Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 11:54 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Sziasztok!

Szerintem a bálványokat egyértelműen a sátán adta az embereknek, hogy pótolja bennük /valamennyire/ azt az űrt, amit azért éreznek, mert Isten nincs az életükben, vagy hogy úgy érezhessék, nekik nincs szükségük ilyen nevetséges "intézményre", mint a hit, mert ők annál komolyabbak..
Keserűségükben, fájdalmukban sokan az alkoholhoz fordulnak és ettől remélnek "megváltást", aztán hozzá szoknak és az italt kezdik "bálványozni", a családjuk sok esetben elfordul tőlük, vagy éppenséggel ők teszik lehetetlenné azt /az ital hatása alatt/, hogy szerethetők legyek.. Aztán jön az a szokásos mondat: nekem már csak az ital maradt, úgysem szeret senki..
Még csodálkoznak.. Annyira szeretném megrázni ezeket az embereket, hogy ébredjenek fel, de ők sokszor már annyira el vannak foglalva önmaguk sajnálatával, hogy ez lehetetlen, és mindeközben nem veszik észre azt, hogy ez a részükről csak színtiszta egoizmus, de semmiképpen sem jogos érzés.
Ekkor már az alkohol mellett csak saját magukkal vannak elfoglalva, és akkor itt egy újabb bálvány.. Annyira egyértelmű trükk ez, de mégis annyira hatásos a sátán részéről..

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 12:11 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Tamás!

Tul.képpen igazad van. Egy kissé elkanyarodtunk a témától. De ugye azért nem vagyunk mod(erá)ortalanok? :wink: :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 12:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Sok-sok gondolatom van még a témával kapcsolatban, mégis most inkább a Atya, Fiú és Szent Lélek hármasságáról szeretnék írni.
Azt kérdezte Kavics, hogy melyik kategóriába tartozik a Fiú és a Szent Lélek.
Ha világiasan akarnék fogalmazni, akkor azt írnám, hogy 3 in 1, azaz három az egyben..
Egy tőről fakadnak, mint a lóhere 3 levélkéje, összetartoznak, egy időtől fogva léteznek, tehát szerintem mindhárman a teremtő kategóriájába tartoznak, ha már mindenáron be kell sorolnunk őket.
Szerintem, ha nem lenne az Úr hármas személy, akkor mi, emberek nagy bajban lennénk. Ha Jézus nem jött volna el a világba, mindenki kárhozatra jutna, az életnek a Földön semmi értelme se lenne, a Lélek segítségével van az Isten országa köztünk, most is, a jelenben is.
Tehát Isten hármas volta Isten szeretetének egyik jele, a kegyelem útja, lehet, hogy csak miattunk lett hármas személy, mert már a teremtésünkkor tudta, hogy vétkezni fogunk és máshogy nem menekülhetünk meg, csak ha elküldi Fiát és a Lelket a Földre, ezért értelmetlennek tartom, hogy kategóriába soroljuk őket...
Javítsatok ki, ha tévedek, de én csak így tudom elképzelni ezt a témát, remélem, érthetően fogalmaztam..

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Szó sincs ilyenről!
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 12:17 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Zsolt!
Szó sincs ilyenről :)
Nem is akartam rápirítani senkire ezért nem céloztam személyt, és nem tettem hangulatjelet!
Csak megjegyzésként írtam , hogy mintegy vannak topicok más témákra , de szabad nyitni is!
Szétlőjük viszont a témát ha csapongunk! :)
Szóval ez is csak megjegyzésként íródott és semmi , pirító szándék nincs benne!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 12:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Tehát a BÁLVÁNY - azt hiszem, nem kell ezért a Sátánt hibáztatnunk. Az ember egyedül is képes ilyesmit létrehozni, csak hogy ne kelljen szembesülni Istennel. Az Édenkertben csak elbújtunk, de azóta sokat fejlődtünk...

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 12:32 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Andi!

Nagyon jó a meglátásod ezzel a lóherés szimbólummal. Kár, hogy Júdeában annak idején nem volt ismert ez a növény, mert szerintem az apostolok is jobban megértették volna, mint példabeszédet.

Kedves Tamás!

Én irulok, pirulok :oops:. Bálványmagyarázat helyett összegépeltem egy sort, ami csak elsőre tűnt szellemesnek. Deffiniáljuk inkább a bálványt tovább. Van belőle igen sok. Szerencse, hogy az Úrból csak egy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 12:32 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Abban megegyezhetünk, hogy az Éden kertben történt bűnesetet is a sátán okozta, tehát mégiscsak visszavezethetjük a bálvány-problémát őrá, nem? Az elbújás is az áteredő bűn következménye volt..
Túl konok vagyok, hogy továbbra is így látom? :D

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Bálvány!
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 12:47 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Igen :arrow: Nem lehet egyszerre két urat szolgáli!
Ebben az értelemben ha nem Istent szolgálja valaki , akkor a Sátánt!
Így a szolgájaként gyárt bálványt!

Kedves Zsolt !
Ima és a Szent Lélek vezetése nélkül mindannyian csak botladozunk :oops:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 13:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Azt hiszem, a bűneset mindenestül az ember hibája és bűne volt. A Sátán volt a kísértő, mi meg lépre mentünk - ez a felelősségünket nem csökkenti.

Csak én érzem így, vagy már valóban bejártuk a témát, és egyre újabbakba kapunk? (elvégre ez már az 5. oldal :wink: )

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 13:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Hát tény és való, jól megtámogattuk a bálványt mindenféle és JÓ deffinícióval.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 12:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 14:03 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
"gyümölcsevés esete a kibic kígyóval"

Köszönöm, Zsolt! Ilyen megfogalmazást még nem hallottam, de egy mondatban ennél jobban nehéz lenne leírni!

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 14:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Meg kell mondanom őszintén, hogy nehezen akarjátok a magatok szerepét látni a bálványban, és is nehezen akarom, nem csak ti, de a rólatok visszaverődő fény jobban mutatja az én bálvány csinálásom.

Örülnék, ha a jelenlegi bálványaitokról írnátok, na persze ilyen nincs nekünk, csak a kígyó, meg az Éva, meg nahát akit TE adtál nekem. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 14:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Nézd FM, a kérdés, ahonnan indultunk, a bálvány eredetét, fogalmát, stb. érintette. Senki nem tagadta, hogy nem vagyunk még teljesen szabadok emberi természetünktől. Az viszont, hogy Istenem van, egyértelműen jelenti azt, hogy nincs Őt helyettesítő bálványom. Van olyan, ami bálvánnyá válhat, tehát állandóan figyelnem kell, hogy ez meg ne történjen. Azt viszont, kétlem, hogy használ a hívő életemnek, ha azzal foglalkozom, hogy minden erővel bűnöket kutassak fel magamban. Van anélkül is épp elég. :oops:

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 15:00 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves FM!
Azt aláírom , hogy vannak rosz szokásaim , és gondolom másoknak is, de hogy bálványok lennének az azért túlzás mert nem hozzájuk imádkozom és nem tőlük függök!
Ha bálványai vannak valakinek hogyan követi szerinted Jézust? :oops:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 16:19 
Békesség!

A bálványomat úgy hívják: Kavics.

Azt gondolom róla, hogy mindenkit meg fog téríteni itt a neten és nem áll meg előtte senki és semmi, van hatalma mindenre!

Aztán Isten ezt rendszeresen ledönti és jól is teszi :*:

off:
A személyes megtámadottságomra nem reagálok, mert az megint legalább négy topick :*:

Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 126 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség