán még egész kulturált. És ez katasztrófa, ez Sátáni, ez hamisság, ez varázslás.

Én ezt érzem itt is közöttünk, amikor egy protestáns fórumon a katolikusok bűneit ecseteljük és én ettől megundorodtam.
Főleg úgy, hogy megismertem egy fiút, aki katolikusként az Úr Jézusban van, aki hordozza a Krisztust és viszont.

Innen kezdve pedig ezek az általános "gonosz katolikusok" már nem magasból ledobott atombombák, hanem szemből szúrt kések.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 22., péntek 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Azt, hogy a pápaság nem az antikrisztus uralkodása! Hogy az az elvakultság (töröljük a gyűlöletet, ez nekem is jobb, ha hihetem), ami a katolicizmus felé irányul, miszerint nem keresztyének ők, súlyos tévedés.

Kedves Péter!
A pápaság önmagában antikrisztusi rendszer. Akkor is ha tudsz jó pápát, jó katolikust mutatni. Az antikrisztus mellett majd ennél sokkal több érvet fognak tudni felsorolni az emberek, többek között éppen azt, hogy az helyzetbe hozza a Magy Paráznát, persze csak egy időre, míg szüksége van rá.
A kommunista pártban is voltak rendes kommunisták.
A VH alatt is voltak pl zsidómentő papok, de a lényeg, hogy ők a saját egyházuk parancsa ellenére voltak tisztességes emberek.
Ugyanakkor intézményesen mentette a náci háborús bűnösöket a háború után (ODESSA művelet).
Majd utána a kommunistákkal is együttműködött az evangéliumi kisegyházak üldözésében is. Érted?!
Ez nem gyűlölet a részemről, csak tudom, hogy kivel állok szembe.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 22., péntek 13:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, lehetetlen, hogy egy ember pápa és Krisztusban hívő ember (nem rendes csupán!!!) és közben az antikrisztus szolgája.
Az antikristus lelke egyébként tagadja a Fiút és az Atyát és nem vallja, hogy a Krisztus testben jött el.
Én ilyen pápáról még nem hallottam.

Idézet:
Majd utána a kommunistákkal is együttműködött az evangéliumi kisegyházak üldözésében is.


Nem igaz, a történelmi egyházakból is el lettek takarítva a hívő papok/lelkészek. Voltak árulóvá lett egyházi tagok, vagy besúgók, vagy kémek.

Ugyan akkor vakságnak tartom, hogy valaki ördögtől valónak tartja Krisztus testének egy részét. Ez nekem lelki vakság, elvakultság.

Indu, hallottam egy bizonyságtételt énekben. Gyönyörű volt látni az arcokat, hallani a Krisztust dicsérő énekeket. 400 fős faluból voltak, egy kis Biblia kör.
Talán 8-10 család. Katolikus, evangélikus, református, pünkösdista együtt dicséri az Urat és szeretik egymást....
Na ezt hallva valóban megfordult a fejemben, hogy esetleg költözni kellene.
Olyan könnyű lenne beszállni abba az "egységbe" ami abból fakad, hogy együtt "látjuk" hogy kivel állunk szemben, olyan könnyű lenne ebben szeretni és elfogadni egymást, de ez nekem nem megy, elkezdődött ez bennem, ment is egy darabig, de egy pontnál széthullik ez az egység, ezért most már az elején szeretnék ebben mindig leállni, mert ez pl. látom, hogy nem örök, azaz elveszíthető.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 22., péntek 15:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Krisztus Testének (remélem) nincs testképzavara...
:)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 22., péntek 19:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Na ezt hallva valóban megfordult a fejemben, hogy esetleg költözni kellene.
Olyan könnyű lenne beszállni abba az "egységbe" ami abból fakad, hogy együtt "látjuk" hogy kivel állunk szemben, olyan könnyű lenne ebben szeretni és elfogadni egymást, de ez nekem nem megy, elkezdődött ez bennem, ment is egy darabig, de egy pontnál széthullik ez az egység, ezért most már az elején szeretnék ebben mindig leállni, mert ez pl. látom, hogy nem örök, azaz elveszíthető.

Ilyen kommunaszerű dologra én is szoktam vágyakozni. És az alulról, testvérek szintjéről önszerveződő "ökumenizmus" tényleg nagyon felemelő és kívánatos. De mondjuk egy nagyon aktív hitéletet megélni egy ilyen heterogén közösségben arról nekem valahogy az jut eszembe (és ez lehet, hogy az én keresztény szegénységi bizonyítványom!), hogy ez csak egy elég felszínes, óvatos hozzáállással tud működni. Jaj, ne érintsünk bizonyos kérdéseket, hogy meg ne bántsuk a másik testvért. Nekem ez így nem elég mély. Nekem akkor OK, ha nyugodtan fel lehet hozni, és ki lehet vesézni a különbségeket.

A másik, hogy képzelj el egy mormont, vagy Jehova tanúját. Vele tudnál hívő közösségben élni? Valszeg nem, túl nagy a szakadék. Na ugyanígy vannak más felekezetek között is nagyon nagy eltérések, amin szerintem Isten előtt nem helytelen, ha nem tudunk túllépni.Szerintem itt a földön nem feladat, és lehetetlen is egy akolba terelni a nyájat. Úgy tudom, a helyes fordítás szerint is így hangzik az ige: lesz egy pásztor és egy nyáj. (nem egy akol, mert akkor már nem lesznek aklok=felekezetek)

De tényleg lehet, hogy csak a meg nem tért állapotom mondja mindezt. Bár a felülről vezérelt ökumenikus mozgalommal mint olyannal biztos, hogy nem értek egyet.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 23., szombat 07:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az Országimázs Központ működésében zavar támadt:
http://www.spiegel.de/fotostrecke/fotos ... 67208.html
:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 23., szombat 07:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Indu írta:
Ilyen kommunaszerű dologra én is szoktam vágyakozni.


Én nem,ha lenne választási lehetőségem, én szigetlakó lennék- olyasmi, mint Robinson.
De ha valahol beindulna ilyen kommuna, meglátogatnám- hátha megtetszene..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 23., szombat 07:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mi nem vágyakoztunk, mi CSINÁLTUK :)

36m2-en kezdtük (Isten kegyelméből pár héttel az esküvő után KÜLÖN) a közös életünket. De pár hónapon belül a 36m2-t már megosztottuk egy másik fiatal párral, akiknek nem volt hova menniük. TAPASZTALATBÓL tudnék a "kommunáról" beszélni :D
És ez még nem az a helyzet volt, amikor "legsűrűbben" voltunk (mi ketten, két pici gyerek + még két személy, ez már nem a fenti házaspár volt)

a "mindenük köz vala" szituáció TUD érdekes lenni... de nyilván annak is oka van, hogy ez az EGYHÁZtörténelemben EGYETLEN EGYSZER működött rendesen (Jeruzsálemben), és VILÁGszerte is EGYETLEN HELYEN működik (bár mára már megkopott fénnyel): az izraeli kibucokban :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 23., szombat 08:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Éppen azon gondolkodtam, hogy vajon kinek az ötlete volt ez az "evakuálás", mikor megtaláltam ezt a cikket.
http://index.hu/belfold/2011/04/22/egy_ ... gyospatan/
Ki ez a Richard Field?
Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de ....
Miért bukkan fel egy amerikai ingatlanos nálunk az ingatlan válság kellős közepén?:)
A választások alatt evelet ír morvai krisztinának(kisbetű szándékos), pénzeli az LMP-t.
Majd Gyöngyöspatán "ingatlanozik", amikor rádöbben, hogy ki kell menekíteni a cigányokat és szól a Vöröskeresznek, ami minden teketória nélkül buszokat bérel, nyaraltat. Hogy előtte ő maga támogatta meg pénzzel a Vöröskeresztet, az nyilván csak a véletlen műve.
A lényeg, hogy ennek a fickónak köszönhetjük, hogy a cigányügy eggyel magasabb szintre emelkedett, és ez kényszerítette ki, hogy az eddig tehetetlen (két hét alatt rendet rakunk) Pintér féle rendőrség végre letartóztasson nyíltan nácikat.
Nem lenne jobb, ha magunk cselekednénk és nem külföldi szolgálatok katalizátor tevékenységére várnánk?
ex
Ja, és mindez akkor amikor éppen a nagy romastratégiánkat akarjuk eladni EU elnökként.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2011. ápr. 23., szombat 08:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 23., szombat 08:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
De mondjuk egy nagyon aktív hitéletet megélni egy ilyen heterogén közösségben arról nekem valahogy az jut eszembe (és ez lehet, hogy az én keresztény szegénységi bizonyítványom!), hogy ez csak egy elég felszínes, óvatos hozzáállással tud működni.


Heterogén és még sem heterogén egyszerre. És ez az, ami emberileg kivitelezhetetlen, ez az ami az Urat dicséri, mert különben embereknek járna az elismerés.

Ja és ez nem kommuna, mindenki külön él, külön házakban, ha jól emlékszem vannak, akik másik faluban.
A lényeg, hogy képesek az IGE VEZETÉSE MELLETT együtt lenni, imádkozni, segíteni a másikon, szeretni Istent és egymást.

Mi az, hogy az Ige vezetése mellett lenni? Számomra az, hogy nem válogatok az Igében.
pl. ha a nyelveken szólást vesszük a ref. elfogadja, hogy ne tiltsátok, a pünkösdista meg elfogadja, hogy ketten hárman szóljanak, aztán magyarázat és ha nincs magyarázó, akkor mindeni otthon tegye.

Lehet az IGE VEZETÉSÉVEL olyan heterogén közösségbe kerülni, ami tiszta,ami nem álságos, mint amire te gondoltál.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 23., szombat 08:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Heterogén és még sem heterogén egyszerre. És ez az, ami emberileg kivitelezhetetlen, ez az ami az Urat dicséri, mert különben embereknek járna az elismerés.
Az egy szellemben lévő testvérek egységét akarja és támogatja az Úr. A különböző dolgok összekeverését, vegyítését viszont nem.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 23., szombat 08:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Bár a felülről vezérelt ökumenikus mozgalommal mint olyannal biztos, hogy nem értek egyet.


pedig ez felülről vezérelt :-) persze ez a felül a legfelülebb

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 23., szombat 08:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Pauler, írod:

Ja és ez nem kommuna, mindenki külön él, külön házakban, ha jól emlékszem vannak, akik másik faluban.
A lényeg, hogy képesek az IGE VEZETÉSE MELLETT együtt lenni, imádkozni, segíteni a másikon, szeretni Istent és egymást.


ja, hát ezt ismerem, csak most nem mondok példát rá, mert sütök-főzök :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség