Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 11:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az volt!! ÉLŐBEN is!!! :)
apám jó barátja volt, fiával együtt "keveredtünk bele" az ébredésbe, unokájával együtt zenélek :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 11:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
figyelő írta:
Egyetértek vele Magda, azért tettem fel.

Bizony Luther is meg akarta menteni életét.. (a folytatásra adandó válasz az Úr joga).

Bizony ritkás (ha van) a megtért püspök, aki odaszánt életet él nem az egyháznak (=világi felépítménynek), hanem Krisztusnak..

Gulyás Józsefet gyermeki hitű, elkötelezett életű embernek ismertem meg könyve alapján..

Bennem az a gondolat merült fel, hogy püspökségét megtartotta, olyan közegben jelenik meg és ott vállal hivatalt amit el-megítél.
Én nem értem, de más biztos.
Megtérés nekem mást jelent.
Szívvel hiszünk az igazságban és szájjal teszünk vallomást az üdvösségre.
Egy kútból sem folyhat kétféle víz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 14:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Tegnap egy 4 év körüli kisfiút kereszteltek a gyülekezetünkben. Amikor a lelkész feltette az első kérdést: "Akarjátok-e, hogy ez a kisgyermek a keresztség által az Atya, a Fiú és a Szentlélek szövetségébe, a keresztyén anyaszentegyházba befogadtassék?" - a kisgyermek pedig a szüleivel együtt tisztál hallhatóan válaszolt, hogy IGEN. :D
Nem olvastam a topicot, csak gondoltam, annyira aranyos ez a történet, hogy megosztom veletek.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 14:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 15:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tavasz írta:
Az előbb találtam rá egy keresztény gyülekezet honlapjára.
A hitvallásuk között szerepel a gyermekkeresztség, amit lehetőleg 14 éves korig fontosnak tartanak.
Ez pedig olyan gondolatot indított el bennem, hogy bizony egy 14 éves már elég felnőtt ahhoz, hogy el tudja dönteni, szeretne-e Krisztus útján járni. És elég fiatal ugyanakkor ahhoz, hogy a későbbi sérülésektől megóvja magát... mi a véleményetek, mikortól számít "felnőtt"-ek egy ember ennek a döntésnek a meghozásához?


Kedves Tavasz

Talán ,akkortól amikor már rendelkezik önálló akarattal és azt érthetően közölni is tuddja,
a folytatást rád bizom :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 15:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
embere válogatja :)

én az OVIBAN jutottam el a szubjektív idealizmusig, a délutáni "alvás" alatt, alvás helyett gondolkodva...

ezzel együtt a 13 évesen meghozott "komoly döntésem" komolysága erősen kétségbe vonódott, és ha nem történik "valami" 16 éves koromban... ma nem beszélgetnék itt veletek :)

kevéssé ismert keresztény körökben, h a 12 éves Jézus MIÉRT volt fent a templomban... pláne, MIÉRT vitatkozott az írástudókkal... mivel MEGTEHETTE!!

a zsidóknál (máig is) 12 éves korban van az úgynevezett BarMicva, ami a "nagykorúvá fogadás" ünnepélyes szertartása. azzal, hogy a "fiatal férfi" a zsinagógában felolvashat a Tórából, elfogadják, hogy minden más szempontból is MAGA FELEL a tetteiért

lásd még:
Idézet:
Ján 9,23. Ezért mondák annak szülei, hogy: Elég idős, őt kérdezzétek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 15:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Köszi, Net.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 15:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
.... a zsidóknál (máig is) 12 éves korban van az úgynevezett BarMicva, ami a "nagykorúvá fogadás" ünnepélyes szertartása. azzal, hogy a "fiatal férfi" a zsinagógában felolvashat a Tórából, elfogadják, hogy minden más szempontból is MAGA FELEL a tetteiért
lásd még:
Ján 9,23. Ezért mondák annak szülei, hogy: Elég idős, őt kérdezzétek.


Párszor szemtanúja voltam, és részese a szeretet vendégségnek amit ezt követően rendeznek.


Nagyon, de nagyon helyes indíttatás, kár, hogy ma napság ez nem terjedt el össz népi méretekben.
Talán innen most elindítjuk, mint a ne ölj és ne lopj is elindult.
Sajna nem mindenki tartja kívánatosnak.

Nem tudod, a lányoknál mi a megfelelő cselekedet?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2006. dec. 11., hétfő 15:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 15:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
tavasz írta:
Az előbb találtam rá egy keresztény gyülekezet honlapjára.
A hitvallásuk között szerepel a gyermekkeresztség, amit lehetőleg 14 éves korig fontosnak tartanak.
Ez pedig olyan gondolatot indított el bennem, hogy bizony egy 14 éves már elég felnőtt ahhoz, hogy el tudja dönteni, szeretne-e Krisztus útján járni. És elég fiatal ugyanakkor ahhoz, hogy a későbbi sérülésektől megóvja magát... mi a véleményetek, mikortól számít "felnőtt"-ek egy ember ennek a döntésnek a meghozásához?



Aligha köthető konkrét korhoz. Én pl. sohase tudtam eldönteni: "Mi leszek, ha nagy leszek" :P
(Persze egyre inkább rájövök/érteti meg velem az Úr, hogy kicsinek kell lenni - és ez roppant nehéz. Saját erőből megvalósítani lehetetlen).

Mindenestre nem véletlen, hogy a világ 18 éves korban határozza meg a felnőttség alsó határát. És ugyan ki mondhatná meg: érett korú a 18 éves, vagyis felelősen dönt maga és immáron legálisan alapítható családja felől?

Vannak bár kivételek, de ezek csak a szabálytalanság szabályát erősítik. A körülmények, a próbatételek elősegít(het)ik a döntéshozatalra érettséget.

Kicsit másabb az Úr melletti döntés kérdése. Éppen, mert saját magának kell ebben állást foglalni - zusákutca a csecsmőkeresztség. De hallottam már olyanról, amikor valaki 8-9 évesen döntött Jézus mellett, és hogy ez nem csupán meseszerű fellángolás "gyermeki virtus" volt, bizonyítja a felnőttkori állapotuk. Az egyik ilyen eset néhai Zimányi Józsefé.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 15:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FM kérdezte:
Idézet:
Nem tudod, a lányoknál mi a megfelelő cselekedet?


de, tudom :)

BatMicva (barMicva=törvényFia, batMicva=törvényLánya)

de ezt csak a 20. században "találták fel" a reformzsidók :)

nem 12, hanem 13 éves korban tartják, és természetesen szó sincs Tórából olvasásról :D
de ÁLDÁSt azt kapnak

(ilyenen én is vettem részt, Kikka lányomén, aki SAJÁT KÍVÁNSÁGÁRA részesült ebben, Raj Tamás prédikált az eseményen, teljes megdöbbenésemre a HEGYI BESZÉDBŐL...)

(látom a beinduló hangyákat, úgyhogy: NEM vagyok zsidó, csak valahogy úgy alakult, hogy a gyerekeink egy ökumenikus keresztény iskola "csődje" után a Lauderbe kerültek, mivel hasonlóan nyitott, nem porosz szellemű iskolát kerestünk, és aztán itt eléggé megismerkedtünk, mi, szülők is, ezzel a kultúrkörrel)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 15:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
termesz :wink:

Régi épületben, vagy az újban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 17:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ANNYIRA még nem öregek A LÁNYAIM, hogy a régiben lett volna :D

épp akkor költözött a suli, amikor ők is odakerültek, valamikor 3. általános körül...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 20:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
(látom a beinduló hangyákat, úgyhogy: NEM vagyok zsidó, csak valahogy úgy alakult, hogy a gyerekeink egy ökumenikus keresztény iskola "csődje" után a Lauderbe kerültek, mivel hasonlóan nyitott, nem porosz szellemű iskolát kerestünk, és aztán itt eléggé megismerkedtünk, mi, szülők is, ezzel a kultúrkörrel)

Látod, net, én még csak a református és a magyar kultúrkörrel ismerkedem... Aztán hangyák már így is vannak néha, amikor egy-egy régi ismerősömnek esetleg megemlítem ;)
Te mennyivel előrébb tartasz...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 12., kedd 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jaja... KOMOLY választék van, ha valaki ki akar rajtam akadni :)

pl.:
KARIZMATIKUS!!! te jóóóóóóÉg!!! (mostani német nagykövetünk mondta, még süldő jazz-zongorista korában: "te jó ég! TE IS!!!! pedig olyan NORMÁLISNAK néztél ki!!!")

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 16:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Kedves exrefis! Köszi a Luther-idézeteket, elgondolkodtató...
Én tisztelem Luthert. De hát ő is csak ember volt...
tavasz írta:
Az előbb találtam rá egy keresztény gyülekezet honlapjára.
A hitvallásuk között szerepel a gyermekkeresztség, amit lehetőleg 14 éves korig fontosnak tartanak.
Ez pedig olyan gondolatot indított el bennem, hogy bizony egy 14 éves már elég felnőtt ahhoz, hogy el tudja dönteni, szeretne-e Krisztus útján járni. És elég fiatal ugyanakkor ahhoz, hogy a későbbi sérülésektől megóvja magát... mi a véleményetek, mikortól számít "felnőtt"-ek egy ember ennek a döntésnek a meghozásához?
Szerintem nem az életkortól függ. A kérdés az, hogy megtért-e az illető, vagy sem. Tehát, hogy a bemerítkezés/keresztelkedés személyes döntés vagy csak bizonyos hagyományoknak kényszerből vagy nem kényszerből való engedelmesség. Ha személyes döntés, akkor akár 8 éves is lehet az illető. (megtörtént eset, egy pünkösdi ismerősöm mesélte) Ha pedig csak jelentés nélküli hagyományok követése, akkor akármilyen megfontolt, idős és érett ember lehet az illető, nem ér semmit. Ha nem tért meg, akkor egyszerűen csak lemerült egy kádnyi H2O alá.

Épp most vasárnap voltam bemerítkezésen. Előtte mindenki bizonyságot tett. Volt egy 11-12 éves lány, aki szintén bizonyságot tett. Nos akkor magamban azt mondtam, hogy "hűha". Felnőtt-től is szép bizonyságtétel lett volna, de egy 11-12 éves lánytól... Csodálatos volt. Akkor belegondoltam, hogy én 15 évesen a konfirmációmon egyrészt nem mertem volna kiállni úgy a gyülekezet elé, másrészt nem tudtam volna úgy bizonyságot tenni. A többiekről nem is beszélek... Szóval nagy hatással volt rám.

Engem ez valahogy jobban megfogott, mint az, hogy valaki 4 éves korában ki tudja mondani az "igen" szót. De bocsánat, nem akartam kötöszködni...

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség