Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 188 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Következő
 

Re: Más keresztény egyházak
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 09:41 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Szóval ez a törvény éppen, hogy alkalmatlan lesz arra, hogy kiszűrje a visszaéléseket.
A politikai összeköttetés fog számítani, ebből jó nem sül ki - mint ahogy már az most is látszik. Éppen a törvény ad tág teret, hogy a parlamentben ülők saját szájuk íze szerint vegyenek ill. ne vegyenek be egyháznak közösségeket.
Az lett volna igazságos, ha mondjuk mindenki a nulláról indul.

Az állam aggódik a költségvetés miatt, ugyanakkor most kapott zöld utat a katolikus egyház számára 5.3 millárd!!!
Kezdem azt hinni, hogy egészen másról van szó mint amit lekommunikálnak felénk.

A keresztyéneknek egyébként mindegy kell, hogy legyen, hogy jogilag hogyan ítél a világ. Krisztus nevében összejönni, ez nem jogi és nem politikai kategória.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 13:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Lit!

Köszi a választ, de a kérdésemre nem írtál semmit. A négy verzióból te mit választanál? Vagy van ötödik is?

Egyébként az, hogy nem bíróságon dől el egy jelentkezés, hanem a parlamentben, sokkal nagyobb nyilvánosságot biztosít és nem egy személy dönt a beadvány dolgában.
Ugyan akkor a politika valóban benne van az Egyház életében, nekem inkább az a kérdés, hogy melyik az erősebb. Az Egyház befolyása a politikusokra, vagy a politikusok hatása az Egyházra.
Persze itt is van még egy lehetőség, kivonulni teljesen a politikai kérdésekből.

Te mit gondolsz, először az első kérdésemmel kapcsolatban?
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 17:31 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Pauler!
Valóban nem a kérdésedre válaszoltam, de nem is értem igazán a lényegét, hiszen egy nem egyház de vallási közösség sem fog adózni non profit szervezet lévén.
Az nem kedvezmény kérdése, hogy egy non profit szervezetnek elengedjék az adózást, persze, hogy nem adóznak.
Véleményem szerint egyébként az államnak nincs helye, hogy teológiai alapon ítélkezzen, különböztessen meg egymástól vallási közösségeket. Egész egyszerűen ez nem az állam dolga. A tragédia nem is az állam esetleges támogató szándéka, hanem amikor az egyház elfogadja ezt a jobbot. A keresztyénség romlása is ott kezdődött amikor az egyház elfogadta az állam aktív támogatását Nagy Konstantin idejében.
Az üldözött egyházból üldöző egyház lett.
Számomra visszataszító amikor most népegyházi vezetők nagy mellényel ecsetelik a törvényt. Kíváncsi lennék, hogy hol lennének a nagynak mondott népegyházak, ha az állam mondjuk egy lyukas garast sem fizetne nekik és ők csak a hitvalló híveik adományából léteznének és csak a hívő keresztyének lennének a tagjaik.Vagyis ez lenne a törekvésük amikor valakit befogadnak. Megmondom mi lenne: lenne egy hitvalló református, evangélikus, katolikus egyház.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 17:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Lit!

A nonprofit szervezetek nem adóznak a bevételeik után?
Én ezt nem tudom, de érdekelne, hogy akkor mi a segítség az állam részéről? Mi az a pénz, amit adnak, mi az a támogatás, ami plusz?

Az azért hatalmas hazugság, hogy az állam tartja el a református felekezetet.
Ha hiszed, ha nem, a mi gyülekezetünk 90%-ban abból a pénzből gazdálkodik, amit MI gyülekezeti tagok befizetünk.
Ordító hazugság az, hogy a történelmieket az állam tartja fenn!

Kérlek ezt ne hidd el!

A kérdésem arról szólt, hogy idézem:

"Te mit gondolsz:
1. Nem kell semmilyen kedvezmény a gyülekezeteknek, adózzanak a perselypénz után, fizessenek Áfát az eladott könyvekből, a lelkész után is fizessenek be mindent amit mindenki más, stb.
2. Mindenki, aki magát egyháznak mondja kaphassa meg ezt a lehetőséget
3. Csak a keresztyén egyházak kaphassák meg ezt a lehetőséget
4. Minden vallási közösség kaphassa meg ezt a lehetőséget (mi lenne ennek a kritériuma?)"

Én még mindig nem kaptam egyenes választ tőled.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 20:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
átmentem a válasszal a másik topicba

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 21:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
pauler írta:
Egyébként az, hogy nem bíróságon dől el egy jelentkezés, hanem a parlamentben, sokkal nagyobb nyilvánosságot biztosít és nem egy személy dönt a beadvány dolgában.



Nézetem szerint helyes, hogy nem a bíróságon, hanem a parlamentben dől el az egyházak sorsa.

Ez pont azt mutatja, hogy egy hitbéli igazságot nem tudja eldönteni, mint IGAZSÁGOT egy felsőbb szerv, aminek a neve itt bíróság és adott esetben az itélkező lehet egy szál ember is.

Nekem sokkalta inkább tetszik ha a népkéviseletre alapuló emberek közössége valamilyen közmegegyezés alapján egyezik meg. A hitbéli, objektív IGAZSÁGOT úgysem tudja eldönteni senki, de a parlament döntése valamilyen módon szerintem megmutat valamit abból, hogy milyen fontos hitbéli igazságot hordozó vallási szervezetek vannak az országban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 19., kedd 23:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
pauler írta:
Egyébként az, hogy nem bíróságon dől el egy jelentkezés, hanem a parlamentben, sokkal nagyobb nyilvánosságot biztosít és nem egy személy dönt a beadvány dolgában.



Nézetem szerint helyes, hogy nem a bíróságon, hanem a parlamentben dől el az egyházak sorsa.

Ez pont azt mutatja, hogy egy hitbéli igazságot nem tudja eldönteni, mint IGAZSÁGOT egy felsőbb szerv, aminek a neve itt bíróság és adott esetben az itélkező lehet egy szál ember is.

Nekem sokkalta inkább tetszik ha a népkéviseletre alapuló emberek közössége valamilyen közmegegyezés alapján egyezik meg. A hitbéli, objektív IGAZSÁGOT úgysem tudja eldönteni senki, de a parlament döntése valamilyen módon szerintem megmutat valamit abból, hogy milyen fontos hitbéli igazságot hordozó vallási szervezetek vannak az országban.

Ebben is egytértünk. Bár az indoklásom más.
Ha a bíróság döntene, ott sem egy ember döntene, hanem egy erre delegált szakértői bizottság megállapításai alpján a bíró.
A delegált "szakértők" függetlensége és objektivitása nem garantált.
A parlamenti döntés legalább nyilvánosság előtt zajlik és az aktuálisan megválasztottak 2/3-os egyetértése nagyobb garancia mint egy delegált grémiumé.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 07:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ámen! Csoda a fórumon!
Ne vegyetek most vissza az örömömből, kérlek Ex..... :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 13:12 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Hogy ne csak a népegyházakról legyen szó, érdekes Németh Sándorral készült riport
melyben kioktatja a kimaradt kisegyházakat, hogy nem a verseny jellemzi őket.
" Az egyházaknak is fel kell ébredniük, hogy egy olyan közegben élnek, ahol versenyezni kell"
Mintha a keresztyénség egy gazdasági vállalkozás lenne - vagyis nekem ez jött le.
Itt a vele készült riport: http://atv.hu/video/video-20110712_nemeth_sandor
itt meg egy érdekes komment: http://divinity.szabadosadam.hu/?p=3671#more-3671

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 13:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ámen! Csoda a fórumon!
Ne vegyetek most vissza az örömömből, kérlek Ex..... :-)

Nem akarok visszavenni az örömödből, de a törvény rossz, annak ellenére, hogy most kedvez a HGy-nek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 14:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Hogy ne csak a népegyházakról legyen szó, érdekes Németh Sándorral készült riport
melyben kioktatja a kimaradt kisegyházakat, hogy nem a verseny jellemzi őket.
" Az egyházaknak is fel kell ébredniük, hogy egy olyan közegben élnek, ahol versenyezni kell"
Mintha a keresztyénség egy gazdasági vállalkozás lenne - vagyis nekem ez jött le.
Itt a vele készült riport: http://atv.hu/video/video-20110712_nemeth_sandor
itt meg egy érdekes komment: http://divinity.szabadosadam.hu/?p=3671#more-3671

Az érdekes kommenttel, nagyon nem értek egyet, de hosszú lenne most ezt itt részletezni.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 15:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
1Kor 11,16
Ha pedig valakinek tetszik versengeni, nekünk olyan szokásunk nincsen, sem az Isten gyülekezeteinek.

Filippi 1.15.-18.
Némelyek ugyan irígységből és versengésből is, de mások jóakaratból is hirdetik a Krisztust.
Némelyek versengésből prédikálják a Krisztust, nem tiszta lélekkel, azt hivén, hogy fogságom nyomorúságait így megnevelik;
De mások szeretetből, tudván, hogy én az evangyéliomnak oltalmazására rendeltettem.
Mert mit mondjak? csakhogy minden módon, akár színből, akár szívből, a Krisztus prédikáltatik: és én ennek örülök, sőt örülni is fogok.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 15:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
Literaty írta:
Hogy ne csak a népegyházakról legyen szó, érdekes Németh Sándorral készült riport
melyben kioktatja a kimaradt kisegyházakat, hogy nem a verseny jellemzi őket.
" Az egyházaknak is fel kell ébredniük, hogy egy olyan közegben élnek, ahol versenyezni kell"
Mintha a keresztyénség egy gazdasági vállalkozás lenne - vagyis nekem ez jött le.
Itt a vele készült riport: http://atv.hu/video/video-20110712_nemeth_sandor
itt meg egy érdekes komment: http://divinity.szabadosadam.hu/?p=3671#more-3671

Az érdekes kommenttel, nagyon nem értek egyet, de hosszú lenne most ezt itt részletezni.
ex


Kérlek, részletezd hosszan.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 15:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
exrefis írta:
Literaty írta:
Hogy ne csak a népegyházakról legyen szó, érdekes Németh Sándorral készült riport
melyben kioktatja a kimaradt kisegyházakat, hogy nem a verseny jellemzi őket.
" Az egyházaknak is fel kell ébredniük, hogy egy olyan közegben élnek, ahol versenyezni kell"
Mintha a keresztyénség egy gazdasági vállalkozás lenne - vagyis nekem ez jött le.
Itt a vele készült riport: http://atv.hu/video/video-20110712_nemeth_sandor
itt meg egy érdekes komment: http://divinity.szabadosadam.hu/?p=3671#more-3671

Az érdekes kommenttel, nagyon nem értek egyet, de hosszú lenne most ezt itt részletezni.
ex


Kérlek, részletezd hosszan.
Üdv
nX

Szóban szívesen megtenném, de az írásbeliség nagyon szűk keresztmetszetet biztosít a gondolat tolulásomnak.:-)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 20., szerda 16:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ha csak így tudnád megvédeni a Hit Gyülekezete lelkészének tisztességét, megtennéd-e?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 188 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség