Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 77  Következő
 

Re: Magyar
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 26., péntek 09:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hibás MINDIG van!! (most pl. elsősorban TE, de hogy ezt elmondtam, már ÉN is :'( )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 26., péntek 09:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
hibás MINDIG van!! (most pl. elsősorban TE, de hogy ezt elmondtam, már ÉN is :'( )

Azért Péter legalább nem szimpatizál a Jobbikkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 26., péntek 10:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sem itt, sem a gyülekezetben nem ismerek közelről olyat, aki Jobbik szimpatizáns lenne.(a felekezetben tudom, hogy jelen van az antiszemitizmus, ez sajnos igaz)

De lehet ezért meg ÉN vagyok a HIBÁS, mind a kettőért.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 26., péntek 10:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Direkt hülyeségekre juszt se reagálok érdemben! Ezek magukért beszélnek. A beteges beírásokra sem!

Legfeljebb akkor, ha tétje is van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 27., szombat 05:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
kedves péter!

a fideszt nem kell lejáratni, ahogyan a mszp-t sem lejáratja az saját magát, politikusai által.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 27., szombat 06:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Hamvay Péter írta:
Hatalmas kék konténerváros épül a lágymányosi egyetemi város parkjában. Az újságolvasó ember ezt látva megijed, vajon kiket akarnak ide telepíteni, a bűnözőnek bélyegzett hajléktalanokat, a bedőlt frankhiteleseket, vagy a romákat, a szép új világban kényelmetlenné váló szegényeket?
...
A JeruVille első, 2009-es németországi előadásán keresztyén, muzulmán és zsidó fiatalok beszéltek életérzésükről, a második, 2010-es előadásban pedig generációk közötti különbségek és a köztük élő kommunikáció került színre. A Református Menekültmisszió munkatársai az előadásokat látva, határoztak úgy, hogy meghívják a darabot Magyarországra.
...
... jelentettel zárul, arról beszélgetnek a szereplők, hogy Magyarország a világ legdepressziósabb országa, nincs más hátra, mint elmenekülni innét, egy lány aztán repülőjegyeket kezd osztani a világ különböző városába és országába, csak oda.



http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=464641

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 29., hétfő 15:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A depresszió okát azért érdemes kikutatni.

Például a délvidéki magyarság mitől lenne boldog, amikor a több tízezer délvidéki magyart kiírtó partizánok máig Szerbia hősei. Az elpusztítottak sírjára nem állíthatnak keresztet a hozzátartozók, vagy csak egy-két napig, mert máig kidöntik azt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 29., hétfő 20:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Volna egy javaslatom...

Mi volna, ha ezt a topikot átneveznénk "Antiszemitizmus"-ra?

Aztán, meglátnánk, maradt-e még ezen kívül valami érdemleges, amit "Magyar" címszó alatt fel lehet hozni...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 30., kedd 20:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
A depresszió okát azért érdemes kikutatni.

Például a délvidéki magyarság mitől lenne boldog, amikor a több tízezer délvidéki magyart kiírtó partizánok máig Szerbia hősei. Az elpusztítottak sírjára nem állíthatnak keresztet a hozzátartozók, vagy csak egy-két napig, mert máig kidöntik azt.


nos... rákérdeztem... (mint jó netturistának, ott is van ismerősöm):

[21:35] Vajdasági barátom: erről tudok, mái napig ledöntik minden évben a keresztet
[21:35] Vajdasági barátom: és a tömegsír helyén egy szeméttelep üzemel ...
[21:36] Net2rist: nem azt mondom, hogy ez normális...
[21:36] Net2rist: de hogy ETTŐL lennétek depressziósok... hát...
[21:36] Vajdasági barátom: hát nem
[21:37] Vajdasági barátom: azt csak évente 1x 2x hozzák elő a médiában is, máskor elvan felejtve
[21:37] Vajdasági barátom: ami a depressziót illeti a szerbek is úgy vannak mint mi ...
[21:38] Vajdasági barátom: csak sok helyen felfújják a dolgokat a magyar - szerb viszonyról...
[21:38] Vajdasági barátom: nem mondom, hogy néhol nincs gond, de az nem az egész közösségre hat ki
[21:39] Vajdasági barátom: pl. nekem rengeteg szerb és horvát barátom van :)
[21:40] Vajdasági barátom: volt, hogy a magyarnak szerbül a szerbnek magyarul válaszoltam :)
[21:41] Vajdasági barátom: ráadásul itt ahol én élek itt évszázadok óta magyarok szerbek együtt élnek és sok a vegyes házasság is
[21:41] Net2rist: persze... és ezzel SENKINEK nincs baja
[21:42] Vajdasági barátom: azt nem mondom, hogy nem volt nálunk is cirkusz, de azt a délről érkezett menekült áradat hozta, volt aki azt hitte, hogy mi 1956 ban jöttünk ide ..
[21:45] Vajdasági barátom: nem kell elhinni amit a média felfúj ...
[21:45] Vajdasági barátom: érdemes olyan embereket megkérdezni ha van ismerős akit a környéken él ...
[21:45] Net2rist: pont ezt tettem :)
[21:45] Net2rist: és kb. erre is számítottam :) köszi még1x a választ! :)
[21:46] Vajdasági barátom: hát szívesen máskor is :)
[21:46] Net2rist: :)


http://www.magyarszo.com/fex.page:2011- ... eszt.xhtml

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 31., szerda 06:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Hát igen. A fejekben lévő virtuális valóság és a valóság között nagy különbségek vannak.
A topic beszélgetéseinek nagy része erről szól.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 31., szerda 12:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
A szovjet valóság

Egy pártagitátor magyaráz a munkásgyűlésen:
- A városban most épült meg egy új vízi erőmű!
Egy hang hátulról: - Ott voltam a múlt hónapban, nem láttam semmilyen erőművet.
- B városban megépült egy új lakónegyed.
- Ott jártam két hete, még félig sem volt kész a lakónegyed.
- C városban új stadiont adtak át.
- Ott jártam 2 napja, éppen csak elkezdték építeni a stadiont.
- Elvtárs, azt hiszem, hogy magának kevesebbet kellene kószálnia az országban, s több újságot olvasnia!

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 31., szerda 15:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
[21:41] Vajdasági barátom: ráadásul itt ahol én élek itt évszázadok óta magyarok szerbek együtt élnek és sok a vegyes házasság is
[21:41] Net2rist: persze... és ezzel SENKINEK nincs baja



Hát igen, ez elég randa volt. Igaz megszoktam már ezt.

Egyedüli oknak állítod be példámat, hogy a délvidékiek depressziója onnan származik, hogy a legyilkoltak keresztjeit eltüntetik, kitördelik. Pedig ez csak egy példa volt. Számos oka van ennek a depressziónak. Nyilvánvaló, hogy a társadalmi depresszió nem csak egy dolog miatt alakul ki egy emberekben, hanem számos dolog együttese okozza. Amint ez beszorult a beszédpartneredben is.

Pszichológusként nem politikailag korrekt beszédre kellene törekedned a párbeszédben szerintem, hanem a valós kérdéseket, problémákat kellene megbeszélned a megfelelni akaró vajdasági magyarral.

Egyáltalán pszichológusként hogyan lehet ilyen álságos, szemforgató, hazug sort beírnod a vajdasági magyar soraira, miszerint itt évszázadok óta együtt élnek a magyarok és a szerbek:

„és ezzel SENKINEK nincs baja” mondod.

Hogyan lehet azt leírni a történtek után, hogy az együttéléssel semmi baj sincs?! Csak néhány példa a bajok közül:


Lehet, hogy neked a PC korrekt pszichológusnak nincs azzal bajod, hogy a 45-ben szerbek által legyilkolt magyarok tömegsírján szeméttelepet létesítettek a szerbek és egy virágszálat sem lehet a magyar ősök sírjára tenni. Máshol ha keresztet állítunk, akkor azt kitördelik a szerbek napokon belül. Szerintem a magyar unokákban, dédunokákban ez mély és sötét nyomot hagy.

Lehet, hogy neked semmi bajod azzal, hogy a nagy évszázados együttélés szerb bajnokai nagy arányban vitték a magyar fiatalokat a horvát, bosnyák háborúba. Semmi bajod azzal, hogy emiatt tömegével menekültek el a Vajdaságból a magyarok. Én a szülőhaza ezen fenyegetésében komoly depressziós okokat látok.

Lehet, hogy neked semmi, hogy a magyarok látták, hogy az addig évszázadokig szomszédságban élő szerbek és horvátok hogyan gyilkolták le egymást és egymás családját. Érzésem szerint, főleg a 45-ös mészárlás után ez erősen sötét gondolatokat kelthettek a magyarok körében, mégha a vajdasági magyarok irtása csak szándék is volt egyes szerbekben.

Lehet, hogy neked semmi, amikor manapság akár rokkanásig összeverik a fiatal magyarokat büntetlenül a szerbek. Semmi, hogy majd amikor a magyar fiatalok pofozkodnak a szerbek között, akkor évtizedekre börtönbe zárják ezért őket. Nekem így távolról is depresszív gondolatokat sugallnak ezek a magyarverések.

Csak a nagyon nagy bajokról írtam, van ott még baj ezentúl is.

Szóval szomorúan látja az ember azt a napi rutint, hogy a pc beszédedet milyen könnyen érti a vajdasági magyar és máris milyen könnyeden fogalmazza vissza ő is pc korrekten a beszédét. Merthogy kőkeményen bünhődhet, ha rosszat mond. Csakhogy szerintem pszichológusként nem elfödnöd kéne a bajt, hanem valami segítséget, felszabadító igazságot kellene adnod neki ebben a bajban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 31., szerda 16:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
32ezüst írta:
Volna egy javaslatom...

Mi volna, ha ezt a topikot átneveznénk "Antiszemitizmus"-ra?

Aztán, meglátnánk, maradt-e még ezen kívül valami érdemleges, amit "Magyar" címszó alatt fel lehet hozni...



látod: marad....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 31., szerda 19:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Net turista lelki seregélyszolgálatát már ismerem :)

Mostanában olvassuk a napi igében Jeremiás könyvét.

Érdemes lenne a magyar nemzetre vonatkoztatva végigkövetni, fejezetről fejezetre.
Meggyőződésem, hogy a depressziót a kiállt kísértések okozzák, amik azt célozzák, hogy Istentől minél távolabb kerüljünk.

Egyén és nemzet vonatkozásában szerintem ugyanígy.

Itt akkor érdemes különválasztani a magyar nemzet - állam berendezkedéséből adódóan felmerülő nehézségeket, amik begyűrűznek az egyéni életbe, ezeket ugye lehet "választásokkal", "pártpolitikával" orvosolni. (elméletileg)

És másodikként pedig azokat a támadásokat, amik kifejezetten a magyarság, a nemzeti identitás ellen érkeznek. ("békeszerződések", banki-gazdasági rangsorolások, sporteredmények,... itt említendő a folyamatosan a magyar emberre ráaggatott "antiszemita" jelző. Itt számítanak a szerb-szlovák állam magyarellenes bűncselekményei, támadásai)

És vannak még más összetevők is...
A fogyasztott élelmiszer mellékhatásai, az évszakok váltakozása, a genetika, öröklött és tanult minták...

*
Végignézhetjük őket.
De, elég kevés adatunk van rá.

Különösen érdekes a téma a határon kívüli magyarságra.

Tudnék beszélni róla, de nem szeretnék.
Ha kérdeznek, boldog és békés dolog úgy élni. Semmi gond vele.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Magyar
HozzászólásElküldve: 2011. szept. 02., péntek 20:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A MN-ből tudom, hogy újra forr a közélet. Az ok az, hogy a rengeteg kitüntetéssel rendelkező írók közül Kertész Ákos levélre fakadt. Az Amerikai Népszavának küldött egy pártolói nyílt levelet ez a közéleti ember.

Kertész írói teljesítményéről annyit, hogy olvasva az a véleményem, többőtök jobb levelet ír. Ami a gyúanyagot illeti, amelyet bekopizok, hát ez megint csak magáról beszél. Az index politika rovatában szoktak ilyeneket írsogálni pattanásos, che pólós kamaszok és nyugdíjas ávósok, no és a Szanyi elvtárs.

Legfőbb ideje, hogy okuljunk hát, milyenek is vagyunk mi magyarok Kertész úr szerint:


Kertész Ákos írta:
Én nem vagyok a kapitalizmus híve, de azt tudom, hogy olyan üzenetet kár föltenni a társdalom kommunikációs csatorna hálózatára, ami senki érdeklődését nem bírja fölkelteni. Amire semmilyen kereslet nincs. (Ettől még nem abszolutizálom a piacot.) De kétségbeesve látom, hogy be vagyok zárva az anyanyelv börtönébe, és amit én tudok, az nem kell senkinek, arra nincs vevő. Itt, ebben az országban, semmi nem történik, ha megjelenek, és akkor sem történik semmi, ha nem jelenek meg.

Szabad országokban a szabad embereket pedig meg sem érinti az a problémakör, amin én nem bírok keresztüllépni, amibe én beledöglök.

A magyar genetikusan alattvaló. József Attila talált mentséget: „ezer éve magával kötve, mint a kéve sunyít, vagy parancsot követ.” De ez nem mentség arra, hogy a magyar a legsúlyosabb történelmi bűnökért sem érez egy szikrányi lelkiismeret furdalást, hogy mindent másra hárít, hogy mindig másra mutogat, hogy boldogan dagonyázik a diktatúra pocsolyájában, röfög és zabálja a moslékot, és nem akar tudni róla, hogy le fogják szúrni. Hogy se tanulni, se dolgozni nem tud és nem akar, csak irigyelni, és ha módja van legyilkolni azt, aki munkával, tanulással, innovációval viszi valamire.

Ma már a második világháború borzalmaiért, a Holocaustért egyedül a magyar a felelős, mert a magyar nép az (a német néppel ellentétben), amelyik se be nem vallotta, meg nem gyónta a bűneit, se töredelmes bűnbánatot nem tanúsított, se meg nem fogadta, hogy soha többé, se bűnbocsánatért nem esdekelt.

Így aztán nem is kapott soha föloldozást!

Mivel mindez a magyar jobboldal hitvallása, ideológiája, éthosza, csak a baloldal szelleme lenne képes változtatni rajta, csak a progresszív, haladó, demokrata baloldal volna képes megváltoztatni, és ezzel megváltani a magyart, méltóvá tenni arra, hogy az európai közösségnek (kis áttétellel: a szabad világ közösségének) egyenrangú tagja lehessen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 77  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség