Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 13., szerda 22:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Mindig meglep amiket Tavasznak írtok, meg mondtok. Számomra ő egy nagyon okos lány, akit Isten lelke von. Ennyi egyelőre elég, sztem.
Konstruktív javaslatom, hogy most kb egy hónapig ne kérdezzünk meg tőle semmilyen falhoz állító kérdést. Nekem legalábbis minden ilyen kérdés a lelkemet csikorgatja.

Mit szóltok?

/Tavasz, kitartást :)/

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 13., szerda 22:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Indu még igazad is lehet, ha végig olvastad a témának megfelelő beírásokat.
:oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 13., szerda 22:47 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
FM írta:
Kedves Indu még igazad is lehet, ha végig olvastad a témának megfelelő beírásokat.
:oops:


Szerintem végigolvasta, bár nem kérdeztem meg tőle.
Én mindenesetre csatlakozom Indu felvetéséhez.
Nagyon halkan és szerényen a lángpallossal való suhogtatás helyett pedig javaslom az egy szívvel és egy akarattal, kitartóan könyörgést. Talán abban is rejlik némi erő, a szavakon túl, vagy éppen a szavak előtt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 01:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
admin írta:
FM írta:
Kedves Indu még igazad is lehet, ha végig olvastad a témának megfelelő beírásokat.
:oops:


Szerintem végigolvasta, bár nem kérdeztem meg tőle.
Én mindenesetre csatlakozom Indu felvetéséhez.
Nagyon halkan és szerényen a lángpallossal való suhogtatás helyett pedig javaslom az egy szívvel és egy akarattal, kitartóan könyörgést. Talán abban is rejlik némi erő, a szavakon túl, vagy éppen a szavak előtt...


Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 09:30 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Tavasz

Bátran mondhatom hogy mindannyian szeretünk.
És hidd el egymást is az Úrban.

És kérlek a kereszt elől nem menj el amíg nem tisztáztad magadban az Úr Jézus miért halt meg érted is.
Az Úr Jézus fel támadt van lehetőséged hozzá szólni, és kérni a segítségét, sőt megkérdezni tőle miért is halt meg érted.


Csak nála találod meg a válsz és látod meg magad amilyen vagy.
Nem kellesz bizonygatni tudni fogod előtte (az Úr előtt) milyen vagy.
Viszont nála is fogod megtalálni a békességed azt a békességet amit csak is Ő adhat neked.
Megnyugvást hogy végre vele élhetsz, és szeretete amiért mindet veszni hagynál mert mindennél értékesebb lesz számodra.

Csak kérlek ne rohanj el mellette tudomást sem véve róla.
Mert nagyon szeret.
A vonzása nagyon is látható életedben érdeklődsz utána, és elhiszem hogy lopva már rég szereted, de még nem néztél a keresztel szembe igazán nem láttad meg hogy miért halt meg érted.


Én több mint 10 évig JT ként rohantam a kereszt mellet és szeretem Jézust.
Cselekedtem tanítását házról-házra hirdettem Istent és megváltását.
Még megváltásában is hitem.

De még sem voltam úgy a kereszt előtt ahogy kellet volna, nem ismertem fel és nem értékeltem kellő képen halálát.
Ádámi bűneinkért azaz közös bűneinkért meg halt és a nevében bocsánatot kérhetünk Atyánktól.- ezt gondoltam és hitem.

Csak hogy nem volt kapcsolatom vele.
Cselekedeteimmel tudtam volna dicsekedni, (segíttetem otthonukat építeni, anyagilag is ha kellet. de velük voltam ha bajban voltak és szeretem őket) de ez mind csak az önigazolásomat erősítette hogy én végül is jó tudok lenni, mind ehhez erőt kaptam (Szent Lelket) hogy megtegyem. - legalább is azt hittem.

Csak hogy az Úr Jézussal nem tudtam mit kezdeni. Isten Fia- jó rendben, Király- jó rendben.
Szeretni kell-hogy ne szeretném meghalt értem.
De igazi kapcsolatom nem volt vele.
Nem voltam az Övé és nem tetem le a kereszten vele együtt az életem.
Tökéletes kegyes ó emberem volt aki nagyon jól viselkedett csak meg ne kelljen halnia.
Amikor először végre neki szóltam a keresztnél és nem kerültem ki akkor döbbentem rá.
Milyen gonosz vagyok, hazug és képmutató halára való.
Tudtam hogy Ő a szeretet, de nagyon elveszettnek éreztem magam, nem tudtam magnak megbocsájtani hogy mennyire gonosz voltam vele szembe.
Ezért azt hitem meghalok, de nem így lett.
Ő nem ilyen Ő csodálatos, magához ölelt szeretetével, (ez nem misztikum) ez szeretet az igazi szeretet.
Már éreztem bűnöm súlyát és (bár régen volt de emlékeimbe nagyon világosan élnek ezek az események és csak egyes részleteit tudom leírni) de a szeretet szinte lehámozta rólam.

Ettől a perctől fogva nem tudtam volna nélküle élni.
És sokkal de sokkal értékesebb lett halála számomra.

Kérlek ismerd meg te is Megváltódat, mert Ő már régen rád vár.
(és ne tartson vissza téged hogy bennünket figyelsz, mert csak morzsányit láthatsz az Úr Jézusból rajtunk keresztül. Felé fordulj hogy végre megláthasd szabadítódat)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 09:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Indu és Admin, köszönöm.
És neked is Tiv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 14., csütörtök 15:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Én is köszönöm a beírásaitokat. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 17., vasárnap 16:40 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Rm 10
13. Mert minden, a ki segítségül hívja az Úr nevét, megtartatik.
14. Mimódon hívják azért segítségül azt, a kiben nem hisznek? Mimódon hisznek pedig abban, a ki felől nem hallottak? Mimódon hallanának pedig prédikáló nélkül?
15. Mimódon prédikálnak pedig, ha el nem küldetnek? A miképen meg van írva: Mely szépek a békesség hirdetőknek lábai, a kik jókat hirdetnek!
16. De nem mindenek engedelmeskedtek az evangyéliomnak. Mert Ésaiás azt mondja: Uram! Kicsoda hitt a mi beszédünknek?
17.Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.




„békesség hirdetőknek” - voltak békesség hirdetők előttünk így sok példát láthatunk, ők hogy tették.

Ha csak a legelsőt néznénk meg alaposabban már láthatnánk hogy nem magukról hirdettek és nem a maguk szeretetét szerették volna átadni hanem Urukét.
A „hír” sem magunkról szól ( evangélium).

Péter ezt mondta első örömhír üzenetében.

„36. Bizonynyal tudja meg azért Izráelnek egész háza, hogy Úrrá és Krisztussá tette őt az Isten, azt a Jézust, a kit ti megfeszítettetek.
37. Ezeket pedig mikor hallották, szívökben megkeseredének, és mondának Péternek és a többi apostoloknak: Mit cselekedjünk, atyámfiai, férfiak?
38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.
39. Mert néktek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk.”


Ma már ettől eltérnek. Finomítják még maguk előtt is.
Pedig Péter nem azt mondta,hogy egyesek feszítették meg hiszen lehet hogy sokan még ott sem voltak.
( 9. Párthusok és médek és elámiták, és kik lakozunk Mesopotámiában, Júdeában és Kappadócziában, Pontusban és Ázsiában,
10.Frigiában és Pamfiliában, Égyiptomban és Libiának tartományiban, mely Cziréne mellett van, és a római jövevények, mind zsidók, mind prozelitusok,)
Mégis ezt mondja nékik Péter : „a kit ti megfeszítettetek”

Talán bántani akarta őket? Nem, csak közölte velük a tényt, hogy mindenki a bűneivel gyakorlatilag gyilkos lett, az Úr Jézus miatta halt meg.

Rm 4,25 Ki a mi bűneinkért halálra adatott, és feltámasztatott a mi megigazulásunkért.

Ki is feszíttette az Úr Jézust keresztre? Mi magunk.
Miért is szomorodtak meg? Mert felismerték hogy valóban ők a gyilkosai.

Ma viszont sokan közömbösen néznek a keresztre, nem is fogják fel mit követtek el.
Elfogadják a megváltást, de a súlyát nem érzik, így nem is képesek megfelelően értékelni.

Nem ösztönzi őket arra hogy életüket az Úrnak adják, és önértékelésük is megmarad a régi.

Nem adják keresztre ó emberüket, nem törnek meg bűneik súlya alatt, úgy hogy valódi maradandó változás jöjjön életükben.


De nem így volt Péter idejében.
Bár akadtak akik őket figyelték, és nem azt amit mondtak:
7.Álmélkodnak pedig mindnyájan és csodálkoznak vala, mondván egymásnak: Nemde nem Galileusok-é ezek mindnyájan, a kik szólnak?
8.Mimódon halljuk hát őket, kiki közülünk a saját nyelvén, a melyben születtünk?


A tömeg szinte ketté választódott. De meghallották hogy nekik szólnak.
Egyik csoport
11.Krétaiak és arabok, halljuk a mint szólják a mi nyelvünkön az Istennek nagyságos dolgait.
12.Álmélkodnak vala pedig mindnyájan és zavarban valának, egymásnak ezt mondván: Vajjon mi akar ez lennie?


Másik csoport
13.Mások pedig csúfolódva mondának: Édes bortól részegedtek meg.


Elég tanulságos hogy bár nagy dolog történt, mégis Péter nem magát és társait emelte ki, hanem tényként közölte, hogy ennek meg kellett lennie, és rögtön az Úr Jézus felé mozdította figyelmüket.
Bizony semmit sem szépített, eléjük tette állapotukat és a választás lehetőségét.

És akiket megérintett, elfogadták.
40. Sok egyéb beszéddel is buzgón kéri és inti vala őket, mondván: Szakaszszátok el magatokat e gonosz nemzetségtől!
41.A kik azért örömest vevék az ő beszédét, megkeresztelkedének; és hozzájuk csatlakozék azon a napon mintegy háromezer lélek.
--

És még egy valami megfigyelhető, nemcsak előző életüktől szakadtak el, hanem „e gonosz nemzetségtől”.
Helyette mással kezdtek el foglalkozni.

42. És foglalatosok valának az apostolok tudományában és a közösségben, a kenyérnek megtörésében és a könyörgésekben.


Bizony ez életünkre is érvényes még ma is.
Ha megtér valaki, nem mehet vissza a barátokkal ugyanazt csinálni mint eddig, hiszen az Úr eddigi életéért elkövetett bűneiért halt meg.

Bizony ebből tért meg, hogy mehetne vissza és élhetné ugyanazt a bűnős életet.

Persze felmerülhet a kérdés: mi van családdal, rokonokkal és a barátok?
Nem szeretetlenség ez velük szemben?

Nos, sokszor a megtérés után nem is ez merül fel bennünk, hanem mi van Urunkkal mit szeretne hogy tegyünk.
Ha ez így van gyakorlatilag és lelkileg is elszakadtunk eddigi kötelékeinktől és már az Úr Jézuson keresztül kapjuk őket vissza.

De már más feladattal, míg eddig velük múlattuk az időt most már mindet az Urunk akaratának engedelmeskedve tesszük.
Így velük szemben is egyfajta szolgálatunk lesz.

Nagy hiba, ha elkezdjük leprédikálni őket, sokkal inkább szolgálni nekik cselekedettel.
Segíteni nekik, amiben tudunk.

Viszont hamis bizonyosságban sem jó ringatni őket, nem mondhatjuk hogy jó helyen vannak ha egyszer nem. (nem ismeri sem a megbánás helyét, sem bűnei súlyát, és így a megtérést sem)
pl, „ti is jártok templomba és meg is vagytok keresztelve így nektek is üdvösségetek van az Úr Jézusban. Hát akkor gyakoroljátok és minden rendben lesz.”
Ha nincs megtérve talán igazat mondanánk nekik?

Hiszen akkor hazudunk és bűnt követünk el. Hogyan szolgálhatnánk a bűnnek?
Szeretetünket nem ebben kell kimutatni, hogy becsapjuk őket.
Hanem segíteni nekik amiben lehet.
És rávilágítani ha mód nyílik rá, hogy Jézus meghalt az ő bűneiért is. És bizony ő is rászorul erre.
Ez ismeretlen embertársainkra épp úgy érvényes.


Olyankor van gond, amikor azt látjuk, hogy vannak emberek, akik már becsapottak, félre vezették őket vagy önmagát vezette félre.
És azt hiszi, hogy minden rendben van, közben eddigi életét éli és bűneit sem ismerte fel.
Sokan azt hiszik: „ majd az Úr megmutatja minekünk csak meg kell nyugtatnunk”. Közben hamis biztonságot adunk neki. Becsapjuk, és még csak véletlenül sem az örömhírt adtuk át neki.

De mit lehet tenni?

Ugyanúgy segítenünk kell, de vele szembe sem hazudhatunk, még ha szeretetlennek tűnik is.

Mert nem magunknak szolgálunk és nem a magunk szeretetét kell bebizonyítani, hanem a ránk bízott szeretetet kell tovább adnunk.
--
Adja az Úr hogy ne a magunk szeretetét akarjuk másokra erőltetni, hanem az Úrtól kapott jó hír (szeretetét) tudjuk másokkal közölni, úgy hogy meg tudjuk mutatni neki mennyire szüksége van rá.

Azt gondolom van mit tanulnunk.

És ne akarjunk hamis sáfárok lenni, hogy mi engedjük el mások adóságát mintha nekünk tartozna.

Luk 16
5. És magához hivatván az ő urának minden egyes adósát, monda az elsőnek: Mennyivel tartozol az én uramnak?
6. Az pedig monda: Száz bátus olajjal. És monda néki: Vedd a te írásodat, és leülvén, hamar írj ötvent.
--

Bizony itt akkor is megmarad az adóság és ez nem is a békesség hirdetése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 11:26 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Jó ideje István járt a fejembe.

Istennek mi volt a célja az ő bizonyságtételével?(Saulin kívül)
Az Ige azt írja hogy minden rendben volt vele.
Csel 6,8 István pedig teljes lévén hittel és erővel, nagy csodákat és jeleket cselekszik vala a nép között.

Akkor bizonyság tétele kudarc lett volna, nem hinném.
Sokan a bűnöst úgy szeretik hogy bűneikről még említést sem mernek tenni, azt hiszik ezzel szeretetüket fejezik ki.
Ez igaz is, de egyben becsapás hamis bizonyosságot is adhatunk neki, közben elfeledkezünk az engedelmességről ami Urunk felé kellene hogy legyen.

István nem magára nézet Urának engedelmeskedett.
Mégis az eredmény meglepő: megkövezték.
Talán rosszul csinálta?
Nem hinném, sokan a bizonyságtételt igazolását eredményhez kötik és ha az nincs, nem Istentől valónak tarják.

István nem tett mást csak Isten igazságát, és szeretetét akarta átadni. (ami Urunkban van)
Ezt viszont nem fogadták el, annyira nem hogy megkövezték.


Apcsel 7.
51. Kemény nyakú és körülmetéletlen szívű és fülű emberek, ti mindenkor a Szent Léleknek ellene igyekeztek, mint atyáitok, ti azonképen.
52. A próféták közül kit nem üldöztek a ti atyáitok? és megölték azokat, a kik eleve hirdették amaz Igaznak eljövetelét: kinek ti most árulóivá és gyilkosaivá lettetek;
53. Kik a törvényt angyalok rendelésére vettétek, és nem tartottátok meg.
54. Mikor pedig ezeket hallották, szívükben dühösködnek és fogaikat csikorgatják vala ő ellene.
55. Mivel pedig teljes vala Szent Lélekkel, a mennybe függesztvén szemeit, látá Istennek dicsőségét, és Jézust állani az Istennek jobbja felől,
56. És monda: Ímé látom az egeket megnyilni, és az embernek Fiát az Isten jobbja felől állani.
57. Felkiáltván pedig nagy fenszóval, füleiket bédugák, és egyakarattal reá rohanának;
58. És kiűzvén a városon kívül, megkövezék: a tanúbizonyságok pedig felsőruháikat egy Saulus nevezetű ifjú lábaihoz rakták le.
59. Megkövezék azért Istvánt, ki imádkozik és ezt mondja vala: Uram Jézus, vedd magadhoz az én lelkemet!
60.Térdre esvén pedig, nagy fenszóval kiálta: Uram, ne tulajdonítsd nékik e bűnt! És ezt mondván, elaluvék.

--

Nagyon tanulságos számomra hogy nem az embereknek akarjunk megfelelni és mondjunk le ahogy az Ige mondja.

2Kor 4,2 Hanem lemondtunk a szégyen takargatásáról, mint a kik nem járunk ravaszságban, és nem is hamisítjuk meg az Isten ígéjét, de a nyilvánvaló igazsággal kelletjük magunkat minden ember lelkiismeretének az Isten előtt.

Ne akarjunk embereknek tetsző eredményeket gyártani, nem az a feladatunk csak az evangélium hirdetése.

Urunk ezt mondat.
Lk 4,18 Az Úrnak lelke van én rajtam, mivelhogy felkent engem, hogy a szegényeknek az evangyéliomot hirdessem, elküldött, hogy a töredelmes szívűeket meggyógyítsam, hogy a foglyoknak szabadulást hirdessek és a vakok szemeinek megnyilását, hogy szabadon bocsássam a lesujtottakat,


Nem ok nélkül. A többire nem fog hatni, vagy egyenesen ellenséges lesz.
De hát ez a másik feladata az evangéliumnak a szét választás volt.

Nem volt várakozási idő sem türelmi idő semmi, csak mentek és elmondták.

Luk 10
8. És valamely városba bementek, és befogadnak titeket, azt egyétek, a mit előtökbe adnak:
9. És gyógyítsátok a betegeket, a kik ott lesznek, és mondjátok nékik: Elközelített hozzátok az Isten országa.
10. Valamely városba pedig bementek, és titeket be nem fogadnak, annak utczáira kimenvén, ezt mondjátok:
11.Még a port is, a mely reánk ragadt a ti várostokból, itt köztetek letöröljük; mindazáltal ez legyen tudtotokra, hogy az Isten országa elközelített hozzátok.

--

Ez bizony Pálnál is nagyon jól látható.

2Kor 2
15. Mert Krisztus jó illatja vagyunk Istennek, mind az üdvözülők, mind az elkárhozók között;
16. Ezeknek halál illatja halálra; amazoknak pedig élet illatja életre. És ezekre kicsoda alkalmatos?
17.Mert mi nem olyanok vagyunk, mint sokan, a kik meghamisítják az Isten ígéjét; hanem tisztán, sőt szinte Istenből szólunk az Isten előtt a Krisztusban.


--

A szét választás folytatódik még ma is.
Mint ahogy Nikodémusnál is.
Ján 3
El ismeri az Úr Jézust : „ Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.

És cselekedetei sem lehetnek Nikodémusnak rosszak, de mégis szinte elutasító vele Urunk.
Olyat mond neki amit Nikodémus nem tud teljesíteni még fel sincs készülve.
De még érteni sem érti.

3.Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.
4.Monda néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?


Ezek kőkemény tények aminek Nikodémus nem tud megfelelni és még értelmezni sem.
De milyen válasz kap a továbbiakban.

Talán megenyhül Urunk felé? Nem.
Újabb akadályt tesz elé.

5. Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.
6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.
7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.
8.A szél fú, a hová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van mindenki, a ki Lélektől született.


--
Nikodémus számára újabb lehetetlent és saját erejéből elérhetetlent mond Urunk.

Nikodémus nagyon jó indulatú ember lehetett. A helyet hogy megsértődne még kíváncsibb lesz.


9. Felele Nikodémus és monda néki: Mimódon lehetnek ezek?

A válasz újabb elutasítás.

10. Felele Jézus és monda néki: Te Izráel tanítója vagy, és nem tudod ezeket?

Érdekes de érthető, hiszen akadály hogy tanító. Azt hiheti hogy ő valaki, azt hihető hogy ő jó helyen van, jót tesz és bízhat benne hogy Isten értékelni fogja hogy Izrael tanítója.
--

És jön a lesújtó vélemény Urunktól.

11.Bizony, bizony mondom néked, a mit tudunk, azt mondjuk, és a mit látunk, arról teszünk bizonyságot; és a mi bizonyságtételünket el nem fogadjátok.

Nem azt mondja Urunk hogy van esélyed elfogadni hisze látszik igyekezeted, hanem egyszerűen: „el nem fogadjátok”.



És csak ezután mondja el a lehetőséget az utat és Isten tervét.
Amit ha elfogad Nikodémus megmenekülhet. Mindezt úgy hogy tudja hogy magára ebben nem számíthat.
Isten viszont megteheti. Csak bízni kell benne.



12. Ha a földiekről szóltam néktek és nem hisztek, mimódon hisztek, ha a mennyeiekről szólok néktek?
13. És senki sem ment fel a mennybe, hanemha az, a ki a mennyből szállott alá, az embernek Fia, a ki a mennyben van.
14. És a miképen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképen kell az ember Fiának felemeltetnie.
15. Hogy valaki hiszen ő benne, el ne veszszen, hanem örök élete legyen.
16. Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
17. Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.
18. A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.
19. Ez pedig a kárhoztatás, hogy a világosság e világra jött, és az emberek inkább szerették a sötétséget, mint a világosságot; mert az ő cselekedeteik gonoszak valának.
20. Mert minden, a ki hamisan cselekszik, gyűlöli a világosságot és nem megy a világosságra, hogy az ő cselekedetei fel ne fedessenek;
21. A ki pedig az igazságot cselekszi, az a világosságra megy, hogy az ő cselekedetei nyilvánvalókká legyenek, hogy Isten szerint való cselekedetek.


--

Nagyon komoly és fontos Igék, ami megmutatja mi miért van.

Egyben azt is hogy a magunk erejére nem számíthatunk a megváltásban, bármit gondolhatunk magunkról vagy mondhatnak rólunk Isten előtt nem tehetünk magunkért semmit.
Ha rá ébredünk erre van egy lehetőség amit választhatunk.
Ehhez viszont mindent lekel tennünk, legfőbb ként az a hitet hogy tehetünk magunkért valamit.
Nikodémus eddigi élete jó tettei, tudása (Izrael tanítója)magáról vagy mások róla alkotót képe semmit sem ér.
Viszont van egy óriási lehetősége hiszen az Úr előtt áll csak elkel fogadni a.

8. A szél fú, a hová akar, és annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jő és hová megy: így van mindenki, a ki Lélektől született.


Bár Nikudémusban úgy látszik nem adott választ de mégis látszik (a későbbiekben) hogy elindult benne valami fel mer szólalni mellette, amiért gyorsan rá is aggatnak egy bélyeget.

Ján 7
50. Monda nékik Nikodémus, a ki éjjel ment vala ő hozzá, a ki egy vala azok közül:
51. Vajjon a mi törvényünk kárhoztatja-é az embert, ha előbb ki nem hallgatja és nem tudja, hogy mit cselekszik?
52.Felelének és mondának néki: Vajjon te is Galileus vagy-é? Tudakozódjál és lásd meg, hogy Galileából nem támadt próféta.

--
Jn 19,39.
Eljöve pedig Nikodémus is (a ki éjszaka ment vala először Jézushoz), hozván mirhából és áloéból való kenetet, mintegy száz fontot.

Itt már nyilván való Nikodémus hellye az Úr mellet van.
Pedig úgy nézet ki mintha elutasította volna.
Érdekes hogy mondják neki: „Galileából nem támadt próféta” ,de úgy néz ki hogy Jézus személye fontosabb lett számára tudásánál is.
Egy felszólalására ez volt a válasz : „Vajjon te is Galileus vagy-é?”
A cselekedetére mi is lett volna a válasz? :)

Adja Urunk hogy ne magunkba bízunk hanem benne.
Elfogadva mindenkor az Ő kegyelmét és vezetését és át adjuk életünket neki hogy ezentúl mindet az Ő kezéből vehessünk el így az új életet is.

Jn 1
12. Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;
13. A kik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.
14. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 11:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Tivadar Testvérem!
Leírtad a lényeget!
Tiv írta:
Idézet:
Nikodémus nagyon jó indulatú ember lehetett. A helyet hogy megsértődne még kíváncsibb lesz.


Ahelyett hogy megsértődne!
Szerintem alapvető hozzáállás , hogy ne másra értelmezzük , ne megsértődjünk , és ne azt higgyük velünk aztán már rendben minden!
Ezeket megtehette volna mind Nikodémus is, akár mint a mai emberek!
A hozzáállás Isten Igazságához , amely testet öltött Jézusban, meghatározó a HITre !
Nem a magam igaza , nem a felekezetem igaza, hanem mindenkor Jézus Igaza érvényesüljön !
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 12:29 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Tamás12 írta:
Kedves Tivadar Testvérem!
Leírtad a lényeget!
Tiv írta:
Idézet:
Nikodémus nagyon jó indulatú ember lehetett. A helyet hogy megsértődne még kíváncsibb lesz.


Ahelyett hogy megsértődne!
Szerintem alapvető hozzáállás , hogy ne másra értelmezzük , ne megsértődjünk , és ne azt higgyük velünk aztán már rendben minden!
Ezeket megtehette volna mind Nikodémus is, akár mint a mai emberek!
A hozzáállás Isten Igazságához , amely testet öltött Jézusban, meghatározó a HITre !
Nem a magam igaza , nem a felekezetem igaza, hanem mindenkor Jézus Igaza érvényesüljön !
Szeretettel Tamás


Teljesen egyet értek veled testvérem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 20., szerda 22:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Pál Galatákhoz írt levelében ezt olvastam:
6,1 Testvéreim, ha valakit tetten is érnek valamilyen bűnben, ti, akik lelki emberek vagytok, igazítsátok helyre az ilyet szelíd lélekkel. De azért vigyázz magadra, hogy kísértésbe ne essél.
6,2 Egymás terhét hordozzátok: és így töltsétek be a Krisztus törvényét.
6,3 Mert ha valaki azt gondolja, hogy ő valami, jóllehet semmi, megcsalja önmagát.
6,4 Mindenki a saját tetteit vizsgálja meg
, és akkor csakis a maga tetteivel dicsekedhet, és nem a máséval.
6,5 Mert mindenki a maga terhét hordozza.
6,6 Akit pedig az igére tanítanak, az minden javából részesítse tanítóját.
6,7 Ne tévelyegjetek: Istent nem lehet megcsúfolni. Hiszen amit vet az ember, azt fogja aratni is:
6,8 mert aki a testének vet, az a testből arat majd pusztulást; aki pedig a Léleknek vet, a Lélekből fog aratni örök életet.
6,9 A jó cselekvésében pedig ne fáradjunk el, mert a maga idejében aratunk majd, ha meg nem lankadunk.
6,10 Ezért tehát, míg időnk van, tegyünk jót mindenkivel, leginkább pedig azokkal, akik testvéreink a hitben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mi a nehezen érthető? :-O

(nekem az a nehezen érthető, hogy mi ezen a nehezen érthető)

:D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 09:05 
Galata folytatás.

6,11 Nézzétek, mekkora betűkkel írok nektek a saját kezemmel!
6,12 Akik testi értelemben akarnak tetszést aratni, azok kényszerítenek arra titeket, hogy körülmetélkedjetek, csak azért, hogy a Krisztus keresztjéért ne üldözzék őket.
6,13 Mert akik körülmetélkednek, maguk sem tartják meg a törvényt, hanem azért akarják a ti körülmetéléseteket, hogy a ti testetekkel dicsekedhessenek.
6,14 Én azonban nem kívánok mással dicsekedni, mint a mi Urunk Jézus Krisztus keresztjével, aki által keresztre feszíttetett számomra a világ, és én is a világ számára.
6,15 Mert a Krisztus Jézusban sem a körülmetélkedés nem számít, sem a körülmetéletlenség; hanem csak az új teremtés.
6,16 Békesség és irgalmasság mindazoknak, akik e szabály szerint élnek, és az Isten Izráelének!
6,17 Ezentúl senki se okozzon nekem fájdalmat, mert én a Jézus bélyegeit hordozom a testemen!
6,18 A mi Urunk Jézus Krisztus kegyelme legyen a ti lelketekkel, testvéreim. Ámen.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 09:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ámen

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 769 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség