Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 16:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
tavasz írta:
Kedves Eszter, Kamilla,
ha nektek ebben a stílusban kellemes beszélni Jézusról és a hitről, tessék csak... de akkor akár lehet a hasat is, meg mellyet is kitenni, hisz nem az számít ami kívül, hanem ami belül, de meg is fordíthatjuk, ami belül, az kívül. De nem akarok okoskodni.

Isten elesetteknek, meg sérülteknek, meg sokmindennek elfogad, de direkt obszcénnek nemigen. Na jó, ez csak finom obszcenitás, de hát no, ez nem olvasottság kérdése.
Ezt nem tartom humornak. Őszintén, ez nektek tényleg tetszik?

Tudjátok a szavaknak nagy jelentőségük van a lelki épülésben és a tisztaságban.

De lehet PLÁZÁ-s stílusban is beszélni Jézusról, csak az nem biztos, hogy uaz. :wink:

(Egyébként meg lehet, hogy nem sokáig kell még itt elviselnetek, mert egyre jobban kilóg innen a lábam...)



Kedves Tavasz!

Teljesen azonosan látom ezt veled és Erikával..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Erika írta:
A topic eredeti kérdésére csak egy mondattal kívánok válaszolni:lehet, ha mindkettőnknek Krisztus a legfontosabb.



Bravó!
Gondolod, ilyen gordiuszi csomó kérdése a dolog?
Attól katolikus valaki, hogy az idézett dolgokat vallja vagy tudatosan vagy képviseletileg.
Olyan nincs, hogy "semmi problémásat nem vallok, ami elválaszthatna a protestánsoktól", mert akkor vagy nem vagyok katolikus, vagy mi vagyok? ha meg vallom katolikusságomat, illene tudni a jellegzetességeimet, amitől ha van miért megrettenni, akkor el kell menekülni onnan..!!!


Érdekes, hogy mi mindenre lett jó a topic. Akárhány beírás van, de édeskevés (ha egyáltalán), amelyik szembesülni akar és mer a problémával.


Net2rist megint összetéveszti Kossuthot a vasúttal.
Gusztustalan stílusú előadása hatásvadász, de semmi köze a témához.

Állítottam én, hogy nem kell szoba-állni katolikussal, nem lehet az Igéhez, Isten Igazságához elsegíteni?
Jézus éppen nem azt mondta a samáriai asszonynak, amikor az hitvitába kezdett:
"Semmi gond, ne problémázz, hitrokonok vagyunk, nüansznyi az eltérés...

Egyetlen szóval sem mondta a zsidóknak az Úr: "Ne fanyalogjatok a samáriaiak ellen, mert ők hittestvéreitek Istenben!
A zsidókat/tanítványait kívánta szolgálatba állítani, a világ - s benne Samária - keresztyénné tételére..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2007. jan. 03., szerda 18:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
figyelő írta:
Erika írta:
A topic eredeti kérdésére csak egy mondattal kívánok válaszolni:lehet, ha mindkettőnknek Krisztus a legfontosabb.



Bravó!
Gondolod, ilyen gordiuszi csomó kérdése a dolog?
Attól katolikus valaki, hogy az idézett dolgokat vallja vagy tudatosan vagy képviseletileg.
Olyan nincs, hogy "semmi problémásat nem vallok, ami elválaszthatna a protestánsoktól", mert akkor vagy nem vagyok katolikus, vagy mi vagyok? ha meg vallom katolikusságomat, illene tudni a jellegzetességeimet, amitől ha van miért megrettenni, akkor el kell menekülni onnan..!!!


Érdekes, hogy mi mindenre lett jó a topic. Akárhány beírás van, de édeskevés (ha egyáltalán), amelyik szembesülni akar és mer a problémával.


Net2rist megint összetéveszti Kossuthot a vasúttal.
Gusztustalan stílusú előadása hatásvadász, de semmi köze a témához.

Állítottam én, hogy nem kell szoba-állni katolikussal, nem lehet az Igéhez, Isten Igazságához elsegíteni?
Jézus éppen nem azt mondta a samáriai asszonynak, amikor az hitvitába kezdett:
"Semmi gond, ne problémázz, hitrokonok vagyunk, nüansznyi az eltérés...


Kedves Figyelő a törlésem java része a fent nevezett problémára vezethető vissza.
Tudod, nem érdekes, ha nem is olvassa más, csak aki törli.
Én úgy is a láthatatlan szellem világgal levelezek, azok meg olvassák akár törölt állapotban is.
ÜLNI - JÁRNI - ÁLLNI, tudod! gondolom te is olvastad :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Állítottam én, hogy nem kell szoba-állni katolikussal, nem lehet az Igéhez, Isten Igazságához elsegíteni?
Jézus éppen nem azt mondta a samáriai asszonynak, amikor az hitvitába kezdett:
"Semmi gond, ne problémázz, hitrokonok vagyunk, nüansznyi az eltérés...

De azt se mondta, hogy "nincs igazad, mert az igazából úgy van, hogy". Mert az ember, akivel beszélt, fontosabb volt neki az elvont vallási izéknél.

(és most nagynagy elcsendesedés, mert ezek azok a viták, amikbe nagyon nem szeretek belefolyni)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
figyelő írta:
Erika írta:
A topic eredeti kérdésére csak egy mondattal kívánok válaszolni:lehet, ha mindkettőnknek Krisztus a legfontosabb.



Bravó!
Gondolod, ilyen gordiuszi csomó kérdése a dolog?
Attól katolikus valaki, hogy az idézett dolgokat vallja vagy tudatosan vagy képviseletileg.
Olyan nincs, hogy "semmi problémásat nem vallok, ami elválaszthatna a protestánsoktól", mert akkor vagy nem vagyok katolikus, vagy mi vagyok? ha meg vallom katolikusságomat, illene tudni a jellegzetességeimet, amitől ha van miért megrettenni, akkor el kell menekülni onnan..!!!




Nem gondolom, h. megoldottam a gordiuszi csomót.
-"Valaki nem tartson többnek, mint amit lát, vagy hall tőlem"-
Azt viszont nagyon komolyan gondolom, h. nem helyes itt állandóan a katolikusokról beszélnünk.
Egyet tudok, h. nem sok olyan hűséges testvért ismertem meg itt a fórumon, mint Papamacit, aki katolikus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nekem is mindig ő jut eszembe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
OKÉ!

Szóval megint a szarvánál a .tőgye , fogtuk meg!
A másikban , a másikat vetjük e meg, vagy a bűnt amit elkövet?
Ez azé fontos mert lassan rosszabbnak néznek ki a katolikus emberkék , mint akik nem hívők , sőt akik más Istenekben hisznek!

Tegyük korrekten helyre a dolgot!

valahol az igazság ott van a: másnak a szolgáját ne itéljük el felszólításban
Róm 14:4 Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon
Nem tudom azokat a dolgokat cselekedni amik náluk a ceremóniákban közismert elferdítések, de az ítélet nem is az én jussom!

De lehetnek a tudatlanságom miatt nekem is ilyen"stiklieim", amiben csak az Úr adhat megvilágosodást!
Szeretettel Tamás(a :shock: ) :D

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 17:58 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
kamilla írta:
Mert az ember, akivel beszélt, fontosabb volt neki az elvont vallási izéknél.


Kamilla, nagy-nagy RESPECT :idea:

Köszönöm, nagyon jó volt olvasni a lovagi torna szünetében...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 19:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Erika mondta:
Egyet tudok, h. nem sok olyan hűséges testvért ismertem meg itt a fórumon, mint Papamacit, aki katolikus.

Csakhogy a dolgok nem szimpátia és kedvesség dolga, hanem hit és hitetlenség, az Igéhez és csak ahhoz ragaszkodás vagy bálványimádás közötti választás.

Vagy az idő "minden sebet begyógyít, minden különbségre spongyát terít?"

Aki közösséget vállal a katolikusokkal, testvérnek mondja, az egyfelől tagadja Jézus kritériumát ("Szükség nektek újjászületni" - ami által a Krisztusban lévők válnak testvérekké), másrészt toleránsabbnak, bőkeblűbbnek tartja magát, mint Luther, Kálvin, Spurgeon, Wesley, stb. - akiknek nem elsősorban a pápa személyével és intézményével volt bajuk, miként Rosta igyekszik beállítani, hanem hitük valódi lángolása kibírhatatlanul lázadt a sok eretnekség, hittévelygés, bálványimádás és vérforraló erkölcstelenség ellen, amit a papság végbevitt..

Pedig Pál apostol a Galatáknak már megírta: ha valaki más evangéliumot hirdet - átok legyen. A szenthagyománnyal, Mária tisztelettel "fűszerezett" evangélium, nem a Úr evangéliuma..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hát Figyelő ez emlékeztet engem a régi "szép" eretneküldözésekre...

egyébként nekem nem tűnik minden katolikus vérforraló erkölcstelennek,
ezt jól meggondoltad? Katolikus korodban te ilyen voltál?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 03., szerda 19:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 19:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tökéletesen egyet tudok érteni Tavasszal, szinte szó szerint: " Jézus nem erőltetni akarta a hitet, hanem megértetni."

tavasz írta:

Nem értek egyet.
A kereszténység nem a radikalitásról szól.

Jakab levele (pl.) számomra nem erről szól, meg Pál levelei sem.

Radikális az, aki érvényesíteni akarja a (saját) igazát, ráerőltetni a másikra. A keresztény embernek viszont nem ez a feladata.

Jézus nem volt radikális. Legalábbis a te fogalomhasználatod szerint nem.
Jézus nem erőltetni akarta a hitet, hanem megértetni.


Jézust tökéletesen félreérti az, aki a kufárok kiverése alapján ítéli meg, és ezen tettét tartja példképnek. Jézusnak éppenhogy az volt a jellemzője, hogy az ellenfelünket, ellenségünket szeretet gesztussal ébresszük rá, hogy milyen tarthatatlan az álláspontja, amikor a kizárólagosság, az erőszak alapján az csak az ő akaratát, érdekét akarja keresztülvinni. Jézus éppenhogy nem az erőszak, radikálizmus álláspontján áll.

Amikor azt mondta, hogy tartsd oda a bal orcádat, hát azt nem azért teszi, hogy péppé veressen bennünket, hanem azért kéri ezt tőlünk, mert ez hathatós, békés eszköz arra, hogy ellenfelünknek megmutassuk az ő embertelenségét. Nem radikális akkor, amikor azt mondja, hogy kétszer annyit menj azzal aki felszólít. Ezt a felszólítást a katonák a teherviseléskor tették, vállalni kellett ezt.

Jézusnak szinte minden szava, példabeszéde erről a nem radikális, nem erőszsakos megjelenésről, jelenlétről, tanításról, térítésről szól. Kivéve a kufárok ügyét, és a fügefa megátkozását. Ezekkel viszont nem lehet Jézust felülírni, és azon parancsát, hogy ahol nem látják jó szívvel a tanítványt egy szót se szóljon, hanem verje le még a port is a cipőjéről, és távozzon onnan.

Figyelő ezeket az érveket használaja:

figyelő írta:
Azt írtam: csak radikális módon lehet Krisztust követni

Szó nincs itt evangélizálásról, bármilyen térítésről vagy bárminek a ráeröltetéséről.
Ha nem vagyok radikális, akkor megalkuvó (próbálok lenni), kevesebbel kyívánom beérni, mint a teljes szívből, minden erőből, egész elméből parancs betöltése.

Jézus nem volt radikális? Hol, miben alkudott meg bármiben is az eredetileg hírdetettől? Legyen az a farizeusok, a gazdag ifjú, vagy az elszéledő tanítványok. ("Ti is el akartok menni? - kérdezte, de nem azért, hogy igenlés esetén lejjebb tegye a "lécet").

Mi az, ha nem radikalitás, amikor meghírdeti: "Ha engem üldöztek, titeket is üldözni fognak! Vagy; "Aki nem veszi fel naponta a keresztjét, nem méltó hozzám!"

Mennyit idézzek még?


Szerintem Figyelő félreérted a radikális jelentését. Azért, mert jézus egy lépést sem tett soha másként, hogy nem alkudott meg semmiben, az egy eszmei határozottságot jelent a részéről. Amit radikális eszmei elfordulásnak nevezhetünk, de radikális viselkedésnek éppenhogy nem. És a vita erről szól jelenleg. Arról, hogy Jézusra a kufárok kiverése a jellemző, vagy az, amit Tavasz mond, a szelíd megértetése annak, amit Isten szavának tartunk?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 19:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Sándor kérlek írj Igét arról amit te szelíd megértetésnek nevezel az Úr Jézus Krisztusnál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 19:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Nekem a radikális a leírtak alapján azt jelenti, hogy igen vagy nem, nincs köztes út.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 19:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
FM írta:
Nekem a radikális a leírtak alapján azt jelenti, hogy igen vagy nem, nincs köztes út.


Maximálisan egyetértek...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 19:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Mindnyájan,

meglepődve láttam a szaporodó hozzászólásokat a témához - ami már kissé elkanyarodott az eredeti kérdéstől.
Tavasz: Igen, nekem valóban tetszik Net stílusa - s ami keveset ismerek életéből és cselekedeteiből - az is meggyőzött arról, hogy Krisztust követő ember. Valamint egy hatalmas előnye van még itt a fórumon: rövidek a hozzászólásai!!!! Bár nem szeretnék ezzel megbántani senkit.

Mivel úgy érzem, elég közel áll hozzám Isten - mondhatni bennem él -, lehetek bizalmas viszonyban vele, nem?

Végül egy idézet: (sajnos nem pontos talán, bocs.)

"Annyi vallás, ahány férfi és nő." (Mahatma Gandhi)

Nem találsz két egyformán hívőt, még ha azonos gyülekezetbe tartoznak is!!!

Zsindelyné Tüdős Klárával szólva: lesznek meglepetések a mennyben, ki mindenki van - vagy nincs ott...

Béke veletek!:-)

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség