Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 10:37 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Teomo
Én is láttam ilyet fiatal 10- en évesektől és meggyőződésem hogy nagyon is komolyan kell venni.

Emlékszem együtt pakoltunk könyveket egy 10- en éves kis fiúval.
Hú nagyon áldásos volt.
Büszke voltam hogy ilyen csemetével együtt dolgozhattam.

És kaptunk két könyvet az egyik: Az igazi tanítványság
Szerző: MacDonald, W.

Látva arcán az örömöt sokkal értékesebb lett az a könyv számomra is.

Bizony egy igazi kis tanítványt láttam magam mellett.
Nagy öröm volt látni. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 15:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lányomnak négy gyermeke van, egyedül neveli őket.
Most intéződött el a válásuk, mert a férj ágyassági kapcsolatot akart és abból a kapcsolatból már a második gyermek is megszületett.
Minden gyermek kora gyermekségében merítkezett be, a legkisebb fiú, ő 5-6 éves volt.
Most 10 éves, ő a férfi és vallják, hogy az ő apukájuk a MENNYEI ATYA a test szerinti apjukkal elmennek, ha el akarja őket vinni, de mindég megmondják neki, hogy amit csinál az bűn, nem udvariatlanok vele, de nem kívánnak vele lakni.
Azért írtam le mert nem lehet szabályt gyártani szvsz, és az már bűn, ha az ember ebből szabályt gyárt, mert erőtlenné teszi Isten igazságát.

A fiú azt kérte szüli napi ajándéknak, hogy a lányoknak vegyek ajándékot, az iskola kezdésre.

A sógorom-hugom, és mi is meg akartuk gyermekeinket keresztelni, ezért egyházi esküvőt is kellett tartaniok és nekünk is.
Mi 2 év mulva törvényesen elváltunk, de az egyházi esküvő összeköt bennünket.

szvsz mindenki tegye meg amit jónak lát és közben keresse Isten igazságát, és akkor Isten vezetni fogja őt, ha ezt tényleg szívből akarja.
Itt én megint azt gondolom, hogy nem szabad sem a magunk vélt igazát, sem a más vélt igazát követni, hanem mindég Isten igazságát kell a minden napjainkben keresni.
Isten Mindenható, és ezt meg is nyilvánítja :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 21., csütörtök 22:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Összefoglalásként írnám az utóbbi hozzászólásokra:
A bemerítkezés nem korfüggő. Nem lehet felnőttnek lenni hozzá. Hiszen a megtéréshez sem lehet felnőni. Vannak, akik 5 évesen térnek meg, vannak, akik 95 évesen. Az Úrnak semmi sem lehetetlen. Tehát felesleges lenne mondjuk azt mondani, hogy bemerítkezni csak x év fölött lehet, hiszen megtérni is bármikor lehet.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 22., péntek 05:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 23., szombat 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Én ma megkaptam életem legszebb karácsonyi ajándékát:
13 éves fiam ma újjászületett víztől!
hallalujah!!! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 24., vasárnap 01:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Örüljünk együtt Ex!

Dicsőség Istennek a Magasságban

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 24., vasárnap 11:12 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Én ma megkaptam életem legszebb karácsonyi ajándékát:
13 éves fiam ma újjászületett víztől!
hallalujah!!! :)
üdv
ex


Én is örülök kedves Ex tesóm.

Rákérdezhetek hogy élete Ura is?
Átadta életét Urának (elfogadta megváltóját és úgy stb).

Érted mire gondolok? Nagyon szűkszavú voltál.
Én még azt sem tudtam hogy 13 éves fiad van, mos meg hipp-hopp egy tesó. :)

Légyszi írj róla egy kicsit.
Mi hogy történ az életében? Biztos vannak előzmények. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 24., vasárnap 11:35 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Ex!

Az Úr gazdag áldását kérem rá!
Együtt örülök az ti örömötökkel!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 24., vasárnap 13:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12 írta:
Kedves Ex!

Az Úr gazdag áldását kérem rá!
Együtt örülök az ti örömötökkel!

Szeretettel Tamás

Kedves Tamás!
Köszönöm a jókívánságokat, és másnak is.
És viszont Kívánom az Úr Áldását, Boldog ünnepeket mindnyájatoknak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 24., vasárnap 13:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tiv írta:
Rákérdezhetek hogy élete Ura is?
Átadta életét Urának (elfogadta megváltóját és úgy stb).
... Biztos vannak előzmények. :)

Kedves Tiv!
Köszönöm érdeklődésedet.
A helyezet az, hogy már évekkel ezelőtt megtért és tényleg Istenben gondolkodva él. Szentszellemtől is újjászületett már, nyelveken is tud imádkozni, csak a vízkeresztsége volt még hátra, de nem akartam soha erőltetni, még befolyásolás szintjén sem. Most jött el az idő, hogy magától alakult ki benne az elhatározás.
Az Úrban dicsekvésnek vegyétek, de fantasztikus öröm nekem hallani, hogyan imádkozik.
Az Úré minden dicsőség és hálám! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 24., vasárnap 15:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Tiv írta:
Rákérdezhetek hogy élete Ura is?
Átadta életét Urának (elfogadta megváltóját és úgy stb).
... Biztos vannak előzmények. :)

Kedves Tiv!
Köszönöm érdeklődésedet.
A helyezet az, hogy már évekkel ezelőtt megtért és tényleg Istenben gondolkodva él. Szentszellemtől is újjászületett már, nyelveken is tud imádkozni, csak a vízkeresztsége volt még hátra, de nem akartam soha erőltetni, még befolyásolás szintjén sem. Most jött el az idő, hogy magától alakult ki benne az elhatározás.
Az Úrban dicsekvésnek vegyétek, de fantasztikus öröm nekem hallani, hogyan imádkozik.
Az Úré minden dicsőség és hálám! :)
üdv
ex

Nagyon örülök, és nem nehéz elképzelnem örömöd.
Nekem is van egy 10 éves fiam, és jó látni hogy munkálkodik gyermekeinkben az Úr.

De ez a csúcsa amit most át élsz. :)
És azt hiszem minden szülő vágya hogy a ránk bízott gyermekeinket eltudjuk vezetni hozzá. :)

Dicsőség az Úrnak hogy átélheted ezt az örömöt és megosztottad velünk is. :)

Így mi is kaptunk egy kis biztatást. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 22:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:

A helyezet az, hogy már évekkel ezelőtt megtért és tényleg Istenben gondolkodva él. Szentszellemtől is újjászületett már, nyelveken is tud imádkozni, csak a vízkeresztsége volt még hátra, de nem akartam soha erőltetni, még befolyásolás szintjén sem. Most jött el az idő, hogy magától alakult ki benne az elhatározás.
Az Úrban dicsekvésnek vegyétek, de fantasztikus öröm nekem hallani, hogyan imádkozik.
Az Úré minden dicsőség és hálám! :)
üdv
ex


Kedves Ex!

Nagy örömödet nem akarom befelhőzni, de valakik valahol itt a fórumon arról beszélgettek, hogy a 14-15 éves református gyerekek konfirmálása a fiatalság okán nemigazán hiteles dolog. Lehet, hogy éppen te voltál a kritikus, de erre nem tenném le a nagyesküt. Innen kezdve egészen különösnek tartom, hogy most a 13 éves gyereked megtérése ennyire természetes a számodra, főleg, ha kijelented, hogy az igazi megtérése már évekkel ezelőtt megtörtént, ami a magyar nyelv szerint 11 évet, vagy korábbit jelent. Úgy nézem a fiad e tekintetben hamarabb ért, mint Jézus, akit 12 éves korúnak mondanak az írások, amikor mint hitben járatost említik. Én azért ezen a Jézust lepipáló teljesítményen csak elgondolkoznék.

Továbbra sem akarnám az örömödet befelhőzni, de ez a nyelveken szólás dolog sem nagyon világos az én számomra. Tudjuk, hogy a nyelveken szólást nem érti senki, amelyet a kívülálló őrjöngésnek tart, amely valamiféle lelki imádság, révülés, aminél Pál sokkal jobban becsülte a hívők közötti prófétálást, magyarázatot. Innen kezdve ez a nyelven való gyerekbeszéd nem értem miért vált ki belőled örömöt. Én itt is az elgondolkodást tartanám számodra helyénvalónak, hiszen az értelem nélküli, gyerekkori révülés iránti örömöd nem biztos, hogy jó hatású a gyerek szempontjából.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 22:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megint eszembe jutott, mikor két vak vitatkozik, hogy a bordó az most inkább kék, vagy inkább piros...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 23:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Természetesen nem tudod befelhőzni örömömet. :)
A 14-15 éves reformátusok konfirmálásának hitelességét, ha kétségbe is vontam itt valaha(nem emlékszem) akkor sem a koruk miatt. Azért vagyok kételkedő ezügyben, mert valaha én is konfirmáltam és tudom, hogy az egyész nem más volt, mint tökéletesen üres formalitás. Vajmi kevés köze volt Istenhez, sokkal inkább szólt a szülők rokonok előtti szereplésről, mint amikor évzáró műsort adnak a gyerekek az iskolában.
Lehet azt mondani, hogy nekem pechem volt és ez máshol egy komoly dolog, de erről nehéz lenne meggyőzni. A gyülölcsök sem azt igazolják.
Amit a Jézust lepipáló teljesítményről írsz az megint a bibliai ismereted ... hogy mondjam, hogy ne sértődj meg?
Az, hogy Jézus a papokkal vitatkozott teológiai témákról és azok egyáltalán szóba állta vele, azt jelenti, hogy hit kérdésekben akkor már felnőttnek tekintettek egy 12 éves gyereket. Arról nem beszélve, hogy neki nem volt szüksége sem megtérésre, sem újjászületésre.
Alámerítkezése, csak jóval később, és csak az írás betartására és példamutatásra volt.
Ha így nézzük az én fiam csak mostantól számít szellemileg felnőttnek, vagyis maga felel a maga dolgaiért, míg eddig az én szellemi védelmem és tekintélyem alatt állt.
A nyelveken szólással kapcsolatban pedig tényleg olyan dologról beszélsz, amiről fogalmad sincs.
Például honnat veszed, hogy a nyelveken szólás az egyfajta révületben történik?
Nyugodjál bele, hogy az Úrral kapcsolatos dolgokat alposan végiggondolom. Mindenkor, sőt újra és újra.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 23:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
megint eszembe jutott, mikor két vak vitatkozik, hogy a bordó az most inkább kék, vagy inkább piros...

Ezt kifejtenéd?
Az egyik vak megvan, de ki lenne a másik? :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség