Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 36  Következő
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 20:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
jó, de az mardos, hogy nem lehet egyszerre igaz a fekete meg a fehér, a hideg meg a meleg. Mi van, ha valamelyik bokorban tényleg ott van? Mindent megvizsgáljatok, ami jó azt megtartsátok.


én kidoblak téged, te kidobsz engem:

a JÓT mindketten megtartottuk!

(valahogy így? :O)


({)
(TUDOD, hogy pont AZÉRT merek magunkból példát csinálni, mert MI tudjuk, hogy ez nem így megy)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 20:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
persze, én nem vagyok egy besértődős, legalábbis ezt az imidzset építgetem magamról itt a fórumon :*:

Eszembe jutott még, hogy eléggé a kezdetek óta irogatok ide, és pl az első években kiemelt projektemnek tartottam, hogy bebizonyítsam, a nyelveken szólás nem helyes, és sztem legalább 50 de inkább több, gondosan szerkesztett hsz-t szántam ennek a témának, volt is olyan fórumtárs, aki teljesen berágott rám emiatt. /Ma pedig már összezavarodva állok, és nem írok se pro-se kontra, király :D/

A karizmatikus reformátussághoz meg egy gondolat:
Van egy református hitvallás, aminek nem része a karizmatikusság elfogadása. Innentől fából-vaskarika, és sztem értelmetlen is erőltetni a dolgot. Ha valaki karizmatikus, akkor járjon egy karizmatikus gyülibe. Ha meg nem az, akkor járjon egy tradicionálisba. De hogyan akarja összehozni a tüzet meg a vizet? Csak ellenségeskedést, meg értetlenkedést szül. Enélkül a törekvés nélkül meg élhet békében, és gyakorolhatja, ami neki a legjobb.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 21:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
értem én: el lehet menni! :)

(el is mentem :D (mondjuk anyám kezdte, mert képes volt hithű reformátusként felnőtt korában újrakeresztelkedni))

a reformátusoknak amúgy "egyszerű", mert ha valaki mondjuk karizmatikus, vagy exorcista, vagy esetleg kísérteteknek hirdeti az evangéliumot (volt "ilyenünk" is itt a parokián, ne tessék túlhúzni a szemöldököt), attól az még református... de mit szóljanak szegény baptisták?

az a baptista, aki "Szentlelkessé válik", az bezony nem más, mint egy PÜNKÖSDISTA!

(ennen saját füleimmel hallottam ezt az érvelést, a baptista hagyományok ÉRTÉKEIHEZ való ragaszkodásra biztatandó)


szóval... nehéz ám nekünk...

még jó, hogy név nélkül nyilatkozó kormánypárti politikus megmondta a megoldást:

Idézet:
"Az eddigi törvény alapján egyháznak számított és támogatásra volt jogosult például tizenhét féle buddhista közösség, na de melyik képviseli ezek közül ezt a vallást igazán?" - fogalmazott a kormánypárti politikus, aki szerint "egyszerűen nincs létjogosultsága felekezetenként ennyi féle leágazásnak: tegyenek rendet maguk között és döntsék el, hogy az adott vallást melyikük képviselje".


...vegyenek példát "rólunk", keresztényekről...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 21:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
jaja, vicces egy cikk vót ez. 3 zsidó felekezet belefér, haha - de a többi az legyen egy.

Lehet ezt rosszul is látni, hogy "el lehet menni" de sztem ez a megoldás, békében.

a halottaknak hirdető ki lett zárva innen, ezzel megítélés alá került a hitvallása, és asszem a ref gyüliből is ki lett zárva, hanem csak magának gyűjt tanítványokat, vagy ilyesmi...

A karizmatikus baptistákról ugyanazt gondolom, nem lehet egy tető alá hozni a kettőt, vagy legalábbis nem tűnik célszerűnek. kivéve ha Pál útmutatása alapján szólnak nyelveken, vagy hallgatnak a gyülekezetben - ez még bevehető tradicionálisan is. (Bár tulképpen ez elvileg minden karizmatikuson számon kérhető kéne, hogy legyen... Mi is az érv, amivel ezt elhárítják? Ez nem jut eszembe.)

A felnőttkeresztelkedős református nem tűnik ennyire extrémnek nekem (nem csak azért mert magam is a felnőtt keresztség mellett teszem le a voksom) hanem mert az egy egyszeri hitvallás, utána megy az élet tovább. De ha egy -most nem tudom jobban megfogalmazni - de szóval ha valaki a ref. padsorok között HGY módon kezdi el megélni a hitét, akkor abból csak botrány tud kijönni. És ez nem egy egyszeri, hanem egy folyamatos botrány lenne. Ilyen esetben gondolkodás nélkül, és rossz érzés nélkül továbbállnék, hogy ne okozzak galibát.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 21:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én ANNYIRA így akartam tenni, hogy még ide a közösbe is csak "te lökdöstél ki" :)

annyira ÉDES amúgy, ahogy anyám "szektás elhajlását" védelmedbe veszed, hiszen ugye... te is ezen a hiten vagy...

én próbálok NEM beleesni ebbe a részrehajlásba, bár ebben sokat segít shalom "hozzám-állása" is, könnyűvé teszi, hogy ugyanolyan elfogulatlan legyek vele, mint Károllyal :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 22:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Indu!
A karizmatikusok lesátánozása azért egy választó vonal.
Mit gondolhatok én ha lesátánoz valaki? Régen haragudtam és mérges voltam, ma már másként gondolok rá.
Gondolj bele, én pontosan tudom, hogy kihez imádkozom, kit követek, kit hívok segítségül, kit dícsérek, kinek adok hálát, és ezt látom a sok testvéremet is.
Na most ha valaki minket a sátán szolgájának tart, az annyit jelent, hogy az illetőnek abszolut nincs semmi szellemi látása, csak tanult dolgokat szajkóz, semmi kijelentése nincs Istentől. Tehát inkább sajnálom.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 03:05 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Károly írta:


Valamint szeretnék egy előadás részletet belinkelni Varga Róberttől,amiben arról beszél,hogy valaki,aki egy karizmatikus gyülekezetben meg gyógyult a betegségéből, hogyan tért vissza a betegsége,mikor bűneként megvallotta Varga Róbertnél,hogy karizmatikus gyülekezetben kapott gyógyulást.

http://w380.dobd.hu/audio/varga-robert-okkultizmus-eloadas-reszlet-5MLiGpbiqpz

A teljes előadás itt tölthető le:

http://www.zsargon.hu/?q=node/1349


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 05:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Net:
"annyira ÉDES amúgy, ahogy anyám "szektás elhajlását" védelmedbe veszed, hiszen ugye... te is ezen a hiten vagy..."

De pont azt mondtam, hogy szerintem őszintén NEM ezért veszem védelmembe, hanem azért, ami miatt pl egy baptista és egy reformtáus frankón tudnak házasságban élni, úgy hogy nagyjából egy irányba rángatják az igát. De vannak felekezetek ahol ez -ha tényleg belefonódik a mindennapjaikba a felekezetspecifikus tanításuk megélése- akkor ez jóval problematikusabb. (Tulképpen házassági szituáciban még nem gondolkodtam egy karizmatikus és egy nem karizmatikus vonatkozásában, lehet, hogy az is tud jól működni)

Ha egy ref templomban a fele padsor karizmatikus lesz hirtelen, a másik meg marad, az nekem olyan, mint az ó tömlőbe való új bor töltése, a tömlő ki fog szakadni. Persze lehet, hogy vannak nagyon rugalmas tömlők, nem tom.

Ex:
Igen, lesátánozva lenni, az rossz dolog. Ami nekem ebben vígasztalást ad, hogy minden gyülekezetben együtt nő a búza meg a konkoly ÉS nincs egy felekezet sem, amelyik mentes lenne a tévtanításoktól. Nincs egyedül üdvözítő egyház, szerencsére. Így tulajdonképpen a többi az egyénen múlik. Ha ebbe nem tudnék belekapaszkodni, akkor komoly válságban lennék, asszem.

>csak tanult dolgokat szajkóz
ezért is mondtam, hogy szerintem nagyon is jó ha erről újra meg újra ütköznek az álláspontok a fórumon, mert a tanult, de nem az életből ismert dolgokat kiviszi a való világba :)

Még 2 dologra nincs válaszom, nem provokatív, nem lesátánozó szándékom szerint :)

"Akkor ez most hogy van? Nem lehet valaki más lélektől megszállva, miközben a mellette állót meg a Szentlélek vezeti? Sztem ez egy trad. gyüliben is elképzelhető."

A másik meg, tudom, hogy már volt róla szó itt, de nem emlékszem a válaszra, szóval, hogy Pál szerint, egy, vagy kettő szóljon, de az is, csak ha van magyarázó, ha nem akkor hallgasson a gyülekezetben. Erről mi is az álláspontod? Egyáltalán van olyan karizmatikus gyülekezet, ahol így csinálják?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 05:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Net, Károly végszava megint feldobja a TRIGGER témát, mit gondolsz? Belökdöshető vagy? (itt legalább a karizmatikusok kapnak magas labdát, nem?)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 06:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem, nem vagyok belökdöshető...

mondtam: bár nem köt se gyónási, se orvosi, se pszichológusi titoktartás, NEM SZERETNÉK konkrét emberek konkrét bajával dobálózni az "igazam" érdekében... (az ilyesmit nagyon önző és rövidlátó dolognak tartom)


egyetlen hozzáfűznivalóm van (igazából persze nem az enyém, ez Jézus kommentje):

"annakokáért GYÜMÖLCSEIKRŐL ismeritek meg őket"


ismerek "jóízű" BSz-eseket, "jóízű" hiteseket, sőt "jóízű" katolikusokat is...

akkor most? próbáljam meg elérni Krisztusnál, hogy az Atya valakit "tagadjon már ki" miattam, mert NEM ÚGY HISZ, mint ÉN (a fő etalon, ugyebár)???

ez így kimondva eléggé abszurdnak hangzik, de higgyétek el, ha nem mondjuk ki, AKKOR IS ABSZURD...

(ennyit tudtam segíteni)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 07:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kik azok a BSZ-esek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 07:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Net!
A Károly ezzel a linkkel téged is megtalált.
http://www.parokia.hu/lap/eletforras-if ... ly-erteke/
Tudd, hogy mint keresztény rockzenész, a sátán szolgája vagy! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 07:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
ismerek "jóízű" BSz-eseket, "jóízű" hiteseket, sőt "jóízű" katolikusokat is...

Tulképpen nekem is ez a végső konklúzióm :*:

BSZ - Biblia Szövetség, a református egyház pezsgő szárnya

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 08:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Még 2 dologra nincs válaszom, nem provokatív, nem lesátánozó szándékom szerint :)
"Akkor ez most hogy van? Nem lehet valaki más lélektől megszállva, miközben a mellette állót meg a Szentlélek vezeti? Sztem ez egy trad. gyüliben is elképzelhető."

A másik meg, tudom, hogy már volt róla szó itt, de nem emlékszem a válaszra, szóval, hogy Pál szerint, egy, vagy kettő szóljon, de az is, csak ha van magyarázó, ha nem akkor hallgasson a gyülekezetben. Erről mi is az álláspontod? Egyáltalán van olyan karizmatikus gyülekezet, ahol így csinálják?
Üdv:
Indu

Kedves Indu!
Örülök a kérdésednek.
A megszállottságot most hagyjuk, az egy súlyos, mindenki által felismerhető és ritka állapot(gadarénus). Amiről mi beszélgetünk, az a démonizáltság, vagyis démoni befolyásoltság, amikor egy területen meg van kötözve valaki. Ilyen sok van, és kapásból nem felismerhető.
És az simán lehet, hogy a gyülekezetben egymás mellet van a Szsz vezett és a démonizált. A démonizáltság csak akkor nyilvánul meg amikor a Szsz erőteljesen jelen van. Ahogy az írásban is van, a zsinagógában csak Jézus megjenésekor nyilvánultak meg a démonok. Egyébként jártak rendesen zsinagógába a démonizált hívők.
A másik.
Az az igazság, hogy én nem ismerek olyan gyülekezetet, ahol ne igei módon gyakorolnák a nyelveken szólást.
Amiről te kérdezel, az az antikarizmatikusoknak egy rossz értelmezése, amihez görcsösen ragaszkodnak, mert ezt az egy igét lehet félremagyarázva a nyelveken szólás ellen fordítani.
Amiről Pál beszél az 1.Kor. 14-ben, az az, hogy ne prédikáljanak vagy imádkozzanak nyelveken a gyülekezetnek, ha nincs magyarázó, mert ennek így nincs értelme, de ilyenről én még nem hallottam láttam gyakorolni karizmatikus gyülekezetekben. Ha, ezt csinálnák, az sem lenne bűn, csak valóban nem lenne értelme, akkor hasznosabb értelemmel tanítani a hívőket.
Ezt az igét egy teljesen más gyakorlatra akarják ráfeszíteni az antikarizmások, mégpedig arra, amikor valaki értelemmel imádkozik a gyülekezet előtt, a gyülekezet pedig ezalatt nyelveken.
Ez utóbbi teljesen igei gyakorlat.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: karizmatikus református gyülekezetek
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 15., hétfő 09:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszi a választ! Örülök, hogy OK volt a kérdés, mert elkezdtem azon vívódni, hogy lehet, hogy azért nem válaszoltál rá eddig, mert amolyan betámadósnak ítélted meg. /kicsit paranoid vagyok :)/

Eddig nem is tűnt fel nekem, de most akkor körvonalazódik, hogy az én koordináta rendszeremben nem nagyon van különbség a megszállottság és a démonizáltság között. Erre van valami ige esetleg, ami ezt a megkülönböztetést indokolttá teszi?

Még hadd forszírozzam a másik kérdést is:
"Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?"

itt nekem a 'mindnyájan' arra utal, hogy ezt egyszerre teszik - ettől hangkavalkád van, ettől azt hiszik, hogy őrjöngtök.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség