Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 15:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
pauler írta:
Net, hogy Károly mit akart és mit nem akart mondani és azt én mondjam meg, ez túl misztikus számomra.
ha BÁRKI más mondaná ezt, azt mondanám: ÁLnaívság... Nálad viszont, mivel ismerlek, elhiszem, hogy ez TÉNYLEG túl misztikus számodra :)
és ez jól is van így :)
Én is elhiszem Péter jóhiszeműségét, már csak azért is mert a beszámoló tényleg nem arról szól, amiért azt Károly barátunk berakta. :)


Idézet:
pauler írta:
Én azt tudom, amit én olvastam ki ebből a bizonyságtételből.

Ez pedig nem más, mint hogy aki hipnotizőr és természet gyógyász, annak az urának a hatalma alatta van Jézus Krisztus hatalmánál.
ebben teljesen egyetértünk! :)

Ezzel én is egyetértek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 16:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"Abban a kétes szerencsében van részem, hogy ismerhetem az egyik olyan keresztény pszichológust, aki ENNEK a lelkésznek a "megsegítettjein" segít..."

Ezt hogy kell érteni? Hiszen ő is írja, hogy pszichés betegségek esetén tovább küldi őket pszichiáterhez, pszichológushoz, ami szerintem tök rendben van.
A te mondatod viszont valami rosszabbat sejtet, olyasmit nekem, hogy VR a trigger. Ilyenre gondolsz?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 18:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ezt követően pedig még inkább jöttek az emberek, és végül ebből nőtt ki 30 év alatt az a lelkigondozói szolgálat, amelynek során 8-10000 emberrel már biztosan beszélgettem. Nagyjából negyedük küzdött lelki természetű megkötözöttséggel.


Ex, kérlek figyelmesen olvass, SZABADON!
Nehogy bele essünk valamelyik szélsőségbe, amiről Net írt.

Emberek, hogy hol vannak most?
A 10 leprásból hol volt a kilenc? Merre mentek? Te tudod? Én nem....

A show, a színpadi műsor, a tömeg pszichózis mindig is taszított, valószínűleg azért, mert túl gyenge vagyok ezekben.
Ezért adta az Úr nekem a ref. felekezetet, ahol jelen vannak a karizmák, jelen vannak a szabadítások.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 18:46 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
exrefis írta:
Ezzel a cikkel azért több bibi is van.
Ugyanis, ha igaz amit mond, vagyis 8-10000 ember felé szolgált így, akkor most hol van ez a sok ember a gyülekezetből?
Vagy nem igaz, hogy megtértek, vagy nem igaz, hogy megszabadultak, de nem is tudni, hogy hol vannak.


Egyről máris itt olvashatsz Kiss Tamás református lelkész bizonyságtételében.Elöljáróban annyit írnák róla,hogy előtte ő karizmatikus volt.Részlet tehát a bizonyságtételéből:" Öt percet beszéltünk, már a rockzene témánál voltunk, s akkor azt mondta nekem (még valami előjött ott), hogy neked az okkult bűnök letételére van szükséged! /Az okkult bűnöket Ittzés István nagyszerűen jellemezte azzal, hogy a Sátán-tisztelet eszközei ezek a bűnök/ (5Mózes 18 ).

Varga Róbert azt mondta nekem, hogy adok egy könyvet neked, meg adok egy okkult listát, menjél haza, és írd össze. Nyugodtan, nem kell sietni. Ha megvan, akkor gyere vissza. Akkor az volt bennem, hogy két bűnt tudok, hát hogy fogok én listát hozni, meg mindenfélét? Akár hiszitek, akár nem: 20 oldalt írtam tele. Okkult, ugye azt jelenti, hogy rejtett, amíg föl nem térképezzük, addig ott van, akár harmad-, negyedizigleni örökség valamikor a dédszülőktől.

És amikor ezt letettük az Isten elé, akkor megszűntek ezek a félelmek, s azóta van bennem az, hogy az Istennel tényleg mély, békességes kapcsolatban és kontaktusban vagyok."

A teljes bizonyságtétel pedig itt olvasható:

http://www.parokia.hu/lap/eletforras-ifjusagi-kor/cikk/mutat/a-mosoly-erteke/

Valamint szeretnék egy előadás részletet belinkelni Varga Róberttől,amiben arról beszél,hogy valaki,aki egy karizmatikus gyülekezetben meg gyógyult a betegségéből, hogyan tért vissza a betegsége,mikor bűneként megvallotta Varga Róbertnél,hogy karizmatikus gyülekezetben kapott gyógyulást.

http://w380.dobd.hu/audio/varga-robert-okkultizmus-eloadas-reszlet-5MLiGpbiqpz

A teljes előadás itt tölthető le:

http://www.zsargon.hu/?q=node/1349


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 19:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mondtam már, hogy útálom, ha kiderül, hogy igazam volt? :( :(

ANNYIRA szeretnék néha csalódni....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 19:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Jézus nagyobb az ördögnél.
Tehát teljesen rendben van, ha egy okkult ember praktikáit be tudják dugítani Jézusban hívő keresztények.
Kedves antikarizmatikus testvérek, ha tényleg okkultistáknak, az ördöggel cimborálóknak tartjátok a karizmatikus testvéreiteket, akkor ezt nagyon könnyen ki tudjátok védeni, hiszen nem kell mást csinálni mint elmentek a karizmatikus gyülekezeitekbe és Jézus nevét segítségül hívjátok a karizmatikus gyógyulások és szabadulások ellen. :)
Ha ez eddig nem jutott eszetekbe, azon csodálkozom.
Ha eszetekbe jutott, kipróbáltátok és mégse jött be, annak nagyon egyszrű a magyarázata. Nem lehet Isten nevét segítségül hívni Isten ellen. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 19:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Erről eszembe jut a Vadasparki beszélgetésünk, ahol előkerült a nevetés-állathangok-egyéb furcsaságok kérdés, amire te azt mondtad, hogy mikor a kivetítőn látsz egy arcot, látni szoktad esetenként, hogy abban az emberben bizony más lélek van. Hogy ahol a Szentlélek nagy erőkkel van jelen, ott a Sátán is erősebben támad. Így ez a felvetésed simán működhetne is, és még csak rosszindulatú támadás sem lenne a HGY ellen.
Vélemény?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 19:54 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
exrefis írta:
Nem lehet Isten nevét segítségül hívni Isten ellen. :)


Ez igaz.Erről beszél szintén bizonyságtételében Kiss Tamás:"Abban az időben volt az, hogy pasaréti teológus társaim beszéltek nekem Pasarétről, hogy ott milyen jó igehirdetés van. Azt tudtam, hogy ott a karizmatikus vonal nem elfogadott, hiszen ezt nagyon pontosan tudja minden karizmatikus, hogy ott más lelki irányt képviselnek, de egyszer dacból elmentem Pasarétre.

Ááá – mondom -, megnézzük azt a Pasarétet, hogy mi van ott, és hogy mit láthatunk ott.

Cseri Kálmán prédikált, és borzasztóan megfogott!

Akkor úgy éreztem, hogy itt az Isten szól, tisztán szól, mélyen szól, és valami egészen más lelki milliőben, atmoszférában zajlik ez az egész, mint amiben én addig voltam.

Ez egy teljesen más tapasztalat volt. És akkor elkezdődött a harc bennem.

Hadd egyszerűsítsem így le: éreztem, hogy EZ A lelkület, LÉLEK teljesen MÁS, s AZ a LÉLEK, amiben én karizmatikusként leledzem, az is TELJESEN MÁS!

És tudjátok, az volt az érdekes, hogy amikor ehhez a lelkülethez imádkoztam, ebben a hatásban voltam, akkor ez erősödött bennem, amikor a karizmatikus lelkülethez és hatáshoz nyúltam vissza, akkor az erősödött bennem. És ami a legérdekesebb, hogy mind a kettőt szólítottam Jézus néven!, s mégis így működött, egyszer ez, egyszer az.

Akkor azt mondtam : „Uram, akkor most két Jézus van, vagy hogy van ez az egész?"

Kell találni valami fix pontot, ahol kilépünk az Isten abszolút világába és mezejére, azt a bizonyos archimédeszi fix pontot, hogy ezt az egészet valahogy megfogjuk.

Akkor az ötlött fel bennem, hogy akkor most nem fogok egyik irányba sem imádkozni, hanem úgy fogok imádkozni, hogy „Teremtő Istenem!”, abból biztos csak egy van.

Elkezdtem így imádkozni (ez volt a lényege), „Teremtő Istenem! Te tudod, hogy mi az igazság, melyik oldalon van, az a kérésem, hogy azt, ami nem igaz, építsd le bennem, vedd el, attól hadd tisztuljak meg, hadd lássam meg egyértelműen. Ami viszont szerinted való, azt erősítsd és építsd fel bennem!”

És elindult ez a fajta leépülés, felépülés.

A fordulópontot Cseri Kálmánnak egy 1990-es prédikációja jelentette, ami a Sátánról szólt – erre ma is emlékszem -, és ahol arról beszélt, hogy az ördög ráígér az Isten ajándékaira, nem csak a megtérés, hanem még más is kell neked, több, Szent Lélek keresztség, egyebek… Ez a prédikáció választ adott a félelmeimre, erre az iszonyatos lelkitusára, harcra, amiben benne voltam, és ott megfordult ez bennem.

Nagyon röviden még az evangéliumi megtérésem három lépéséről szeretnék beszélni. Amikor ez a dolog megfordult bennem, akkor rájöttem arra, hogy igazi, evangéliumi értelmű megtérésre van szükségem, és ettől a világtól teljes szabadulásra. Először egy Takaró Károly evangelizáción döntöttem Jézus mellett, úgy a békesség bennem is maradt, mondjuk este hétig tartott az evangelizáció, mondjuk bennem maradt este kilencig, s aztán elmúlt. S akkor azt mondtam, „Ó, hát én a karizmatikus vonalon éreztem ezt a happy állapotot sokáig, itt meg ilyen rövid ideig tart?!, mi a helyzet ezzel?” És gitároztam tovább, akkor még csináltam a dolgokat. Ezek a félelmek nem múltak, az éjszakai harcok nem múltak – de éreztem, hogy ott történt valami. Aztán Cseri Kálmánnal beszélgettem, később, hónapokkal később erről az egész problémáról, elmondtam, hogy vannak ilyen félelmeim, azt mondta „Ez egyáltalán nem csoda, tegyük le az Isten elé, tedd le a bűneidet Jézus elé, ha akarsz megtérni.” Elmondtuk, s akkor behívtam Jézust az életembe, s fölnéztünk, s azt kérdezte Cseri Kálmán „Ha most érted jönne az Isten, akkor hova kerülnél?” Abban a bizonyosságban voltam, hogy most tudom, hogy a mennybe kerülnék! "


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 19:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Erről eszembe jut a Vadasparki beszélgetésünk, ahol előkerült a nevetés-állathangok-egyéb furcsaságok kérdés, amire te azt mondtad, hogy mikor a kivetítőn látsz egy arcot, látni szoktad esetenként, hogy abban az emberben bizony más lélek van. Hogy ahol a Szentlélek nagy erőkkel van jelen, ott a Sátán is erősebben támad. Így ez a felvetésed simán működhetne is, és még csak rosszindulatú támadás sem lenne a HGY ellen.
Vélemény?

Nem ezt mondtam. Azt mondtam, hogy meg különböztethető volt mikor valakit a Szsz töltött be valóságosan és az amikor valaki magát gerjesztette pszichikailag.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 20:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Károly!
Legutóbbi írásodban KT nem arról tett bizonyságot, amit te beleolvasol, hanem arról, hogy KT érzéseket keresett Isten helyett és nem volt megtérve amikor a karizmás gyülekezetbe járt, különben nem lett volna benne mindenféle félelelem.
Az is lehet, hogy ahova járt valóban nem volt tiszta, mert mondjuk csak a formalitást másolták és élményt kerestek.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 20:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
lassan idejét érzem, hogy elkiáltsam magam:

"farizeus vagyok én, farizeus fia, a halottak feltámadásának reménységéért vádoltatom!"

(aztán jól bocsánatot kérjek utána...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 20:17 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
exrefis írta:
Károly!
Legutóbbi írásodban KT nem arról tett bizonyságot, amit te beleolvasol, hanem arról, hogy KT érzéseket keresett Isten helyett és nem volt megtérve amikor a karizmás gyülekezetbe járt, különben nem lett volna benne mindenféle félelelem.
Az is lehet, hogy ahova járt valóban nem volt tiszta, mert mondjuk csak a formalitást másolták és élményt kerestek.
ex


Bocsánat,de nem akartam teljes terjedelemben bemásolni Kiss Tamás bizonyságtételét,ezért adtam meg a linket,ahol ez olvasható.Akkor kérek mindenkit,hogy a teljes "tisztán"látás végett olvassa el az ő bizonyságtételét:

http://www.parokia.hu/lap/eletforras-ifjusagi-kor/cikk/mutat/a-mosoly-erteke/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 20:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Net - szerintem ez egy kulturált eszmecsere, még akkor is, ha az álláspontok nagyon távol vannak egymástól, szerintem már az is hasznos, ha az álláspontok kikerülnek a placcra, oszt mindenki választ magának, de nem valami fantáziaképek alapján ítélünk.
Nekem nyilván sokkal sötétebb árnyalatú képem volt ezekről, mielőtt beszéltem veletek erről. Még olyan is van, amiben feladtam a gyülekezetem által képviselt álláspontot azok alapján, amiket veletek beszéltem. Azért maradtak fenntartásaim, de még akkor is hasznos ez a vita, ha néha bántó lehet. Kitartás :)

Ex - bocs, nem akartam meghamisítani a szavaid, valszeg összemixeltem a saját gondolataimmal. Bár erre a Sátáni erősebb működésre tényleg utaltál ott. Akkor ez most hogy van? Nem lehet valaki más lélektől megszállva, miközben a mellette állót meg a Szentlélek vezeti? Sztem ez egy trad. gyüliben is elképzelhető.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát jó... (már ha ez jó)

ide is jöhetek, csak fenntartom, amit priviben mondtam:

Idézet:
miért nem a közösben:

shalom és károly a lövészárok két (egyaránt református) oldalán hasalnak...

EGYBEN közös csak az attitüdjük: "szent meggyőződésük" hajtja őket, és ezért fel se merül bennük, hogy a másikat meg kéne próbálni megérteni...

ha beállok ebbe a szendvicsbe húsnak: ledarálnak-megsütnek, és RÁADÁSUL az is kiderül, hogy "nincs is jó ízem"...

ha úgy érzed ezek után is: mehetünk a közösbe... én már a köpcös rosszarcú tévtanítónál "feljebb" úgyse vihetem :)


ugyebár: TELJESEN EGYEK vagyunk, hiszen hiszünk Krisztusban, akit elfogadtunk személyes megváltónknak, és harcolunk az ördög és a munkái ellen

apró bökkenő: mindenki "másik bokorban" lát ördögöt...

és könnyen bejöhet, amit a jó öreg szektaszakértő mondott:

Idézet:
Ha pedig egymást marjátok és faljátok, vigyázzatok, hogy egymást fel ne emésszétek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 20:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
jó, de az mardos, hogy nem lehet egyszerre igaz a fekete meg a fehér, a hideg meg a meleg. Mi van, ha valamelyik bokorban tényleg ott van? Mindent megvizsgáljatok, ami jó azt megtartsátok.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség