Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tamás12 írta:
Tegnap imádkoztam az Úr segítségéért , hogy adjon alkalmat és erőt elmondani a lelkipásztornak , az elhatározásomat mely szerint be akarok merítkezni!


Kedves Tamás!

Azt akarod mondani, hogy de jure még nem vagy keresztyén? Hát ez egyáltalán nem látszik. Legfőbb ideje volt, hogy elhatározd magad. Köszöntelek az egyetemes anyaszentegyházban!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
figyelő írta:
Kerek, "jó fej vagy". Dicsőség az ÚRnak érted. (Remélem, jól érted!?) :P
Szíveskedjél aktivizálni magad, mert elég nagy az ugar..!!
OFF
Nem voltál korábban itt, más nickkel?
ON

Mi az a kerek és mi az az idézőjelbe tett jó fej vagy? Bocs, még nem esett le...
Régebben is írogattam ebbe a topikba (és másikakba is), pl. én vagyok ennek a topiknak az alapítója :D Csak az utóbbi időben nem értem rá írogatni. Ha megnézed az első néhány oldalt (különösen a topiknyitó írásomat), akkor olvashatod régebbi hozzászólásaimat.
Nem voltam itt más nickkel. Ez az első.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: keresztség, keresztelés
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Teomo!
Érdekes ez, mert a magyarázat tökéletesen bibliai, de a ref. egyház mégsem ezt vallja hivatalosan,a gyakorlat meg biztosan ellenkezik vele.
Refomátusok válaszát várnám, hogy most akkor mi van?
üdv
ex[/quote]

Kedves Exrefis!
Most az van, hogy a reformátusoknál is vannak emberek akik bemerítkeznek
és vannak akik nem.Mint Te is írtad, bizony vannak olyanok is, akiknél a bemerítkezés csak holt cselekedet.Tudod volt olyan tapasztalotom, hogy az emberke megtért, bemerítkezett, nyelveken szólt és se a beszéde, sem a cselekedetei nem bizonyították mindezt.Akkor én is kapkodtam a fejem, hogy most akkor mi van?
Mindenki az Úrnak áll vagy bukik el.
Veled örülök fiad megtérésének és bemerítésének. :*: Ugyanúgy örülök Rosta fiának is, aki átadta szívét az Úrnak.ISTEN áldjon meg Benneteket!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kerek=komplett

"jó fej"= mai, társalgási zsargon, óvatosan, hisz Jézus szerint senki sem JÓ, csak Isten.. :wink:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 13:59 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Bevezetés a Helvét hitvallásba 2004es egyesített kiadás 83.oldal

Az egyházi hitvallás Istennek Jézus Krisztusnak a Szentlélek által egyszersmindenkorra kijelentett és hitelesen egyedül a Szentírásban tanusított Igéjéből nyert hitismeret, melyet Krisztus egyetemes egyházának egyik része, egy sajátos történeti helyzetben,közmegegyezéssel megállapít, elfogad, sjobb okulásig-- A Szentírás tekintélyenek feltétele alatt---méárvadónak nyílvánít!

Hát, még a nyomtatási hibát is úgy raktam bele mint ahogy a könyvben van!
Hol lett behúzva a kézifék?
Mert Jó indulás Jó irány!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 14:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Tamás12 írta:
Ja Köszi Teomo!
Szal a pontos kiadás és cím is jól jönne hogy a beidézésre felkészüljek!
Az az igazság hogy egy "kis elbeszélgetésre hivatalos" vagyok a bejelentésem után! :*:
Szeretettel Tamás(A bátor) :oops:

"Kiadja a Magyar Bibliatársulat megbízásából a Magyarországi Református Egyház Kálvin János kiadója Budapest 2000"
nem tom, mit jelent, de fontos lehet: ISBN 963 300 849
Felelős kiadó Tarr Kálmán
Kék színű borítója van, rajta sivatag, és jobboldalt fehér betűkkel van írva, hogy "Újszövetség". A hátulján pedig a Magyar Bibliatársulat pecsétje szintén fehérrel. A legtöbb lapja fehér, a magyarázatoknál a végén (ahol van a "tárgyi magyarázatok" is) ott sárgák a lapok. Remélem sokat segítettem. Többször láttam már könyvesboltokban. Szóval keress egy kékszínű Újszövetséget, aminek a borítúján sivatag található. Ha van a könyvesboltban, akkor tuti kiszúrod...

Ja, és készülj fel a Mt 28,19-20-ra, mint a gyermekkeresztség melletti tökéletes érv.
Mt 28,19-20 írta:
"Menjetek el tahát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek bevében, tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig."

Ugyanis a "megkeresztelve őket" hamarabb van a "tanítva őket"-nél...

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Teomo 2006. dec. 31., vasárnap 14:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 14:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tamás12 írta:
Bevezetés a Helvét hitvallásba 2004es egyesített kiadás 83.oldal

Az egyházi hitvallás Istennek Jézus Krisztusnak a Szentlélek által egyszersmindenkorra kijelentett és hitelesen egyedül a Szentírásban tanusított Igéjéből nyert hitismeret, melyet Krisztus egyetemes egyházának egyik része, egy sajátos történeti helyzetben,közmegegyezéssel megállapít, elfogad, sjobb okulásig-- A Szentírás tekintélyenek feltétele alatt---méárvadónak nyílvánít!

Hát, még a nyomtatási hibát is úgy raktam bele mint ahogy a könyvben van!
Hol lett behúzva a kézifék?
Mert Jó indulás Jó irány!

Szeretettel Tamás


Nem értem miféle kézifékről beszélsz? Te tudsz valamit, amit én nem. Mesélj...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 14:15 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Re- formáció
Vissza az eredetihez? Ez persze az akkori katolikus vallással szemben történt!
Aztán maradt benne , onnan bizonyos eljárás és némi ceremónia?

Tudjátok, az első gyülekezetek szellemi vezetői, voltak felülről választva, azaz küldetve!
Most meg egy demokratikus módszer működik , valahol az Isten nem a demokratikus módszereket mondja jónak!
Szóval Köszönöm a köszöntésed ! :-)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 14:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
rosta írta:
Kedves Teomo!
Részemről elhiszem, hogy te a konfirmandus társaidra úgy tekintesz, mint hitetlen, elveszett emberekre. De ez még nem jelenti azt, hogy ők Isten számára elveszettek, és minden bizonnyal hitetlenek. Én elhiszem, hogy a te lelkületed hasonlatos Exéhez, és mindketten csak magatokat érzitek igaz keresztyéni léleknek az osztálynyi fiatalból, de ez még nem jelenti azt, hogy véleményetek egyezik az Úr megítélésével.

Kedves rosta!
Én nem tekintek úgy a konfirmandus társaimra, mint hitetlen elveszett emberekre. Már megint olyanokat olvasol ki a hozzászólásomból, ami nincs benne. (de nem csak az enyémekből) Egy keresztyén ember sosem tekinthet a másikra elveszettként. Lehet, hogy őket később szólítja meg az Úr. Én csak azt nem értem, hogy miért kell rájuk kényszeríteni egy számukra lényegtelen hülyeséget. A legtöbbet egyáltalán nem érdekelte, hogy mit mond a tiszteletes. Akkor meg miért? Hogy a szülők, nagyszülők örüljenek, hogy kisfiuk, kislányuk, kisunokájuk átesett a "beavató szertartáson"? Mire jó az, hogy egy csapat 14-15 éves srác és csaj bemagol 5 számára értelmetlen kérdést és választ? Ezzel csak megutálják az egészet. Nem érzem magam egyedüli igaz keresztyéni léleknek, viszont az tény, hogy a legtöbb korombelit hidegen hagyják az ilyen dolgok. Le se állnának velem vitázni, hogy most bemerízkezés vagy keresztség. Egyszerűen beskatulyáznának és be is skatulyáznak hülyének, amikor ilyenről beszélek.
rosta írta:
Sőt azt is elhiszem, hogy neked egy másik szertartás, a 11-12-13 évesek bemerítkezése is jobban tetszik, mint a 14-15 éves, vélhetően érettebb
reformárus ifjak konfirmálási szertartása, de ez még távolról sem jelenti a 11-13 évesek érett megtértségét. Szerintem ez inkább jelenti a kisiskolás gyerek lojális kötelességtudását az önálló hit helyett, még a kamaszkori engedetlenség, hitmegtagadás előtt.

Itt nem arról van szó, hogy ki érett és ki nem. Arról van szó, hogy vannak emberek, akiket hidegen hagynak az Úr dolgai. Ugyanúgy 11-12 évesen, ugyanúgy 14-15 évesen és ugyanúgy 20 évesen. És vannak akik megtértek. Az Úr számára nincs lehetetlen. Van aki 80 éves korában tér meg, van aki 8 éven korában. Szerintem a bemerítkezésből nem kell érett/nem érett kérdést csinálni. A bemerítkezés hit kérdése. És nem kéne konfirmálásra "kényszeríteni" azokat, akik nem akarnak. Szerintem (és ez a saját tapasztalatom, bizonyítani nem akarom) éppen a konfirmálás az, ami lojális kötelességtudat az esetek jó nagy részében.

rosta írta:
Én személy szerint nem hiszek abban, hogy a ti vízbemerítési aktusotok egyben újjászületési megtérési aktus is minden esetben"
Milyen "ti"? Én is református vagyok!!!

rosta írta:
Semmi különlegeset nem találok a felnőttkeresztelésben. Pont annyit jelent, mint a református felnőttkeresztség, amely konfirmálással jár együtt. Véleményed, miszerint én részemről felnőttkeresztelés ellenes lennék, hát nem állja meg a helyét, hiszen már vagy tizedjére mondom , hogy mi reformátusok felnőttkeresztelők is vagyunk. Ugyanakkor a 11 évesek megtéréséről, az ő érett hitükről valóban megvan a magam véleménye.

Nem a felnőtt szón van a lényeg, amint már többször is hangsúlyoztam! Az a lényeg, hogy megtért-e az illető, vagy sem. Ha megtért 8 évesen, akkor 8 évesen merítkezzen be. Ha nem tért meg 50 évesen, akkor ne merítkezzen be. Ugyanez vonatkozna szerintem a konfirmációra.
Én nem állítottam, hogy te felnőttkeresztelkedés ellenes lennél.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 14:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Kemény volt a földrengés... Először azt hittem, hogy petárda csapódott a házba.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 15:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Hinnye! Pont tegnap mondtam egy sámán nicknek, amikor azt kívánta, hogy váljanak valóra az álmaim, hogy az nem lenne jó, mert földrengésről álmodtam előző éjszaka...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 15:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
32ezüst írta:
Hinnye! Pont tegnap mondtam egy sámán nicknek, amikor azt kívánta, hogy váljanak valóra az álmaim, hogy az nem lenne jó, mert földrengésről álmodtam előző éjszaka...


Ti is éreztétek? Hú de szörnyű érzés volt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 15:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
rosta írta:
Ti is éreztétek? Hú de szörnyű érzés volt!
Maglódon vagy Vecsésen volt az epicentruma állítólag. Én a 17.-kerületben lakom, szóval itt volt nem messze.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 15:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Temonak és akit még érdekel.
A hitnélküli az olyan, hogy bemegy a vízbe szárazon a száraz bűnös és ki jön vizesen a vizes bűnös.
Aki hittel megy be annak meghal a világ, és ő is a világnak, és kijön, mint aki feltámadott Krisztussal és egy lett VELE.
A külső ember még fogságban tartja, és kár tőle változást várni.
Amikor a magot elveted a földbe akkor bizony egy kis idő el kell hogy teljen, mig kidugja az új növényke a fejét, addig a sötétben a gyükere növekszik.
Aki ezt meg akarja spórolni annak intő példa az Úr magvető példázata arról a magról amelynek nincs gyökere.
A türelmetlenség nem ISTENTŐL van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 15:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
rosta írta:
32ezüst írta:
Hinnye! Pont tegnap mondtam egy sámán nicknek, amikor azt kívánta, hogy váljanak valóra az álmaim, hogy az nem lenne jó, mert földrengésről álmodtam előző éjszaka...


Ti is éreztétek? Hú de szörnyű érzés volt!

Mijazhogy! Már tegnap hajnalban.. Mondom. És azért figyeljetek, mert az ilyenek ismétlődhetnek...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség