Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 02., kedd 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
hiszen számomra is addigi megszokás alapján egy istentisztelet unalmas élettelen száraz dolgot jelentett, amiben semmi hasznosat nem kap az ember.


Számomra is? Miért sulykolod belém a valóság ellenkezőjét? Számomra közel sem száraz, unalmas, semmi hasznosat nem adó az Istentisztelet, ha így lenne nem kezdtem volna felnőtt fejjel oda járni. Az a baj, hogy ilyenkor nem is a ref. felekezetet ítéled meg, hanem az Urat, aki engem oda vitt és ott tart, hiszen Ő osztogatja nálunk is az Úr Jézus ajándékait.


Idézet:
Csak én veled ellentétben nyitottabban gondolkodtam és már sok-sok évvel azelőtt is inkább azt kérdeztem magamban, ha az evangélium örömhír, akkor az istentiszteleten miért szomorúak, az emberek, akkor miért nem tudnak örülni. (kérlek ne gyere a szokásos belső öröm magyarázattal, mert aki örül, azon látszik).


Tudod, nem rég azt hallottam (a szószélről), hogy örülnünk kell és csak neked, csak most elmondom, hogy engem ez igen csak frusztrált. nagyon szomorúvá tett.
Aztán átélem, hogy Isten Igéje megláttatja velem a bűnömet, egyet értek Istennel magamra nézve és ilyenkor meghallom a Jóhírt, hogy mind ezek ellenére annyira szeret az Isten, hogy Fiát áldozta ezért a nyomorult senkiért, aki én vagyok, akár csak itt ezen a fórumon.
És akkor örülök, nem tudom kik azok akik látják, kik azok akik nem látják, de nem is igazán érdekel. Én ilyenkor körbenézek a gyülekezetben és olyan boldog arcokkal találkozok, akikkel soha egyébként.

Idézet:
Ezt viszont keresztények részéről soha nem értettem. Vannak tényleges teológiai, ige értelmezésbeli különbségek, amiket lehet vitatni, amiken lehet vitatkozni.


Lehet vitatkozni, de a vita elején jó tudatosítani, hogy a helyes válasz csak a HGY oldalán van, csak így érdemes nekikezdeni, hogy ne érje kudarc az embert.

Idézet:
Aki ezt állítják, valójában az egész nyelvekenszólással van bajuk


Sose zavart Attee, aki otthon szólt nyelveken és nem a gyülekezetben. Az viszont megakasztotta az imádságom, amikor valaki az értelemmel egymásra épülő imatemplomba beleszórta a számomra leginkább gügyögésnek érthető dolgot.

Idézet:
Vagyis nem hiszed el, hogy azt teszik.


Nem hiszem el, hogy minden ördögűzésnek mondott, vagy gyógyításnak mondott dolog az is.


Idézet:
hogy az apostolok kézrátéte által.


Ige nélkül? Jézus Krisztus nélkül? Csupán egy érintésre?

Idézet:
aztán az ördög munkája nyomán került nyomorba,


Nem az ördög volt, hanem Isten engedélyével az ördög, pont ez az örömhír!
(Tudod mi volt Jób fő baja? Mit látott önmagára nézve a legnagyobb csapásnak a történtekből?)

Idézet:
mert az Egyház részének tartja magát a HGy.


Magát, igen.

Idézet:
de egy példát ide kopizhatnál a Ref. elleni durva támadásra.


Elkezdtem keresni, találtam is párat, de nem látom ennek értelmét....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 02., kedd 18:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Hidd el, én nagyon örülök, ha te másként éled meg, és a te gyülekezeted kilóg a sorból, sőt gondolom nem is ti vagytok az egyetlen, de ez nem ok arra, hogy a "jellemzőt" felcseréljük a "kivétellel".
Én ha néha belekukkantok egy-egy tv közvetítésbe, ugyanolyan arcokat látok, mint 40 éve a Refiben, vagy a Nagytemplomban.

Idézet:
Lehet vitatkozni, de a vita elején jó tudatosítani, hogy a helyes válasz csak a HGY oldalán van, csak így érdemes nekikezdeni, hogy ne érje kudarc az embert.
Nem arról van szó, hogy egy vtában mennyire leszel meggyőző, hanem egy tényről. A tény pedig az, hogy a HGy nem tartja magát egyedüli igaznak. Ennek az ellenkezőjét állítani hazugság. A tények nem vitatémák.

A nyelvekenszólásba nem menjünk itt bele újra. Amit eddig nem akartál befogadni, megérteni, annak most sincs esélye.

Idézet:
Nem hiszem el, hogy minden ördögűzésnek mondott, vagy gyógyításnak mondott dolog az is.

Mégis, mi a fene akkor? Gondolod, hogy néha gyógyítanak, néha meg nem? Valami mást csinálnak? Démonűzéssel ugyanaz.
Vagy, ha nem történik meg a gyógyulás/szabadulás, akkor nem az történt?
Ilyenkor azt ézrem, hogy nagyon átgondolatanul válaszolsz. Lényeg, hogy visszapattanjon a labda.
De Isten ajándékaitól nem lehet ilyen felületesen gondolkodni.

Idézet:
Ige nélkül? Jézus Krisztus nélkül? Csupán egy érintésre?

Ez is. Vajon honnan veszed, hogy Ige nélkül, ima nélkül, Krisztus nélkül?

Idézet:
Elkezdtem keresni, találtam is párat, de nem látom ennek értelmét....
Annyi az értelme, hogy ezzel tudnád igazolni, hogy a HGy durva támadásokat intéz a Ref ellen. Úgyhogy nyugodtan tedd be a megtalált kinkeket.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 02., kedd 19:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Én ha néha belekukkantok egy-egy tv közvetítésbe, ugyanolyan arcokat látok, mint 40 éve a Refiben, vagy a Nagytemplomban.


Mert ugyan olyan arccal/szemekkel nézel ránk. Én is csak akkor látom ezt az örömet a többiek arcán, amikor bennem is megjelenik. Ez nem az a fajta öröm, amit mindenki lát, kicsit misztikus... :-)

Idézet:
A tény pedig az, hogy a HGy nem tartja magát egyedüli igaznak


Még melyik felekezet tartja igaznak?

Idézet:
A nyelvekenszólásba nem menjünk itt bele újra. Amit eddig nem akartál befogadni, megérteni, annak most sincs esélye.


Isten Igéjét értem ezzel kapcsolatban, ennyi nekem elég.

Idézet:
Vagy, ha nem történik meg a gyógyulás/szabadulás, akkor nem az történt?


Igen, akkor nem az történt, hanem az ellenkezője.

Idézet:
Annyi az értelme, hogy ezzel tudnád igazolni, hogy a HGy durva támadásokat intéz a Ref ellen. Úgyhogy nyugodtan tedd be a megtalált kinkeket.


Ez nem lehet cél, nem akarok ilyen vitába belemenni.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 02., kedd 21:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Idézet:
Vagy, ha nem történik meg a gyógyulás/szabadulás, akkor nem az történt?


Igen, akkor nem az történt, hanem az ellenkezője.


"És elvittem őt a te tanítványaidhoz, és nem tudták őt meggyógyítani."
Akkor szerinted itt a tanítványok is valami "ellenkezőjét" csináltak?
Ha nem Isten igéjéből indulsz ki, hanem valami előregyártott ítéletből, akkor mindig bele fogsz ütközni a Igébe és a józan logikába is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 07:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A tény pedig az, hogy a HGy nem tartja magát egyedüli igaznak


Még melyik felekezet tartja igaznak?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 09:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
A tény pedig az, hogy a HGy nem tartja magát egyedüli igaznak


Még melyik felekezet tartja igaznak?

Kedves Péter!
Már többször bemásoltam ide a témához kapcsolódó rántotthusos hasonlatomat. Sajnálom, ha nem emlékszer rá, egyben érdekesen szelektál a memőriád. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 16:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A hasonlat a kívül valóknak szól....
Szóval minden keresztyén felekezet igaz, de a legigazabb a HGY?

Ezt gondolod?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 16:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A hasonlat a kívül valóknak szól....
Szóval minden keresztyén felekezet igaz, de a legigazabb a HGY?

Ezt gondolod?
Nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 03., szerda 16:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
OK, hagyjuk.
Én van amiben jobbnak tartom a HGY-it, mint a ref. felekezetet, még is itt van az otthonom, mert Isten ide helyezett, itt tértem meg és itt növekedem a hitben és itt vannak a testvéreim, akiket nagyon szeretek.
És vannak értékeink, amikkel tudunk másoknak is szolgálni, akik más felekezetben élnek, azt hiszem......

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 04., csütörtök 16:40 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
sziasztok.

szeretném ha a topic nem menne el az eredeti témától.
Nem HGY kontra Református Egyház topicot szeretnék..
A HGY még sehol sem volt, amikor a Magyarországi Református Egyházban már voltak karizmatikus, nyelveken szóló lelkészek, gyülekezetek.
Jelenleg is vannak egyre többen, sajnálom, hogy a Református Egyház szégyenli őket.
A Berlini nyilatkozattal nem értek egyet, tudomásom szerint vissza is vonták.

Szerintetek Szabó Imre bácsi szolgálata ördögi volt???????????????????????
Ő volt az egyik legismertebb karizmatikus református lelkész.
Talán HGY-t akart csinálni???????????
Ez is butaság láthatjuk, hogy gyermekei is hithű reformátusok, sőt mit is csinál az egyik fia jelenleg a református egyházban?................. na ugye
Tehát akkor jó gyümölcsei vannak a szolgálatának.

ISmerek olyan karizmatikus nyelveken szóló református lelkészt, aki egy "porfészek" településen több évtized alatt gyönyörű áldott gyülekezetet fundált, épített (fizikait és lelkit is).............

Továbbra is azt mondom, hogy itt az ideje, hogy ugyanúgy, mint a Római KAtolikus Egyház ismerje el, hogy jelen van közöttünk ez a lelkiség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 04., csütörtök 17:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.parokia.hu/lap/lelki-oazis-m ... batoritas/

Azért itt nem csupán a nyelveken szólásról van szó, nem gondolom, hogy ettől féltenék a gyülekezeteket a lelkipásztorok. Sőt, nem is olvastam nyelveken szólásról, csak mint kísérő jelenségről (kritika nélkül)

Ezekről mit gondolsz?
1.d, 1.e, 3.pont, 4.pont (szörnyűség, ebbe bele lehet őrülni, vagy hazuggá lehet válni)
6.pont,

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 11., csütörtök 18:39 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
Ezekről mit gondolsz?
1.d,
- Pál apostol lesett a lóról, megvakult (többiek csak néztek értetlenül)
- Anániás és Szafira holtan esett össze
- az idős János elesett, összerogyott a karizmatikus élménye során (Jel1:17), de hasonló történt Dániellel is
- Mózes arca fénylett
vajon ők is mindnyájan csalók voltak?

1.e,
- ez általánosítás :) nem csak női vezetők vannak
- a próféciákat meg kell ítélni az IGe alapján, ami nem állja meg a helyét el kell utasítani
Kérdem én, ismersz olyan református pásztort akinek a gyülekezetéből valaki elmaradt, nem hívő módon él? Elnevezzük őt azonnal hamis pásztornak?
- Vajon Billy Graham evangélista prédikáció után minden hallgató megtért? Elnevezzük őt rögtön hamis evangélistának?
Ellenben vki butaságot prófétál, anélkül, hogy IGe szerint megítélnénk rögtön hamis prófétának nevezzük.

3.pont,
ebben van valami igaza, gyakorlatilag egyetértek

4.pont (szörnyűség, ebbe bele lehet őrülni, vagy hazuggá lehet válni)
a szentség törekedni kell, mert szentség nélkül senki nem látja meg az Urat.

6.pont,
valójában csak egy pünkösd volt - ez sem igaz, mert minden évben van pünkösd:) - , de az akkor átélt dolgok később és ma is átélhető valóságok:)

Bocsánat a késői reagálsáért


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 11., csütörtök 19:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
No problem!

1.d.
Pál találkozása Jézussal nem volt mindennapos jelenség. Ha jól tudom, neki jelent meg utoljára testben. Ő leesett a földre, térdre, arcra borult a találkozás alkalmával, de nehezen tudom elképzelni, hogy fetrengett, üvöltött, sivított, reszketve vonyított.
Anániás és Safira esetét ugye te sem szeretnéd minden naposítani a gyülekezetekben. (én nem) Ennél sokkal súlyosabb dolgokban is könyörül az Atya. Megint csak lehet ilyen esemény, de ne csináljunk belőle sablont. Ill. megint nem látom itt a visítás, testek dobálását GYÜLEKEZETI szinten. Nem arról volt szó, hogy Péter szavára akik ott voltak, holtan estek össze, vagy mindenki elvágódott a padlón. János is egyedül volt, ahogyan Mózes.

Számomra elválaszthatatlan a tömeg pszichózis ezekben a jelenségekben attól, ha valakivel ilyen történik. Láttam egy ördög űzés jelenetet, az egész gyülekezet fenn állt, a kezükkel és az ujjukkal úgy tettek, mint amikor mi ijesztegettük egymást az oviban és a lelkész lehajolt a lányhoz, valamit sugdosott a fülébe. Hát nem tudom, hogy én egy ekkora tömeg pszichózisnak ellene tudtam volna állni, vagy sem.
És ez már ördögi, vagy emberi, de minden féle képen nem az Úrtól való.

1.e.
a nők sokkal inkább nyitottabbak erre a dologra - nekem ez a tapasztalatom - a jövendölések, nagyon súlyos problémák, sajnos emberek HITE megy tönkre ezekben
lásd Jézus visszajövetele próféciák

4.
http://www.goodnews.hu/product_info.php ... osag-p-660

Szívből ajánlom neked!

6.
Az ehhez vezető út mindenkor a megfeszített, feltámadott és megdicsőült Úrral való teljes közösség. Benne lakozik az Istenség egész teljessége test szerint, amelyből mi is merítünk kegyelmet kegyelemre.
Nem új pünkösdöt várunk, hanem az Úr visszatérését várjuk.

Évente a pünkösd eseményeit ÜNNEPELJÜK, ahogyan nem születik meg évente karácsonykor Jézus, ugyi :-)

A karizmatikusság jelen van a ref. felekezetben, persze nem azok a látványos formák, amikkel sokakat lehetne becsalogatni, de nem hiszem, hogy ezekkel kellene embereket megragadni.
Jézust kell hirdetnünk és jelek és csodák fogják kísérni az Igehirdetést, de nem fordítva.
Azaz tegyünk jeleket és csodákat, aztán az jöhet az "erős" Igehirdetés, mert már bizonyítottunk, hogy Isten van köztünk.
No!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 12., péntek 08:51 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
shalom írta:
- Pál apostol lesett a lóról, megvakult (többiek csak néztek értetlenül)
- Anániás és Szafira holtan esett össze
- az idős János elesett, összerogyott a karizmatikus élménye során (Jel1:17), de hasonló történt Dániellel is
- Mózes arca fénylett
vajon ők is mindnyájan csalók voltak?

Ők nem, na de mit szóljunk a nagy hírű, mai sztárvezetőkről,jelenségekről, ezek stílusa messze nem hasonlítanak a biblia példákhoz.

http://www.youtube.com/watch?v=c9U_lWmA ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=xCeVZ6e2 ... re=related

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 12., péntek 14:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Érdekes felvételre akadtam ezeket a Benny Hinn-féle videókat nézve:
http://www.youtube.com/watch?v=Sow0gfXX ... re=related

Alapvetően rosszindulatú, lejárató videó ez Billy Grahamről. Aki ennyiből ismerné meg, biztosan nem ölelné keblére. Manipulatív a Frankenstein-szerű arc kiválasztása is, bizonyára ijesztő, sátáni voltára akartak figyelmeztetni.
A videó mondandója az, hogy a Graham elkanyarodott a keskeny úttól, amelyen egykor elindult, és tűzzel-vassal Krisztushoz akarta téríteni a híveket (ezt persze csak én mondom így: a videó készítőinek ez inkább szájuk íze szerint való igehirdetés), és ma már egyféle New Age-kereszténységet hirdet. Ezt Grahamnek azokból a szavaiból szűrik le, amelyekben elmondja, hogy többé nem gondolja, hogy a más vallások gyakorlói pokolra mennek, amennyiben nem fogadják el a megtérésnek azt a hivatalos módját, amit a kereszténység MEÓ-z(tat?)ott.
Szóval abból, hogy Graham sokkal szerényebb lett, s mint maga mondja: I can't play God anymore (vagyishogy nem tud/akar többé Istent játszani). Gondoltam, tanulságos számunkra is. Nekem világít ez a mondat (a pöffeszkedő reverendás nyilvánvaló szándéka ellenére), mert hasonlóra tanítgat Isten.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség