Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 08:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Olyat biztos nem írt, hogy nem is ember. A kereszténységével kapcsolatban meg biztos vannak kételyei. Luthernek, meg Kálvinnak is lenne. Elvégre nem akármiért indult meg a reformáció.
De miért probléáma ez?
üdv
ex


Ezt szeretem benned, ezt a stabil tudást, biztos értékítéletet, és ezt a nagyszerű empátiát... :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 09:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
Olyat biztos nem írt, hogy nem is ember. A kereszténységével kapcsolatban meg biztos vannak kételyei. Luthernek, meg Kálvinnak is lenne. Elvégre nem akármiért indult meg a reformáció.
De miért probléáma ez?
üdv
ex


Ezt szeretem benned, ezt a stabil tudást, biztos értékítéletet, és ezt a nagyszerű empátiát... :shock:

Ez a téma jobban illik az Esküvő topicba, mert ott a kezdő kérdés is a vegyesházassággal kapcsolatos volt.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:10 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
rosta írta:
exrefis írta:
rosta írta:
Mármint olyan értelemben, hogy egy nem református családtag, aki mondjuk katolikus vallású, számára szinte már nem is ember... :(

Így indulnak a fórumon a végnélküli értelmetlen viták. Ilyet nem mondott Tiv és nem is lehet kiolvasni a mondanivalójából.
ex


Neked tutira nem írt, mert neked nincs katolikus felséged, meg gyereked, csak nekem.

Velem már lassan egy éve szórakozik ebben a témában. Már a régi fórumon elkezdte ezt a baromkodást Tivadar barátunk...
Kedves Rosta

Nem tudok mit mondani neked, mert amit írok az fájni fog.

De hogy megérts valahogy meg kell magyaráznom.

Megpróbálom talán megérted.

A vitánk abból alakult ki hogy te református hited hoztad fel.
Ezzel semmi bajom. :)

Szóval beszólásnak tartod vagy nem is tudom minek, amit írtam neked.
Pedig csak nem tudom elfogadni.

Ugyan is ha hited eltökél, a református hit mellett, és a konfirmációt és a református keresztséget épp olyan értékűnek hiszed mint pl Ex fiának alámerítését.(bemerítését, keresztelését)
Azaz lét kérdés.

Azzal semmi baj mert mindenkinek a saját gyülekezetében kell megélnie a saját hitét.

Ex és sokan mások hite szerint így az enyém is létfontosságú hogy Urunktól kapott gyermekük, egyszer megtérjen, átadja magát az Úrnak és alámerítkezzen. (megkeresztelkedjen).

Ehhez mi csak segítséget tudunk nekik adni, de dönteni nem mi dönthetünk.


Mégis bennünket győzködsz hogy milyen fontos a konfirmálás, közben te magad egyik gyerekedet katolikus ceremónia alá dugod így nem vesz részt abban amit te olyan fontosnak tartasz.

--

A református hit meg ezt mondja aminek buzgó képviselője vagy.

80. K.: Mi különbség van az Úrvacsora és a pápás mise között?
F.: Az Úrvacsora azt bizonyítja nékünk, hogy Jézus Krisztus egyetlenegy áldozatáért, melyet Ő maga vitt egyszer véghez a keresztfán, minden mi bűneink megbocsáttatnak. És hogy mi a Szentlélek által Krisztusba oltatunk, aki emberi természetével (testével) már nincs a földön, hanem a mennyekben van, Istennek, az Ő Atyjának jobbján s azt akarja, hogy ott imádjuk Őt.

A mise ellenben azt tanítja, hogy az élők és a holtak bűnei nem a Krisztus szenvedéséért bocsáttatnak meg, ha csak a misemondó papok naponként meg nem áldozzák érettük a Krisztust. És hogy Krisztus a kenyér és a bor alakjában testileg jelen van. És ezért azokban kell Őt imádni. Ezért a mise lényegében nem más, mint Jézus Krisztus egyetlenegy áldozatának és szenvedésének tagadása és átkozott bálványimádás.
--

Ha a református hit ezt mondja és te ehhez ragaszkodsz úgy mint mi saját hitünkhöz. (legalább is te ezt mondod.)
Akkor hogy lehet katolikus a gyereked? Hiszen hitedet tagadják, és bálvány imádok.
Ezen az empátia nem segít.
Egy vízben fuldoklót nem sajnálni kell hanem megmenteni.
Azt meg aztán végkép nem értem miért kell tudatosan vízbe fojtani.
--

Szóval nem bennünket kéne meggyőznöd hogy mennyire fontos és elengedhetetlen a református gyermek keresztég és konfirmáció.

Hanem elsősorban magadat és akkor aszerint cselekedni is.

Cselekedeteidért ne engem okolj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Csatlakozom Tivadar szavaihoz, szomorú fájdalommal... :?

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
DRÁGÁIM... Erika bökdös, hogy folytassuk az általam felvetett témát...

én most inkább megvárom a bunyó végét... szóljatok, ha már nem repülnek a székek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Itt Tiv nem azt mondta, hogy nem ember a feleséged, hanem azt, hogy lényegében nem vagytok keresztények. Amin nem megsértődni kell, hanem ha az igazságot keresed, akkor elgondolkodni.
A sebész kése nem agresszió, hanem totál jószándék.
Mindazonáltal menjetek át ezzel a témával a másik topicba, ott éppen a vegyesházasság problematikája a téma.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
DRÁGÁIM... Erika bökdös, hogy folytassuk az általam felvetett témát...

én most inkább megvárom a bunyó végét... szóljatok, ha már nem repülnek a székek...

Kezd csak el, már átküldtem őket a másik topicba. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
exrefis írta:
net2rist írta:
DRÁGÁIM... Erika bökdös, hogy folytassuk az általam felvetett témát...

én most inkább megvárom a bunyó végét... szóljatok, ha már nem repülnek a székek...

Kezd csak el, már átküldtem őket a másik topicba. :)
üdv
ex


(csak halkan megjegyzem, aztán lehet törölni, hogy ilyeneket nem mondunk keresztény testvéreinknek, hogy "átküldtem már őket a másik topicba", legfeljebb: megkértem őket, hogy legyenek szívesek átvinni a témát egy másik topicba, merígy, ahogy fent olvasom nekem bántóan hangzik. Na ezeken a bántó "beszólásokon" kéne egy kicsit formálni, és akkor máris keresztényibb lenne a dolog...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 10:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
exrefis írta:
net2rist írta:
DRÁGÁIM... Erika bökdös, hogy folytassuk az általam felvetett témát...

én most inkább megvárom a bunyó végét... szóljatok, ha már nem repülnek a székek...

Kezd csak el, már átküldtem őket a másik topicba. :)
üdv
ex


(csak halkan megjegyzem, aztán lehet törölni, hogy ilyeneket nem mondunk keresztény testvéreinknek, hogy "átküldtem már őket a másik topicba", legfeljebb: megkértem őket, hogy legyenek szívesek átvinni a témát egy másik topicba, merígy, ahogy fent olvasom nekem bántóan hangzik. Na ezeken a bántó "beszólásokon" kéne egy kicsit formálni, és akkor máris keresztényibb lenne a dolog...)

Kedves Tavasz!
Igazad van.
Kedves Tiv és Rosta! Ha bántó volt a megjegyzésem, akkor bocsánatot kérek!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 11:15 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
tavasz írta:
exrefis írta:
net2rist írta:
DRÁGÁIM... Erika bökdös, hogy folytassuk az általam felvetett témát...

én most inkább megvárom a bunyó végét... szóljatok, ha már nem repülnek a székek...

Kezd csak el, már átküldtem őket a másik topicba. :)
üdv
ex


(csak halkan megjegyzem, aztán lehet törölni, hogy ilyeneket nem mondunk keresztény testvéreinknek, hogy "átküldtem már őket a másik topicba", legfeljebb: megkértem őket, hogy legyenek szívesek átvinni a témát egy másik topicba, merígy, ahogy fent olvasom nekem bántóan hangzik. Na ezeken a bántó "beszólásokon" kéne egy kicsit formálni, és akkor máris keresztényibb lenne a dolog...)

Kedves Tavasz!
Igazad van.
Kedves Tiv és Rosta! Ha bántó volt a megjegyzésem, akkor bocsánatot kérek!
üdv
ex
Dehogy bántottál meg, én ezt már lezártnak tekintem. :) Nem szeretnék végtelenségig vitatkozni Rostával.
Úgyhogy át sem kell mennem.

Részemről mehet. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 11:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tiv írta:
Mégis bennünket győzködsz hogy milyen fontos a konfirmálás, közben te magad egyik gyerekedet katolikus ceremónia alá dugod így nem vesz részt abban amit te olyan fontosnak tartasz.


Mondja ezt nekem kioktatóan egy volt jehova, esetleg karizmatikus, jelenleg éppen a jó ég sem tudja hová tartozó ember, aki ahelyett, hogy meggyógyíttatná a magát, bigott jehova tanú módjára, a vérátömlesztés gyűlölete miatt inkább szenved a rossz sorstól családostul.

Ami a mondandód tartalmi részét illeti a katolikus keresztelés, első áldozás, bérmálkodás, és a mi konfirmálásunk egy tőről fakad. Mint ahogy a felnőttkeresztelési szokás is.

Azt, hogy álszent, és szemforgató módon itt nyelveken szóló megtértekről fecsegtek 11, meg 8 éves gyerekek kapcsán, hát ez tragikus, de jól mutatja eltévelyedéseteket.

Mivel gyakorlatilag a budös cigány, koszos zsidó, rohadt nigger szinten szidjátok a katolikusokat itt általánosságban, hát csak a Jóisten segítségét tudom kérni bigott, elveszett, szerencsétlen fejetekre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 11:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Igen, egyetértek veled Rosta.
Egyébként én azon is csodálkozom, hogy egy református portálon a legkevésbé a református hitű emberek a fő szószólók, a fő-fő kioktatók...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 11:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát... muszáj megszólalnom...

és NEM a normálispasiképző témájában... azzal tényleg megvárom, míg csendesül a balta-eső...

Rostát szándéxom VÉDENI (nem... nem a stílusát... ez még nekem is egy picit SOK, bár teljesen értem a hátterét)

viszont... azt mondja ugye a példabeszédekben Salamon:

Idézet:
Péld 12,3. A derék asszony koronája az ő férjének; de mint az ő csontjaiban való rothadás, olyan a megszégyenítő.


nem "minősíteni" szeretném ezzel Rosta feleségét, SZEMLÉLTETNÉM a helyzetet:

a katolikus vallású feleség egy ilyen harcos anti-katolikus közegben: komoly KELLEMETLENSÉG

NADE: ha ugye baj-betegség-rothadás van a TESTEMBEN (feltéve, de meg nem engedve, hogy igazatok van...)
akkor KÉT ÚT mutatkozik: az AMPUTÁLÁS és a GYÓGYÍTÁS

és - már bocs - aki AMPUTÁLTA a maga kellemetlenné vált házastárs-lábát... az NE IGEN ADJON gyógykezelési tanácsokat ezügyben

és aki ADDIG ÜTÖTTE a fájó részt, amíg már NEM ÉREZ SEMMIT (megszűnt a kommunikáció, bár DARABRA megvan még a testrész)... hát az se nagyon...

drágáim: BELEGONDOLTATOK, hogy MIT JAVASOLTOK:
rontson neki a feleségének: "el fogsz kárhozni, mert randa pápista vagy, térjé meg azonnal, mert .... .... nem kapsz vacsorát/elválok/nem beszélek veled két hétig"

bocs... ez NORMÁLIS MEGOLDÁS?!?

igen... kissé én is indulatosan fogalmaztam... de Isten nem ELVEKÉRT és FELEKEZETEKÉRT, hanem EMBEREKÉRT ADTA ODA a FIÁT!!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 11:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
Igen, egyetértek veled Rosta.
Egyébként én azon is csodálkozom, hogy egy református portálon a legkevésbé a református hitű emberek a fő szószólók, a fő-fő kioktatók...


Mi reformátusok valóban hiszünk az egyetemes anyaszentegyházban. Abban, hogy ez a közösség a felekezeteken is túlnyúlik. Ezért természetesnek vesszük minden felekezet hangját. Emiatt sem tolakszunk előtérbe.

Ugyanakkor a fetűnően kirekesztő, bigott beszéd, viselkedés végül határozott, kemény kritikára is késztethet bennünket...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 12:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
(És még annyit: nem túl hiteles, amikor azt látom, hogy valaki felekezetről felekezetre csapódik ide-oda. Hol ebben hisz, hol abban... ?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 348 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség