Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 24., vasárnap 13:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Indu írta:
Lit, igazad van, mit javasolsz?
Net, a válasz kifogástalan (csak én maradok tőle buta) de nem akarom, hogy miattam darazsakba kelljen tenyerelned :*:

Szerintem pl. más keresztény egyházak vagy protestáns nézőpont, ide akár a moderátor át is pakolhatná, ha jónak gondolja.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 25., hétfő 12:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
érdekes, úgy ha tippelnem kellene, nem gondolnám, hogy pont ez a kérdés vitát generál.


Nekem is érdekes, mert hogy az első gondolatom az volt, hogy valamelyik katolikus fórumon regisztrálok sok-sok évvel ezelőtt és kioktatom őket, felvilágosítom a "sötétben lévőket", most meg a felekezetem fórumán próbálom megértetni veletek, hogy Krisztus Egyházáról beszélünk.

Megvallom ez a keményebb harc, de hát nem az az utam, amit én magamnak kijelölnék, mert ott nem találkozok Vele!
Most viszont jó Vele lenni a kegyelme, jósága, irgalma által!

Indu, a kegyelemről Pál is írt, még hozzá sok esetben.
Az a cukorszirupos kegyelem, amiről te írtál, nincs, vagyis emberileg van, de ennek semmi köze ahhoz a Kegyelemhez, amiből az embernek örök élete van.
Én semmi egyenlőséget nem látok ezek között, valami nagyon másról írsz!

Az Isten kegyelme teljes, és tökéletes, ebből élt Pál, ez adott neki erőt az Isten Országa építésére, enélkül csak magát építette és a vallását a buzgóságában is....
1Kor 15,10
De Isten kegyelme által vagyok, a mi vagyok; és az ő hozzám való kegyelme nem lőn hiábavaló; sőt többet munkálkodtam, mint azok mindnyájan de nem én, hanem az Istennek velem való kegyelme.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 01:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Idézet:
hiszen a kegyelem cukorszirupja, meg stb... kicsit szomorú vagyok...

én ettől vagyok kicsit szomorú, de mindegy, nem akarok vitát...



--Hiába keresgéltem, nem akadtam nyomára, honnan, kitől ered ez a szólás:
"a kegyelem cukorszirupja."-- A Bibliában ilyen nincs. Ez liberális kiszólásnak tűnik.-
És nem a vita kedvéért,- de őszinte és szívbeli ellenkezéssel elutasítom.

Isten kegyelme: Egyetlen Szent Fia odaáldozása a világ üdvösségéért.
Nem cukorszirupos,- hanem véres valóság.- Megfizethetetlen, mert
DRÁGA ÁRON, az ő szent vérén született helyettes váltságdíj annak a bűneiért, aki
ezt hiszi és elfogadja.-
-A SZERETET drámája,- de az új teremtés végbevitelének csodája.-
-Isten AJÁNDÉKA a bűnbe süllyedt emberiség számára.

--Aki valaha is szembesült úgy a bűneivel, hogy azok agyon akarták nyomni,-
meg akarták fojtani,... de kinyúlt felé Krisztus keze és kimentette,- csak az tudja, miről beszélek.-
A bűn szorításából kijutva,- és megkapva a bűnbocsánat kegyelmét,
csak az tapasztalja meg "Isten békességét, mely minden emberi értelmet felülhalad."

"A szív békessége a bűnbocsánat kegyelmén nyugszik." C.E.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 06:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem hiszem, hogy lenne ilyen szólás. Egyszerűen csak arról volt szó(lás) - remélem, Indu, jól értem -, hogy nem lehet minden rendezetlenséget, bűnt a kegyelemre való hivatkozással elintézni, ami teljesen rendben is van.
Én csak azt akartam kifejezni korábban (amikor ez a cukorszirupos megjegyzés érkezett), hogy minden emberi hitvallás (akár a "miénk", akár a katolikusoké) szükségképpen tökéletlen, és hordozhat akár a bálványimádásnak, tévelygésnek teret engedő elemeket (a szombat felettébb való tisztelete mondjuk lehet ilyen, de szerintem ilyen a csecsemőkeresztség is, hogy a saját portámon maradjak), és mégis elért bennünket Isten kegyelme. Szerintem nem járható út, ha a másik felekezet bálványimádását emeljük ki, még ha az annyira sérti is a szemet, mint a katolikus, mert van nekünk éppen elég elrendeznivalónk a magunk területén is.
Meg azt akartam még mondani, hogy amíg ezekkel a hitvallásokkal bíbelődik az ember, ezek mentén vitázik (mondom inkább: vitázunk, vagy még inkább: vitázom), addig a Lényegről mégiscsak elsiklik a tekintete. De ez a lényeg nem a hitvallásokon innen van, nem is bennük, hanem valóban azokon túl (ezért nehéz észrevenni sokszor). Nem úgy van, hogy "fogadjuk el egymást minden tévelygéseinkkel együtt", hanem hogy "szeressük egymást a tévelygéseink ellenére", tudván, hogy mindnyájan tévelygünk, és egyedül Isten kegyelméből vagyunk mégis igazak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 07:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok,

Kedves Nx, köszönöm soraidat, pont erre gondoltam a cukormázas kifejezés alatt - hogy nehogy álca legyen a bűnnek, és nehogy könnyelműen vett legyen.

A katolikus egyház konkrét bibliátlanságain túl sztem sokkal probelmatikusabb egy csomó igen negatív prófécia, ami - jelen tudásom szerint - a pápaság intézményére vonatkozik. A próféciákat még akkor is helyes dolog kutatni, ha ezt-azt óhatatlanul félreértünk. Mert ha nem ismerjük, akkor - mikor majd beteljesedik, nem fogjuk felismerni. Pedig arra van. Persze óvatosan kell, meg indulatmentesen. Na mindegy, ez megint ingoványos terület, ezzel együtt pl. izgalmas is, egy csomó aktuális napi tapasztalatom van ehhez a munkámból is.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 07:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
VAN felelősségünk!
(moderátornak is: TEGYE MÁR ÁT valami "témához illő" topicba ezt a beszélgetést... vagy ahhoz, hogy megmozduljon, valami "sommás véleményt" kell nyilvánítanom? CSAK EZÉRT nem fogok ;))

ha már szóba került viszont a próféciák témája, meg a napi tapasztalat: mucáj vagyok ideidézni a pásztorom "pásztori körlevelét" (remélem nem csap agyon, hogy a zártkörű vezetőségi felvetést (természetesen konkrétumok nélkül) mint egy számomra teljesen elfogadható véleményt):

pásztorom egy 'nyugati próféta konkrét próféciájáról' írta:
Elég vadregényes, de valahol érdekes :). Ami érdekes, hogy van benne sok konkrét mondás, ami általában nem szokott lenni, hanem általános marhaságokat mondanak.

Szóval szerintem semmi mellett nem mehetünk el úgy, hogy nem hallgatjuk meg. Ha látjuk bekövetkezni legalább az egyiket (ami nem általános és olyan semmilyen, hanem konkrét: földrengés repedéssel, Paks leállása, stb...), akkor vissza kell hallgatni. Én már nem hiszek a próféciákban, el kell ismerjem, amiket külföldiek mondanak, legalábbis az alap hozzáállásom 99% szkepszis. Egyszerűen a sok rossz tapasztalat miatt. De elvből meghallgatom őket, hogy ha véletlen az ÚR valóban küld ide egyet, nehogy lemaradjak róla.

Hogy kit küld az ÚR, azt meg a jelek fogják megmutatni, mert mondani mindenki tud bármit. És az a tapasztalat, hogy ezek aztán mondanak. De bármikor benne lehet a sok salakban egy valódi kő.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 08:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
azért én hangsúlyosan azokról a próféciákról beszélek, amik a Bibliában vannak - ami mindenképpen megkönnyíti a dolgunkat a hitelességet illetően :)

A moderátortól elnézést kérünk az okozott plusz munka miatt, és segítségét előre is köszönjük az áthelyezéssel kapcsolatban.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 08:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
azért én hangsúlyosan azokról a próféciákról beszélek, amik a Bibliában vannak - ami mindenképpen megkönnyíti a dolgunkat a hitelességet illetően :)

A moderátortól elnézést kérünk az okozott plusz munka miatt, és segítségét előre is köszönjük az áthelyezéssel kapcsolatban.


moderátor: ammen!

megkönnyíti: háááát...
ha jól emléxem, kifejezetten bibliai próféciák alapján sikeredett pl. Jehova tanuinak TÖBBSZÖRÖSEN meghatározni Krisztus visszajövetelének pontos időpontját...
vagyis az "alapok" a "mai próféciáknál" is a Bibliában vannak, csak ugye... az ÉRTELMEZÉS... ebben kb. semmiben nem különbözik a két dolog (a jó szándékban, az esetleges Istentől származásban, valamint a nagy valószínűséggel beleszóló emberi tényezőben SEM!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26., kedd 09:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
persze, lehet érdekes dolgokat kifacsarni a Bibliából is, de ha hermeneutikailag jól járunk el, akkor reményeim szerint legalább azt be tudjuk lőni, hogy mi történeti rész, példabeszéd, tanítás ... és mi prófécia. Szerintem egy csomó téves dolog innen fakad, hogy olyan részekbe akar további jelentés belemagyarázni, ahol ez szétfeszíti a kereteket. Ha műfajilag rábukkanunk arra, hogy hol van prófécia, akkor itt felekezetenként esetleg eltérő értelmezés adódhat, ezeket akár ismerhetjük párhuzamosan, és ezzel már elég jól leszűkítettük a hibalehetőségeket.

Idézet:
Jehova tanuinak TÖBBSZÖRÖSEN meghatározni Krisztus visszajövetelének pontos időpontját...

Itt is könnyen tetten érhető a hiba forrása, meg van írva, hogy az időpontra ne spekuláljunk, innentől a magyarázatukat elvethetjük.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 26., csütörtök 19:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
http://index.hu/belfold/2011/05/25/a_ma ... _vilagban/

Nemsokára az okát is megmondom. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 27., péntek 14:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
reggel óta várom a megfejtést, már ne csigázz tovább :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 27., péntek 16:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
reggel óta várom a megfejtést, már ne csigázz tovább :)

Egy linket akarok csatolni egy jó cikkről, ami tulajdonképpen a gyereknevelésről szól, de mintha csak a magyar politikai helyzetről, a résztvevőkről szólna.
ha működik a linkelési lehetőség, azonnal csatolom.:-)
Addig bocs. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 27., péntek 18:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
http://www.biblia.hu
nekem működik...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 27., péntek 20:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
http://www.biblia.hu
nekem működik...

Ezt próbáld meg:
http://biblia.hit.hu/
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 27., péntek 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
anyám csak egy dalt zongorázik...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség