Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 27., péntek 21:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
anyám csak egy dalt zongorázik...

???
A mi észjárásunk kevébbé furfangos, úgyhogy némi magyarázatot tűzzél ide! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 27., péntek 23:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bibliában is a hitgyülis a jó! (én is azt használom, csak az "automatikus reakciódon" vigyorogtam el magam) :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Nyomozz velünk :)
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28., szombat 07:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
én értettem félre, mert Ex írta, hogy majd ha a linkelés működik. Erre betettem kedvencemet a www.biblia.hu -t ellenőrzésképpen, majd írtam, hogy nekem - működik.

Erre valszeg Ex félreolvasta, mintha azt írtam volna, hogy nem működik

De közben rájönni véltem, hogy még az a link nem működik, amit Ex ide akar hozni...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28., szombat 07:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is belinkelem a HÉV-oldalt! KÉTSZER! jó? ;)

inkább valami mást linkelek be (ha már Magyar a topic):

http://orulunkvincent.blog.hu/2011/05/2 ... nemzetiben

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nyomozz velünk :)
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28., szombat 08:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
én értettem félre, mert Ex írta, hogy majd ha a linkelés működik. Erre betettem kedvencemet a http://www.biblia.hu -t ellenőrzésképpen, majd írtam, hogy nekem - működik.

Erre valszeg Ex félreolvasta, mintha azt írtam volna, hogy nem működik

De közben rájönni véltem, hogy még az a link nem működik, amit Ex ide akar hozni...

:D Valóban, egy bohózatszerű félreértés sorozatba keveredtünk.
De akkor bogozzuk ki.
Részemről a linkelés azért nem megy, mert amit be szeretnék linkelni, egyelőre nincs fenn elektronikusan. Arra gondoltam, hogy majd később felrakják és akkor tudom linkelni.
A te biblia linkedet valóban félreolvastam és úgy értettem, hogy nem működik, de ráadásul a hit.hu-s link nem működését olvastam ki belőle. Ezért valóban reflexszerűen tettem be segítségképpen a működő linket.
Ebben az eltájoltságban végkép nem értettem, hogy Net mire utal. :D
Levontam a következtetést: figyelmesebben kell olvasnom. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28., szombat 11:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, ha fontos az a cikk, esetleg pötyögd be- ha már beharangoztad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28., szombat 13:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A cikk valójában egy könyvajánló, címe: Gyerekhatárok (Dr. Henry Cloud és Dr. John Townsend).
„A pszichológus és családterapeuta szerzőpáros szerint a gyereknevelés egyik legfontosabb célja a sikeres jövőhöz nélkülözhetetlen jellem kialakítása, hiszen az ember jelleme nagyon befolyásolja a sorsát. A mai társadalom számos mentséget kínál az emberek viselkedésére, ezért sokan nem értik, hogy miért nem boldogulnak az élet különböző területein. Az emberek hajlamosak lerázni magukról a sorsukkal és önmagukkal kapcsolatos felelősséget, és inkább másokat vagy a körülményeket hibáztatják. Problémáink jelentős része azonban saját jellemünk hiányosságaiból fakad.
….
A családterapeuták elemzik a tisztelet, a motiváció, a mérlegelés az irigység, a felelősségvállalás, valamint a vetés és aratás törvényeit, és ezek alkalmazásához adnak gyakorlati segítséget.

Az egyik legfontosabb alapelv a vetés és aratás törvénye. Fontos megértetni a gyerekekkel, hogy minden tettüknek van következménye, viszont problémákhoz vezethet, ha a szülők nem tesznek különbséget a pszichológiai és kapcsolati következmények, valamint a valóság következményei között. Utóbbival nap mint nap találkozhatunk az életben: például, amikor valaki rendszeresen nem készül az órára, rossz jegyet kap, vagy tiszteletlenül viselkedik másokkal, nem lesznek barátai. A következmények azt tanítják a gyerekekkel, hogy döntései befolyással vannak az életére, és hogy a saját viselkedése okozza a problémát. ….

A következő fontos alapelv a felelősségvállalás. Az érett ember egyik jellemzője, hogy felelősséget vállal az életéért, a vágyaiért és a problémáiért. Nem hivatkozik a közlekedésre, ha elkésik, nem a tanárt hibáztatja, ha rossz jegyet kap év végén, és nem az egészségtelen ételeket okolja az elhízásért. Az éretlen emberek ezzel szemben áldozatként élik le életüket, és mindig mások nyakába próbálják varrni a gondjaikat. Az a gyermek, akit a nehézségek elkerülésére tanítanak azáltal, hogy mindig kimentik belőle, sokkal több nehézséggel fog találkozni felnőtt korában.

Nehéz lenne olyan jellemvonást találni, amely minden problémáért felelős, a jogosultság érzését azonban kétség kívül a legártalmasabb tulajdonságok közé sorolhatjuk. Aki jogosultnak érzi magát valamire, azt feltételezi, hogy mások tartoznak neki. Úgy érzi, jár neki mindaz, ami másoknak megvan. Irigy, követelőző embernek nem érdemes adni, mert csupán azt fogja érezni, hogy végre megfizettük, amivel tartozunk neki. Egy hálátlan szívű gyermek feltételezi, hogy jár neki a jó jegy az iskolában, és megilletik bizonyos előjogok vagy akár az ajándék is. A hálás ember ellenben örül annak, amit kap.”

Mint mondtam a cikk, illetve a könyv a gyereknevelésről szól, de mintha a magyar társadalom betegségei lennének felsorolva.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28., szombat 13:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
És, hogy a fentiek hogy kapcsolódnak a kiinduló cikkhez?
http://index.hu/belfold/2011/05/25/a_ma ... _vilagban/

A börtönlakók legnagyobb büntetése nema szabadságuktól való megfosztás, hanem a hozzájuk hasonlók társaságának az elviselése.
A hajléktalanok ugyanezért nem szeretnek beköltözni a hajléktalan szállókra, mert ott el kell viselniük egymást.
Mi magyarok pontosan ugyanezért vagyunk boldogtalanok, mert régóta jellemhibára vagyunk nevelve, szocializálva és nem tudjuk elviselni egymást.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28., szombat 19:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ahhoz képest, hogy sürgettetek a linkkel vagy a bepötyögéssel, nagy csönd van! :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28., szombat 20:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nade Ex, ne légy savanyújóska: örülnöd kellene, hogy érdeklődtünk a cikk iránt/egyébként kösz, hogy idetetted/- most gyakorold az elviselését a csöndnek- számtalan oka van...
kicsit belepislogtam a diagramokba, s máris elszörnyűlködtem, hogy egészség terén meg Szlovákia a sereghajtó- ez igaz? /Ismered a vicccet? 3 hazugság van: kicsi, nagy, és a statisztika-/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 28., szombat 21:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex,

Bocsánatot kérek, elolvastam de nem jutott eszembe semmi okos komment. Viszont köszönöm, hogy beírtad, mert engem a gyereknevelés része is érdekel.
(Van egy rokonom, akit azért nem tudok elviselni, mert olyan mint én, pont ott vannak a tüskéi, meg a hibái. Furcsa, hogy mért hat rám ennyire negatívan, de a hasonlóságot nem tudom nem észrevenni...)

De így társadalom szinten nekem túláltalánosításnak tűnik a dolog. Nem egyformán vagyunk gázok.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 29., vasárnap 05:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
És, hogy a fentiek hogy kapcsolódnak a kiinduló cikkhez?
http://index.hu/belfold/2011/05/25/a_ma ... _vilagban/

A börtönlakók legnagyobb büntetése nema szabadságuktól való megfosztás, hanem a hozzájuk hasonlók társaságának az elviselése.
A hajléktalanok ugyanezért nem szeretnek beköltözni a hajléktalan szállókra, mert ott el kell viselniük egymást.
Mi magyarok pontosan ugyanezért vagyunk boldogtalanok, mert régóta jellemhibára vagyunk nevelve, szocializálva és nem tudjuk elviselni egymást.
ex

De végsősoron a gőg a probléma, nem? Nem a jellemhiba, mert hiszen az mindnyájunknak van, hanem a gőgös ember magakiemelése, amellyel a "mi"-ből "ők"-et gyárt.
Nem "ők" a probléma, hanem "én", aki "rájuk" úgy tekintek, mint valami "tőlem" különálló halmazra, akinél különb vagyok. Ez is általános farizeusi magatartás, és nemcsak "a magyarok" körében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 29., vasárnap 07:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
De végsősoron a gőg a probléma, nem? Nem a jellemhiba, mert hiszen az mindnyájunknak van, hanem a gőgös ember magakiemelése, amellyel a "mi"-ből "ők"-et gyárt.
Nem "ők" a probléma, hanem "én", aki "rájuk" úgy tekintek, mint valami "tőlem" különálló halmazra, akinél különb vagyok. Ez is általános farizeusi magatartás, és nemcsak "a magyarok" körében.

Szerintem a gőg is jellemhiba, ahogy az irigység is, a felelőtlenség is, a minden bajért mások okolása, a jogosult érzés is(pl. nekünk járt volna, hogy annak idején elengedjék az adósságunkat, hiszen többszáz éven át védtük Európát). Ráadásul a nemzeti büszkeséget rendre összekeverjük a nemzeti gőggel, és a most már preambulumba is bevésett "nemzeti büszkeség" arra jó, hogy táplálja a nemzeti gőgöt.

Nos ezek jellemhibák megtalálhatók más népeknél is, de mégis csak mi vagyunk a legboldogtalanabbak listája élén. Sajnos.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 29., vasárnap 08:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
pl. nekünk járt volna, hogy annak idején elengedjék az adósságunkat, hiszen többszáz éven át védtük Európát


Kint dolgoztam Németo-ban, és ott teljesen általános vélekedés, (úgy tudom ezt Kohl is mondta nyilvánosan), hogy ha csak egy fél szóval említettük volna, hogy a németek kiengedéséért az adósságelengedést kérjük, szó nélkül megkaptuk volna...
Persze Németh M úgy nyilatkozott erről, hogy nem akarta eladni az embereket, mert az milyen csúnya dolog - asszem egy politikus ne legyen ilyen arisztokratikus... Hiba volt...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 29., vasárnap 09:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Idézet:
pl. nekünk járt volna, hogy annak idején elengedjék az adósságunkat, hiszen többszáz éven át védtük Európát


Kint dolgoztam Németo-ban, és ott teljesen általános vélekedés, (úgy tudom ezt Kohl is mondta nyilvánosan), hogy ha csak egy fél szóval említettük volna, hogy a németek kiengedéséért az adósságelengedést kérjük, szó nélkül megkaptuk volna...
Persze Németh M úgy nyilatkozott erről, hogy nem akarta eladni az embereket, mert az milyen csúnya dolog - asszem egy politikus ne legyen ilyen arisztokratikus... Hiba volt...

Az valószínű, hogy kizsarolhattunk volna egy kis pénz a németek kiengedéséért, ahogy a románoknak is fizettek fejpénzt a svábok, szászok kiengedéséért, de ez egészen más helyzet mint a "nekünk jár" követelőzés.
Állítólag később komoly nemzetközi ajánlat volt a fele adósság elengedésére, amikor is Antall József történelem órát kezdett adni a kölföldi tárgyaló partnereknek "a mi védtük mindig a Nyugatot" elképzelésről, ami alapján nekünk járna az egész adósság elengedése, majd az előadása közben a partnerek kezdtek felállni és kivonulni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség