Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 29., péntek 23:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
1részt van itt TÖBB vak is 2nél, másrészt nem személyeskednék...

inkább anekdotázok: komoly református hívő fiatal leányzó fejtette ki nekem, hogy ő "magas helyről" (teológus barát) tudja, hogy a nyelveken szólás az az, amikor mondjuk én tudok angolul, a nyelvek magyarázása meg az, ha elvégzem az ELTÉN az angol szakot... na ERRŐL beszélek a 2 vak témájában....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 00:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
1részt van itt TÖBB vak is 2nél, másrészt nem személyeskednék...

inkább anekdotázok: komoly református hívő fiatal leányzó fejtette ki nekem, hogy ő "magas helyről" (teológus barát) tudja, hogy a nyelveken szólás az az, amikor mondjuk én tudok angolul, a nyelvek magyarázása meg az, ha elvégzem az ELTÉN az angol szakot... na ERRŐL beszélek a 2 vak témájában....


Kedves Net! Ami a nyelveken való szólás kérdését illeti, jó ha idézzük Pál apostolt, aki bőségesen ír erről a témakörről. Megmondom őszintén, gőzöm sincs, hogy Ex gyermeke miként is imádkozik nyelveken, hogy révül-e, avagy sem, de hát Pál talán csak tekintélynek nevezhető ebben a témakörben, és ő nem éppen feltétlen nyelveken való beszéd hívő minden körülmények között.

Ami engem illet készséggel elismerem, hogy Pál véleményét tartom, miszerint a hívők között inkább a prédikálás, magyarázás szokása legyen az elsődleges, és hát a nyelveken való beszélésre való hívatkozást valami rossz hivatkozásnak tekintem. Innen, ha vaknak nézel, hát nem fogok megsértődni azon.

1Kor 14,1 Nyelveken való szólás és prófétálás
Törekedjetek a szeretetre, buzgón kérjétek a lelki ajándékokat, de leginkább azt, hogy prófétáljatok.
14,2 Mert aki nyelveken szól, nem emberekhez szól, hanem Istenhez. Nem is érti meg őt senki, mert a Lélek által szól titkokat.
14,3 Aki pedig prófétál, emberekhez szól, és ezzel épít, bátorít, vigasztal.
14,4 Aki nyelveken szól, önmagát építi, aki pedig prófétál, a gyülekezetet építi.
14,5 Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de még inkább, ha prófétálnátok; mert nagyobb az, aki prófétál, mint az, aki nyelveken szól, kivéve, ha meg is magyarázza, hogy a gyülekezet is épüljön belőle.
14,6 Ha pedig, testvéreim, elmegyek hozzátok, és nyelveken szólok, mit használok nektek, ha nem szólok hozzátok egyúttal kinyilatkoztatásban vagy ismeretben, prófétálásban vagy tanításban?
14,7 Az élettelen hangszerek, akár fuvola, akár lant, ha nem adnak különböző hangokat, hogyan ismerjük fel, amit a fuvolán vagy a lanton játszanak?
14,8 Ha pedig a trombita bizonytalan hangot ad, ki fog a harcra készülni?
14,9 Így van veletek is, amikor nyelveken szóltok: ha nem szóltok világosan, hogyan fogják megérteni, amit beszéltek? Csak a levegőbe fogtok beszélni.
14,1 Ki tudja, hányféle nyelv van ezen a világon, és egyik sem értelmetlen.
14,11 Ha tehát nem ismerem a nyelvet, a beszélőnek idegen maradok, és a beszélő is idegen lesz nekem.
14,12 Ezért ti is, mivel rajongtok a lelki ajándékokért, arra igyekezzetek, hogy gazdagodásotok a gyülekezet építését szolgálja.
14,13 Ezért aki nyelveken szól, imádkozzék azért, hogy magyarázatot is tudjon adni.
14,14 Mert ha nyelveken szólva imádkozom, a lelkem ugyan imádkozik, de az értelmemet nem használom.
14,15 Hogyan is van tehát ez a dolog? Imádkozom lélekkel, de imádkozom értelemmel is, dicséretet éneklek lélekkel, de dicséretet éneklek értelemmel is.
14,16 Mert ha csak lélekkel mondasz dicséretet, akkor aki az avatatlanok helyét foglalja el, hogyan fog áment mondani a te hálaadásodra, amikor nem is tudja, mit beszélsz?
14,17 Mert te ugyan szépen adsz hálát, de a másik nem épül belőle.
14,18 Hálát adok az Istennek, hogy mindnyájatoknál jobban tudok nyelveken szólni,
14,19 de a gyülekezetben inkább akarok öt szót kimondani értelemmel, hogy másokat is tanítsak, mintsem tízezer szót nyelveken.
14,2 Testvéreim, ne legyetek gyermekek a gondolkozásban, hanem a rosszban legyetek kiskorúak, a gondolkozásban ellenben érettek legyetek.
14,21 A törvényben meg van írva: "Idegen nyelveken és idegenek ajkával fogok szólni ehhez a néphez, és így sem hallgatnak rám", ezt mondja az Úr.
14,22 Úgyhogy a nyelveken való szólás jel, de nem a hivőknek, hanem a hitetleneknek, a prófétálás pedig nem a hitetleneknek, hanem a hívőknek szól.
14,23 Ha tehát összejön az egész gyülekezet, és mindnyájan nyelveken szólnak, és közben bemennek oda az avatatlanok vagy a hitetlenek, nem azt fogják-e mondani, hogy őrjöngtök?
14,24 De ha valamennyien prófétálnak, és bemegy egy hitetlen vagy be nem avatott, annak mindenki a lelkére beszél, azt mindenki megvizsgálja,
14,25 és így szívének titkai nyilvánvalóvá lesznek, úgyhogy arcra borulva imádja az Istent, és hirdeti, hogy az Isten valóban közöttetek van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 00:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
engedd meg nekem, kedves Rosta, hogy ne fogjam meg a kötél másik végét...

inkább kifejezném itt, hogy a Házasság topicban mélységesen egyetértek és együttérzek azzal, amit írtál a "jövendőbeli vegyes házas" (hogynemondjam felemás igás) párnak

itt most max annyit jegyeznék meg, hogy - ha a nyelveket ki is hagyjuk - a magyarázat, meg a prófétálás alatt is simán mást értünk... de (hogy ÉN IS Pált idézzem):
Idézet:
filippi 3:15. Valakik annakokáért tökéletesek vagyunk, ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni néktek:
16. Csakhogy a mire eljutottunk, ugyanabban egy szabály szerint járjunk, ugyanazon értelemben legyünk.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 06:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
1részt van itt TÖBB vak is 2nél, másrészt nem személyeskednék...

Nos nem várom, hogy személyeskedj, de a beírásodat úgy is lehetett érteni, hogy engem tartasz a másik vaknak, az adott témában. Ha így van, nem elég hogy levakozz, hanem világosíts is fel!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 06:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Ha képes lennél felekezeti előítélet nélkül elolvasni az 1Kor.14-et, akkor kiderülhetne számodra, hogy az egyáltalán nem a nyelveken szólás ellen szól ott Pál ("Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken,)".
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 08:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Kedves Rosta!
Ha képes lennél felekezeti előítélet nélkül elolvasni az 1Kor.14-et, akkor kiderülhetne számodra, hogy az egyáltalán nem a nyelveken szólás ellen szól ott Pál ("Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken,)".
üdv
ex


Úgy látom Ex, hogy te csak azt szereted olvasni, amit ki tudsz ragadni a szövegkörnyezetéből. Bekopizok egy nem csak kis kiragadott részt:

"14,6 Ha pedig, testvéreim, elmegyek hozzátok, és nyelveken szólok, mit használok nektek, ha nem szólok hozzátok egyúttal kinyilatkoztatásban vagy ismeretben, prófétálásban vagy tanításban?
14,7 Az élettelen hangszerek, akár fuvola, akár lant, ha nem adnak különböző hangokat, hogyan ismerjük fel, amit a fuvolán vagy a lanton játszanak?
14,8 Ha pedig a trombita bizonytalan hangot ad, ki fog a harcra készülni?
14,9 Így van veletek is, amikor nyelveken szóltok: ha nem szóltok világosan, hogyan fogják megérteni, amit beszéltek? Csak a levegőbe fogtok beszélni. "


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 08:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Amit a Jézust lepipáló teljesítményről írsz az megint a bibliai ismereted ... hogy mondjam, hogy ne sértődj meg?
Az, hogy Jézus a papokkal vitatkozott teológiai témákról és azok egyáltalán szóba állta vele, azt jelenti, hogy hit kérdésekben akkor már felnőttnek tekintettek egy 12 éves gyereket. Arról nem beszélve, hogy neki nem volt szüksége sem megtérésre, sem újjászületésre.


Kedves Ex!

Ha már az ismereteimnél tartunk, hát ideje felfrissíteni a te ismereteidet is úgy látom. Lássuk az igéket:

Lk 2,41 A tizenkét éves Jézus a templomban
Szülei évenként elmentek Jeruzsálembe a húsvét ünnepére.
2,42 Amikor tizenkét éves lett, szintén felmentek Jeruzsálembe az ünnepi szokás szerint.
2,43 Miután pedig elteltek az ünnepnapok, és hazafelé indultak, a gyermek Jézus ott maradt Jeruzsálemben. Szülei azonban ezt nem vették észre.
2,44 Mivel azt hitték, hogy az útitársaik körében van, elmentek egy napi járóföldre, és csak akkor kezdték keresni a rokonok és az ismerősök között.
2,45 De mivel nem találták, visszatértek Jeruzsálembe, és ott keresték tovább.
2,46 Három nap múlva találták meg a templomban, amint a tanítómesterek körében ült, hallgatta és kérdezte őket,
2,47 és mindenki, aki hallotta, csodálkozott értelmén és feleletein.
2,48 Amikor szülei meglátták, megdöbbentek, anyja pedig így szólt hozzá: "Gyermekem, miért tetted ezt velünk? Íme, apád és én nagy bánattal kerestünk téged."
2,49 Mire ő így válaszolt: "Miért kerestetek engem? Nem tudtátok, hogy az én Atyám házában kell lennem?"
2,5 Ők azonban a nekik adott választ nem értették.
2,51 Jézus ezután elindult velük, elment Názáretbe, és engedelmeskedett nekik. Anyja mindezeket a szavakat megőrizte szívében,
2,52 Jézus pedig gyarapodott bölcsességben, testben, Isten és emberek előtt való kedvességben.


Amint látható Jézus azt mondja a szüleinek:

"Miért kerestetek engem? Nem tudtátok, hogy az én Atyám házában kell lennem?"

Ezt a Jézusi hitet pipálta le a gyermeked a te elképzelésed szerint, amikor az már 11 éves kora előtt is Isten házában akart tartózkodni. Azért Jézust kenterbe verni nem piskóta dolog... :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 08:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Mivel a téma erre kanyarodott, szeretnélek megkérdezni benneteket, ha esetleg van róla gondolatotok, miért tartotta Pál szükségesnek, hogy megjegyezze, hogy mindenkinél jobban tud nyelveken imádkozni?
És ezt mikor alkalmazta?
Valamint azt is, hogy miért alkalmazta?

1Kor 14,18 Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni;


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 10:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Bekopizok egy nem csak kis kiragadott részt:

"14,6 Ha pedig, testvéreim, elmegyek hozzátok, és nyelveken szólok, mit használok nektek, ha nem szólok hozzátok egyúttal kinyilatkoztatásban vagy ismeretben, prófétálásban vagy tanításban?
14,7 Az élettelen hangszerek, akár fuvola, akár lant, ha nem adnak különböző hangokat, hogyan ismerjük fel, amit a fuvolán vagy a lanton játszanak?
14,8 Ha pedig a trombita bizonytalan hangot ad, ki fog a harcra készülni?
14,9 Így van veletek is, amikor nyelveken szóltok: ha nem szóltok világosan, hogyan fogják megérteni, amit beszéltek? Csak a levegőbe fogtok beszélni. "

Hát akkor olvasd el figyelmesen egy párszor, mert ez sem a nyelveken szólás ellen szól.
És a Magda által idézett másik igébe hogyan tudsz belemagyarázni nyelveken szólás ellenességet?
1Kor 14,18 Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni;
Miért rossz, gyanús, nem tanácsos, megfontolandó az az Isten ajándéka, amiért Pál is hálát ad?
A Szentszellem kilenc ajándéka között is szerepel. Mi baja lehet vajon egy hívőnek Isten ajándékával? Elgondolkodtál már rajta?
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2006. dec. 30., szombat 10:08-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 10:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ezt a Jézusi hitet pipálta le a gyermeked a te elképzelésed szerint, amikor az már 11 éves kora előtt is Isten házában akart tartózkodni. Azért Jézust kenterbe verni nem piskóta dolog... :cry:

Már ne haragudj, de ez akkora hülyeség. Hogy tudtad az idézett szakaszból kideriválni a Jézus lepipálást? :)
Egy válaszom van rá: Rosszindulattal!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 11:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ha nem lennék lusta begépelni- :*:

Zsidó szokás a felnőtté váláskor a gyülekezet előtt felolvasni az Irásból , és magyarázni azt!
Ezzel az Írásnak is eleget tesz egyúttal , miszerint minden tagjának, a választott népnek tudnia , és magyaráznia kell az Írásokat!
Ezzel a szülő átadja , és felnőttként az immár férfi gyermek maga áll felelőssége teljes tudatában Isten előtt minden tettével!
Van erre egy zsidó szó , nemtom idézni , talán Net.
Mindez a 12. életév elérésekor esedékes!
Ne feledjük ez Ószövettségi zsidó szokás volt amelytől az Újszövettség kegyelme messze eltér!
Legjobb tudomásom , szerint!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 11:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ami az én véleményemet illeti, hát az nem egészen az, amit a számba adsz. Nem arról beszélek, mint állítod, hogy ellene van Pál a nyelveken beszélésnek, hanem arról beszélek, hogy azt a helyére rakja, ahová való. Én így fogalmaztam:

rosta írta:
Ami a nyelveken való szólás kérdését illeti, jó ha idézzük Pál apostolt, aki bőségesen ír erről a témakörről. Megmondom őszintén, gőzöm sincs, hogy Ex gyermeke miként is imádkozik nyelveken, hogy révül-e, avagy sem, de hát Pál talán csak tekintélynek nevezhető ebben a témakörben, és ő nem éppen feltétlen nyelveken való beszéd hívő minden körülmények között.


Mit is mond Pál? Úgy látom megint kiragadod a szövegkörnyezetből az igét, és sajnálatosan módon nem látod azt a kritikát, amelyet Pál apostol megfogalmaz ugyanott a nyelveken szólással szemben. Ez afféle pótcselekvés lehet nálad, vagy csak egyszerűen becsukod a szemed az igékkel szemben. Mindenesetre a teljes ige részlet így hangzik:

„14,16 Mert ha csak lélekkel mondasz dicséretet, akkor aki az avatatlanok helyét foglalja el, hogyan fog áment mondani a te hálaadásodra, amikor nem is tudja, mit beszélsz?
14,17 Mert te ugyan szépen adsz hálát, de a másik nem épül belőle.
14,18 Hálát adok az Istennek, hogy mindnyájatoknál jobban tudok nyelveken szólni,
14,19 de a gyülekezetben inkább akarok öt szót kimondani értelemmel, hogy másokat is tanítsak, mintsem tízezer szót nyelveken.”

Innen látható, hogy a normális beszéd, és a nyelveken való beszéd úgy viszonyul egymáshoz Pálnál, mint elefánt a bolhához. Öt normális szó számára felér tízezer zagyva lelki nyelven szólással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 12:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Rosta!
Jómagam ugyan nem beszélek nyelveken, de megvédeném mint egy ajándékát a Szent Szellemnek!
Amit te ugye zagyva beszédnek tartassz! Nem súrolod a Szent Szellem elleni bűnt ezzel?
Jézus gyógyítása is mikor az ördögnek tulajdonították a Szent Szellem kiáradó kegyelmét hasonló ítélet alá esett!
Óvnálak téged ettől!!

Szóval aki ezt cselekszi -nyelveken szól- Istenhez beszél , imádkozik angyalok nyelvén!
Rosta írta
Idézet:
Öt normális szó számára felér tízezer zagyva lelki nyelven szólással.

Igaz annyiban hogy , többet ér ha a kistudásúaknak , magyarázza valaki avatott személy az Ígét, , de az értéke az Úr ferlé biztosan megvan !

Vékony jégre mentél a hitetlenségeddel!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 12:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
A helyezet az, hogy már évekkel ezelőtt megtért és tényleg Istenben gondolkodva él. Szentszellemtől is újjászületett már, nyelveken is tud imádkozni, csak a vízkeresztsége volt még hátra, de nem akartam soha erőltetni, még befolyásolás szintjén sem.


Hát akárhogy is nézzük a fentiek egy 11 évnél kisebb gyerek részéről valóságos csoda számban mennek, főleg, ha azt nézzük, hogy a hasonló lelki készségeket felmutató 12 éves Jézusnál ugyanezt csodaként könyvelte el az avangélium. Kicsi szarkazmus kétségtelenül tetten érhető nálam, de rosszindulat talán azért nem.

Merthát csupán arra a szokásos szülői attitüdre próbáltam felhívni a figyelmedet, amely a saját csemetét mindenben a legcsodálatosabbnak látja, és teljesítményben bizonyos a világelsőségben sok dologban.

Másrészt viszont kétségtelenül az vezérelt, hogy rámutassak arra a kínos magatartásodra, amellyel a református ifjak konfirmációjának hiteltelenségét ecseteled évek óta, szinte minden gátlást félretéve azok csepülésénél, ugyanakkor ezzel szemben látható, hogy a saját csemetédnél mennyire elfogult vagy.

Ez szerintem mindenkinél szembetűnt, csak mások nem vállalták azt a kínos szerepet, hogy ebben az örömmel teli alkalomban megmutassák neked a csőlátásodban rejlő kínos részleteket. Én is csak azért tettem ezt, mert az eseted szorosan hozzátartozik ehhez a topic-hoz. Tipikus példaként lehet vele láttatni a felnőttkeresztelők viselkedését.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 12:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tamás12 írta:
Kedves Rosta!
Jómagam ugyan nem beszélek nyelveken, de megvédeném mint egy ajándékát a Szent Szellemnek!
Amit te ugye zagyva beszédnek tartassz! Nem súrolod a Szent Szellem elleni bűnt ezzel?
Jézus gyógyítása is mikor az ördögnek tulajdonították a Szent Szellem kiáradó kegyelmét hasonló ítélet alá esett!
Óvnálak téged ettől!!

Szóval aki ezt cselekszi -nyelveken szól- Istenhez beszél , imádkozik angyalok nyelvén!
Rosta írta
Idézet:
Öt normális szó számára felér tízezer zagyva lelki nyelven szólással.

Igaz annyiban hogy , többet ér ha a kistudásúaknak , magyarázza valaki avatott személy az Ígét, , de az értéke az Úr ferlé biztosan megvan !

Vékony jégre mentél a hitetlenségeddel!

Szeretettel Tamás


Kedves Tamás nem értem miféle hitetlenségről beszélsz esetemben. Kérném, hogy olvasd el te is, hogy Pál miként szól a nyelveken való szólásról, hogy könnyebb legyen a dolgod ide is idézem:

"14,2 Mert aki nyelveken szól, nem emberekhez szól, hanem Istenhez. Nem is érti meg őt senki, mert a Lélek által szól titkokat.
14,3 Aki pedig prófétál, emberekhez szól, és ezzel épít, bátorít, vigasztal.
14,4 Aki nyelveken szól, önmagát építi, aki pedig prófétál, a gyülekezetet építi."

Amint látod érthetetlen a beszéd más emberek számára Pál szerint is, merthát az a lélek szólása az Úrhoz. Más csak őrjöngésként, zagyva beszégként érzékerli azt, had ne idézzem tovább Pált. Személyes szempontból van értéke a nyelveken szólásnak, de közösségi szempontból semmiféle pozitív szerepe nincs. Had ne idézzem tovább Pált.

Szóval nem súrolom a Szent Szellemmel szembeni bűnt azáltal, hogy zagyva beszédnek írom le a kívülálló számára a nyelveken való szólást, merthogy Pál is ezt írja. Így aztán Jézus gyógyítását ide keverned nagyon szükségtelennek tartom, mert az nem ez a történet.


Azt mondod, hogy én írtam, miszerint:

"Öt normális szó számára felér tízezer zagyva lelki nyelven szólással",

de ha Pált olvasod, azt látod, hogy ezt ő írta, mégha a a kívülállónak zagyva jelzőt őrjöngésként jelzi, ha ezt nem is abban az igerészben teszi, hanem máshol.

Szeretettel:
rosta


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség