Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 19:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
FM írta:
Köszönöm a részleges választ, mivel még van pár kérésecske, kérdésecske ott, gondolom kapok részletest is. :cry:


Gondolom majd a nyelveken való szólás kérdésében illetékesek majd elmondják Neked, hogy Pál hogyan, és miért szólt nyelveken. Ők a kérdés szakértői.

Szerintem te is többet tudsz nálam a kérdésről...


Kedves Sándor azt nem vitatom, hogy tapasztalati tudásom van ez ügyben, de azt nem tudhatom, hogy te erről mit gondolsz.
Biztos vagyok benne, hogy ha akarod, akkor ugyan úgy válaszolsz rá, mint az első részére a kérdésemnek.
Azzal a válaszoddal teljes mértékben egyet értettem.
Ezért kértem a kiegészítést. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 19:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Valóban igaz az, hogy te kezdtél fanyalogni fiam vízkeresztsége és nyelveken szólása fölött, ami nem igazán érthető.
A Jézust lepipáló logikádhoz azért nem szólnak hozzá más reformátusok, mert talán átlátják, hogy az a gondolatsor éppen a csecsemő keresztség egyébként is rém gyenge bibliai alapját szedné fel, (ha elfogadnák). :)

A nyelveken szólás ellenességed (másé sem) igazolható az 1Kor.14 alapján. Ott egészen másról van szó.
Az igéből egyértelmű, hogy Korintusban a nyelveken szólás ajándékát hülyén kezdték használni. Azt tette helyre Pál.
A nyelveken szólás ugyanis nem a közösség felé való szolgálatra szól (kivéve, ha megmagyarázzák, mert akkor egyenértékű a prófétálással), hanem egyéni imára, épülésre.
2. Mert a ki nyelveken szól, nem embernek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.
...
4. A ki nyelveken szól, magát építi;


Korintusban pedig a gyülekezet felé való szolgálatra is használták, az igéből az következik, hogy nyelveken prédikáltak a gyülekezetnek magyarázat nélkül. Nos abból valóban nem, lehet épülni, valóban többet ér öt szó értelmesen mint ezer érthetetlen nyelveken.
Tehát a helytelen használatot teszi helyre Pál és nem a nyelveken szólás ellen ír.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 20:04 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Kedves Rosta!
Valóban igaz az, hogy te kezdtél fanyalogni fiam vízkeresztsége és nyelveken szólása fölött, ami nem igazán érthető.
A Jézust lepipáló logikádhoz azért nem szólnak hozzá más reformátusok, mert talán átlátják, hogy az a gondolatsor éppen a csecsemő keresztség egyébként is rém gyenge bibliai alapját szedné fel, (ha elfogadnák). :)

A nyelveken szólás ellenességed (másé sem) igazolható az 1Kor.14 alapján. Ott egészen másról van szó.
Az igéből egyértelmű, hogy Korintusban a nyelveken szólás ajándékát hülyén kezdték használni. Azt tette helyre Pál.
A nyelveken szólás ugyanis nem a közösség felé való szolgálatra szól (kivéve, ha megmagyarázzák, mert akkor egyenértékű a prófétálással), hanem egyéni imára, épülésre.
2. Mert a ki nyelveken szól, nem embernek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.
...
4. A ki nyelveken szól, magát építi;


Korintusban pedig a gyülekezet felé való szolgálatra is használták, az igéből az következik, hogy nyelveken prédikáltak a gyülekezetnek magyarázat nélkül. Nos abból valóban nem, lehet épülni, valóban többet ér öt szó értelmesen mint ezer érthetetlen nyelveken.
Tehát a helytelen használatot teszi helyre Pál és nem a nyelveken szólás ellen ír.
üdv
ex

Hát ez az kétségbe vonja egy 13 évesét, de egy pár hónaposét nem. :)
És meg kéne érteni mit akar.

Kedves Ex bocsáss meg hogy ilyen helyzetbe hoztalak, nem volt szándékom.
És továbbra is örülök fiadnak sőt most még biztos is lehetek benne hogy azt Úrtól van.
Hiszen ekkora támadást ami egy gyerek hitét éri az nem ok nélkül van. :)
Az Úr áldja meg fiadat. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 20:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tiv írta:
Kedves Ex bocsáss meg hogy ilyen helyzetbe hoztalak, nem volt szándékom.

Ugyan, Kedves Tiv! Semmi gond. Rutinos vagyok már ebben. :)
Az áldást pedig viszont kívánom!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 20:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Kedves Rosta!
Valóban igaz az, hogy te kezdtél fanyalogni fiam vízkeresztsége és nyelveken szólása fölött, ami nem igazán érthető.
A Jézust lepipáló logikádhoz azért nem szólnak hozzá más reformátusok, mert talán átlátják, hogy az a gondolatsor éppen a csecsemő keresztség egyébként is rém gyenge bibliai alapját szedné fel, (ha elfogadnák). :)

A nyelveken szólás ellenességed (másé sem) igazolható az 1Kor.14 alapján. Ott egészen másról van szó.
Az igéből egyértelmű, hogy Korintusban a nyelveken szólás ajándékát hülyén kezdték használni. Azt tette helyre Pál.
A nyelveken szólás ugyanis nem a közösség felé való szolgálatra szól (kivéve, ha megmagyarázzák, mert akkor egyenértékű a prófétálással), hanem egyéni imára, épülésre.
2. Mert a ki nyelveken szól, nem embernek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.
...
4. A ki nyelveken szól, magát építi;


Korintusban pedig a gyülekezet felé való szolgálatra is használták, az igéből az következik, hogy nyelveken prédikáltak a gyülekezetnek magyarázat nélkül. Nos abból valóban nem, lehet épülni, valóban többet ér öt szó értelmesen mint ezer érthetetlen nyelveken.
Tehát a helytelen használatot teszi helyre Pál és nem a nyelveken szólás ellen ír.
üdv
ex


Kedves Ex!

Azt hiszem félre értesz. Én azon az atyai elfogultságodon derülök, miszerint a 11 éves, vagy fiatalabb gyereked hitre jutott Jézusban. Ti éppen a mi 14-15 éves, fiatal konfirmandus gyerekeink éretlenségét a hitre hozzátok fel állandóan, mint lehetetlen dolgot, és lám, a te gyereked 11 éves korában jutott hitre szerinted. Ezzel érettebb Jézusnál. Ő az idézet szerint csodálatos módon ugyan, de csak 12 éves korában volt érett.

Ha nem érted, hogy ez milyen ellentmondásos, és mulatságos tud lenni, hát akkor passz! Nem érted. Mint büszke atyának szíved joga...

A Tivadar meg szokás szerint félreérti. Ahogy megszoktuk.

Ami a nyelveken való szólás ellenességemet illeti megintcsak nem tudom honnan veszed. Hiszen ugyanazt mondod el, amit délután már bepötyögtem. Szóljatok nyugodtan nyelveken. Tudva azt, hogy az egy olyan ügy, amely a közösség szempontjából huszadrangú dolog, ahogy Pál fogalmazott. Ne emeljétek a központba, mert az csak egy hasonló dolog, mint a normál ima.

Nem csodálkoznék, ha itt teremne Gabriel, és közölné, hogy az ő csakra meditációja voltaképpen egy néma nyelveken szólás Istenhez... :wink:

Ne csináljatok magatoknak szertartásokból (felnőttkeresztelés), imamódokból (nyelveken szólás) faragott képet! Az egészhez csupán ennyi a hozzátennivalóm...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 21:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Én azon az atyai elfogultságodon derülök, miszerint a 11 éves, vagy fiatalabb gyereked hitre jutott Jézusban. Ti éppen a mi 14-15 éves, fiatal konfirmandus gyerekeink éretlenségét a hitre hozzátok fel állandóan, mint lehetetlen dolgot,..

Nos én nem emlékszem, hogy itt bárkinek is a konfirmandusok korával lett volna baja. Nekem biztos nem és erre a felvetésedre már korábban válaszoltam. Szóval nem a korral van baj, hanem az egész konfirmáció komolyságával és ez nem csak az én személyes tapasztalatom, hanem sok reformátusé is.

Idézet:
Ami a nyelveken való szólás ellenességemet illeti megintcsak nem tudom honnan veszed. Hiszen ugyanazt mondod el, amit délután már bepötyögtem. Szóljatok nyugodtan nyelveken. Tudva azt, hogy az egy olyan ügy, amely a közösség szempontjából huszadrangú dolog, ahogy Pál fogalmazott. Ne emeljétek a központba, mert az csak egy hasonló dolog, mint a normál ima.
,
Délután még azt gondoltam, hogy a válaszadás előtt visszakérdezek nyelvekenszólás ellenességedre, de aztán feleslegesnek tartottam miután visszaolvastam első bejegyzésedet ezzel kapcsolatban.
Idézet:
Továbbra sem akarnám az örömödet befelhőzni, de ez a nyelveken szólás dolog sem nagyon világos az én számomra. Tudjuk, hogy a nyelveken szólást nem érti senki, amelyet a kívülálló őrjöngésnek tart, amely valamiféle lelki imádság, révülés, aminél Pál sokkal jobban becsülte a hívők közötti prófétálást, magyarázatot. Innen kezdve ez a nyelven való gyerekbeszéd nem értem miért vált ki belőled örömöt. Én itt is az elgondolkodást tartanám számodra helyénvalónak, hiszen az értelem nélküli, gyerekkori révülés iránti örömöd nem biztos, hogy jó hatású a gyerek szempontjából.

Egyértelmű, hogy a gyerek nyelvekenszólásáról úgy szóltál, mint valami veszélyes dologról, ami esetleg nem tesz jót a gyereknek.
Nos a nyelveken szólás a Szentszellem egyik ajándéka és természetesen nagyon örülök, hogy ezt a gyerek megkapta. Már csak azért is, mert én a Bibliával összhangban Isten ajándékát a nem tartom egy huszadrangú dolognak.
Idézet:
Ne csináljatok magatoknak szertartásokból (felnőttkeresztelés), imamódokból (nyelveken szólás) faragott képet! Az egészhez csupán ennyi a hozzátennivalóm.

Nos természetesen nem csinált senki egyik dologból sem bálványt. Az egyik a Biblia által előírt nagyon kevés szertartás egyike, amásik pedig a megígért ajándékok egyike. Az alámerítkezés ráadásul a fundamentumokhoz tartozik.
Ha azt gondolod, hogy ezek túl vannak hangsúlyozva, csinálj egy kis házi statisztikát a HGy honlapján tárgyalt témákról és a több évi ViVa felvételek témájából.
Ne tévesszen meg, itt a hitvitákban azért kerülnek elő gyakran ezek a témák, mert ezek a felek közötti különbségek között szerepelnek.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 21:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Visszatérve az eredeti témára; nemrég ezt olvastam a Bibliában:
"János pedig szintén keresztel vala Énonban, Sálemhez közel, mert ott sok volt a víz. És oda járulának és megkeresztelkedének."
János 3, 23

Logikusan belegondolva, ha csak három löttyintéssel kereszteltek volna, akkor mi jelentősége lett volna annak, hogy Énonban sok víz van. Hiszen a "hagyományos" kereszteléshez elég lett volna annyi víz is, amennyi minden egyes faluban volt, még a legszárazabban is. Hiszen mindenhol kellett inniuk valamit az embereknek, tehát egy minimális víznek mindenhol kellett lennie. Tehát nem lett volna jelentősége annak, hogy melyik faluban keresztelnek. A bemerítéshez viszont már szükség van sok vízre.

Tudom, hogy ezzel senkit nem fogok meggyőzni, mert aki akar, az úgy is bele fog kötni. Láttam már ennél sokkal nyilvánvalóbb dolog ellenkezőjét is megmagyarázni... Meg azt is tudom, hogy az Igét nem ilyen szempontokból kell vizsgálni, mégis úgy gondoltam, hogy ezt a gondolatomat leírom ide.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 21:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bizony jó, hogy leírtad, köszönöm. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 22:21 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszönöm Teomo! :)
Hallottam "illetékes "magyarázatot, mely szerint a klímánk miatt elég a meghintés , mert megfázna a gyerek!
Egyikből következik a másik!
Mint írtamn 12 év előtt a zsidó gyermek nem állt felelősséggel az Isten előtt addíg nem volt nagykoru így nem kellett a bűneiért neki vállalnia a felelősséget, ergo , e kor alatt nem is merítkezett be!
Apcs 10:47 Vajjon eltilthatja-é valaki a vizet, hogy ezek meg ne keresztelkedjenek, kik vették a Szent Lelket miképen mi is?
Kornélius háza népe és mégegyszer van így , háza népe , a börtönőr eseténél, ebbe ugyan bele lehet érteni , hogy esetleg volt ott gyerek!

De könyörgöm, mikor azt írja a KT. a hit zsinórmértéke amit a Biblia leír! Hol van mindez a gyerek, és keresztelés leírva? Szóról szóra!
Kivételből szabájt csinálni azért meredek! De maga ez a két kivétel sem említi, csak feltételezhető!
Én magam megteszem , HITből és nem a ceremóniában hanem amit az Úr mondott abban hiszek! Aztán mindenki maga áll vagy bukik!
Lezártam a magam vitáhját ebben! :)
Holnap bejelentem.

Jézus kereszt halála után nyert értelmet maga az , hogy vegye fel mindenki a maga keresztjét, akkor előtte hogyan keresztelkedett volna bárki is és mire?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 22:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nézd Ex, te már megint a konfirmandusaink hitét piszkálod, és sértve érzed ugyanakkor magad, ha én a ti bemerítkezőitek hitét vizsgálom. Ez valahogy nem kóser nekem. Már miért ne tehetnék fel teljesen logikus kérdéseket egy 11 éves gyerek megtérésével kapcsolatban, ha te az én konfirmált gyerekem hitével vagy elfoglalva?

Ami a nyelveken való szólás kérdését illeti, hát én egy 13 éves gyereknél annak örülnék, ha normális, értelmes imát mond az Istenhez, nem pedig csak számára érthető szöveget. Nekem ilyen fura a gusztusom. Ha neked a kívülálló számára zagyva imádság többet mond a gyerekednél, mint az értelmes ima, hát lelked rajta. Örülj neki. Én nem osztozom az örömödben felhőtlenül.

Örülök viszont, hogy a hgy-ben a nyelveken szólás képessége, és a bemerítkezés nem olyan központi kérdés, mint ahogy ezt szinte mániákusan tapasztalom itt egyeseknél.

Mégegyszer leírom tehát, hogy értsük egymást, a reformátusoknál van csecsemő, és felnőttkeresztség is. Mi nem a vízbemerítési aktustól számoljuk a megtérést. Nálunk ez nem faragott kép, hanem egy szentség kiszolgálása, amely Jézus jegyével való ellátást jelenti.

Én személy szerint nem hiszek abban, hogy a ti vízbemerítési aktusotok egyben újjászületési megtérési aktus is minden esetben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 22:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én meg TAPASZTALATBÓL TUDOM, hogy a megtérés, és a vízkeresztség-bemerítkezés-alámerülés nem jár mindig együtt...


viszont... megsértődtél a vakos hasonlatomon... erre mit írsz:

Idézet:
normális, értelmes imát mond az Istenhez, nem pedig csak számára érthető szöveget


már bocs, de ebből (ha nem elgépelés) számomra világos, hogy LÖVÉSED SINCS az egészről (én nem tartom SEMMI feltételének a nyelveken szólást "mint egyesek", csak ha már beszélünk róla, ne blődségeket tegyünk "közkinccsé")

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 23:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
én meg TAPASZTALATBÓL TUDOM, hogy a megtérés, és a vízkeresztség-bemerítkezés-alámerülés nem jár mindig együtt...


viszont... megsértődtél a vakos hasonlatomon... erre mit írsz:

Idézet:
normális, értelmes imát mond az Istenhez, nem pedig csak számára érthető szöveget


már bocs, de ebből (ha nem elgépelés) számomra világos, hogy LÖVÉSED SINCS az egészről (én nem tartom SEMMI feltételének a nyelveken szólást "mint egyesek", csak ha már beszélünk róla, ne blődségeket tegyünk "közkinccsé")


Na örülök, hogy elkergettél egy tévhitet, amelyet sokan hangoztatnak, miszerint a bemerítkezés, és a megtérés kéz a kézben jár együtt.

Ami a nyelveken való szólást illeti én valóban csak a Bibliára szorítkozom ezzel kapcsolatban. Ebből azt tudom, hogy egy személyes, lelki imaforma, semmi több. Ha rosszmájú lennék, akkor azt mondanám hasonló, mint a Gabriel meditációja Istenhez, csak ez érthetetlen szövegbe van öntve.

Én jól megvagyok a hagyományos imádkozással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 30., szombat 23:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én meg jól megvagyok veled :)

a felemás igásos beírásodat még ÉLVEZTEM is :)

igen... az ilyen "ellentmondásos élethelyzetek" vagy a repedt nádszálat el nem törőt hozzák elő az emberből (tisztelet az ilyeneknek...), vagy a mindent azonnal pontosan idéző féltéglalengetőt...

azért az igazság kedvéért: én nem azt mondtam, hogy a keresztség és a megtérés nem jár együtt!!

Krisztus "elképzelése szerint" bezonyhogy együttjár!! csak a mai megvalósítás időnként nem az eredeti elképzelés szerint történik!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 10:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Szerintem túl van tárgyalva a kérdés...
Ha azon múlna, hogy meg van-e térve a megkeresztelt emberke, akkor a hívők 99.999%-a elkárhozna.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 10:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Tegnap imádkoztam az Úr segítségéért , hogy adjon alkalmat és erőt elmondani a lelkipásztornak , az elhatározásomat mely szerint be akarok merítkezni!

Mai igehírdetés : Simeon a Szent Lélek által biztosítva van , arról hogy meglátja a Messiást, addíg nem hal meg!
Az Igemagyarázat , hogy ha szól hozzánk az Úr halljuk meg , és tegyük meg amire az Úr hív!
Zárószó: Ha valamit akar általad az Úr ne habozz megtenni Ő érte Ő általa!
Nos a hírdetések előtt felálva mindenki előtt elmondtam abbéli szándékom , hogy Követem az Urat , ha hívott! És bemerítkezem hítből ahogy mondta" így illik nékünk"
Máté 3:15 Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.
HÁt volt aki megölelt , volt aki búcsúzott, a távolság mint üveggolyó begurult közém és egyesek közé!
Én vállalom hogy a világ szemében bolond legyek az Úrért!
Nem lettem nagyobb egy centivel sem! :)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség