Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 100  Következő
 

Szerinted melyik a helyesebb?
a GYERMEKEK megkeresztelése 43%  43%  [ 26 ]
a FELNŐTTKORI bemerítkezés 57%  57%  [ 34 ]
Szavazatok száma : 60

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 15:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
32ezüst írta:
Mijazhogy! Már tegnap hajnalban.. Mondom. És azért figyeljetek, mert az ilyenek ismétlődhetnek...
Akkor miért nem lottózol? :D

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 15:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
Most küldte egy ismerősöm:
http://www.hirtv.hu/?tPath=/belfold/&article_hid=131624

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 15:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Teomo írta:

Én nem tekintek úgy a konfirmandus társaimra, mint hitetlen elveszett emberekre. Már megint olyanokat olvasol ki a hozzászólásomból, ami nincs benne. (de nem csak az enyémekből) Egy keresztyén ember sosem tekinthet a másikra elveszettként. Lehet, hogy őket később szólítja meg az Úr. Én csak azt nem értem, hogy miért kell rájuk kényszeríteni egy számukra lényegtelen hülyeséget. A legtöbbet egyáltalán nem érdekelte, hogy mit mond a tiszteletes. Akkor meg miért? Hogy a szülők, nagyszülők örüljenek, hogy kisfiuk, kislányuk, kisunokájuk átesett a "beavató szertartáson"? Mire jó az, hogy egy csapat 14-15 éves srác és csaj bemagol 5 számára értelmetlen kérdést és választ? Ezzel csak megutálják az egészet.


Szerintem ugyanezt a 11-13 éves bemerítkezőkről is el lehet mondani, csak ott még azt az öt kérdést sem kell bemagolni csak idióta hablatyolásba kell a gyereknek profinak lenni, és azt rögtön nyelveken szólónak nevezi őket a jobb sorsra érdemes, balga rokonság.

Teomo írta:
Van aki 80 éves korában tér meg, van aki 8 éven korában. Szerintem a bemerítkezésből nem kell érett/nem érett kérdést csinálni. A bemerítkezés hit kérdése.


Hát ilyen alapon az óvodások is hiszik a Jézuskát, meg a Mikulást, gondolom ők is jó keresztyének a számodra. Én nem osztom ezen véleményedet, hogy az érett személyiség, a bizonyosság nem szükségeltetik a megtéréshez.

Teomo írta:
Milyen "ti"? Én is református vagyok!!!


Ti kizárólagos felnőttkeresztség pártiak. Atyafi!

Teomo írta:
Nem a felnőtt szón van a lényeg, amint már többször is hangsúlyoztam! Az a lényeg, hogy megtért-e az illető, vagy sem. Ha megtért 8 évesen, akkor 8 évesen merítkezzen be. Ha nem tért meg 50 évesen, akkor ne merítkezzen be. Ugyanez vonatkozna szerintem a konfirmációra.
Én nem állítottam, hogy te felnőttkeresztelkedés ellenes lennél.


Én meg azt állítom, hogy a Krisztushoz való megtérésnek igenis van időbeli, érettséghez köthető korlátja. Mint már fentebb kifejtettem.

Azt tényleg nem állítod, hogy felnőttkeresztelés ellenes lennék, hanem azt mondod, hogy támadom őket. Szerintem meg tiszta vízet akarok önteni a pohárba. Főleg akkor látszik ez jól, mint például amikor jöttök itt a 8 éves megtért, újjászületett, bölcs keresztyénekkel. Szemeteket az égre akasztva, mondván, hogy nyelveken tud imádkozni a 8 éves kiscsóka.

Tisztára, mint a katolikus Mária látnok gyermekek, akikből szentet csinálnak. Ugyanaz az szellemiség...! :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 15:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
ezt nagyon rossz így olvasni...

akarjam eldönteni, kinek van igaza?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 16:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
32ezüst írta:
ezt nagyon rossz így olvasni...

akarjam eldönteni, kinek van igaza?


Én se örülök ennek. :roll:

Én alapjában egy nyugis ember vagyok. Tűröm a dolgokat sokáig. Ha viszont felpaprikázódom, akkor még lelőni sem lehet. Sajna..!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 16:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
rosta írta:
32ezüst írta:
ezt nagyon rossz így olvasni...

akarjam eldönteni, kinek van igaza?


Én se örülök ennek. :roll:

Ha viszont felpaprikázódom, akkor még lelőni sem lehet. Sajna..!


Aki nem akar(ja el)dönteni, az veszélyes vizekre evez. A neve:


langyosság


Biztos, hogy nem lehet lelőni se, Rosta..? (Talán csak még nem próbálták.. :P )

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 16:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
figyelő írta:
Biztos, hogy nem lehet lelőni se, Rosta..? (Talán csak még nem próbálták.. :P )


Ma legfeljebb pezsgő dugóval lehet... ! :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 31., vasárnap 17:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Én gyerek pezsgőt iszom, az jó lesz :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 16:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Én gyerek pezsgőt iszom, az jó lesz :?:


Most, hogy megittad, most már jöhet... ! :)

B.U.É.K.!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 17:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
FM írta:
Én gyerek pezsgőt iszom, az jó lesz :?:


Most, hogy megittad, most már jöhet... ! :)

B.U.É.K.!


Sajna a dugót kidobtam, azzal az elhatározással, hogy pezsgőnek mindég ilyen kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 20:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Teomo írta:
32ezüst írta:
Mijazhogy! Már tegnap hajnalban.. Mondom. És azért figyeljetek, mert az ilyenek ismétlődhetnek...
Akkor miért nem lottózol? :D

Próbáltam. Mondtam, hogy na, ha most nyerek, akkor megy a templomra... de Istennek mások voltak a tervei. Aszondja, gyűjtsünk össze annyi embert, hogy meglegyen a pénz is.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 04., csütörtök 23:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 14:02
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Budapest, Rákosborzasztó (É.sz. 47°29'42.86'', K.h. 19°15'51.77'')
rosta írta:
Szerintem ugyanezt a 11-13 éves bemerítkezőkről is el lehet mondani, csak ott még azt az öt kérdést sem kell bemagolni csak idióta hablatyolásba kell a gyereknek profinak lenni, és azt rögtön nyelveken szólónak nevezi őket a jobb sorsra érdemes, balga rokonság.
Voltál már bemerítkezésen? Hallottad, ahogyan bizonyságot tesznek (rendesen, magyarul) 11-13 éves bemerítkezők? Nos én egy két hónapja voltam egy bemerítkezésen. Ha ott lettél volna, akkor biztosan nem ez lenne a véleményed... Egyértelmű volt számomra, hogy megtértek.
A nyelveken szólásról pedig annyit, hogy a Bibliában egyértelműen le van írva a nyelveken szólás. Akkor meg miért kell tagadni? Bizonyára vannak csalók, akik hablatyolnak. A sátán mindenhol megpróbál aratni. De nem alapjában a nyelveken szólást kell tagadni ezért, hanem el kell dönteni, hogy az most tényleg nyelveken szólás-e. Nehéz dolog. De ha személyesen ismered az illetőt, akkor élete alapján el tudod dönteni, hogy hihetsz-e neki (szerintem). Ha pedig vadidegen, akkor nem is biztos, hogy lényeges, hogy eldöntsd.
rosta írta:
Hát ilyen alapon az óvodások is hiszik a Jézuskát, meg a Mikulást, gondolom ők is jó keresztyének a számodra. Én nem osztom ezen véleményedet, hogy az érett személyiség, a bizonyosság nem szükségeltetik a megtéréshez.
rosta írta:
Én meg azt állítom, hogy a Krisztushoz való megtérésnek igenis van időbeli, érettséghez köthető korlátja. Mint már fentebb kifejtettem.
Tapasztalataim szerint - bár furcsa - nem szükségeltetik. Megint csak azt kell mondanom, hogy nem láttál még 11-13 éveseket őszintén bizonyságot tenni.
rosta írta:
Ti kizárólagos felnőttkeresztség pártiak. Atyafi!
Most fejtettem ki, hogy szerintem nem az életkor a lényeg, hogy megtért-e az illető.
rosta írta:
jöttök itt a 8 éves megtért, újjászületett, bölcs keresztyénekkel.
Bölcsnek még nem bölcsek, de megtértek és újjá születtek. Fordítva is előfordulhat: lehet valaki bölcs, ismerheti a Bibliát, de ettől még nem tért meg..
rosta írta:
Szemeteket az égre akasztva, mondván, hogy nyelveken tud imádkozni a 8 éves kiscsóka.
Én a bizonyos 11-13 éves bemerítkezők kapcsán nem említettem a nyelveken szólást, merthogy nem szóltak nyelveken, hanem elmondtak egy őszinte bizonyságtételt.

_________________
"Bizony boldog ember, akit Isten megfedd! A mindenható fenyítését ne vesd meg! Mert ő megsebez, de be is kötöz, összezúz, de keze meg is gyógyít." Jób 5, 17-18


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Teomo 2007. jan. 05., péntek 13:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 03:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
A nyelveken szólás a Bibliában kétféle módon szerepel.

Az egyik esetben amit maguk az Apostolok is használtak "lsd Apcs" olyan ÉRTHETŐ
nyelven szóltak az emberekhez ami az elött nem volt számukra ismeretes .

Ez pedig két féle módon értelmezhető,vagy úgy,hogy a Szentléleknek köszönhetően megtanultak egy
pillanat alatt egy eddig számukra ismeretlen emberi nyelvet vagy egyszerűen telepatikussan komunikáltak az emberekkel,pont úgy ahogy az Angyalok.

A hangsúly,azonban az értelmes,mások számára is érthető beszéden van.

Magyarul ez nem egy "halandzsa"nyelv amit csak az ért aki használja.

A másik esetben Pál ír arról,hogy az ember
fohászkodik a Szentlélekhez egy olyan nyelven, amit csak ő ért meg a Szentlélek.
Tehát ez egyfalyta ima.

Pál véleménye pedig az volt ,hogy aki
ezt a "félgyümölcsöt" kapja,az törekeddjen arra,hogy képes legyen egész gyümölcsként
értelmében is megérteni és másoknak tovább addni ezen fohász során szerzett ismereteit .


Én úgy látom,hogy ez az utobbi nyelveken szólás leginkább a karizmatikus gyülekezetek vessző paripája,így próbálják az elhitetni,hogy ők
közelebb vannak Istenhez.

A karizmatikusság egyik jellegzetessége,hogy elsősorban az ember érzelmeire próbál hatni és kihasználja a tömeg pszichózis hatásait,
így egy magával ragadó prédikátor könnyen képes
egyfalyta transzállapotba hozni az ott levőket.

Ennek a transzállapotnak a következménye,
hogy a karizmatikusoknál ilyen nagyszámban
van jelen a nyelveken szólás.

A felfokozott érzelmi töltet miatt,mint egy feszültség
levezetéseként kezd az ember nyelveken szólni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 06:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
GABRIEL777 írta:
.... Pál véleménye pedig az volt ,hogy aki
ezt a "félgyümölcsöt" kapja, az törekeddjen arra,hogy képes legyen egész gyümölcsként
értelmében is megérteni és másoknak tovább addni ezen fohász során szerzett ismereteit .

A fél gyümölcs, nem fél és nem is gyümolcs.
Csak a pontosítás kedvéért.
Valamint ez ben Pál, hanem GABRIEL777 véleménye .
GABRIEL777 írta:
Én úgy látom,hogy ez az utobbi nyelveken szólás leginkább a karizmatikus gyülekezetek vessző paripája,így próbálják az elhitetni,hogy ők
közelebb vannak Istenhez.
A karizmatikusság egyik jellegzetessége,hogy elsősorban az ember érzelmeire próbál hatni és kihasználja a tömeg pszichózis hatásait,
így egy magával ragadó prédikátor könnyen képes
egyfalyta transzállapotba hozni az ott levőket.
Ennek a transzállapotnak a következménye,
hogy a karizmatikusoknál ilyen nagyszámban
van jelen a nyelveken szólás.
A felfokozott érzelmi töltet miatt,mint egy feszültség
levezetéseként kezd az ember nyelveken szólni.


Nem bántás, csak pontosítás kedvéért, te ugye megkaptad az erre való képességet, mivel az idézett állapot számodra ismert, hisz sokszor olvashattunk erről abban amit írsz.

Gyakorlod?
Ahogy minden valószínűség szerint Pál gyakorolta, minden tekintetben az alkalmazás (nem öncélü gyakorlás) szükséges a fejlődéshez.
Aki a Szent Szellem ajándékairól (-) érték ítéletet mond az elköveti a Szent Szellem káromlását
Más a helyzet a GYÜMÖLCCSEL, mivel abban benne van az emberi tényező, amely akadályozhatja, de segítheti a megtermést is és a megnyilvánulást is.
A szeretet már gyölcshöz tartozik, és azért jó, ha keressük itt mi "topiklakók" mit nevez az ÍRÁS szeretetnek, mert a mi gondolatainkkal megakadályozhatjuk annak a SZERETETNEK az érvényesülését, amit Isten akar közvetíteni rajtunk keresztül.

Üdvözlöm Ex. javaslatát, hogy erről beszélgessünk.

Még nagyon fontosnak tartom, hogy Pál kijelenti, hogy csak azok ellen nincs törvény, akikben a GYÜMÖLCS nyilvánul meg.
Ezt valahogy nem veszik számításban azok akik a törvényt félre tolják.

Úgy gondolom, hogy ahogy a törvény tisztelő zsidó embernek fontos volt a törvény betartása, ugyan ilyen fontosnak kell legyen az új teremtésnek a gyümölcs megtermése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 05., péntek 08:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Teomo valahogy nem tudtad megváltoztatni a véleményemet, miszerint egy bizonyságtételt bemagolt, netán nyelveken zagyváló, 8-11-13 éves kiscsóka inkább megtért hitben, mint az idősebb, konfirmandus társaik. Mint mondtam ugyanolyan jelenségnek tartom az picik csöppet sem tisztelendő teljesítménye fölötti ájuldozást, mint amit a katolikusok tesznek gyermekek Mária látásakor.

Ne akard felmelegíteni a dolgot, mert csak a töltöttkáposzta jobb akkor, ha többször melegítik, ez a vita attól még nem lesz jobb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1493 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség