Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 12., péntek 14:36 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
Literaty írta:
shalom írta:
- Pál apostol lesett a lóról, megvakult (többiek csak néztek értetlenül)
- Anániás és Szafira holtan esett össze
- az idős János elesett, összerogyott a karizmatikus élménye során (Jel1:17), de hasonló történt Dániellel is
- Mózes arca fénylett
vajon ők is mindnyájan csalók voltak?

Ők nem, na de mit szóljunk a nagy hírű, mai sztárvezetőkről,jelenségekről, ezek stílusa messze nem hasonlítanak a biblia példákhoz.

http://www.youtube.com/watch?v=c9U_lWmA ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=xCeVZ6e2 ... re=related


szeretném kihangsúlyozni, hogy nem értek egyet a word of faith movement (hit mozgalom) negatív megnyilvánulásaival, melynek egyik képviselője Benny Hinn.
De a Szent Lélek munkájára, karizmatikusságra a református egyházon belül nagyon is szükség van. Kellenek olyan hűséges, szolgálók, mint pl. Szabó Imre bácsi sárbogárdi ref, lelkész, esperes volt.

Számomra ő egy hiteles példa és nem Benny Hinn. NS példáját szeretném látni a vasárnapi alkalmakon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 12., péntek 16:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
shalom írta:
NS példáját szeretném látni a vasárnapi alkalmakon.
Ezt nem teljesen értem. Milyen példáját szeretnéd látni, azon kívül amit láthatunk?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 13., szombat 09:37 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
"Egy olyan eseményről szeretnék beszámolni, ami 1993-ban történt. Lányom, Erzsébet Ágasegyházán szolgált, amikor telefonon felhívott, hogy tanácsra lenne szüksége. Jön a faluba egy angol hipnotizőr természetgyógyász. Az egész falu tele van plakátokkal, minden gyógyításra vállalkozik, minden betegséget rendbe tud hozni. Azt kérdezte tőlem, hogy elmenjek -e. Azt válaszoltam neki, hogy ne menjen el, mert majd azt gondolják, hogy ő is ahhoz a lelkülethez tartozik. Befejeztük a beszélgetést, de nyugtalan lettem. Eszembe jutott egy olyan Ige, amit olyan kevesen szoktunk mi jó református emlegetni:"Kígyókon és skorpiókon fogtok taposni." Visszahívtam és azt mondtam neki, hogy imádkozva készüljön fel, lelkileg erősödjön meg, és ütközzön meg ezzel az emberrel. Azt mondtam neki, hogy győznie kell. Ezzel befejeztük a beszélgetést. Napokig nem telefonált, pedig nagyon vártam már a beszámolóját. Azt gondoltam, hogy talán mégsem ment el, vagy vereséget szenvedett, azért nem hív. Felhívtam és kiderült, hogy azért nem hívott, mert nem akarta, hogy esetleg dicsekedésnek tűnjön, ami vele történt. Az történt, hogy megérkezett elég nagy kísérettel. Egy rendkívül intelligens, sugárzó karakterű ember. A kíséretén bemutatta, hogy mit fog csinálni. Felsorakoztatta őket, és mindegyikük arcát tenyerébe fogta, és a szemükbe nézett. Néhány pillanat múlva már mindegyik a földön feküdt, mint egy élettelen fadarab. Állította, hogy már gyógyultan fognak itt feküdni azok a betegek, akik kijönnek, és mire felkelnek, már teljesen rendben lesz az egészségük. Már az első jelentkezőket megszédítette, de az újabb csoport első tagja a lányom volt. Nem tudhatta róla a hipnotizőr, hogy lelkész és Isten Igéjével áll ott. Erzsi így számolt be:Édesapám, amikor a tenyerébe fogta az arcomat, és a szemembe nézett, mintha a Vezúv tombolt volna abban a tekintetben. Óriási erőfeszítéseket tett, hogy hatalmába kerítsen. Én összekulcsoltam a kezem és álltam a tekintetét. Szólt a tolmácsnak, hogy ne kulcsoljam össze a kezemet. Akkor már tudtam, hogy győztem. Ha ez az ember azért gyengült le, mert a kezem össze van kulcsolva, akkor már baj van nála. Ha én nem kulcsolom össze az Isten akkor is ugyanúgy velem van, ugyanaz a Krisztus. Sokáig tartott ez a tusakodás, én pedig szüntelen imádkoztam. Egyszer csak azt éreztem, hogy remeg a keze, és az egész ember egy remegés volt. Leengedte a kezét és kért egy széket. Le kellett ülnie, mert minden ereje elment.

Megkérdezte a tolmácson keresztül, hogy " kicsoda Ön?" . Azt mondtam a tolmácsnak, hogy pontosan tolmácsoljon, mert én is értek annyit angolul, hogy megértsem, ha mást beszél. Mondja meg neki, hogy én az Úr Jézus szolgája vagyok, ő pedig a Sátáné. A tolmács így adta át, mert az angol utána kiment az udvarra friss levegőt szívni. Visszajött és annyit mondott: Amíg ez a nő itt van, nem tudok tenni semmit, elment az erőm. Azért még odalépett a következő asszonyhoz is, de az meg sem rezdült. Már semmiféle hatása nem volt. Mégegyszer mondta a lányomnak, hogy menjen el, de ő azt válaszolta, hogy ő itthon van, menjen el ő. Összecsomagolt és elment."

/Zimányi József Életrajzi betekintés forrás

http://www.zimanyi.hu/ éltrajzi betekintés/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 13., szombat 09:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönjük a betekintést...

(??? most betekintetünk egy karizmatikus református gyülekezet hétköznapjaiba??? oder was?)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 13., szombat 18:20 
Offline

Csatlakozott: 2010. feb. 28., vasárnap 13:32
Hozzászólások: 45
exrefis:
. helyett, akartam írni, tehát nem NS példáját akarom látni a református gyülekezetekben

net2rist:
kóklerek mindig voltak és lesznek, a hiteles embereket kell keresni
ismerek parázna, alkohol, pénzmániás református lelkészeket, de nem mondom azt, hogy az ezért az egész református egyház rossz és más egyházba kell menni


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 07:22 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Mindenkinek szeretettel ajánlom a Biblia Szövetség honlapját:

http://www.bibliaszov.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=7


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 08:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
ismerek parázna, alkohol, pénzmániás református lelkészeket, de nem mondom azt, hogy az ezért az egész református egyház rossz és más egyházba kell menni


Ez a gyengeség oka, ezért nem a karizmatikusság hiánya, hanem a bűn jelenléte a gyülekezetek elesettsége.
Hogyan tudna valaki másokért harcolni, ha önmaga nem harcol a saját kísértései, bűnei ellen, ha átadta magát a bűnnek, mi módon szolgálhatna az Úrnak?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 08:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, az bemásolt rész arról szólt nekem, hogy jelen van a karizmatikusság a ref. felekezetben HA SZÜKSÉG van rá.
Ha emberek élete múlik ezen, az előbbi írásom kitételével.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 08:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a ref. felekezetben sok minden jelen van...

jelen van ugye shalom barátunk, aki karizmatikus református (bár nehezen kapcsol, hogy én is az vagyok ;))

és jelen van károly barátunk, aki pedig az idézettel azt kívánta demonstrálni, hogy aki kézrátétellel és "hanyattlökéssel" gyógyít, az a sátán csapatában focizik...

én meg csak Jézust idézném, mikor szembeállították neki az "igaz vallást" és a "hamis vallást":

Idézet:
Monda néki Jézus: Asszony, hidd el nékem, hogy eljő az óra, amikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát.


NEM szájbarágok, tessék továbbolvasni, ott van, mindenki számára hozzáférhetően a János 4-ben :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 09:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Net, az bemásolt rész arról szólt nekem, hogy jelen van a karizmatikusság a ref. felekezetben HA SZÜKSÉG van rá.
Ha emberek élete múlik ezen, az előbbi írásom kitételével.
:)
Net már megelőzött. Bár a történet eredetileg nem erről szól, de Károly barátunk úgy a karizmatikusság alatt megjelent ördögfi mágust értelmezte, akinél aztán a "rendes, nem karizmatikus" hívő szellemben erősebbnek bizonyult. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 09:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
emellett persze Jézus leteszi az egyik istentisztelet mellett a voksát a Jn 4-ben is...
az a baj, hogy kell, hogy legyen egy objektív igazság, csak korlátolt emberként nem tudjuk, hogy melyik az, és remélhetőleg ez a korlátoltságunk beszámíttatik nekünk, bár nyilván lesznek esetek amikor meg nem (idegen istenek követése, más lélek vétele stb) szóval bonyolult és félelmetes dolog ez nekem

bár az üdvösség útja (másokért élés, szeretet) tulképpen kiviláglik az egyéb sallangból, emiatt nem lehet a fentiekre fogni, ha valaki végül kívül találtatik

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 11:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen, valóban "megmondja a megfejtést", de NEM ÚGY, mint "itt mifelénk szokásos":

Idézet:
Ti azt imádjátok, amit nem ismertek; mi azt imádjuk, amit ismerünk: mert az idvesség a zsidók közül támadt.


de a SÚLYPONTOT továbbgördíti, nem ragad le a "nekem van igazam, bibibíííí!" fázisnál:

Idézet:
De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul.


és ez az igazság NEM a dikaioszüné, hanem az ALÉTHEIA!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 11:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, hogy Károly mit akart és mit nem akart mondani és azt én mondjam meg, ez túl misztikus számomra. Én azt tudom, amit én olvastam ki ebből a bizonyságtételből.

Ez pedig nem más, mint hogy aki hipnotizőr és természet gyógyász, annak az urának a hatalma alatta van Jézus Krisztus hatalmánál.

Akkor egy másik példa a BSZ-es ördögűzésre:

http://mindennapi.hu/cikk/eletmod/az-ok ... 04-10/2409

Számomra ez viszont elfogadhatatlan: (színpad, show, tömegpszichózis lehetősége, és a gyümölcsről már nem is beszélek, kisgyermek eladott játéka (ha nagyon gáz volt ez a játék, akkor kukában a helye))
http://mindennapi.hu/cikk/vilaghir/tota ... 07-29/5544

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 13:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
Net, hogy Károly mit akart és mit nem akart mondani és azt én mondjam meg, ez túl misztikus számomra.
ha BÁRKI más mondaná ezt, azt mondanám: ÁLnaívság... Nálad viszont, mivel ismerlek, elhiszem, hogy ez TÉNYLEG túl misztikus számodra :)
és ez jól is van így :)
pauler írta:
Én azt tudom, amit én olvastam ki ebből a bizonyságtételből.

Ez pedig nem más, mint hogy aki hipnotizőr és természet gyógyász, annak az urának a hatalma alatta van Jézus Krisztus hatalmánál.
ebben teljesen egyetértünk! :)


pauler írta:
Akkor egy másik példa a BSZ-es ördögűzésre:

http://mindennapi.hu/cikk/eletmod/az-ok ... 04-10/2409

köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet erre a cikkre!!
hallottam már erről a lelkészről... őszintén megvallom: nem akaródzott elhinni, hogy valaki úgy gyakorolja az exorcizmust (ördögűzést, tájékozottabbaknak: "démonűzés"), hogy közben tagadja a Szentlélek gyógyító munkáját :O

sajnos a saját szavai elég meggyőzően hangzanak, ezek után kénytelen vagyok elhinni, amit hallottam:
"Varga Róbert írta:
Olyan módon is próbálnak gyógyítani, ami az apostoli korban még lehetőség volt, de ma már nem.

:( :( :'(
pauler írta:

... a gyümölcsről már nem is beszélek...


de, BESZÉLJÜNK a gyümölcsről!
Abban a kétes szerencsében van részem, hogy ismerhetem az egyik olyan keresztény pszichológust, aki ENNEK a lelkésznek a "megsegítettjein" segít...

és igen: tapasztalata szerint KÉT fő "páciensforrás" van a kereszténységben...

- az egyik az általad is sokat "dicsért" ultrakarizmatikus vonal...

- a másik pedig a harcos antikarizmatikus fundamentalista (és törvénykező) vonal

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 15:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Ezzel a cikkel azért több bibi is van.
Ugyanis, ha igaz amit mond, vagyis 8-10000 ember felé szolgált így, akkor most hol van ez a sok ember a gyülekezetből?
Vagy nem igaz, hogy megtértek, vagy nem igaz, hogy megszabadultak, de nem is tudni, hogy hol vannak.
Namost, ha ezek nem utcáról beeső friss megtérők voltak, hanem más gyülekezetekből szabadító szolgálatra betérő reformátusok, akkor valamelyik református dogma ugrik.
Az egyik, hogy ujjászületett hívőkben nem lehet démon.
Vagy pedig nem újjászületett keresztények keresztények voltak, akkor pedig az normál református hitgyakorlat nem vezet ujjászületéshez.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség