Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 18., hétfő 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Gyöngyöspatán győzött a Jobbik, a magyarság egyedüli képviselője - szerintük.

Azon gondolkodtam, hogy a náci párt hatalomra jutását mennyire segítette a németországi kibékíthetetlen ellentét a mérsékelt jobb és baloldal között?

A Fidesz hibája nem a média törvény, nem az alkotmány, nem az egyházi törvény, hanem az a kibékíthetetlen gyűlölet, amit a baloldal felé sugároz.
Én ezt nem tudom nekik elnézni, ha érdekel ez valakit a "csúnya rossz alkotmányon" kívül.

Mi a keresztyének feladata? Az amit egymás között is alig gyakorlunk és ez nem a "vagyonomat szétosztom a szegények között" szerep.
2Kor. 5.17.-19

Miért a harag a felekezetek között? Ki nem engedi azt, hogy Krisztus láthatóvá váljon földi testében ezen a világon?
Miért kell kiélezni a különbségeket, ahelyett, hogy örülnénk neki?

Nem tudom, nekem ez jobban fáj, mint a Fidesz hibái és talán ennek nagyobb súlya van a történelem alakulásában, mint bármely kormány bármilyen cselekedete.

Bocsánat a kirohanásomért, bocsánatot kérek tőletek!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 11:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
ez nagyon is igaz hsz volt, nincs miért bocsánatot kérned :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
De nem ezért jöttem, hanem Ex véleménye érdekelne az Egyházi törvényről.
.....
Tényleg konszolidálódik a többi keresztyén felekezet irányába táplált kirekesztő hang?
Érzed ezt Ex, vagy erre nincs esély?

Az Egyházi törvény nem tetszik, de az előző változatoknál jobb az elfogadott.

A többi keresztényfelekezettel való kapcsolat soha nem a HGy-n múlott. Éppen ezért van remény a konszolidációra.
Sajnálom, hogy ennyi idő alatt sem sikerült megértened, hogy más a teológiai vita és más a kirekesztés. A teológia vita és különbség továbbra is meg fog maradni, mert az Ige nem változik.
Kirekesztéssel pedig eddig mindig csak mások éltek a HGy felé.
Pl. Ha a KDNP-n múlik, a HGy most sem került volna a helyből elismertek közé. Azt kizárólag a HGy legnagyobb ellenségének a Jobbiknak köszönhetjük.
Ez már Isren humorérzékét mutatja. :D Van neki, nem is akármilyen. Nem csoda Ő találta ki azt is. :)
Azzal együtt, hogy a HGy most a 14-ekben van, a törvénynek sok nagy baja van.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 13:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A többi keresztényfelekezettel való kapcsolat soha nem a HGy-n múlott.


Ez már nem Igei, mert hogy az ember Istennel való kapcsolata is két fél között történik, mind a kettőnek része van benne.

Idézet:
Éppen ezért van remény a konszolidációra.


Akkor lesz remény, ha a HGY is belátja, hogy rajta is múlik!

Idézet:
Sajnálom, hogy ennyi idő alatt sem sikerült megértened, hogy más a teológiai vita és más a kirekesztés.


Teológiailag is el lehet küldeni valakit az ...-ba.
Ki lehet rekeszteni teológiailag embereket Krisztus egyházából, olyanokat, akik más felekezetben élő tagjai ennek a Testnek. Legalább is meg lehet próbálni és ennek szörnyű következményeit viselni.

Idézet:
A teológia vita és különbség továbbra is meg fog maradni, mert az Ige nem változik.


Ha engedted volna több esetben, hogy beljebb evezzünk a számodra biztonságos térdig érő vízből az Ige ismeretben, akkor is maradt volna másként látás, de közelebb is kerülhettünk volna egymáshoz.
Az Ige nem változik, de mi reménység szerint igen!

Idézet:
Kirekesztéssel pedig eddig mindig csak mások éltek a HGy felé.


Első pontban megint erről írtam, így válnak el emberek, ezen az úton.

Idézet:
Pl. Ha a KDNP-n múlik, a HGy most sem került volna a helyből elismertek közé. Azt kizárólag a HGy legnagyobb ellenségének a Jobbiknak köszönhetjük.


Sose értettem, hogy miért az az ellenszenv pl. Cser Kálmánban a HGY felé, de most már kapisgálom. Ahhoz, hogy egy gyülekezet épüljön, szükséges az egységes tanítás megléte, de legalább is az, hogy ha valaki másként lát dolgokat, tisztelje az ott folyó munkát. Ennek hiányt látom a HGY-ben, a te itt töltött személyed miatt is.

Téged is kérdezlek, hogy milyen jó törvényt gondolsz te ebben az ügyben?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 13:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az én "itt töltött személyemről" is ugyanez a véleményed?

csak mert valamiért mindig ex-szel egy dobozba kerülök (vagy még rosszabb dobozba)...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 14:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Megpróbálom újra, mert még mindig nem érted.
Ha teológiai kirekesztés fáj neked, akkor ne a HGy-nél keress írt, mert annál nagyobb kirekesztést, pontosabban kiátkozást, mint amit a kazolikusok tettek a bibliai hitvallók ellen, olyat senki meg se közelített. Ez a kiátkozás (Trident) ma is érvényben van.
A teológiai vita ellenére lehetséges a békés egymás mellett élés, de ennek sem a HGy volt az akadálya eddig. A HGy ugyanis nem tett soha olyat és nem is volt abban a helyzetben, hogy más felekezetek effektív tönkre tevéséért munkálkodjon, effektíve keresztbe tegyen, viszont velünk ezt rendszeresen megpróbálták. Ha minket nem támadnak, akkor nincs okunk védekezni.
Idézet:
Sose értettem, hogy miért az az ellenszenv pl. Cser Kálmánban a HGY felé, de most már kapisgálom.
Kíváncsi vagyok, hogy mit kapisgálsz. :)

Idézet:
Téged is kérdezlek, hogy milyen jó törvényt gondolsz te ebben az ügyben?
A jó törvény az lenne, ha nem lenne törvény. Bőven elég, ha az alkotmány egy szakasza garantálja a vallás és llelkiismereti szabadságot.
A törvény kizárólag a pénzosztogatás miatt kell. Az meg nem kellene.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 14:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
az én "itt töltött személyemről" is ugyanez a véleményed?

csak mert valamiért mindig ex-szel egy dobozba kerülök (vagy még rosszabb dobozba)...

Ne izgulj, most nem lettél velem egy dobozba gyömöszölve. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 14:41 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
lehetséges hogy le vagyok tiltva? legalább szóljatok a miheztartás végett.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 15:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
lehetséges hogy le vagyok tiltva? legalább szóljatok a miheztartás végett.

Ezekszerint nem. :)
Úgyhogy szívesen olvasunk. Pontosabban legább én. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 15:15 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
ebből a cikkből idéztem, lehet ez verte ki a biztosítékot.
http://atv.hu/belfold/20110718_a_zsidok ... bbik_papja

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Net!

Az a fajta tisztelet, amit te mutatsz más felekezet irányába Ex-ből jelentős mértékben hiányzik. Talán pont ezért jöttél el tőlük, nem tudom...

Kedves Sztalker!

Eddig is örömmel olvastalak, amikor nem szélsőségesen szidtad a jelenlegi kormányt. Miért írsz a kitiltásról, mit tettél érte, ha így érzed?

Idézet:
A teológiai vita ellenére lehetséges a békés egymás mellett élés, de ennek sem a HGy volt az akadálya eddig. A HGy ugyanis nem tett soha olyat és nem is volt abban a helyzetben, hogy más felekezetek effektív tönkre tevéséért munkálkodjon, effektíve keresztbe tegyen, viszont velünk ezt rendszeresen megpróbálták. Ha minket nem támadnak, akkor nincs okunk védekezni.


Bár így lenne, tudnánk békésen egymás mellett élni. A katolikusok/történelmiek bűneinek a "lexikonba foglalása" számomra gyűlölet. Ha téged gyűlöllek, akkor csak a hibáidat fogom látni és láttatni.
Ezt teszi a HGY, legalább is te ezt teszed, amióta ismerlek, de akár Cseri Kálmán által, akár Szabó István által is ez a tény jön elő.
Azt kapisgálom, hogy miért féltik a gyülekezetet olyan emberektől, mint amilyen te is vagy és miért harcolnak ez ellen.

A jó törvény az lenne, hogy a diakóniai perselybe dobott adományból, adózzon a gyülekezet, hiszen bevétele történt?
Az iratterjesztésben árusított Igehirdetés után fizessen Áfát a gyülekezet és adót a könyv írója?
Tehát te az 1 verziót tartod követendőnek, azaz semmilyen támogatást ne kapjon a gyülekezet, minden fillér bevétel/adomány után adózzon, stb.
Ki ért még ezzel egyet?
(én nem és ha jól látom a HGY sem)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 18:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Bár így lenne, tudnánk békésen egymás mellett élni. A katolikusok/történelmiek bűneinek a "lexikonba foglalása" számomra gyűlölet.
Lexikonba foglalás? Én csak arról tudok, hogy több felekezet is megpróbált keresztbe tenni, ellehetetleníteni a HGy-t. Tehát számodra az ez ellen irányuló védekezés, felszólalás, tiltakozás az oka a békés egymásmellett élésnek?
Mondd, hogy viccelsz!

Idézet:
Azt kapisgálom, hogy miért féltik a gyülekezetet olyan emberektől, mint amilyen te is vagy és miért harcolnak ez ellen.
Kedves Péter!
Nem én vagyok a reformátusok (és mások) ellensége, hidd el, hanem az ige ellenes tanítások és gyakorlatok.
Egyébként kérdésedre (lesz-e békés egymásmellett élés?) magad is láthatod majd a választ. A törvény elfogadása óta a régi ellenségek felől rengeteg barátságos gesztust kapott a gyülekezet és láthatod majd az a HGy-t is amelyiket békén hagyják, nem piszkálják pusztán létezése miatt.

Idézet:
A jó törvény az lenne, hogy a diakóniai perselybe dobott adományból, adózzon a gyülekezet, hiszen bevétele történt?
Az iratterjesztésben árusított Igehirdetés után fizessen Áfát a gyülekezet és adót a könyv írója?
Tehát te az 1 verziót tartod követendőnek, azaz semmilyen támogatást ne kapjon a gyülekezet, minden fillér bevétel/adomány után adózzon, stb.
Ki ért még ezzel egyet?
(én nem és ha jól látom a HGY sem)
Nem teljesen. Ugyanis egyáltalán nem magától értetődő és azzal nem is értek egyet, hogy az egyébként adózott jövedelmekből származó adomány mégegyszer adózzon.
Viszont az egyházak ÁFA mentességének nincs semmilyen indoka. Mégkevésbbé van indoka az egyházi alkalmazottak járulékmentességének.
Annak meg végkép nincs semmi indoka, hogy az állam által adott támogatások és kedvezmények elköltését az állam semmilyen szerve nem vizsgálhatja.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 19:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A törvény elfogadása óta a régi ellenségek felől rengeteg barátságos gesztust kapott a gyülekezet és láthatod majd az a HGy-t is amelyiket békén hagyják, nem piszkálják pusztán létezése miatt.


Ennek szívből örülök, de tényleg....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 19:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nem én vagyok a reformátusok (és mások) ellensége, hidd el, hanem az ige ellenes tanítások és gyakorlatok.


Ha az Ige szerinti tanítások helyessége és annak betartás tartana meg bármilyen keresztyénközösséget, mára már egy sem létezne.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 19:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
ebből a cikkből idéztem, lehet ez verte ki a biztosítékot.
http://atv.hu/belfold/20110718_a_zsidok ... bbik_papja

Komoly bajban van ifj. HL.
Kedves református testvérek, segítenetek kellene rajta.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség